"Jó kis műsor," Szirmai megmondja az elején, hogy nem ért hozzá, Puzsér úgy tesz mintha.. de nem ért hozzá. Szokás szerint Oszi még a leg relevánsabb ( igaz kicsit mankózik a z internetről is).
Ez jó kérdés, hogy az orvosokról miért nincs több film. Szerintem egyszerűen azért, mert túl profán módon közelíti meg az élet és halál problémáját. Átvitt értelemben sokkal elegánsabb és érdekesebb módon feldolgozható a téma, de bizonyos szinten szimbolikus formában a mágus, a varázsló is az orvos helyiértékét tölti be. Nem véletlen, hogy Doctor Strange aki a Marvel-univerzum misztériumaival foglalkozik civilben egy végtelenül materiális orvos volt. Fantasyben gyakran a gyógyítók szerepét papok, varázslónők töltik be, de az irodalomban a sérülés is inkább lelkifolyamatokra utal. Az orkok nem azért rondák, mert a ronda embereket akarják kicsúfolni, hanem bestialitásra utal a torz külső. Így hát logikus, hogy maguk a kórházas sorozatok sem kifejezetten a orvosláról és az életről-halálról szólnak, hanem sokkal inkább az emberi kapcsolatok fontosságáról, az üzenet pedig az, hogy miközben megy a nap mint napos taposómalom, küzdelem az életért ne felejtsük el szeretni mindazokat akiket még szerethetünk. Ez így mindenszentekkor szépen is hangzik és talán le is kellene állnom, de kikívánkozik belőlem, hogy ezek tulajdonképpen orvosi köppenybe bújtatott romantikus drámák, amelyek hajlamosak beleesni abba a hibába, hogy a hosszú évadok során, újabb és újabb viszonyokkal próbálják fenntartani a kapcsolati dinamikák intenzitását, amitől a nézőnek nem az lesz a benyomása, hogy mennyire fontosak a kapcsolatok hanem, hogy a kórház egy morális fertő, ahol mindenki kavar mindenkivel... De így is azt lehet mondani, hogy ha valamikor igazán érződik, hogy fontosak a kötelékek az a búcsú ideje. Az utolsó vacsoránál Jézus is összegyűlik a tanítványaival, a lakodalom is egy búcsú a szülők átadják a gyermeiket az oltárnál, temetésnél is összegyűlnek a hozzátartozók, hogy elköszönjenek a halottól vagy például a karácsony is végsősoron egy évbúcsúztató és (egy új évköszöntő is egyben) . A kórházas sorozatoknál pedig a születés (köszöntés), halál (búcsúztatás) egy jó eszköz arra, hogy rámutassanak az emberi kapcsolatok fontosságára.
Na igen, az a sorozat megváltoztatta az életemet!!! Ööö, mi is volt a címe?! XDDDD Ez a srác b*zmeg. Szerintem sikerült a legunalmasabb témát előhozni, de azért Oszi nagyon szépen és stílusosan mondta be a szponzoranyagot
45 perc alatt nem sok szó esett a sorozatról, a Dr. House, Vészhelyzet, Scrubsról annál több. Infantilis, hiperaktív, ripacs Szirmai ehhez is sokat hozzátett, egy francia drámasorozat a téma amire ő kizárólag a mainstream amerikai sorozatait hozza fel, ami sikeresen el is vitte a műsort abba az irányba, politikusnak is elmehetne.
annyira azért nem rossz srác, nem értelmiségi, de a maga korában uttörő volt, nekem se kedvencem, de ha film vagy sorozat kritika akkor én nem bánom ha felbukkan.
A Dr. House-ban lévő Princeton Plainsboro kórház egy kitalált gyakorló kórház és a sorozat szerint New Jersey-ben van.
Dr House a korházas Columbo nem?
Valaki mondja már meg Robinak, hogy nem kell benyálazni a lapot azért, hogy összehajtsd.
de ha igy szereti? 😄 ti kozben nezitek oket? en csak hallgatom
Én a New Amszterdam-ot szerettem, csak néha áttekertem a műtéteknél. Amúgy nagyon tetszett.
Értem én, hogy promóanyag készült, a This is gonna hurt meg konkurens szolgáltatónál fut, de legalább említés szintjén felmerülhetett volna...
2 kedvenc emberem❤
Épp az ER-t nézem, az elejétől - a 4. évadnál tartok és zseniális
A Code Black c. sorozatot tudom jó szívvel ajánlani (az első évadát legalábbis)
Riget (Birodalom)
Kedvenc kórházas sorozatom 😎
Hol tudom megnézni ezt a sorozatot, ingyen ?
Ncore
@@hortobagyilaszlo-d5m
Oda nem lehet belépni!
@@johnygrande611 Hidd el, lehet 😉
Nekem is a Dokik (Scrubs) marad az örök kedvenc ezen a téren.
A Django egy ingyenes és nyílt forráskódú, Python-alapú webes keretrendszer.
Rossz volt hallgatni Oszit amint mondja be a szponzor promót
"Jó kis műsor," Szirmai megmondja az elején, hogy nem ért hozzá, Puzsér úgy tesz mintha.. de nem ért hozzá. Szokás szerint Oszi még a leg relevánsabb ( igaz kicsit mankózik a z internetről is).
Doktor House karakterét Sherlock Holmes ihlette.
TV2 sorozat a jobban rosszban kórházában játszódik
Tiszta románc nem Tarantino rendezés,forgatókönyvét írta…Tony Scott film.
Szirmai - a Scrubs miatt:❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Ez jó kérdés, hogy az orvosokról miért nincs több film. Szerintem egyszerűen azért, mert túl profán módon közelíti meg az élet és halál problémáját. Átvitt értelemben sokkal elegánsabb és érdekesebb módon feldolgozható a téma, de bizonyos szinten szimbolikus formában a mágus, a varázsló is az orvos helyiértékét tölti be. Nem véletlen, hogy Doctor Strange aki a Marvel-univerzum misztériumaival foglalkozik civilben egy végtelenül materiális orvos volt. Fantasyben gyakran a gyógyítók szerepét papok, varázslónők töltik be, de az irodalomban a sérülés is inkább lelkifolyamatokra utal. Az orkok nem azért rondák, mert a ronda embereket akarják kicsúfolni, hanem bestialitásra utal a torz külső.
Így hát logikus, hogy maguk a kórházas sorozatok sem kifejezetten a orvosláról és az életről-halálról szólnak, hanem sokkal inkább az emberi kapcsolatok fontosságáról, az üzenet pedig az, hogy miközben megy a nap mint napos taposómalom, küzdelem az életért ne felejtsük el szeretni mindazokat akiket még szerethetünk. Ez így mindenszentekkor szépen is hangzik és talán le is kellene állnom, de kikívánkozik belőlem, hogy ezek tulajdonképpen orvosi köppenybe bújtatott romantikus drámák, amelyek hajlamosak beleesni abba a hibába, hogy a hosszú évadok során, újabb és újabb viszonyokkal próbálják fenntartani a kapcsolati dinamikák intenzitását, amitől a nézőnek nem az lesz a benyomása, hogy mennyire fontosak a kapcsolatok hanem, hogy a kórház egy morális fertő, ahol mindenki kavar mindenkivel...
De így is azt lehet mondani, hogy ha valamikor igazán érződik, hogy fontosak a kötelékek az a búcsú ideje. Az utolsó vacsoránál Jézus is összegyűlik a tanítványaival, a lakodalom is egy búcsú a szülők átadják a gyermeiket az oltárnál, temetésnél is összegyűlnek a hozzátartozók, hogy elköszönjenek a halottól vagy például a karácsony is végsősoron egy évbúcsúztató és (egy új évköszöntő is egyben) . A kórházas sorozatoknál pedig a születés (köszöntés), halál (búcsúztatás) egy jó eszköz arra, hogy rámutassanak az emberi kapcsolatok fontosságára.
Szirmai stílusában van valami elképesztően irritáló.
Bájos ez a mai kor, a borítót tekintve a nemi kvóta már olyan mintha adottság lenne, de a nő kiemelt szerepe is valami hasonlatos jóemberségi minimum.
Na igen, az a sorozat megváltoztatta az életemet!!! Ööö, mi is volt a címe?! XDDDD Ez a srác b*zmeg.
Szerintem sikerült a legunalmasabb témát előhozni, de azért Oszi nagyon szépen és stílusosan mondta be a szponzoranyagot
45 perc alatt nem sok szó esett a sorozatról, a Dr. House, Vészhelyzet, Scrubsról annál több. Infantilis, hiperaktív, ripacs Szirmai ehhez is sokat hozzátett, egy francia drámasorozat a téma amire ő kizárólag a mainstream amerikai sorozatait hozza fel, ami sikeresen el is vitte a műsort abba az irányba, politikusnak is elmehetne.
Ez a gyökér álértelmiségi Szirmai miért referencia még mindig? -,-"""
annyira azért nem rossz srác, nem értelmiségi, de a maga korában uttörő volt, nekem se kedvencem, de ha film vagy sorozat kritika akkor én nem bánom ha felbukkan.
@@SUHANCELET Diplomás ember, aki szellemi munkát végez, így de facto értelmiségi.
Mert téged pl. a kutya sem ismer...
@@dlovas Egy szellemileg sérült ember ne végezzen szellemi munkát, pláne ne legyen influenszer illetve referencia bármilyen téren.
@@trollprofesszor Miért is sérült szellemileg? Valamiről lemaradtam? Amúgy meg....szerintem jól csinálja a szakmát.