#69 CANICROSS - poprvé jsme si šli ZABĚHAT

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 ноя 2024
  • Poprvé jsme si vyrazili zaběhat s Kerberm. Jak vypadal příprava, oblékání psa do postroje, klidnění jeho emocí a hlavně jaké to bylo psa zapřáhnout do postroje, tak na to se můžete podívat v tomto videu.
    Budeme moc rádi, když byste se nás rozhodli podpořit. Můžete tak udělat na startovači.
    STARTOVAČ
    www.startovac....

Комментарии • 8

  • @janiboo79
    @janiboo79 3 года назад +1

    Úžasný video Honzo, i sem se zasmála 😉

    • @Honzahappy
      @Honzahappy  3 года назад +1

      To jsem rád. :-D Já při natáčení a stříhání taky. :-D

  • @archiebordercollie1056
    @archiebordercollie1056 4 года назад +6

    Pejsek krásně tahá. 😁 Jen u postroje, je důležité zapnout i zapínání na suchý zip které vede před záda psa, aby psovi postroj lépe seděl a dokázal se do něho pořádně opřít a postroj plnil lépe svoji funkci.

    • @Honzahappy
      @Honzahappy  4 года назад +3

      :-D Je to tak, já si toho vůbec nevšiml a žena mi to pak omlátila o hlavu, když to viděla na videu... :-D Díky za upozornění. Příště na to dám bacha.

  • @sabinakalinova6877
    @sabinakalinova6877 4 года назад +3

    Běhání se psem je super😊 akorat ja s moji fenu ovčáka moc běhat nemůžu ma oproti mě docela velkou sílu a mam co delat aby nohy stihali její tempo😅

  • @Vewuunka
    @Vewuunka 3 года назад +3

    Dobrý den, mohu se zeptat. Vy máte nějakou školu o psech, nebo jen ,, praxi,, znáte toho o psech a jejich treninku hodně, tak se mi nezdá, že by jste to neměl jen z nějakých kroužků.

    • @Honzahappy
      @Honzahappy  3 года назад +2

      Hezkej dotaz. :-) Díky za něj.
      Ne žádnou školu o psech vystudovanou nemám. Popravdě ani nevím, jestli nějaká je. Nabízelo by se tak chápat obor kynologie na ČZU, což je určitě obor zaměřený na studium psů. Ale na studium psů v pravém slova smyslu tak, jak to slyšíte. Není zaměřen na výchovu a výcvik psů, ale na studium psa jako takového. Tento obor jsem studoval jeden semestr. Bylo to v době, kdy jsem byl na magisterském studiu na VŠE a tento obor jsem chtěl studovat zároveň s VŠE jako druhou VŠ. Zvládnout by se to dalo, ale já v té době už pracoval a skloubit dvě VŠ a práci jsem už nezvládl, takže jsem musel jedno studium ukončit a vzhledem k tomu, že na VŠE jsem byl už na konci (zatímco na ČZU na začátku), tak nebyla ani diskuze o tom, které by to bylo. Studium jsem tedy přerušil po ukončení jednoho semestru, ale už jsem ho nikdy neobnovil.
      Důvodů, proč už jsem ho nikdy neobnovil bylo více, ale jeden z nich byl i ten, že obor nenabízel to, co jsem od něho čekal. Doufal jsem, že bude mnohem více zaměřený etologicky, tedy na tu výchovnou a výcvikovou stránku a výzkum chování psů, ale předmětů zaměřených tímto směrem tam bylo pramálo a studium bylo více zaměřeno obecně na studium psa jako takového, což nabízelo mnohem méně toho, co mě skutečně zajímalo (což byl hlavně výzkum chování, učení, výchova a výcvik). Když jsem pak viděl, že na tyto oblasti je studium zaměřené jen z velmi malé části, tak už jsem se ani vracet tolik nechtěl.
      Popravdě ani nevím, který jiný obor by toto mapoval. Koukal jsem teď v rychlosti na UK, ale ani tam jsem nic vymezenějšího v rychlosti nenašel (na bakaláři je tam jen obecně biologie, tak leda až na magisterském, že by se to profilovalo do etologie, ale stejně se pak bojím, že to bude obecně etologie zvířat a to mi stejně pak přijde hodně obecné, když by vás zajímali hlavně psy, protože tam ta specifika od ostatních zvířat vidím hodně velká).
      Takže stručněji... :-D ne, žádnou školu vystudovanou nemám. Chodil jsem pouze na cvičák, kde mě výcvik chytnul a začal jsem se o něj zajímat více a studovat více zdrojů. Pak jsem začal chodit k někomu jinému, který mě přivedl blíže ke sportovní kynologii (v které měl on velké úspěchy) a nakonec se povedlo i mě s Orfem vyrazit na pár větších mezinárodních závodů (2x na Mistrovství světa boxerů, z toho jednou jsme skončili na 4. místě). No a cvičit psy jsem začal, když se mě ostatní začali ptát, jak mají co dělat, protože nám to tehdy s Orfeusem šlo třeba někdy lépe než jiným kolegům na cvičáku, kteří tam chodili déle, ale takové výsledky neměli. Ti se tak občas ptali, co dělat jinak a protože mě to bavilo a bavilo mě s nimi pracovat a vysvětlovat jim to, tak jsem se tomu chtěl začít věnovat více.