Я яка перечитала Відьмака три рази, погоджуся з автором. Це точно не саме вау яке найкраще що ви читали. Але щось в ньому є таке затишне, що час від часу хочеться повернутися до цієї серії. Автору дяка за канал. Процвітання та розвитку.
Сказав би що 80%+ тексту написано посередньо, проте той шматочок що залишається розкриває персонажів і викликає емоції як жодна інша історія з прочитаних мною. Є якась магія в Сапковського й до книг хочеться повертатись.
Читав Сапковського , Дж. Мартіна та Абемкромбі тому розумію про що говорить автор і цілком з ним згоден . Придивився ще декілька авторів які мене зацікавили. Велика подяка Павлу за такі чудові рекомендації , та за ролик в цілому))
Вже майже чверть століття читаю все фентезі з хорошими відгуками, до якого можу дотягнутись. Погоджуюсь із Вами щодо Аберкромбі. Він просто найкращий у своєму жанрі і ніхто з існуючих сучасних авторів фентезі навіть близько не видає настільки якісні твори.
Дякую за відео! Занотував собі) "Оповістки з меекханського прикордоння" Роберта Вегнера ще чудова серія темного фентезі. Захопила увагою до битв, організації війська і реалістичною жорстокістю свого світу
@@PavloFantastenko точно є, навіть більше однієї частини, здається. www.yakaboo.ua/ua/opovistki-z-meekhans-kogo-prikordonnja-kniga-1-pivnich-pivden.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjws560BhCuARIsAHMqE0HWXuO4otDi0ghsWSSBcVsixhx-K37FUFGinvkmoKr1v7_qNcrDYkgaAi6OEALw_wcB
Так, все вірно, вже перекладено чотири частини, п'ята буде восени. Але третю книжку зараз нереально знайти в продажі, тому треба чекати додрук. Він теж буде восени, разом з виходом п'ятої частини. (Так, я витратив купу часу пошуках інфи про додрук:) )
Дякую за цікавий огляд. З перелічених книг читав "Останнє бажання" Сапковського і "Червоний лотос" Саульського, і в цьому порівнянні виграє перша. Реалістичні, добре продумані персонажі, які ведуть складні діалоги, і в яких є прихована напруженість, боротьба особистостей. У Саульського це все значно слабкіше. Сапковський також виграє обігруванням різних, відомих нам з дитинства казок, що є досить дотепно. Мінусом у нього є Любисток - можливо в книзі був потрібен подібний персонаж, але він вийшов занадто мультяшним і комедійним, і дещо псує враження.
Дякую за чудову підбірку, якраз терміново потрібен книжковий ескапізм, а то геть загрузла в нонфіці. "Перший закон" та "Відьмак" прочитані, дуже достойні серії. Навіть не знала, що є спінофи до "Першого закону", побігла шукати.
Ооо, величезне дякую. Після розчарування серіалом Дому дракона хотіла прочитати щось круте і фентезійне. Хоч деякі серії вже читала, але дещо новеньке для мене знайшлося. Дякую !
Дякую. Радий, що корисно було. А мені подобається Дім Дракона :) Це навіть краще за книгу, бо вона нудна для мене:) Пісня льоду та полум'я набагато цікавіше.
@@Romul987 , ну мене не дуже цікавить світ Толкіна, тому не дивилася і судити не можу. Але от відзначити, що сценаристи "Драконів" почали пхати відсєбятіну і псувати персонажів, я можу )
@@PavloFantastenko , ну книга і не повинна бути неймовірно цікавогєю. Все ж це звичайний літопис. Але от Танець дракону там описаний був досить детально, логічно і цікаво. Зміни сценаристів абсолютно злили всі плюси історії Мартіна. Тому особисто я розчарована
Дякую за відео! Зайшла подивитися переважно через Сандерсона, бо роздумую над покупкою. І ви мене переконали 😄 Але ж тепер я хочу і інші серії! Дуже класна підбірка і емоційний опис!
Для мене особливою рекомендацією, коли шукала, що читати після романів Мартіна, стали книги Кея Гая Геврієла. Останні його романи подобаються менше. Але як я була рада, що нарешті, його романи почали випускати в Україні, і видавництво Апріорі випустило, на мою особисту думку, його кращий роман в двох частинах "Сарантійську мозаїку". Детальне пропрацювання світу, політика, історія, моральна невизначеність, герої, яким віриш......
Як на мене тут не вистачає дійсно талановитого молодого польського автора Роберта Вегнера та його Хронік Меекханського прикордоння». На відміну від абсолютно вторичного та примітивного Аберкромбі Вегнер насправді створив цікавий Світ, з оригінальною магією, релігією, історію розвитку народів тощо. Також він довів, що польське фентезі це не лише Сапковський.
Сандерсон - дуже потужний автор. Хроніки Буресвітла за задумкою буде з 10 книг. Із завершених серій, краще починати з Mistborn. В порівнянні з Мартіном, стилі ... ну дуже різні... В темному фентезі для мене Аберкромбі - топ, в захваті від його стилю. А завершення першої трилогії - це просто ідеал, викликаючий купу різноманітних емоцій. Кожна окрема книжка включає пасхалки до попередніх, тому раджу читати в порядку написання. В серпні 2024р КСД видасть шосту із дев'яти книжок в сесвіті Першого Закону - "Багряна Країна".
А для мене навпаки - завершення трилогії - це слабка частина, бо ми побачили розв’язки ліній ключових персонажів, але не більш масштабно і найцікавішої, як на мене - протистояння двох магів. І, на жаль, в наступних книгах автор цю тему так і не розвинув(пам’ятаю колись, коли читав після трилогії окремі книги все чекав, ну коли ж продовження про Баяза, але не дочекався😅), навіть в останній своїй трилогії.
@@VadymYezerskyi Кожен отримав своє, в неочікуваний спосіб, з урахуванням наслідків. Khalul не був частиною трилогії. Цікаво буде, якщо його буде введено, як персонажа зі своїми неоднозначними рисами і мотивами.
@@VadymYezerskyi і на додаток - складнощі перекладу: перша частина повинна називатися "Клинок сам по собі" бо це частина цитати "Клинок сам по собі викликає насилля".
Дякую за відео і поради. В мене зазвичай погана пам'ять на персонажів, дуже швидко після прочитання забуваю їх імена, а от після прочитання "Першого закону" від Аберкромбі, я і досі пам'ятаю ім'я майже кожного і це багато про, що говорить. P.s Заздрю людям які ще не читали трилогію "Перший закон".
+++, яка це була насолода ці книги читати вперше... Та й впринципі і на перечитуванні вони чудово заходять. Я вже 4 рази перші дві трилогії його прочитав, а третю ж не дуже хочеться, бо болить що сталося з моїм фаворитом( Це ще особливий кайф книги Аберкромбі слухати, бо там дуже якісний наратор
Рекомендую Р. Скотт Беккера та його серію про Другий Апокаліпсис. Один із небагатьох авторів, хто разом з Мартіном тямить в історичних та соціальних процесах псевдо-середньовіччя. Ще їх об"єднує загальна песимістична тема "Зима/Апокаліпсис близько".
@@PavloFantastenko Не знаю, я слухав англійською. Може з часом перекладуть, так як Беккер зараз набирає певну популярність у буктьюбі на Заході, однак він складний для перекладу. Автор має PhD по філософії, в нього складний поетичний стиль, в останніх книгах все більше застосовує різні літературні прийоми типу "потоку свідомості". Ну і саме головне - це дійно ТЕМНЕ фентезі, всякі Аберкромбі - веселі хлопчики в порівнянні. Причому ТЕМНЕ не тільки через насилля, а ще й в такому трансцендентному сенсі, в сенсі жаху людського буття. З плюсів - дуже класний сеттінг і дуже класний ворог, одні з найкращих в "серйозному" фентезі. З мінусів (як на мене) - деяка водянистість і літературність, самокопання персонажів, копання в їх моральних травмах і т.д.
О, Саульський, забув про нього і взагалі немає в топах сторінок 5 точно в ріних книгарнях, закинув 3 до корзини, дякую за нагадування. (Вільямса куплю як три вийде) Хотів ще й Сандерса трилогію але зараз читаю Джордана - і так перевантаження такого роду фентезі))) Перший закон + Відьмак +
@@PavloFantastenko якщо тираж малий то можу десь і не придбати🤷 колись так шукав "падіння гіперіону" синю, ледве знайшов в якихось канцтоварах де розділ з книжками на пару сторінок. Гарно було б продавати всю серію окремим лотом, неподільно😌
Дякую за підбірку, після ваших відео без поповнення списку "треба почитати" я не лишаюсь)) За Відьмака з вами погоджуюсь, читала лише один раз, але не так вже й давно, круті книжки, але далеко не кращі з того що читала (четверта частина найгірша як на мене)
На випадок, якщо тут є металюги: Аберкромбі був монтажером документалок про Айрон Мейден, бачив якось інтерв¹ю з ним на ютубі, дуже класний чувак. Раджу "Перший закон" обома руками
Я Аберкромбі якось не оцінив, читав, але видався просто непоганим середнім фентезі, не те щоб сильно гірше Сапковського доречі. У Мартіна з персонажами краще і з так сказати тактичним сторітеллінгом)) Саульський є на руках, доволі прикольний саме стилем азійським) Не зустрічав такого у не-азіатів, бо від Ребекки Кван, Сіжань Джей Джао, Ю Хан ЛІ такого загалом очікуєш і його і отримуєш. Сандерсон робить прикольні світи, які ще й всі повязані між собою, чи відсилаються якимось чином, такий собі Сандерсверс. Але всі вони трохи схожі, мають спільну рису висока насиченість спецуміннями. Проте от персонажі/історії у нього просто норм, не шикарні, але й не погані. Все це звісно субєктивна думка)
Дякую за гарну підбірку. Від себе додам цикл "Поларі" українського автора Романа Суржикова - епічне технофентезі, яке теж часто порівнюють з Мартіном та Аберкромбі. Дуже цікавий сюжет, класні персонажі і світ, усім рекомендую. До того ж нещодавно була дописана остання 6-та книга. (Книги написані російською, можливо до вашої добірки не зовсім підходять, але згадки варті)
Знаю цього персонажа. Читав перші томи. Дійсно чудове фентезі, одне з найкращих на моїй пам'яті. Він легко може тягатися із західними авторами. Але є одне але. Написано росіянською, автор сидить а Києві, мовчить про війну і видається на болотах. Отак. Тому якщо про нього щось казати, то тільки в розділі 'Малороси. Вони писали за Родіну".
На мій погляд Д.Мартін почав дуже розтягувати свій цикл вже з 4-ї книги. І ще він так довго пише. А після того, як серіал обійшов книжкові події - це для мене, як читача, плівок у душу (навіщо мені чекати на продовження?)
@@PavloFantastenko його видавав Клуб Сімейного Дозвілля,але щось після першої книжки далі не пішло,ще фільм був Сьомий Син,але то не епічне фентезі але теж цікаво!!!
Привіт 🤗 Слухаю Відьмака польською мовою, і на ніч читаю в електроніці Робін Гобб "Учень вбивці" і мені дуже подобаються ці історії 🥰. А Ви , Павло, читали Учень вбивці? Цікаво чи Вам сподобалось 😊
сандерсона 5та англ наприкінці року виходить, і планується 10, але сюжетними арками по 5, тож після цієї буде перерва. але він пише ще купу всього іншого в космері, тож щоб його наздогнати треба добряче постаратись 😅
Щиро сподіваюся що колись видадуть Марка Лоуренса всі його цикли і ви зможете доповнити це відео бо його цикли просто шикарні особливо розбита імперія і війна червоної королеви стільки насилля і сюжетних твістів я давно не бачив
Приєднусь і дякую за відео. "Хроніки Буресвітла" прочитані дві книги. Зараз "З-імли-народжені". Дякую за чудові огляди фентезі. Але не пам'ятаю чи згадували ви в своїх відео про "Оповістки з Меекханського прикордоння " Р. М. Веґнера. Також, на жаль, мало відгуків. Й не знати, коли продовження.
рекомендації книг та огляд цікаві, дякую Мартіна читав, кльова і насичена подіями історія та закинув коли почув його неоднозначні висловлювання. Сапковського читав також, сподобалась серія та деталей не памʼятаю бо читав давно ) а за нових авторів дякую, вкотре зробив собі помітки 😊
@@the_doomcliff десь влітку 2022 він сказав щось на кшталт “та нормальні ті ***, шо за хейт в їх сторону», а потім коли вперше в інформаційному просторі були новини про ядерку він писав шо тра на драконі злітати на кодло зла типу виправдався, та після першого висловлювання я видалив книги з свого кіндла і поки не планую дочитувати )
хех, залишив комент та він не опублікувся хоча я там не писав поганих слів спроба номер 2 загугліть комент автора червня 2022 а потім осені 2022. він і за них і за нас
Іноді коли блогери розповідають про те який Аберкромбі крутий я з жахом згадую останню третину глав Логена з Останнього аргументу королів і думаю що то я якогось іншого Аберкромбі читав. Бо я буквально заставляв себе додавити ще одну главу з описом махання мечів/сокир/шотамще і кряхтіння з нулем розвитку сюжету. Я розумію шо там може подобатись(деконструкція фентезі в принципі, мені то не сподобалось але хто я такий щоб засуджувати чужі фетіши), але то як воно написано то до Мартіна(перших 3 книг) і Сапковського там як до Луни пішки
У Ротфуса доречі свої приколи) Бо до вступу в університет в першій книзі то скарб, а от потім хочеться хоч якогось фейлу та випробувань нормальних для гг та розвитку сюжету. З цим у багатьох письменників-фантастів дещо проблеми насправді. Хоча доречі от про "як написано", то тут дійсно дуже круто, моя повага Сандерсона, про якого ви тут розповідали, також щось частково в другій і сильно в третій книзі шо я називаю "понесло на аніме". В плані філерних глав стало як в Наруто, але я тримаюсь бо світ класно прописаний😅
Дякую за відео! Чи ти читав коли-небудь "Колесо Часу" Роберта Джордана? Якщо будеш шукати інфу про це епічне фентезі, то ігноруй інформацію про серіал)
Читав перші п'ять книжок. Непогано, але для мене воно занадто переоцінене. Проте я в курсі потужного впливу цих книжок на фентезі загалом. Серіал мурня повна :)
Я би ще додав до даного списку ще й Гришаверс від Лі Бардуго. Нещодавно прочитав крайню книжку Царство Вовків (ну дуже епічно, і фінал такий неочікуваний). Але з Бардуго те саме, що і з Саульським -нерозкручено. А, ще не читайте 9-й Дім-- це така нудятина. І дякую за цікавий випуск.
@@PavloFantastenko Там треба пересилити першу частину, а далі починається цікавеньке. І я розумію несхвалення цього циклу, бо Равка нагадує місцями одну нехорошу країну. Але там цього мало, треба просто перетерпіти.
Аберкромбі крутий. Я обожнюю гарні character arcs і він з цим справляється. Кращими за нього, на мою думку, тільки Джеймс Корі. Глотка та Догмен мої улюблені))
Навіть не чула що Саульского перекладали в укр виданні, це ж треба! Пошукаю) Сам Мартін колись давав список книг, які він рекомендує тим, хто чекає нс продовження😂 Там ше були Робін Хобб і Кей. Так я ними і зацікавилася, доречі
От багато хто про Саульського не знає. Так, я бачив в топах інших Гобб та Кея. Але для мене взагалі немає якоїсь схожості тут, тому й не радив. Але письменники потужні. Дуже.
Я б за Букшеф не переживала, там зв'язки з московитськими видавцями. І вони до пуття не розірвали їх, тому це видавництво багато хто просто ігнорує з книголюбів
@@PavloFantastenko цікаво. На жаль, я бачила тільки відписки без доказів... та й ще до повномасштабного вони видали м'ятну казку - це вже впасти нижче нікуди... тому я рада, що після проблеми трьох тіл я там нічим і не цікавилася...
А що з приводу Хронік Амбера, вони наче теж схожі? я їх давно читав, але вони наче теж були дарк фентезі, зі своїми війнами та інтригами... Треба буде перечитати, бо майже нічого не пам'ятаю)
Теж давно читав, але я не бачу паралелей з книгами Мартіна. Тим паче там і сучасний світ був. Але загалом книги гарні, проте я не дочитав серію до кінця.
Мені Сандерсон зовсім не зайшов, він пише сухо, описує декількома розділами те, що автор з іншим стилем написав би значно коротше. Багатьом він подобається, але якість його книг значно поступається Мартіну чи Аберкромбі
Привіт. А чи читали ви книгу "Право Сильного" від українського автора та військовослужбовця Костянтина Ульянова? Наче як по відгукам теж темне фентезі, і доволі непогане. Якщо читали, то що можете сказати про цю книгу? В нього є більш популярна книга з військової психології "Броньований розум"
@@PavloFantastenko давно придивлявся до цієї трилогії, Ваша рекомендація стала останньою краплею😀 А бойове фентезі мені якраз подобається. Взагалі люблю, аби було побрутальніше, тому grimdark - це моя тема. Аберкромбі, Еріксон, Сандерсон, Сапковський, Вегнер, Гжендович...
В Украине есть замечательный автор Роман Суржиков, написавший шикарный фентези-цикл Полари. P.S. Написано на русском, поэтому и я на русском пишу, чтобы те, кого от него корежит, не вчитывались:)
В Україні є чудовий малорос Роман Суржиков. Який після повномасштабного вторгнення сидить тихо та видається на болотах, а ще продає книжки ці свої на роісянському "Автор тудей". Я в курсі про його цикл, бо читав і це дійсно чудове фентезі, яке може потягатися з іноземними авторами. Я серйозно. Але я не раджу нікому читати це саме через згадані вище аспекти. В мене є ідея зняти про нього ціле відео та розказати українцям про цього "українського автора". Обов'язково напишу його та попрошу коментарі. Якщо він відповість, звичайно.
@@PavloFantastenko Это неправда. Он не продает книжки на автортудей, за что его там хейтят. И он не "сидит тихо", а прямо говорит о войне на своей странице в Фейсбуке.
Я сам їх там бачив, бо десь випадково побачив пост про нього. А ще я бачив новину, що в нього вийшли друком книжки його на болотах. Через фантлаб чи щось таке. Зазугліть і подивіться.
чув що Мартін надихався серією книг "Колесо Часу" Роберта Джонсона, також є українською мовою, на даний момент перекладено 6 з 14 книг, також є серіал, 2 сезони
Не чув про це. Прикольнл. Теж читав, але не вважаю, що воно багато а чому схоже. Але от все є пропрацьований світ, розмита мораль, відсутність Добра та Зла.
Мені не сподобався огляд. Очикував хоч щось про що власне самі книжки, отримав лише емоції автора - "вау, епічно, дракони, темне фентезі" - про усі серії. Якби детального переказу сюжету не потрібно, але що взагалі відбувається в серіях можна було б трохи розповісти. Хоча все одно дякую за наводку, про деяких не чув взагалі
Дякую за критику. Теж потрібно :) Так, я навмисно нічого не казав про сюжет, а розповідав про враження більше. Згоден, що це однобоко. Можливо в інших добірках розповідатиму більше.
@@PavloFantastenkoне зовсім розумію як можна описувати книгу яку прочитав на 20%, оскільки в Шлях Королів на початку всі події можна описати парою речень, в Далінара з психікою негаразд, Шалан приїхала до Ясни, Каладіна везуть доживати свої роки. Так книги круті, друга набагато більше подобається за першу, але ж як описувати не прочитавши навіть першої
Аберкромбі до Мартіна ще рости та рости, і шансів дорости до Мартіна в нього в принципі не має. У нього навіть не вистачило уяви аби створити нормальну карту світу, тупо передрав мапу Європи.
@@PavloFantastenko як кажуть на колір та смак - усі фломастери різні. Світ Аберкромбі мені здався "пустим" та "коридорним", як буває в деяких відеоіграх. Тобто герої кудись ідуть по світу без мешканців. Власне існують лише ті, хто відіграє якусь роль у сюжеті, а у Мартіна - живі місця та селища, які немов існують не лише тому, що автор розповідає якусь історію а існують взагалі. Крім того, фанерні герої. У Аберкромбі насправді класно прописаним (для мене) персонажем є лише інквізитор Глокта, можливо Майор Коллем Вест, інші ж настількі ж картонні, як класичні герої РПГ ігор: (варвар, розбійник, маг). А місцевий варіант афроамериканки, що постійно матюкається, то просто треш. Але знову таки повторюсь, на колір та смак, товариш не всяк.
Читала Червоний лотос - це для мене повний провал, двійка. Головний герой - нюня. Жіночі персонажі - крінж. До сюжету є великі питання. За сцену з цуценям не вибачу, адже потім є виправдовування цього героя. Далі не читатиму.
@@PavloFantastenko моя знайома теж читала переді мною. Ми читали ще у 2022. Взагалі, все було ок, окрім от того, що автор вважає, що, коли жінку ґвалтують, вона потім буде ввідаватися якомусь гарному чувакові, забувши про все на світі, в тому числі про своє завдання. Не вірю. Я думаю, що чоловікам зайде більше, якщо вони не звертатимуть на таке увагу.
За Букшеф - ви, може, пропустили, але видавництво - це русня, яка каже шо вона ніби то не русня. Було навіть розслідування, тож... оминайте їх і не підтримуйте своєю копійчиною.
Я яка перечитала Відьмака три рази, погоджуся з автором. Це точно не саме вау яке найкраще що ви читали. Але щось в ньому є таке затишне, що час від часу хочеться повернутися до цієї серії.
Автору дяка за канал. Процвітання та розвитку.
Дякую за перегляд, думку та побажання:)
Сказав би що 80%+ тексту написано посередньо, проте той шматочок що залишається розкриває персонажів і викликає емоції як жодна інша історія з прочитаних мною. Є якась магія в Сапковського й до книг хочеться повертатись.
З цим теж згоден, але все ж переоцінено.
Дякую вам за цікаве відео! Повністю з вами згодна щодо Аберкромбі - він дуже крутий!
Читав Сапковського , Дж. Мартіна та Абемкромбі тому розумію про що говорить автор і цілком з ним згоден . Придивився ще декілька авторів які мене зацікавили. Велика подяка Павлу за такі чудові рекомендації , та за ролик в цілому))
Вже майже чверть століття читаю все фентезі з хорошими відгуками, до якого можу дотягнутись. Погоджуюсь із Вами щодо Аберкромбі. Він просто найкращий у своєму жанрі і ніхто з існуючих сучасних авторів фентезі навіть близько не видає настільки якісні твори.
Для мене троооохи вище за нього Ротфус :) Або на рівні :)
Дякую за відео! Занотував собі)
"Оповістки з меекханського прикордоння" Роберта Вегнера ще чудова серія темного фентезі. Захопила увагою до битв, організації війська і реалістичною жорстокістю свого світу
А цієї серії наче немає українською. Я б додав, бо схоже. Так.
@@PavloFantastenko точно є, навіть більше однієї частини, здається. www.yakaboo.ua/ua/opovistki-z-meekhans-kogo-prikordonnja-kniga-1-pivnich-pivden.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjws560BhCuARIsAHMqE0HWXuO4otDi0ghsWSSBcVsixhx-K37FUFGinvkmoKr1v7_qNcrDYkgaAi6OEALw_wcB
Так. Мені вже сказали десь тут в коментарях. Оце я реально провтикав.
Так, все вірно, вже перекладено чотири частини, п'ята буде восени. Але третю книжку зараз нереально знайти в продажі, тому треба чекати додрук. Він теж буде восени, разом з виходом п'ятої частини.
(Так, я витратив купу часу пошуках інфи про додрук:) )
Обожнюю оповістки. Саме з них я зрозумів що темне фентезі це мій найулюбленіший жанр. Дуже сильно рекомендую. Прям не відірватись
Дякую за цікавий огляд. З перелічених книг читав "Останнє бажання" Сапковського і "Червоний лотос" Саульського, і в цьому порівнянні виграє перша. Реалістичні, добре продумані персонажі, які ведуть складні діалоги, і в яких є прихована напруженість, боротьба особистостей. У Саульського це все значно слабкіше. Сапковський також виграє обігруванням різних, відомих нам з дитинства казок, що є досить дотепно. Мінусом у нього є Любисток - можливо в книзі був потрібен подібний персонаж, але він вийшов занадто мультяшним і комедійним, і дещо псує враження.
Дякую за цікаве порівняння.
Схоже, у Вашому житті просто нема такого рафінованого дебіла, як Любисток, тому він здається мультяшним)
Але іноді то дійсно ту мач)
Дякую за контент)
Чудова підбірка, вже придбав хронікт буресвітла у гугл книжках)
Зараз почну читати)
Чудовий вибір :)
Дякую за чудову підбірку, якраз терміново потрібен книжковий ескапізм, а то геть загрузла в нонфіці. "Перший закон" та "Відьмак" прочитані, дуже достойні серії. Навіть не знала, що є спінофи до "Першого закону", побігла шукати.
Ооо, величезне дякую. Після розчарування серіалом Дому дракона хотіла прочитати щось круте і фентезійне. Хоч деякі серії вже читала, але дещо новеньке для мене знайшлося. Дякую !
Дякую. Радий, що корисно було. А мені подобається Дім Дракона :) Це навіть краще за книгу, бо вона нудна для мене:) Пісня льоду та полум'я набагато цікавіше.
У порівнянні з "Перстнями влади" "Дім дракона" то шедевр.
@@Romul987 , ну мене не дуже цікавить світ Толкіна, тому не дивилася і судити не можу. Але от відзначити, що сценаристи "Драконів" почали пхати відсєбятіну і псувати персонажів, я можу )
@@PavloFantastenko , ну книга і не повинна бути неймовірно цікавогєю. Все ж це звичайний літопис. Але от Танець дракону там описаний був досить детально, логічно і цікаво. Зміни сценаристів абсолютно злили всі плюси історії Мартіна. Тому особисто я розчарована
Маєте рацію :)
Дякую за відео! Зайшла подивитися переважно через Сандерсона, бо роздумую над покупкою. І ви мене переконали 😄 Але ж тепер я хочу і інші серії! Дуже класна підбірка і емоційний опис!
Дякую, що подивилися. Радий, що допоміг :)
Дякую за підбірку, замовила нарешті Теда Вільямса)
Дякую за довіру.
Дякую за цікаве відео, занотувала!!
Дякую! Виніс для себе кілька книжкових серій. Підписка!
Дякую. Радий, що допоміг.
Для мене особливою рекомендацією, коли шукала, що читати після романів Мартіна, стали книги Кея Гая Геврієла. Останні його романи подобаються менше. Але як я була рада, що нарешті, його романи почали випускати в Україні, і видавництво Апріорі випустило, на мою особисту думку, його кращий роман в двох частинах "Сарантійську мозаїку". Детальне пропрацювання світу, політика, історія, моральна невизначеність, герої, яким віриш......
Для мене Кей більше у сторону Толкіна та Вільямса. Тому й не додав.
Як на мене тут не вистачає дійсно талановитого молодого польського автора Роберта Вегнера та його Хронік Меекханського прикордоння». На відміну від абсолютно вторичного та примітивного Аберкромбі Вегнер насправді створив цікавий Світ, з оригінальною магією, релігією, історію розвитку народів тощо. Також він довів, що польське фентезі це не лише Сапковський.
Спасибі за поради по книжкам! Не люблю спойлерів, заходжу дивить які книжки на огляді.
Сандерсон - дуже потужний автор. Хроніки Буресвітла за задумкою буде з 10 книг. Із завершених серій, краще починати з Mistborn. В порівнянні з Мартіном, стилі ... ну дуже різні...
В темному фентезі для мене Аберкромбі - топ, в захваті від його стилю. А завершення першої трилогії - це просто ідеал, викликаючий купу різноманітних емоцій. Кожна окрема книжка включає пасхалки до попередніх, тому раджу читати в порядку написання. В серпні 2024р КСД видасть шосту із дев'яти книжок в сесвіті Першого Закону - "Багряна Країна".
А для мене навпаки - завершення трилогії - це слабка частина, бо ми побачили розв’язки ліній ключових персонажів, але не більш масштабно і найцікавішої, як на мене - протистояння двох магів. І, на жаль, в наступних книгах автор цю тему так і не розвинув(пам’ятаю колись, коли читав після трилогії окремі книги все чекав, ну коли ж продовження про Баяза, але не дочекався😅), навіть в останній своїй трилогії.
@@VadymYezerskyi Кожен отримав своє, в неочікуваний спосіб, з урахуванням наслідків. Khalul не був частиною трилогії. Цікаво буде, якщо його буде введено, як персонажа зі своїми неоднозначними рисами і мотивами.
@@VadymYezerskyi і на додаток - складнощі перекладу: перша частина повинна називатися "Клинок сам по собі" бо це частина цитати "Клинок сам по собі викликає насилля".
Дякую за відео. Записала собі пару рекомендацій😊
Дякую за відео і поради. В мене зазвичай погана пам'ять на персонажів, дуже швидко після прочитання забуваю їх імена, а от після прочитання "Першого закону" від Аберкромбі, я і досі пам'ятаю ім'я майже кожного і це багато про, що говорить.
P.s Заздрю людям які ще не читали трилогію "Перший закон".
+++, яка це була насолода ці книги читати вперше... Та й впринципі і на перечитуванні вони чудово заходять. Я вже 4 рази перші дві трилогії його прочитав, а третю ж не дуже хочеться, бо болить що сталося з моїм фаворитом( Це ще особливий кайф книги Аберкромбі слухати, бо там дуже якісний наратор
Рекомендую Р. Скотт Беккера та його серію про Другий Апокаліпсис. Один із небагатьох авторів, хто разом з Мартіном тямить в історичних та соціальних процесах псевдо-середньовіччя. Ще їх об"єднує загальна песимістична тема "Зима/Апокаліпсис близько".
Дякую. А українською воно є?
@@PavloFantastenko Не знаю, я слухав англійською. Може з часом перекладуть, так як Беккер зараз набирає певну популярність у буктьюбі на Заході, однак він складний для перекладу. Автор має PhD по філософії, в нього складний поетичний стиль, в останніх книгах все більше застосовує різні літературні прийоми типу "потоку свідомості".
Ну і саме головне - це дійно ТЕМНЕ фентезі, всякі Аберкромбі - веселі хлопчики в порівнянні. Причому ТЕМНЕ не тільки через насилля, а ще й в такому трансцендентному сенсі, в сенсі жаху людського буття. З плюсів - дуже класний сеттінг і дуже класний ворог, одні з найкращих в "серйозному" фентезі. З мінусів (як на мене) - деяка водянистість і літературність, самокопання персонажів, копання в їх моральних травмах і т.д.
Дякую за відео. Буду радий подібному огляду на космічну фантастику.
Щось в тему рано чи пізно буде, тому зробимо :)
Ви мене зацікавили серією азійського фентезі, обов’язково придивлюсь до неї
Гарна підбірка, до речі Розбудити дракона іще не читав, а на Саульського придивляюсь давно..
дякую за рекомендації, дуже корисне відео
О, Саульський, забув про нього і взагалі немає в топах сторінок 5 точно в ріних книгарнях, закинув 3 до корзини, дякую за нагадування. (Вільямса куплю як три вийде) Хотів ще й Сандерса трилогію але зараз читаю Джордана - і так перевантаження такого роду фентезі)))
Перший закон +
Відьмак +
закинув до корзини, вимкнули світло, увімкнули світло - третьої книжки вже немає в наявності🙂
Я з однієї сторони співчуваю, з іншої тішуся, що її купують.
@@PavloFantastenko якщо тираж малий то можу десь і не придбати🤷 колись так шукав "падіння гіперіону" синю, ледве знайшов в якихось канцтоварах де розділ з книжками на пару сторінок. Гарно було б продавати всю серію окремим лотом, неподільно😌
Я читала Начерки сталі і це одне з улюблених фентезі)))
Ще одна людина в нашому клубі читунів цієї трилогії:)
Дякую за відео. Дуже влучно. Я закінчую читати Мартіна, в планах далі Сандерсон.
Бажаю вам розвитку каналу і гарних книжок
Дякую :)
Дякую за підбірку, після ваших відео без поповнення списку "треба почитати" я не лишаюсь))
За Відьмака з вами погоджуюсь, читала лише один раз, але не так вже й давно, круті книжки, але далеко не кращі з того що читала (четверта частина найгірша як на мене)
Дякую дуже. Мої улюблені Аберкромбі і Мартін. Спробую почитати Саульського, якщо знайду електоронний варіант.
Читаючи Начерки сталі я переживала дуже глибокі емоції, описи взагалі мій рекомендаційон - у мене все було у вигляді фільму, і це дуже круто
Дякую, за цікаве відео.
На випадок, якщо тут є металюги: Аберкромбі був монтажером документалок про Айрон Мейден, бачив якось інтерв¹ю з ним на ютубі, дуже класний чувак. Раджу "Перший закон" обома руками
Я Аберкромбі якось не оцінив, читав, але видався просто непоганим середнім фентезі, не те щоб сильно гірше Сапковського доречі. У Мартіна з персонажами краще і з так сказати тактичним сторітеллінгом)) Саульський є на руках, доволі прикольний саме стилем азійським) Не зустрічав такого у не-азіатів, бо від Ребекки Кван, Сіжань Джей Джао, Ю Хан ЛІ такого загалом очікуєш і його і отримуєш. Сандерсон робить прикольні світи, які ще й всі повязані між собою, чи відсилаються якимось чином, такий собі Сандерсверс. Але всі вони трохи схожі, мають спільну рису висока насиченість спецуміннями. Проте от персонажі/історії у нього просто норм, не шикарні, але й не погані. Все це звісно субєктивна думка)
"Оповістки з меекханського прикордоння" також дуже хороше фентезі. Додав би до цього списку
Очікувала на "Літопис сірого ордену" 😄
Хах, до речі, скоро буде огляд. Потужна трилогія, але я не бачу зв'язку :)
Сказання Меекханського Прикордоння ❤
Дякую за гарну підбірку. Від себе додам цикл "Поларі" українського автора Романа Суржикова - епічне технофентезі, яке теж часто порівнюють з Мартіном та Аберкромбі. Дуже цікавий сюжет, класні персонажі і світ, усім рекомендую. До того ж нещодавно була дописана остання 6-та книга. (Книги написані російською, можливо до вашої добірки не зовсім підходять, але згадки варті)
Знаю цього персонажа. Читав перші томи. Дійсно чудове фентезі, одне з найкращих на моїй пам'яті. Він легко може тягатися із західними авторами. Але є одне але. Написано росіянською, автор сидить а Києві, мовчить про війну і видається на болотах. Отак. Тому якщо про нього щось казати, то тільки в розділі 'Малороси. Вони писали за Родіну".
У Вас дуже класні огляди і у нас співпадають смаки 🎉 Чому раніше мені ютуб не рекомендував Ваш канал 😢
Дякую. Дивіться більше:) Завтра нове відео вийде про свіженькі книжки.
На мій погляд Д.Мартін почав дуже розтягувати свій цикл вже з 4-ї книги. І ще він так довго пише. А після того, як серіал обійшов книжкові події - це для мене, як читача, плівок у душу (навіщо мені чекати на продовження?)
Воно в нього просто деталізоване. Любить він деталі. А книгу чекають, бо вона краще серіалу, і може бути адекватний фінал :)
дякую за український контент
Доброго Здоров'я!!!А Ви читали Джозеф Діллейні Учень Відьмака,теж прикольно!!!!
Вітаю. Ні. Навіть не чув
@@PavloFantastenko його видавав Клуб Сімейного Дозвілля,але щось після першої книжки далі не пішло,ще фільм був Сьомий Син,але то не епічне фентезі але теж цікаво!!!
Фільм пам'ятаю. Таке собі, але я думаю, то прикол екранізації. Треба буде глянути книгу. Дякую.
@@PavloFantastenko Будь- Ласка, Щастя, Миру та Радості Вам!!!
Рекомендую книжкову серію ВОГНЕВИР
Так, чув про неї. Наче давно не було у продажу.
Кевін Андерсон і його цикл , ну, приглядуюсь.
Так, про "Начерки сталі" навіть не чула ніколи, не знала про існування взагалі.
Вітаю. Радий вас тут бачити :) Я вас дивлюся :) Спробуйте, якщо подобається бойове фентезі.
@@PavloFantastenko 🤗 я також на вас підписана
Вітаю з 1000 підписників. Так тримати. (РОбити відео... робити відео.. сон то для слабаків)
Ого. Дякую. Не бачив, поки ви не написали :)
Аберкромбі - ТОП! Зараз на нього повторно підсів
Для мене він краще Мартіна.
Аберкромбі перший закон ще недочитала, остання книга лишилася. Досить цікаво.
Привіт 🤗
Слухаю Відьмака польською мовою, і на ніч читаю в електроніці Робін Гобб "Учень вбивці" і мені дуже подобаються ці історії 🥰.
А Ви , Павло, читали Учень вбивці? Цікаво чи Вам сподобалось 😊
Чудово. Гарні серії. Так, Гобб неймовірна.
Круто 🎉🎉🎉🎉Пушка🎉🎉🎉🎉
Повністю погоджуюсь з вашою оцінкою творчості Аберкромбі
Дякую :)
сандерсона 5та англ наприкінці року виходить, і планується 10, але сюжетними арками по 5, тож після цієї буде перерва. але він пише ще купу всього іншого в космері, тож щоб його наздогнати треба добряче постаратись 😅
Щиро сподіваюся що колись видадуть Марка Лоуренса всі його цикли і ви зможете доповнити це відео бо його цикли просто шикарні особливо розбита імперія і війна червоної королеви стільки насилля і сюжетних твістів я давно не бачив
Не читав і навіть не чув. Цікаво. Подивлюся.
@@PavloFantastenko ну для мене то одних з найкращих авторів темного фентезі на рівні з Аберкромбі зі своїм унікальним стилем
Приєднусь і дякую за відео. "Хроніки Буресвітла" прочитані дві книги. Зараз "З-імли-народжені".
Дякую за чудові огляди фентезі. Але не пам'ятаю чи згадували ви в своїх відео про "Оповістки з Меекханського прикордоння " Р. М. Веґнера. Також, на жаль, мало відгуків. Й не знати, коли продовження.
Ні, не згадав. Читав перші томи, але ще російською. Наче немає в нас українською, бо це топ саме того, що вийшло українською. Ну, і те, що я читав.
@@PavloFantastenkoОповістки з меекханського прикордоння є українською офіційно. Тримаю в курсі 🤝
Ого. Отак я значить шукав. Капець.
рекомендації книг та огляд цікаві, дякую
Мартіна читав, кльова і насичена подіями історія та закинув коли почув його неоднозначні висловлювання. Сапковського читав також, сподобалась серія та деталей не памʼятаю бо читав давно ) а за нових авторів дякую, вкотре зробив собі помітки 😊
А що він казав?
@@the_doomcliff десь влітку 2022 він сказав щось на кшталт “та нормальні ті ***, шо за хейт в їх сторону», а потім коли вперше в інформаційному просторі були новини про ядерку він писав шо тра на драконі злітати на кодло зла
типу виправдався, та після першого висловлювання я видалив книги з свого кіндла і поки не планую дочитувати )
хех, залишив комент та він не опублікувся хоча я там не писав поганих слів
спроба номер 2
загугліть комент автора червня 2022 а потім осені 2022. він і за них і за нас
@@ihorshvydiuk3631 як добре що я встиг прочитати все до цих дат
@@ihorshvydiuk3631 читав, і нічого такого не знайшов.
"Відьмака" я люблю, дуже класний. А от серіал новий, останні сезони, які вийшли, не дивилася, бо мене від попередніх розбомбило.
Там чим далі, тим гірше.
Іноді коли блогери розповідають про те який Аберкромбі крутий я з жахом згадую останню третину глав Логена з Останнього аргументу королів і думаю що то я якогось іншого Аберкромбі читав. Бо я буквально заставляв себе додавити ще одну главу з описом махання мечів/сокир/шотамще і кряхтіння з нулем розвитку сюжету. Я розумію шо там може подобатись(деконструкція фентезі в принципі, мені то не сподобалось але хто я такий щоб засуджувати чужі фетіши), але то як воно написано то до Мартіна(перших 3 книг) і Сапковського там як до Луни пішки
Оце ви дали :) В усіх різні смаки. Комусь і Ротфус не подобається:)
У Ротфуса доречі свої приколи) Бо до вступу в університет в першій книзі то скарб, а от потім хочеться хоч якогось фейлу та випробувань нормальних для гг та розвитку сюжету. З цим у багатьох письменників-фантастів дещо проблеми насправді. Хоча доречі от про "як написано", то тут дійсно дуже круто, моя повага
Сандерсона, про якого ви тут розповідали, також щось частково в другій і сильно в третій книзі шо я називаю "понесло на аніме". В плані філерних глав стало як в Наруто, але я тримаюсь бо світ класно прописаний😅
сподіваюся після вашої реклами мені залишиться комплект саульського на наступний місяць ))
Теж на це сподіваюся. Але водночас сподіваюся, що ні :)
@@PavloFantastenko ооо, нііііі, притримайте мені комплект ))
На сайті видавництва дивіться. Кажуть, що вже третього тому немає. Сподіваюся я в цьому хоч якось допоміг.
@@PavloFantastenko теееекс, про відсутність третьої книги - це якийсь агресивний маркетинг. Всі частини є. Довелося змінити плани і замовити трилогію.
Дякую за довіру.
Дякую за відео! Чи ти читав коли-небудь "Колесо Часу" Роберта Джордана? Якщо будеш шукати інфу про це епічне фентезі, то ігноруй інформацію про серіал)
Читав перші п'ять книжок. Непогано, але для мене воно занадто переоцінене. Проте я в курсі потужного впливу цих книжок на фентезі загалом. Серіал мурня повна :)
Я би ще додав до даного списку ще й Гришаверс від Лі Бардуго. Нещодавно прочитав крайню книжку Царство Вовків (ну дуже епічно, і фінал такий неочікуваний). Але з Бардуго те саме, що і з Саульським -нерозкручено. А, ще не читайте 9-й Дім-- це така нудятина. І дякую за цікавий випуск.
Читав першу книжку. Не зайшло. Але щось є, ви праві.
@@PavloFantastenko Там треба пересилити першу частину, а далі починається цікавеньке. І я розумію несхвалення цього циклу, бо Равка нагадує місцями одну нехорошу країну. Але там цього мало, треба просто перетерпіти.
Проблема в тому, що мало хто захоче терпіти :)
Стопроцентно. Дякую.
Аберкромбі крутий. Я обожнюю гарні character arcs і він з цим справляється. Кращими за нього, на мою думку, тільки Джеймс Корі.
Глотка та Догмен мої улюблені))
Сандерсон є, Сапковський є, Начерки Сталі давно прочитані, чекаю на Аберкромбі. І Дім Дракона це ПРИКВЕЛ, йомайо.
Точно. Приквел. Дякую:) Ви ще одна людина, яка читала Саульського. Привіт вам :)
Навіть не чула що Саульского перекладали в укр виданні, це ж треба! Пошукаю)
Сам Мартін колись давав список книг, які він рекомендує тим, хто чекає нс продовження😂
Там ше були Робін Хобб і Кей. Так я ними і зацікавилася, доречі
От багато хто про Саульського не знає. Так, я бачив в топах інших Гобб та Кея. Але для мене взагалі немає якоїсь схожості тут, тому й не радив. Але письменники потужні. Дуже.
Привіт. Дякую за відео.
Напиши, якщо не важко, в якій послідовності треба читати Відьмака.
В інтернеті все є :) Там перші книги збірки новел :)
Я б за Букшеф не переживала, там зв'язки з московитськими видавцями. І вони до пуття не розірвали їх, тому це видавництво багато хто просто ігнорує з книголюбів
А я бачив пости, які доводили обратне. Тим паче з ними поновили відносини багато магазинів.
@@PavloFantastenko цікаво. На жаль, я бачила тільки відписки без доказів... та й ще до повномасштабного вони видали м'ятну казку - це вже впасти нижче нікуди... тому я рада, що після проблеми трьох тіл я там нічим і не цікавилася...
А мені в них багато чого подобається.
Випадково натрапив на канал
В рекомендаціях
Підписка лайк, ще й планую замовити книги дякую!
Дякую!
А що з приводу Хронік Амбера, вони наче теж схожі? я їх давно читав, але вони наче теж були дарк фентезі, зі своїми війнами та інтригами... Треба буде перечитати, бо майже нічого не пам'ятаю)
Теж давно читав, але я не бачу паралелей з книгами Мартіна. Тим паче там і сучасний світ був. Але загалом книги гарні, проте я не дочитав серію до кінця.
Мені Сандерсон зовсім не зайшов, він пише сухо, описує декількома розділами те, що автор з іншим стилем написав би значно коротше. Багатьом він подобається, але якість його книг значно поступається Мартіну чи Аберкромбі
Чому б ні. Не усім усе подобається. І Сандерсон теж :)
Я мрію про український переклад Малазанської книги полеглих
Привіт. А чи читали ви книгу "Право Сильного" від українського автора та військовослужбовця Костянтина Ульянова? Наче як по відгукам теж темне фентезі, і доволі непогане. Якщо читали, то що можете сказати про цю книгу?
В нього є більш популярна книга з військової психології "Броньований розум"
Не читав, але вона вже в мене і буде відео по ній. Кажуть гарна.
@@PavloFantastenko Чудово. Я теж придбав. Чекає на свою чергу) Цікаво буде порівняти враження)
Переконали! Щойно замовив Саульського😅
Круто. Якщо подобається бойове фентезі, то ви не пошкодуєте. Чекаю на ваші враження:)
@@PavloFantastenko давно придивлявся до цієї трилогії, Ваша рекомендація стала останньою краплею😀
А бойове фентезі мені якраз подобається. Взагалі люблю, аби було побрутальніше, тому grimdark - це моя тема. Аберкромбі, Еріксон, Сандерсон, Сапковський, Вегнер, Гжендович...
В Украине есть замечательный автор Роман Суржиков, написавший шикарный фентези-цикл Полари.
P.S.
Написано на русском, поэтому и я на русском пишу, чтобы те, кого от него корежит, не вчитывались:)
В Україні є чудовий малорос Роман Суржиков. Який після повномасштабного вторгнення сидить тихо та видається на болотах, а ще продає книжки ці свої на роісянському "Автор тудей". Я в курсі про його цикл, бо читав і це дійсно чудове фентезі, яке може потягатися з іноземними авторами. Я серйозно. Але я не раджу нікому читати це саме через згадані вище аспекти. В мене є ідея зняти про нього ціле відео та розказати українцям про цього "українського автора". Обов'язково напишу його та попрошу коментарі. Якщо він відповість, звичайно.
@@PavloFantastenko Это неправда.
Он не продает книжки на автортудей, за что его там хейтят. И он не "сидит тихо", а прямо говорит о войне на своей странице в Фейсбуке.
Я сам їх там бачив, бо десь випадково побачив пост про нього. А ще я бачив новину, що в нього вийшли друком книжки його на болотах. Через фантлаб чи щось таке. Зазугліть і подивіться.
Будь ласка. author.today/u/rsfromkiev/works
І ось. Там само можна знайти вже інші книжки його, видані у 2022-2023 роках fantlab.ru/edition336655
чув що Мартін надихався серією книг "Колесо Часу" Роберта Джонсона, також є українською мовою, на даний момент перекладено 6 з 14 книг, також є серіал, 2 сезони
Не чув про це. Прикольнл. Теж читав, але не вважаю, що воно багато а чому схоже. Але от все є пропрацьований світ, розмита мораль, відсутність Добра та Зла.
З тих циклів, що Ви їх презентували Сандерсона та Вільямса ще не читав. Всі інші - прочитані й таки дійсно варті уваги.
Ви читали Хроніки Амбера?
Колись давно росіянською. Перших томів 3-4. Спочатку було цікаво, але чим далі, тим ставало нудно.
Дякую за відповідь))
Хребет дракона , нудна з кулею описів і ніжнятіни . Начебто автор таким чином розтягує твір
Ваша думка теж важлива. Дякую. Не усім подобається усе. Хребет дракона не виключення.
Це називається пріквел, бо воно до основного сюжету
Мені не сподобався огляд. Очикував хоч щось про що власне самі книжки, отримав лише емоції автора - "вау, епічно, дракони, темне фентезі" - про усі серії. Якби детального переказу сюжету не потрібно, але що взагалі відбувається в серіях можна було б трохи розповісти. Хоча все одно дякую за наводку, про деяких не чув взагалі
Дякую за критику. Теж потрібно :) Так, я навмисно нічого не казав про сюжет, а розповідав про враження більше. Згоден, що це однобоко. Можливо в інших добірках розповідатиму більше.
@@PavloFantastenkoне зовсім розумію як можна описувати книгу яку прочитав на 20%, оскільки в Шлях Королів на початку всі події можна описати парою речень, в Далінара з психікою негаразд, Шалан приїхала до Ясни, Каладіна везуть доживати свої роки. Так книги круті, друга набагато більше подобається за першу, але ж як описувати не прочитавши навіть першої
Я читав росіянською декілька томів. Давно. Це я тепер перечитую українською, щоб оживити їх в пам'яті.
Аберкромбі до Мартіна ще рости та рости, і шансів дорости до Мартіна в нього в принципі не має. У нього навіть не вистачило уяви аби створити нормальну карту світу, тупо передрав мапу Європи.
Отут не згоден. Обидва автори надпотужні, але особисто для мене Аберкромбі кращий. Трішки.
@@PavloFantastenko як кажуть на колір та смак - усі фломастери різні. Світ Аберкромбі мені здався "пустим" та "коридорним", як буває в деяких відеоіграх. Тобто герої кудись ідуть по світу без мешканців. Власне існують лише ті, хто відіграє якусь роль у сюжеті, а у Мартіна - живі місця та селища, які немов існують не лише тому, що автор розповідає якусь історію а існують взагалі.
Крім того, фанерні герої. У Аберкромбі насправді класно прописаним (для мене) персонажем є лише інквізитор Глокта, можливо Майор Коллем Вест, інші ж настількі ж картонні, як класичні герої РПГ ігор: (варвар, розбійник, маг). А місцевий варіант афроамериканки, що постійно матюкається, то просто треш.
Але знову таки повторюсь, на колір та смак, товариш не всяк.
Читала Червоний лотос - це для мене повний провал, двійка.
Головний герой - нюня. Жіночі персонажі - крінж. До сюжету є великі питання. За сцену з цуценям не вибачу, адже потім є виправдовування цього героя. Далі не читатиму.
Чудово, бо усе не ідеальне. Я знайшов людину, яка хоч читала це. Бо зазвичай мало хто чув навіть :)
@@PavloFantastenko моя знайома теж читала переді мною. Ми читали ще у 2022. Взагалі, все було ок, окрім от того, що автор вважає, що, коли жінку ґвалтують, вона потім буде ввідаватися якомусь гарному чувакові, забувши про все на світі, в тому числі про своє завдання. Не вірю.
Я думаю, що чоловікам зайде більше, якщо вони не звертатимуть на таке увагу.
Тут не скажу. З цього ракурсу все можливо. Бо там й до героя багато питань, але книжки загалом мені прям залетіли.
Не подобається Дж. Мартін. Картонні персонажі та звичку погану має, завершувати главу на найцікавішому, а далі забувати про це.
Не згоден про персонажів, а усе інше смаківщина
За Букшеф - ви, може, пропустили, але видавництво - це русня, яка каже шо вона ніби то не русня. Було навіть розслідування, тож... оминайте їх і не підтримуйте своєю копійчиною.
А я бачив розслідування, що вони не русня :)
Якщо читаєте англійською, дуже рекомендую ще Bloodsworn saga.
На жаль, ні.