CSMS Iaşi - Hajduk Split 2-2 | REZUMAT | 14.07.2016

• Опубликовано: 8 сен 2024
    CSMS Iaşi a debutat în cupele europene cu un egal cât o înfrângere. Andrei Cristea a deschis scorul în minutul 19, după insistenţa lui Piccioni. Italianul a dus apoi scorul la 2-0 din pasa excelentă a lui Vasile Gheorghe.
    Croaţii au fost aproape de a reveni în joc, la execuţia lui Tudor Fran. Cristea a ratat apoi incredibil din apropiere, la centrarea excelentă a lui Bole. Intrat la pauză, camerunezul lui Hajduk, Franck Ohandza, a redus imediat din diferenţă.
    Ieşenii au trecut din nou pe lângă gol la lovitura de cap a lui Frăsinescu, în timp ce bosniacul Kozulj a şutat peste poarta lui Grahovac. La debutul în tricoul moldovenilor, Dan Roman a ratat o ocazie imensă.
    Grahovac a fost întrebuinţat serios pe final, dar partida s-a terminat la egalitate, 2-2, după ce Grahovac a gafat în ultimul minut al prelungirilor, la şutul de la distanţă al lui Said.