Osobně jsem trávník u nás minimalizoval na nejnutnější pobytové minimum. Je to děsný žrout času, energie, vody a peněz. Upřímně od té doby co jsem na trávník začal koukat jako na koberec v bytě se mi líbí v zahradě i víc než předtím. :) Pochozí cestu pro děti jsem nechal trávníkovou, mají před terasou kus trávníku na hraní a válení se na dece, ale zbytek jsem vysázel trvalky a stromy :) Světe div se zahrada vypadá mnohem lépe než předtím.
Hodně povedený, díky . My když koupili dům tak po první vertukutaci byla zahrada jak když zasněžená 20cm pokrývkou. Opravdu taková vrstva tam byla. A to bylo hrabání (cca 600m2). Tehdá byl i problém se toho výčesu vůbec zbavit kolik toho bylo.
Dobrý deň. Extrémne úsilie vedúce k tomu, aby trávnik všade okolo domu vyzeral ako živý, 15 mm vysoký zelený koberec, je v podstate nezmysel :) Stojí to veľa času, úsilia, peňazí, výsledok je samozrejme zjavný, no neprirodzený. Ukazuje sa, že zmysel má primeraná starostlivosť, občasné kosenie, pestré zastúpenie tráv a kvetov, čo priaznivo pôsobí aj na prírodu - hmyz, včely, teplota povrchu a pod.. Iné sú trávnaté plochy určené na športové aktivity, samozrejme, aj pri rodinných domoch. No riešiť tak celé okolie domu, je otázne. :)
To je vec názoru a preferencií majiteľa. Čo sa pestrosti rastlín týka, tých 400m2 trň z päty nevytrhne a domov hmyzu poskytujú kroviny a stromy v okolí + xy menej udržiavaných trávnikov v okolí. To, že to stojí veľa úsilia a relatívne veľa peňazí (čo je veľa peňazí?) je fakt, ale väčšine majiteľov anglických trávnikov to za to stojí. Nie je nad pocit, keď prichádzam z práce a parkujem vedľa krásneho sýto-zeleného trávniku pred domom. Pre Váš pokoj, za záhradou mám aj cca 500m2 "trávniku" s lúčnymi kvetmi napríklad pre susedove včely. Ale tu sa opäť dostávame k otázke preferencií a môžme sa baviť a prirovnávať donekonečna. Rovnaké je to s autom. Účel splní aj fabia v základnej výbave, ale ťažko v nej budete mať pocit ako v luxusne vybavenom superbe. 😉
@@danielilusak7533 Áno, súhlasím s vami, je to o osobných preferenciách. Starostlivosť o hocičo by nás nemala pohltiť, ale mnohým práve to pohltenie spôsobuje pocit relaxu a zadosťučinenia. Len som konštatoval, že dosiahnuť stav, kedy na nejakej ploche o výmere X m2 bude "len jeden druh trávy a žiadne iné rastliny", stojí "veľa" úsilia, tým myslím naozaj veľa, ak vôbec môžeme konštatovať "realizovateľnosť daného zadania". Podobne je asi nemožné obliecť si sterilné rúcho a zotrvať v ňom "nejaký" čas, ak nie sme v sterilnom prostredí. Z toho vyplýva potreba takéto nádherné, ideálne a svojou podstatou neprirodzené a umelé trávnaté plochy neustále kosiť, hnojiť, polievať, vytrhávať či chemicky odstraňovať iné druhy a podobne.. Neustále znamená naozaj nepretržite, to jest okamžite ak tam zaveje iné semienko, čo sa deje nepretržite a čo je ale prirodzený a prírodný jav. Na jednom videu bola mladá žena, ktorá na kolenách prstami prehrabkávala trávu do úmoru vyberala iné trávy, nie že rastliny. Výsledkom takéhoto otročenia je nádherne homogénne umelo vyzerajúci monokultúrny trávny koberec, čo môže spôsobovať majiteľovi intenzívne prežitky zadosťučinenia. Ja doma toto nemám šancu robiť, som rád že žijem :D Nemám ani závlahu, dnes som rád že bola búrka a polialo aj trávu. Ale sú naozaj perfektné domy aj tráv. plochy, ľudia a stroje na ich údržbu. Veď si rozumieme a vieme, o čom je reč. Pekný deň :)
Dobrý den, pokud nemám možnost zakoupit křemičitý písek z důvodu vzdálené dopravy kdy by se to dost prodražilo, jaký jiný písek bych mohl použít. Děkuji za odpověď ❤
Pěkné video Tomáši. Nemáš při vertikutaci bez koše strach o roztahání plevelů? Já mám podezření, že si tím parádně roztahám lipnici po skoro celé ploše.
Johne, lipnice se rozšíří po vertikutaci pouze, pokud se dělá v nevhodný čas. Jako třeba pozdě na podzim nebo brzy na jaře. Takže strach nemám, vím, co dělám.
Dobrý den, pokud provádím vertikutaci trávníku nyní na jaře, je aerifikaci vhodné provádět také teď jaře, s nějakým odstupem týdnů, nebo je lepší ji udělat až na podzim (do konce září). Jinak skvělé video.
Čím je trávník hustší, tím je vertikutace potřeba dělat častěji. U anglických trávníků jí děláme 5x ročně. Pokud je trávník řídký, stačí jednou nebo dvakrát ročně.
Dobrý den , děkuji za vaše super videa 🙂 mam dotaz, jak se stavíte k robotickým sekackam (samosekacka), mate s nimi zkušenosti? Výjezdi časem koleje? Byl bych rád za takové video a zhodnotit + a - 👍🙂
Ani nevím. Zatim tam bylo hodně vysokých plevelů, takže to na vretenovku úplně nebylo. Ale od jara už chci vretenovkou sekat. Zrovna si vybírám, která to bude.
Sport & golf jedu už nějaký pátek,ale rozhodně 1L není 1kg😁 Trošku jsem koukal, když na mojí plochu jsem potřeboval 10kg, nasypal 10L a po větší půlce sypač prázdný. Druhé hnojení stejné,2*15L a v 25kg pytli ještě třetina zbyla 😉
Dobrý den, prosím zkoušel jste hnojivo nasypat do retenční nádrže a rozpuštěným hnojivem rovnoměrně zalít? Že bych to zkusil místo rozhozu. Rozmetadlo nemám.
Dobrý den, určitě toto s granulovanými hnojivy nedoporučuji. Za prvé to může zanést závlahový systém, za druhé úplně ztratíte kontrolu nad dávkováním, protože každá sekce má jiný průtok, postřikovače obvykle nepokrývají trávník rovnoměrně. Ruční rozmetadlo stojí od 700 Kč... www.sena.cz/vyhledavani/?string=rozmetadlo
Tuto regeneraci berete jako experiment nebo byste tak postupoval i kdyz byste nechtel natacet video? Pripada mne, ze by bylo vyrazne snazsi proste zacit uplne od zacatku nez se snazit vykresat supr travnik z toho co tam bylo.
Není to experiment, takto jsme postupovali u mnoha klientů. U nich to však bylo intenzivnější, takže třeba za dva měsíce už to bylo super. Já tam budu tam mít úplně stejný trávník jako kdybych ho nově založil. Akorát to bude trvat déle, protože se tomu nevěnuji tak často, jak by bylo třeba. Přeci jen dávám přednost pomoci zákazníkům. :-)
Děkuji. Kořenům stromů je potřeba se vyhnout, abyste je nepoškodil. Více o aerifikaci si můžete přečíst na mém blogu: milujusvujtravnik.cz/2014/03/19/aerifikace-travniku/
@@milujusvujtravnik_sena oni mi bohužel lezou na povrch a hyzdi to trávník 😒buď se tou vertikulaci odebrala za x let hlína nebo nevím. Každopádně ty stromy asi porazim a bude klid 😂
Pěkný díl. Těšíme se na další, kde budou práce započata od začátku roku. :) Chápu dobře, že: 1. týden - (19.9) vertikutace + hnojení (2kg / 100m2) 4. týden - (24.10) aerifikace + přesev 4. týden - (25.10) pískování (nestihlo se) -> hnojení podzimním hnojivem (4kg / 100m2) Dotazy prosím: 1. Nevadí semenu, že není ničím "přikryté"? (žádný top dressing (písek s substrátem, nebo jen písek)) 2. Díry po aerifikaci není nutné vyplnit pískem? 3. Lze spojit vertikutaci, aerifikaci, dosev, zapískování (či top dressing) do jednoho dne? 4. Kolik gramů semena na m2 pro dosev jste zvolil? Děkuji
Děkuji. Ano, ten podzim je, jak píšete. Nechci tady rozvíjet poradnu, ale Vaše dotazy jsou zajímavé. 1) Nevadí. Samozřejmě klíčivost se tím může snížit. 2) Není. I bez písku se sníží půdní tlak. Ale vzhledem k té pracnosti je to trochu promarněná příležitost. Pokud se vše dělá v řádných termínech, určitě pískovat. 3) Ano. 4) 4 kg/100 m2
Dobrá práce. Jenom mě překvapilo, že jsi nepoužil nějaký herbicid na vyhubení plevele, čímž by se ta obnova dost urychlila. Asi tam nechceš chemii, ale snad pro jednou by to nebylo tak velké provinění vůči ekologii a to zlepšení by bylo výraznější už v tom roce. Máš zkušenost s podzemní kapénkovou závlahou? Začínám o tom dost přemýšlet ale nenašel jsem na to žádné recenze.Ať se ti daří.
Ano, chci ukázat, že to jde i bez Bofixu. Každopádně, kdybych vyhubil plevel, a dosel bez závlahy, tráva by těžko v létě vzcházela, a místa by se opět zaplnila plevelem. Proto jsem trávník přesel až na podzim. Kapénkovou závlahou nevyřeším založení trávníku ani zavlažování dosevů. Takže za mě velké mínus.
@@milujusvujtravnik_sena Já myslel kapénkovou závlahu spíše na již zapojený trávník, jestli je to vůbec možné. Jasně že vysetý trávník zavlažovat skrápěním, ale nějak si s tou myšlenkou pohrávám, zdá se mi,že by to mohlo jít úsporněji přímo ke kořínkům.Jinak sekačku snad Svardman.Díky atˇse ti daří.
Ako vznikne anglickỷ trávnik? No jednoducho. Trávnik treba pravidelne kosiť, vyhrabovať, polievať, hnojiť. A keď sa to robí 100rokov vznikne anglický trávnik.
Anglickému trávníku se říká “anglický” proto, že jeho pěstování vzniklo v Anglii. V Anglii je úplně jiné klima a sytě zelený trávník tam roste v podstatě přirozeně. Snažit se totéž ve střední Evropě je jako osázet si zahradu palmami a divit se, že s tím mám jen starosti 😊
Vy nemate k vertikutatoru kos? aby jste nemusel hrabat? myslim ze kazdy to snad maa :-) co jsem si vsim tak mate dost plevele :-) striknul bych to bofixem ja sadil pred rokem travnik mel jsem tam dost plevele a ten bofix me to krasne zlikvidoval a trava se krasne rozrostla bez hnojeni urcite kdybych to hnojil jak vy tak by to bylo jeste lepsi :)
@@milujusvujtravnik_sena Pravda. Ja v práci mám a ani raz som ho nepoužil. Vyhrabávam pekne ručne do fúrika. Na tie tvrdohlavé púpavy a sedmokrásky ak ich nie je veľa používam "stik" je to taký vyberač v tvare rybieho chvosta a vyberá to docela dobre.
Snažit se v českých podmínkách o anglický trávník je úlet. Jde to jen za cenu chemie, závlah a beztak je to neudržitelný stav, který vás stejně jednou převálcuje. Pokud někdo chce trávový koberec pro děti, stačí vyčlenit malou plochu o pár metrech, o který se můžu starat, dokud děti nevyrostou. Ale snažit se o to na stovkách metrů je blbost. Nejhezčí je beztak přirozená louka s květy, jetelem, hmyzem…
Samoúčelné, směšné a dokola znovu: hnojit, kropit, jezdit, hnojit, hubit, jezdit... Chováte ten trávník, nebo si ten trávník chová Vás? A pak ta halda nekompostovatelného smoothie. Nebo to daváte do hnědé popelnice na konci ulice?
@@milujusvujtravnik_sena NEUDRŽITELNÉ! A kdo to včas nepochopí, spláče nad savanou. Kvůli trávníkovým tydýtům budou vodoměry na studnách. Takže HODNĚ ŠTĚSTÍ. Nám všem.
@@HonzaZalabak Línej je každej, kdo si najme paňácu na údržbu trávníku. Líbit je jedna věc, že tím škodíte okolí je věc druhá. Trávníkaření je při dnešním rozmachu domkaření a suchu zcela neudržitelné. Obhospodařuji cca 4tis metrů travního porostu, z toho 5 let jsem napravoval škody po trávníkáři. Potřebujeme stromy a louky, ne tenhle zelenej nesmysl. Nazdar.
Osobně jsem trávník u nás minimalizoval na nejnutnější pobytové minimum. Je to děsný žrout času, energie, vody a peněz. Upřímně od té doby co jsem na trávník začal koukat jako na koberec v bytě se mi líbí v zahradě i víc než předtím. :) Pochozí cestu pro děti jsem nechal trávníkovou, mají před terasou kus trávníku na hraní a válení se na dece, ale zbytek jsem vysázel trvalky a stromy :) Světe div se zahrada vypadá mnohem lépe než předtím.
Presne o toto ide - o dozretie postoja :)
Děkuji.
Hodně povedený, díky . My když koupili dům tak po první vertukutaci byla zahrada jak když zasněžená 20cm pokrývkou. Opravdu taková vrstva tam byla. A to bylo hrabání (cca 600m2). Tehdá byl i problém se toho výčesu vůbec zbavit kolik toho bylo.
Veľmi pekná a podstivá práca!!!!Dakujem za info
Děkuji.
Jako fakt ? 😂😂
Super informace. Děkuji :)
Dobrý deň.
Extrémne úsilie vedúce k tomu, aby trávnik všade okolo domu vyzeral ako živý, 15 mm vysoký zelený koberec, je v podstate nezmysel :)
Stojí to veľa času, úsilia, peňazí, výsledok je samozrejme zjavný, no neprirodzený.
Ukazuje sa, že zmysel má primeraná starostlivosť, občasné kosenie, pestré zastúpenie tráv a kvetov, čo priaznivo pôsobí
aj na prírodu - hmyz, včely, teplota povrchu a pod..
Iné sú trávnaté plochy určené na športové aktivity, samozrejme, aj pri rodinných domoch.
No riešiť tak celé okolie domu, je otázne.
:)
To je vec názoru a preferencií majiteľa. Čo sa pestrosti rastlín týka, tých 400m2 trň z päty nevytrhne a domov hmyzu poskytujú kroviny a stromy v okolí + xy menej udržiavaných trávnikov v okolí. To, že to stojí veľa úsilia a relatívne veľa peňazí (čo je veľa peňazí?) je fakt, ale väčšine majiteľov anglických trávnikov to za to stojí. Nie je nad pocit, keď prichádzam z práce a parkujem vedľa krásneho sýto-zeleného trávniku pred domom. Pre Váš pokoj, za záhradou mám aj cca 500m2 "trávniku" s lúčnymi kvetmi napríklad pre susedove včely. Ale tu sa opäť dostávame k otázke preferencií a môžme sa baviť a prirovnávať donekonečna. Rovnaké je to s autom. Účel splní aj fabia v základnej výbave, ale ťažko v nej budete mať pocit ako v luxusne vybavenom superbe. 😉
@@danielilusak7533
Áno, súhlasím s vami, je to o osobných preferenciách.
Starostlivosť o hocičo by nás nemala pohltiť,
ale mnohým práve to pohltenie spôsobuje pocit relaxu a zadosťučinenia.
Len som konštatoval, že dosiahnuť stav,
kedy na nejakej ploche o výmere X m2 bude
"len jeden druh trávy a žiadne iné rastliny",
stojí "veľa" úsilia, tým myslím naozaj veľa,
ak vôbec môžeme konštatovať "realizovateľnosť daného zadania".
Podobne je asi nemožné obliecť si
sterilné rúcho a zotrvať v ňom "nejaký"
čas, ak nie sme v sterilnom prostredí.
Z toho vyplýva potreba takéto
nádherné, ideálne a svojou
podstatou neprirodzené a umelé
trávnaté plochy neustále kosiť, hnojiť, polievať, vytrhávať či chemicky odstraňovať
iné druhy a podobne.. Neustále znamená
naozaj nepretržite, to jest okamžite ak tam zaveje iné semienko, čo sa deje nepretržite
a čo je ale prirodzený a prírodný jav.
Na jednom videu bola mladá žena, ktorá
na kolenách prstami prehrabkávala trávu
do úmoru vyberala iné trávy, nie že rastliny.
Výsledkom takéhoto otročenia je
nádherne homogénne umelo vyzerajúci
monokultúrny trávny koberec,
čo môže spôsobovať majiteľovi
intenzívne prežitky zadosťučinenia.
Ja doma toto nemám šancu robiť, som rád
že žijem :D
Nemám ani závlahu, dnes som rád že
bola búrka a polialo aj trávu.
Ale sú naozaj perfektné domy aj tráv. plochy, ľudia a stroje na ich údržbu.
Veď si rozumieme a vieme, o čom je reč.
Pekný deň :)
Dobrý den, pokud nemám možnost zakoupit křemičitý písek z důvodu vzdálené dopravy kdy by se to dost prodražilo, jaký jiný písek bych mohl použít. Děkuji za odpověď ❤
No krasny to mate. Muj travnik bohuzel nezachrani uz nic :D
Kdy bude druhý díl? :-)
Pěkné video Tomáši. Nemáš při vertikutaci bez koše strach o roztahání plevelů? Já mám podezření, že si tím parádně roztahám lipnici po skoro celé ploše.
Johne, lipnice se rozšíří po vertikutaci pouze, pokud se dělá v nevhodný čas. Jako třeba pozdě na podzim nebo brzy na jaře. Takže strach nemám, vím, co dělám.
Čo sa dá robiť s lipnicou? Ďakujem.
Dobrý den, pokud provádím vertikutaci trávníku nyní na jaře, je aerifikaci vhodné provádět také teď jaře, s nějakým odstupem týdnů, nebo je lepší ji udělat až na podzim (do konce září). Jinak skvělé video.
Čím je trávník hustší, tím je vertikutace potřeba dělat častěji. U anglických trávníků jí děláme 5x ročně. Pokud je trávník řídký, stačí jednou nebo dvakrát ročně.
Dobrý den , děkuji za vaše super videa 🙂 mam dotaz, jak se stavíte k robotickým sekackam (samosekacka), mate s nimi zkušenosti? Výjezdi časem koleje? Byl bych rád za takové video a zhodnotit + a - 👍🙂
Velice povedené video. Těším se na další progres. Můžu se zeptat proč trávník nesekáte vřetenovou sekačkou Swardman?
Ani nevím. Zatim tam bylo hodně vysokých plevelů, takže to na vretenovku úplně nebylo. Ale od jara už chci vretenovkou sekat. Zrovna si vybírám, která to bude.
To je jednoduché, nemám sekačku Swardman.
Sport & golf jedu už nějaký pátek,ale rozhodně 1L není 1kg😁
Trošku jsem koukal, když na mojí plochu jsem potřeboval 10kg, nasypal 10L a po větší půlce sypač prázdný.
Druhé hnojení stejné,2*15L a v 25kg pytli ještě třetina zbyla 😉
Dobrý den, prosím zkoušel jste hnojivo nasypat do retenční nádrže a rozpuštěným hnojivem rovnoměrně zalít? Že bych to zkusil místo rozhozu. Rozmetadlo nemám.
Dobrý den, určitě toto s granulovanými hnojivy nedoporučuji. Za prvé to může zanést závlahový systém, za druhé úplně ztratíte kontrolu nad dávkováním, protože každá sekce má jiný průtok, postřikovače obvykle nepokrývají trávník rovnoměrně. Ruční rozmetadlo stojí od 700 Kč... www.sena.cz/vyhledavani/?string=rozmetadlo
Tuto regeneraci berete jako experiment nebo byste tak postupoval i kdyz byste nechtel natacet video? Pripada mne, ze by bylo vyrazne snazsi proste zacit uplne od zacatku nez se snazit vykresat supr travnik z toho co tam bylo.
Není to experiment, takto jsme postupovali u mnoha klientů. U nich to však bylo intenzivnější, takže třeba za dva měsíce už to bylo super. Já tam budu tam mít úplně stejný trávník jako kdybych ho nově založil. Akorát to bude trvat déle, protože se tomu nevěnuji tak často, jak by bylo třeba. Přeci jen dávám přednost pomoci zákazníkům. :-)
7 násypek to bylo.
Super video k čemu je to propichovani trávníku? Mně lezou na povrch i kořeny od stromů a vůbec nevím co s tím 😒
Děkuji. Kořenům stromů je potřeba se vyhnout, abyste je nepoškodil. Více o aerifikaci si můžete přečíst na mém blogu: milujusvujtravnik.cz/2014/03/19/aerifikace-travniku/
@@milujusvujtravnik_sena oni mi bohužel lezou na povrch a hyzdi to trávník 😒buď se tou vertikulaci odebrala za x let hlína nebo nevím. Každopádně ty stromy asi porazim a bude klid 😂
@@superbtransfer stačí navyšovat terén substrátem a pískem.
@@milujusvujtravnik_sena děkuji, mrknu na net jak se to dělá 😉
Pěkný díl. Těšíme se na další, kde budou práce započata od začátku roku. :)
Chápu dobře, že:
1. týden - (19.9) vertikutace + hnojení (2kg / 100m2)
4. týden - (24.10) aerifikace + přesev
4. týden - (25.10) pískování (nestihlo se) -> hnojení podzimním hnojivem (4kg / 100m2)
Dotazy prosím:
1. Nevadí semenu, že není ničím "přikryté"? (žádný top dressing (písek s substrátem, nebo jen písek))
2. Díry po aerifikaci není nutné vyplnit pískem?
3. Lze spojit vertikutaci, aerifikaci, dosev, zapískování (či top dressing) do jednoho dne?
4. Kolik gramů semena na m2 pro dosev jste zvolil?
Děkuji
Děkuji. Ano, ten podzim je, jak píšete. Nechci tady rozvíjet poradnu, ale Vaše dotazy jsou zajímavé.
1) Nevadí. Samozřejmě klíčivost se tím může snížit.
2) Není. I bez písku se sníží půdní tlak. Ale vzhledem k té pracnosti je to trochu promarněná příležitost. Pokud se vše dělá v řádných termínech, určitě pískovat.
3) Ano.
4) 4 kg/100 m2
Dobrý neviete o niekom čo by sa mi vedel pozrieť na trávnik, poprípade povedať kde robím chybu. Okolie MARTINU
Dobrý den, bohužel nevím. Ale můžeme to probrat po telefonu. www.sena.cz/kurzy-skoleni-konzultace/travnikar-na-telefonu/
Dobrá práce. Jenom mě překvapilo, že jsi nepoužil nějaký herbicid na vyhubení plevele, čímž by se ta obnova dost urychlila. Asi tam nechceš chemii, ale snad pro jednou by to nebylo tak velké provinění vůči ekologii a to zlepšení by bylo výraznější už v tom roce. Máš zkušenost s podzemní kapénkovou závlahou? Začínám o tom dost přemýšlet ale nenašel jsem na to žádné recenze.Ať se ti daří.
Ano, chci ukázat, že to jde i bez Bofixu. Každopádně, kdybych vyhubil plevel, a dosel bez závlahy, tráva by těžko v létě vzcházela, a místa by se opět zaplnila plevelem. Proto jsem trávník přesel až na podzim.
Kapénkovou závlahou nevyřeším založení trávníku ani zavlažování dosevů. Takže za mě velké mínus.
@@milujusvujtravnik_sena Já myslel kapénkovou závlahu spíše na již zapojený trávník, jestli je to vůbec možné. Jasně že vysetý trávník zavlažovat skrápěním, ale nějak si s tou myšlenkou pohrávám, zdá se mi,že by to mohlo jít úsporněji přímo ke kořínkům.Jinak sekačku snad Svardman.Díky atˇse ti daří.
Ako vznikne anglickỷ trávnik? No jednoducho. Trávnik treba pravidelne kosiť, vyhrabovať, polievať, hnojiť. A keď sa to robí 100rokov vznikne anglický trávnik.
To znám: milujusvujtravnik.cz/2016/02/19/300-let-sekej-travnik-blbost/
Anglickému trávníku se říká “anglický” proto, že jeho pěstování vzniklo v Anglii. V Anglii je úplně jiné klima a sytě zelený trávník tam roste v podstatě přirozeně. Snažit se totéž ve střední Evropě je jako osázet si zahradu palmami a divit se, že s tím mám jen starosti 😊
Vy nemate k vertikutatoru kos? aby jste nemusel hrabat? myslim ze kazdy to snad maa :-) co jsem si vsim tak mate dost plevele :-) striknul bych to bofixem ja sadil pred rokem travnik mel jsem tam dost plevele a ten bofix me to krasne zlikvidoval a trava se krasne rozrostla bez hnojeni urcite kdybych to hnojil jak vy tak by to bylo jeste lepsi :)
Koš u vertikutátoru je pro okrasu :-)
@@milujusvujtravnik_sena Pravda. Ja v práci mám a ani raz som ho nepoužil. Vyhrabávam pekne ručne do fúrika. Na tie tvrdohlavé púpavy a sedmokrásky ak ich nie je veľa používam "stik" je to taký vyberač v tvare rybieho chvosta a vyberá to docela dobre.
Snažit se v českých podmínkách o anglický trávník je úlet. Jde to jen za cenu chemie, závlah a beztak je to neudržitelný stav, který vás stejně jednou převálcuje. Pokud někdo chce trávový koberec pro děti, stačí vyčlenit malou plochu o pár metrech, o který se můžu starat, dokud děti nevyrostou. Ale snažit se o to na stovkách metrů je blbost. Nejhezčí je beztak přirozená louka s květy, jetelem, hmyzem…
Drz hubu
@@aleskolar8541 A ještě ta marná snaha plodí nervozitu :)
🙈🙈🙈🙈🙈🙈😱😱😱😱😱😱😱🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Samoúčelné, směšné a dokola znovu: hnojit, kropit, jezdit, hnojit, hubit, jezdit... Chováte ten trávník, nebo si ten trávník chová Vás? A pak ta halda nekompostovatelného smoothie. Nebo to daváte do hnědé popelnice na konci ulice?
Pane Cibulko, pokud chcete něco kritizovat, tak se na to nejdříve podívejte. Nevím, zda to víte, ale nikdo Vás o názor nežádal. Hodně štěstí.
@@milujusvujtravnik_sena NEUDRŽITELNÉ! A kdo to včas nepochopí, spláče nad savanou. Kvůli trávníkovým tydýtům budou vodoměry na studnách. Takže HODNĚ ŠTĚSTÍ. Nám všem.
@@jancibulka5669 To že jste línej něco dělat neznamená že to tak mají všichni. Třeba z toho, co se jim líbí, mají i radost víte?
@@HonzaZalabak Línej je každej, kdo si najme paňácu na údržbu trávníku. Líbit je jedna věc, že tím škodíte okolí je věc druhá. Trávníkaření je při dnešním rozmachu domkaření a suchu zcela neudržitelné. Obhospodařuji cca 4tis metrů travního porostu, z toho 5 let jsem napravoval škody po trávníkáři. Potřebujeme stromy a louky, ne tenhle zelenej nesmysl. Nazdar.
@@jancibulka5669 Vždyť tu trávu jen hnojí a vertikutá. Co je na tom tak škodlivýho?