Więcej ciekawych filmów - Podświetlenie sufitu za pomocą gotowej listwy LED ruclips.net/video/Gkzdu0AjXM8/видео.html - Lustro Fazowane Glamour, Płytki Lustrzane ruclips.net/video/WqLBNaNQ9XQ/видео.html - Rama do lustra lub obrazu, jak wykonać, sztukateria ruclips.net/video/naxS3aS5840/видео.html - Ten zestaw pozwoli ci wypoziomować konstrukcje sufitu podwieszanego w pojedynkę! ruclips.net/video/heNlyNfmXPE/видео.html - Żyrafa, Odkurzacz, budżetowy zestaw do szlifowania gładzi. Opinia po 2 mies! ruclips.net/video/GlYnDAgWKM4/видео.html - Sztukateria, listwa przysufitowa, szpachlowanie łączeń ruclips.net/video/vgvMuQRH9vM/видео.html - Listwy MDF nie wytrzymały, wymieniamy na całkowicie wodoodporny HDPS: ruclips.net/video/2FSxdjCu47c/видео.html - Taśma do idealnych odcięć bez podciekania, test: ruclips.net/video/yls1FaaZtCc/видео.html - Listwa przypodłogowa MDF, cięcie, montaż: ruclips.net/video/tfnqSO4NNS8/видео.html -Ściana z profilami led malowana farbą z brokatem: ruclips.net/video/ytoOg5ESWoI/видео.html -Sposób na piękną rame starej ościeżnicy: ruclips.net/video/A4OyA1mLxtc/видео.html -Listwa przypodłogowa, maskująca stare cokoły bez konieczności zrywania ruclips.net/video/tCf-BnLVhyc/видео.html - Osłona karnisza, zabudowa karnisza, maskownica karnisza z gotowej listwy, oraz oświetleniem LED: ruclips.net/video/Yhus8Qdzyvk/видео.html -Tworzymy ramki przy wykorzystaniu sztucznej sztukaterii firmy NMC: ruclips.net/video/eF4Emq5bfzs/видео.html
Świetny materiał. Dziękuję bardzo i sam się chyba za to zabiorę. Czy wiesz na czym może polegać różnica w szlifierkach majster polska modele 0016 i 0018?
siemka! super materiał! właśnie szukam sprzętu bo chce w własnym domu sam to zrobić i zastanawiam się nad kupieniem tej żyrafy ale obecnie jest model MP-0018 więc pewnie lekko poprawiona. Czy jako osoba, która pracuje w wykroczeniach na codzien polecasz szlifowanie tynków gipsowych bez gładzi? mogą dobrze wyglądać po samym szlifowaniu?
Dziękuje za miłe słowa. Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, nigdy nie miałem okazji wykonywać takiej czynności ale to wszystko zależy od punktu widzenia i jakości wykonanych tynków. Wiem że jest wiele osób którym pomalowane tynki gipsowe się podobają tak jak pomalowane tynki CW i nie chcieli mieć gładzi. Jako wykonawca powinienem namawiać do gładzi bo to pewne i najlepsze wyjście natomiast nie jedyne. Tak jak wspomniałem to wszystko zależy od jakości wykonanych tynków a raczej ich powierzchni. Jeżeli są wykonane super to ja bym nie szlifował żyrafą, jedynie pozbył się znacznych wad po przez przeszlifowanie ręczne, po uzupełniał ubytki, za gruntował, dał podkład a następnie malował finalną farbą. W pierwszej kolejności polecałbym zrobić te czynności na jednej, mało znacznej ścianie o ile taka jest i wtedy ocenić jak wyszło, jeżeli według własnego uznania jest super to wtedy leciał po całości. MP-0018 nie uznał bym jako poprawiony model, posiada większą moc z powodu możliwości podłączenia worka a nie odkurzacza.
Jak sprawuje się żyrafa bo zastanawiam się nad kupnem. Nie ma nadmiernych wibracji na talerzu? Jak z jakością przewodu odprowadzajacego pył z talerza do rury?(Nie przetarł się). Pozdrawiam.
Grunty wodne są akurat gruntami najlepszymi jesli chodzi o przygotowania podłoża po gładzi pod farbę a pańskie uprzedzenie do tego typu gruntów i stwierdzenie że grunt wodny "rozmywa/rozpuszcza" Panu gładź wynika z tego ze nie nakłada Pan gladzi finiszowej w dwoch warstwach a tylko jedną warstwę (jak pan to ujął cieniutko wyglaskane) . Ponadto grunty wodne pod farbę nalezy rozcieńczać wodą i nakładać wałkami, bądź natryskiem (nie pędzlami) z odpowiednim runem wałka badz dyszą, nakładając wałkiem nalezy ten grunt wcierać/wciskać w ścianę a nie tą ścianę obficie moczyć do tego stopnia ze grunt po ścianie płynie. Mialbym jeszcze kilka innych uwag co do tego co Pan na filmie opowiada i zachwala ale daruję sobie, wazne że pan ze swojej pracy jest zadowolony. 👍
Drogi Panie najwidoczniej nie wie Pan co to są grunty żelowe, proponuje wypróbować np. Atlas NKP a nie wróci Pan do gruntów o konsystencji wodnej, ten i ten spełnia takie samo zadanie z tym żelowy jest o konsystencji rzadkiej farby, nie spływa, nie chlapie, nie rozcieńcza się go i nie rozpuszcza gładzi finiszowej gdy zbyt obficie nałożymy na ścianę, grunt o konsystencji wody to przeżytek. Nie ma czegoś takiego jak kładzenie gładzi finiszowej w jednej warstwie chyba że nakładamy ją na idealną powierzchnię, np. uprzednio przygotowaną po przez wyrównanie i wygładzenie masą startową. Jeżeli zachowane przez Pana uwagi są podobne, to raczej wynikają z braku doświadczenia a może braku niewiedzy tak jak w przypadku gruntu.
@@MajsterSebo proszę napisać tutaj w komentarzu konkretne marki/nazwy produktów gładzi finiszowych gdzie na opakowaniu (albo w karcie produktu) jest napisane wprost że jest to produkt sypki bądź gotowa masa którą nakłada się tylko jednokrotnie w celu uzyskania powłoki którą później szlifując (bądź zagladzając na morko) uzyskuje się idealną gładką powierzchnię tzw gładź 👍. Rzeczywiście gruntów żelowych nie zastosowałem nigdy np. na wyszlifowaną gładź pod tzw malowanie bo używam gruntów wodnych które uważam za najlepsze rozwiązanie. W przeciwieństwie do np. zastosowywania farby podkładowej na świeżo wyszlifowaną gładź która nieumiejętnie rozprowadzona powoduje powstanie różnego rodzaju niedoskonałości na gładkiej/wygładzonej ścianie . P.S. mnie nigdy grunt wodny nie rozpuścił gładzi na ścianie a jeśli Panu się to zdarzało i zachwala Pan grunt żelowy to raczej wynika to z Pańskiego braku umiejętności w pracy chociażby dlatego że czymś Pan musiał swoją gładź gruntować nim grunty żelowe się pojawiły (a są na rynku stosunkowo krótko). Według mnie właśnie dlatego bo nakładał Pan gładź finisz w jednej warstwie do tego zbyt cienkiej. Pamiętajmy że gładzie finiszowe mają jasno określone parametry swojej spoistości i tak np. knauff superfinish ma swoją spoistość (nośność) już od grubości 0.1 mm (nie mylić z grubością 1mm, chodzi o grubość jednej dziesiątej milimetra) co jest wyraźnie opisane na opakowaniu, a inne gładzie finiszowe (sypkie czy gotowe) mają swoją spoistość od grubości 1mm, i w sytuacji gdy Pan taką gładź mającą swoją nosność od 1mm należy nie dość że w jednej warstwie a do tego w grubości np. 0.5mm proszę się nie dziwić że grunt wodny Panu tą gładź przepalił (spłukał) z powierzchni. Pzdr.
@@jakubkrolewicz5230 W celu wyjaśnienia ja nigdzie nie napisałem, że to mi grunt rozpuszcza gładź czy też kiedykolwiek rozpuścił, z tym problemem często spotykam się na Facebooku, dużo ludzi opisuje sam fakt a spowodowany jest on brakiem doświadczenia i grunt żelowy wychodzi na przeciw takim problemom. OD ponad 20 lat wykonuje gładzie i przerobiłem wiele firm, nie ważne jaką mi Pan da gotową gładź to na spokojnie położę ją w jednej warstwie, oczywiście na uprzednio odpowiednio przygotowaną powierzchnie, czyli wykonaną gładzią szpachlową, startową, wyrównaną i wygładzoną. Dzięki pierwszej warstwie z gładzi szpachlowej nie występuje na niej skurcz tak jak to w przypadku pierwszej warstwy z gładzi finiszowej którą musimy poprawić drugą warstwą. Od kilku lat pracuje na masie Knauf super finisz i jeżeli mam gładką i równą powierzchnie tak jak jest to w w przypadku tynków gipsowych, kładę ja w dwóch warstwach z powodu dużego skurczu pierwszej warstwy, co innego gdy wykonuje gładzie na tynkach cw wtedy pierwsza warstwa to gładź szpachlowa, sypka w celu wyrównania i wygładzenia powierzchni a kolejna jedna warstwa to finisz. Grunt żelowy stosuje od jakiegoś roku, wcześniej tylko i wyłącznie używałem gruntów wodnych choć wiedziałem, że od bardzo dawna flugger ma grunt żelowy i to od niego inne firmy wzięły przykład. Pozdrawiam, proszę wypróbować grunt żelowy i dać znać jak Pana wrażenia.
Więcej ciekawych filmów
- Podświetlenie sufitu za pomocą gotowej listwy LED ruclips.net/video/Gkzdu0AjXM8/видео.html
- Lustro Fazowane Glamour, Płytki Lustrzane ruclips.net/video/WqLBNaNQ9XQ/видео.html
- Rama do lustra lub obrazu, jak wykonać, sztukateria ruclips.net/video/naxS3aS5840/видео.html
- Ten zestaw pozwoli ci wypoziomować konstrukcje sufitu podwieszanego w pojedynkę! ruclips.net/video/heNlyNfmXPE/видео.html
- Żyrafa, Odkurzacz, budżetowy zestaw do szlifowania gładzi. Opinia po 2 mies! ruclips.net/video/GlYnDAgWKM4/видео.html
- Sztukateria, listwa przysufitowa, szpachlowanie łączeń ruclips.net/video/vgvMuQRH9vM/видео.html
- Listwy MDF nie wytrzymały, wymieniamy na całkowicie wodoodporny HDPS: ruclips.net/video/2FSxdjCu47c/видео.html
- Taśma do idealnych odcięć bez podciekania, test: ruclips.net/video/yls1FaaZtCc/видео.html
- Listwa przypodłogowa MDF, cięcie, montaż: ruclips.net/video/tfnqSO4NNS8/видео.html
-Ściana z profilami led malowana farbą z brokatem: ruclips.net/video/ytoOg5ESWoI/видео.html
-Sposób na piękną rame starej ościeżnicy: ruclips.net/video/A4OyA1mLxtc/видео.html
-Listwa przypodłogowa, maskująca stare cokoły bez konieczności zrywania ruclips.net/video/tCf-BnLVhyc/видео.html
- Osłona karnisza, zabudowa karnisza, maskownica karnisza z gotowej listwy, oraz oświetleniem LED: ruclips.net/video/Yhus8Qdzyvk/видео.html
-Tworzymy ramki przy wykorzystaniu sztucznej sztukaterii firmy NMC: ruclips.net/video/eF4Emq5bfzs/видео.html
Świetny materiał. Dziękuję bardzo i sam się chyba za to zabiorę. Czy wiesz na czym może polegać różnica w szlifierkach majster polska modele 0016 i 0018?
Dziękuję. Model 0018 ma turbinę odpylającą, teoretycznie nie potrzebuje odkurzacza, zasysa do worka.
siemka! super materiał! właśnie szukam sprzętu bo chce w własnym domu sam to zrobić i zastanawiam się nad kupieniem tej żyrafy ale obecnie jest model MP-0018 więc pewnie lekko poprawiona. Czy jako osoba, która pracuje w wykroczeniach na codzien polecasz szlifowanie tynków gipsowych bez gładzi? mogą dobrze wyglądać po samym szlifowaniu?
Dziękuje za miłe słowa. Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, nigdy nie miałem okazji wykonywać takiej czynności ale to wszystko zależy od punktu widzenia i jakości wykonanych tynków. Wiem że jest wiele osób którym pomalowane tynki gipsowe się podobają tak jak pomalowane tynki CW i nie chcieli mieć gładzi. Jako wykonawca powinienem namawiać do gładzi bo to pewne i najlepsze wyjście natomiast nie jedyne. Tak jak wspomniałem to wszystko zależy od jakości wykonanych tynków a raczej ich powierzchni. Jeżeli są wykonane super to ja bym nie szlifował żyrafą, jedynie pozbył się znacznych wad po przez przeszlifowanie ręczne, po uzupełniał ubytki, za gruntował, dał podkład a następnie malował finalną farbą. W pierwszej kolejności polecałbym zrobić te czynności na jednej, mało znacznej ścianie o ile taka jest i wtedy ocenić jak wyszło, jeżeli według własnego uznania jest super to wtedy leciał po całości. MP-0018 nie uznał bym jako poprawiony model, posiada większą moc z powodu możliwości podłączenia worka a nie odkurzacza.
@@MajsterSebo super, dzięki za rozpisanie sprawy :) mam dwie ściany gdzie będzie garderoba więc tam wykonam testy
Super😊😊
gdyby bardzo irytowało brak dostępności papierów to wystarczy wymienic głowice na standardowa
Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest siatka, nie kupuje już papierów dedykowanych, lepiej się zasysa.
Ja też odpiąłem tą sprężynkę napinającą. 👍 Odrazu lepiej.
Dokładnie. Pozdrawiam!
Jak sprawuje się żyrafa bo zastanawiam się nad kupnem. Nie ma nadmiernych wibracji na talerzu? Jak z jakością przewodu odprowadzajacego pył z talerza do rury?(Nie przetarł się). Pozdrawiam.
Od kupna do dnia dzisiejszego nie mam z nią problemów, działa jak nowa, wszytko sprawne.
Grunty wodne są akurat gruntami najlepszymi jesli chodzi o przygotowania podłoża po gładzi pod farbę a pańskie uprzedzenie do tego typu gruntów i stwierdzenie że grunt wodny "rozmywa/rozpuszcza" Panu gładź wynika z tego ze nie nakłada Pan gladzi finiszowej w dwoch warstwach a tylko jedną warstwę (jak pan to ujął cieniutko wyglaskane) . Ponadto grunty wodne pod farbę nalezy rozcieńczać wodą i nakładać wałkami, bądź natryskiem (nie pędzlami) z odpowiednim runem wałka badz dyszą, nakładając wałkiem nalezy ten grunt wcierać/wciskać w ścianę a nie tą ścianę obficie moczyć do tego stopnia ze grunt po ścianie płynie.
Mialbym jeszcze kilka innych uwag co do tego co Pan na filmie opowiada i zachwala ale daruję sobie, wazne że pan ze swojej pracy jest zadowolony.
👍
Drogi Panie najwidoczniej nie wie Pan co to są grunty żelowe, proponuje wypróbować np. Atlas NKP a nie wróci Pan do gruntów o konsystencji wodnej, ten i ten spełnia takie samo zadanie z tym żelowy jest o konsystencji rzadkiej farby, nie spływa, nie chlapie, nie rozcieńcza się go i nie rozpuszcza gładzi finiszowej gdy zbyt obficie nałożymy na ścianę, grunt o konsystencji wody to przeżytek. Nie ma czegoś takiego jak kładzenie gładzi finiszowej w jednej warstwie chyba że nakładamy ją na idealną powierzchnię, np. uprzednio przygotowaną po przez wyrównanie i wygładzenie masą startową. Jeżeli zachowane przez Pana uwagi są podobne, to raczej wynikają z braku doświadczenia a może braku niewiedzy tak jak w przypadku gruntu.
@@MajsterSebo proszę napisać tutaj w komentarzu konkretne marki/nazwy produktów gładzi finiszowych gdzie na opakowaniu (albo w karcie produktu) jest napisane wprost że jest to produkt sypki bądź gotowa masa którą nakłada się tylko jednokrotnie w celu uzyskania powłoki którą później szlifując (bądź zagladzając na morko) uzyskuje się idealną gładką powierzchnię tzw gładź 👍.
Rzeczywiście gruntów żelowych nie zastosowałem nigdy np. na wyszlifowaną gładź pod tzw malowanie bo używam gruntów wodnych które uważam za najlepsze rozwiązanie.
W przeciwieństwie do np. zastosowywania farby podkładowej na świeżo wyszlifowaną gładź która nieumiejętnie rozprowadzona powoduje powstanie różnego rodzaju niedoskonałości na gładkiej/wygładzonej ścianie .
P.S. mnie nigdy grunt wodny nie rozpuścił gładzi na ścianie a jeśli Panu się to zdarzało i zachwala Pan grunt żelowy to raczej wynika to z Pańskiego braku umiejętności w pracy chociażby dlatego że czymś Pan musiał swoją gładź gruntować nim grunty żelowe się pojawiły (a są na rynku stosunkowo krótko).
Według mnie właśnie dlatego bo nakładał Pan gładź finisz w jednej warstwie do tego zbyt cienkiej.
Pamiętajmy że gładzie finiszowe mają jasno określone parametry swojej spoistości i tak np. knauff superfinish ma swoją spoistość (nośność) już od grubości 0.1 mm (nie mylić z grubością 1mm, chodzi o grubość jednej dziesiątej milimetra) co jest wyraźnie opisane na opakowaniu, a inne gładzie finiszowe (sypkie czy gotowe) mają swoją spoistość od grubości 1mm, i w sytuacji gdy Pan taką gładź mającą swoją nosność od 1mm należy nie dość że w jednej warstwie a do tego w grubości np. 0.5mm proszę się nie dziwić że grunt wodny Panu tą gładź przepalił (spłukał) z powierzchni.
Pzdr.
@@jakubkrolewicz5230 W celu wyjaśnienia ja nigdzie nie napisałem, że to mi grunt rozpuszcza gładź czy też kiedykolwiek rozpuścił, z tym problemem często spotykam się na Facebooku, dużo ludzi opisuje sam fakt a spowodowany jest on brakiem doświadczenia i grunt żelowy wychodzi na przeciw takim problemom. OD ponad 20 lat wykonuje gładzie i przerobiłem wiele firm, nie ważne jaką mi Pan da gotową gładź to na spokojnie położę ją w jednej warstwie, oczywiście na uprzednio odpowiednio przygotowaną powierzchnie, czyli wykonaną gładzią szpachlową, startową, wyrównaną i wygładzoną. Dzięki pierwszej warstwie z gładzi szpachlowej nie występuje na niej skurcz tak jak to w przypadku pierwszej warstwy z gładzi finiszowej którą musimy poprawić drugą warstwą. Od kilku lat pracuje na masie Knauf super finisz i jeżeli mam gładką i równą powierzchnie tak jak jest to w w przypadku tynków gipsowych, kładę ja w dwóch warstwach z powodu dużego skurczu pierwszej warstwy, co innego gdy wykonuje gładzie na tynkach cw wtedy pierwsza warstwa to gładź szpachlowa, sypka w celu wyrównania i wygładzenia powierzchni a kolejna jedna warstwa to finisz. Grunt żelowy stosuje od jakiegoś roku, wcześniej tylko i wyłącznie używałem gruntów wodnych choć wiedziałem, że od bardzo dawna flugger ma grunt żelowy i to od niego inne firmy wzięły przykład. Pozdrawiam, proszę wypróbować grunt żelowy i dać znać jak Pana wrażenia.
Co to za zyrafa??model
Żyrafa Majster Polska MP-0016 MP0016: fas.st/JDMX3O
Mozna
Mozna wiec po co przepłacać
Pozdrawiam
Sub i łapa
Dokładnie, Pozdrawiam!
Bardzo Dziękuję!
Co to za odkurzacz
MAKITA VC2512L link do specyfikacji fas.st/-Y7AJ