Промоніторив ціни на більш потужні розетки. Щоб збільшити потужність до 25А, так як моя мереже розрахована на такий показник або 5.5 кВт. Потрібно купити розетку середня ціна 500 грн, зарядка від 5.5 кВт під таку розетку середня ціна 15 000 гпн (є і по 9000 є по 20 000) Берем 15500 грн. Так як я заряджаюсь по нічному тарифі, то за ці гроші я заллю 15500 кВт електроенергії. При середньому росході в 13-14 кВт/100 км Я ПРОЇДУ 15500/14*100=110 714 км !!! СТО ТИСЯЧ КІЛОМЕТРІВ !!!
На 25 ампер страхуем 6мм2 провод но потом надо поставить 16 ампер промишленние розетки и не будет грется и будет срок жижни опять больше и будет бистрее заряжать. П.с. главное надёжност а потом экономиа на сооружения.
@@ΚωνσταντινοσΜαυροπουλοσ-ε4ζ В мене все чудово працює і на 16А, все зроблено надійно, нічого не гріється. Авто заряджається, АКБ не перегрівається, для мої потреб більше не потрібно. То нащо щось змінювати і тратити більші кошти?
Ви незрозуміли , на той провід що в вса стоїть потрібен автомат 16А ну може 20А . Но ніяк не 25. Автомат тільки захищяе провід при КЗ і нічого більше. Недій боже щось виникне, все погорить а автоман невспіє спрацювати.
@@Fantik77 Може я, а може і ви ;) В мене і стоять автомати на 16А на всі віділені лінії, які я прорахував і створив мережі споживачів електрики, наприклад - освітлення вітальні, освітлення 2 поверх, освітлення вулиця - це одна мережа, на одній лінії на якій стоіть автомат 16А. І так все по цілому будинку.
@@apelabstudioу вас провід витримує 5.5 квт максимум тому пакетник максимум 25а...поставите більший пакетник-провода будуть плавитись....треба провода січенням 4мм тоді так...можете ставити 40а....але проектна потужність яку дає РЕМ 3-5квт тому...вище дупи не скочиш....або замовляти вищу потужність.
Електрокари заставляють людей розбиратись з такими речами як січення кабелю, ампери, вольти, кіловати)) це добре бо люди вчаться корисному) як радіотехнік по освіті немаю з цим проблем) недавно придбав електрокар як другу машину, бо за цим майбутнє. Відео чудове для людей які мало розбираються але мають бажання. Автору велика подяка за український контент
Радиотехника) Добрый день, подскажіть будь ласка, хочу с квартиры заряжать машину,одна фаза, 32 Ампера. Хочу поменять кабель и счетчик двухтарифный и автомат который заходит в квартиру, автомат хочу поставить на 50ампер. Какой нужно кабель, 6 ку хватит? Или нужно 10?Дякую)
@@gaskolobok1036 А зарядка у вас яка, штатна (тоді вона максимум дасть 10-16 А або 2.2-3.5 кВт) нічого міняти не треба. Чи ви придбали нову зарядку, більш потужну? Тоді міняти потрібно. Вхідний автомат щоб поміняти треба звернутись в РЕМ щоб вони переробили ТУ для вашого будинку (квартири) і збільшили потужність. Це коштує якщо не помиляюсь 2000 грн за 1 кВт збільшення потужності (може вже і помінялось). Просто взяти і поміняти вхідний автомат, якщо навіть ваш лічильник і вхідний автомат не опломбовані, не можна. Буде перевірка і штраф. Для заміни лічильника також треба звернутись до РЕМ і написати заяву про встановлення двотарифного чи трьохтарифного. Це теж коштує, десь два роки назад, 3-4 000 грн. І знову таки, ви хочете кабель міняти від лічильника до розетки, чи від лінії до лічильника і далі до квартири? Після лічильника ви можете самостійно все міняти, ну чи найняти майстра. А ось від лінії до лічильника, це знову таки повинні робити фахівці з РЕМ і це знову не безплатно. А так для інформації додам що 50 А це 11 кВт, для беспечної експлуатації вистачить кабель січенням 5 мм, або в вашому випадку 6 мм з невеликим запасом по потужності, він витримає 13.2 кВт або 60 А.
@@apelabstudio дякую, так кабкль хочу міняти від лічильника до квартири, лічильник в подьезді. А уже с квартири с автоматів вивезти одну лінію на балкон,за бакона уже сіпом тянути в гараж. Так зарядку хочу на 32 ампера. Так вот і думаю в квартиру з лічильника який знаходиться в подьезді тягнути 10ку або хватає і 6ки. С автоматів у квартирі буду тягнути 6ку на балкон а там зьедную с сіпом.
@@gaskolobok1036 Я вже писав вище: 6 мм хватить з запасом, буде витримувати 60А. До лічильника цікаво що йде у вас? В старих будинках 80-90 рр були зовсім малі технічні нормі на електрику. В мене в пятиповерхівці вся розводка від загальних клем до лічильника і потім до автоматів йшла мідним одножильним проводом, січенням напевно 1.5 не більше. Якщо і у вас так, то смисл міняти після лічильника, якщо до нього все буде горіти і плавитись. Я б на вашому місці визначився з зарядною станцією. Взяв би її параметри і звернувся до електрика (ЖЕК, домоуправління або просто з РЕМ) За невелику винагороду він все перевірить, і скаже що є у вас і що треба і як поміняти. Бо можна купити зарядне і поміняти кабель, лічильник і автомат, але лишиться слабка підводка до лічильника і все буде марно.
Хороше відео. Одне хотілося б добавити, все таки бажано по проводці мати запас 50-70%, бо якщо для 2.5 квадрата провода декілька годин буде навантаження всі 25А, то провод буде грітись
Я виходив з того що ввідний автомат 25А, хоча і ЗОЕ заряджається на вільній від інших пристроїв фазі, та все ж вона ніколи не буде заряджатись по максимуму 25 А чи 5.5 кВт. Тому і вибрав 3х2.5 кабель. Плюс там в мене вхідний канал вже перегружений і банально 3х4 кабель, а він набагато товщий, не вліз би. Розетка скоріше поплавиться бо вона на 16 А, а побутових розеток я не зустрічав більш потужних. Ну зарядка всього навсього 10 А. Так що все добре 25-25-16-10 ось так можна в амперах розписати складові моєї лінії зарядки ЗОЕ. В принципі коли настане така потреба щоб ЗОЕ за ніч заряжалась з 0% до 100% то це вже інша тема. В будинку є ТРИ фази і можна обладнати трьохфазну швидку зарядку, але в тому нема потреби.
Неймовірні подача, зміст, озвучка, та все! Тут була пропозиція проаналізувати вигадані мови, також це цікавить. А можна було би створити відео про дидактику мов, особливо якщо йдеться про вивчення мов інших сімей? У нас побутує стільки міфів щодо предиспозицій до опанування мови у конкретної людини, що страшно стає. Але ж Авторе, і Ви колись вивчили іноземну, то чи справді є "схильність" в окремих людей до мов? Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент! Слава ЗСУ!Неймовірні подача, зміст, озвучка, та все! Тут була пропозиція проаналізувати вигадані мови, також це цікавить. А можна було би створити відео про дидактику мов, особливо якщо йдеться про вивчення мов інших сімей? У нас побутує стільки міфів щодо предиспозицій до опанування мови у конкретної людини, що страшно стає. Але ж Авторе, і Ви колись вивчили іноземну, то чи справді є "схильність" в окремих людей до мов? Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент! Слава ЗСУ!
Доброго дня! Як можна захищати кабель 2.5 мм січення пакетником на 25 ампер. По нормах для такого кабеля ставиться автомат 16 ампер. У всіх мережах кваліфіковані електрики тільки так і роблять. 25 амперний пакетник захищає кабель 4 кв.мм. Ви скажите, що по Ваших розрахунках все проходить - можливо і так але кожен пакетник має свою криву спрацювання яка залежить від току і температури. Тому зазввичай при перевантаженні він не виключиться вам на 25 ампер, а пізніше. До того часу Ваш кабель вже буде горіти полумям.
Доброго вечора. Ви маєте рацію, але частково. Може просто я в відео не все сказав. Справа в тому що на пакетнику в 25А висить не лише розетка в 16А. Там ще є нагрузка про яку я не сказав. Бо тоді найшлися би розумники в "" і почали б казати що я кажу забагато і не по темі. І дійсно так, бо розказувати що і як спроєктовано в моєму будинку то нікому не цікаво. Ви бачите по відео що пакетників багато. Я спочатку спроєктував так, потім в процесі експлуатації декілька раз переробляв, щоб збалансувати потужності. Навіть місце зарядки в даний момент теж перероблено и дообладнано. В ідеалі треба сказати було слідуюче: що зарядне має бути менше по А чим розетка, а розетка має бути менше по А чим провід, а провід меншим чим пакетник. І все. Не думаю що це буде зрозуміле багатьом. АЛЕ ОСНОВНЕ ТЕ ЩО НА ДАНИЙ МОМЕНТ - перед розеткою в мене стїть ще один пакетник на 16 А, він розміщений безпосередньо на вулиці біля розетки і виконує функції як запобіжника саме на зарядку так і функції вимикача, щоб вилку зарядки не діставати з розетки. Ютуб не даю розмістити фото чи відео додаткове. Все це вирішується в процесі обговорення чи запитань від підписників., індивідуально.
Відповідаю для ПЁТР БОЙКО @user-tl1rt3hb8y - ПИТАННЯ БУЛО ТАКЕ: "Добрый день!У меня к Вам вопрос по зарядке электромобиля, у меня по договору заведено в частный дом 3,5кв(16а) однофазный,смогу ли я заряжать электрокар в гараже большим током,если я куплю зарядку на 32а,где регулируются амперы и заряжаться на 20 или 25а.И второй вопрос,иногда в сети падает напряжение до 190в,нужно ли покупать для зарядной станции стабилизатор и поможет ли он?" ВІДПОВІДЬ! Якщо у вас є всього 3.5 кВт або 16 А то яку б ви зарядку не придбали б, вище голови не пригнеш. Автомат аварійного відключення у вас біля лічильника має стояти на 16 А і при перевищенні цього показника, він просто відключиться автоматично. Якщо по ТУ у вас одне, а біля лічильника стоїть "автомат" на 25А чи 32 А (це можна подивитись на самому автоматичному вимикачі), тоді так, ви можете придбати зарядку більш потужну і заряджатись 25А чи 32А відповідно. Такі випадки є в будинках які будувались давно і лічильники стоять в самому будинку. Але треба перевірити. Плюс до цього додайте що ви не зможете забрати всю потужність на зарядку авто, бо в будинку є і інші споживачі - холодильник, телевізор, світло, може водяний насос, бойлер, то що. Вони теж споживають і сумарна потужність не може бути вищою за номінал "автомату". Ще однією завадою є те що у вас одна фаза. В мене три і я можу з кожної взяти до 16А, якщо використаю трьохфазну зарядку. Це буде до 48А в загальному або 10 кВт. Правильним рішенням і законним буде звернутись до РЕМ (чи як там називається ваша організація з електропостачання) з заявою про збільшення потужності. Якщо така можливість є, а це залежить від трансформаторної підстанції та лінії від неї, то вам нададуть таку можливість. Правда не безкоштовно, за кожен кВт здається треба заплатити в межах 1-2 тис. грн. Ось і рахуйте щоб з ваших 3.5 кВТ (16А) зробити 7 кВт (32А) треба заплатити 7 000 грн тільки за збільшення потужності, до цього треба додати якісь кошти на переробку документації (ТУ і паспорту), переобладнання вхідних автоматичних вимикачів і можливо заміни проводів (кабелю) від стовпа до будинку чи від трансформаторної підстанції. Це теж не дешево - плюс ціна за виконання робіт електромонтерами. Тільки після цього ви зможете заряджати машину в два раза швидше. Ну чи в три якщо доб'єтесь ТУ на 48А чи 10.5 кВт. Другий шлях це перехід від однофазної мережі на трьохфазну. Це також залежить від багатьох факторів, чи є така можливість. Тут знову таки переробка паспорту і ТУ будинку, заміна проводів (кабелів) лічильника, автоматів і так далі. Скільки це буде коштувати я не знаю. Що буде дешевше, теж не знаю. Треба уточняти в вашому РЕМ. Я наприклад не бачу для себе потреби в збільшенні потужності. Мені не потрібно кожної ночі заряджати від 0 до 100%. Я заряджаюсь зимою 2 рази на тиждень, літом раз в тиждень, а то і рідше. Зарядка в мене на 2.2 кВт за ніч а це 10 годин в середньому я заряджаю 50% батареї на 40кВт, а це 100-150 км запасу ходу. Якщо ви проїзжаєте більше за день, тоді так, треба збільшувати потужність, як що менше - то це лишні викинуті гроші. ЩО СТОСУЄТЬСЯ ДРУГОГО ПИТАННЯ. Як що у вас часто напруга падає нижче 190 В то стабілізатор потрібний і він допоможе. Але знову таки, треба мати на увазі при його придбанні що для тих ТУ що у вас є треба однофазний стабілізатор на 5 кВт, з запасом трохи, можна і більше. Ціна залежить від виду стабілізатора ( там є релейні, тиристорні і т.д) і від виробника - середня ціна певно 10 к ГРН. Є дешевші, є дорожчі. В мене такої проблеми нема, скоріше навпаки напруга скаче за 240 В, особливо вночі, коли мало споживачів, тому стоять обмежувачі напруги. Якось так. думаю що відповів на ваші питання, якщо щось не зрозуміло, пишіть питання, будемо розбиратись далі.
@@dmytro6744 Якщо зарядка однофазна то не більше 5 кВт, і це при умові що на цій фазі більш нема потужних приладів підключено. Але таку зарядку треба купити окремо, бо штатна лише на 2.2-3 кВт. Якщо від трьох фаз, то десь 10 кВт точно можна може трохи і більше. Але знову таки зарядку треба купувати окремо і вона не дешева.
Рекомендую трифазну зарядку, бо по одній фазі просяде (висохне) конденсатор і при зарядці від станції система побачить розбіжність і не захоче заряджатись. І то вам дасть 16а по три = 10 кВт зарядки на початку.
Яку модель порекомендуєте? Чи не буде це занадто дорого? І основне чи будет вона працювати як повільна зарядка, бо якщо ток буде більшим з 3-х фаз, то це вже погано для тягової батареї.
@@apelabstudio То вже дивіться по своєму карману і ступенях захисту. (так як є мобільні і стаціонарні зарядки від 300 євро і більше, але в "дешевих" не буде захисту по втіканню постійному струму) І люба подібна зарядка дає змогу обрати струм заряду. Так що кожна фаза буде рівномірно навантажене струмом, котрий оберете. Не просто так в порту є 2 контакти, котрі керують струмом зарядки, котру може видати ваша мережа. Тобто можна поставити звичайну 3-х фазну розетку на 16А, автомат на 16А, УЗО, та обмежити струм заряду 14-15А. Фбо 32А розетку, а автомат вже на 20А і заряджати 18А.
@@DPTech_workroom Дякую. Перше відео я вже бачив і не раз. Друге корисне для вибору зарядки. АЛЕ! Мені не потрібно швидко заряджатись, мене влаштовує зарядка за ніч по дешевшому тарифу. Із відео зрозуміло що тільки на придбання зарядки требе витрати 1000 уе, а ще монтажні роботи. За ці грубо кажучи 40000 грн я на штатній зарядці заряджусь і проїду приблизно 150 000 км. То нащо платити більше? Якби мені щодня треба було заряджатись від 0 до повного тоді так, а в моєму випадку я заряджаюсь в середньому 1 раз в тиждень.
@@apelabstudio я лише пораду дав, що б потім не було сюрпризів на швидких зарядках. Бо по одній фазі, котру зараз використовуєте висохне конденсатор, а коли по трьом будете заряджати, то це станція і авто помітить і не буде вам авто заряджати. І з часом прийдеться перепаяти конденсатор. Але нюанс щей в тому, при зарядці від трьох фаз, що б не було перекосу фаз. Правда я ще не знайшов інформації яка може бути максимальна розбіжність по напрузі.
Ох, як добре, що натрапила на ваш канал. Розглядаю можливість придбання Zoe. Є приватний будинок. Подивилась біля лічильника, там автомат 16 А. В електриці взагалі мало що розумію, тому постало питання в пошуку електрика. Але поки що не розумію: потрібен звичайний електрик, чи якийсь особливий, який ще й розуміється на зарядках на електромобілях?
Якщо ви плануєте заряджатись від звичайної штатної зарядки яка йде в комплекті з машиною - то вам потрібен звичайна людина господар в якого є кусачки, викрутка і ізолента. Він купить все потрібне і змонтує розетку в потрібному місці для зарядки вашого авто (або звичайний електрик) Розетка обов'язково має бути з заземленням. Якщо його в будинку немає, то треба буде доробити. Якщо в будинку є заземления то все просто. Щоб зарядити ЗОЕ 40кВт від 0 до повного потрібно буде десь 18-20 годин від такої розетки. Якщо ви за день плануєте проїзжати до 100 км, то ви спокійно кожної ночі можете зарядити машину і хватить вам. Якщо вам щодня треба проїзжати 300 км, тоді треба буде трохи потратитись. Це по перше підняти потужність вашої електромережі, а це на даний час 2 000 грн за 1кВт. 16 А у вас на даний момент це 3.5 кВт Підняти до 7 буде десь приблизно 7-8 тис грн. Потім вам треба придбати потужну зарядку на 7 кВт - це десь 10 000 грн. Ну ще додайте послуги електрика, звичайного, який обладнає вам розетку з заземленням на 32 А чи 7кВт. Тоді ви зарядите авто від 0 до повного за ніч, це 5-6 годин.
@@apelabstudio дякую за відповідь! Хочу спеціальну розетку зробити на вулиці. А щодо зарядки, то чула про можливість придбання зарядки на 16 А. Але не знаю, чи такий варіант допустимий для моєї електромережі.
@@anna_dd У вас в комплекті з авто повинна бути штатна зарядка на 10-16 А (це залежить від року випуску, а точніше від об'єму батареї) Просто потрібно визначити місце і підвести туди розетку на 16А (а в нас всі в основному побутові розетки на 16А) Наголошую, розетка повинна мати заземлення (або загальнобудинкове, або якщо нема то індивідуальне). Без заземлення ЗОЕ не буде заряджатись.
В мене 30 А видає провід 2,5 мм, пакетник на 32 А, і вибиває якщо менше 200Вольт. Розетка на 50А (нема 14-50) називається. Зарядний пристрій на 40А. Ваша табличка трохи хибна. Провід з 2,5 мм видає 30 А. І це можу продемонструвати на практиці. Синю розетку на 32А до провода 2.5 мм ставите 6+ кВт. Але господар відео так не зробе бо лише 25А заходе в будівлю. 1кВт=4,54А.
Якщо ви дійсно Аліна, то честь вам і хвала за те що цікавитесь фізикою. Але мушу з вами не погодитись. То що в вас ВИДАЄ не значить що у когось теж буде видавати.... Це одне. Друге: є науково обґрунтовані вимоги до електромереж і вони розраховані на те, що якщо все виконати так як написано, то не буде КЗ, ПОЖЕЖІ чи інших неприємностей. Ваш провід 2.5 мм, навіть самий якісний, розрахований на безпечну передачу потужності в 5.5 кВт, крапка. Це аксіома: 2.5 мм * 2.2 (220в) = 5,5 кВт, або якщо хочете в силі струму в АМПЕРАХ то 5500 Вт (5.5кВт) / 2.2 (220в) = 25 А!!!! ЦЕ ЗРОЗУМІЛО? Так він може, як ви пишете: ВИДАТИ і більше, але до пори до часу. Тимчасова нагрузка вище норми, короткочасно, допускається!!!! КОРОТКОЧАСНО! Але авто заряджається не одну годину і ніхто не дасть гарантії, що в певний проміжок часу при перевантаженні ваш провід не перегорить, його не замкне і так далі. Мінімум спалите зарядне, максимум і хату і авто.... Якщо простими словами то треба слідувати таким правилам, розетка менш потужна чим провід, провід більш потужний чим автоматичний вимикач перед ним. А саме зарядне 10А, розетка 16А, провід 25А, автомат 20А - провід має запас по потужності і він не перегорить. Так можна все поставити однакове і зарядне і розетку і провід і автомат на 25А - і при стабільній напрузі 220 вольт все буде працювати на максимально допустимих значеннях, але ризик виросте проте не набагато. Не заперечую навіть в цій схемі розетку на 30 чи 50 ампер, при умові що зарядне не більше 20 А (4-5 кВт) Все інше, і саме головне, те що пропонуєте ви по проводу - є недопустимим і НЕБЕЗПЕЧНИМ!
@@apelabstudio та любу табличку візьміть переводів А в кВт. І НЕ ТІЛЬКИ мені зрозуміло буде, а Вам сказано з практики. Щасливого пізнавання. 1кВт 4,54А і це науково, те що Вам, я так думаю, електрик сказав підбирати мм проводу до 10 Амперів, то Вони таке полюбляють, це видно з Ваших слів що 6мм кабель 60А дає, а це не є так . Може тому і проблеми бо слухаємо без перевірки, а коли виясняється обломчик то ні в якому разі невинен, чи не так...🤣🤣🤣
@@АлинаЦебрик Я сам собі электрик :) Паю певну інженерну освіту. Сам розробляв проект електрифікації будинку, зам все робив і монтував. Потім переробляв дещо, під свої потреби. Так що мені поради як ви кажете "електриків" не потрібні. Що ви вчіпились в ту табличку, там все умовне БО БЕРЕТЬСЯ ЗА ОСНОВУ НАПРУГА 220 вольт, а на практиці вона то 200 то 240, що є в межах норми. Тоді і результати будуть інші. Я вам кажу що ваша проводка в 2.5 мм не розрахована на потужність 30 А, так вона може витримати, АЛЕ може і не витримати. То на що ризикувати? Як що ви не бачили як горять будинки від такої безпечності, то ваше щастя. Зробили собі так, з порушенням, ну то ваша справа - нащо комусь то розказувати і кичуватись своєю ризикованою практикою. Якщо проводка згорить, ви теж будете ділитись своїм досвідом і розказувати всім як знищили будинок, машину тощо? Напевно ні.
Підскажіть, будь ласка, хочу придбати Zoe, але живу в пʼятиповерхівці на 2 поверсі, парковка прямо під вікном. Чи є варіант якось встановити такий пристрій на вулиці? яи це нереально?
Так, це буде сутєво бистріше, але сутєво дорожче. В мене також до будинку йдуть три фази. Але я вирішив не тратити кошти на обладнання трьохфазної зарядної станції. ЧОМУ? Тому що це не дешево, станція на 22 кВт коштує приблизно 500 usd. Плюс ще витрати на її обладнання і підключення електриком. Так вона буде заряжати в 10 раз скоріше (приблизно). Але й тут є підводні камні. Треба бути впевненим в виробнику, неякісні зарядні станції можуть пошкодити блок DCDC. При швидкій зарядці виростає нагрузка на систему охолодження батареї, а це слабке місце в ЗОЕ. Раніше ще була гіпотеза, що швидкі зарядки швидше зношують батарею, але впевнених доказів нема. Але саме головне, для мене особисто, мені вистачає домашньої розетки. Я заряжаюсь раз чи два на тиждень. Зазвичай на вихідних, в нічний час. І якщо порахувати витрати на облаштування і купівлю швидкої зарядки, то я за ці кошти можу проїхати 250 тисяч км (250 000 км) це в середньому 250 км за тиждень якщо, то мені знадобиться 1000 тижнів, або 7000 днів, або 233 місяця, або майже 20 років :) Так , якщо ви заробляєте на електромобілі якимсь чином і вам в день треба проїзжати 250 км, а за ніч зарядитись знову. Тоді ТАК, такі витрати виправдні.
Промоніторив ціни на більш потужні розетки. Щоб збільшити потужність до 25А, так як моя мереже розрахована на такий показник або 5.5 кВт. Потрібно купити розетку середня ціна 500 грн, зарядка від 5.5 кВт під таку розетку середня ціна 15 000 гпн (є і по 9000 є по 20 000) Берем 15500 грн. Так як я заряджаюсь по нічному тарифі, то за ці гроші я заллю 15500 кВт електроенергії. При середньому росході в 13-14 кВт/100 км Я ПРОЇДУ 15500/14*100=110 714 км !!! СТО ТИСЯЧ КІЛОМЕТРІВ !!!
На 25 ампер страхуем 6мм2 провод но потом надо поставить 16 ампер промишленние розетки и не будет грется и будет срок жижни опять больше и будет бистрее заряжать.
П.с. главное надёжност а потом экономиа на сооружения.
@@ΚωνσταντινοσΜαυροπουλοσ-ε4ζ В мене все чудово працює і на 16А, все зроблено надійно, нічого не гріється. Авто заряджається, АКБ не перегрівається, для мої потреб більше не потрібно. То нащо щось змінювати і тратити більші кошти?
Ви незрозуміли , на той провід що в вса стоїть потрібен автомат 16А ну може 20А . Но ніяк не 25. Автомат тільки захищяе провід при КЗ і нічого більше. Недій боже щось виникне, все погорить а автоман невспіє спрацювати.
@@Fantik77 Може я, а може і ви ;) В мене і стоять автомати на 16А на всі віділені лінії, які я прорахував і створив мережі споживачів електрики, наприклад - освітлення вітальні, освітлення 2 поверх, освітлення вулиця - це одна мережа, на одній лінії на якій стоіть автомат 16А. І так все по цілому будинку.
@@apelabstudioу вас провід витримує 5.5 квт максимум тому пакетник максимум 25а...поставите більший пакетник-провода будуть плавитись....треба провода січенням 4мм тоді так...можете ставити 40а....але проектна потужність яку дає РЕМ 3-5квт тому...вище дупи не скочиш....або замовляти вищу потужність.
дуже зрозуміле пояснення!дякую)
Дякую за оцінку, гарного дня!
Привіт!
Все добре роз'жовано. Бажаю подальшого розвитку каналу.
Привіт, дякую за добрі слова. Будуть питання, з раді стю відповім.
Перше толкове пояснення про зарядку. Молодець
Дякую за коментар і оцінку моєї праці. Буду радий бачити вас на каналі.
Електрокари заставляють людей розбиратись з такими речами як січення кабелю, ампери, вольти, кіловати)) це добре бо люди вчаться корисному) як радіотехнік по освіті немаю з цим проблем) недавно придбав електрокар як другу машину, бо за цим майбутнє. Відео чудове для людей які мало розбираються але мають бажання. Автору велика подяка за український контент
Радиотехника) Добрый день, подскажіть будь ласка, хочу с квартиры заряжать машину,одна фаза, 32 Ампера. Хочу поменять кабель и счетчик двухтарифный и автомат который заходит в квартиру, автомат хочу поставить на 50ампер. Какой нужно кабель, 6 ку хватит? Или нужно 10?Дякую)
Дякую що оцінили мої старання. Бажаю вам безаварійної експлуатації вашого електрокара.
@@gaskolobok1036 А зарядка у вас яка, штатна (тоді вона максимум дасть 10-16 А або 2.2-3.5 кВт) нічого міняти не треба. Чи ви придбали нову зарядку, більш потужну? Тоді міняти потрібно. Вхідний автомат щоб поміняти треба звернутись в РЕМ щоб вони переробили ТУ для вашого будинку (квартири) і збільшили потужність. Це коштує якщо не помиляюсь 2000 грн за 1 кВт збільшення потужності (може вже і помінялось). Просто взяти і поміняти вхідний автомат, якщо навіть ваш лічильник і вхідний автомат не опломбовані, не можна. Буде перевірка і штраф. Для заміни лічильника також треба звернутись до РЕМ і написати заяву про встановлення двотарифного чи трьохтарифного. Це теж коштує, десь два роки назад, 3-4 000 грн. І знову таки, ви хочете кабель міняти від лічильника до розетки, чи від лінії до лічильника і далі до квартири? Після лічильника ви можете самостійно все міняти, ну чи найняти майстра. А ось від лінії до лічильника, це знову таки повинні робити фахівці з РЕМ і це знову не безплатно. А так для інформації додам що 50 А це 11 кВт, для беспечної експлуатації вистачить кабель січенням 5 мм, або в вашому випадку 6 мм з невеликим запасом по потужності, він витримає 13.2 кВт або 60 А.
@@apelabstudio дякую, так кабкль хочу міняти від лічильника до квартири, лічильник в подьезді. А уже с квартири с автоматів вивезти одну лінію на балкон,за бакона уже сіпом тянути в гараж. Так зарядку хочу на 32 ампера. Так вот і думаю в квартиру з лічильника який знаходиться в подьезді тягнути 10ку або хватає і 6ки. С автоматів у квартирі буду тягнути 6ку на балкон а там зьедную с сіпом.
@@gaskolobok1036 Я вже писав вище: 6 мм хватить з запасом, буде витримувати 60А. До лічильника цікаво що йде у вас? В старих будинках 80-90 рр були зовсім малі технічні нормі на електрику. В мене в пятиповерхівці вся розводка від загальних клем до лічильника і потім до автоматів йшла мідним одножильним проводом, січенням напевно 1.5 не більше. Якщо і у вас так, то смисл міняти після лічильника, якщо до нього все буде горіти і плавитись. Я б на вашому місці визначився з зарядною станцією. Взяв би її параметри і звернувся до електрика (ЖЕК, домоуправління або просто з РЕМ) За невелику винагороду він все перевірить, і скаже що є у вас і що треба і як поміняти. Бо можна купити зарядне і поміняти кабель, лічильник і автомат, але лишиться слабка підводка до лічильника і все буде марно.
гарне відео, практичне
Дякую за оцінку і радий що став вам корисний.
Дякую за відео,стало корисним
Нвзаєм, радий що вілео вам стало у пригоді. Гарного дня!
Вподобайка та підписка , запрошую у гості 👍🤝🇺🇦 в мене 30 кВт 50А3Р тепер дивлюся усі теми по електромобілях , є власна сонячна електростанція 👍☀️
Дякую за оцінку. Обов'язково загляну на канал і подивлюсь ваших курочок і особливо про електростанцію цікаво.
Хороше відео. Одне хотілося б добавити, все таки бажано по проводці мати запас 50-70%, бо якщо для 2.5 квадрата провода декілька годин буде навантаження всі 25А, то провод буде грітись
Я виходив з того що ввідний автомат 25А, хоча і ЗОЕ заряджається на вільній від інших пристроїв фазі, та все ж вона ніколи не буде заряджатись по максимуму 25 А чи 5.5 кВт. Тому і вибрав 3х2.5 кабель. Плюс там в мене вхідний канал вже перегружений і банально 3х4 кабель, а він набагато товщий, не вліз би. Розетка скоріше поплавиться бо вона на 16 А, а побутових розеток я не зустрічав більш потужних. Ну зарядка всього навсього 10 А. Так що все добре 25-25-16-10 ось так можна в амперах розписати складові моєї лінії зарядки ЗОЕ. В принципі коли настане така потреба щоб ЗОЕ за ніч заряжалась з 0% до 100% то це вже інша тема. В будинку є ТРИ фази і можна обладнати трьохфазну швидку зарядку, але в тому нема потреби.
Згоден 👍
Неймовірні подача, зміст, озвучка, та все! Тут була пропозиція проаналізувати вигадані мови, також це цікавить. А можна було би створити відео про дидактику мов, особливо якщо йдеться про вивчення мов інших сімей? У нас побутує стільки міфів щодо предиспозицій до опанування мови у конкретної людини, що страшно стає. Але ж Авторе, і Ви колись вивчили іноземну, то чи справді є "схильність" в окремих людей до мов?
Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент!
Слава ЗСУ!Неймовірні подача, зміст, озвучка, та все! Тут була пропозиція проаналізувати вигадані мови, також це цікавить. А можна було би створити відео про дидактику мов, особливо якщо йдеться про вивчення мов інших сімей? У нас побутує стільки міфів щодо предиспозицій до опанування мови у конкретної людини, що страшно стає. Але ж Авторе, і Ви колись вивчили іноземну, то чи справді є "схильність" в окремих людей до мов?
Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент!
Слава ЗСУ!
Доброго дня! Як можна захищати кабель 2.5 мм січення пакетником на 25 ампер. По нормах для такого кабеля ставиться автомат 16 ампер. У всіх мережах кваліфіковані електрики тільки так і роблять. 25 амперний пакетник захищає кабель 4 кв.мм. Ви скажите, що по Ваших розрахунках все проходить - можливо і так але кожен пакетник має свою криву спрацювання яка залежить від току і температури. Тому зазввичай при перевантаженні він не виключиться вам на 25 ампер, а пізніше. До того часу Ваш кабель вже буде горіти полумям.
Доброго вечора. Ви маєте рацію, але частково. Може просто я в відео не все сказав. Справа в тому що на пакетнику в 25А висить не лише розетка в 16А. Там ще є нагрузка про яку я не сказав. Бо тоді найшлися би розумники в "" і почали б казати що я кажу забагато і не по темі. І дійсно так, бо розказувати що і як спроєктовано в моєму будинку то нікому не цікаво. Ви бачите по відео що пакетників багато. Я спочатку спроєктував так, потім в процесі експлуатації декілька раз переробляв, щоб збалансувати потужності. Навіть місце зарядки в даний момент теж перероблено и дообладнано. В ідеалі треба сказати було слідуюче: що зарядне має бути менше по А чим розетка, а розетка має бути менше по А чим провід, а провід меншим чим пакетник. І все. Не думаю що це буде зрозуміле багатьом. АЛЕ ОСНОВНЕ ТЕ ЩО НА ДАНИЙ МОМЕНТ - перед розеткою в мене стїть ще один пакетник на 16 А, він розміщений безпосередньо на вулиці біля розетки і виконує функції як запобіжника саме на зарядку так і функції вимикача, щоб вилку зарядки не діставати з розетки. Ютуб не даю розмістити фото чи відео додаткове. Все це вирішується в процесі обговорення чи запитань від підписників., індивідуально.
Відповідаю для ПЁТР БОЙКО @user-tl1rt3hb8y - ПИТАННЯ БУЛО ТАКЕ: "Добрый день!У меня к Вам вопрос по зарядке электромобиля, у меня по договору заведено в частный дом 3,5кв(16а) однофазный,смогу ли я заряжать электрокар в гараже большим током,если я куплю зарядку на 32а,где регулируются амперы и заряжаться на 20 или 25а.И второй вопрос,иногда в сети падает напряжение до 190в,нужно ли покупать для зарядной станции стабилизатор и поможет ли он?"
ВІДПОВІДЬ! Якщо у вас є всього 3.5 кВт або 16 А то яку б ви зарядку не придбали б, вище голови не пригнеш. Автомат аварійного відключення у вас біля лічильника має стояти на 16 А і при перевищенні цього показника, він просто відключиться автоматично. Якщо по ТУ у вас одне, а біля лічильника стоїть "автомат" на 25А чи 32 А (це можна подивитись на самому автоматичному вимикачі), тоді так, ви можете придбати зарядку більш потужну і заряджатись 25А чи 32А відповідно. Такі випадки є в будинках які будувались давно і лічильники стоять в самому будинку. Але треба перевірити. Плюс до цього додайте що ви не зможете забрати всю потужність на зарядку авто, бо в будинку є і інші споживачі - холодильник, телевізор, світло, може водяний насос, бойлер, то що. Вони теж споживають і сумарна потужність не може бути вищою за номінал "автомату". Ще однією завадою є те що у вас одна фаза. В мене три і я можу з кожної взяти до 16А, якщо використаю трьохфазну зарядку. Це буде до 48А в загальному або 10 кВт. Правильним рішенням і законним буде звернутись до РЕМ (чи як там називається ваша організація з електропостачання) з заявою про збільшення потужності. Якщо така можливість є, а це залежить від трансформаторної підстанції та лінії від неї, то вам нададуть таку можливість. Правда не безкоштовно, за кожен кВт здається треба заплатити в межах 1-2 тис. грн. Ось і рахуйте щоб з ваших 3.5 кВТ (16А) зробити 7 кВт (32А) треба заплатити 7 000 грн тільки за збільшення потужності, до цього треба додати якісь кошти на переробку документації (ТУ і паспорту), переобладнання вхідних автоматичних вимикачів і можливо заміни проводів (кабелю) від стовпа до будинку чи від трансформаторної підстанції. Це теж не дешево - плюс ціна за виконання робіт електромонтерами. Тільки після цього ви зможете заряджати машину в два раза швидше. Ну чи в три якщо доб'єтесь ТУ на 48А чи 10.5 кВт. Другий шлях це перехід від однофазної мережі на трьохфазну. Це також залежить від багатьох факторів, чи є така можливість. Тут знову таки переробка паспорту і ТУ будинку, заміна проводів (кабелів) лічильника, автоматів і так далі. Скільки це буде коштувати я не знаю. Що буде дешевше, теж не знаю. Треба уточняти в вашому РЕМ. Я наприклад не бачу для себе потреби в збільшенні потужності. Мені не потрібно кожної ночі заряджати від 0 до 100%. Я заряджаюсь зимою 2 рази на тиждень, літом раз в тиждень, а то і рідше. Зарядка в мене на 2.2 кВт за ніч а це 10 годин в середньому я заряджаю 50% батареї на 40кВт, а це 100-150 км запасу ходу. Якщо ви проїзжаєте більше за день, тоді так, треба збільшувати потужність, як що менше - то це лишні викинуті гроші. ЩО СТОСУЄТЬСЯ ДРУГОГО ПИТАННЯ. Як що у вас часто напруга падає нижче 190 В то стабілізатор потрібний і він допоможе. Але знову таки, треба мати на увазі при його придбанні що для тих ТУ що у вас є треба однофазний стабілізатор на 5 кВт, з запасом трохи, можна і більше. Ціна залежить від виду стабілізатора ( там є релейні, тиристорні і т.д) і від виробника - середня ціна певно 10 к ГРН. Є дешевші, є дорожчі. В мене такої проблеми нема, скоріше навпаки напруга скаче за 240 В, особливо вночі, коли мало споживачів, тому стоять обмежувачі напруги. Якось так. думаю що відповів на ваші питання, якщо щось не зрозуміло, пишіть питання, будемо розбиратись далі.
Якщо в дім заведено 3 фази по 5 кВ? То можна заряджати по 10 кВ в годину приблизно?
@@dmytro6744 Якщо зарядка однофазна то не більше 5 кВт, і це при умові що на цій фазі більш нема потужних приладів підключено. Але таку зарядку треба купити окремо, бо штатна лише на 2.2-3 кВт. Якщо від трьох фаз, то десь 10 кВт точно можна може трохи і більше. Але знову таки зарядку треба купувати окремо і вона не дешева.
Рекомендую трифазну зарядку, бо по одній фазі просяде (висохне) конденсатор і при зарядці від станції система побачить розбіжність і не захоче заряджатись.
І то вам дасть 16а по три = 10 кВт зарядки на початку.
Яку модель порекомендуєте? Чи не буде це занадто дорого? І основне чи будет вона працювати як повільна зарядка, бо якщо ток буде більшим з 3-х фаз, то це вже погано для тягової батареї.
@@apelabstudio То вже дивіться по своєму карману і ступенях захисту. (так як є мобільні і стаціонарні зарядки від 300 євро і більше, але в "дешевих" не буде захисту по втіканню постійному струму)
І люба подібна зарядка дає змогу обрати струм заряду. Так що кожна фаза буде рівномірно навантажене струмом, котрий оберете.
Не просто так в порту є 2 контакти, котрі керують струмом зарядки, котру може видати ваша мережа.
Тобто можна поставити звичайну 3-х фазну розетку на 16А, автомат на 16А, УЗО, та обмежити струм заряду 14-15А. Фбо 32А розетку, а автомат вже на 20А і заряджати 18А.
@@apelabstudio
ruclips.net/video/3ZmAe_QCkNs/видео.html&t
ruclips.net/video/ZmljYctob14/видео.html&t
@@DPTech_workroom Дякую. Перше відео я вже бачив і не раз. Друге корисне для вибору зарядки. АЛЕ! Мені не потрібно швидко заряджатись, мене влаштовує зарядка за ніч по дешевшому тарифу. Із відео зрозуміло що тільки на придбання зарядки требе витрати 1000 уе, а ще монтажні роботи. За ці грубо кажучи 40000 грн я на штатній зарядці заряджусь і проїду приблизно 150 000 км. То нащо платити більше? Якби мені щодня треба було заряджатись від 0 до повного тоді так, а в моєму випадку я заряджаюсь в середньому 1 раз в тиждень.
@@apelabstudio я лише пораду дав, що б потім не було сюрпризів на швидких зарядках. Бо по одній фазі, котру зараз використовуєте висохне конденсатор, а коли по трьом будете заряджати, то це станція і авто помітить і не буде вам авто заряджати. І з часом прийдеться перепаяти конденсатор. Але нюанс щей в тому, при зарядці від трьох фаз, що б не було перекосу фаз. Правда я ще не знайшов інформації яка може бути максимальна розбіжність по напрузі.
👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍👍👍
Добрий день!а шо у вас за програма на телефон щоб дивитись інформацію?
@@andersondnepr6814 доброго здоров'я. Програма canze називається. Є на плеймаркеті.
@@apelabstudio подивлюсь.ще авто не купив,а уже цікавлюсь.крахобори з дтеку не хочуть піднімати силу в амперах....буду щось хімічити
Ох, як добре, що натрапила на ваш канал. Розглядаю можливість придбання Zoe. Є приватний будинок. Подивилась біля лічильника, там автомат 16 А. В електриці взагалі мало що розумію, тому постало питання в пошуку електрика. Але поки що не розумію: потрібен звичайний електрик, чи якийсь особливий, який ще й розуміється на зарядках на електромобілях?
Якщо ви плануєте заряджатись від звичайної штатної зарядки яка йде в комплекті з машиною - то вам потрібен звичайна людина господар в якого є кусачки, викрутка і ізолента. Він купить все потрібне і змонтує розетку в потрібному місці для зарядки вашого авто (або звичайний електрик) Розетка обов'язково має бути з заземленням. Якщо його в будинку немає, то треба буде доробити. Якщо в будинку є заземления то все просто. Щоб зарядити ЗОЕ 40кВт від 0 до повного потрібно буде десь 18-20 годин від такої розетки. Якщо ви за день плануєте проїзжати до 100 км, то ви спокійно кожної ночі можете зарядити машину і хватить вам. Якщо вам щодня треба проїзжати 300 км, тоді треба буде трохи потратитись. Це по перше підняти потужність вашої електромережі, а це на даний час 2 000 грн за 1кВт. 16 А у вас на даний момент це 3.5 кВт Підняти до 7 буде десь приблизно 7-8 тис грн. Потім вам треба придбати потужну зарядку на 7 кВт - це десь 10 000 грн. Ну ще додайте послуги електрика, звичайного, який обладнає вам розетку з заземленням на 32 А чи 7кВт. Тоді ви зарядите авто від 0 до повного за ніч, це 5-6 годин.
@@apelabstudio дякую за відповідь! Хочу спеціальну розетку зробити на вулиці. А щодо зарядки, то чула про можливість придбання зарядки на 16 А. Але не знаю, чи такий варіант допустимий для моєї електромережі.
@@anna_dd У вас в комплекті з авто повинна бути штатна зарядка на 10-16 А (це залежить від року випуску, а точніше від об'єму батареї) Просто потрібно визначити місце і підвести туди розетку на 16А (а в нас всі в основному побутові розетки на 16А) Наголошую, розетка повинна мати заземлення (або загальнобудинкове, або якщо нема то індивідуальне). Без заземлення ЗОЕ не буде заряджатись.
@@apelabstudio щиро вдячна за вашу відповідь 🙏
В мене 30 А видає провід 2,5 мм, пакетник на 32 А, і вибиває якщо менше 200Вольт. Розетка на 50А (нема 14-50) називається. Зарядний пристрій на 40А.
Ваша табличка трохи хибна. Провід з 2,5 мм видає 30 А. І це можу продемонструвати на практиці. Синю розетку на 32А до провода 2.5 мм ставите 6+ кВт. Але господар відео так не зробе бо лише 25А заходе в будівлю. 1кВт=4,54А.
Якщо ви дійсно Аліна, то честь вам і хвала за те що цікавитесь фізикою. Але мушу з вами не погодитись. То що в вас ВИДАЄ не значить що у когось теж буде видавати.... Це одне. Друге: є науково обґрунтовані вимоги до електромереж і вони розраховані на те, що якщо все виконати так як написано, то не буде КЗ, ПОЖЕЖІ чи інших неприємностей. Ваш провід 2.5 мм, навіть самий якісний, розрахований на безпечну передачу потужності в 5.5 кВт, крапка. Це аксіома: 2.5 мм * 2.2 (220в) = 5,5 кВт, або якщо хочете в силі струму в АМПЕРАХ то 5500 Вт (5.5кВт) / 2.2 (220в) = 25 А!!!! ЦЕ ЗРОЗУМІЛО? Так він може, як ви пишете: ВИДАТИ і більше, але до пори до часу. Тимчасова нагрузка вище норми, короткочасно, допускається!!!! КОРОТКОЧАСНО! Але авто заряджається не одну годину і ніхто не дасть гарантії, що в певний проміжок часу при перевантаженні ваш провід не перегорить, його не замкне і так далі. Мінімум спалите зарядне, максимум і хату і авто.... Якщо простими словами то треба слідувати таким правилам, розетка менш потужна чим провід, провід більш потужний чим автоматичний вимикач перед ним. А саме зарядне 10А, розетка 16А, провід 25А, автомат 20А - провід має запас по потужності і він не перегорить. Так можна все поставити однакове і зарядне і розетку і провід і автомат на 25А - і при стабільній напрузі 220 вольт все буде працювати на максимально допустимих значеннях, але ризик виросте проте не набагато. Не заперечую навіть в цій схемі розетку на 30 чи 50 ампер, при умові що зарядне не більше 20 А (4-5 кВт) Все інше, і саме головне, те що пропонуєте ви по проводу - є недопустимим і НЕБЕЗПЕЧНИМ!
@@apelabstudio та любу табличку візьміть переводів А в кВт. І НЕ ТІЛЬКИ мені зрозуміло буде, а Вам сказано з практики. Щасливого пізнавання. 1кВт 4,54А і це науково, те що Вам, я так думаю, електрик сказав підбирати мм проводу до 10 Амперів, то Вони таке полюбляють, це видно з Ваших слів що 6мм кабель 60А дає, а це не є так . Може тому і проблеми бо слухаємо без перевірки, а коли виясняється обломчик то ні в якому разі невинен, чи не так...🤣🤣🤣
@@АлинаЦебрик Я сам собі электрик :) Паю певну інженерну освіту. Сам розробляв проект електрифікації будинку, зам все робив і монтував. Потім переробляв дещо, під свої потреби. Так що мені поради як ви кажете "електриків" не потрібні. Що ви вчіпились в ту табличку, там все умовне БО БЕРЕТЬСЯ ЗА ОСНОВУ НАПРУГА 220 вольт, а на практиці вона то 200 то 240, що є в межах норми. Тоді і результати будуть інші. Я вам кажу що ваша проводка в 2.5 мм не розрахована на потужність 30 А, так вона може витримати, АЛЕ може і не витримати. То на що ризикувати? Як що ви не бачили як горять будинки від такої безпечності, то ваше щастя. Зробили собі так, з порушенням, ну то ваша справа - нащо комусь то розказувати і кичуватись своєю ризикованою практикою. Якщо проводка згорить, ви теж будете ділитись своїм досвідом і розказувати всім як знищили будинок, машину тощо? Напевно ні.
@@apelabstudio страх то не застереження. Робіть собі як знаєте, навіщо догматом це показувати.
@@apelabstudio як Ви поясните напис на конекторі Тесла 200-240V
48A 11 кіловатна станція на 1 фазу, а ніяк🧠
Підскажіть, будь ласка, хочу придбати Zoe, але живу в пʼятиповерхівці на 2 поверсі, парковка прямо під вікном. Чи є варіант якось встановити такий пристрій на вулиці? яи це нереально?
Якщо у вас в квартирі розетки з заземленням, то проблем нема зовсім. Кидаєте переноску, 3х2.5, і маєте зарядку на 2.2 кВт.
Якщо заземлення нема в будинку, тоді треба зробити приспособу
якщо рідна зарядка 10 А то можна використовувати кабель подовжувача 3*1,5 ? чи є сенс переплачувати за 3*2,5 ?
В мене три фази, це буде суттєво бистріше?
Так, це буде сутєво бистріше, але сутєво дорожче. В мене також до будинку йдуть три фази. Але я вирішив не тратити кошти на обладнання трьохфазної зарядної станції. ЧОМУ? Тому що це не дешево, станція на 22 кВт коштує приблизно 500 usd. Плюс ще витрати на її обладнання і підключення електриком. Так вона буде заряжати в 10 раз скоріше (приблизно). Але й тут є підводні камні. Треба бути впевненим в виробнику, неякісні зарядні станції можуть пошкодити блок DCDC. При швидкій зарядці виростає нагрузка на систему охолодження батареї, а це слабке місце в ЗОЕ. Раніше ще була гіпотеза, що швидкі зарядки швидше зношують батарею, але впевнених доказів нема. Але саме головне, для мене особисто, мені вистачає домашньої розетки. Я заряжаюсь раз чи два на тиждень. Зазвичай на вихідних, в нічний час. І якщо порахувати витрати на облаштування і купівлю швидкої зарядки, то я за ці кошти можу проїхати 250 тисяч км (250 000 км) це в середньому 250 км за тиждень якщо, то мені знадобиться 1000 тижнів, або 7000 днів, або 233 місяця, або майже 20 років :) Так , якщо ви заробляєте на електромобілі якимсь чином і вам в день треба проїзжати 250 км, а за ніч зарядитись знову. Тоді ТАК, такі витрати виправдні.
Дуже розширена відповідь, але мені нічого не зрозуміло