Köszönöm ezt a vieót. Értékes felvilágosítással szolgált a villanyszerelések jogi hátteréről és a 2020.-ban megjelent rendelet szugorúbb előírásairól. Nagyon hasznos volt. Munkatársam lakásvásárlás előtt áll, neki is ajánlani fogom, hogy nézze végig.
Nem tudom mi alapján dobta fel a facebook a weboldal hirdetését, de én még ilyet nem láttam, hogy egy villanyszerelő weboldalt csinál, facebook hirdetést csinál, landing oldalt csinál, csalivideója van stb. Nyomja mester, nyomja, csak így tovább !!! :)
Ne haragudjatok, de ez az inges ficsur meg a stílusa az tenyérbe mászó. Ahogy próbál okoskodni, ahogy affektál. A video amúgy nem rossz, de ez nemcsak ÉV felülvizsgálat hanem VBF mivel amiket ugye elmondtatok ott pl. volt szigetelésmérés ami az EBF része.
Szívesen néztem az eddigi videókat, a Green Cottage DIY kritikájából és a főzőlapos történetből is tanultam, de ennél azért lenne néhány kritikai észrevételem. 1. a Rendelet annyit ír, hogy a lakóépületben lévő lakások bérbeadásakor és tulajdonosváltáskor kötelező a villamos biztonsági felülvizsgálat. Erre Ön azt mondja, hogy az a vevőt terheli a vételt követően (3:58 -tól), míg a videó 8. témája, pont egy ilyen pórul járt vevőről szól, aki már csak az adás-vétel után kényszerből csináltatott felülvizsgálatot és kiderült, hogy egy pár milliós kára keletkezett. A Rendelet nem mondja ki és szerintem nem is következik a szövegéből, hogy ez a költség a vevőt terheli. Másrészt látható, hogy jelentős költségvonzata van a felülvizsgálat eredményének, ami az ingatlan eladási árát is komolyan befolyásolhatja. Ergo a vevőnek érdeke megkövetelni a jegyzőkönyv meglétét az eladótól, hogy ne zsákbamacskát sózzanak rá. Az eladó meg nem hivatkozhat a jogszabályra, hogy nem az ő dolga, mert ilyent a Rendelet szövege nem tartalmaz. A két fél egyetemleges felelőssége/érdeke ebben megegyezni és szerződésbe foglalni, hogy ki végezteti el. Ha az eladó, meg elzárkózik ez elől -, amely egyébként a növelné a vevő bizalmát az ügylet felé-, akkor meg árulgathatja a portékáját egy darabig, és lehet még pereskedhet is később kártérítéssel összefüggésben. Inkább azt kellene promotálniuk Önöknek, hogy az eladó csináltassa meg, ezzel a nézők szimpátiát is növelik maguk felé, illetve hosszú távon anyagilag is jobb. 2. Tisztában vagyok vele, hogy villamosbiztonsági felülvizsgálatot csak arra kiképzett és feljogosított személy végezhet, de a 12:05 -nél lévő ÉBF-villanyszerelő összehasonlítás sántít. Ha normális és szakmájához értő szerelőről van szó, ő sem fogja egy jól működő rendszerre azt mondani, hogy komplett csere és ő is felismeri a korróziót, kimelegedést, égést. Ellenben egy ÉBF szakember is, ha egy kicsit pénzéhes és pont ilyennel is foglalkozik ő vagy az ismerőse, mondhatja az alumínium vezetékes rendszerre, hogy megkapja az érvényes minősítést, de ha jót akar magának, akkor újíttassa fel a tulaj. Szóval ez sem fekete és fehér, ahogy az alu-rendszer sem rossz alapból. 3. Ez már csak ízlés kérdése, de ez a spontán beszélgetést mímelő stílus, a kérdező bratyizása, okoskodása inkább idegesítő volt. Azért egy marketing videót ennél jobban is össze lehetett volna rakni, erre is megvannak a szakemberek ;) 4. A mindenkire vonatkozó, nyilvános jogszabályt úgy tették elérhetővé a honlapon, hogy regisztrálni kellett hozzá?! Azért ez egy kicsit arcpirító hozzáállás volt, nem? (0:59 -től)
Köszönjük az észrevételeket. Nem szeretnénk profi videókat öszerakni, az még kevésbé lenne őszinte. És a hibákat is direkt hagytuk benne ellentétben a nagy "youtuberekkel"szemben, akik mondatonként megvágják a videójukat. A rendeletért pénzt nem kértünk soha. De ha valakinek kellett 2 féle módon szerezhette be. Email cím megadásával letölthette weboldalunkról, vagy rákereshetett google-ban. Senkit nem kényszerítettünk, hogy az oldalunkról töltse le. 1. -megjegyzésre a válasz: több ingatlanos szakjogásszal egyeztettünk, hogy mi a logikus sorrend, mivel a rendelet ezt nem szabályozza. 2.- megjegyzésre a válasz: így igaz. De nem tudunk minden részt és eshetőséget kivesézni, így is hosszúra sikeredett a video. Írhatnánk, hogy a tájékoztatás nem teljes körű, de törekedünk rá.
Köszönöm ezt a vieót. Értékes felvilágosítással szolgált a villanyszerelések jogi hátteréről és a 2020.-ban megjelent rendelet szugorúbb előírásairól. Nagyon hasznos volt. Munkatársam lakásvásárlás előtt áll, neki is ajánlani fogom, hogy nézze végig.
Hajrá srácok!!!! Na f@sza! Szerintem is jó lett :)
Feliratkozom!!!Most!!!😂
Köszönjük, hasznos téma! Viszont az látszik, hogy az új autóáraknak nem néztek utána... :D
A Bildelektro profi! Csak ajánlani tudom! Tapasztalatom van velük bőven! 👍
Szerintem is jó lett...! 😀 😁
Helló! Most járok vill.sz. tanfolyamra. Szerintetek tanfolyam után hova menjek dolgozni. Emasz v céghez? Köszi!
Nem tudom mi alapján dobta fel a facebook a weboldal hirdetését, de én még ilyet nem láttam, hogy egy villanyszerelő weboldalt csinál, facebook hirdetést csinál, landing oldalt csinál, csalivideója van stb. Nyomja mester, nyomja, csak így tovább !!! :)
Ne haragudjatok, de ez az inges ficsur meg a stílusa az tenyérbe mászó. Ahogy próbál okoskodni, ahogy affektál. A video amúgy nem rossz, de ez nemcsak ÉV felülvizsgálat hanem VBF mivel amiket ugye elmondtatok ott pl. volt szigetelésmérés ami az EBF része.
Szívesen néztem az eddigi videókat, a Green Cottage DIY kritikájából és a főzőlapos történetből is tanultam, de ennél azért lenne néhány kritikai észrevételem.
1. a Rendelet annyit ír, hogy a lakóépületben lévő lakások bérbeadásakor és tulajdonosváltáskor kötelező a villamos biztonsági felülvizsgálat. Erre Ön azt mondja, hogy az a vevőt terheli a vételt követően (3:58 -tól), míg a videó 8. témája, pont egy ilyen pórul járt vevőről szól, aki már csak az adás-vétel után kényszerből csináltatott felülvizsgálatot és kiderült, hogy egy pár milliós kára keletkezett. A Rendelet nem mondja ki és szerintem nem is következik a szövegéből, hogy ez a költség a vevőt terheli. Másrészt látható, hogy jelentős költségvonzata van a felülvizsgálat eredményének, ami az ingatlan eladási árát is komolyan befolyásolhatja. Ergo a vevőnek érdeke megkövetelni a jegyzőkönyv meglétét az eladótól, hogy ne zsákbamacskát sózzanak rá. Az eladó meg nem hivatkozhat a jogszabályra, hogy nem az ő dolga, mert ilyent a Rendelet szövege nem tartalmaz. A két fél egyetemleges felelőssége/érdeke ebben megegyezni és szerződésbe foglalni, hogy ki végezteti el. Ha az eladó, meg elzárkózik ez elől -, amely egyébként a növelné a vevő bizalmát az ügylet felé-, akkor meg árulgathatja a portékáját egy darabig, és lehet még pereskedhet is később kártérítéssel összefüggésben. Inkább azt kellene promotálniuk Önöknek, hogy az eladó csináltassa meg, ezzel a nézők szimpátiát is növelik maguk felé, illetve hosszú távon anyagilag is jobb.
2. Tisztában vagyok vele, hogy villamosbiztonsági felülvizsgálatot csak arra kiképzett és feljogosított személy végezhet, de a 12:05 -nél lévő ÉBF-villanyszerelő összehasonlítás sántít. Ha normális és szakmájához értő szerelőről van szó, ő sem fogja egy jól működő rendszerre azt mondani, hogy komplett csere és ő is felismeri a korróziót, kimelegedést, égést. Ellenben egy ÉBF szakember is, ha egy kicsit pénzéhes és pont ilyennel is foglalkozik ő vagy az ismerőse, mondhatja az alumínium vezetékes rendszerre, hogy megkapja az érvényes minősítést, de ha jót akar magának, akkor újíttassa fel a tulaj. Szóval ez sem fekete és fehér, ahogy az alu-rendszer sem rossz alapból.
3. Ez már csak ízlés kérdése, de ez a spontán beszélgetést mímelő stílus, a kérdező bratyizása, okoskodása inkább idegesítő volt. Azért egy marketing videót ennél jobban is össze lehetett volna rakni, erre is megvannak a szakemberek ;)
4. A mindenkire vonatkozó, nyilvános jogszabályt úgy tették elérhetővé a honlapon, hogy regisztrálni kellett hozzá?! Azért ez egy kicsit arcpirító hozzáállás volt, nem? (0:59 -től)
Köszönjük az észrevételeket. Nem szeretnénk profi videókat öszerakni, az még kevésbé lenne őszinte. És a hibákat is direkt hagytuk benne ellentétben a nagy "youtuberekkel"szemben, akik mondatonként megvágják a videójukat.
A rendeletért pénzt nem kértünk soha. De ha valakinek kellett 2 féle módon szerezhette be. Email cím megadásával letölthette weboldalunkról, vagy rákereshetett google-ban. Senkit nem kényszerítettünk, hogy az oldalunkról töltse le.
1. -megjegyzésre a válasz: több ingatlanos szakjogásszal egyeztettünk, hogy mi a logikus sorrend, mivel a rendelet ezt nem szabályozza.
2.- megjegyzésre a válasz: így igaz. De nem tudunk minden részt és eshetőséget kivesézni, így is hosszúra sikeredett a video. Írhatnánk, hogy a tájékoztatás nem teljes körű, de törekedünk rá.