Як створювався фільм "Легенди міста на камені"
HTML-код
- Опубликовано: 23 дек 2024
- 19-20 жовтня 2024 року в Кам'янці-Подільському відбулася презентація інноваційного аудіовізуального проєкту, спрямованого на те, щоб відкрити туристам і жителям міста нові грані його багатовікової історії. Фільм, створений у форматі 360-градусного панорамного відео, демонструвався на стінах Вірменської криниці, даруючи унікальне відчуття занурення у простір і час.
Проєкт заснований на вигаданій легенді про дракона, який живе під містом і символізує невблаганний плин часу. Дракон - це метафора нездоланної сили, яку можна зрозуміти, спостерігаючи за її впливом на долю міста. Цей міф посилює відчуття циклічності історії, адже події минулого та сьогодення переплітаються, створюючи багатошаровий наратив про Кам'янець-Подільський. Одним із ключових моментів проєкт стала ідея, що Кам'янець - це живий організм. Місто може спілкуватися зі своїми мешканцями та гостями через історичні події, архітектуру та атмосферу. Це більше ніж просто екскурс у минуле - це запрошення відчути й полюбити місто, яке відкриває свої таємниці лише тим, хто готовий їх розкрити.
Ідея фільму заснована на важливих етапів розвитку міста - від його народження в глибині стародавніх морів до новітніх подій, кожен епізод символізує силу і витривалість Кам'янця. У фільмі глядач міг побачити різноманітність архітектури, культур та історичних епох, які перетинаються тут, роблячи місто унікальним прикладом історичної еклектики.
Презентацію фільму протягом двох днів відвідали близько 250 людей, серед них мешканці та гості міста, а також відомі історики та громадські лідери, такі як Михайловський Віталій, Грицак Ярослав та Рущишин Ярослав, які також за їхніми відгуками отримали задоволення від перегляду.
На завершення першого дня презентації Михайловський Віталій (український історик.
Дослідник історії Поділля), Грицак Ярослав (український історик та публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського католицького університету у Львові), Ярослав Рущишин (народний депутат України IX скликання, український підприємець і громадський діяч) долучилися до панельної дискусії, яка була присвячена темі Магдебурзького права - однієї з важливих віх у розвитку міста. Експерти обговорили вплив цього права на організацію життя громади Кам'янця та України, його значення для міського самоврядування та розвитку демократії. Дискусія стала чудовим доповненням до проєкту, підкреслюючи роль історичних подій в житті міста та їх відображення в сучасних реаліях.
Захід організовано в рамках проєкту «Сприяння економічному зростанню в Кам'янець-Подільській громаді», що фінансується за кошти Європейського Союзу (ЄС) в рамках програми «Мери за економічне зростання» та реалізовується Центром «ЕЙДОС» у співпраці з Кам’янець-Подільською міською радою.