Világtalálkozó- Lévai Balázs és Szendi Gábor (rádióműsor)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Iratkozz fel a csatornámra: bit.ly/Kadarka...
    kövess Facebookon: bit.ly/KadarkaiFB
    Instán: bit.ly/Kadarka...
    szerkesztő-műsorvezető: Kadarkai Endre
    A Világtalálkozó egy olyan rádióműsor, ahol mindig két teljesen eltérő értékrendű, habitusú embert ültetünk egy asztalhoz. Két olyan karaktert, akik nem biztos, hogy nélkülünk találkoztak volna. Nem vitaműsorra készülünk, hanem három ember jóízű beszélgetésére.
    A műsor a Klubrádióban hallható minden szombaton 12 órától.
    Készítők: Warholik Zoltán, Rózsahegyi Gábor
    Szendi Gábor (Esztergom, 1954. október 29. -) programozó matematikus, forgatókönyvíró, dramaturg, író, publicista, pszichológus, a Semmelweis Egyetem Magatartás-tudományi Intézetének egykori tudományos munkatársa. Főként az egészséghez, egészségügyhöz kapcsolódó témák, pszichológia, társadalmi sajátosságok kritikája, konyhaművészet témában jelentek meg könyvei, írásai. A paleolit étrend témában számos könyvet írt.
    Programozó matematikusi diplomáját 1976-ban szerezte az ELTE TTK-n. Pár év programozás után az Egyetemi Színpad reklámszakembere, majd a Mafilm Társulás Stúdiójának dramaturgja lett. Saját írásaiból egy játékfilm és két tévéfilm készült. Filmjei: Higgyetek nekem! (nagyjátékfilm), Örökkön-öröké (tévéfilm), A mozgalom alapképlete (tévéfilm).
    1985-ben, a Társulás Stúdió politikai indíttatású feloszlatása után állásából elbocsátották. Ettől kezdve könyvkötésből élt, majd 1988-ban felvételizett az ELTE BTK pszichológia szakára, ahol 1993-ban kiváló minősítéssel végzett. Klinikai szakpszichológusként szorongásos és depresszív zavarokban szenvedőket kezel, kutatóként elsősorban a test-lélek problematika területén írt összefoglaló tanulmányokat.
    2007-ben a Magyar Pszichiátriai Társaság 30 milliós kárigénnyel személyiségjogi pert indított ellene a Mozgó Világban megjelent Buli, hanta, SSRI című cikkének stílusa miatt. A per azzal zárult, hogy Szendi nyilatkozatot tett: „Ha volna sértő olvasata a cikkemnek, úgy az nem szándékos volt, és ezért elnézést kérek. A cikkben leírt tudományos állításokat azonban továbbra is fenntartom.”
    2007-ben a Magatartástudományi Intézetből váratlanul elbocsátották, azzal az indoklással, hogy nem PhD-zett le. Azóta szabadúszó.
    forrás: wikipedia

Комментарии • 101