Використання бору на соняшнику! Роль елемента, форма в препаратах та потреба культури!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 окт 2024
  • Співпраця та консультації- 0969327137 Роман
    Минулий випуск:
    Волинь! Veles Agro Magia, Vaderstad Tempo, Amazone Cirrus. Порівняння стану кукурудзи та пшениці!
    • Волинь! Veles Agro Mag...

Комментарии • 13

  • @tt-power6817
    @tt-power6817 2 месяца назад +1

    Дякую за ваші відео. Стосовно внесяння бору є прохання акцентувати увагу на технології внесення: скільки і коли, тобто в яку фазу необхідно давати?!
    Зробіть, будь ласка, серію відео по технології внесення макро і мікродобрив по кукурудзі, соняшнику, сої, пшениці, овсу та інших - скільки вносити, в яку фазу, які добрива?!
    Дякую за те, що ділитесь безцінним досвідом у нашій нелегкій справі!!!

    • @РоманГурін
      @РоманГурін  2 месяца назад

      Щиро вам дякую за відгук!
      Ваша тематика дуже цікава для розгляду, але при цьому вона неймовірно обʼємна. На каналі є достатньо велика кількість інформації з приводу вашого запитання. Надаю посилання:
      ruclips.net/video/J9o0I4NSPSc/видео.html
      ruclips.net/video/24dmnPNZy5w/видео.html
      ruclips.net/video/eTMXe4HEkXE/видео.html
      ruclips.net/video/iJX8kRvp6FI/видео.html
      ruclips.net/video/9b6Gjm-YiWw/видео.html
      Прошу вас переглянути даний матеріал та конкретизувати ваше запитання. Дякую!

  • @ЮраРепела
    @ЮраРепела 3 месяца назад +1

    Гарно поданий матеріал. Дякую

  • @СергійКравчук-п5у
    @СергійКравчук-п5у 3 месяца назад +1

    Вітання з Вінниччини!!!
    Романе, я досить скептично відношусь до добрив в хелатній формі ( в основному через недобросовісність виробників) , віддаю перевагу сухим. ДЛЯ прикладу сульфат цинку для кукурудзи, порошкоподібні амінокислоти .... бору теж віддаю перевагу в сухій формі...можливо мали досвід використання " Максі Бор 21" від тм "Партнер", якщо так, то прокоментуйте враження.

    • @РоманГурін
      @РоманГурін  3 месяца назад +1

      @@СергійКравчук-п5у Вітаю вас! Звісно фактор якості грає велику роль в ефективності продукту, але в цілому хелати елементів (мікроелементів) мають вищий коефіцієнт використання у порівнянні з сульфатами чи оксидами, за рахунок підвʼязки металічного елемента під органічний комплекс. Стосовно сухого цинку згоден ( брексил цинк це сухий хелатований цинк), щодо сухих амінокислот також підтримую вашу позицію. Бор в свою чергу не може бути хелатований тому що він напівметал, і через це він в продуктах міститься у формі боретаноламіну чи борної кислоти , про ефективність яких я згадував у відео. Максі бором користуватися не доводилось, ми працюємо лише перевіреними продуктами. Далі я зроблю окремий ролик який стосуватиметься мікроелементів та їх застосування. Дякую за відгук!

  • @СлаваПустовіт
    @СлаваПустовіт 3 месяца назад +1

    Привіт) Спасибі за цікавий і доступний матеріал!) Цікаво було би почути твою думку у відео про необхідність робити аналіз ґрунту, чи ви у себе в господарстві робили; можливо з досвіду можеш сказати, які ґрунти потребують акценту на якихось конкретних елементах живлення?(цікавлять ґрунти на твої батьківщині, сусідня Антонівка; на скільки я вимірював недорогими рН-метрами, то у нас кисловаті ґрунти (в основному pH до 6), то цікаво які елементи блокуються, а які вивільняються) І як краще робити живлення, бо багато де читаю і чую, що найкраще - це внесення у ґрунт, а листове внесення дає надзвичайно малий ефект. Чому ти віддаєш перевагу, чи і тут має бути баланс? Загалом тема цікава і обширна, був би радий почути твою думку))

    • @РоманГурін
      @РоманГурін  3 месяца назад +1

      @@СлаваПустовіт мої вітання! Велика подяка за відгук, радий що вам сподобалось! Аналіз грунту це невідʼємна складова технології, тому він має проводитися хоча б раз на 2-3 роки. Це як прийом пацієнта лікарем, спочатку здаються аналізи а потім згідно до їх результатів визначається лікування! Взагалі тема грунтового балансу і взаємодії елементів настільки обʼємна (як ви і сказали), що не вистачить 10 томів щоб все описати. Тому в даному випадку краще обговорити те що вас цікавить в телефонному форматі- 0968327137 !
      А коли я буду на батьківщині можемо зустрітися на ваших полях. Дякую вам 🤝

    • @СлаваПустовіт
      @СлаваПустовіт 3 месяца назад

      @@РоманГурін згоден) я збережу номер, і додамся у Вайбері, щоб можна було зв'язатись і тримати контакт, але так, що не відволікати тебе від роботи)
      Зустрітись і справді хороша ідея) велике ДЯКУЮ тобі!)

    • @СлаваПустовіт
      @СлаваПустовіт 3 месяца назад

      @@РоманГурін згоден)) я збережу номер у Вайбері і там зв'яжусь, щоб не відволікати тебе від роботи)
      А зустрітись на полях це і справді хороша ідея)
      Велике ДЯКУЮ і успіхів тобі)

  • @afritrefas1592
    @afritrefas1592 3 месяца назад +1

    Добрий день! Подсолнух 1.8м. Кліщ може його знищити? Підскажіт будласка!

    • @РоманГурін
      @РоманГурін  3 месяца назад +1

      Доброго дня! Кліщ на соняшнику досить небезпечний шкідник, особливо в умовах цього року. Але більша небезпека кліща в тому що він є переносником хвороб, а вони в свою чергу вже дуже небезпечні для культури. Тому контроль кліща це необхідність. Дякую!

    • @ЮраРепела
      @ЮраРепела 3 месяца назад +1

      Високий соняшник не знищить а от резервацію собі забезпечить для майбутнього існування. Розгляньте наступну культуру в сівозміні щоб боротьба з кліщем стане приємним і не дорогим. 🤝