це з трипільської культури жили українці.в селах таких 50%.також відходів коноплі .+глина чи цемент.чи тирса +цемент.50см товщина.тоді треба топити в 2р менше ніж кирпичну хату.але зараз в селах електрику відключають.треба тепловий насос ставити який бере в 3-4менше за електроопалення.і печку на брикет якщо нижче -15*.бо тоді треба дорогий геотермальний теплонасос.який 7 тис у е.чи роблять Кулібіни з беу кондиціонерів тепловий насос.потр 7% НДС на теплові насоси зробити і на пінопласт, камяну вату.і давати 50% компенсацію на утеплювачі стін.камяна вата\пінопласт 10см в 2рази зменшує теплопровідність стіни по дан інституту теплофізики,тоді і літом не жарко.енергозберігаючі плівки на вікна.спіральні сонячні колектори гаряч води на поверхівки випускає Харків.за сонце платити не треба.утеплити теплотраси пінополіуретаном.бо стікловата що зараз не держить тепло в сирості під землею.і 20% гріє землю. хоч парники з петрушкою став.але з 91р і кінь не валявся.Германія це 30років робила,бо в неї ніколи не було дешевого рос газу.в нас халявний рос газ до 2006 завів утопічні мрійливі влади в оману і не стимулювати людей утепляти квартири
Це клас . Люди які будуть проживати у цих будинках будуть здорові , тому що глина сама лікувальна . Колись пам'ятаю моя бабуся навіть підлогу мастили точніше землю присьби і в хаті було тепло . Молодці хлопці це просто класно .
@@ihorlav цеглу теж роблять з глини . Але колись будували будинки з самої глини і заміси робили і дранкою оббивали , я так думаю що свіжа глина більш якісна . Може помиляюсь .
@@annakuziv7088, дійсно з глини. Тепер почитай трохи про те навіщо запікають цеглу. З мазанкою так не зробиш. Тому якщо колись жили в печерах та землянках - це не означає що треба до цього повертатися. Тим більше за озвучений прайс $650 за метр квадратний.
Конечно же тепло а летом в доме прохлада. Наши родители строили из набивной глины из соломы, тырсы и возводили хаты они были тёплые , и не прессом а ногами трамбовали и саман набивали формами высохпли а потом как кирпич ложат, потоки тоже накладывали глиной из соломой., вернёмся к 48-50 годам. Приехали как говорят. Это было в моём детстве. Тогда никаких не было технически только вода глинв и солома или тырса - опилки . и стояли и стоят конечно же окна были поменьше теперешних, но мы жили и все были здоровыми, после войны люди спали на траве осока и подушки из неё, потерялась, поменяли. И люди были да ещё и живут сейчас постарше это помнят.
Свайний фундамент, $650 за квадратний метр хати з соломи…це можуть дозволити собі лише повні довбури. Поживуть там декілька років - потім знесуть, або будуть страждати ще років 10 доки ця халабуда не розвалиться. З цегли коробка з монолітним фундаментом дешевше або на рівні обходиться під ключ. Ця солома повинна коштувати максимум $120 за метр.
Два вопроса. 1. Места примыкания блоков. Вот где две вертикальных коробки,дерево к дереву. Кажется там не лишним будет уплотнитель. 2. В костробетоне,это когда в подобных целях используют костру конопли или льна,в сырье вмешивают известь дабы разрушить остатки целлюлозы. Ну да они там и цемент используют. Но разложение органики никто не отменял
1 Места примыкания блоков отдельно утепляют. 2 Никто и не говорит, что дом вечный. Но из за запресованности соломы + того, что она законсервированная глиной, с той же известью, дом стоит более 100 лет. И сразу отвечу на ваш еще один вопрос. Примеры домов из соломы, и не только домов но и церковь, в Америке которым более 100 лет есть. Ищите в интернете
Мне дом достался от свекрухи именно такой солома перемешаная с глиной толщина 35см. Обложенный кирпичом и красота тепло морозы нам не страшные и таких хатив по Украине валом тесть почти вси
Предки строили такие дома, потому что в степи других материалов просто нет. "Дешево и сердито". Но когда соломенный дом по цене кирпичного - извините. Дом из отходов не может стоить столько же, сколько кирпичный.
Наші діти самі мудрі, і знали, з чого робить будиночки і як оформлювать їх. Солом'яні будинки - частина підзабутої культури. Недарма говорять, що нове - надійно забуте старе! Тільки питання: солома - органіка, як довго такий будинок простоїть? Він не згниє раптом за років 10? У нас же не Африка, врешті-решт, і дощі є, і сніги є...)
Вот у меня один вопрос к домам из соломы - пароизоляции в них нет (как в каркасных домах), значит вся влага из дома впитывается в солому, солома как следствие мокнет начинает гнить, часть влаги конечно выводится наружу через глиняную штукатурку, но достаточно ли этого? В общем мне интересно, как строители решают вопрос неизбежного намокания соломы внутри стен при отсутствии пароизоляции?
@@ВикаМазлова Согласен, однако мазанки стоят до сих пор. Безусловно, нужно идти вперёд и использовать новые и современные технологии и материалы. Но в случае необходимости, возможно использовать и старые, отработанные.
@@ОлександрЮрійович-и4з ну, за цінами 24 року, вже так не вийде. Не бачу нічого смішного. Ви ж знаєте, що вартість роботи, до 80% вартості матеріалів. Це, неймовірно важко, але, можливо. Якщо ви, не хочете робити самі, тоді і вартість відповідна.
@@ОлександрЮрійович-и4з не пробували жити у такому, але, якщо гарно спроектувати, з розумом утеплити і, при цьому, родина не велика. Думаю, можна жити.❤️
Пока мы строили с женой такой дом, сколько же мы наслушались таких юмористов самоучек. По большей части, чаще всего это люди, которые сами редко что умеют делаю )
@@stavroslabridis6150 Во первых никто не говорил, что соломенный дом лучше или хуже кирпичного. А навязывать свое мнение, это как минимум дурной тон. А горжусь я тем, что построил дом своими руками с женой. И судя по вашему посту, а я таких уже встречал немало, сами вы ничего делать не умеете. Обычный диванный специалист. Человек, который сам что то делает, никогда труд другого человека не обгадит. Желаю вам удачи в давании советов другим.
@@pinua1975 Во первых, это не мнение а общепринятый (всеми живущими на этой планете) факт. Меня другое заинтересовало - почему вы, жители низалешной, гордитесь тем, что катитесь в средневековье? Я видел дома из необработанного камня и грязи, это не повод для гордости, имхо. Сам я построил много зданий (от проекта, со всеми коммуникациями, до сдачи в эксплутацию) потому и прокомментировал, ваш шедевр. И я не обгаживаю, я просто не вижу повода гордится.
В наших селах черех один такой дом, только слазу с глиной мешают солому и кирпичи делают. Называется - лампач. Летом в таком прохолодно, а зимой теплее, чем в цегляных.
А через який час ота солома згніє? Навіть якщо її обмазати глиною, я не впевнений що вона простоє більше 10 років - попріє і осяде, як і належить органіці.
Головне зробити вентильований фасад і роботи з шпаклювання стін робити влітку щоб все встигло висохти ! А сам будинок буде самостійно підтримувати мікроклімат!!
@@ПотомучтоГладиолус-к3л якщо штукатурка стін виконана з глини з домішками ізвести то миші її чіпати не будуть аще якщо солома ржана то вони її не люблять!
Много домов и церкви есть из соломы, которым за 100 лет. Гугл вам в помощь. И не пишите того чего не знаете. Вначале изучите вопрос, что бы не выглядеть глуповато
сам будивельник з великим стажем уже на пенсійі живу у батьковому будинку зараз будинок з саману ну я ще його поштукатурив зверху один недостаток у нього поганенький фундамент і ніпоставлена гідроізоляція нажаль по фундаменту а так все супер кондиціонера нетреба
Найголовніше питання це "точка роси". Де вона буде? Чи є дослідження цього матеріалу? Теплопроникнімть? Звукопроникність? А не просто "енергоефективне" це з чим порівнювати?
Насправді, в багатьох країнах, солому позиціонують як повноцінний будівельний матеріал. У Франції, споруда Maison Feuillette стоїть вже 101 рік і більше того, вона не просто стоїть а виконує роль офісного центру для асоціації CNCP. Показники енергоефективності, та низькі рівні тепловтрат, в таких будинках, це не просто маркетинг - це факт. Головне правильний монтаж та подальше використання тільки природних матеріалів , і такі будинки здивують кожного. На власному досвіді можу гарантувати.
Мене цікавить інше питання: як у таких стінах буде з гризунами? Миші та пацюка ходитимуть всередині цих стін і ніякі коти туди не долізуть. Жив у будинку зі стінами із глини та соломи - реально чув як вони ходять всередині стін. Далі: такі стіни з часом просідають, отже потрібно робити міцний каркас. Гарантія на подібні будинки десь під 25 років, максимум. Можна буде жити і далі, але то вже екстрим.І при виготовлені стін на цьому відео я не побічив замочування соломи у розчині вапна для "розчинення" моносахарів із соломи (тирси), без цієі процедури якість стін ще зменьшується. Десь читав, що арболіт, після вимочування у вапні (до двох діб) тирси, гарантовпно прослужить 50 років, а без вимочування тирси у вапні - 12-15 років. Я б для себе будував би каркас із бетону (як у висотках), а стіни між ним (каркасом) заливав би розчином з наповнювачем із посіченоі соломи ( із жита), а ще краще з очерета, довжина січки 5-7 см, вимоченого у гашеному вапні не меньше як дві доби. Технологію та рецептуру інгредієнтів - із арболіту. А те, що показують - то скоріше годиться як тимчасове житло (швидко, тепло, недорого, але і недовговічне). Але дешеві стіни це не дуже велика економія коштів у порівнянні з витратами для всього будинку, а проблем у майбутньому "така економія" може підсунути багато. Можливо помиляюся. P.S.По пароізоляціі тут питань немає - глина сама регулює іі.
@@ВалентинаКоваль-д9в украінська технологія перевірена віками. Кладуть очерет на потолок та накидають сумішшю глини із соломи. Жив у такій хаті. Дуже легко дихалося.
@@ToyotaToyota-ch6bx ци хати стоять вик якщо их пидтримувати вчасно очеретом крито будо дах на хутори мого дида ця технология забута а даремно бетон це сучасне извращение
Якщо очерет без соломи, то це менше приваджує гризунів.І так, монолітний карказ дає змогу перекриття між поверхами зробити з бетону. Цю технологію ще відпрацьовувати потрібно .
Ну і нащо так заморочуватися ? Висипав з трактора ПТСку соломи на землю, склав скирду, видовбав у скирді отвір( на кштал як лисиці риють нору), та й усе ! Будиночок з соломи готовий ! Ласкаво просимо у середньовіччя !
Брехня солома тепла але гонить та палає як сосна а миші та жуки з жеруть бистро це не цегла наївні людини повірте це маркетинговий план по омані людей.
Посмеялась насчёт грызунов! Мыши прогрызли настоящий дубовый шкаф .Дырку сделали в стенке шкафа,а вы тут рассказываете какая крепкая спрессованная солома
650$ за квадратний метр, ціна солом'яного, приватного будинку в Україні, запитання, скільки треба робить чесним трудом і на чому не економить щоб звести собі оселю в 50квм, якщо за 1000$+-. ???
блять в Украине чего только не придумают,то обязательно говно какое то.Дешевле и надежнее дом с кирпича, шлакоблока и бетонита,остальное все дорого и риск что долго дом из дерева соломы не простоит.
Як що миттєво змінюється температура від погодних умов, то на опалення він розориться за пів-сезону. Отже, висновок - брехня і некомпетентна постановка.
От і згодилася мудрість дідівська.Молодці!
🇺🇦згодилась↔️🇷🇺согласилась, 🇺🇦знадобилась↔️🇷🇺понадобилась, 🇺🇦придатися↔️🇷🇺сгодиться.
@@АлексЗакоханий 🇺🇦придатися↔🇷🇺сгодиться. Це ж де ви відкопали таке слово -"придатися"?
@@АлексЗакоханий придурок,зг'одилась- значить згодна...згод'илась- стала у пригоді, і пішов в дупу з собачим язиком
Очень классно просто можно самому в принципе, только пресс надо
це з трипільської культури жили українці.в селах таких 50%.також відходів коноплі .+глина чи цемент.чи тирса +цемент.50см товщина.тоді треба топити в 2р менше ніж кирпичну хату.але зараз в селах електрику відключають.треба тепловий насос ставити який бере в 3-4менше за електроопалення.і печку на брикет якщо нижче -15*.бо тоді треба дорогий геотермальний теплонасос.який 7 тис у е.чи роблять Кулібіни з беу кондиціонерів тепловий насос.потр 7% НДС на теплові насоси зробити і на пінопласт, камяну вату.і давати 50% компенсацію на утеплювачі стін.камяна вата\пінопласт 10см в 2рази зменшує теплопровідність стіни по дан інституту теплофізики,тоді і літом не жарко.енергозберігаючі плівки на вікна.спіральні сонячні колектори гаряч води на поверхівки випускає Харків.за сонце платити не треба.утеплити теплотраси пінополіуретаном.бо стікловата що зараз не держить тепло в сирості під землею.і 20% гріє землю. хоч парники з петрушкою став.але з 91р і кінь не валявся.Германія це 30років робила,бо в неї ніколи не було дешевого рос газу.в нас халявний рос газ до 2006 завів утопічні мрійливі влади в оману і не стимулювати людей утепляти квартири
молодцы - классный проект
Солома дороже кирпича... Серёжа молодец 😀👍
БОМБА !!!!!
Класс у нас в Зимбабве тоже из соломы только дизайн другой
Це клас . Люди які будуть проживати у цих будинках будуть здорові , тому що глина сама лікувальна . Колись пам'ятаю моя бабуся навіть підлогу мастили точніше землю присьби і в хаті було тепло . Молодці хлопці це просто класно .
Цеглу з якої сировини роблять?
@@ihorlav цеглу теж роблять з глини . Але колись будували будинки з самої глини і заміси робили і дранкою оббивали , я так думаю що свіжа глина більш якісна . Може помиляюсь .
@@annakuziv7088, дійсно з глини. Тепер почитай трохи про те навіщо запікають цеглу. З мазанкою так не зробиш. Тому якщо колись жили в печерах та землянках - це не означає що треба до цього повертатися. Тим більше за озвучений прайс $650 за метр квадратний.
@@ihorlav ого , дорого .
Конечно же тепло а летом в доме прохлада. Наши родители строили из набивной глины из соломы, тырсы и возводили хаты они были тёплые , и не прессом а ногами трамбовали и саман набивали формами высохпли а потом как кирпич ложат, потоки тоже накладывали глиной из соломой., вернёмся к 48-50 годам. Приехали как говорят. Это было в моём детстве. Тогда никаких не было технически только вода глинв и солома или тырса - опилки . и стояли и стоят конечно же окна были поменьше теперешних, но мы жили и все были здоровыми, после войны люди спали на траве осока и подушки из неё, потерялась, поменяли. И люди были да ещё и живут сейчас постарше это помнят.
Гарно горять
Свайний фундамент, $650 за квадратний метр хати з соломи…це можуть дозволити собі лише повні довбури. Поживуть там декілька років - потім знесуть, або будуть страждати ще років 10 доки ця халабуда не розвалиться. З цегли коробка з монолітним фундаментом дешевше або на рівні обходиться під ключ. Ця солома повинна коштувати максимум $120 за метр.
Два вопроса.
1. Места примыкания блоков. Вот где две вертикальных коробки,дерево к дереву. Кажется там не лишним будет уплотнитель.
2. В костробетоне,это когда в подобных целях используют костру конопли или льна,в сырье вмешивают известь дабы разрушить остатки целлюлозы. Ну да они там и цемент используют. Но разложение органики никто не отменял
1 Места примыкания блоков отдельно утепляют.
2 Никто и не говорит, что дом вечный. Но из за запресованности соломы + того, что она законсервированная глиной, с той же известью, дом стоит более 100 лет. И сразу отвечу на ваш еще один вопрос. Примеры домов из соломы, и не только домов но и церковь, в Америке которым более 100 лет есть. Ищите в интернете
@Sergej_Polis а можна після перемоги до вас на роботу? :)
Ай молодці винахідники вдосконалості стародавності.
Молодці !У нас в Німеччині теж існують такі будинки ! 😊👍
😂 Спичечние коробочки, дом должен бить крепостью
@@ОленаШвецова-я4в смотря какая цель, если держать осаду то да
Кирпич всегда холоднее будет но он прочнее в сто раз и лучше по всем характеристикам
Мне дом достался от свекрухи именно такой солома перемешаная с глиной толщина 35см. Обложенный кирпичом и красота тепло морозы нам не страшные и таких хатив по Украине валом тесть почти вси
Бережить це достояние зараз так не зроблять
Такобложенный кирпичом то супер а нам продают в городе чисто солому с глиной под видом готовых домов
Предки строили такие дома, потому что в степи других материалов просто нет. "Дешево и сердито".
Но когда соломенный дом по цене кирпичного - извините. Дом из отходов не может стоить столько же, сколько кирпичный.
Будинок для мишей ))
пацюки дуже щасливі
Красота...
Класс никого не слушайте это органика супер красота и без химии.
Наші діти самі мудрі, і знали, з чого робить будиночки і як оформлювать їх.
Солом'яні будинки - частина підзабутої культури.
Недарма говорять, що нове - надійно забуте старе!
Тільки питання: солома - органіка, як довго такий будинок простоїть? Він не згниє раптом за років 10? У нас же не Африка, врешті-решт, і дощі є, і сніги є...)
Ви самі відповіли на своє питання у першому абзаці. Дідівські хати стоять по 100 років у селах. То, як гадаєте, згниє, чи ні?
650s для соломи це дохрена!
Вот у меня один вопрос к домам из соломы - пароизоляции в них нет (как в каркасных домах), значит вся влага из дома впитывается в солому, солома как следствие мокнет начинает гнить, часть влаги конечно выводится наружу через глиняную штукатурку, но достаточно ли этого? В общем мне интересно, как строители решают вопрос неизбежного намокания соломы внутри стен при отсутствии пароизоляции?
Сухая глина не пропускает через себя влагу, но в то же время она боится прямого контакта с водой. Это древнейшая технология.
Этот комент от непонимания
Скорее всего нормальная вентиляция решит вопрос. Плюс, комментарий выше по сухой глине.
@@АбуАлиибнСина-щ2г Точку росы никто не отменял. А глина не влагостоикии материал, как не крути.
@@ВикаМазлова Согласен, однако мазанки стоят до сих пор. Безусловно, нужно идти вперёд и использовать новые и современные технологии и материалы. Но в случае необходимости, возможно использовать и старые, отработанные.
Українці наші дуже розумні люди.
Космічні ціни. Ми за 4500 $ звели самі фундамент, стіни та дах. Можете приїхати до нас та самі впевнитись! 😍
Мені ще зведіть так😂
@@ОлександрЮрійович-и4з ну, за цінами 24 року, вже так не вийде. Не бачу нічого смішного. Ви ж знаєте, що вартість роботи, до 80% вартості матеріалів. Це, неймовірно важко, але, можливо. Якщо ви, не хочете робити самі, тоді і вартість відповідна.
@@zberydimЯ не сміявся з вас, я посміхався просто. Що скажете про будинок з двох контейнерів?
@@ОлександрЮрійович-и4з не пробували жити у такому, але, якщо гарно спроектувати, з розумом утеплити і, при цьому, родина не велика. Думаю, можна жити.❤️
@@zberydimТа я от думаю, що краще... Є будинок але потрібно багато рук прикласти, тому краще щось бюджетне біля нього зробити, а от що поки не знаю.
Где можно заказать такой дом Дайте СИЛКУ ГДЕ ПРОИЗВОДСТВА
Life House Building
@@максимрубанка-р7г ЯК З ВАМИ ЗЄДНАТИСЬ ХОЧУ ТАКИЙ СОЛОМЯНИЙ БУДИНОК
Гугл знает что такое Life House Building, всегда рады новым клиентам
Круто
Мне понравилось
мостики холода?
В соломі також можна свердлити будь де і вішати куди завгодно !
Сколько кг?
Молодці
Сразу вспомнила домики Наф-нафа,Нуф-нуфа и Ниф-нифа!🤣🤣🤣🤣
Еще этим домом можно топить печку и кормить кроликов.
👍😀
Пока мы строили с женой такой дом, сколько же мы наслушались таких юмористов самоучек. По большей части, чаще всего это люди, которые сами редко что умеют делаю )
@@pinua1975 Мне просто не понятно, чем вы тут пышаетесь?) Можно и в норе жить. Кто вам внушил что мазанка лучше кирпича или дерева?)
@@stavroslabridis6150 Во первых никто не говорил, что соломенный дом лучше или хуже кирпичного. А навязывать свое мнение, это как минимум дурной тон. А горжусь я тем, что построил дом своими руками с женой. И судя по вашему посту, а я таких уже встречал немало, сами вы ничего делать не умеете. Обычный диванный специалист. Человек, который сам что то делает, никогда труд другого человека не обгадит. Желаю вам удачи в давании советов другим.
@@pinua1975 Во первых, это не мнение а общепринятый (всеми живущими на этой планете) факт. Меня другое заинтересовало - почему вы, жители низалешной, гордитесь тем, что катитесь в средневековье? Я видел дома из необработанного камня и грязи, это не повод для гордости, имхо. Сам я построил много зданий (от проекта, со всеми коммуникациями, до сдачи в эксплутацию) потому и прокомментировал, ваш шедевр. И я не обгаживаю, я просто не вижу повода гордится.
В наших селах черех один такой дом, только слазу с глиной мешают солому и кирпичи делают. Называется - лампач. Летом в таком прохолодно, а зимой теплее, чем в цегляных.
Thank you very much.
Cool! Great!
More and more R&D!
Standardization
Unification
Modularization
Молодець
Мышы там будут жить отлично
Мыши живут там, где срач. Мышам намного легче выгрысть норку в утеплителе из пенопласта, чем в затрамбованной соломе.
Да им же тоже надо гдето жить
Нет не будут , там внизу ставятся специальные сетки
Цікаво! Скільки коштує такий збірний будиночок з соломи? Дуже цікава пропозиція
На 100 м2 приблизно 350000тисяч гривень лиге каркас без роботы
Как говорится из говна и веток.🤣🤣🤣
Слава Украине
А через який час ота солома згніє? Навіть якщо її обмазати глиною, я не впевнений що вона простоє більше 10 років - попріє і осяде, як і належить органіці.
Простоїть десятки років!
Головне зробити вентильований фасад і роботи з шпаклювання стін робити влітку щоб все встигло висохти ! А сам будинок буде самостійно підтримувати мікроклімат!!
И мышам радость!
@@ПотомучтоГладиолус-к3л якщо штукатурка стін виконана з глини з домішками ізвести то миші її чіпати не будуть аще якщо солома ржана то вони її не люблять!
Много домов и церкви есть из соломы, которым за 100 лет. Гугл вам в помощь. И не пишите того чего не знаете. Вначале изучите вопрос, что бы не выглядеть глуповато
Три поросятки.Казочка!
сам будивельник з великим стажем уже на пенсійі живу у батьковому будинку зараз будинок з саману ну я ще його поштукатурив зверху один недостаток у нього поганенький фундамент і ніпоставлена гідроізоляція нажаль по фундаменту а так все супер кондиціонера нетреба
Найголовніше питання це "точка роси". Де вона буде? Чи є дослідження цього матеріалу? Теплопроникнімть? Звукопроникність? А не просто "енергоефективне" це з чим порівнювати?
солома - это трава ..згиет ..не долговечный...лучше кирпича пока ничего не придумали
Насправді, в багатьох країнах, солому позиціонують як повноцінний будівельний матеріал. У Франції, споруда Maison Feuillette стоїть вже 101 рік і більше того, вона не просто стоїть а виконує роль офісного центру для асоціації CNCP. Показники енергоефективності, та низькі рівні тепловтрат, в таких будинках, це не просто маркетинг - це факт. Головне правильний монтаж та подальше використання тільки природних матеріалів , і такі будинки здивують кожного. На власному досвіді можу гарантувати.
С такими ценами на газ очень актуально. Можно еще землянку выкопать. Тоже тепло.
3 Поросёнка доказали не эффективность соломенного домика, нужен волк для теста.
вы дааалеко не первый, кто так пошутил) Жаль, что вам не хватает оригинальности. Хочется уже новые шутки
Ниф ниф,нуф нуф, наф наф.
Но єто 40см стени а нам продают в городе20см стени
Мене цікавить інше питання: як у таких стінах буде з гризунами? Миші та пацюка ходитимуть всередині цих стін і ніякі коти туди не долізуть. Жив у будинку зі стінами із глини та соломи - реально чув як вони ходять всередині стін. Далі: такі стіни з часом просідають, отже потрібно робити міцний каркас. Гарантія на подібні будинки десь під 25 років, максимум. Можна буде жити і далі, але то вже екстрим.І при виготовлені стін на цьому відео я не побічив замочування соломи у розчині вапна для "розчинення" моносахарів із соломи (тирси), без цієі процедури якість стін ще зменьшується. Десь читав, що арболіт, після вимочування у вапні (до двох діб) тирси, гарантовпно прослужить 50 років, а без вимочування тирси у вапні - 12-15 років. Я б для себе будував би каркас із бетону (як у висотках), а стіни між ним (каркасом) заливав би розчином з наповнювачем із посіченоі соломи ( із жита), а ще краще з очерета, довжина січки 5-7 см, вимоченого у гашеному вапні не меньше як дві доби. Технологію та рецептуру інгредієнтів - із арболіту. А те, що показують - то скоріше годиться як тимчасове житло (швидко, тепло, недорого, але і недовговічне). Але дешеві стіни це не дуже велика економія коштів у порівнянні з витратами для всього будинку, а проблем у майбутньому "така економія" може підсунути багато. Можливо помиляюся. P.S.По пароізоляціі тут питань немає - глина сама регулює іі.
В дитинстви я бачила як замочували окремо солому и окремо глину люди по глини ходили потим циею глиною з соломлю мазали стини и стелю и горище
@@ВалентинаКоваль-д9в украінська технологія перевірена віками. Кладуть очерет на потолок та накидають сумішшю глини із соломи. Жив у такій хаті. Дуже легко дихалося.
@@ToyotaToyota-ch6bx ци хати стоять вик якщо их пидтримувати вчасно очеретом крито будо дах на хутори мого дида ця технология забута а даремно бетон це сучасне извращение
Якщо очерет без соломи, то це менше приваджує гризунів.І так, монолітний карказ дає змогу перекриття між поверхами зробити з бетону.
Цю технологію ще відпрацьовувати потрібно .
миші допоможуть
з часом деревяний каркас всохне і в ту щілину буде дути так нехило вітер
Ну і нащо так заморочуватися ? Висипав з трактора ПТСку соломи на землю, склав скирду, видовбав у скирді отвір( на кштал як лисиці риють нору), та й усе ! Будиночок з соломи готовий ! Ласкаво просимо у середньовіччя !
Вот-вот не спалахне цей домик!А потолок какой интересно тоже из соломы?😂
До соломи потрібна глина тоді буде тепло.
Головний секрет і інновація втрамбувати пресом, огоооо і як же він до цього додумався в 2021 році геній
Брехня солома тепла але гонить та палає як сосна а миші та жуки з жеруть бистро це не цегла наївні людини повірте це маркетинговий план по омані людей.
Які прекрасні екологічні будинки, браво майстрам.
Цікаво вартість будинку 10/11?
72k $
Это реальный разводняк,как может дом из соломы столько стоить?
😂Дом должен бить из кирпича, солома, дерево_єто спичечние коробочки, дом должен бить крепостью
З гомна ще можна робити
А из камыша можно дом построить?
Можно есть в интернете
Дом как у НУФ НУФА.
Дом из соломы построил Ниф ниф. Учите класику) Я так понимаю, вы тоже из диванных специалистов)
Гризунів бояться ... Чого брешеш ведуча ??
Посмеялась насчёт грызунов! Мыши прогрызли настоящий дубовый шкаф .Дырку сделали в стенке шкафа,а вы тут рассказываете какая крепкая спрессованная солома
Просто треба брати солому житнью миші її не люблять але про це мало хто знає
Нифф-нифф, Нуфф- нуфф, Нафф- нафф.
Дом Ниф Нива. Лучше дома не найдёшь.
Интересно на чем всё в доме держится? Как дюбель забить
Так же как и в газоблок
Закладные
Гризуни будуть
ніт
😂Що що вогню небоїться солома і гризунів 😂,перевага тільки в одному тільки будівельникам які їх будують.
Екобудинок для гризунів
так мышь прогрызет себе там ходы
650$ за квадратний метр, ціна солом'яного, приватного будинку в Україні, запитання, скільки треба робить чесним трудом і на чому не економить щоб звести собі оселю в 50квм, якщо за 1000$+-. ???
ЦЕГЛАНА ХАТА Є ЦЕГЛЯНА ЩЕ ДУМАЙ ЧИ ГРИЗУНИ ЇХ НЕ ПРОГРИЗУТЬ
АЛЕ ЦЕГЛЯНІ БУДИНКИ КУПЛЯЮТЬ ЛЮДИ БІЛЬШЕ ЯК ІНШІ
ЧОМУ ????
блять в Украине чего только не придумают,то обязательно говно какое то.Дешевле и надежнее дом с кирпича, шлакоблока и бетонита,остальное все дорого и риск что долго дом из дерева соломы не простоит.
Спиш і чуеш в стіні ще сім'я з 20-40 мишей пищать і постійно щось гризуть😂😂😂😂
Дожилися!
По мойму, брехня.. Пресовані блоки схильні до розпирання, тож на скільки вистачить такого будинку. Так не робили, це ваші фантазії
тепло-то может и тепло, но как горят...
Не горят
@@ЕвгенийБондарь-г3л правда? И ветром не уносятся, как домик Элли?
Тебе же только что рассказали, что не горит и древесина пропитывается огнезащитой.
@@полинахора нах оно тебе надо ты что строитель ?
@@КоляСолдат он же лишнехромосомный из-за поребрика
Надія на дешевше згинула. Нема нічого дешевшого. Куди бідному прдатись?
Нуф-нуф, Наф_наф, НИф-ниф. Изучаи классику.
А чего не добавили в заглавие главный инградиент? 🤭🤭
Из говна и палок ещё можно
А можно самому, что то сделать, тогда не будешь выглядеть глупо.
Миші за 2 ьижні зїдять повірте
У меня друзья уже живут в таком доме 10 лет. Нашему дому 2 года. Так что вашему - повірте, грош ціна.
куда ми катимся панам хороми рабам солми а цена його , !!!!!!!?????? мама мия дороже самольота
Дибіли!!! Солома по 600 баксів
Як що миттєво змінюється температура від погодних умов, то на опалення він розориться за пів-сезону. Отже, висновок - брехня і некомпетентна постановка.
И какашек
Ага ну так и кирпичный или деревянный от зажигалки не подожжжешь, а ты керосином облей и посмотри
Нет воздуха, нет огня
Ğ
Совместный дом с крысами, мышами и всякими жучками с паучками 😂
Ну лучше чем в бетонной коробке
+++
У американцев из палок и навес,а в украинцев из соломы и глины,с кем поведешься того и наберёшься....
В росиян юрта, тут согласен, лучше с Американцами
Ну у вас дикарей средневековых всё должно быть из камня и кирпичей , а смысл какой ? Некакого !
ну да бревна не горят и не гниют и почти даром вот потому в россии строят из них
А чего делали раньше лапти???
Миші будуть мати де жити,тепло для мишей,загризуть в такому будинку!!!!
НАЗАД !!! В КАМЕННЫЙ ВЕК !!! ЛАМПАЧИ ТА КИЗЯК !!!
МАЗАНКА 😀😀😀😀🤣 технологии...
Каша з топора, Каркасний будинок з солом'яним утеплювачем.
С такими ценами на газ очень актуально. Можно еще землянку выкопать. Тоже тепло.