Link do zakładki video z wieloma ciekawymi i przydatnymi materiałami...każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam ruclips.net/channel/UCnDUcNEIQH7oSpj3S2TV5bA
a mam takie pytanie bo jak się ściągnie tą białą głowicę to tam jest np u mnie regulacja przepływu wody jak się nie mylę od 1 do 7 takie przedziałki z ząbkami to raz a dwa to czy jak idę się kąpać to czy zakręcać grzejnik i potem jak się wywietrzy łazienka ponownie włączyć? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Bardzo dobory instruktarz, jasny i klarowny. Mam tylko kilka mały uwag, zawór nie reguluje (zwiększa/obniża) temperaturę grzejnika lecz reguluje ilość przepływającej wody grzewczej która na zasileniu zawsze ma taką samą temperaturę jak w innych lokalach. Przez większy przepływ zwiększa się powierzchnia czynna grzejnika czyli góra gorąca a niżej w zależności od ilości gorącej wody do oddania ciepła bywa różnie. I to jest poprawna praca gdy od połowy lub sam dół bywa kompletnie zimny. Regulacja temperatury wody grzewczej odbywa się centralnie na piecu lub w węźle cieplnym (poza małymi wyjątkami). Jest to o tyle istotne bo użytkownik nieświadomy zasad pracy grzejnika często ma przekonanie że coś nie dział poprawnie skoro dolna część jest zimna. Oczywiście sam termostat reaguje na temperaturę otoczenia i otwiera lub uchyla prześwit w zaworze. Najbardziej optymalny stan to niewielka strefa grzania w okolicach zaworu przy pożądanej temperaturze w pomieszczeniu czyli grzejnik utrzymuje zadaną temperaturę pokoju i uzupełnia tylko straty ciepła przez okna czy ściany. Grzejniki są projektowane z lekkim zapasem powierzchni grzewczej by osiągnęły swój maksymum pracy w najchłodniejsze dni przy najwyższej dopuszczalnej temperaturze wody grzewczej na piecu. Pozdrawiam.
W filmie nie ma mowy o tym, że głowica reguluje temperaturę grzejnika, tylko reaguje na temperaturę otoczenia. Na głowicy powinny być podane temperatury, a nie cyfry, bo wiele ludzi nie wie jak ich używać
Trafiłem tu przypadkiem - ten filmik zmienił moje życie i w końcu wytłumaczył, że to jednak jest termostat i jak dokładnie trzeba go ustawiać 😮😮😮 Całe życie w błędzie 🙈🙈🙈 Bardzo dziękuję Ci za ten film 😍😍😍
Brawo dla Pana za przekazanie tak waznej informacji w prostym jezyku. Wszystko zrozumialem i od teraz wiem jak postepowac. W szkole zmarnowalem ogrom czasu i wynioslem tylko dwa dlugopisy i kwiatek. A tutaj Pan w nie cale 9 min przekazal wiedze ktora jest nie zbedna by przetrwac zimne dni. Pozdrawiam 👏👍
jesteś chory psychicznie?serio?naprawdę bez tej wiedzy nie przetrwałbyś zimy?średnio ogarnięty homo sapiens metodą prób i błędów ogarnie w kilka dni jakie ustawienie mu odpowiada.A akurat wiedza zawarta w tym filmie jest raczej nie za bardzo przydatna dla większości bo to dotyczy tylko i wyłącznie pomieszczeń idealnych z idealnie dobranym kaloryferem-a pokażcie mi takie mieszkanie w blokach i wieżowcach,niedocieplonych,z nieszczelnymi oknami,z debilnym dopasowaniem mocy grzejnika
Warto jeszcze dodać, że jak już się nastawi żądaną temperaturę na głowicy, to się nie chodzi i nie dotyka grzejnika co chwilę i nie narzeka że za gorący, czy za zimny, tylko sprawdza się temperaturę pomieszczenia, bo o nią tu chodzi a nie o temperaturę grzejnika.
Super 👍 Bardzo się cieszę, że tu trafiłam. Wreszcie wiem co jest po co i jak działa. Dziękuję.🌹Wroceydo tego filmu jeszcze nie raz żeby dobrze sobie wszystko zakodować. Oczywiście film przekażę dalej.🙂
@@Ana-ml5dj zapewne późno, ale dopiero teraz weszłam na ten kanał. Miałam podobnie. Włączony na maksa i nie grzał. Był zapowietrzony. Ważna regulacja też na okres letni. Pozdrawiam
Jak używałeś inaczej głowicy niż jest omówione w filmie, to tak, robiłeś to źle. Wiele osób nie rozumie, że ustawienie głowicy na maksa nie zagrzeje szybciej pomieszczenia, myślę że zamiast tych cyfr na głowicy powinny być podane temperatury.
Ja mam taką małą radę, gdy wyjeżdżacie na weekend nie skręcajcie do zera termostatu. Lepiej zostawić na 2. Będzie sobie minimalnie dogrzewało, a po powrocie wystarczy lekko podkręcić na 3. Chwilą moment i będzie ciepło. To jest oszczędność, a nie wyziębienie mieszkania i od nowa nagrzewanie.
Mam dwóch takich oszczędnych klientów, którzy wyjeżdżając na tydzień wyłączyli całkowicie ogrzewanie domu, bo im było szkoda gazu. Gwałtowny spadek temperatury przez trzy dni wystarczył, żeby porozsadzało im grzejniki na piętrze.
Dodał bym jeszcze jedno. Często spotykam się z uwagami klientów, dlaczego grzejnik jest ciepły tylko u góry a na dole już zimny. Ludzie często są przyzwyczajeni do sposobu pracy grzejników w blokach, gdzie na instalacje podawana jest bardzo gorąca woda. Podobnie jest przy centralnym zasilanym starym kotłem węglowym, gdzie jak już się rozpaliło, to na maksa. W przypadku nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, ale też i w dobrze zrobionych kotłowniach węglowych, temperatura wody jaka wędruje do grzejników jest dobierana stosownie do temp. zewnętrznej. W przypadku takich uwag jak na początku, zawsze pytam, czy w pomieszczeniu z takim grzejącym tylko górą grzejnikiem jest za zimno. Często słyszę, że nie, że temp. jest ok. To znaczy, że ilość ciepła dostarczana przez źródło ciepła jest idealnie dopasowana. Nic się nie marnuje. Do kotła nie wraca ciepła woda, a sam kocioł pracuje długimi cyklami, a nawet non stop. Po prostu grzejnik oddaje całe ciepło do niego dostarczone tylko górną częścią, i to wystarcza do uzyskania właściwej temperatury pomieszczenia. Przy zbyt wysokiej temperaturze na kotle grzejnik nie zdąży oddać większości ciepła, więc wraca ono do kotla powodując jego wyłączanie się, czyli pracę cyklami włącz - wyłącz. Nie za dobrze wpływa to na jego trwałość. Jeśli jednak przy takim jak wyżej nie całkowicie ciepłym grzejniku w pomieszczeniu jest za zimno, trzeba zwiększyć temperaturę na kotle o kilka stopni i czekać na efekty co najmniej pół godziny. Jeśli jest ok, zostawiamy taką temperaturę na kotle. Jeśli nadal jest za zimno, dodajemy kolejne kilka stopni. Oczywiście wiem, co to jest automatyka pogodowa, ale montuję ją tylko u kumatych klientów. Inaczej będę ciągle do nich wzywany, bo trzeba coś zmienić w krzywej grzewczej, albo sami coś majstrowali i wszystko pomieszali. W tedy nie chcemy grzać, a kocioł grzeje, albo odwrotnie. W swoim domu świadomie nie mam pogodówki ani sterownika pokojowego. W 7 pomieszczeniach temperaturę reguluje tylko głowicami termostatycznymi. "Reguluję", to za dużo powiedziane. W sypialni jest ciut poniżej 2, w pokoju TV poniżej 3, łazienki 4, reszta 2. I tak od ponad kilkunastu lat, bez ciągłego kręcenia głowicami. Jedyne, co reguluję, to temperatura na kotle, w zależności od pogody. Efekt jest taki, że kocioł pracuje po kilkanaście godzin non stop na minimalnym płomieniu palnika, co skutkuje oszczędnościami w zużyciu gazu ale też i elementów kotła. Zamiast np. 50 cykli włącz - wyłącz na dobę jest ich kilkanaście. Właściwe ustawienie temperatury na kotle porównał bym do wlewania wody przez lejek. Idealnie jest, kiedy poziom wody w lejku ani się nie podnosi (temp. za wysoka, kocioł często się wyłącza), ani nie odsłania się otwór lejka ( temp. za niska). Ma być stabilnie, wtedy jest najskuteczniej.
A w starym, ale ocieplonym domu razem z dachem można grzać gazem bez termostatów? Regulując tylko kotłem. Jestem zdania, że straty ciepła są i tak duże, bo to stary dom to tam gdzie ustawie termostat na 2 to będzie za chłodno. Wydaje mi się że lepiej będzie grzać tak żeby w całym domu było np.21 st. Co Pan na to?
@@mareckymarek7131 , nie w każdym pomieszczeniu potrzebujemy tych 21°. Tam, gdzie przebywa się długo bez ruchu, np. oglądając TV lub gapiąc się w smartfona, można mieć te 21°, ale w sypialni mamy 17°. Podniesienie temp. o 1° , to około 6% więcej zużytego paliwa.
@@MariaTwaróg-m1n , oczywiście, że tak. 5 na głowicy zależnie od modelu, to około 27-28° w pomieszczeniu. Nikomu tyle nie potrzebne. Powstaje więc spory nadmiar ciepła, które najczęściej wypuszczamy oknem. Jeśli mimo tego, że głowica jest na 5 nadal jest zimno, to albo jest za niska temperatura na piecu, albo za mały grzejnik albo bardzo nieszczelne okna czy ściany. Odkręcenie głowicy na 5, jeśli w pokoju mamy np. 18°, a chcemy miec 21°, nie spowoduje, że grzejnik będzie grzał bardziej. Ustawienie głowicy na 3 przy tych 18° i tak otworzy zawór na 100%.
Witam. Bardzo cenny filmik, chociaż u mnie jest tak, że mam własny piec gazowy i czujnik temperatury w pomieszczeniu, które jest najchłodniejsze. Mam na czujniku ustawione 22 stopnie i grzejnik otwarty na maksa, natomiast w pozostałych pomieszczeniach na 3. Próbowałem w pokoju z czujnikiem zmniejszyć na 3,5 a w łazience ustawić na 4 i faktycznie w łazience było cieplej, ale piec gazowy praktycznie w ogóle nie wyłączał się przy takiej regulacji, więc wróciłem do poprzednich ustawień. Teraz robię jedynie tak, że w pokoju zmniejszam na 3.5 a w łazience ustawiam 5 tylko na czas kąpieli. Jeżeli natomiast mieszka się domu, gdzie jeden piec ogrzewa wiele mieszkań przez podzielnik, to wtedy jak najbardziej regulowanie we wszystkich pokojach na 3, a w łazience na 4 jest idealne. :) Pozdrawiam.
Skala na głowicy jest raczej umowna. Ja reguluję w ten sposób. obserwuję termometr w pokoju i stopniowo zwiększam lub zmniejszam przepływ. Gdy temp. w pomieszczeni jest dla mnie zadawalająca zostawiam ustawienia aż do wiosny. Nie cyferki na głowicy są ważne a temperatura która nas zadawala. Jeden w pokoju chce temp. 20 stopni a inny 25 stopni.
Skala na głowicy jest raczej umowna. Ja reguluję w ten sposób. obserwuję termometr w pokoju i stopniowo zwiększam lub zmniejszam przepływ. Gdy temp. w pomieszczeni jest dla mnie zadawalająca zostawiam ustawienia aż do wiosny. Nie cyferki na głowicy są ważne a temperatura która nas zadawala. Jeden w pokoju chce temp. 20 stopni a inny 25 stopni.
Trzeba tez brac pod uwage jaka temperatura zasilany jest grzejnik. Jesli np na zaworach mieszajacych jest np 41st to nawet pelne otwarcie glowicy moze byc malo
Bardzo cenne sugestie, co ciekawe zanim trafiłem ten film głowice z termostatami miałem poustawiane na "3" zawsze - dla mnie to najlepsza temperatura około 20 stopni C dzięki i łapa w górę
@@4LiveTechTv Ja wiem po co są głowice przy grzejnikach i jak działają, ale wiele osób nie ma o tym pojęcia, dlatego tego typu poradniki są bezcenne - tak uważam. Spotkałem się z mitem dotyczącym głowic grzejnikowych: że nie daj Boże nie ruszać głowicy musi być na "5", bo gdy będzie przykręcona to kaloryfer się zapowietrzy. Bardzo ciężko walczyć jest z tym mitem, bo do takiej osoby trudno dotrzeć. Serdecznie pozdrawiam.
Całe życie robiłem - jak jest ciepło to zakręcam, jak zimno to odkręcam, nic pośrodku :D Dzięki algorytmom yt w końcu będę poprawnie korzystał z grzejników, już wszystkie w domu poprzestawiałem w trakcie tego filmiku :D
Bardzo ciekawy filmik,wszystko robię tak jak omówiłeś w filmiku oprócz tego ostatniego wątku odkręcenia głowic w sezonie letnim. Nie robiłem tego ale teraz już będę 😉 Dzięki! 👍
Ja mam piec gazowy i nie wiem jak powinien byc ustawiony.zawsze maz sie tym zajmowal teraz kiedy go zabraklo nie mam pojecia co robic.dziekuje za informacje dotychczasowe bardzo mi pomogly.
Więcej podobnych szkoleń. Niby proste, ale większość ludzi nie czyta instrukcji, zapomina lub lekceważy, bo przecież to takie oczywiste. Okazuje się, że warto wiedzieć i zastosować.
Cz ma sens blokowanie termostatu w ten sposób,że zaczyna grzać dopiero od 3.Prz niższych wskaźnikach po prostu grzejnik w ogóle nie grzeje Takie rozwiązanie zastosowała administracja w całym naszym bloku.Dziekuje za praktyczne i potrzebne porady.
Jako, ze osób dużo ogląda, bo filmik swietny pozwolę sobie i napiszę swoje przemyślenia odnośnie ogrzewaniu gazem. Obiekt to mały 20 letni parterowy domek 9x9 , schody z drewna klatka na poddasze mieszkalne otwarta, ocieplony. Ogrzewanie to kocioł kondensacyjny gazowy vaillanta eco . Po chyba milionach kombinacji i testach doszedłem do nastepujacych wniosków. Nic się nie zaoszczędzi gdy włącza sie i wyłącza piec powiedzmy wieczorem czy rano po kilka godzin. Zużycie gazu niemal identyczne a w domu chłód i pojawiajaca sie pleśń. Lepiej ustawić temperature 19 stopni na sterowniku, ale na grzejniku obok, termoregulator ustawic na maxa. Reszte gtermoregulatorów w domu na 3 a na poddaszu lekko dokrecić na 2 -2,5. W domu cały czas ciepło a zuzycie gazu raptem 1 m3 około 10 kWh większe. Dlaczego ? Bo wyziębiony dom potrzebuje dużo energii, żeby się co kilka godzin dogrzać. Piec dostarcza mu cały czas ciepło stad spalanie gazu nieco większe a komfort bez porównania. Spalanie gazu około 60 KWh na dobę . Przy dużych mrozach spalanie około 90 kWh. Z drugiej strony mam pytanie. Piec włącza sie i pracuje 30 minut, potem wyłącza sie na 30 minut i tak w kółko przez całą dobę. Co ciekawe pracuje też wtedy gdy temperatura zadana w pomieszczeniu to np. 19 stopni a on ma na czujniku 20 .Czy to normalne ?
Nie, to nie jest normalne. Czy czasem ciepło z innych pomieszczeń nie dogrzewa też tego, w którym masz sterownik? Poza tym masz to wszystko poustawiane wg. starej niezbyt sensownej szkoły. Ja klientom doradzam ustawić to tak: Głowice na grzejnikach poustawiać jak komu w danym pomieszczeniu potrzeba, włącznie z tym, gdzie jest sterownik. Na sterowniku ustawić 1° więcej niż trzeba w tym pomieszczeniu. Czyli np. chcesz mieć w salonie 21°, na głowicy ustawiasz więc na 3, lub ciut powyżej, a na sterowniku 22°. I tak nie zagrzejesz salonu do tych 22°, bo głowica zamknie się przy 21°, ale za to salon nie zablokuje ogrzewania innych pomieszczeń, których też nie przegrzejesz, bo w nich też masz odpowiednio ustawione głowice. Kocioł i tak się wyłączy jak pozamykają się wszystkie grzejniki i nie będzie odbioru ciepła. Ustawiając to tak jak masz teraz możesz mieć sytuację, że pomieszczenie ze sterownikiem osiągnie swoją temperaturę, więc wyłączy kocioł, ale inne pomieszczenia jeszcze się nie ogrzały i głowice są otwarte. Nic to nie da, bo sterownik osiągnął swoje maksimum, więc zatrzymał ogrzewanie w całym domu. Ja zalecam używanie sterownika jedynie jak urządzenia pilnującego dobowych cykli grzania, a nie jako regulatora temperatury, bo wtedy reguluje on temperaturą tylko w tym pomieszczeniu, w którym jest zamontowany. A co z resztą?
Ta, u mnie spółdzielnia tak ogrzewa że na piątce mam 19 stopni. Według filmiku powinno być 30. Także polecam kierować się termometrem domowym a nie cyferkami. Zwłaszcza w obecnym sezonie grzewczym gdzie oszczędzają na czym się da.
Mieszkam w budynku wielorodzinnym. Administracja montując termostaty uniemożliwia całkowite wyłączenie grzejnika i ustawienie termostatu poniżej 2. W łazience przechodzą rury grzewcze, a termostatu w tym pomieszczeniu wcale nie ma i tym samym możliwości regulacji. O odkręceniu na max głowicy na lato nie miałam pojęcia, ale przrmyślę to. Dziękuję i pozdrawiam
Człowiek żyje sobie 40 lat, myśli, że już wszystko wie, a potem odpala taki filmik i robi wielkie, zdziwione oczy 😁 Bardzo dziękuję za cenne wskazówki ♡ W kuchni obrus zwisa na termostat, a w łazience fachowiec zamontował do góry. Jak wracam do domu to odkręcam od razu na 5, a latem ustawiam * Czy mogłam popełnić jeszcze jakiś błąd? 🙈
Należy wspomnieć że głowice mają nastawy wstępne. Tak jest. Skręcamy głowicę i wietrzymy krótko i intensywnie . Wymiana powietrza to max 5 minut. Nie otwieramy okien i wychodzimy do pracy. No i głowice montowane zewnętrzne np na ścianie
To teraz przydałby się podobny film o automatycznej klimatyzacji w samochodzie bo mam wrażenie że 95% osób nie wie jak ona działa i nieustannie kombinują coś z siłą i kierunkami nawiewu oraz ustawieniem temperatury w trybie manualnym nie pozwalając jej działać w trybie auto do czego została wymyślona. Ja jeżdżę z klimą w trybie auto cały rok i nawet nie dotykam przycisków od kierunku nawiewu czy siły dmuchawy, tylko steruję temperaturą w zakresie 21-23 stopnie i to wszystko. Nigdy nie narzekam, że jest mi za zimno, za ciepło czy że za mocno wieje mi z jakiejś strony. W aucie są bodajże 3 czujniki, które czuwają nad tym żeby wszędzie była taka temperatura jaką zadałem. Oczywiście zawsze z włączonym trybem auto.
Miałem 23 letnią audicę. aby szybciej nagrzać auto podbijałem moc do HI i faktycznie mocniej dmuchało. Teraz mam 5 letnią skodą i czy 23 stopni czy HI w zimie dmucha na start tak samo. Także jak ktoś jeździ starym autem (nawet z automatyczną klimą) i wsiada do czegoś nowszego to przyzwyczajenia zostają :D
Myślałem że to nie tak ważne nastawiłem wszędzie na 6 myśląc jak nagrzeje się szybciej to i wyłączy😅ale co specjalista to inne zdanie jak w mechanice samochodowej 😊
1. A jak ustawienia zaworów termostatycznych mają się do zachowania pieca gazowego? 2. Co w przypadku gdy piec ma swój sterownik elektroniczny z termostatem umieszczony gdzieś na ścianie?
@@onizukathegame4808 ja teraz mam starego trupa wolnostojącego na gaz (jeszcze ze świeczką) + pompka Grundfos i stara instalacja (była grawitacyjna) z rurami stalowymi o znacznym przekroju. Piec ustawiony na minimum czyli 40 stopni (niżej nie włącza się wcale). Rachunek za 2 miesiące grzania wyszedł 1700 PLN. Stary dom 80m2, ocieplony ale za słabo, szczególnie od gruntu i dachu. Jedynie 10cm styropianu z tynkiem akrylowym na ścianach położone i połowa okien na plastiki wymieniona. Reszta jeszcze stare, drewniane z lat 80-tych. Takie ustawienie do -3 daje te 19-20 stopni, a gdy jest chłodniej to niestety temperaturę na piecu trzeba zwiększać. Na razie jeszcze nie musiałem ale zapowiadali, że większe mrozy jeszcze będą jednak tej zimy.
Link do zakładki video z wieloma ciekawymi i przydatnymi materiałami...każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam ruclips.net/channel/UCnDUcNEIQH7oSpj3S2TV5bA
Sex matki z tym że to jest
Dziękuję za porady. Pozdrawiam.
a mam takie pytanie bo jak się ściągnie tą białą głowicę to tam jest np u mnie regulacja przepływu wody jak się nie mylę od 1 do 7 takie przedziałki z ząbkami to raz a dwa to czy jak idę się kąpać to czy zakręcać grzejnik i potem jak się wywietrzy łazienka ponownie włączyć? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
@@hiniohinio3212 Wyreguluj raz i nie ruszaj
@@tadeuszburnat9358 ,
I wreszcie rozumiem jak to działa. Bardzo dobrze wyjaśnione . Dziękuję
A ja myślę że nie zrozumiałeś - bo jeśli tego nie rozumiałeś przed - to nie rozumiesz i teraz - rozumiesz ?
Konkretny filmik, bez lania wody, dziekuje!
Bardzo dobory instruktarz, jasny i klarowny. Mam tylko kilka mały uwag, zawór nie reguluje (zwiększa/obniża) temperaturę grzejnika lecz reguluje ilość przepływającej wody grzewczej która na zasileniu zawsze ma taką samą temperaturę jak w innych lokalach. Przez większy przepływ zwiększa się powierzchnia czynna grzejnika czyli góra gorąca a niżej w zależności od ilości gorącej wody do oddania ciepła bywa różnie. I to jest poprawna praca gdy od połowy lub sam dół bywa kompletnie zimny. Regulacja temperatury wody grzewczej odbywa się centralnie na piecu lub w węźle cieplnym (poza małymi wyjątkami). Jest to o tyle istotne bo użytkownik nieświadomy zasad pracy grzejnika często ma przekonanie że coś nie dział poprawnie skoro dolna część jest zimna. Oczywiście sam termostat reaguje na temperaturę otoczenia i otwiera lub uchyla prześwit w zaworze. Najbardziej optymalny stan to niewielka strefa grzania w okolicach zaworu przy pożądanej temperaturze w pomieszczeniu czyli grzejnik utrzymuje zadaną temperaturę pokoju i uzupełnia tylko straty ciepła przez okna czy ściany. Grzejniki są projektowane z lekkim zapasem powierzchni grzewczej by osiągnęły swój maksymum pracy w najchłodniejsze dni przy najwyższej dopuszczalnej temperaturze wody grzewczej na piecu. Pozdrawiam.
W filmie nie ma mowy o tym, że głowica reguluje temperaturę grzejnika, tylko reaguje na temperaturę otoczenia. Na głowicy powinny być podane temperatury, a nie cyfry, bo wiele ludzi nie wie jak ich używać
No ja lubię tak między 19.5/21 maximum. I siedzę w którym rękawku i mi jest sam raz 😁. A w łazience mamy 22.5 maximum 24 😁.
No dzięki za konkrety. Ja również nie odkręcałem termostatu w sezonie letnim. Teraz to przemyślę
super, brak zbędnego lania wody, same bardzo praktyczne konkrety. pozdrawiam i lajkuję
Dziekuje 😉👍
Trafiłem tu przypadkiem - ten filmik zmienił moje życie i w końcu wytłumaczył, że to jednak jest termostat i jak dokładnie trzeba go ustawiać 😮😮😮 Całe życie w błędzie 🙈🙈🙈
Bardzo dziękuję Ci za ten film 😍😍😍
O, widzisz. I obyło się bez wypełniania kuponów.
Jeszcze nie jedna porada zmieni Twoje życie
Ha ha, mam to samo. Myślałem, że ta gałka to zwykły zawór mechaniczny, a nie termostat :)
@ukaszgach4318 9o
Brawo dla Pana za przekazanie tak waznej informacji w prostym jezyku. Wszystko zrozumialem i od teraz wiem jak postepowac. W szkole zmarnowalem ogrom czasu i wynioslem tylko dwa dlugopisy i kwiatek. A tutaj Pan w nie cale 9 min przekazal wiedze ktora jest nie zbedna by przetrwac zimne dni. Pozdrawiam 👏👍
To ja lepsza: kwiatek, 2 długopisy i 3 kredy 😎
jesteś chory psychicznie?serio?naprawdę bez tej wiedzy nie przetrwałbyś zimy?średnio ogarnięty homo sapiens metodą prób i błędów ogarnie w kilka dni jakie ustawienie mu odpowiada.A akurat wiedza zawarta w tym filmie jest raczej nie za bardzo przydatna dla większości bo to dotyczy tylko i wyłącznie pomieszczeń idealnych z idealnie dobranym kaloryferem-a pokażcie mi takie mieszkanie w blokach i wieżowcach,niedocieplonych,z nieszczelnymi oknami,z debilnym dopasowaniem mocy grzejnika
Warto jeszcze dodać, że jak już się nastawi żądaną temperaturę na głowicy, to się nie chodzi i nie dotyka grzejnika co chwilę i nie narzeka że za gorący, czy za zimny, tylko sprawdza się temperaturę pomieszczenia, bo o nią tu chodzi a nie o temperaturę grzejnika.
Dokładnie to jest nawyk "grzeją nie grzeją" i macanie grzejnika 🤣
Dzięki za film ja mam w domu zwykłe zawory bez termostatu przy grzejnikach jednak ta wiedza na pewno mi się przyda
Super 👍 Bardzo się cieszę, że tu trafiłam. Wreszcie wiem co jest po co i jak działa. Dziękuję.🌹Wroceydo tego filmu jeszcze nie raz żeby dobrze sobie wszystko zakodować. Oczywiście film przekażę dalej.🙂
bardzo pouczające ,krótko i na temat -dziękuję
Dziękuję. Pierwszy raz otrzymałam trochę wiedzy jak to jest z tymi pokrętłami.
Bardzo dobry film. Myślę. że gdyby na porkętłach zamiast cyfr była konkretna temperatura to więcej ludzi ustawiałoby temostaty odpowiednio
Właśnie
DZIĘKUJĘ ZA ZROZUMIAŁE WYJAŚNIENIE
Bardzo przydatny filmik-krótko, zwięźle i na temat.👍🏼
Pozdrawiam serdecznie
Proszę o pomoc mieszkam w bloku ogrzewanie miejskie , grzejnik mam włączony na 5 i mam 20 stopni. Co jest tego przyczyną?
@@Ana-ml5dj zapewne późno, ale dopiero teraz weszłam na ten kanał. Miałam podobnie. Włączony na maksa i nie grzał. Był zapowietrzony. Ważna regulacja też na okres letni. Pozdrawiam
Dziękuję za otrzymane informacje ,bardzo przydatne❤️ pozdrawiam serdecznie ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Jak prosto można wyjaśnić nawet tak skomplikowane techniczne kwestie. Dziękuję bardzo. Nawet dla takiego laika jak ja jest zdrozumiałe
Witam..o to chodziło 👍😉 pozdrawiam serdecznie
Dziękuję także pozdrawiam gorąco i życzę wszelkiej pomyślności
Dziekuje za uswiadimienie ! Pozdrawiam.
Dobry poradnik dla ludzi z pierwszym korzystaniem grzejnika.
Całe życie źle ustawiałem. Film dużo nauczył. 😀 dzięki 😀
Super audycja.
Dziekuje slicznie za wskazowki . Milego i cieplutkiego w takim razie wieczoru 💜🌙
😉👍 Bardzo dziękuję i również życzę udanego weekendu🙂💐
@@4LiveTechTv macie się ku sobie czy co…wymienną się nr tel i będzie Ok…latem Ciechocinek…zimą Krynica…życie jak w Madrycie 🤣🤣🤣✌️
jak czytam te internetowe mądrości , to okazuje się ,że wszystko co robiłem dotąd w życiu , robiłem zle . Dosłownie wszystko !
Jak używałeś inaczej głowicy niż jest omówione w filmie, to tak, robiłeś to źle. Wiele osób nie rozumie, że ustawienie głowicy na maksa nie zagrzeje szybciej pomieszczenia, myślę że zamiast tych cyfr na głowicy powinny być podane temperatury.
Bardzo prosto i jasno. Super !!
Dziękuję za instruktaż.
No i wszystko jasne, dzięki za cenne rady 👍💪
Cześć, bardzo przydatny film! Zwłaszcza w obecnych czasach, drogich mediów energetycznych! Dzięki!
Warto posłuchać rad Michała, bo jak wszystkim wiadomo, rachunki za ogrzewanie znacznie wzrosną. Pozdrawiam mądrego fachowca Aga58***.
Dziekuje bardzo 💐👍😉
Ja mam taką małą radę, gdy wyjeżdżacie na weekend nie skręcajcie do zera termostatu. Lepiej zostawić na 2. Będzie sobie minimalnie dogrzewało, a po powrocie wystarczy lekko podkręcić na 3. Chwilą moment i będzie ciepło. To jest oszczędność, a nie wyziębienie mieszkania i od nowa nagrzewanie.
Potwierdzam :)
Mam dwóch takich oszczędnych klientów, którzy wyjeżdżając na tydzień wyłączyli całkowicie ogrzewanie domu, bo im było szkoda gazu.
Gwałtowny spadek temperatury przez trzy dni wystarczył, żeby porozsadzało im grzejniki na piętrze.
Mądrego człowieka warto posłuchać...👍
Witam serdecznie 😉 I dziękuję bardzo za opinie ✌🙂
swietny material -wysylam calej rodzince :)
No to rozwaliłeś mi system umysłu... Fak jestem w szoku to jest jakiś spisek :D teraz już wszystko wiem jak to działa !!!
Dzięki za wskazówki, w najbliższy czasie będę montował grzejnik z teromostatem teraz wiem jak to rozegrać
Ciesze sie ze przydał się ten material✌🙂 pozdrowienia i powodzenia👍😉
Dodał bym jeszcze jedno. Często spotykam się z uwagami klientów, dlaczego grzejnik jest ciepły tylko u góry a na dole już zimny.
Ludzie często są przyzwyczajeni do sposobu pracy grzejników w blokach, gdzie na instalacje podawana jest bardzo gorąca woda. Podobnie jest przy centralnym zasilanym starym kotłem węglowym, gdzie jak już się rozpaliło, to na maksa. W przypadku nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, ale też i w dobrze zrobionych kotłowniach węglowych, temperatura wody jaka wędruje do grzejników jest dobierana stosownie do temp. zewnętrznej.
W przypadku takich uwag jak na początku, zawsze pytam, czy w pomieszczeniu z takim grzejącym tylko górą grzejnikiem jest za zimno. Często słyszę, że nie, że temp. jest ok.
To znaczy, że ilość ciepła dostarczana przez źródło ciepła jest idealnie dopasowana. Nic się nie marnuje. Do kotła nie wraca ciepła woda, a sam kocioł pracuje długimi cyklami, a nawet non stop. Po prostu grzejnik oddaje całe ciepło do niego dostarczone tylko górną częścią, i to wystarcza do uzyskania właściwej temperatury pomieszczenia.
Przy zbyt wysokiej temperaturze na kotle grzejnik nie zdąży oddać większości ciepła, więc wraca ono do kotla powodując jego wyłączanie się, czyli pracę cyklami włącz - wyłącz. Nie za dobrze wpływa to na jego trwałość.
Jeśli jednak przy takim jak wyżej nie całkowicie ciepłym grzejniku w pomieszczeniu jest za zimno, trzeba zwiększyć temperaturę na kotle o kilka stopni i czekać na efekty co najmniej pół godziny. Jeśli jest ok, zostawiamy taką temperaturę na kotle. Jeśli nadal jest za zimno, dodajemy kolejne kilka stopni.
Oczywiście wiem, co to jest automatyka pogodowa, ale montuję ją tylko u kumatych klientów. Inaczej będę ciągle do nich wzywany, bo trzeba coś zmienić w krzywej grzewczej, albo sami coś majstrowali i wszystko pomieszali. W tedy nie chcemy grzać, a kocioł grzeje, albo odwrotnie.
W swoim domu świadomie nie mam pogodówki ani sterownika pokojowego. W 7 pomieszczeniach temperaturę reguluje tylko głowicami termostatycznymi. "Reguluję", to za dużo powiedziane. W sypialni jest ciut poniżej 2, w pokoju TV poniżej 3, łazienki 4, reszta 2. I tak od ponad kilkunastu lat, bez ciągłego kręcenia głowicami.
Jedyne, co reguluję, to temperatura na kotle, w zależności od pogody. Efekt jest taki, że kocioł pracuje po kilkanaście godzin non stop na minimalnym płomieniu palnika, co skutkuje oszczędnościami w zużyciu gazu ale też i elementów kotła. Zamiast np. 50 cykli włącz - wyłącz na dobę jest ich kilkanaście.
Właściwe ustawienie temperatury na kotle porównał bym do wlewania wody przez lejek. Idealnie jest, kiedy poziom wody w lejku ani się nie podnosi (temp. za wysoka, kocioł często się wyłącza), ani nie odsłania się otwór lejka ( temp. za niska). Ma być stabilnie, wtedy jest najskuteczniej.
A w starym, ale ocieplonym domu razem z dachem można grzać gazem bez termostatów? Regulując tylko kotłem. Jestem zdania, że straty ciepła są i tak duże, bo to stary dom to tam gdzie ustawie termostat na 2 to będzie za chłodno. Wydaje mi się że lepiej będzie grzać tak żeby w całym domu było np.21 st. Co Pan na to?
@@mareckymarek7131 , nie w każdym pomieszczeniu potrzebujemy tych 21°. Tam, gdzie przebywa się długo bez ruchu, np. oglądając TV lub gapiąc się w smartfona, można mieć te 21°, ale w sypialni mamy 17°.
Podniesienie temp. o 1° , to około 6% więcej zużytego paliwa.
Czy jak skręcamy termostat przy grzejniku np n3 a nie ma 5 to płacimy mniej za gaz?
Czekam na odpowiedz
@@MariaTwaróg-m1n , oczywiście, że tak.
5 na głowicy zależnie od modelu, to około 27-28° w pomieszczeniu. Nikomu tyle nie potrzebne. Powstaje więc spory nadmiar ciepła, które najczęściej wypuszczamy oknem.
Jeśli mimo tego, że głowica jest na 5 nadal jest zimno, to albo jest za niska temperatura na piecu, albo za mały grzejnik albo bardzo nieszczelne okna czy ściany. Odkręcenie głowicy na 5, jeśli w pokoju mamy np. 18°, a chcemy miec 21°, nie spowoduje, że grzejnik będzie grzał bardziej. Ustawienie głowicy na 3 przy tych 18° i tak otworzy zawór na 100%.
Dziękuje ! Konkretnie i na temat !
Jest mi przykro! Wcale nie robię tego źle...
Dziękuję za informacje! Pozdrawiam!
Witam. Bardzo cenny filmik, chociaż u mnie jest tak, że mam własny piec gazowy i czujnik temperatury w pomieszczeniu, które jest najchłodniejsze. Mam na czujniku ustawione 22 stopnie i grzejnik otwarty na maksa, natomiast w pozostałych pomieszczeniach na 3. Próbowałem w pokoju z czujnikiem zmniejszyć na 3,5 a w łazience ustawić na 4 i faktycznie w łazience było cieplej, ale piec gazowy praktycznie w ogóle nie wyłączał się przy takiej regulacji, więc wróciłem do poprzednich ustawień. Teraz robię jedynie tak, że w pokoju zmniejszam na 3.5 a w łazience ustawiam 5 tylko na czas kąpieli. Jeżeli natomiast mieszka się domu, gdzie jeden piec ogrzewa wiele mieszkań przez podzielnik, to wtedy jak najbardziej regulowanie we wszystkich pokojach na 3, a w łazience na 4 jest idealne. :) Pozdrawiam.
Dzięki, teraz rozumiem i korzystam. Czasem po kryjomu przykręcam tu i ówdzie :D
dziękuje odmienił pan całkiem moje życie
Bardzo przydatny film, przekonał mnie do zaworów termostatycznych.
Dziękuję za edukację❤
Filmik się podobał i był pomocny. Właśnie mam jedną głowicę w pionie lecę po narzędzia.
Dzięki za ciekawy materiał, dokładnie takie informacje były mi potrzebne.
Super informacje,krótko i na temat
Dziękuję za potrzebne informacje
@@alanowa5067 👍👌nie ma za co .Pozdrowionka serdeczne
Fajnie wytłumaczone. Kiciuś zawdowolony🙂
Potrzebne mi to było. Super wyjaśnione,dziękuję.
Dziekuje bardzo I ciesze sie ze pomogłem.
Zawsze myślałem, że to tylko zawór. Nie wiedziałem, że w tym pokrętle jest jeszcze taki mechanizm, ciekawe!
temat na czasie widze :D
Dziękuję za ten film. Może się kiedyś przydać :)
Super porady! Dzięki za film!
Bardzo dobre i konkretne porady w sprawie głowicy termostatycznej. Dziękuję !!!!
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 😊
@@rysrys5213 nie ma za co 😉👍i również pozdrowienia 👌
DZIĘKUJE!!! ----pozdrawiam bprzydatna lekcja- 😊🌻
CIEKAWE INFORMACJE I POMOCNE.
Skala na głowicy jest raczej umowna. Ja reguluję w ten sposób. obserwuję termometr w pokoju i stopniowo zwiększam lub zmniejszam przepływ. Gdy temp. w pomieszczeni jest dla mnie zadawalająca zostawiam ustawienia aż do wiosny. Nie cyferki na głowicy są ważne a temperatura która nas zadawala. Jeden w pokoju chce temp. 20 stopni a inny 25 stopni.
W teorii może i tak, ale w praktyce powyżej 3 dopiero jest grzanie, poniżej grzejniki są zimne całkowicie. Przetestowałem w wielu mieszkaniach.
Skala na głowicy jest raczej umowna. Ja reguluję w ten sposób. obserwuję termometr w pokoju i stopniowo zwiększam lub zmniejszam przepływ. Gdy temp. w pomieszczeni jest dla mnie zadawalająca zostawiam ustawienia aż do wiosny. Nie cyferki na głowicy są ważne a temperatura która nas zadawala. Jeden w pokoju chce temp. 20 stopni a inny 25 stopni.
U mnie na 2 jest ciepło, na 3 jest za gorąco i za sucho. Mieszkam w bloku.
Dokładnie tak jest!
Zalezy jakie za zawory..
Trzeba tez brac pod uwage jaka temperatura zasilany jest grzejnik. Jesli np na zaworach mieszajacych jest np 41st to nawet pelne otwarcie glowicy moze byc malo
Super filmik, dowiedziałem się wielu niezbędnych informacji!
Dzięki za wyjaśnienie!
Bardzo cenne sugestie, co ciekawe zanim trafiłem ten film głowice z termostatami miałem poustawiane na "3" zawsze - dla mnie to najlepsza temperatura około 20 stopni C dzięki i łapa w górę
Dziękuję..ciesze się ze przydał się materiał. Pozdrowionka 😉👍
@@4LiveTechTv Ja wiem po co są głowice przy grzejnikach i jak działają, ale wiele osób nie ma o tym pojęcia, dlatego tego typu poradniki są bezcenne - tak uważam. Spotkałem się z mitem dotyczącym głowic grzejnikowych: że nie daj Boże nie ruszać głowicy musi być na "5", bo gdy będzie przykręcona to kaloryfer się zapowietrzy. Bardzo ciężko walczyć jest z tym mitem, bo do takiej osoby trudno dotrzeć. Serdecznie pozdrawiam.
Całe życie robiłem - jak jest ciepło to zakręcam, jak zimno to odkręcam, nic pośrodku :D Dzięki algorytmom yt w końcu będę poprawnie korzystał z grzejników, już wszystkie w domu poprzestawiałem w trakcie tego filmiku :D
Bardzo ciekawy filmik,wszystko robię tak jak omówiłeś w filmiku oprócz tego ostatniego wątku odkręcenia głowic w sezonie letnim. Nie robiłem tego ale teraz już będę 😉 Dzięki! 👍
Czy to znaczy, piec wyłączony a pokrętło na 5?
@@agnieszkawrobel6992 To znaczy że latem gdy kocioł jest wyłączony to głowice na kaloryferach odkręcamy na full, czyli 5!😉
@@RAFAL.M. dziekuje, pozdrawiam
@@agnieszkawrobel6992 Również pozdrawiam🤚
Ja mam piec gazowy i nie wiem jak powinien byc ustawiony.zawsze maz sie tym zajmowal teraz kiedy go zabraklo nie mam pojecia co robic.dziekuje za informacje dotychczasowe bardzo mi pomogly.
Witam ✋ Dziękuję za tak cenne informacje. Najlepszego w nowym Roku 🎉
Przydatne informacje, o niektorych nie slyszalam.Dziekuje
Więcej podobnych szkoleń. Niby proste, ale większość ludzi nie czyta instrukcji, zapomina lub lekceważy, bo przecież to takie oczywiste. Okazuje się, że warto wiedzieć i zastosować.
Cz ma sens blokowanie termostatu w ten sposób,że zaczyna grzać dopiero od 3.Prz niższych wskaźnikach po prostu grzejnik w ogóle nie grzeje Takie rozwiązanie zastosowała administracja w całym naszym bloku.Dziekuje za praktyczne i potrzebne porady.
A skąd wiesz że ów "thermostat" działa poprawnie?
WŁAŚNIE ! INSTRUKCJIII !😊
👍Super porada.Cieplutko pozdrawiam.🍀
😉👍
Jako, ze osób dużo ogląda, bo filmik swietny pozwolę sobie i napiszę swoje przemyślenia odnośnie ogrzewaniu gazem. Obiekt to mały 20 letni parterowy domek 9x9 , schody z drewna klatka na poddasze mieszkalne otwarta, ocieplony. Ogrzewanie to kocioł kondensacyjny gazowy vaillanta eco . Po chyba milionach kombinacji i testach doszedłem do nastepujacych wniosków. Nic się nie zaoszczędzi gdy włącza sie i wyłącza piec powiedzmy wieczorem czy rano po kilka godzin. Zużycie gazu niemal identyczne a w domu chłód i pojawiajaca sie pleśń. Lepiej ustawić temperature 19 stopni na sterowniku, ale na grzejniku obok, termoregulator ustawic na maxa. Reszte gtermoregulatorów w domu na 3 a na poddaszu lekko dokrecić na 2 -2,5. W domu cały czas ciepło a zuzycie gazu raptem 1 m3 około 10 kWh większe. Dlaczego ? Bo wyziębiony dom potrzebuje dużo energii, żeby się co kilka godzin dogrzać. Piec dostarcza mu cały czas ciepło stad spalanie gazu nieco większe a komfort bez porównania. Spalanie gazu około 60 KWh na dobę . Przy dużych mrozach spalanie około 90 kWh. Z drugiej strony mam pytanie. Piec włącza sie i pracuje 30 minut, potem wyłącza sie na 30 minut i tak w kółko przez całą dobę. Co ciekawe pracuje też wtedy gdy temperatura zadana w pomieszczeniu to np. 19 stopni a on ma na czujniku 20 .Czy to normalne ?
Nie, to nie jest normalne. Czy czasem ciepło z innych pomieszczeń nie dogrzewa też tego, w którym masz sterownik?
Poza tym masz to wszystko poustawiane wg. starej niezbyt sensownej szkoły.
Ja klientom doradzam ustawić to tak:
Głowice na grzejnikach poustawiać jak komu w danym pomieszczeniu potrzeba, włącznie z tym, gdzie jest sterownik. Na sterowniku ustawić 1° więcej niż trzeba w tym pomieszczeniu. Czyli np. chcesz mieć w salonie 21°, na głowicy ustawiasz więc na 3, lub ciut powyżej, a na sterowniku 22°. I tak nie zagrzejesz salonu do tych 22°, bo głowica zamknie się przy 21°, ale za to salon nie zablokuje ogrzewania innych pomieszczeń, których też nie przegrzejesz, bo w nich też masz odpowiednio ustawione głowice. Kocioł i tak się wyłączy jak pozamykają się wszystkie grzejniki i nie będzie odbioru ciepła.
Ustawiając to tak jak masz teraz możesz mieć sytuację, że pomieszczenie ze sterownikiem osiągnie swoją temperaturę, więc wyłączy kocioł, ale inne pomieszczenia jeszcze się nie ogrzały i głowice są otwarte. Nic to nie da, bo sterownik osiągnął swoje maksimum, więc zatrzymał ogrzewanie w całym domu.
Ja zalecam używanie sterownika jedynie jak urządzenia pilnującego dobowych cykli grzania, a nie jako regulatora temperatury, bo wtedy reguluje on temperaturą tylko w tym pomieszczeniu, w którym jest zamontowany. A co z resztą?
Wszystko i na temat :)
Ta, u mnie spółdzielnia tak ogrzewa że na piątce mam 19 stopni. Według filmiku powinno być 30. Także polecam kierować się termometrem domowym a nie cyferkami. Zwłaszcza w obecnym sezonie grzewczym gdzie oszczędzają na czym się da.
Cyferki na głowicy nie zmieniają temperatury wody dochodzącej do grzejnika tylko jej ilość.
Nareszcie wiem jak działa grzejnik i dziękuję za zrozumiałe wyjaśnienie 👍
Dziękuję.za.informacje.
Super.wyklad
Mieszkam w budynku wielorodzinnym. Administracja montując termostaty uniemożliwia całkowite wyłączenie grzejnika i ustawienie termostatu poniżej 2. W łazience przechodzą rury grzewcze, a termostatu w tym pomieszczeniu wcale nie ma i tym samym możliwości regulacji. O odkręceniu na max głowicy na lato nie miałam pojęcia, ale przrmyślę to. Dziękuję i pozdrawiam
Człowiek żyje sobie 40 lat, myśli, że już wszystko wie, a potem odpala taki filmik i robi wielkie, zdziwione oczy 😁
Bardzo dziękuję za cenne wskazówki ♡
W kuchni obrus zwisa na termostat, a w łazience fachowiec zamontował do góry. Jak wracam do domu to odkręcam od razu na 5, a latem ustawiam * Czy mogłam popełnić jeszcze jakiś błąd? 🙈
dzięki, bardzo użyteczne informacje
włanśnie tego mi było trzeba do szczęcia!
Dzięki za bardzo dobre rady
Proszę bardzo😉👍
Dobre wskazówki Michał,dzięki termostatom można znaczie zaoszczędzić na opale sam się o tym przekonałem.
Witam.Dziękuje za opinie ...I pozdrawiam Was serdecznie .Co słychać? Najlepszego i pozdrawiam 👍😉
Witam! Ja jestem na 2 zm. w pracy. Bernadeta jest w domu będzie próbowała dzisiaj do Ciebie zadzwonić.
Cikawe. Dziąkuję z Bialorusi. Pozdrawiam
Należy wspomnieć że głowice mają nastawy wstępne. Tak jest. Skręcamy głowicę i wietrzymy krótko i intensywnie . Wymiana powietrza to max 5 minut. Nie otwieramy okien i wychodzimy do pracy.
No i głowice montowane zewnętrzne np na ścianie
Co to znaczy: skręcamy głowicę? Oraz nie otwieramy okien i wychodzimy do pracy. Niejasne.
Otwieramy głowice i wychodzimy do pracy?? W zimie? Hahahaha. To trzeba być skończonym cymbałem.
Super porada.Dziekuje
Dziekuje za cenne informacje .pozdrawiam
Super komentarz bardzo przydatny
Dziękuję bardzo 👍👍👍
Elegancko, aż sobie link zapiszę :) Dzięki!
Maestro !!! Dzięki ! :)
Ciekawy i pomocny kanał na yt
Dzięki dokładnie opowiedziane 👍
Super informacje , bardzo przydatne. DZIĘKI
To teraz przydałby się podobny film o automatycznej klimatyzacji w samochodzie bo mam wrażenie że 95% osób nie wie jak ona działa i nieustannie kombinują coś z siłą i kierunkami nawiewu oraz ustawieniem temperatury w trybie manualnym nie pozwalając jej działać w trybie auto do czego została wymyślona. Ja jeżdżę z klimą w trybie auto cały rok i nawet nie dotykam przycisków od kierunku nawiewu czy siły dmuchawy, tylko steruję temperaturą w zakresie 21-23 stopnie i to wszystko. Nigdy nie narzekam, że jest mi za zimno, za ciepło czy że za mocno wieje mi z jakiejś strony. W aucie są bodajże 3 czujniki, które czuwają nad tym żeby wszędzie była taka temperatura jaką zadałem. Oczywiście zawsze z włączonym trybem auto.
Miałem 23 letnią audicę. aby szybciej nagrzać auto podbijałem moc do HI i faktycznie mocniej dmuchało. Teraz mam 5 letnią skodą i czy 23 stopni czy HI w zimie dmucha na start tak samo. Także jak ktoś jeździ starym autem (nawet z automatyczną klimą) i wsiada do czegoś nowszego to przyzwyczajenia zostają :D
Dziękuję za informacje
Serdecznie dziękuję
Nie ma za co 😉👍
DZIĘKI. Juz myślałam, że mam zapowietrzony kaloryfer.
Idealny film bardzo pomocny dla magistrów.
Bardzo dobrze.
Dziękuję bardzo
Bardzo przydatny filmik
Myślałem że to nie tak ważne nastawiłem wszędzie na 6 myśląc jak nagrzeje się szybciej to i wyłączy😅ale co specjalista to inne zdanie jak w mechanice samochodowej 😊
super jasno i zwięźle
Bardzo dziękuję. Pozdrawiam 👋
1. A jak ustawienia zaworów termostatycznych mają się do zachowania pieca gazowego?
2. Co w przypadku gdy piec ma swój sterownik elektroniczny z termostatem umieszczony gdzieś na ścianie?
Hej! Jak masz ustawione termostaty przy regulatorze pokojowym?
@@onizukathegame4808 Hej! Wszystkie zawory otwarte ma maxa i piecem/sterownikiem ustawiam temperaturę.
@@MarcinGP mam piec na pellet i mieszkanie 50m nieocieplone. Piec 8kw zjada mi prz - 5 ponad 20 kg na dobe. Boli strasznie :D
@@onizukathegame4808 ja teraz mam starego trupa wolnostojącego na gaz (jeszcze ze świeczką) + pompka Grundfos i stara instalacja (była grawitacyjna) z rurami stalowymi o znacznym przekroju. Piec ustawiony na minimum czyli 40 stopni (niżej nie włącza się wcale). Rachunek za 2 miesiące grzania wyszedł 1700 PLN. Stary dom 80m2, ocieplony ale za słabo, szczególnie od gruntu i dachu. Jedynie 10cm styropianu z tynkiem akrylowym na ścianach położone i połowa okien na plastiki wymieniona. Reszta jeszcze stare, drewniane z lat 80-tych. Takie ustawienie do -3 daje te 19-20 stopni, a gdy jest chłodniej to niestety temperaturę na piecu trzeba zwiększać. Na razie jeszcze nie musiałem ale zapowiadali, że większe mrozy jeszcze będą jednak tej zimy.
Żyję na tym świecie 37 lat. Po raz pierwszy usłyszałem wytłumaczenie działania tego zaworu. Dzięki!
Cieszę się bardzo i pozdrowionka 👍😀
Niektórym to można tłumaczyć w nieskończoność a i tak nic nie zrozumie 😅
Dziękuję bardzo za wiedzę pozdrawiam