Typy POMOCNÝCH OTĚŽÍ

Поделиться
HTML-код

Комментарии • 10

  • @j_merinska
    @j_merinska 10 месяцев назад +2

    Upřímně používám občas jen Chambon.. ten jediný z nich mi přijde sympatický..
    A když už ho používám, tak jen na část, kdy kůň je zahřátý na lonži a na dlouhém vyvázání (aby kůň stále dispozici si vytáhnout čumák před sebe, dolů a zároveň aby mohl mít hlavu ve středu linie s tělem.)
    Takhle mám naučeného zrzavého. Když pozvedne víííc hlavu, tak jak říkala Evča, tak mu to trochu upozornění na týl a hlavu opět sníží o trochu níž.
    Jinak se spíš zabýváme teď na volno vyvazování, kdy spestřujeme terény, zaměřujeme se na jeho rovnováhu a zároveň na jeho anatomii. ❤️‍🩹

  • @equi_danielle
    @equi_danielle 10 месяцев назад +10

    Ten "german string" se u nás nazýval "vyvazovák" a vnutili mi ho na koníka, který si vyvinul problém s cukáním hlavy. Měl taky extrémně slabá a citlivá záda. Já s ním dělala ze země na nasvalení, ale ne. Měl šlapat, po dobrým to nešlo, tady mu to dej a makej... Problému ho to nezbavilo, záda má hrozný doteď a jezdí na něm začátečníci. Když jsem ho obsedla a přijezdil se, jezdila jsem na něm chvíli jen já a vše bylo fajn. Potom ho dostal někdo jiný když jsem chvilku nechodila, potom mi ho vrátili s těmi zády a nově škubáním hlavou, že si nepasují ať si s ním teda pohnu.... No... Je mi ho líto, brala jsem ho jako svoje mimino. Ale nemohla jsem do tréninku mluvit, prostě délek co se ti řekne. I jsem si ho chtěla odkoupit ale nebyla provto správná doba.... Ani už nevím jak na tom je teď, protože s majitelem stáji máme úplně jiný pohled na trénink, vztah a celkově péči a přístup a už mi to přišlo moc, takže jsem tam přestala po x letech chodit.... Každopádně co chci říct je, že to vyvázání vůbec ničemu nepomohlo a místo řešení problému lidi prostě koně umlčí aby se nemohl projevovat a jsou spokojení.... Je to smutné.

  • @gabcamala2942
    @gabcamala2942 10 месяцев назад +1

    Ahoj , je to blbá otázka ,ale který vyvazovák je nejmin ubližení pro koně když už vyvazovat ?

    • @ibarall_
      @ibarall_ 10 месяцев назад +1

      Nevyvazovat.

  • @ConcupiscenciaTina
    @ConcupiscenciaTina 10 месяцев назад +3

    Dotaz - jak Hackamore působí na týl? 😮

  • @emasornova906
    @emasornova906 10 месяцев назад +3

    Nemáte někdo zkušenosti s tréninkem v Kladrubech (samozřejmě nechci na hřebčín házet špínu, jen mě to pro zajimavost napadlo při koukání na video)? Máme kladrubáka kterej sice chodí s hlavou "dole" ale netuší kde ma zadní nohy a zakopává a mám teorii, že byl ježděn prave na průvlečkalách nebo něčem podobném
    Jinak zajímavé video, dobře pojaté

  • @KhtSmog
    @KhtSmog 10 месяцев назад +1

    Prvni 🎉 a tky prvi like

  • @kristynaskrabalova8467
    @kristynaskrabalova8467 10 месяцев назад +2

    Martingal není špatný, pokud je správně nastavený, při správné pozici koně martingal nesmí nijak zavazet nebo tahat, ani když je kůň více otevřený, jde o to, když při parkuru skáčete a kůň se převrací a prohýbá záda před i nad skokem, může to pomoci lépe s nimi manipulovat a rychleji třeba vrátit do pozice, samozřejmě to neřeší problém, pokud je zdravotní, když máte trošičku cvoka, který skoky třeba moc neřeší ale máte problém udržet v klidném tempu - kůň bezhlavě letí na skok, zakousne se- protože hlava atd. Může pomoci snadněji spacifikovat vaši ruku a vrátit ji rychleji do klidu - problematika je větší, nejde to jen tak laicky vysvětlit, je příliš mnoho faktorů, ale všimla jsem si že na obrázku byl martingal nakreslen s špatným nastavením, tudíž i špatným působením.