Лита Маркова в “Извън играта” - 30.04.2023

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 ноя 2024

Комментарии •

  • @АдрианаЯнкова
    @АдрианаЯнкова Месяц назад +14

    Светла му памет! Гунди завинаги ще остане в сърцата на всички българи!!!

    • @MirelaYordanova
      @MirelaYordanova 28 дней назад +3

      Да, спомням си в детството ми как всички говореха за Гунди с обич.❤

  • @НадяНапалеонова-р6э

    И,ВЕЛИК,НЕЗАБРАВИМ ГУНДИ!Дълбок Поклон!гост ЛМаркова,,И Играта,,!гр.София Надя Георгиева,,Връбница2,,и така!

  • @bulgariantimes
    @bulgariantimes 22 дня назад +6

    Георги Аспарухов безспорно е най-големият талант, който българският футбол е раждал. Ако имаше възможност да играе за някои от европейските грандове със сигурност щеше да е носител на поне една златна топка и то в епохата на Пеле, Бекенбауер и т.н и т.н.

  • @bilqnaemilova4381
    @bilqnaemilova4381 26 дней назад +7

    Разплака се жената водещата както и аз ,велик човек е бил нищо че по това време аз не съм била родена.

  • @aleksandar3496
    @aleksandar3496 Месяц назад +7

    Велик ..

  • @RaynaChakarova
    @RaynaChakarova 18 дней назад +1

    Стига сензации! Жената, която тук определят като силна, разчита на това, че много хора са в отвъдното и няма как да опровергаят някои нейни фантасмагории. Ако беше силна любовта ѝ, нямаше да са в развод и нямаше тя да се намеси в живота на друго семейство. Не злословя, а пиша за премълчаната от Величка Аспарухова истина. Тази жена не заслужаваше Георги Аспарухов. Ако има съвест, поне пред себе си да го признае, вместо да се прави на това, което не е и да идеализира миналото си.

    • @IvaPetrova-kf6it
      @IvaPetrova-kf6it 17 дней назад +1

      Сестрата, зета на Гунди са живи. Много семейни приятели са живи. Разбира се, че ако нещо не е вярно може да се опровергае. Всеки брак има проблеми. Разводът се споменава и обяснява във филма....Този натиск, който има от кариерата и славата при съпруга, малко жени ще го издържат.

    • @RaynaChakarova
      @RaynaChakarova 7 дней назад

      @@IvaPetrova-kf6it Децата от разбитото от Величка семейство също са живи, госпожо - помнят за кого започна да се грижи баща йм вместо да бъде с тях. Знаят и как връзката му с Величка се отрази на работното му място. Всички тактично няма нищо да опровергават, което не значи, че трябва да приемем премълчаването на истината, още повече, че Величка е била консултант при създаването на филма. Каква "легенда за любовта" е той? Поклон пред паметта на Георги Аспарухов и неговата любов към футбола! Останалото в него е недотам правдиво, що се отнася до любовта в семейството му. Така представена, това не е легенда, за която напоително разказва Величка в не едно интервю.

  • @bogdantenev2764
    @bogdantenev2764 28 дней назад +2

    Тая жена Величка Маркова яко е командвала Гунди!Даже и на преговорите за трансфер тя е командарела и определяла всичко...

    • @MirelaYordanova
      @MirelaYordanova 25 дней назад

      @@bogdantenev2764 Така ли си мислите? Първо изгледайте филма и после пишете.

    • @zhivkaradeva4579
      @zhivkaradeva4579 23 дня назад +5

      Тя е учила и знаела английски, затова е говорела на преговорите...освен това е по-екстровертна. По това време рядко хора са знаели английски. Тя е от образовано семейство с високо социално положение.... За разлика от него.Но любовта като дойде, не пита.

    • @cyanakieva
      @cyanakieva 22 дня назад

      Абсолютно сигурно. Мислех си го, докато я гледам, познавам такъв тип жени, които хващат по скромни мъже и добряци и ги връткат на пръста си. Нито е красавица, нито блести с някакъв чар, но е достатъчно обсебваща. Представям си, какво са си говорили тогава софийските красавици: Гунди откъде я намери тая, като всички красавици са в краката му, но явно тази жена го е притеглила с нещо. Подобен е случая с другия култов красавец- Апостол Карамитев, който си взе постничката Маргарита Дупаринова.

    • @RaynaChakarova
      @RaynaChakarova 18 дней назад +1

      @@zhivkaradeva4579 Тя, любовта на Величка, както дошла, така си и отишла, но по интервютата тя се идеализира, а от читателите и слушателите се героизира дори. Колкото до английския, за кое време говорите? - по него време имаше езикови гимназии. Едно е да служиш за преводач на преговори, друго е да се налагаш с мнението си, което по-горе господинът определя като командване. Не говорете под силата на емоции, а се осведомете кое как е стояло в действителност.

    • @IvaPetrova-kf6it
      @IvaPetrova-kf6it 17 дней назад +1

      @@RaynaChakarova През 70-те и 80-те години, когато езиковото образование започва да се развива по-активно, броят на езиковите гимназии достига около 10-15 в цялата страна. През 50-60 те години са 5 за цялата страна, основно за дипломатическите нужди. Пример: Немската гимназия в Ловеч (основана през 1950 г.)
      Френската гимназия в София (основана през 1961 г.), Английската гимназия в София (основана през 1963 г.). Тогоава да знаеш английски на ниво, да преговаряш е било рядкост и от Милан са се възползвали.