Tábori praktikák 27. Tájékozódás 7, Álláspont meghatározása irányszögekkel
HTML-код
- Опубликовано: 19 ноя 2024
- A Tábori praktikák 27. része, gyakorlati példák az álláspont irányszögekkel történő meghatározására. Ennek keretén belül bemutatásra kerül az oldalmetszés valamint a hátrametszés módszere.
Végre valaki egyszerűen értelmesen elmondja, köszi a videót!
Köszönjük!
Szia!
Nagyon ügyes vagy.
Jók a videók.
Kis pontosítás:
A hátrametszésnél három lehetőleg 120 fokos szöget zárjanak be és a kapott hiba háromszög súlypontja lesz a térképen az álláspontunk.
Ne feledd el a mágneses elhajlást se!
Nagyon jó! Igazi hiánypótló!
Köszönöm!
hiánypótló csatorna
Ez tényleg jó. És köszi. De ez az álláspont meghatározás igazából csak arra jó, hogy a pontos helyed meg tudd határozni. Úgy értem, ha valóban eltévedtél és nem tudod hol vagy, ergó nem tudod pl., hogy az a bizonyos templomtorony, vagy kilátó melyik falu templomának tornya, vagy épp kilátója, akkor ez abszolút nem használható. Jól gondolom?
Üdv! Jogos felvetés. Úgy gondolom, hogy, ha eltévedtem és találok olyan helyet, ahonnan rálátok néhány jellegzetes tereppontra, akkor azokat jó eséllyel lehet azonosítani. Hiszen már az, hogy (irányszög mérés előtt) nagyjából milyen irányban láthatóak ezek a tereppontok, leszűkíti a kört. A többi terepelem, (például a távvezetékek, erdőszélek, vízfolyások) szintén segítik az azonosítást. Arról nem is beszélve, ha esetleg felismerem az egyik tereppontot, mondjuk kilátót, akár régebbről, akár képről. De segíthet a domborzat, a falu alakja, a templomok száma, azok helyzete a falun belül, szóval nagyon sok minden. És ezt még lehetne tovább is részletezni, de remélem sikerült rávilágítanom arra, hogy a tereptárgyak azonosítása lehetséges, és így az álláspont meghatározása is lehetséges rendes eltévedés esetén is.