Dakujem pekne p. Policka za prezentáciu novych produktov myslim ze gel mravcej davnejsie prezentoval p. Sedlacek ale tiez to mal len z rumunska ci z kade...
Dobrý večer, chcem sa vás opýtať, na váš názor, myslíte si že cca 20m² malín a 5m² riedkych lučnych kvetov stačí na znášku pre dve silné včelstva alebo by ste mi niečo odporučili, v okolí nemám žiadne polia so slnečnicou alebo pohankou. Ďakujem za odpoveď. PS v uli je riedky nevitoceny med, takže dokrmovat nemôžem. Ďakujem.
@@marcelpolicka-vcelarstvo6255 Link nejde presne na stránku tak som to skopíroval. 3.3. Kyselina mliečna je označovaná niektorými včelárskymi vedcami, čo sa týka ošetrenia proti klieštikovi, ako prostriedok budúcnosti. Pri správnom použití nevzniká riziko reziduí. V praxi sa kvôli prácnosti neuchytila, väčšinou len na ošetrenie mladých rodín, ktoré sú ešte bez plodu. Keďže nepôsobí na klieštika v zaviečkovanom plode, včely sa ošetrujú, keď už neplodujú (v prípade mladých rodín, keď ešte neplodujú). Ak sa aplikuje ako zimné ošetrenie, tak musí byť teplota nad bodom mrazu. Aplikuje sa 15% L(+) kyselina mliečna (L+ = pravotočivá) postrekom včiel na plástoch - rovnomerne rozprašovačom včely postriekať, ale ich nepremočiť. Včely kyselinu mliečnu dobre znášajú, matke to takisto neublíži, keď ju kyselina zasiahne. Ošetruje sa dva krát v krátkom odstupe, 8ml na jednu stranu plástu (zanderovej miery). Vyťahuje sa plást za plástom a každá strana sa postrieka - kvôli tomuto sa v praxi nepoužíva ako zimné ošetrenie, lebo aplikácia kyseliny štaveľovej je omnoho jednoduchšia. Po trojnásobnom ošetrení kyselinou mliečnou stúpa jej poddiel v zásobách z 200mg/kg na 1000-1500mg/kg, čo ale po 7-8 týždňoch sa zväčšej časti ustúpi (Stoya, 1988). V kvetovom mede je prirodzený obsah kyseliny mliečnej 40-400mg/kg (závisí od pôvodu, priemerne 200mg/kg). Na porovnanie: 180g jogurtu obsahuje 1800mg kys. mliečnej (Puhan, 1973). Pri ošetrení je potrebné si chrániť oči a vyvarovať sa vdýchnutiu.
Dakujem pekne p. Policka za prezentáciu novych produktov myslim ze gel mravcej davnejsie prezentoval p. Sedlacek ale tiez to mal len z rumunska ci z kade...
Áno viem ale toto je slovenský výrobok
Kde sa dájú kupiť tieto novinky?
8:30
Dobrý den pane Policka jeto super ten gel. Unás v Čechách jsem tohle ještě neviděl a zajímalo by mě při jakých teplotach to lze podávat. Děkuji
Môžete tak ako keď dávate odparom kyselinu mravčiu do 25 stupňov
👍👍
Ďakujem
Toto sú prípravky presne pre mňa čo nerada niečo riedim, prosím Vás kde sa to dá kúpiť
www.chovatel.sk/testujeme-s-marcelom/
Zdravím
Ten varroa letáč neviem nikde nájsť viete mi poradiť?
Ďakujem
Ešte nie je v ponuke ale bude
Dobrý večer, chcem sa vás opýtať, na váš názor, myslíte si že cca 20m² malín a 5m² riedkych lučnych kvetov stačí na znášku pre dve silné včelstva alebo by ste mi niečo odporučili, v okolí nemám žiadne polia so slnečnicou alebo pohankou. Ďakujem za odpoveď. PS v uli je riedky nevitoceny med, takže dokrmovat nemôžem. Ďakujem.
No je je malo keby to bolo v sledoch tak hej. Počkaj nech zhnusene, vytoctr a potom prikrmujte
To je moc málo to by musely být hektary 😉
Super, teším sa na ostrú skúšku. Tá kyselina mliečna je ľavotočivá?
Aj ja fuuu ro neviem ale dá sa dať do hocijakého rozprašovača
@@marcelpolicka-vcelarstvo6255 Link nejde presne na stránku tak som to skopíroval. 3.3. Kyselina mliečna
je označovaná niektorými včelárskymi vedcami, čo sa týka ošetrenia proti klieštikovi, ako prostriedok budúcnosti. Pri správnom použití nevzniká riziko reziduí.
V praxi sa kvôli prácnosti neuchytila, väčšinou len na ošetrenie mladých rodín, ktoré sú ešte bez plodu.
Keďže nepôsobí na klieštika v zaviečkovanom plode, včely sa ošetrujú, keď už neplodujú (v prípade mladých rodín, keď ešte neplodujú). Ak sa aplikuje ako zimné ošetrenie, tak musí byť teplota nad bodom mrazu.
Aplikuje sa 15% L(+) kyselina mliečna (L+ = pravotočivá) postrekom včiel na plástoch - rovnomerne rozprašovačom včely postriekať, ale ich nepremočiť. Včely kyselinu mliečnu dobre znášajú, matke to takisto neublíži, keď ju kyselina zasiahne.
Ošetruje sa dva krát v krátkom odstupe, 8ml na jednu stranu plástu (zanderovej miery). Vyťahuje sa plást za plástom a každá strana sa postrieka - kvôli tomuto sa v praxi nepoužíva ako zimné ošetrenie, lebo aplikácia kyseliny štaveľovej je omnoho jednoduchšia.
Po trojnásobnom ošetrení kyselinou mliečnou stúpa jej poddiel v zásobách z 200mg/kg na 1000-1500mg/kg, čo ale po 7-8 týždňoch sa zväčšej časti ustúpi (Stoya, 1988). V kvetovom mede je prirodzený obsah kyseliny mliečnej 40-400mg/kg (závisí od pôvodu, priemerne 200mg/kg). Na porovnanie: 180g jogurtu obsahuje 1800mg kys. mliečnej (Puhan, 1973).
Pri ošetrení je potrebné si chrániť oči a vyvarovať sa vdýchnutiu.
Mňa by zaujímalo kde sa dajú kúpiť tieto prípravky?
Tu ale ideme skúšať www.chovatel.sk/testujeme-s-marcelom/
Zdravím koľko treba tých kvapôček na jedno včelstvo
20
prvá prezentovaná kyselina má aku spotrebu?
Cca 30-50g na včelstvo
@@marcelpolicka-vcelarstvo6255 prepáč myslel som expiráciu pri malom množstve včelstiev či sa to oplatí držať
Ali ga je mogoče kupiti s pošiljanjem na Poljsko? Rad bi ga preizkusil, vendar na Poljskem ni takega izdelka.
Výrobca je v Trstenej čo je pri poľských hraniciach. Nájdete to tu www.chovatel.sk/testujeme-s-marcelom/
@@marcelpolicka-vcelarstvo6255 Kul. Hvala vam. Vidim, da trenutno ni na voljo, ko pa bo na voljo, ga bom kupil in preizkusil.
Kde sa dajú spomínané prípravky zakúpiť ? Dakujem
Ešte tam všetko nie ideme testovať www.chovatel.sk/testujeme-s-marcelom/
Kde sa dá kupit kyselina mravcia s tymolom v gelu ?
Ešte všetko nie je ale ideme testovať www.chovatel.sk/testujeme-s-marcelom/
Ktory kmeň Bt je v prašku
Bacillus thuringiensis var. aizawai ,Bacillus thuringiensis var. Kurstaki