Anul 2022 la BVB - Estimari dupa T1

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 окт 2024
  • Anul 2022 a adus la BVB o evolutie foarte volatila bursa locala inregistrand in luna Ianuarie o crestere de 5% urmata de o scadere de aproape 18% in luna Martie odata cu izbucnirea razboiului.
    La ce ne putem astepta in partea a doua a anului 2022?
    Raport Goldring - www.goldring.r...
    TUTORIAL GRATUIT DE INVESTITII
    investestelabu...
    BROKER RECOMANDAT
    Goldring - experienta de 22 de ani pe piata de capital - bit.ly/356gno6

Комментарии • 16

  • @ceangiruionelvlad4552
    @ceangiruionelvlad4552 2 года назад +5

    Nu vreau sa fiu rău, ca știu ca le faci reclama și lor și ție, faci video ok, dar nu ați nimerit o niciodată nici tu, nici goldring, în rest, spor!

  • @dolores994
    @dolores994 2 года назад +1

    Mulțumesc , mereu informații foarte interesante , aștept cu interes aceste videouri .

  • @ioanadavid9263
    @ioanadavid9263 2 года назад +2

    Imi pare rau dar mai bine ar fi sa ne introduci in analiza financisra elementara. Cu cazuri practice!
    Uite pt. BT de ce acum P/Er este subevaluata si P/EB spraevaluata? Care este cauza transformari 10 act bt in una? Ce se urmareste si cum se modifica cei doi indici ? Se pare ca este un truc de aruncat praf in ochi¿?

    • @tdan89
      @tdan89 2 года назад +2

      Intra in comunitate...sunt destule articole

    • @ioanadavid9263
      @ioanadavid9263 2 года назад

      Uite chiar raspund?
      Uite intru in comunitate. Vreau sa stiu
      Sa se faca o defalcare a cursantilor.pe categorii de studii avute la gramada.
      Va rog sa ma credeti ca sunt cunostinte de baza care sun intelese diferit de cineva care a terinat finante,altul
      Matematica si altul medicina.
      Asa ca nu vreau sa retin pe de rost niste foldere cu sau fara logica de baza.
      Daca finante pracice sunt un moft va inselati .
      Eu il urmaresc pe Rares de mai multi ani si ceeace am cerut este urmarit rar, tangential.
      Eu va dau in scris ca aceasta gramada splitata e asa praf in ochi la BT!
      De ce nu explica Rares urmarile si consecintele acestei gramezi splitate.Pana si denumirea e haihui.
      Uitativa la digi,romgaz,trp,ars, nucleara. Asta asteptati.
      Asa ca va rog frumos, eu am scris crezand ca Rares o sa revina in saptamana asta si sa explice.
      Ori el explica pentru unii care sunt ageamii sau pentru altii care nu au pic de logica.
      Asta este mai asteptam. Ce a spus

  • @mihai3074
    @mihai3074 2 года назад

    Care e cel mai bun etf bvb.
    Mulțumesc

  • @olimpiuo314
    @olimpiuo314 2 года назад

    Multumesc !

  • @euje8134
    @euje8134 2 года назад +1

    salut. ca tot am vrut s apun o intrebare...dar am zis sa nu sune dubios!!! despre dividende vroiam sa intreb. sa zicem ca la actiune x o sa dea dividente ex date 5 iunie spre exemplu asta inseamna ca eu trebuie sa am actiuni la firma aceea pe 5 iunie...adica daca le cumpar pe 4 iunie tot primesc dividende. Nu trebuie sa am actiunile in anul 2021 ca sa primesc dividende. sau...invers daca am actiuni de 3-4 ani...dar le vand fix pe 4 iunie....nu o sa prmesc dividende in anul in curs, nu?!! multumesc mult. bafta la video-uri , sunt f interesante!!!

    • @InvestestelaBursaro
      @InvestestelaBursaro  2 года назад +2

      am explicat aici ruclips.net/video/P1QI3BTg9M4/видео.html

    • @lazanualex9224
      @lazanualex9224 2 года назад

      Daca le ai cumpătate sau cumperi pe 4 iunie primești dividende, daca le vinzi pe 4 iunie nu îți mai da nimic, le poți vinde de exemplu pe 5 iunie mai in siguranță dar o sa ai pe minus în urmă ex-divident, trebuie să aștepți să crească sa vinzi pe profit

    • @euje8134
      @euje8134 2 года назад

      @@lazanualex9224 merci de info,recomand sa te uiti la filmuletul postat ca este putin inexacta informatia ta...si sa nu gresesti aplicand ce ai scris!! Bafta!!

  • @ceangiruionelvlad4552
    @ceangiruionelvlad4552 2 года назад

    Ziceau ăștia de la omv ca orice 1 USD peste acei 80 USD (din media trecuta pe baril) înseamnă 8 milioane de dolari profit în plus deci la 102 ar fi 22 USD în plus deci 176 milioane USD peste 1 miliard de lei

  • @merridius2006
    @merridius2006 2 года назад +1

    daca scade 15% si apoi creste 15% nu inseamna ca si-a revenit la valoarea initiala 😆😆

    • @InvestestelaBursaro
      @InvestestelaBursaro  2 года назад +1

      O scadere de 15% este recuperata la brake even cu o crestere a pretului de 18%. Stiu asta foarte bine. A fost o greseala care eram sigur ca va fi taxata de careva in comentarii. Multumesc! Contez pe tine si data viitoare.