Romokból - IV. A rózsaszín krokodilt preferálom

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 сен 2024
  • Romokból - IV. A rózsaszín krokodilt preferálom
    Megérkezik a budapesti bulinegyed története a 2010-es évekbe. Egyre több a szórakozóhely és kocsma városszerte, egyre nagyobb tömeg koncentrálódik a környéken. Megjelennek a külföldi turisták és velük együtt a problémák is.
    //
    From the Ruins - IV. I prefer the pink crocodile
    The story of Budapest's party district arrives in the 2010s. There are more and more nightclubs and pubs throughout the city, with more and more people in the area. Foreign tourists appear and with them, problems.
    //
    Facebook: / romokbol
    Instagram: / romokbol
    //
    I. Szép rá visszaemlékezni: • Romokból - I. Szép rá ...
    II. Legyen egy helyünk: • Romokból - II. Legyen ...
    III. Hú, mekkorát nőtt ez a gyerek!: • Romokból - III. Hú, me...
    V. A fák nem nőhetnek az égig: • Romokból - V. A fák ne...

Комментарии • 10

  • @Romokbol
    @Romokbol  Год назад

    V. A fák nem nőhetnek az égig: ruclips.net/video/VBnap56QfxU/видео.html

  • @repetro1
    @repetro1 Год назад +5

    Zseniális volt ez a sorozat. Hiánypótló alkotás és méltó az éjszakai élethez. Ezek a tulajdonosok, személyzetisek valamit alkottak. Ma már képtelenség lenne ilyesmi atmoszférát teremteni. Köszönet mindenkinek, akik ezt a sorozatot megteremtették és felkeresték az "Ősöket". Respect!

    • @tupacamaru1951
      @tupacamaru1951 Год назад +2

      Én nem tartom annyira zseniálisnak, ráadásul nagyon sok benne a tévedés és az anakronizmus.
      Ráadásul nagyon belterjes és felszínes, sok mindenki (tulajok) nem jelenik meg, aki jelentős szerepet játszott a bulinegyed életében, a Kultiplex és a West Balkán (két jelentős helyének - a Skála Metróban lévő már nem az volt) pár említésen kívüli kihagyása meg nagyon nagy hiányossága az egésznek. Ahogy a Kertemről, Dürer Kertről sem esik szó - persze, nem a bulinegyedben voltak (bár a Kertemnek volt egy Télikertem nevű helye is a Dohány utca sarkán, az meg már igen), de a Grund sem, amiről viszont a jelentőségéhez (jelentéktelenségéhez) képest túl sok szó esik.
      De a Fészek és az annak udvarán talán 2 évig működő Télikert (semmi köze a Télikertemhez a név hasonlóságán kívül, és nem egy időben léteztek), a Kuplung őse is megérdemelt volna néhány bővített mondatot.
      A Mika és a Kőleves meg a Lámpás pedig jóval későbbi történet, és ha ezekről ennyi szó esik, akkor érthetetlen, hogy a Mikától 30 méterre lévő és pár hónap különbséggel nyitó 400 (ma Ella) csak épp meg van említve, valamint a pesti romkocsmák előfutáráról, a Wichmannról is csak pár mondat hangzik el.
      Méltatlanul kevés szó esik a Ráckertről is, pedig vagy 6 éven át az volt az egyetlen romkocsmának nevezhető hely Budapesten (a Romkertet nem nevezném annak, egy gagyi diszkó volt, semmi egyéb).

  • @egykicsikate
    @egykicsikate Год назад +2

    Elképesztően jó az összes rész, gratulálok! Nagyon sok emléket felhoznak a videók :)

  • @tupacamaru1951
    @tupacamaru1951 Год назад +3

    A bulinegyed név nem a 2010-es évek terméke, jó pár évvel korábbi.
    Kicsit más, de:
    Egyébként értem én, hogy a ZP egyik fele érdekelt csak ebben a rövidfilm-sorozatban, de talán pár mondatot megérdemelt volna a Lágymányosi (ma már Rákóczi) hídnál újranyitott ZP is (később Barba Negra Track, más tulajokkal), mert pár évig kiváló helyet csinált ott a tulajok másik fele*, jobbat, mint a Budapest Park volt akkor, és sokkal jobb annál a konzumidióta, csak a minél nagyobb bevételre hajtó helynél, mint amivé a Budapest Park mára lett. Régebben legalább a koncert után valami az aznapi fellépő stílusára hasonlító zene szólt, ma már ugyanaz az egyentuctuc, ki kell szolgálni a koncert után (egyébként tetemes pénzért) diszkójegyet vásárlókat - a koncertjegyet vásárlók nyilván megkapták a koncertjüket, menjenek haza.
    Valaha szerettem odajárni, volt, hogy más koncertek után is átmentünk oda bulizni többen, de egy ideje már elmúlt. A Budapest sör meg, ami ott kapható... inkább nem aggatok rá jelzőket, de pozitív nem lenne köztük. De legalább lenne mellette valami normális is... (nem kisüzemi/kraft).
    A repohármizériát és az azzal kapcsolatos tavalyi ígéretek be nem tartását (lesz matricamentes ingyenpohár - hát nincs) már csak mellékesen hozom fel.
    *Az új ZP-ben volt pl. hétvégenként nem tudom már pontosan, mennyiért, talán 3000 Ft-ért, de akkori szinten nagyon baráti áron 2 liter húsleves és 1 kiló rántott hús elvitelre. Ételhordót vinni kellett.

  • @enikojaszai1351
    @enikojaszai1351 Год назад +1

    Persze nagyon jó hogy alakult a ZP után egy Park, de kritikán aluli a hang technika, egy koncertet nem lehet rendesen élvezni, pedig csak egy normális hangtechnikust kellene jól megfizetve alkalmazni.

  • @ralph114
    @ralph114 Год назад

    Sziasztok! Nagyon tetszik a sorozat és alig várom a kövi részét. Viszont sajnálom hogy a Fekete Lyukról keveset, míg a Gőtéről nem beszéltetek a műsorban, pedig az is megérne pár szót a 20 évével.

    • @tupacamaru1951
      @tupacamaru1951 Год назад +1

      A Fekete Lyuk nem romkocsma volt, hanem punkklub. Talán ezért.
      Nagyon más világ volt, a Tilosról is csak azért esik szó, mert a helyén Tilos néven újranyitott rettenetben a film szereplőinek egy része is érdekelt. Az egyik részben említett ökörséggel ellentétben pedig a Fekete Lyukba nem jártak metálosok, nem szerették egymást a punkokkal (pontosabban kölcsönösen lenézték egymást).
      A Blue Boxot, a 90-es évek elejének harmadik ennyire nevezetes és felkapott helyét meg sem említik egyszer sem. Ahogy a rock- és egyéb klubokat is csak érintőlegesen, kb. elhangzik néhánynak a neve egy felsorolásban, jobbára téves zenei műfaji besorolással.

    • @ralph114
      @ralph114 Год назад

      @@tupacamaru1951 így már értem! Viszont a Gőte az tényleg egy kocsma. Még a nyitás elején volt ott egy két koncert, de azóta csak sima romkocsma lett.

  • @ZuccaEZagara
    @ZuccaEZagara Год назад

    West Balkán-tragédia: ne feledjük, hogy a hely szellőzetlenségének és a tragédia estéjén előkerült kati! nevű partidrognak legalább annyi szerepe volt benne, mint a tömegnyomornak.