MÓJ RZEPAK 6 Sprawdzajcie żółte naczynia! Wiosenne szkodniki rzepaku

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 окт 2024
  • Z wiosną na pola rzepaku ozimego nalatują szkodniki rzepaku. Większość z nas wystawia więc żółte naczynia, by w porę zauważyć wiosenny nalot robaka. "Wiosenne szkodniki rzepaku ozimego" to wartościowy poradnik dla rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoją uprawę przed szkodnikami atakującymi rzepak ozimy na wiosnę. Skupiamy się na realnych zagrożeniach:
    1. Gatunkach chowaczy i ich szkodliwości dla roślin rzepaku.
    2. Zapobieganiu nalotom chowaczy.
    3. Zwalczaniu chowaczy opryskami.
    4. Słodyszku rzepakowym.
    Po pierwsze poznamy różne rodzaje chowaczy i ich szkodliwość dla uprawy, dowiemy się także, jak zapobiegać ich nalotom oraz jak skutecznie zwalczać chemicznie - zabiegami ochrony roślin.
    W pierwszej części filmu Mikołaj omawia różne rodzaje chowaczy, które stanowią zagrożenie dla uprawy rzepaku ozimego:
    chowacza galasówek
    chowacz podobnik
    chowacz czterozębny
    chowacz brukwiaczek
    W jaki sposób chowacze mogą uszkodzić rośliny?. Jak żerują na roślinie? Kiedy występują i jak je od siebie rozróżnić?
    Mikołaj przypomina, co robić, żeby naturalnie zapobiec nalotom chowaczy na rzepak wiosną. Jeśli jednak jest już zbyt późno na zmiany w agrotechnice, Mikołaj Przepióra omawia zwalczanie chemiczne chowaczy. Choć liczba substancji aktywnej, które mogą stanowić "oprysk na robala" jak potocznie mówimy, znacznie spadła, proponujemy kilka różnych rozwiązań preparatów z różnych grup chemicznych, które można nabyć od większości firm chemicznych.
    Na koniec Mikołaj informuje o słodyszku rzepakowym i jego wpływie na plon. Jak atakuje i kiedy? Jak można naturalnie zapobiec słodyszkom? Co zrobić, jeśli nie zadziałają i potrzebny jest oprysk na słodyszka?

Комментарии • 8