Успіхів із кедрами ! Я живу у Тернопільській обл. теж підсаджую кедри у садок (гімалайський, атлантичний і один зовсім малюк ліванський) - чудові рослини
Особлива подяка за кедри. В цьому році продбала три гемолайські кедри. Вкрила на зиму агроволокном від морозу. Тепер хвилююсь що і сонце може їм нашкодити.
Дякую вам за відгук! Якщо ви вкрили кедри агроволокном, то сонце їм вже не зашкодить) Не переживайте! Хвойні горять у лютому на сонці, бо промені відбиваються від снігу і фокусуються на хвої, підвищуючи її температуру. Щоб хвоя не згоріла, рослина починає випаровувати вологу. А так як грунт мерзлий і вологи недостатньо, то хвоя згорає і рослина може загинути. Якщо ви укрили кедр, то він знаходиться у затінку і сонце йому не зашкодить. Доречі укриття запобігає саме сонячним опікам, а не низьким температурам, як я розумію
Модрина, доречі, дуже хороше дерево. Може бути не менш величнішим ніж кедр. Росте значно швидше і не примхлива на відміну від кедрів. Бачив у Львові декільна дуже великих екземплярів. А ще добре те, що на зиму скидає хвою, і тоді під нею світло. Бо коли стоїш біля ялин, то так темно, що аж депресивно.
Дякую. Було цікаво. Кедрів не маю. Також пару разів спробував порад від дурнів - дощувати хвойні в спеку. Тепер дощую лише максимум за годину до заходу сонця. Більшость моїм хвойним достатньо простого поливу (теплою водою) під корень
Дякую вам за відгук! Ну, воно все ж таки красиво, коли краплі води застрягають у хвої кедрів, виблискуючи на сонці, але не треба так робити, якщо любиш свої дерева) Ну і плюс дощування по кроні збільшує ймовірність виникнення грибка
Привіт.В2000роках я жив в Римі Італія.Так от на одній із станцій метро росли кедри і я збирав шишки і їв горішки.Вони були не високі метра4-5 голки як у сосни але горішки втричі більші від сибірських.
Привіт! Ну, то сосни і були. Є декілька видів сосен, які дають горішки. То був один з них. Кедрами сосни, мабуть, почали називати наші недолугі сусіди в силу своєї недолугості. Бо справжні шишки кедрів не дають горішків. А ті сосни, про які ви пишете, я теж бачив. Мені теж вони дуже сподобались, але я не знав, що вони дають горішки. Ярко салатові, пухнасті, ростуть наче парасолькою. У нас їх майже немає у продажу, бо є інфа, що вони не зимують. Але як попадуться на очі, то треба буле перевірити)
Добрый день, кедры замечательные! Желтохвойная сосна в кадре - Чиф Джозеф? С наступающим Новым годом, пусть он будет мирным! Пересмотрела летние видео-красота! А как организован полив -капля? Всего Вам хорошего, мира в Украине!
Добрий день! Так, це сосна Чіф Джозеф. Крапельного поливу в мене немає. Останні два роки працюю віддалено, тож вистачає часу поливати всі рослини зі шлангу. До того ж я дуже люблю цей процес) Вас теж з наступаючим і нашої скорішої перемоги!
@@НиколайМартыненко-ь2и у нас - навпаки. З середини липня - жара 30+, три дощі на все літо. Іноді посуха розтягується до жовтня. Коли не було віддаленого режиму роботи, я не встигав все поливати
Пробую вирощувати з зерняти ліванський та атланський. Стоять у напівтіньку, поливаю раз у 3 дні щоб вода не стояла і лише злегка відчувалась волога, але всеодно якось в одному з них вже сантиметрів 8 мав просто згнив корінь. Переживаю за інші які ще живі...
Ну, із зернят я кедри не вирощував, тож бажаю вам терпіння. Але у природі кедри ростуть у горах на висоті до 2000-2500 м. Ця висота характеризується великою вологою повітря і гарним дренажем, бо вода просто стікає вниз по камінню, особливо не затримуючись. Спробуйте своїм саджанцям створити подібні умови. Бажаю удачі!
Дякую вам за відгук! Кедрову сосну маю. Мабуть, корейську, бо купував, як кедрова сосна блакитна та кедрова сосна жовта) Жовта гигнула, а блакитна за 5 років виросла десь на 1м. Плодоносити сосни починають з 15+ років. Але це стосується сіянців, наскільки я розумію. Якщо сосна привита, то вона може начати плодоносити і наступного року. Але ж вона буде маленька і шишок буде 1-2. А потім, коли нарасте, буде більше. Бо в мене, наприклад, на маленькій парвіфлорі 40 см вже була шишка) З Різдвом вас!
@@klepatch дякую за швидку відповідь і вітання і що ділитесь досвідом, хочу посадити таку сосонку для початку у великий контейнер літрів на 90, як думаєте вистачить їй на пару років простору? Тут на півдні Німеччини клімат майже такий як і біля Києва, хіба що трохи вологіше і зими мягші, переважно без снігу, з дощами, мороз переважно до 10 градусів,але може бути і мінус 20. Заздалегідь дякую за відповідь
Ось той самий кедр, з якого почалась велика любов) Ліванець доречі www.tripadvisor.com/LocationPhotoDirectLink-g187116-d230644-i144561799-Chateau_Royal_d_Amboise-Amboise_Indre_et_Loire_Centre_Val_de_Loire.html
Добрий день. А формувати крону (прищіпувати чи ще щось) будете? А ми, як вище писав, "захворіли" кедровими соснами. Зараз стратифікуємо горіхи. Якщо буде негативним результат- буду на осінь брати трирічки у питомнику.
Большое спасибо за ролик а подскажите название кактуса который зимует на улице и вы араукарию чилийскую вообще не укрываете я живу на востоке Украины и боюсь ее заводить
Зимують деякі види опунцій і циліндроопунцій. Араукарію не укривав ні разу, але вона росте навпроти ворот сусіда, і він на те місце постійно накидає сніг взимку, коли розчищає проїзд. Спробуйте маленьку недорогу посадити. Були пару років тому варіанти за 200 грн. Я таку і купував. Для експерименту
Я зараз перебуваю в Іспанії. Закохалась в середземноморські сосни і хвойні. Мріяла що якщо повернусь то посаджу кедр у себе на дачі. Заглядала під кожну сосну в надії знайти шишку. І ось одного разу я побачила кедрову шишку просто на вулиці серед проїжджої частини. І горішки всі були живі.почистила шишку. Висадила горішки різними способами. Десь білям40 шт. Але від того що не знала на яку глибину сіять і в який субстрат, посіяла в грунт з під дерева. Майже всі згнили чи їх щось з'їло в грунті. Проросло одне зернятко. Надіюсь, доживе до того часу коли я повернусь і привезу його в Україну . Але боюсь що площі моєї ділянки 5.5 соток не достатньо для його зростання.
За 10-20 років то буде красиве стройне 3-4 м дерево. Так що не переживайте) Якщо захочете, то можна буде його стригти і надавати йому таку форму, яку забажаєте)
Привезла насіння з ліванського кедра. Буду саджати але то така довга справа. І я не побачу тієї краси з якої я те насіння привезла. Вони велетенські. І до речі як ви збираєтесь втримувати їх га висоті дачі? Бо дерева 20-50 м заввишки. Потім. До речі моє насіння з Сицилії, про вологість там тільки мріють що в кроні, що в коріннях.
Успіхів вам з вирощуванням саджанців кедру! Та якщо мої кедри виростуть на 5-7 м заввишки за мого життя, то це вже буде успіх) Велетенськими вони стають за сотні років. Якщо добре виховаю сина і він не попиляю кедри на дрова, то може мої внуки сможуть насолодитися справжньою величчю цих чудових рослин)
@@klepatch так і то вірно. Дякую! До речі бачили цікаву річ про кедри в Японії? Як діди вирощували для онуків одне дерево, яке потім давало деревину для будівництва без зрубу? дерева?
@@Нашінадачі та японці - то взагалі скажена нація з їх святкуванням цвітіння сакури та бонсаями. Деяким бонсаям більше 500 років і доглядати за ними - велика честь)
На 45-46 сек. виглядає з під снігу араукарія ? Раніше боявся садити кедр плакучий атласький голубий через недостатню морозостійкість ( хоча дуже подобається ) . Ви мене переконали спробувати . Дякую !
Так, вона маленька, але минулу зиму витримала у відкритому грунті без укриття. Треба сказати, що до цього гигнула більша. Тому вирішив спробувати поекспериментувати із зовсім маленьким саджанцем. Якраз тому, що в мене позаминулої зими загинув великий атласький кедр. Я його саджав 4м деревом. А поруч в 10м тільки трошки підгорів інший атласький кедр, який саджав невеличким саджанцем. Ну, і як я розумію, то велике значення мають локальні умови ділянки. Тож треба пробувати)
@@klepatch Кінчики цьогорічного приросту в секвоядендрону не пошкоджені морозами (навіть не побуріли ) . Робили відбір за цією ознакою чи такий попався ? Араукарію де брали ? Тсугу гірську маєте ? - особливо мене цікавить тсуга гірська голуба .
@@olegromanyuk6882 араукарію брав у Yuriy Miniholland в фб. Тсуги маю 5 сортів, але, мабуть, вони не ті, що ви маєте на увазі. Секвоядендрон в мене витримав морози нижчі за -20 у лютому позаминулого року і лише трохи підгорів на сонці. Там, мабуть, були і всі -25. Дорослі рослини дуже витривалі. 2 роки він в мене зимував на балконі. 2 роки укривав агроволокном у відкритому грунті. І от на 5ий рік він потрапив під -25. Впорався) Доречі я дивився дані метеостанції у Секвоя Нешнл Парк, то у них за всі роки спостереження десь з середини минулого сторіччя температура нижче -20 не опускалася. У Києві позаминулої зими температура була нижчою. Тобто дерево має запас міцності після 5-6 років)
@@klepatch Якщо надумаєте собі поповнити колекцію араукарією та голубою гірською тсугою , то візьміть по одному-двом саджанцям й для мене . Може закарпатчики на форумі підкажуть . Буду дуже вдячний . У мене ніяк не виходить проростити звичайну гірську тсугу з насіння . Приблизно половина моїх секвойядендронів ( сам пророщував з насіння ) має побурілі кінчики . Цього року вкриватиму тільки цьогорічні сіянці на час морозів . Дворічки в полі вже не вкриваю .
@@olegromanyuk6882 напишіть мені навесні за араукарію, пошукаю по групах садоводів на фб) Можете тсуги глянути на garden-shop.com.ua Я там навесні замовляв 3 сортових тсуги. Може вам щось сподобається
Вподобайка. Ми поки що стратифікуємо горіхи корейської і європейської кедрових сосен... Що буде невідомо. З насіння сосни гірської десяток згубила "чорна ніжка" дві вижили. Вже пересадили з ясель в горшики і влітку будуть під виноградною аркою в напівтіні. Там же і будуть зимувати. Сильно балувати не буду.
Ви істиний цінитель Кедрів! Від себе рекомендую вам під кожен Кедр розкласти гриби "кедрові маслята" У них тісна співпраця з Кедрами і від цього дерево росте інтенсивніше коли в корінні присутній міцелій цього гриба. Крім того що це користь для прогресивного здорового розвитку дерева, ви будете мати можливість збирати їстівні гриби. Особисто у мене присутні такі види Кедра : Ливанські, Деодар, Атласький А також Кедрові Сосни : Сибірські, Корейські, Карпатські, Арманда, Джерарда Ще хочу придбати Кедрові Стланики, вони також дуже енергетичні та на вигляд естетичні. Гриби у мене почали рости через 2 роки після того як розкладав гриби під стовбур Кедриків Також навколо ділянки на якій ростуть Кедрики, бажано висадити Звичайні Сосни для захисту у майбутньому від вітрів які полюбляють вовтузити густими кронами Кедриків Захист від вітру для них важливий, Звичайні Сосни цілком підходять для цієї цілі бо у них глубокий стержневий корінь який дозволяє дереву встояти при сильних вітрах. Тому вони будуть хорошими захисниками Кедриків від непогоди. Бажаю Вам Успіху! Продовжуйте цю миротворчу справу! І викладайде відео з ними по частіше! Щоб люди також вподобали і долучалися до цієї доброї справи! Мирного Вам неба над головою!
Дякую вам за такий розгорнутий відгук!!! Приємно розуміти, що є люди, які поділяють твої погляди) Рекомендації прийняті і частково вже реалізовані. Вам теж мирного неба! Хай рослини радують!
@@klepatch заоднe вкрали усi унiтази з Криму для Путiна! Бо Россiя бiдна на унiтази!:))) Божевильнi нащадки Волинськоi рiзнi! Яка спiвуча , солов'iна ваша мова! Якi любовнi , нiжнi обiйми бiднесенькоi жертви вашого гадючого нацизму, вiд якого гине усе мирне i живе! Вам не гидко I не соромно за свою нацiю??? Оккупант у Карпатах теж усi величезнi Cмереки вирубив для Медведева, чи це iнше! ??? Яке вiдношення рогуль з Галiцii мав до Россiйського Криму, який завоювала Iмператриця Россii! ???
Так, мені про це відомо. Але враховуючи кліматичні зміни у бік пом'якшення останнього та індивідуальні умови ділянки, можливо вдасться виростити їх і під Києвом. Бо можлива ситуація, як у тому анекдоті - а ви саджати пробували?)) Мій атласський доволі легко переніс декілька діб морозів нижчих за мінус 20 без укриття, що дає мені таку надію
Араукарія чилійська. Як бачите, зимує. Купив маленьким саджанцем за 300 грн. заради експерименту, воткнув в купу щебеню за огорожею. Десь вже три зими без укриття у відкритому грунті. Нарастає потроху. Із особливостей - росте араукарія навпроти воріт сусіда, який в те місце скидає сніг, коли розчищає під'їзд до дому
лайк в підтримку . чудово🎉
Дякую!
Класні у вас кедри і не тільки,підписка,дякую за українську мову.
Дякую вам за відгук)
Вподобайка україномовному каналу.
Дякую! Треба розвивати україномовний контент)
Я теж дуже люблю кедри.
Коли зустрічаю, обіймаю його і, чомусь, хочеться плакати.
Мені хочеться плакати, що в мене немає родового замку, біля якого б зростав 300річний красень кедр)))
Велику справу робите. Уклiн та повага.
Дякую!
Дуже подобається ваш сад, дуже природній
Дякую вам за відгук!
Успіхів із кедрами !
Я живу у Тернопільській обл.
теж підсаджую кедри у садок (гімалайський, атлантичний і один зовсім малюк ліванський) - чудові рослини
Дякую! Вам теж успіхів з вирощуванням кедрів. Хай радують!)
Супер, цікаво би за цим спостерігати? не плануєте знімати?
Можливо займусь цим процесом..
@@Millennium_garden я підпишусь на Вас. :)
Дякую! ))
цікавий у вас сад від мене лайк і підииска з святом Миколая вас усих вам благ👍😊
Дякую вам і за лайк, і за підписку і за добрі слова та побажання! Вас теж зі святом)
комент у підтримку більше 4х слів (для ютубу)
Дякую за підтримку)
Особлива подяка за кедри. В цьому році продбала три гемолайські кедри. Вкрила на зиму агроволокном від морозу. Тепер хвилююсь що і сонце може їм нашкодити.
Дякую вам за відгук! Якщо ви вкрили кедри агроволокном, то сонце їм вже не зашкодить) Не переживайте! Хвойні горять у лютому на сонці, бо промені відбиваються від снігу і фокусуються на хвої, підвищуючи її температуру. Щоб хвоя не згоріла, рослина починає випаровувати вологу. А так як грунт мерзлий і вологи недостатньо, то хвоя згорає і рослина може загинути. Якщо ви укрили кедр, то він знаходиться у затінку і сонце йому не зашкодить. Доречі укриття запобігає саме сонячним опікам, а не низьким температурам, як я розумію
Кедры👍
Кедри завжди 👍!!! Ви мене розумієте))
Їх ще додалось)) Можете подивитись за посиланням
ruclips.net/video/4gjrUhxKEQ8/видео.html
Модрина, доречі, дуже хороше дерево. Може бути не менш величнішим ніж кедр. Росте значно швидше і не примхлива на відміну від кедрів. Бачив у Львові декільна дуже великих екземплярів. А ще добре те, що на зиму скидає хвою, і тоді під нею світло. Бо коли стоїш біля ялин, то так темно, що аж депресивно.
Модрина - класне дерево, але не кедр)
Якщо вам цікаво, то загугліть "Амбуаз замок кедр". Знайдете фото того самого кедра. Виявляється, що то - ліванець)
@@klepatch І справді величний
Дякую. Було цікаво. Кедрів не маю. Також пару разів спробував порад від дурнів - дощувати хвойні в спеку. Тепер дощую лише максимум за годину до заходу сонця. Більшость моїм хвойним достатньо простого поливу (теплою водою) під корень
Дякую вам за відгук! Ну, воно все ж таки красиво, коли краплі води застрягають у хвої кедрів, виблискуючи на сонці, але не треба так робити, якщо любиш свої дерева) Ну і плюс дощування по кроні збільшує ймовірність виникнення грибка
Привіт.В2000роках я жив в Римі Італія.Так от на одній із станцій метро росли кедри і я збирав шишки і їв горішки.Вони були не високі метра4-5 голки як у сосни але горішки втричі більші від сибірських.
Привіт! Ну, то сосни і були. Є декілька видів сосен, які дають горішки. То був один з них. Кедрами сосни, мабуть, почали називати наші недолугі сусіди в силу своєї недолугості. Бо справжні шишки кедрів не дають горішків. А ті сосни, про які ви пишете, я теж бачив. Мені теж вони дуже сподобались, але я не знав, що вони дають горішки. Ярко салатові, пухнасті, ростуть наче парасолькою. У нас їх майже немає у продажу, бо є інфа, що вони не зимують. Але як попадуться на очі, то треба буле перевірити)
Сосна італійська, або пінія - вид дерева роду сосна родини соснових
Добрый день, кедры замечательные! Желтохвойная сосна в кадре - Чиф Джозеф? С наступающим Новым годом, пусть он будет мирным! Пересмотрела летние видео-красота! А как организован полив -капля? Всего Вам хорошего, мира в Украине!
Добрий день! Так, це сосна Чіф Джозеф. Крапельного поливу в мене немає. Останні два роки працюю віддалено, тож вистачає часу поливати всі рослини зі шлангу. До того ж я дуже люблю цей процес) Вас теж з наступаючим і нашої скорішої перемоги!
@@klepatch а бувають у вашiй мi сцевостi засухи?У нас,Суми,3 Роки п iдряд заливае цiле лiто,так що нi чого не поливаем,такого ранiше не було
@@НиколайМартыненко-ь2и у нас - навпаки. З середини липня - жара 30+, три дощі на все літо. Іноді посуха розтягується до жовтня. Коли не було віддаленого режиму роботи, я не встигав все поливати
Теж обожнюю старі замки та старі хвойні)
І одне, і інше - сотні років історії)
Пробую вирощувати з зерняти ліванський та атланський. Стоять у напівтіньку, поливаю раз у 3 дні щоб вода не стояла і лише злегка відчувалась волога, але всеодно якось в одному з них вже сантиметрів 8 мав просто згнив корінь. Переживаю за інші які ще живі...
Ну, із зернят я кедри не вирощував, тож бажаю вам терпіння. Але у природі кедри ростуть у горах на висоті до 2000-2500 м. Ця висота характеризується великою вологою повітря і гарним дренажем, бо вода просто стікає вниз по камінню, особливо не затримуючись. Спробуйте своїм саджанцям створити подібні умови. Бажаю удачі!
Добрий ранок! Дуже зацікавив ваш кактус на початку відео, це часом не циліндропунція імбріката?
Добрий день! Це точно циліндроопунція) А от імбріката чи ні навіть не знаю)
Дякую за цікавий контент, а кедрову сосну маєте, на який рік би вона плодоносила?
Дякую вам за відгук! Кедрову сосну маю. Мабуть, корейську, бо купував, як кедрова сосна блакитна та кедрова сосна жовта) Жовта гигнула, а блакитна за 5 років виросла десь на 1м. Плодоносити сосни починають з 15+ років. Але це стосується сіянців, наскільки я розумію. Якщо сосна привита, то вона може начати плодоносити і наступного року. Але ж вона буде маленька і шишок буде 1-2. А потім, коли нарасте, буде більше. Бо в мене, наприклад, на маленькій парвіфлорі 40 см вже була шишка) З Різдвом вас!
@@klepatch дякую за швидку відповідь і вітання і що ділитесь досвідом, хочу посадити таку сосонку для початку у великий контейнер літрів на 90, як думаєте вистачить їй на пару років простору? Тут на півдні Німеччини клімат майже такий як і біля Києва, хіба що трохи вологіше і зими мягші, переважно без снігу, з дощами, мороз переважно до 10 градусів,але може бути і мінус 20.
Заздалегідь дякую за відповідь
@@dktr4497 Напишіть, яка у вас сосна? Все залежить від цього. Із допису це нажаль не зрозуміло
Ось той самий кедр, з якого почалась велика любов) Ліванець доречі
www.tripadvisor.com/LocationPhotoDirectLink-g187116-d230644-i144561799-Chateau_Royal_d_Amboise-Amboise_Indre_et_Loire_Centre_Val_de_Loire.html
На вас чекає довгий шлях ! Успіху !
@@alla_mykhailo_panchyshyn шлях садовода - це шлях самурая! )) Дякую!
Добрий день. А формувати крону (прищіпувати чи ще щось) будете?
А ми, як вище писав, "захворіли" кедровими соснами. Зараз стратифікуємо горіхи. Якщо буде негативним результат- буду на осінь брати трирічки у питомнику.
Добрий день! Подивлюсь, як кедри будуть зростати, бо на даний момент особливо нема, що прищіпувати)
Правильно! Спочатку треба спробувати самому, а потім вже дивитись по результатах
Большое спасибо за ролик а подскажите название кактуса который зимует на улице и вы араукарию чилийскую вообще не укрываете я живу на востоке Украины и боюсь ее заводить
Зимують деякі види опунцій і циліндроопунцій. Араукарію не укривав ні разу, але вона росте навпроти ворот сусіда, і він на те місце постійно накидає сніг взимку, коли розчищає проїзд. Спробуйте маленьку недорогу посадити. Були пару років тому варіанти за 200 грн. Я таку і купував. Для експерименту
Я зараз перебуваю в Іспанії. Закохалась в середземноморські сосни і хвойні. Мріяла що якщо повернусь то посаджу кедр у себе на дачі. Заглядала під кожну сосну в надії знайти шишку. І ось одного разу я побачила кедрову шишку просто на вулиці серед проїжджої частини. І горішки всі були живі.почистила шишку. Висадила горішки різними способами. Десь білям40 шт. Але від того що не знала на яку глибину сіять і в який субстрат, посіяла в грунт з під дерева. Майже всі згнили чи їх щось з'їло в грунті. Проросло одне зернятко. Надіюсь, доживе до того часу коли я повернусь і привезу його в Україну . Але боюсь що площі моєї ділянки 5.5 соток не достатньо для його зростання.
За 10-20 років то буде красиве стройне 3-4 м дерево. Так що не переживайте) Якщо захочете, то можна буде його стригти і надавати йому таку форму, яку забажаєте)
Якщо були горішки то то не кедр. Є кедрова сосна, вона з горішками.
@@Нашінадачі можливо кедрова сосна але горішки такі, як продавались раніше в старих магазинах сільпо.
@@klepatch в мене на дачному участку вже є дві прості сосни. Одна вже метрів 6-8.
@@ЖиттяПрекрасне-ь7и в мене теж є дві таких великих сосни. Добре, що батьки їх не спиляли)
Я теж мрію про величний кедр та модрини, жалкую тільки,що так пізно почала рослинами займатись, бо хочу дочекатись коли кедр буде хоча б метрів 7 . 🤪
Та ж сама історія. Але при цьому також задоволений, що взагалі почав займатися вирощуванням рослин)
@@klepatch це точно) я теж
Привезла насіння з ліванського кедра. Буду саджати але то така довга справа. І я не побачу тієї краси з якої я те насіння привезла. Вони велетенські. І до речі як ви збираєтесь втримувати їх га висоті дачі? Бо дерева 20-50 м заввишки. Потім. До речі моє насіння з Сицилії, про вологість там тільки мріють що в кроні, що в коріннях.
Успіхів вам з вирощуванням саджанців кедру! Та якщо мої кедри виростуть на 5-7 м заввишки за мого життя, то це вже буде успіх) Велетенськими вони стають за сотні років. Якщо добре виховаю сина і він не попиляю кедри на дрова, то може мої внуки сможуть насолодитися справжньою величчю цих чудових рослин)
@@klepatch так і то вірно. Дякую! До речі бачили цікаву річ про кедри в Японії? Як діди вирощували для онуків одне дерево, яке потім давало деревину для будівництва без зрубу? дерева?
@@Нашінадачі та японці - то взагалі скажена нація з їх святкуванням цвітіння сакури та бонсаями. Деяким бонсаям більше 500 років і доглядати за ними - велика честь)
На 45-46 сек. виглядає з під снігу араукарія ? Раніше боявся садити кедр плакучий атласький голубий через недостатню морозостійкість ( хоча дуже подобається ) . Ви мене переконали спробувати . Дякую !
Так, вона маленька, але минулу зиму витримала у відкритому грунті без укриття. Треба сказати, що до цього гигнула більша. Тому вирішив спробувати поекспериментувати із зовсім маленьким саджанцем. Якраз тому, що в мене позаминулої зими загинув великий атласький кедр. Я його саджав 4м деревом. А поруч в 10м тільки трошки підгорів інший атласький кедр, який саджав невеличким саджанцем. Ну, і як я розумію, то велике значення мають локальні умови ділянки. Тож треба пробувати)
@@klepatch Кінчики цьогорічного приросту в секвоядендрону не пошкоджені морозами (навіть не побуріли ) . Робили відбір за цією ознакою чи такий попався ? Араукарію де брали ? Тсугу гірську маєте ? - особливо мене цікавить тсуга гірська голуба .
@@olegromanyuk6882 араукарію брав у Yuriy Miniholland в фб. Тсуги маю 5 сортів, але, мабуть, вони не ті, що ви маєте на увазі. Секвоядендрон в мене витримав морози нижчі за -20 у лютому позаминулого року і лише трохи підгорів на сонці. Там, мабуть, були і всі -25. Дорослі рослини дуже витривалі. 2 роки він в мене зимував на балконі. 2 роки укривав агроволокном у відкритому грунті. І от на 5ий рік він потрапив під -25. Впорався) Доречі я дивився дані метеостанції у Секвоя Нешнл Парк, то у них за всі роки спостереження десь з середини минулого сторіччя температура нижче -20 не опускалася. У Києві позаминулої зими температура була нижчою. Тобто дерево має запас міцності після 5-6 років)
@@klepatch Якщо надумаєте собі поповнити колекцію араукарією та голубою гірською тсугою , то візьміть по одному-двом саджанцям й для мене . Може закарпатчики на форумі підкажуть . Буду дуже вдячний . У мене ніяк не виходить проростити звичайну гірську тсугу з насіння . Приблизно половина моїх секвойядендронів ( сам пророщував з насіння ) має побурілі кінчики . Цього року вкриватиму тільки цьогорічні сіянці на час морозів . Дворічки в полі вже не вкриваю .
@@olegromanyuk6882 напишіть мені навесні за араукарію, пошукаю по групах садоводів на фб) Можете тсуги глянути на garden-shop.com.ua Я там навесні замовляв 3 сортових тсуги. Може вам щось сподобається
Вподобайка. Ми поки що стратифікуємо горіхи корейської і європейської кедрових сосен... Що буде невідомо. З насіння сосни гірської десяток згубила "чорна ніжка" дві вижили. Вже пересадили з ясель в горшики і влітку будуть під виноградною аркою в напівтіні. Там же і будуть зимувати. Сильно балувати не буду.
Будуть красиві дерева) Успіхів вам!
Ви істиний цінитель Кедрів!
Від себе рекомендую вам під кожен Кедр розкласти гриби "кедрові маслята"
У них тісна співпраця з Кедрами і від цього дерево росте інтенсивніше коли в корінні присутній міцелій цього гриба.
Крім того що це користь для прогресивного здорового розвитку дерева, ви будете мати можливість збирати їстівні гриби.
Особисто у мене присутні такі види Кедра : Ливанські, Деодар, Атласький
А також Кедрові Сосни : Сибірські, Корейські, Карпатські, Арманда, Джерарда
Ще хочу придбати Кедрові Стланики, вони також дуже енергетичні та на вигляд естетичні.
Гриби у мене почали рости через 2 роки після того як розкладав гриби під стовбур Кедриків
Також навколо ділянки на якій ростуть Кедрики, бажано висадити Звичайні Сосни для захисту у майбутньому від вітрів які полюбляють вовтузити густими кронами Кедриків
Захист від вітру для них важливий, Звичайні Сосни цілком підходять для цієї цілі бо у них глубокий стержневий корінь який дозволяє дереву встояти при сильних вітрах.
Тому вони будуть хорошими захисниками Кедриків від непогоди.
Бажаю Вам Успіху! Продовжуйте цю миротворчу справу!
І викладайде відео з ними по частіше! Щоб люди також вподобали і долучалися до цієї доброї справи!
Мирного Вам неба над головою!
Дякую вам за такий розгорнутий відгук!!! Приємно розуміти, що є люди, які поділяють твої погляди) Рекомендації прийняті і частково вже реалізовані. Вам теж мирного неба! Хай рослини радують!
А в якому регіоні ви мешкаєте?
Що ви будете з ними робить через 10-20 років, коли вони підуть в ріст ?
Та що для них 10-20 років? Інша справа 100-200 років. Буду споглядати їх та насолоджуватись)
@@klepatch вони ж в 40 років починають плодоносить. Чи то знов мова не про кедри а про кедрові сосни?
@@ЖиттяПрекрасне-ь7и в кедрів є шишки, але без горішків) Плодоносять різні види сосен, одну з яких наші північні сусіди нащось назвали кедровою
@@klepatch зрозуміло. Значить в мене буде кедрова сосна а в моїх онуків кедрові горішки😁
@@ЖиттяПрекрасне-ь7и це - добре, бо ці горішки дуже корисні))
А у вас є саджанці кедрів чи ви тільки колекціонуєте?
Добрий день! Друге. Шукайте в фб Ірина Ковальчук, Олександра Камрадська, balsad.com.ua. У них буває непоганий вибір
У нас в Криму теж кедри ростуть
Так, і чудові. Бачив у новинах, як кляті окупанти вирізають сторічні кедри, щоб побудувати дачу якомусь мєдвєдєву(
@@klepatch так , шкода що все знищили
@@klepatch заоднe вкрали усi унiтази з Криму для Путiна! Бо Россiя бiдна на унiтази!:)))
Божевильнi нащадки Волинськоi рiзнi!
Яка спiвуча , солов'iна ваша мова!
Якi любовнi , нiжнi обiйми бiднесенькоi жертви вашого гадючого нацизму, вiд якого гине усе мирне i живе! Вам не гидко I не соромно за свою нацiю???
Оккупант у Карпатах теж усi величезнi
Cмереки вирубив для Медведева, чи це iнше! ???
Яке вiдношення рогуль з Галiцii мав до Россiйського Криму, який завоювала Iмператриця Россii! ???
В Україні кедри традиційно вирощують лише у двох областях - АР Крим та Закарпатська область
Так, мені про це відомо. Але враховуючи кліматичні зміни у бік пом'якшення останнього та індивідуальні умови ділянки, можливо вдасться виростити їх і під Києвом. Бо можлива ситуація, як у тому анекдоті - а ви саджати пробували?)) Мій атласський доволі легко переніс декілька діб морозів нижчих за мінус 20 без укриття, що дає мені таку надію
А що це за Араукарія, невже вони можуть зимувати на півночі України? На 0:43
Араукарія чилійська. Як бачите, зимує. Купив маленьким саджанцем за 300 грн. заради експерименту, воткнув в купу щебеню за огорожею. Десь вже три зими без укриття у відкритому грунті. Нарастає потроху. Із особливостей - росте араукарія навпроти воріт сусіда, який в те місце скидає сніг, коли розчищає під'їзд до дому