Honda civic 1.8 140 km wersja z usa - automat. Posiadam od nowości - przebieg obecnie 270 tys. LPG zalozylem przy 75 000. Olej co około 10 tys full syntetyk. Nie bierze ani grama oleju, ani dymka z rury. Moc od nowosci taka sama. Polecam bardzo żywotny silnik
Bardzo fajne felietony. Moja uwaga dotyczy tylko pożegnania - "to by było na tyle". Powiedzenie wymyślone i stosowane przez Jana Tadeusza Stanisławskiego w jego programach z lat siedemdziesiątych "Zezem" gdzie autor tego powiedzenia żegnał się używając dziś powszechnego sformułowania "to by było na tyle". Dosadnie - na dupie. Ja wiem, że się przyjęło, ale to dokładnie oznaczało. Poprawnie i to jest pierwowzór: To by było tyle, czyli bez "na". Tak jest poprawnie. Pozdrawiam :)
Pomijając całą serię FIRE to brakuje II generacji TwinAir 1.4, jest pozbawiony chorób wieku dziecięcego, 140KM z przefantastyczną elastycznością silnika i doskonały na jazdy na serpentynach górskich czy na wzniesieniach - zalecam częste wymiany oleju co 12 - 14 tyś. km i jest wtedy silnik jest trwały, pasek, nie ma głowicy (można jeżdżić na niskich obrotach jak niemal w dieslu). Minus wymaga 2/3 temperatury oleju na większe obciążenia od +2 st. Celsjusza w dół. Plus można podkręcić moc na optymalną170 KM i do 210 KM extremalną, ale nie polecam w manualu (jak nie zdradzę). Silnik nie do zdarcia nawet gdy się jeździ z prędkością podróżną tzn. 90-120km/h nieprzerwanie od Tallina po Gibraltar i z spowrotem (przy zachowaniu poziomu oleju). To jeden z lepszych silników benzynowych FCA i historii Fiata razem z 1.4. 77KM Fire 8V np Punto czy wcześniej Albea II (do dziś te silniki są nie doceniane , a potrafią bez remontu przejechać min. 400 tyś km przy odpowiedniej eksploatacji i właściwego użytkowania). Co do SkyActiv jest tylko jeden problem, za dużo zbiera się oleju w misce olejowej i gdyby nie to, to byłby extra silnik. Bdb silniki wolnossące w Hondzie Civic i nie lubią za bardzo niskich obrotów silnika. Zdrówko.
Mała poprawka - 1.4 to nie TwinAir tylko MultiAir ;) Pozdrawia użytkownik 1.4 16v Starjet po trasie może nie Gibraltaru, ale z Gdańska do Tallina i z powrotem ;)
@@spavatch Dziękuję za poprawkę bo wynikało z mego szybkiego toku myślenia a pisaniem na klawiaturze Od dzieciństwa lubię do dziś by być w Gdańsku bo to ulubione miasto na wybrzeżu. 2 tygodnie temu przejezdzałem przez Trójmiasto i wpadłem na obiad i na kawę do Starówki ;) Z Gdańska przez Klajpedię jechalem tam na północ. Sylwester spędziłem w moim rodzinnym mieście, Kraków, Pozdrawiam.
@@spavatch JAK FIATOWSKI MOTOR TO DORZUCĘ JESZCZE 1.6 E-TORQ 110 KM W MODELACH FIAT TIPO 500X I JEEP RENEGADE MA SPORADYCZNE PROBLEMY Z OSPRZĘTEM ALE MUSICIE SIĘ SPODZIEWAĆ DUŻEGO SPALANIA NP. W MIEŚCIE 10-11L W TRASIE 6-7L PRZY 120 OK. 8L PRZY 140 KM/H OK.9L DO TEGO JESZCZE SĄ OGRANICZONE OSIĄGI GDYŻ DLACZEGO TEN SILNIK BYŁ TYLKO Z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ ALE I TAK TO BARDZO DOBRY SILNIK DO MIASTA DO TEGO LUBI INSTALACJĘ LEPSZY POWER GAMONIU ZRESZTĄ MOJA *maDka* TEŻ JEŹDZI W TYM ROKU BĘDZIE 4 LATA I JEST ZADOWOLONA POZDRAWIAM :D
Resztą silników się nie interesowałem ale jak zobaczyłem w tym zestawieniu N46 który chleje 5L oleju na 100km w praktycznie każdym egzemplarzu który ma uszczelniacze zaworowe do wymiany nie wspominając o wadliwym valvetroniku a ani słowa o legendarnym M52 i M52Tu to ja dziękuje za takie zestawienia ...
F4R nie powstał w 1993r. Pojawił się dopiero w 1998r. Na początku lat 90' pierwszy silnik 16V nazywał się F7P (1.8) i była to zupełnie inna konstrukcja chociaż o podobnym bloku. Dopiero w Megane 1 silnik "urósł" do 2.0 jako F7R ale dalej to nie było te pospolite (słabsze) F4R. Od 1993r montowali F3R czyli 8V, od 95r doszło N7Q czyli 2.0 16V od Volvo. Także trochę tego było zanim pojawił się F4R.
Polecam k4m od renault .Dosyć żywotny i mało awaryjny jeśli się dba. Również stosunkowo niskie spalanie jak na benzynę , po założeniu lpg nie czuć straty mocy .
Jak można podniecać się 1,6 mpi?? Ten silnik jest zamulony, paliwożerny i wcale nie taki bezproblemowy! W połączeniu z ultra krotką skrzynią nie nadaje się w ogóle na trasę, przh 100 km/h odgłosy jakby wystartować chciał! Uzywka kosztuje 2 tysie złotych, co wyraznie pokazuje ze jest na nie spory popyt! tak więc wcale nie taki bezawaryjny!
ciekawe czy jakikolwiek z nowych motorów benzynowych kiedykolwiek trafi na tego typu listę... nie wydaje mi się, aby najnowsze benzyniaki z turbinami, kompresorami, kolami dwumasowymi, a w niektórych i z filtrami cząstek stałych okazały się choć w połowie tak dobre jak te które wymieniłeś.
To mają być silniki z których ktoś będzie zadowolony.. tylko hiundai i Kia te silniki można jeszcze polecić.. 1.6 MPI wcale nie jest doby, bierze olej i ma dwumas. Silniki hondy również biorą olej , 1.8 duratec 125 km to porażka.. tam branie oleju przekracza granicę zdrowego rozsądku.. ratunek wymiana pierścieni olejowych i uszczelniaczy zaworowych.. następnie BMW 2.0 z awaryjnym valvetronikiem .. wolnossące byle co awaryjne i ospałe. Bardzo dobry silnik.. 1.6 vvti Toyoty.. od 2007 roku. Niezniszczalny i niezawodny. Zatem trzeba sobie troszeczkę trudu zadać bo tytuł filmiku ma się nijak do wymienionych przez ciebie propozycji
Dokładnie,polecam @Jazdy Próbne ogarnąć temat bardziej bo jednostki n42/n46 są uważane za jedne z najgorszych benzyniaków BMW w tamtych modelach,a warto wspomnieć o m52tu,m54 bo to są niezawodne i niezniszczalne motory :)
Wizytówką BMW sa dobre silniki. Spośród niezliczonej ilości rewelacyjnych jednostek wybrano chyba najbardziej syfiasty silnik. Wadliwy rozrząd, wszędobylskie wycieki, problematyczny i drogi w naprawie valvetronic i na koniec wisienka paskudny , wstrętny cykający dźwiek. Miałem i nie polecam
Skąd bierzecie negatywne opinie o tym silniku, z internetu? Bo raczej styczności z nim nie mieliście a piszecie gówno. Mam ten silnik 2,5 roku z LPG i nic poza padnięta cewka i kilkoma czujnikami nie robiłem. Wymiana na dobry i odpowiedni olej to podstawa. Spalanie znikome a dynamika bardzo dobra. Co do wyciekow, wymieniłem oringi w kilku miejscach i jest sucho, zresztą każdy silnik z x przebiegiem ma wycieki.
Dwie uwagi: 1.0 vvti to jak już ze starszego Yarisa z 4 cylindrami lub 1.3 vvti z tych samych lat, (oszczędne, trwałe i niezawodne silniki) z lepsza kultura pracy niż nowsze 3 cylindry A co do Bmw to wymieniony silnik to chyba jeden z gorszych w e46 bo jak już ktoś wspomniał 6 cylindrowe m52i m54 biją na głowę wymieniony silnik n46 o kulturze pracy nie wspominając a spalanie w zasadzie jest niewiele większe Także ktoś tu się słabo przygotował :)
Dokładnie - jak 1.0 VVTI to tylko ten z Yarisa I. W Yarisie II to można polecić 1.3 VVTI (nie mylić z poliftowym 1.33) i diesla 1.4 D4D ale tylko przed liftingiem z racji wtrysków Bosha które to da się regenerować.
Zapomiales tu wpisac silnik, ktory rowniez jest niezawodny WV 1,4 8V MPI, ktory byl w seacie i skodzie oraz wv, jak rowniez 1,4 16V ktory jest bardzo dobrym silnikiem i malo awaryjnym te silniki nigdy Cie nie zawioda.
ŁAPA w górę za pomysł tylko dlaczego same ZABYTKI a nic 2010-2015 lub nowszego. Robisz fajne prezentacje nowych, mocnych samochodów a silniki zabytkowe prezentujesz. Czekam na drugą część i mam nadzieję, że będzie coś świeżego/premium :D
Z BMW N46 naprawdę ciężko się zgodzić. Obeznani w BMW mają o nim raczej odwrotne zdanie. Silnik bardzo awaryjny jak na konstrukcję BMW. Przy zakupie E46 wręcz zaleca się rozważenie przedliftowego silnika M43TUb19, który może demonem prędkości nie jest, ale jeżeli był dobrze traktowany i na czas zmieniany olej, jest praktycznie wieczny i pancerny. Bez zmiennych faz, nieskomplikowany w konstrukcji, a i jak na r4 8v kultura pracy również nienaganna.
@@qwert3121 Takie przebiegi to ja robię w rok starym Citroenem i też się nic nie dzieje. A Hondy miałem i rzeczywiście są bardzo fajne, natomiast inne marki też potrafią śmigać bez problemów :)
Muszę sprostować pierwszy silnik. Przejechałem dwoma autami z tym silnikiem 450 tys km. W obu zapiekły się pierścienie - remont 3 tyś zł. Stały problem, biorą olej po przejechaniu około 200 tyś km, ale naprawa prosta i w miarę tania. Mimo wszystko warty kupna i remontu.
Pierścienie można na jakiś czas przedmuchac przy wymianie oleju.nalewasz benzyny do cylindra i później dorabiasz sobie taką końcówkę ze świecy zapłonowe. Wkrecasz w glowice,w to wkładasz pistolet ze sprężonym powietrzem wszystko pod ciśnieniem spływa do miski olejowej odkrecasz korek i spuszczasz.Dalej wlewa olej.I powinny się rozruszać. Fakt ze za jakieś kolejne 15 tys km znowu się za pieką. Bo przyczyną jest to ze pierścienie są zużyte. Ale na jakiś czas przestaną puszczać takie ilości oleju
@@tysonadarzyn być może patent ciekawy, w ASO gdzie jeździłem wyłącznie tego nie znali widocznie. Czytałem o różnych technikach wodorowania itp, ale co by nie gadać - w innych autach nie słyszałem o takich problemach. W opinii mechanika akurat mój silnik 1.6 8V tak ma.. jedyne co radził, to często zmieniać olej
@Krzysztof Rk znajomi maja 1.6 MPI z przebiegami 450-500tys i oleju nie biora, podstawa to olej co 10tys (ja u siebie nawet co 8tys zmieniam) i zero dolewek
@@kubek-w-kubek Patent ciekawy i nikt w aso Ci go nie zrobi.Nie w aso również. Bo każdy chce zarobić. I również wiele osób o nim nie wie.Dodatkowo pierścienie niszczą się od rzadkiej wymiany filtra powietrza oraz od stosowania sportowych filtrów. Czy to wkładek czy stożkow Każdy przepuszcza dużo więcej syfu nawet firmowe typu k&n.Rowniez nie polecam rodzimych filtronów. Bo to słaba firma i są z nią problemy.Nawet ich filtry oleju potrafiły się rozsypac i zatrzeć silnik.Poszukaj w necie ludzią zdarzały się takie przypadki.
Takie małe pytanie: to w końcu ile cylindrów ma 1.0 vvti? Lektor mówi 3, a na zdjęciu wyraźnie widać, że kolektor rozdziela się na 4 cylindry... Pozdrawiam.
Nie wiem jak można polecać Fordowskie 1.8 , przecież 1.6 16v pod każdym względem były o niebo lepsze, no może poza osiągami. Ale co tam ,przecież 1.8-2.0 to tylko oleju se lubi łyknąć.
Brakuje tu 1.6 16v A16DMS z Daewoo, przez ponad rok jeździłem z filtrem powietrza tak wypalonym od gazu ze mozna było przez niego spokojnie przełozyć 4palce, a samego silnika nie oszczędzałem, jakby był firmowy :P W koncu auto poszło na złom z powodu rudej. :D
Dokladnie..co z tego ze silniki byly dobre, te auta maja juz po 10 15 lub jeszcze wiecej lat wiec juz raczej gruz, czekam na liste aut benzynowych wyprodukowanych po 2012r o ile takie są...
@@gromosawsmiay3000 teoretycznie zapomniał ale na zdjęciu widnieje :) tylko uważać trzeba na 1.4 16v 95km bo ten to już taki fajny i pancerny jak te starsze to nie jest :)
Do Hondy nikt nie fika, bo ta firma jako firma, nie marka motoryzacyjna, produkuje najwiecej silników spalinowych na swiecie ( agregaty, kosiarki, motocykle, samoloty i autka oczywiście). Japońskie pracusie i tyle. ruclips.net/video/6lXw9cjMpTU/видео.html Pozdrowienia z Istebnej i Koniakowa. U nas królują 20-letnie Subaru, a silnik kiedyś był niemiecki...
mam przejechane ponad 160tyś km na 1.8 Hondy (R18A2) i żadnego problemu auto czasami katowane i nadal bez problemu odpala i jedzie całkiem żwawe Polecam ;)
silnik koncernu GM 2,0 turbo montowany w oplu vectra c, 175 koni, saab 9,3 150koni, 175koni, 210koni oraz silnik 2,8turbo 230koni, 250koni i 280koni w oplu sygnowany jako opc
Renault 2.0 Tce 180KM i 300NM też dobrze się spisuje :D mam taki z 2008r. i 200 000km ma juz nalatane a nadal zwija asfalt i nie żre oleju, w przeciwieństwie do F4R 2.0 135KM z 2005 i przebiegiem 170 000 w którym chyba coś ( pierścionek ? uszczelnienia zaworów ?) mi się zepsuło i łyka 100ml na 100km PS. przebiegi udokumentowane polskie.
1.6 8v od VAGA - według mnie to słaby silnik. Jest przestarzały i paliwożerny, żywotność to żaden argument, Xsara II z mocniejszym 1.6 109km spala o wiele mniej, a jest to już jednostka 16v z dwoma wałkami rozrządu, którą również cechuje duża żywotność i spokojnie zrobi te same przebiegi. Średnie spalanie silnika od PSA to nawet 6l/100km (realne). F4R 140km - uważam, że dużo lepszym silnikiem w gamie Renault był F7R, który jest jednak rzadkością. Ma on jednak fabrycznie odelżone koło zamachowe, bardziej sportową głowicę, niższe spalanie, wyższą moc, większą elastyczność, oraz większy zakres obrotowy. Lepiej znosi modyfikacje i daje więcej przyjemności z jazdy. 1.6 ECOTEC - słaby silnik. Podobnie jak wszystkie silniki Opla po około 200-250kkm zaczyna brać olej i klepać na biegu jałowym. Lepszym silnikiem był 1.8 16v ECOTEC 125km, choć nie wiem co tam jest eko, skoro średnie spalanie to 8l/100km przy spokojnej jeździe. 1.8-2.0 BMW - Nie jest zły, ale w razie awarii koszty serwisu z kosmosu. Valvetronic prędzej, czy później się podda i należy się z tym liczyć. Awaryjne cewki to też plaga. Wiele osób śmieje się, że właściciele BMW zimą przesiadają się na KLA, bo silnik lubi mieć focha, gdy jest zimno i wilgotno. 1.2 8v Fiat - dobry silnik pod warunkiem, że wsadzony jest do małego nadwozia jak np; Panda. Przy większych przebiegach lubi nieco znikać olej (jak ktoś leje najtańszy), ale prawdopodobnie będzie jeździć sto lat nawet jeśli ktoś o niego nie dba. Jeśli wymienia się olej na czas problemów z nim nie ma, za to apetyt na paliwo ma taki sobie jak na tę moc i pojemność.
Dokładnie VW z 1.6 8V to kupa, to samo wersja 16V .Spalanie oleju, odma, falowanie obrotow. spalanie , bardzo słabo zbiera się z dolu .Mialem Xantie 1 8 8V i zdecydowanie lepiej ten silnik pracował.
Witam a ja mam problem z silnikiem Ecotec w astrze 1.6 2005r. Klekocze mi pod klawiatura i chodzi jak diesel Co to moze byc bo mechnicy rozlozyli rece. Dzieki z gory.
@@kamil1227 Problem był banalny i zanotować w kajetach: żywot uszczelki się skończył pod obudową pokrywy i dlatego klekotała. Tak proste, że aż nie do wiary. Ale cieszę się, że problem rozwiązany. Dzięki za pomoc, pozdr.
Siniki NISSANA GA14DE poposzę, szczególnie Sunny 1,4 Twin cam 16v oszczedny, trwały, prosty, wytrzymały oraz całkiem dynamiczny jak na 1,4 Ten silnik to jakość sama w sobie Łańcuch, Hydrauliczne luzy zaworowe, miałem takiego Nissana buda zgniła, a silnik cały czas pracował jak nowy przez ponad 22 lata, cały czas na oleju syntetycznym., nie brał ani grama oleju, nie wiem czy jest na świecie lepszy silnik łączoący cechy które wymieniłem.
Mam A4 b5 1.6MPI 95r przebieg oryginalny 280 000, z czego 140 000 przejechane na LPG, jestem właścicielem auta od 15 lat. Olej wymieniam co 15tys km, wcześniej od wymiany do wymiany nie dolewałem ani kropli oleju, jedynie w tym roku po 8 tys km od wymiany oleju dolałem 0,5L - zauważyłem zawilgocenie oleju w okolicy simeringu wału korbowego, więc to prawdopodobna przyczyna ubytku. Silnik nie jest demonem mocy, ale jest na tyle prosty że każdy mechanik sobie z nim poradzi. Jedyny problem to falowanie obrotów na gazie przy nierozgrzanym silniku - występuje od początku założenia instalacji LPG
N46 niezawodne, taa... Pokaż mi właściciela np. e318ci w modelu E46, ktory nigdy nie miał problemów z tym silnikiem xd No i gdzie jest niezapierdywalny motor z ticomotywy xd
Jeśli już mowa o silniku vw 1.6 to silnik 1.4 16V to ten sam silnik z mniejszym skokiem cylindra. Takie 1.6 po małej kastracji. W golfach 4 miały problemy z zamarzaniem odmy i wczesnym zużyciem pierścieni. Kupiłem golfa 5 z tym silnikiem. Pierwsze 70tys km latał na benzynie z lekką nogą. Gdy trafił w moje ręce od razu montaż LPG. W dwa lata przelatałem nim 100 tys km na gazie. Złego słowa nie powiem. Oleju nie bierze pod warunkiem spokojnej jazdy oraz lania oleju 5w50. 5w30 do tego silnika odradzam. Na benzynie nie wiem ile spali. Na trasie 250-300 km w komplecie z klimatyzacją 6,5L. Bez klimy 6L (jazda emerycka 70-80). Przy bardziej żwawej 7-7,5L. Inny przykład. Trasa 600 km od strzała i prędkość 160km/h. Spalił 10L/100km. Mój rekord spalania w miescie przy największych korkach, upałach 17,5L/100km. Każde tankowanie wpisuje do programu wiec wyniki bardziej dokładne
Dlaczego nie lać 5w30 tylko 5w50? :) Mamy w rodzinie 1.6 16v w Toledo 2. Od nowości zrobione do teraz 160k km i jeździ cały czas na 5w30. Jedynie co było robione to rozrząd 2 razy (70pare tys km) j przy 152k, i uszczelki od odmy. Jaki jest więc powód że 5w50 a nie 5w30?
@@marcindager7567 Jak delikatnie jeździmy to jest o.k.Dodatkowo kolega ma LPG a to wyższa temperatura spalania. Co ma wpływ na pierścienie i również szybciej starzeją się usczelniacze zaworowe
Sebastian, bardzo źle piszesz. W czasach golfów 4 były trzy silniki 1.6 1.6 SR o którym opowiada Łukasz i 1.6 16v. Ten drugi był istotnie wersja 1.4 16v, chyba o większym skoku tłoka. Trzecim był 1.6 FSI. No i te trzy różne silniki mają odmienne problemy. Wszystko pięknie juz to ktoś opisał w linkowanym niżej artykule. Link do cz. 1. Druga sobie znajdziesz. www.google.pl/amp/s/spidersweb.pl/autoblog/volkswagen-1-6-historia-czesc-1/amp/ Miałem to 1.6 16v w golfie 4 bez logowania. Straszne gówno.
@@marcindager7567 Oleje 5w30, 0w30,0w20 powstały w celach ekologicznych a nie myśląc o trwałości silnika, producent nie myśli ze auto będzie chulac więcej niż 250tys km. Silniki Renault na oleju 5w30 wymienianym co 30-50 tys km wg instrukcji przejeżdża ok 100-150 tys km do momentu obrotu panewek, na oleju 5w40, 5w50 wymienianym co 10-15 tys km silnik nie widzi tego problemu wogole. 5w50 zima jest zadki a latem gestrzy czym lepiej chroni silnik ale nie dostarcza 2% oszczędności w paliwie :) ale czy warto? 10w40 na cieplo jest tak samo zadki jak 5w40 i będzie zużywać go tyle samo. Najlepsze dla trwałości silnika zadki jak najbardziej na zimno i najbardziej gesty na ciepło. Dawno obalono już mity przechodzenia na oleje mineralne po jakimś tam przebiegu. Ja we wszystkich swoich autach latam na 5w50
co z tego że są dobra, gdy wiele sprowadzonych przez januszy biznesu, którzy nie wiedzą co znaczy słowo moralność i etyka polepią te silniki/samochody, gdy świeci się jakaś kontrolka pojadą do innego janusza który ją zlikwiduje zamiast przyczyny.... no i kupujesz taki ulep i masz mały problem, wydając drugie tyle w remonty...
Miałem jazza ,260 tys km potem civica z przebiegiem 60 tys km i chodziły dokładnie tak samo, idealnie! W Audi i BMW przy tym przebiegu użytkwanik szukałby przy tym przebiegu trzeciego silnika na wymiane...Takie mamy marki premium
Silnik z serii l Ford Mondeo 3 1.8 przebieg 150 tys z tego 80 tys na gazie (instalacja dobrej klasy) i nie bierze oleju ani nie ma problemów z gniazdami zaworowymi. Dynamika jest na dobrym poziomie, spalanie gazu w cyklu mocno mieszanym ok 12 litrów gazu i twoche mniej benzyny. Szczerze polecam silnik!
Najgorszy szrot. Chyba pomyliłes z zeteckiem z lat 90 ktorych nie dalo sie zajechać. Duratec na lancuchu to najgorszy silnik jaki ford wyprodukował. Klapy kolektora ktore wpadają do silnika robiac spustoszenie, oleju żłopie jak glupi. Pierścienie w nich to poraxka. Poczytaj na internecie. Twoj to chyba ewenement ze nie bierze oleju... zwłaszcza na lpg
Mam Renault megane hatchback benzyna 1.4 16v z 2000r, przebieg 350000km (prawdziwy, jeżdżę od nowości), olej cały czas syntetyk 5W-40 max co 15 tys km, oleju nie bierze wogóle, poważnych usterek brak (jeden raz w ciągu 21 lat nawliło koło pasowe wału korbowego). Myślę że 400000km zrobi bez najmniejszego problemu. Spalanie nawet przy włączonej klimatyzacji w cyklu mieszanym 7 litrów.
Z Fordowskim 1.8/2.0 nie zgodzę się że spalanie jest wysokie, te silniki zużywają bardzo mało paliwa. W trasie 7, 7-5 w mieście maks 10 więc nie powiedział bym że to dużo. Co do awaryjności to nie lubią one ostrego traktowania ponieważ mają problem z pierścieniami olejowymi które lubią się zapiec co prowadzi do znacznego zużycia oleju. Koszt naprawy nie duży ale trzeba uważać. Co do rozrządu to bez problemowy.
Durateki to przede wszystkim lubią dobry olej zmieniany, co ok 10 tys km, no i do tego to co piszesz, jak będziemy silnik katować, to prędzej czy później pierścienie się zapieką. Im wiecej czytam o różnych innych silnikach, to widzę że problem z piercieniami ma wiele innych motorow z podobnych lat co duratec. Potwierdzam tez dość niskie spalanie tego silnika na trasie, u mnie w Focusie mk2, przy 120 km/ pali poniżej 7 l na 100km.
@@Grabos1994 Ja autem od zakupu zrobiłem 43 tys km i narazie odpukać olej mi nie znika, to znaczy jakieś 0.3 - 0.4 l miedzy wymianami dolewam, ale tego nie ,,liczę''
@@lukasp85 tez mam Focusa Mk2, 2.0 duratec, mam go 4 lata. Zrobiłem 100k km, rok po zakupie zaczął brac olej. Maks 1l na 1000km, po remoncie nie bierze ani kropelki, wymieniam teraz olej co 8-10k, poprzedni właściciel jeździł na longlife bo panewki i wałki rozrządu były wytarte a pierścienie olejowe stały w miejscu. Także myślę że współczesne silniki są dobre. Ale jak się nie wymienia oleju na czas to niestety, olej powinno sie zmienić jak tylko zmieni kolor, wtedy to by jeździło
gowno prawda... mam astre h z silnikiem 1,6 105 KM i raptem bierze 0,5l oleju na 10 000 km, dodam że mam zamontowaną instalacje gazową i śmiga elegancko. @@domel5723
To ja muszę udać się do mechanika bo coś mam spieprzone. Mi bierze oleju może 2 setki na 10 tyś. km. Morze uda mu się doprowadzić do fabrycznej normy tak by 2 litry brał.
@@marcinzukowski4414 więc jeśli to astra h to juz inny silnik, ecoflex nie ecotec, tamten szajs był montowany w poprzednim modelu, vectra b, corsa b też na tym jeździła
Jeśli już jesteśmy w tym silnikowym geriatryku (w kilku przypadkach oczywiście)to ja się pytam GDZIE JEST KRÓL KRÓLÓW 4AFE od Toyoty. Miałem w Carinie..ABSOLUTNIE BEZAWRYJNY...niestety już nie jest produkowany
Na dodatek ma niekolizyjny rozrząd. Ten silnik ma jedną wade. POWAŻNĄ. NAWET BARDZO POWAŻNĄ. JEST NIM OBD TOYOTY OBD1 nie posiada obd2. Podlaczyc pod komputer zeby zobaczyc parametry gdzie indziej niz aso graniczy z niemożliwoscia. Mam taka carine już zeżarta, ale silnik zapierdala jak nie wiem. Wiekszosc 2 litrowek z tamtych lat moglaby pozazdroscic reakcji na gaz i mocy, aczkolwiek 7lat temu cos sie zjebalo i trzęsie ją. Jak zresetuje ecu na zimnym silniku bo i tak 2x do roku zmieniam aku, bo mam slabe ladowanie przez starą zaśniedziałą instalacje, jakby nie patrzec auto ma juz 26lat. W miescie pali sporo jakies 8.5-10l w zaleznosci od warunków, ale po trasie max 6l. I nie wiem co z nią sie stało. Zamiast 115koni ma teraz 90. Idzie ale nie tak jak powinna. Bylem u mechanika i stwierdził zdecydowanie ubogą mieszanke czyli wychodzi chyba nieszczelnosc. Moze ze starosci sparciała uszczelka kolektora ssacego? Musze to w koncu zrobic bo te 1.6 zapierdalało bardzo dobrze jak na taki przebieg juz ma 337000 oryginalnego przebiegu. Lany był 5w50 mobila, ale zmieniłem na 5w40 elfa ktory nie jest gorszy, a silnik w zime jednak ma troche lżej. Brak pokazania 4a-fe ktore w ameryce jak europie jezdziło miliony toyot w tym celica,carina,corolla, jest po prostu przykre. Po 2km jak sie nagrzeje juz zaczyna kuleć. Cholera wie, ewidentnie sterownik pracuje i reguluje dawkowanie paliwa. (Wyprzedzenie zaplonu wzorowe sprawdzane lampą stroboskopową). Ale brakuje tych 10-15 koni zwłaszcza od dołu. I tak z dnia na dzien zaczęło go ktorejs zimy trząść i tak zrobione jakies 30000km. Malo jezdze. :)
chyba sie wypowiem, n46 w e90 jest spoko jedyne co robilem napinacz lancucha i uszczelniacze zaworowe na 160k teraz 252k olej bierze okolo 1 litr na 10k, wymiana co 10k. spalanie 9-11 w Wawie, 7.4 przy 130 na godzine na 6biegu
@@dejw9628 Mówimy o silnikach z których napewno będziesz zadowolony.To 2.0 115 jest idiotoodporne.dodatkowo ma fajną dołową charakterystykę. I występowały w fabi oraz ibiza. FAKT ze jest ich mało. Kupujesz to w takiej budzie w dodatku z reguły juz w LPG i masz całkiem szybki tani i w dużym stopniu bezawaryjny dupowoz.Dodatkowo jak ktoś siedzi w tuningach jak ja.To tam portingiem glowicy zyskujesz kolejne 12 km.
@@kasetowetasmaszescian4025 Tak samo jak inne mogą być zajechane, nie ma reguły. Wypowiedz się w czym są drogie, chętnie posłucham bo jakoś mam już drugie 1.8T i jakoś nie miałem z żadnym problemów.
Co tego co mi się kojarzy 1.0 vvt i mają też bliźniacze samochody Aygo, czyli citroen C1 i peugeot 107. Edit: i na zdjęciu pokazany jest silnik 4 cylindrowy😉
Fajne doceniam wkład, ale jak już niektórzy zauważyli - to fajnie było by zestawienie dla samochodów 10 lat i młodszych, a nie zajeżdżonych trupów dla studenta. Z tego zestawienia połowicznie spełnia chyba tylko 2.0T i 2.0 Honda. Reszta to już stare paździerze, bez urazy oczywiście dla "kolekcjonerów".
to zalezy ile ma najechane, po kilkuset tysiacach napewno bierze, 400-500tys realnego przebiegu nic nie bierze, znam bardzo wiele osob uzytkujacych te silniki
zaczynają brać olej już przy dużo niższych przebiegach, zależy jak były eksploatowane, nawet przy 150 - 180 tyś. km, co nie zmenia faktu, że są to jedne z ostatnich dobrych benzyniaków od VAG zdolnych do zrobienia miliona km bez naprawy głównej. zużycie oleju to jedyna rzecz do której można się przyczepić, z resztą bardzo zależy od katowania. osobiście mi ten motor nie brał oleju prawie nic przy spokojnej jeździe a potrafił chlapnąć litr oleju na zbiornik paliwa przy pałowaniu. i naprawdę robił robotę.
wspomniales o wpierdalajacych paliwo silnikach 1.6 od vaga szkoda ze nie wspomniales o silnikach 1.8t z 96r bez awaryjny silnik bez wkladu. podatny na tuning i fabrycznie okuty
Mam Punto 2 śmiga już 18 lat.Jedyne co zrobione przy silniku,to wymiana uszczelki pokrywy zaworów 16 lat temu,bo nie wiedziałem,że w tym miejscu zawsze się poci😀
Hejka jeszcze zapomniałeś o silnikach sabowskich o dużym potencjale 2.0 turbo benzynki nadające się na lpg stosowane także w oplu o sporym potencjale do podnoszenia mocy
Brakuje przede wszystkim 2.0 8v 115km vaga, sharan, alhambra, galaxy, octavia I, passat. Silnik może nie jest demonem prędkości ale jest prosty i bezawaryjny.
12:00 - nie dotyczy X3, w którym 2.0 150KM spala 13-15 litrów. Czyli tyle, co wspaniałe 6-cio cylindrówki. Kupowanie 4 cylindrówek do BMW jest bez sensu.
TU zaczynało się od 1.0 a kończyło na 1.6. Poza wyciekami oleju spod głowicy nad alternatorem to silniki nie do zdarcia. Turbo też im nie szkodzi (wiem bo mam :D).
Polecam wszystkie silniki grupy PSA z serii XU 1.6 1.8 i 2.0 wszystkie 8V na zeliwnym bloku produkowane w latach 90. minusy to brak hydraulicznych popychaczy co pewien czas nalezy ustawic luzy na zaworach i czeste wycieki oleju spod uszczelki pokrywy zaworow podobnie z dieslami 1.9 i 2.1 z serii XUD a tego pierwszego pakowali nawet w wersji wolnossacej do poloneza :D blachy w tamtych czasach tylko audi mialo lepsze i niebite egzemplarze nie rdzewieja w niektorych citroenach wystepowalo hydro i belka z tylu a w peuegocie tylko belka np. xantia i 406 - ta sama plyta podlogowa choc tych samochodow jest juz coraz mniej...
@@kamilhonda4038 W XU żeliwny blok był tylko w 2.0 i dieslach. 1.6, 1.8 i 1.9 są aluminiowe. Ciekawostka: to właśnie na aluminiowym bloku od XU7 budowane były silniki do WRC takich modeli jak 206, 307, xsara, a o 205 t16 nie wspomnę. Dopiero C4 wrc dostał nowy motor z serii EW. Jedyny rajdowy występ żeliwnego XU był w 306 Maxi
@@MArcin91 co do 2.0 8V to na pewno byl zeliwny jak na zdjeciu bazarek.gallery/169382/14499/1975007/8753042164c2ca5ed9a6df.jpg dawno temu mialem Xantie 1.8 i juz nie pamietam koloru bloku ale miska na pewno byla z aluminium i uszczlka nie do kupienia tylko klejona :)
@@MArcin91 Ja na silniku TU3 8v(23 letni samochód) przelatałem ponad 350kkm bez przygód i bez poboru oleju (syntetyk). Jedyne co to kiedyś przy 170km/h zerwało mi pasek i napinacz od wspomagania kierownicy, ale wszystko udało się tanio naprawić :D Ten silnik też miał aluminiowy blok i nic tam nie ciekło... Ani pokrywa zaworów, ani miska, ani nic innego, wszystko było suchutkie. Samochód został sprzedany i jeździ do dzisiaj bez ingerencji w silnik. W kolejnym samochodzie (15 letni) też mam silnik TU5, tylko 16v na dwóch wałkach i również nic się nie dzieje. Nalatane 240kkm, bez przygód, bez poboru oleju, bez wycieków i bez ingerencji w silnik... Polecam :)
wszystkie szmelcvagenowskie TFSI FSI itp itd to złomy dlaczego nie robili dalej takich jak 1,6 mpi a to dlatego ze ten silnik był wieczny i ciezko bylo serwisowi zarobic na takim serwisie a na tsi tfsi tsi roboty miały serwisy co nie miara
Również miałem polecam, przy 350k km dalej żwawo chodził , trzymał moc ,nie kopcił i nie jadł ani kapki oleju jedynie przygasal na niskich obrotach ale to kwestia świec / silniczka krokowego
Honda civic 1.8 140 km wersja z usa - automat. Posiadam od nowości - przebieg obecnie 270 tys. LPG zalozylem przy 75 000. Olej co około 10 tys full syntetyk. Nie bierze ani grama oleju, ani dymka z rury. Moc od nowosci taka sama. Polecam bardzo żywotny silnik
Bardzo fajne felietony. Moja uwaga dotyczy tylko pożegnania - "to by było na tyle". Powiedzenie wymyślone i stosowane przez Jana Tadeusza Stanisławskiego w jego programach z lat siedemdziesiątych "Zezem" gdzie autor tego powiedzenia żegnał się używając dziś powszechnego sformułowania "to by było na tyle". Dosadnie - na dupie. Ja wiem, że się przyjęło, ale to dokładnie oznaczało. Poprawnie i to jest pierwowzór: To by było tyle, czyli bez "na". Tak jest poprawnie. Pozdrawiam :)
Pomijając całą serię FIRE to brakuje II generacji TwinAir 1.4, jest pozbawiony chorób wieku dziecięcego, 140KM z przefantastyczną elastycznością silnika i doskonały na jazdy na serpentynach górskich czy na wzniesieniach - zalecam częste wymiany oleju co 12 - 14 tyś. km i jest wtedy silnik jest trwały, pasek, nie ma głowicy (można jeżdżić na niskich obrotach jak niemal w dieslu). Minus wymaga 2/3 temperatury oleju na większe obciążenia od +2 st. Celsjusza w dół. Plus można podkręcić moc na optymalną170 KM i do 210 KM extremalną, ale nie polecam w manualu (jak nie zdradzę). Silnik nie do zdarcia nawet gdy się jeździ z prędkością podróżną tzn. 90-120km/h nieprzerwanie od Tallina po Gibraltar i z spowrotem (przy zachowaniu poziomu oleju). To jeden z lepszych silników benzynowych FCA i historii Fiata razem z 1.4. 77KM Fire 8V np Punto czy wcześniej Albea II (do dziś te silniki są nie doceniane , a potrafią bez remontu przejechać min. 400 tyś km przy odpowiedniej eksploatacji i właściwego użytkowania). Co do SkyActiv jest tylko jeden problem, za dużo zbiera się oleju w misce olejowej i gdyby nie to, to byłby extra silnik. Bdb silniki wolnossące w Hondzie Civic i nie lubią za bardzo niskich obrotów silnika. Zdrówko.
Mała poprawka - 1.4 to nie TwinAir tylko MultiAir ;) Pozdrawia użytkownik 1.4 16v Starjet po trasie może nie Gibraltaru, ale z Gdańska do Tallina i z powrotem ;)
@@spavatch Dziękuję za poprawkę bo wynikało z mego szybkiego toku myślenia a pisaniem na klawiaturze Od dzieciństwa lubię do dziś by być w Gdańsku bo to ulubione miasto na wybrzeżu. 2 tygodnie temu przejezdzałem przez Trójmiasto i wpadłem na obiad i na kawę do Starówki ;) Z Gdańska przez Klajpedię jechalem tam na północ. Sylwester spędziłem w moim rodzinnym mieście, Kraków, Pozdrawiam.
@@spavatch JAK FIATOWSKI MOTOR TO DORZUCĘ JESZCZE 1.6 E-TORQ 110 KM W MODELACH FIAT TIPO 500X I JEEP RENEGADE MA SPORADYCZNE PROBLEMY Z OSPRZĘTEM ALE MUSICIE SIĘ SPODZIEWAĆ DUŻEGO SPALANIA
NP. W MIEŚCIE 10-11L W TRASIE 6-7L PRZY 120 OK. 8L PRZY 140 KM/H OK.9L DO TEGO JESZCZE SĄ OGRANICZONE OSIĄGI GDYŻ DLACZEGO TEN SILNIK BYŁ TYLKO Z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ ALE I TAK TO BARDZO DOBRY SILNIK DO MIASTA DO TEGO LUBI INSTALACJĘ LEPSZY POWER GAMONIU ZRESZTĄ MOJA *maDka* TEŻ JEŹDZI W TYM ROKU BĘDZIE 4 LATA I JEST ZADOWOLONA
POZDRAWIAM :D
Resztą silników się nie interesowałem ale jak zobaczyłem w tym zestawieniu N46 który chleje 5L oleju na 100km w praktycznie każdym egzemplarzu który ma uszczelniacze zaworowe do wymiany nie wspominając o wadliwym valvetroniku a ani słowa o legendarnym M52 i M52Tu to ja dziękuje za takie zestawienia ...
F4R nie powstał w 1993r. Pojawił się dopiero w 1998r. Na początku lat 90' pierwszy silnik 16V nazywał się F7P (1.8) i była to zupełnie inna konstrukcja chociaż o podobnym bloku. Dopiero w Megane 1 silnik "urósł" do 2.0 jako F7R ale dalej to nie było te pospolite (słabsze) F4R. Od 1993r montowali F3R czyli 8V, od 95r doszło N7Q czyli 2.0 16V od Volvo. Także trochę tego było zanim pojawił się F4R.
Polecam k4m od renault .Dosyć żywotny i mało awaryjny jeśli się dba. Również stosunkowo niskie spalanie jak na benzynę , po założeniu lpg nie czuć straty mocy .
Jak można podniecać się 1,6 mpi?? Ten silnik jest zamulony, paliwożerny i wcale nie taki bezproblemowy!
W połączeniu z ultra krotką skrzynią nie nadaje się w ogóle na trasę, przh 100 km/h odgłosy jakby wystartować chciał! Uzywka kosztuje 2 tysie złotych, co wyraznie pokazuje ze jest na nie spory popyt! tak więc wcale nie taki bezawaryjny!
ciekawe czy jakikolwiek z nowych motorów benzynowych kiedykolwiek trafi na tego typu listę... nie wydaje mi się, aby najnowsze benzyniaki z turbinami, kompresorami, kolami dwumasowymi, a w niektórych i z filtrami cząstek stałych okazały się choć w połowie tak dobre jak te które wymieniłeś.
To mają być silniki z których ktoś będzie zadowolony.. tylko hiundai i Kia te silniki można jeszcze polecić.. 1.6 MPI wcale nie jest doby, bierze olej i ma dwumas. Silniki hondy również biorą olej , 1.8 duratec 125 km to porażka.. tam branie oleju przekracza granicę zdrowego rozsądku.. ratunek wymiana pierścieni olejowych i uszczelniaczy zaworowych.. następnie BMW 2.0 z awaryjnym valvetronikiem .. wolnossące byle co awaryjne i ospałe. Bardzo dobry silnik.. 1.6 vvti Toyoty.. od 2007 roku. Niezniszczalny i niezawodny. Zatem trzeba sobie troszeczkę trudu zadać bo tytuł filmiku ma się nijak do wymienionych przez ciebie propozycji
no rzeczywiście obiektywny ..
z tymi toyotami bardzo różnie bywa a praktycznie każdy silnik hondy przeżyje 2 krotnie silniki toyoty
jakie 2.0t w Accordzie ??
Jeśli mowa o bmw to tylko i wyłącznie r6 a nie valvetronic
Dokładnie,polecam @Jazdy Próbne ogarnąć temat bardziej bo jednostki n42/n46 są uważane za jedne z najgorszych benzyniaków BMW w tamtych modelach,a warto wspomnieć o m52tu,m54 bo to są niezawodne i niezniszczalne motory :)
Jaromir R m50*
Wizytówką BMW sa dobre silniki. Spośród niezliczonej ilości rewelacyjnych jednostek wybrano chyba najbardziej syfiasty silnik. Wadliwy rozrząd, wszędobylskie wycieki, problematyczny i drogi w naprawie valvetronic i na koniec wisienka paskudny , wstrętny cykający dźwiek. Miałem i nie polecam
valvetronic chyba upośledzony inż. go składał
Skąd bierzecie negatywne opinie o tym silniku, z internetu? Bo raczej styczności z nim nie mieliście a piszecie gówno. Mam ten silnik 2,5 roku z LPG i nic poza padnięta cewka i kilkoma czujnikami nie robiłem. Wymiana na dobry i odpowiedni olej to podstawa. Spalanie znikome a dynamika bardzo dobra. Co do wyciekow, wymieniłem oringi w kilku miejscach i jest sucho, zresztą każdy silnik z x przebiegiem ma wycieki.
Dwie uwagi:
1.0 vvti to jak już ze starszego Yarisa z 4 cylindrami lub 1.3 vvti z tych samych lat, (oszczędne, trwałe i niezawodne silniki) z lepsza kultura pracy niż nowsze 3 cylindry
A co do Bmw to wymieniony silnik to chyba jeden z gorszych w e46 bo jak już ktoś wspomniał 6 cylindrowe m52i m54 biją na głowę wymieniony silnik n46 o kulturze pracy nie wspominając a spalanie w zasadzie jest niewiele większe
Także ktoś tu się słabo przygotował :)
Dokładnie - jak 1.0 VVTI to tylko ten z Yarisa I. W Yarisie II to można polecić 1.3 VVTI (nie mylić z poliftowym 1.33) i diesla 1.4 D4D ale tylko przed liftingiem z racji wtrysków Bosha które to da się regenerować.
Zapomiales tu wpisac silnik, ktory rowniez jest niezawodny WV 1,4 8V MPI, ktory byl w seacie i skodzie oraz wv, jak rowniez 1,4 16V ktory jest bardzo dobrym silnikiem i malo awaryjnym te silniki nigdy Cie nie zawioda.
Oczywiście Renault D4F 1.2 16v. Przy właściwym serwisie olejowym 600-800 tysięcy kilometrów bez żadnego problemu. Spotykany też w Dacii.
Jakim cudem udało ci się 2.0 t pomieszać z hondą i z renaultem ?
Błąd w montażu pewnie
O to to! Dzięki za wyrozumiałość i zrozumienie :) Nie wszyscy je mają.
Bo je wszyscy się znają😃
Ja nie mam. HAŃBA!!!!!
A gdzie silniki benzynowe od Mitsubishi? 1.6 i 1.8 MIVEC? Przecież to ostatni samuraj jednych z najlepszych silników benzynowych.
Racja ja mam w colcie cj0 1.3 270 tys przebiegu i nic sie nie dzieje pancerny silnik pozdrawiam
Ten gość tego nie wie. On tylko volkswagen 🤣
ŁAPA w górę za pomysł tylko dlaczego same ZABYTKI a nic 2010-2015 lub nowszego. Robisz fajne prezentacje nowych, mocnych samochodów a silniki zabytkowe prezentujesz. Czekam na drugą część i mam nadzieję, że będzie coś świeżego/premium :D
Jak BMW to rodzina M50/52/54, najlepsze 6 cylindrówki
A bmw po 2010 roku? Ja się nie znam
Szukam 530i, tak z 2012 do 2015, jaki silnik polecasz
@@TheKruchy_88 żaden
Super material, malutkie spostrzeżenie KM to konie mechaniczne km to kilo metry, pozdrowiam
Z BMW N46 naprawdę ciężko się zgodzić. Obeznani w BMW mają o nim raczej odwrotne zdanie. Silnik bardzo awaryjny jak na konstrukcję BMW. Przy zakupie E46 wręcz zaleca się rozważenie przedliftowego silnika M43TUb19, który może demonem prędkości nie jest, ale jeżeli był dobrze traktowany i na czas zmieniany olej, jest praktycznie wieczny i pancerny. Bez zmiennych faz, nieskomplikowany w konstrukcji, a i jak na r4 8v kultura pracy również nienaganna.
1,8 Seria R Honda - wkońcu ktoś docenił świetne r18/20 :D w Renault wkradł się błąd bo na końcu został wklejony Accord VIII zamiast w R20 Honda :D
dokładnie r18 nie dosc ze dobre osiagi, 7l/100 (u mnie) i nierozjebywalny i idiotoodporny
Również potwierdzam bezawaryjnosc 1.8 prócz eksploatacyjnych spraw w ciagu 2 lata jedyne co wymieniłem to czujnik temp cieczy 80 zł..
@@Majks95 Ja w niecałe 2 lata 25 tyś km 0 problemów ,ale to Honda więc silników nie trzeba w sumie rekomendować :D
@@qwert3121 Takie przebiegi to ja robię w rok starym Citroenem i też się nic nie dzieje. A Hondy miałem i rzeczywiście są bardzo fajne, natomiast inne marki też potrafią śmigać bez problemów :)
Dokładnie majster również posiadam ten silnik w swoim ufo nie do zajechania gulfy i tsi to mu mogą tylko buty czyścić hahaha tylko Honda
Bardzo fajna kompilacja. Ten kanał to czysta zajebistość!
Silniki Peugeot/Citroën: 2.0 16V XU10J4R oraz 1.4 8V TU3JP oba benzynowe idealne do LPG, jednostki nie do zajechania! 🔥💪🏽
Mateusz Szkudlarek Do tego można jeszcze dodać 1.6 16v TU5JP
@@dawik1314 TU5JP był silnikiem 8V, natomiast obok XU10J4R jest jeszcze świetny XU10J4RS
A po co gaz tu wsadzac do tak malego litrarzu, nie zalecam
Z peugeota 1.6 tu5jp4 jest nie rozpierdalalne. 1.4 potrafiły mieć problemy z UPG a 2.0 popychaczami zaworowymi.
@@onizukathegame4808 2.0 POTRAFI RÓWNIEŻ BRAĆ OLEJ ALE TO NIE JEST NA POZIOMIE SILNIKÓW TSI Z LAT 2006-2015
Muszę sprostować pierwszy silnik. Przejechałem dwoma autami z tym silnikiem 450 tys km. W obu zapiekły się pierścienie - remont 3 tyś zł. Stały problem, biorą olej po przejechaniu około 200 tyś km, ale naprawa prosta i w miarę tania. Mimo wszystko warty kupna i remontu.
Pierścienie można na jakiś czas przedmuchac przy wymianie oleju.nalewasz benzyny do cylindra i później dorabiasz sobie taką końcówkę ze świecy zapłonowe. Wkrecasz w glowice,w to wkładasz pistolet ze sprężonym powietrzem wszystko pod ciśnieniem spływa do miski olejowej odkrecasz korek i spuszczasz.Dalej wlewa olej.I powinny się rozruszać. Fakt ze za jakieś kolejne 15 tys km znowu się za pieką. Bo przyczyną jest to ze pierścienie są zużyte. Ale na jakiś czas przestaną puszczać takie ilości oleju
@@tysonadarzyn być może patent ciekawy, w ASO gdzie jeździłem wyłącznie tego nie znali widocznie. Czytałem o różnych technikach wodorowania itp, ale co by nie gadać - w innych autach nie słyszałem o takich problemach. W opinii mechanika akurat mój silnik 1.6 8V tak ma.. jedyne co radził, to często zmieniać olej
@Krzysztof Rk u mnie byly BFQ oraz BSE. Bse chodzil na longlife co 30kkm zmiana oleju. Rocznie robie 60kkm. Ciekawe jak to jest z tą legenda 1.6 8v
@Krzysztof Rk znajomi maja 1.6 MPI z przebiegami 450-500tys i oleju nie biora, podstawa to olej co 10tys (ja u siebie nawet co 8tys zmieniam) i zero dolewek
@@kubek-w-kubek Patent ciekawy i nikt w aso Ci go nie zrobi.Nie w aso również. Bo każdy chce zarobić. I również wiele osób o nim nie wie.Dodatkowo pierścienie niszczą się od rzadkiej wymiany filtra powietrza oraz od stosowania sportowych filtrów. Czy to wkładek czy stożkow Każdy przepuszcza dużo więcej syfu nawet firmowe typu k&n.Rowniez nie polecam rodzimych filtronów. Bo to słaba firma i są z nią problemy.Nawet ich filtry oleju potrafiły się rozsypac i zatrzeć silnik.Poszukaj w necie ludzią zdarzały się takie przypadki.
Takie małe pytanie: to w końcu ile cylindrów ma 1.0 vvti? Lektor mówi 3, a na zdjęciu wyraźnie widać, że kolektor rozdziela się na 4 cylindry... Pozdrawiam.
Audi a3 2004 1.6mpi jaki mam tam blok alimunium czy żeliwo? Mam wrażenie że golf 4 1.6sr nagrzewal sie szybciej
W 1.6 8v MPI to ,,8v" oznacza że jest to silnik ośmio zaworowy...
w każdym silniku "8v", "16v", "20v", "24v","40v" oznacza liczbę zaworów, v = valves..
tak samo jak duże V przed cyfrą oznacza liczbę cylindrów.
Nie wiem jak można polecać Fordowskie 1.8 , przecież 1.6 16v pod każdym względem były o niebo lepsze, no może poza osiągami.
Ale co tam ,przecież 1.8-2.0 to tylko oleju se lubi łyknąć.
Co ty pier.......sz człowieku miałem 1.8 130 parę kuni w eskorcie 92rok i mondeo 115 koni z 94r 1.6 to był kondon jak ty człowieku nie wiesz co mówisz
Duratec a zetec to dwa inne silniki. Zetec zarowno 1.25 1.4 1.6 1.8 2.0 bylo pancerne duratec mial mase przypadłości zarowno 1.6 1.8 jak i 2.0.
8:50 mowa o 3 cylindowce a zdjęcie z kolektorem z czterema dolotami VVTI
Brakuje tu 1.6 16v A16DMS z Daewoo, przez ponad rok jeździłem z filtrem powietrza tak wypalonym od gazu ze mozna było przez niego spokojnie przełozyć 4palce, a samego silnika nie oszczędzałem, jakby był firmowy :P W koncu auto poszło na złom z powodu rudej. :D
Sky-Active choć to dość młody silnik ale jago poprzednik MZR też się nadaje .... i 7 litrów w trasie i to w ponad 1,5 tonowym aucie....
Wszystkie silniki zrobione w latach 90
Dokladnie..co z tego ze silniki byly dobre, te auta maja juz po 10 15 lub jeszcze wiecej lat wiec juz raczej gruz, czekam na liste aut benzynowych wyprodukowanych po 2012r o ile takie są...
@@FanVolvo2803 nie ma juz piewnie sie pozacierały ablo turbiny padły
Cała seria FIRE i pochodne ;)
dla przykładu autor zapomniał o 1.4 8V :-)
@@gromosawsmiay3000 teoretycznie zapomniał ale na zdjęciu widnieje :) tylko uważać trzeba na 1.4 16v 95km bo ten to już taki fajny i pancerny jak te starsze to nie jest :)
@@bartek0041 gówno prawda właśnie że jest
Haha chyba raczej nie.. Daleko im do silników volvo
Do Hondy nikt nie fika, bo ta firma jako firma, nie marka motoryzacyjna, produkuje najwiecej silników spalinowych na swiecie ( agregaty, kosiarki, motocykle, samoloty i autka oczywiście). Japońskie pracusie i tyle.
ruclips.net/video/6lXw9cjMpTU/видео.html
Pozdrowienia z Istebnej i Koniakowa. U nas królują 20-letnie Subaru, a silnik kiedyś był niemiecki...
mam przejechane ponad 160tyś km na 1.8 Hondy (R18A2) i żadnego problemu auto czasami katowane i nadal bez problemu odpala i jedzie całkiem żwawe Polecam ;)
Ja mam takie pytanie jakie opinie są w BMW 740 IL Silnik 3.0 326 KM czy to są dobre silniki
Co to za silniki do rowerów , land cruiser 100 , 4.7l :3
Mam ten silnik. Fajnie śmiga już 410000 przebiegu.
silnik koncernu GM 2,0 turbo montowany w oplu vectra c, 175 koni, saab 9,3 150koni, 175koni, 210koni oraz silnik 2,8turbo 230koni, 250koni i 280koni w oplu sygnowany jako opc
Renault 2.0 Tce 180KM i 300NM też dobrze się spisuje :D mam taki z 2008r. i 200 000km ma juz nalatane a nadal zwija asfalt i nie żre oleju, w przeciwieństwie do F4R 2.0 135KM z 2005 i przebiegiem 170 000 w którym chyba coś ( pierścionek ? uszczelnienia zaworów ?) mi się zepsuło i łyka 100ml na 100km PS. przebiegi udokumentowane polskie.
Również posiadam 2.0 tce 180. Bardzo przyjemnie odpycha Renię. Jeszcze podtlenek LPG i można latać. Pozdrawiam
Benzyniaki Mitsu są trwałe i oszczędne, porównywalne z silnikami Hondy, warto o nich wspomnieć.
potwierdzam miałem 3 hondy i teraz 2 mitsu, swietne motory
X3 E83* Ciekawy i dosyć przydatny film :)
1.6 8v od VAGA - według mnie to słaby silnik. Jest przestarzały i paliwożerny, żywotność to żaden argument, Xsara II z mocniejszym 1.6 109km spala o wiele mniej, a jest to już jednostka 16v z dwoma wałkami rozrządu, którą również cechuje duża żywotność i spokojnie zrobi te same przebiegi. Średnie spalanie silnika od PSA to nawet 6l/100km (realne).
F4R 140km - uważam, że dużo lepszym silnikiem w gamie Renault był F7R, który jest jednak rzadkością. Ma on jednak fabrycznie odelżone koło zamachowe, bardziej sportową głowicę, niższe spalanie, wyższą moc, większą elastyczność, oraz większy zakres obrotowy. Lepiej znosi modyfikacje i daje więcej przyjemności z jazdy.
1.6 ECOTEC - słaby silnik. Podobnie jak wszystkie silniki Opla po około 200-250kkm zaczyna brać olej i klepać na biegu jałowym. Lepszym silnikiem był 1.8 16v ECOTEC 125km, choć nie wiem co tam jest eko, skoro średnie spalanie to 8l/100km przy spokojnej jeździe.
1.8-2.0 BMW - Nie jest zły, ale w razie awarii koszty serwisu z kosmosu. Valvetronic prędzej, czy później się podda i należy się z tym liczyć. Awaryjne cewki to też plaga. Wiele osób śmieje się, że właściciele BMW zimą przesiadają się na KLA, bo silnik lubi mieć focha, gdy jest zimno i wilgotno.
1.2 8v Fiat - dobry silnik pod warunkiem, że wsadzony jest do małego nadwozia jak np; Panda. Przy większych przebiegach lubi nieco znikać olej (jak ktoś leje najtańszy), ale prawdopodobnie będzie jeździć sto lat nawet jeśli ktoś o niego nie dba. Jeśli wymienia się olej na czas problemów z nim nie ma, za to apetyt na paliwo ma taki sobie jak na tę moc i pojemność.
Dokładnie VW z 1.6 8V to kupa, to samo wersja 16V .Spalanie oleju, odma, falowanie obrotow. spalanie , bardzo słabo zbiera się z dolu .Mialem Xantie 1 8 8V i zdecydowanie lepiej ten silnik pracował.
Witam a ja mam problem z silnikiem Ecotec w astrze 1.6 2005r. Klekocze mi pod klawiatura i chodzi jak diesel Co to moze byc bo mechnicy rozlozyli rece. Dzieki z gory.
@@rafalux5358 koła zmiennych faz rozrządu. Ewentualnie wyregulować zawory.
Koła zmiennych faz. Ewentualnie wyregulować zawory.
@@kamil1227 Problem był banalny i zanotować w kajetach: żywot uszczelki się skończył pod obudową pokrywy i dlatego klekotała. Tak proste, że aż nie do wiary. Ale cieszę się, że problem rozwiązany. Dzięki za pomoc, pozdr.
Z tym BMW to raczej M52 powinno się tu znaleźć. R6 w bmw uznawane są za najlepsze benzynowe
Do e90. Miałem 3.0 258 koni. Dno. Awaryjny syf. M52 było super, N52 szkoda gadać
A co z pancernym 1.6 vvti Toyoty????????????????????
Siniki NISSANA GA14DE poposzę, szczególnie Sunny 1,4 Twin cam 16v oszczedny, trwały, prosty, wytrzymały oraz całkiem dynamiczny jak na 1,4 Ten silnik to jakość sama w sobie Łańcuch, Hydrauliczne luzy zaworowe, miałem takiego Nissana buda zgniła, a silnik cały czas pracował jak nowy przez ponad 22 lata, cały czas na oleju syntetycznym., nie brał ani grama oleju, nie wiem czy jest na świecie lepszy silnik łączoący cechy które wymieniłem.
Maxima 3.0, która posiadam. Nie do zaniechania. 360 tysi a silnik chodzi jak nowy
A gdzie 2,4 od hondy?
Vag 1.6 często spalają olej
Mi zre 1litr na 1000km😂
Ojjj prawda...
No to co ze spalaja olej ? Biorąc pod uwage obecne silniki to takie spalanie to jest nic..
Dawi D 😂
Mam A4 b5 1.6MPI 95r przebieg oryginalny 280 000, z czego 140 000 przejechane na LPG, jestem właścicielem auta od 15 lat. Olej wymieniam co 15tys km, wcześniej od wymiany do wymiany nie dolewałem ani kropli oleju, jedynie w tym roku po 8 tys km od wymiany oleju dolałem 0,5L - zauważyłem zawilgocenie oleju w okolicy simeringu wału korbowego, więc to prawdopodobna przyczyna ubytku. Silnik nie jest demonem mocy, ale jest na tyle prosty że każdy mechanik sobie z nim poradzi. Jedyny problem to falowanie obrotów na gazie przy nierozgrzanym silniku - występuje od początku założenia instalacji LPG
N46 niezawodne, taa... Pokaż mi właściciela np. e318ci w modelu E46, ktory nigdy nie miał problemów z tym silnikiem xd
No i gdzie jest niezapierdywalny motor z ticomotywy xd
Jeśli już mowa o silniku vw 1.6 to silnik 1.4 16V to ten sam silnik z mniejszym skokiem cylindra. Takie 1.6 po małej kastracji. W golfach 4 miały problemy z zamarzaniem odmy i wczesnym zużyciem pierścieni. Kupiłem golfa 5 z tym silnikiem. Pierwsze 70tys km latał na benzynie z lekką nogą. Gdy trafił w moje ręce od razu montaż LPG. W dwa lata przelatałem nim 100 tys km na gazie. Złego słowa nie powiem. Oleju nie bierze pod warunkiem spokojnej jazdy oraz lania oleju 5w50. 5w30 do tego silnika odradzam. Na benzynie nie wiem ile spali. Na trasie 250-300 km w komplecie z klimatyzacją 6,5L. Bez klimy 6L (jazda emerycka 70-80). Przy bardziej żwawej 7-7,5L. Inny przykład. Trasa 600 km od strzała i prędkość 160km/h. Spalił 10L/100km. Mój rekord spalania w miescie przy największych korkach, upałach 17,5L/100km. Każde tankowanie wpisuje do programu wiec wyniki bardziej dokładne
Dlaczego nie lać 5w30 tylko 5w50? :) Mamy w rodzinie 1.6 16v w Toledo 2. Od nowości zrobione do teraz 160k km i jeździ cały czas na 5w30. Jedynie co było robione to rozrząd 2 razy (70pare tys km) j przy 152k, i uszczelki od odmy. Jaki jest więc powód że 5w50 a nie 5w30?
@@marcindager7567 Jak delikatnie jeździmy to jest o.k.Dodatkowo kolega ma LPG a to wyższa temperatura spalania. Co ma wpływ na pierścienie i również szybciej starzeją się usczelniacze zaworowe
Sebastian, bardzo źle piszesz.
W czasach golfów 4 były trzy silniki 1.6
1.6 SR o którym opowiada Łukasz i 1.6 16v. Ten drugi był istotnie wersja 1.4 16v, chyba o większym skoku tłoka. Trzecim był 1.6 FSI.
No i te trzy różne silniki mają odmienne problemy.
Wszystko pięknie juz to ktoś opisał w linkowanym niżej artykule. Link do cz. 1. Druga sobie znajdziesz.
www.google.pl/amp/s/spidersweb.pl/autoblog/volkswagen-1-6-historia-czesc-1/amp/
Miałem to 1.6 16v w golfie 4 bez logowania. Straszne gówno.
@@marcindager7567 Oleje 5w30, 0w30,0w20 powstały w celach ekologicznych a nie myśląc o trwałości silnika, producent nie myśli ze auto będzie chulac więcej niż 250tys km. Silniki Renault na oleju 5w30 wymienianym co 30-50 tys km wg instrukcji przejeżdża ok 100-150 tys km do momentu obrotu panewek, na oleju 5w40, 5w50 wymienianym co 10-15 tys km silnik nie widzi tego problemu wogole. 5w50 zima jest zadki a latem gestrzy czym lepiej chroni silnik ale nie dostarcza 2% oszczędności w paliwie :) ale czy warto? 10w40 na cieplo jest tak samo zadki jak 5w40 i będzie zużywać go tyle samo. Najlepsze dla trwałości silnika zadki jak najbardziej na zimno i najbardziej gesty na ciepło. Dawno obalono już mity przechodzenia na oleje mineralne po jakimś tam przebiegu. Ja we wszystkich swoich autach latam na 5w50
A 1.4 turbo bezyna 140 km ecotec ???
Gość się nie zna na silnikach... 1.6 od vaga z aluminiowym blokiem jest dobre? Chyba póki tuleje cylindrów nie zaczną pekqc.
1.6 z żeliwnym blokiem był niezniszczalny.
Fajne zestawienie, opowiadasz wiele szczegółów co mi osobiście się podoba👍👍👍 czekam na kolejne👍👍👍
N46 jako polecany silnik? to jakiś żart?
Tez bym go nie polecił. Gość mówi ze jest ok a zaraz potem mówi ze rozrząd zawory cewki... Żart.pl
Jak BMW to M54 :)
@@skeczuuuZWE M50
to ten dwusuwowy?@@skeczuuuZWE
TOYOTA silniki 4E-FE.
potwierdzam, silnik pancerny.
co z tego że są dobra, gdy wiele sprowadzonych przez januszy biznesu, którzy nie wiedzą co znaczy słowo moralność i etyka polepią te silniki/samochody, gdy świeci się jakaś kontrolka pojadą do innego janusza który ją zlikwiduje zamiast przyczyny....
no i kupujesz taki ulep i masz mały problem, wydając drugie tyle w remonty...
jeśli chodzi o niezawodność i moc oraz łatwość tuningu to zdecydowanie F4R 774 z megane II Rs
Polecam w opór 1.4 z hondy jazz, niedozajebania
Miałem jazza ,260 tys km potem civica z przebiegiem 60 tys km i chodziły dokładnie tak samo, idealnie! W Audi i BMW przy tym przebiegu użytkwanik szukałby przy tym przebiegu trzeciego silnika na wymiane...Takie mamy marki premium
LΛSTOWKΛ Zgadza się!:)
A co powiecie na silnik hondy 2.4 benzyna,?
Renault Power :D f4rt w Megane gt220 i rs miał 340nm
10:50 oj zdecydowanie super silnik który daje nawet ok dynamikę jazdy. w domu mamy astrę II z 1.6 16v i zdecydowanie polecam
Tez mam astre ll, 1.6 16v super auto. Polecam
Brakuje mi tu jeszcze 1.4 T-Jet
K7M 320k km i zero problemów.
SuperBoss1951 no może jeszcze starszy silnik podasz 🙄
Dokładnie brakuje t-jet. Myślałem że będzie przy okazji tych gier fiata bo to ich ewolucja.
Od kiedy w ACORDach gen czy CIVICach był silnik 1.8 Turbo??
A luz zaworowy się reguluje co 40 tys km (jeśli z LPG to co 20 tys km) a nie co 100 tys.
Silnik z serii l Ford Mondeo 3 1.8 przebieg 150 tys z tego 80 tys na gazie (instalacja dobrej klasy) i nie bierze oleju ani nie ma problemów z gniazdami zaworowymi. Dynamika jest na dobrym poziomie, spalanie gazu w cyklu mocno mieszanym ok 12 litrów gazu i twoche mniej benzyny. Szczerze polecam silnik!
To nadal nieduży przebieg i niczego wspaniałego nie oznacza
Najgorszy szrot. Chyba pomyliłes z zeteckiem z lat 90 ktorych nie dalo sie zajechać. Duratec na lancuchu to najgorszy silnik jaki ford wyprodukował. Klapy kolektora ktore wpadają do silnika robiac spustoszenie, oleju żłopie jak glupi. Pierścienie w nich to poraxka. Poczytaj na internecie. Twoj to chyba ewenement ze nie bierze oleju... zwłaszcza na lpg
Mam Renault megane hatchback benzyna 1.4 16v z 2000r, przebieg 350000km (prawdziwy, jeżdżę od nowości), olej cały czas syntetyk 5W-40 max co 15 tys km, oleju nie bierze wogóle, poważnych usterek brak (jeden raz w ciągu 21 lat nawliło koło pasowe wału korbowego). Myślę że 400000km zrobi bez najmniejszego problemu.
Spalanie nawet przy włączonej klimatyzacji w cyklu mieszanym 7 litrów.
1,6 mpi spalanie 10 l???? to chyba te dane wzieliście z azerbejdżanu
@@adamjanik8802 Ja mam octawie 2 1,6 mpi 320 tys nalotu i między 7 a 8 litrów na 100 km
@@1965wall no właśnie 7 - 8 to zrozumiałe i jeszcze taki nalot ale nie wa ma...ć 10
a gdzie 2.4 R5 140km i 170km od volvo?
A kto kupuje volvo w 21 wieku
A jak widzisz silniki grupy psa 1.2 puretech ?
Moja propozycja to 2.0 16v 136km 190nm benzyna dzieło peugeota i citroena wspaniały i niezawodny silnik :)
Z Fordowskim 1.8/2.0 nie zgodzę się że spalanie jest wysokie, te silniki zużywają bardzo mało paliwa. W trasie 7, 7-5 w mieście maks 10 więc nie powiedział bym że to dużo. Co do awaryjności to nie lubią one ostrego traktowania ponieważ mają problem z pierścieniami olejowymi które lubią się zapiec co prowadzi do znacznego zużycia oleju. Koszt naprawy nie duży ale trzeba uważać. Co do rozrządu to bez problemowy.
Durateki to przede wszystkim lubią dobry olej zmieniany, co ok 10 tys km, no i do tego to co piszesz, jak będziemy silnik katować, to prędzej czy później pierścienie się zapieką. Im wiecej czytam o różnych innych silnikach, to widzę że problem z piercieniami ma wiele innych motorow z podobnych lat co duratec.
Potwierdzam tez dość niskie spalanie tego silnika na trasie, u mnie w Focusie mk2, przy 120 km/ pali poniżej 7 l na 100km.
@@lukasp85 teraz prawie każdy silnik ma problem pierścienie-panewki a dlaczego ? Longlife ... I wszystko jasne :)
@@Grabos1994 Ja autem od zakupu zrobiłem 43 tys km i narazie odpukać olej mi nie znika, to znaczy jakieś 0.3 - 0.4 l miedzy wymianami dolewam, ale tego nie ,,liczę''
@@lukasp85 tez mam Focusa Mk2, 2.0 duratec, mam go 4 lata. Zrobiłem 100k km, rok po zakupie zaczął brac olej. Maks 1l na 1000km, po remoncie nie bierze ani kropelki, wymieniam teraz olej co 8-10k, poprzedni właściciel jeździł na longlife bo panewki i wałki rozrządu były wytarte a pierścienie olejowe stały w miejscu. Także myślę że współczesne silniki są dobre. Ale jak się nie wymienia oleju na czas to niestety, olej powinno sie zmienić jak tylko zmieni kolor, wtedy to by jeździło
@@Grabos1994 Ile zaplaciles za remont?
ecotec opla??? przecież to chapie 1l oleju na zbiornik paliwa
To prawda....
gowno prawda... mam astre h z silnikiem 1,6 105 KM i raptem bierze 0,5l oleju na 10 000 km, dodam że mam zamontowaną instalacje gazową i śmiga elegancko. @@domel5723
To ja muszę udać się do mechanika bo coś mam spieprzone. Mi bierze oleju może 2 setki na 10 tyś. km. Morze uda mu się doprowadzić do fabrycznej normy tak by 2 litry brał.
To zależy od egzemplarza i dbałości właściciela o auto
@@marcinzukowski4414 więc jeśli to astra h to juz inny silnik, ecoflex nie ecotec, tamten szajs był montowany w poprzednim modelu, vectra b, corsa b też na tym jeździła
Polecam silniki MiVEC stosowane w Mitsubishi.
Jeśli już jesteśmy w tym silnikowym geriatryku (w kilku przypadkach oczywiście)to ja się pytam GDZIE JEST KRÓL KRÓLÓW 4AFE od Toyoty. Miałem w Carinie..ABSOLUTNIE BEZAWRYJNY...niestety już nie jest produkowany
Na dodatek ma niekolizyjny rozrząd. Ten silnik ma jedną wade. POWAŻNĄ. NAWET BARDZO POWAŻNĄ. JEST NIM OBD TOYOTY OBD1 nie posiada obd2. Podlaczyc pod komputer zeby zobaczyc parametry gdzie indziej niz aso graniczy z niemożliwoscia. Mam taka carine już zeżarta, ale silnik zapierdala jak nie wiem. Wiekszosc 2 litrowek z tamtych lat moglaby pozazdroscic reakcji na gaz i mocy, aczkolwiek 7lat temu cos sie zjebalo i trzęsie ją. Jak zresetuje ecu na zimnym silniku bo i tak 2x do roku zmieniam aku, bo mam slabe ladowanie przez starą zaśniedziałą instalacje, jakby nie patrzec auto ma juz 26lat. W miescie pali sporo jakies 8.5-10l w zaleznosci od warunków, ale po trasie max 6l. I nie wiem co z nią sie stało. Zamiast 115koni ma teraz 90. Idzie ale nie tak jak powinna. Bylem u mechanika i stwierdził zdecydowanie ubogą mieszanke czyli wychodzi chyba nieszczelnosc. Moze ze starosci sparciała uszczelka kolektora ssacego? Musze to w koncu zrobic bo te 1.6 zapierdalało bardzo dobrze jak na taki przebieg juz ma 337000 oryginalnego przebiegu. Lany był 5w50 mobila, ale zmieniłem na 5w40 elfa ktory nie jest gorszy, a silnik w zime jednak ma troche lżej. Brak pokazania 4a-fe ktore w ameryce jak europie jezdziło miliony toyot w tym celica,carina,corolla, jest po prostu przykre. Po 2km jak sie nagrzeje juz zaczyna kuleć. Cholera wie, ewidentnie sterownik pracuje i reguluje dawkowanie paliwa. (Wyprzedzenie zaplonu wzorowe sprawdzane lampą stroboskopową). Ale brakuje tych 10-15 koni zwłaszcza od dołu. I tak z dnia na dzien zaczęło go ktorejs zimy trząść i tak zrobione jakies 30000km. Malo jezdze. :)
chyba sie wypowiem, n46 w e90 jest spoko jedyne co robilem napinacz lancucha i uszczelniacze zaworowe na 160k teraz 252k olej bierze okolo 1 litr na 10k, wymiana co 10k. spalanie 9-11 w Wawie, 7.4 przy 130 na godzine na 6biegu
Brakuje jeszcze 1.8t
Może będzie w następnym odcinku :D
@@kasetowetasmaszescian4025 jeżeli ktoś wymieniał olej to wszystko powinno być ok
Lepiej vw 2.0 115km dobre do gazu
@@tysonadarzyn te silniki to 2 różne światy
@@dejw9628 Mówimy o silnikach z których napewno będziesz zadowolony.To 2.0 115 jest idiotoodporne.dodatkowo ma fajną dołową charakterystykę. I występowały w fabi oraz ibiza. FAKT ze jest ich mało. Kupujesz to w takiej budzie w dodatku z reguły juz w LPG i masz całkiem szybki tani i w dużym stopniu bezawaryjny dupowoz.Dodatkowo jak ktoś siedzi w tuningach jak ja.To tam portingiem glowicy zyskujesz kolejne 12 km.
@@kasetowetasmaszescian4025 Tak samo jak inne mogą być zajechane, nie ma reguły. Wypowiedz się w czym są drogie, chętnie posłucham bo jakoś mam już drugie 1.8T i jakoś nie miałem z żadnym problemów.
A gdzie 1.8t i vtec ?
Co tego co mi się kojarzy 1.0 vvt i mają też bliźniacze samochody Aygo, czyli citroen C1 i peugeot 107.
Edit: i na zdjęciu pokazany jest silnik 4 cylindrowy😉
Zgadza się, te silniki występują w trojaczkach Aygo/107/C1 oraz bodajże Nissan Pixo :)
F4R był montowany dopiero w poliftowych lagunacha. Lepszy według mnie n7q w Renault czyli Volvoski silnik
Zabrakło 2.0 140km PB z koncernu PSA
Możesz coś więcej powiedzieć? Bo kupiłem takie auto i szukam opinii co najczęściej go boli a mało jest info
Będziesz zadowolony jednak w każdym przypadku są jakieś wady 😅 silnik bez wad? Czy jest jakiś silnik idealny? Ja znam jeden - Ford Sierra 2.0 dohc
Fajne doceniam wkład, ale jak już niektórzy zauważyli - to fajnie było by zestawienie dla samochodów 10 lat i młodszych, a nie zajeżdżonych trupów dla studenta. Z tego zestawienia połowicznie spełnia chyba tylko 2.0T i 2.0 Honda. Reszta to już stare paździerze, bez urazy oczywiście dla "kolekcjonerów".
Tylko ciężko znaleźć nowe a dobre silniki 😅
No może 1.2 puretech psa i 1.4T fiata
A 1.8 ecotec?
Miałem to napisać że ten 1.6 golf to palił jak smok.to jest prawda
Z tego co słyszałem WV 1.6 SR lubią olej brać
no lubią. sprawdzasz, dolewasz, jedziesz dalej.
to zalezy ile ma najechane, po kilkuset tysiacach napewno bierze, 400-500tys realnego przebiegu nic nie bierze, znam bardzo wiele osob uzytkujacych te silniki
zaczynają brać olej już przy dużo niższych przebiegach, zależy jak były eksploatowane, nawet przy 150 - 180 tyś. km, co nie zmenia faktu, że są to jedne z ostatnich dobrych benzyniaków od VAG zdolnych do zrobienia miliona km bez naprawy głównej. zużycie oleju to jedyna rzecz do której można się przyczepić, z resztą bardzo zależy od katowania. osobiście mi ten motor nie brał oleju prawie nic przy spokojnej jeździe a potrafił chlapnąć litr oleju na zbiornik paliwa przy pałowaniu. i naprawdę robił robotę.
@@michaljankowski765 moze, u mnie 70% to miasto a 30% trasa przy normalnych predkosciach autostradowych przy takiej jezdzie zuzycia oleju nie ma
1.6 ?? No to chyba nikt to nie porównał z 2.0 z tych samych lat produkcji...
A Saab 9-3 i jego 2.0 t (z20net) ?
wspomniales o wpierdalajacych paliwo silnikach 1.6 od vaga szkoda ze nie wspomniales o silnikach 1.8t z 96r bez awaryjny silnik bez wkladu. podatny na tuning i fabrycznie okuty
F4R silnik ok ale lipa jest z paskiem alternatora który jak spadnie lub peknie to wkreca sie w rozrząd i zrywa go 😭 przyjemniej w scenik 2
Najgorszy silnik to BMW N46 najlepszy Fiat 1.2.🤣
Mam Punto 2 śmiga już 18 lat.Jedyne co zrobione przy silniku,to wymiana uszczelki pokrywy zaworów 16 lat temu,bo nie wiedziałem,że w tym miejscu zawsze się poci😀
To 2.0 t nie było przypadkiem montowane w Volvo ?
Hejka jeszcze zapomniałeś o silnikach sabowskich o dużym potencjale 2.0 turbo benzynki nadające się na lpg stosowane także w oplu o sporym potencjale do podnoszenia mocy
1.8/2.0 seria L była też stosowana w volvo v70?
Brakuje przede wszystkim 2.0 8v 115km vaga,
sharan, alhambra, galaxy, octavia I, passat. Silnik może nie jest demonem prędkości ale jest prosty i bezawaryjny.
Golf III GTI ;-)
12:00 - nie dotyczy X3, w którym 2.0 150KM spala 13-15 litrów.
Czyli tyle, co wspaniałe 6-cio cylindrówki. Kupowanie 4 cylindrówek do BMW jest bez sensu.
PSA 1.1/1.4 z serii TU. Mam nalatane 350 tysięcy i w motorze (1.1) nic się nie dzieje
TU zaczynało się od 1.0 a kończyło na 1.6. Poza wyciekami oleju spod głowicy nad alternatorem to silniki nie do zdarcia. Turbo też im nie szkodzi (wiem bo mam :D).
Polecam wszystkie silniki grupy PSA z serii XU 1.6 1.8 i 2.0 wszystkie 8V na zeliwnym bloku produkowane w latach 90. minusy to brak hydraulicznych popychaczy co pewien czas nalezy ustawic luzy na zaworach i czeste wycieki oleju spod uszczelki pokrywy zaworow podobnie z dieslami 1.9 i 2.1 z serii XUD a tego pierwszego pakowali nawet w wersji wolnossacej do poloneza :D blachy w tamtych czasach tylko audi mialo lepsze i niebite egzemplarze nie rdzewieja w niektorych citroenach wystepowalo hydro i belka z tylu a w peuegocie tylko belka np. xantia i 406 - ta sama plyta podlogowa choc tych samochodow jest juz coraz mniej...
@@kamilhonda4038 W XU żeliwny blok był tylko w 2.0 i dieslach. 1.6, 1.8 i 1.9 są aluminiowe. Ciekawostka: to właśnie na aluminiowym bloku od XU7 budowane były silniki do WRC takich modeli jak 206, 307, xsara, a o 205 t16 nie wspomnę. Dopiero C4 wrc dostał nowy motor z serii EW. Jedyny rajdowy występ żeliwnego XU był w 306 Maxi
@@MArcin91 co do 2.0 8V to na pewno byl zeliwny jak na zdjeciu bazarek.gallery/169382/14499/1975007/8753042164c2ca5ed9a6df.jpg dawno temu mialem Xantie 1.8 i juz nie pamietam koloru bloku ale miska na pewno byla z aluminium i uszczlka nie do kupienia tylko klejona :)
@@MArcin91 Ja na silniku TU3 8v(23 letni samochód) przelatałem ponad 350kkm bez przygód i bez poboru oleju (syntetyk). Jedyne co to kiedyś przy 170km/h zerwało mi pasek i napinacz od wspomagania kierownicy, ale wszystko udało się tanio naprawić :D Ten silnik też miał aluminiowy blok i nic tam nie ciekło... Ani pokrywa zaworów, ani miska, ani nic innego, wszystko było suchutkie. Samochód został sprzedany i jeździ do dzisiaj bez ingerencji w silnik. W kolejnym samochodzie (15 letni) też mam silnik TU5, tylko 16v na dwóch wałkach i również nic się nie dzieje. Nalatane 240kkm, bez przygód, bez poboru oleju, bez wycieków i bez ingerencji w silnik... Polecam :)
Może następnym razem zróbcie top o prototypach fiata 126p lub Poloneza
wszystkie szmelcvagenowskie TFSI FSI itp itd to złomy dlaczego nie robili dalej takich jak 1,6 mpi a to dlatego ze ten silnik był wieczny i ciezko bylo serwisowi zarobic na takim serwisie a na tsi tfsi tsi roboty miały serwisy co nie miara
102 KM jest dobre dla emerytów. Przecież tym ciężko wyprzedzić TIRa
Bardzo dobry silnik - M43B16 Występował w BMW E36 Bardzo cichy i solidny silnik. Oczywiście wersja z łańcuchem rozrządu. :)
W filmie mowa o N43 :) dobre dopóki valvetronic nie padnie hehe
Dobre ale to już stare auta.Wycieraja się w nich walki rozrządu. Ale przy większych przebiegach
Również miałem polecam, przy 350k km dalej żwawo chodził , trzymał moc ,nie kopcił i nie jadł ani kapki oleju jedynie przygasal na niskich obrotach ale to kwestia świec / silniczka krokowego
No myślę że w następnym odcinku będą dodane większe pojemności typu m50 czy v6 audi z 90lat
3.2 V6 Busso, 1.75Tbi, 1.9 JTD, 1.9TD z Fiata/Alfa Romeo, 2.5 Boxer z Subaru, 2.5T z Volvo
z tymi JTD i TD się nie rozpędzaj bo to lista silników benzynowych
@@andrzej445 ale to jedne z najtwardszych dieslów
wiem wiem, no ale myślę że podobna lista tylko że z dieslami pewnie też będzie w przyszłości
Nie jest tak, ze w boxerze 2.5 wydmuchuje uszczelki, a naprawde pancerne jest 2.0?
co do uszczelek to nie jestem pewien, ale wiem że nie trzeba go wyciągać do regulowania luzów zaworowych
@Jazdy Próbne błąd w opisie - Citroen to PSA. To tak jakbyś napisał VAG i Audi.
Sporo tych błędów montażu...
Oczywiście nr 1 to silnik 1.8 vtec benzyna który znajduje się w hondzie civic 8 ufo wiem co mówię bo go posiadam kompletnie bezawaryjny