Що таке філософія?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 июн 2024
  • Переглядаючи дане відео, ви маєте можливість ознайомитись з найбільш розповсюдженими визначеннями терміну "філософія". Це допоможе краще увійти в курс справи та більше розуміти в ході перегляду наступних лекцій.
    00:00 Вступ
    00:26 Філософія це любов до мудрості
    01:59 Філософія це форма духовної культури
    02:44 Філософія це тип світогляду
    03:58 Філософія це етап розвитку людства
    05:27 Філософія і є наукою
    06:58 Філософія це метафізика
    07:42 Філософія це звичайна наука
    08:11 Філософія це логічне прояснення думок
    10:07 Філософія це віддзеркалення духу епохи
    11:07 Філософія це прагнення змінити світ на краще
    12:13 Філософія це навчальна дисципліна
    12:57 Висновки
    На цьому каналі поступово формується повноцінний україномовний курс відеолекцій з філософії, що може стати в нагоді під час навчання, самоосвіти, пошуків себе та в процесі освоєння світу. Він буде корисним для всіх, хто отримує задоволення від мислення.
    Мій FaceBook: / ivan90.perzhun
    Мій Instagram: / ivan_volodymyrowych

Комментарии • 51

  • @tymofiichuk
    @tymofiichuk 8 месяцев назад +1

    Ця лекція добре висвітлює різні аспекти філософії і надає глибоке розуміння цього поняття. Важливо враховувати, що філософія - це складний і мінливий концепт, і вона може означати різні речі для різних людей.
    Філософія, на мою думку, є не тільки формою духовної культури, але й шляхом розвитку і рефлексії для індивіда та суспільства в цілому. Вона дає нам розуміння природи світу навколо нас і допомагає задавати глибокі питання, які спонукають до пошуку мудрості та змін у світі.
    Проте філософія не завжди є однозначною наукою. Вона включає в себе різні підходи і методи, інколи навіть суперечить собі самій. Але ця різноманітність робить її цікавою та різноманітною.
    Ця лекція є дуже корисна. Вона пояснює, що філософія - це не просто наука, але й спосіб думати про життя та світ навколо. Філософія допомагає нам задавати глибокі питання і розуміти більше про все навколо нас.
    Для одних це наука, для інших - спосіб розвивати свій розум. Головне, що філософія надихає нас думати критично і сприяє покращенню світу.

  • @user-bj9fn3hw4n
    @user-bj9fn3hw4n 6 месяцев назад +1

    Подивившись дане відео я зробила для себе такі висновки як, філософія - це галузь знань, що вивчає фундаментальні питання про природу реальності, існування, знання, мораль, значення, мову та багато інших аспектів людського досвіду. У широкому розумінні це є систематичним розгляданням і вивченням основних аспектів існування та людського існування.
    Філософія виникає з особливого підходу до розглядання питань, що відрізняється від наукового чи релігійного підходу. Філософія ставить загальні та фундаментальні питання, і її методи можуть включати логічний аналіз, рефлексію, абстракцію та аргументацію.
    Завдання філософії - розкриття суті різних аспектів світу та розуміння їх взаємодії. Філософія може бути розділена на різні підгалузі, такі як метафізика (вивчення природи реальності), етика (вивчення моральних принципів), епістемологія (вивчення природи знання), логіка (вивчення правил виведення) та інші.

  • @romanroman4188
    @romanroman4188 14 дней назад

    Дякую Вам!❤

  • @user-ty4ts5pi8r
    @user-ty4ts5pi8r 6 месяцев назад

    Неймовірно сподобалася лекція вас дуже цікаво слухати, все доступно і легко. Особисто я дотримуюся думки що кожен підхід доповнює один одного, адже в кожному з них є істинна і виділити якийсь один я не можу. Також філософію повинні вивчати всі, а не певний прошарок суспільства. Оскільки філософія це цікаво та корисно для саморозвидку та пізнання себе та світу вцілому.

  • @user-nd9og3is1h
    @user-nd9og3is1h 6 месяцев назад

    Лекція дійсно захоплююча!
    Лектор вдало пояснив, що філософія включає в себе пошук мудрості, формування духовної культури, розвиток світогляду та спрямована на зміну світу на краще. Вивчення філософії виявляється важливим етапом у розвитку людства, надаючи логічне прояснення думок та віддзеркалюючи дух епохи. Вивчення філософії є необхідним для того, щоб краще осягнути як світ, так і власну ідентичність.

  • @shykoz6147
    @shykoz6147 5 месяцев назад

    Цікаво та зрозуміло. Дякую за просте введення у філософію!

  • @spirow6090
    @spirow6090 6 месяцев назад

    Дуже змістовне відео, прослухав на одному подиху.

  • @user-zx4en4vr7s
    @user-zx4en4vr7s Месяц назад

    Дякую)

  • @user-kz6en8ob9n
    @user-kz6en8ob9n 5 месяцев назад +1

    Дуже гарне відео, багато конструктиву. Хочу сказати, що з усіх інтерпретацій змісту Філософії мені сподобалися більше "Філософія це тип світогляду" та "Філософія це логічне прояснення думок". Взагалі, в подібних питаннях я більш схилен до матеріалістичних думок.

    • @ruslankuchma1664
      @ruslankuchma1664 Месяц назад

      Схиляюся, надаю перевагу, більш імпонує...

  • @olgaspiruk8089
    @olgaspiruk8089 Год назад +2

    Лекція надзвичайно цікава, Ви вмієте просто і доступно пояснити матеріал, який здається важким. Особисто мені, подобається думка про те, що філософію повинні вивчати всі. Оскільки, роблячи висновок з усіх визначень, філософія відкриває нам шлях як до пізнання цілого світу, так і до пізнання самого себе. Особливо в сучасному світі, я гадаю, людина не може бути собою на 100%, тому і потрібно вивчати філософію, щоб могти краще розуміти світ і самого себе.

  • @user-zh1yp1zy7d
    @user-zh1yp1zy7d 6 месяцев назад

    Філософія - це не просто набір складних слів та абстракцій. Це спроба розгадати та зрозуміти сутність світу навколо нас, взаємозв'язки між існуванням, розумінням та мораллю. Вивчення філософії допомагає нам не лише задавати питання, але й шукати відповіді, визначати цінності та формувати свій власний світогляд.

  • @user-gj3of7ki1j
    @user-gj3of7ki1j 6 месяцев назад

    Дуже цікава лекція!)

  • @kvasnitcyvasyl
    @kvasnitcyvasyl 5 месяцев назад

    Мене вражає тлумачення філософії Піфагора. Здається, в ньому висловлюється ідея, що ця філософія може розглядатися як заклик до людей приділяти увагу не тільки соціальному статусу чи матеріальному достатку, але й високим моральним цінностям і мудрості.

  • @user-gs6lv6jn8y
    @user-gs6lv6jn8y 5 месяцев назад

    Дуже багато цікавої та корисної інформації.Особисто я схиляюсь до думки,що філософія-це тип світогляду.

  • @ctalavero12
    @ctalavero12 2 года назад +3

    Все дуже коротко і ясно розказано.Легко зрозуміти тему.

  • @solomiyachupirchuk2816
    @solomiyachupirchuk2816 2 года назад +2

    ранок буде чудовим, якщо розпочати його з вашого відео ))

  • @user-zk6cv9oi5t
    @user-zk6cv9oi5t Год назад

    Неймовірно рада, що накінецьто знайшла справді якісний і цікавий україномовний контент по філософії😊🫠

  • @user-jz7vx7du2n
    @user-jz7vx7du2n 2 года назад +2

    Дякую! Дуже цікаво!

  • @nastiapogach7916
    @nastiapogach7916 Год назад

    Дякую за лекцію, було дуже цікаво послухати👍👍👍

  • @OleksandrZaytsev-cw5kq
    @OleksandrZaytsev-cw5kq 3 месяца назад

    Різні ж бувають. Моє - це психотерапія для закоплексованої аристократії. Мені подобається політична філософія.

  • @dimamon6477
    @dimamon6477 Год назад +3

    Довго шукав в просторах інтернету коротке та просте відео щоб розібратися в азах філософії. І завдяки вам я його знайшов ! Дякую вам за україномовний контент та цікаву інформацію.👍

  • @user-dc1pu2vq7j
    @user-dc1pu2vq7j Год назад

    Дуже цікаво вас слухати. Все коротко та ясно👍🏻

  • @user-ez3li2zd2o
    @user-ez3li2zd2o 2 года назад +1

    Обожаю ваши лекции. Жду с нетерпением,выпускайте их почаще!

  • @eighteenthletterman
    @eighteenthletterman 2 года назад +1

    вельми вдячний за такий чудовий, та одночасно стислий відеоролик!!💖

  • @user-eu5wg2qu7w
    @user-eu5wg2qu7w 2 года назад +1

    Дуже сподобалось тлумачення філософії Піфагора. Воно, як мені здається, може трактуватись як вимога до людей, вимога скорше достойності і моральності (мудрості), аніж звичної нині в суспільстві статусності, або забезпеченості предметами розкоші. Однак, яким би приємним це тлумачення мені не здавалось, без вчителів, що будуть виховувати народ, більшість будуть відмовлятись від будь-яких "зайвих" зусиль, направлених на їх розвиток (можливо суспільству необхідна авторитарна структура, що буде зберігати право на примус по відношенню до народу, однак доволі складно буде сьогодні знайти еліту, здатну взяти на себе подібну відповідальність, а якби подібні люди і були, хіба вони вже не діяли задля досягнення своїх ідеалів?). Визначення Фрідріха Гегеля також мені здається достойним, однак доволі далеким від мені звичного сприйняття філософії, як конкретного виду діяльності людини.

  • @user-ly5ur6zn2e
    @user-ly5ur6zn2e 2 года назад

    Круті лекції , дякую 👍

  • @hey_yolya
    @hey_yolya 2 года назад +3

    знайшла Ваш канал, готуючись до пар з філософії. Щиро дякую за україномовний контент! Бажаю снаги для нових відео, Вас дуже цікаво та корисно слухати😊 Дякую! А щодо Вашого питання в кінці відео - мені сподобалося тлумачення філософії як прояснення, логічність думок та філософії як відзеркалення епохи🔥

    • @philosophy_in_Ukrainian
      @philosophy_in_Ukrainian  2 года назад

      Дякую за теплі слова. Радий, що лекції стали в нагоді під час навчання. Буду працювати далі)

  • @diana.buikkk
    @diana.buikkk Год назад +1

    👍👍👍👍👍👍

  • @User_Di7
    @User_Di7 2 года назад +2

    Для меня философия это наука о жизни. Она позволяет понять что такое истина, используя главный инструмент который есть у человека - его разум.

  • @marianciupack7304
    @marianciupack7304 2 года назад +1

    Отличное Видео!

  • @user-km9rt5cc9d
    @user-km9rt5cc9d 2 года назад +4

    Согласна с тем, что два подхода о том, кто должен учить философию - взаимодополняют друг друга. Попробовать стоит каждому, и от каждого отдельно взятого человека зависит его выбор: изучать дальше или же, попробовав, понять, что ему нет до этого дела. Насильно мил не будешь, а потому и заставлять изучать её было бы, как мне кажется, неправильно) Но и выбор у человека быть должен.
    Кроме того, можно взять хотя бы первый подход, что философия - это любовь к мудрости. То есть это самоличный выбор человека, его любовь. То, что ему нравится и то, что его интересует.
    Касаемо "этапа развития человечества": а что после этапа науки? Он конечный? Или же дальше всё так же пойдет по кругу, начинаясь от религии, только, вероятнее, уже в другой интерпретации? Вот это интересно.
    Единственное, что, как по мне, глупо - то самое стремление к идеалу. Ведь логично, что как бы люди не пытались к этому самому идеалу прийти это невозможно. Само стремление к идеалу является бессмысленным, но вот его плоды: движение и изменения (хоть таковые не всегда являются позитивными) я не умаляю. Движение - это жизнь, во всех смыслах этого понятия. Стремление порождает жизнь , а его цель играет уже второстепенную роль. Потому "идеал" это глупость, но глупость, которая является двигателем прогресса, как бы, возможно абсурдно, это не звучало. А ещё, поэтому, философы будучи мудры, одновременно являются и глупцами, в неком роде:) Надеюсь, не поймёте превратно.
    В целом, послушать вас было интересно, спасибо) Буду ждать следующих видео!

    • @philosophy_in_Ukrainian
      @philosophy_in_Ukrainian  2 года назад

      Дякую за вашу думку, дуже цінно!)

    • @kolianikolenko3694
      @kolianikolenko3694 2 года назад

      Ну, философия, все же, может быть во многом и исключительно поучитильным учением. Деятельность философов - поиск таки истины, а вот цель обучения подобному - расширение своего поля зрения, дабы более рационально воспринимать мир, все равно что гражданское обучение, предусматривающее развитие критического мышления и законов этики и морали, математики, учащей воспринимать материю количесвтенно, только не столь практичная на первый взгляд. А вот деятельность философов дейсвтительно можно назвать исключительно добровольной, так как не любой человек захочет долго и нудно размышлять о чем-то, что по итогу никакой практической и материальной пользыи не принесет. А вот стремление к идеалу не глупо, не зря же у нас выработался подобный инстинкт. Более примитивная цель возможно, но как по мне это обычное, инстинктивное стремление к рационализации и это весьма полезно. Несомненно, всегда между деталями будет возникать трение, но и шестерни новые будут рождатся, а старые будут вытесывать их, уча своим представлениям идеала, не так основа жизни, как скорее основа конкретно животной жизни, а то размышления о возможной форме существования материи могут привести и к идеям идеала в безжизненном пребывании едином с первичной и неживой материей, и, соответственно, бесконечное наблюдение за жизнью вселенной, без амбиций, стремлений, зато в спокойствее. Черт, много наплел, и сам не понял, что и о чем наплел.

  • @Killer-id6yl
    @Killer-id6yl 7 месяцев назад

    Думка про філософію висвітлює її важливі аспекти, а саме її різноманітність, значення для розвитку і рефлексії і можливість стимулювати критичне мислення. Філософія дійсно може бути сприянням глибокому розумінню світу і підтримувати пошук мудрості та покращення в суспільстві. Також важливо враховувати, що філософія дійсно може бути багатозначною і суперечливою, і це властивість, яка надає їй життєвої сили і стимулює обговорення та розвиток ідей. Вона відкриває двері для різних підходів і поглядів, що сприяє більш глибокому розумінню самих понять і концепцій, які розглядаються у філософії. Філософія дійсно може бути як наукою, так і шляхом розвитку розуму, і це робить її цікавою та корисною для різних людей. Головне важливе розуміння того, що філософія не обмежується конкретними відповідями, але спонукає до ставлення глибоких питань і пошуку істини та мудрості в різних аспектах життя.

  • @user-lx5ek7jc7f
    @user-lx5ek7jc7f 6 месяцев назад

    Філософія - це надзвичайно цікавий і глибокий шлях самопізнання та розуміння суті буття. Вона є витоком всього знання, корінням, з якого розгалужується кожна галузь науки та людської діяльності. Під час вивчення філософії розкривається універсальний характер питань, які вона ставить перед нами.
    Філософія - це не просто набір абстрактних концепцій, але інструмент для розв'язання життєвих питань та формування внутрішнього світогляду. Вивчення філософії допомагає розвивати критичне мислення, уміння аналізувати і розуміти різноманітні точки зору.
    Ця наука спонукає до постійного питання, допомагає зрозуміти корінь різних культурних, соціальних і особистісних відмінностей. Філософія видається невичерпним джерелом натхнення для тих, хто прагне глибше зрозуміти себе та світ навколо.
    Вивчення філософії - це подорож у світ вічних питань, яка розширює горизонти розуміння, сприяє особистісному зростанню та надає інтелектуальну наснагу для подальших вивчень. Філософія - це не тільки наука, але й філософія життя, яка допомагає нам знаходити сенс у власних діях та існуванні.

  • @victorbaxmat8416
    @victorbaxmat8416 5 месяцев назад

    І наступне-філософія це вміння формувати і задавати питання! А наука це вміння підводити доказову база відповідаючи на ті запитання що запропонувала філософія! Ну а мистецтво- це вміння бачити й формувати красу в цьому світі( і шляє його( мистецтва) пролягає в пошуку райськоі долини естетики...А щоб туди попасти треба знайти провідника- Фортуну, яка знайде тобі супроводжуючого помічника-Щастя...І може аж тоді ти потрапиш в ту райську долину!

  • @user-kv6eo2cm9u
    @user-kv6eo2cm9u 2 года назад +1

    Я за номер 9. Гегель 👍

  • @werttrader3851
    @werttrader3851 5 месяцев назад

    Згоден з думкою, що філософські підходи доповнюють один одного, створюючи багатогранний погляд на світ та глибокий розуміння людського існування

  • @ruslankuchma1664
    @ruslankuchma1664 Месяц назад

    🤔 Філософія повинна бути живою, мати практичне значення. Одним із яких є формування наукового світогляду суспільства загалом, і кожної конкретної людини ❤, залежно від її розумного розвитку та положення у суспільстві. 🤔

  • @user-iv1zs3yu2z
    @user-iv1zs3yu2z 3 месяца назад

    Дуже ґрунтовне пояснення теми.