RIDEN RD6018 60V 18A MOCNY moduł zasilacza laboratoryjnego - czy to ma sens?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 май 2022
  • Linki:
    bit.ly/3XBn490 wersja 24A
    Kupując przez link nic nie tracisz, a wspierasz mój kanał. Z góry dzięki!
    ‪@rdtech9153‬
  • НаукаНаука

Комментарии • 146

  • @TyphoonPL
    @TyphoonPL 2 года назад +10

    Jeśli chodzi o wartości prądu, które się nie zgadzały z rzeczywistością, to można ten problem naprawić. Służy do tego kalibracja, dostępna w aplikacji na PC. Wbrew pozorom, nie jest to jakieś super skomplikowane, o ile się wie co robi. Funkcja ta, jest zabezpieczona hasłem, dostępnym w instrukcji obsługi, aby nikt przez przypadek tam nie grzebał. W moim egzemplarzu tego zasilacza, też miałem problem z nieprawidłową fabryczną kalibracją. Po wykonaniu kalibracji, zadane wartości niemal się nie różnią, z tymi mierzonymi przez precyzyjny multimetr.

  • @wwaldes
    @wwaldes 2 года назад +13

    Mam taki zasilacz ale w wersji tałobało od sprzedawcy 100Hz. Ma panel z alu a nie z plastiku. ma jedna wadę gówniany wentylator który wyje jak odkurzacz. Świetnie, merytorycznie prowadzisz za rączkę. Nadajesz się na wykładowcę na uczelni. To doskonała cecha, diamentowa. Ps. ilu ja znam ludzi którzy mają wiedzę ale nie potrafią przekazać jak działa opornik.

  • @sayjacob2048
    @sayjacob2048 2 года назад +2

    Super film, pozdrawiam

  • @krzysztoffranecki6827
    @krzysztoffranecki6827 2 года назад +8

    Mam, używam już ponad rok i mogę polecić. Kilka razy trafiłem już na laptopy pobierające grubo ponad 10A i bez tego zasilacza byłby zonk.

  • @undergroundserwis5085
    @undergroundserwis5085 2 года назад +1

    Świetny materiał !!! Chyba się skuszę ;)

  • @rysiekkur2791
    @rysiekkur2791 2 года назад +6

    wzorcowe info więc subskrybcja

  • @blackIwaterIpark
    @blackIwaterIpark 2 года назад +3

    Kolejny ciekawy materiał. 👍
    PS. Tą pincetą to bym tak nie jeździł po tych gumowych przyciskach, bo możesz uszkodzić te napisy z kalkomanii. ;)

  • @fur17
    @fur17 2 года назад +2

    Kolejny super materiał ! Ps może test budżetowego odciągu spalin ,podczas lutowania . Pozdrawiam

    • @kafar0
      @kafar0 Год назад +1

      no dajesz rurę i filtr węglowy do tego zasilacza z filmu i masz ;)

  • @marcinanahin1796
    @marcinanahin1796 2 года назад +1

    mam go od roku i dziala spoko.

  • @PiotrK2022
    @PiotrK2022 2 года назад +4

    @SlaVoy Skopałeś z jednym - testem jak to wygląda pod obciążeniem do mocy znamionowej przy dłuższym czasie pract... Gościu z kanału DiodeGoneWild kiedyś testował przetwornicę taką płaską jak pokazywałeś i okazało się, że przetwornica 100% obciążenia wytrzymała bodaj godzinę, coś tylko błysnęło, strzeliło, wysadziło S-ę, i pozasilaczu... Na koniec okazało się, że w dekiel dostał transformator, klucze i chyba jeszcze mostek - nie pamiętam dokładnie. Gneralnie wyszło na to, że najprawdopodobniej przekrój drutu w trafie był źle dobrany, bo to było alu pomiedziowane, uzwojenia się przegrzały, doszło do zwarcia i wystrzeliły elementy na pierwotnej. Dlatego właśnie moim zdanie przy reckach warto takie testy robić, żeby się nie okazało, że np. po godzinie termicznie już ledwo wyrabia i coś w końcu jebnie z czasem, bo sam dobrze wiesz, że półprzewodniki do czasu wytrzymują prace w wyższych temp...

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +6

      Ta przetwornica to jest całkowicie osobny temat. Pokazałem ją tylko w celu pomiaru szumów. Generalnie w filmie chodzi o sam moduł, a co sobie kto podłączy jako źródło zasilania to już kwestia indywidualna. To jest w nim fajne, że przyjmie wszystko od 6 V do 70 V, cokolwiek masz pod ręką.

    • @PiotrK2022
      @PiotrK2022 2 года назад +2

      ​@@SlaVoy Tak, tak, ja to właśnie napisałem w odniesieniu do gł. bohatera.T ą co użyłeś do pomiarów to wskazałem tylko żeby uzmysłowić o czym opowiadam i że w związku z takim fail'em jak wskazałem, warto każde zasilacze/moduły testować, bo może być różnie biorąc pod uwagę jak te skośne skubańce kombinują stosując bełkot marketingowy typu PMPO podawanie mocy szczytowej, zamiast ciągłej, itd...

  • @tristankordek
    @tristankordek 2 года назад +11

    Musisz zrobić aktualizację oprogramowania układowego, wtedy będziesz miał nową opcję wyłączania ładowania akumulatorów po przekroczeniu ustawionej wcześniej w temperatury.
    Bardzo fajny materiał.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +3

      Jest najnowsza wersja, tak pokazuje aplikacja. Z tego co tu pisali, do RD6018 wchodzi inny soft niż do np. 6006. Tam jest już poprawione. Producent zamierza też niedługo wydać wersję która zmienia interfejs graficzny.

    • @tristankordek
      @tristankordek Год назад

      @@SlaVoy Jest nowy firmware

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +2

      @@tristankordek Dzięki za info.

  • @stoczwarty
    @stoczwarty 2 года назад +2

    Te moduły to ja widziałem dostępne z obudowami, do których pasują "standardowe" zasilacze jakie można używać tak do nich jak i do zasilania pasków ledowych itp. Tam był tylko jakiś problem z jedną śrubką, która była za długa i dawała napięcie wyjściowe zasilacza na obudowę czyli w konsekwencji na przewód PE. Co do tego złącza zielonego do ładowania akumulatorów, do tego potrzebny jest jeszcze czujnik temperatury, którego chyba nie masz. Najzabawniejsze jest to, że producent nie przewidział zewnętrznego wyjścia na przewód od tego czujnika więc trzeba kombinować :)

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +2

      Jest czujnik temperatury, ale jak testowałem na filmie podczas ładowania akumulatora podgrzewając gorącym powietrzem, to on tylko pokazuje temperaturę do 99 stopni, następnie się przekręca na 0 i leci od nowa. Moduł nie odłącza w ogóle ładowania po wykryciu przegrzania 🤷‍♂

    • @stoczwarty
      @stoczwarty 2 года назад +1

      @@SlaVoy A sorry, wydawało mi się, że go w pudełku nie widziałem. No, to jest tak na sztukę żeby pokazywało, ale chodzi o to, że jak zamkniesz to wszystko w obudowę, np. taką gotową do tego urządzenia, to producent nie przewidział wyjścia na ten czujnik temperatury i trzeba kombinować z wyciąganiem przez otwory wentylacyjne albo trzeba wiercić.

  • @filipsz6728
    @filipsz6728 11 месяцев назад +1

    SlaVoy Te szumy to powinieneś mierzyć na ograniczonym paśmie do 20MHz i bez krokodylka masowego sondy bo to Ci wprowadza dodatkowe zakłócenia w postaci tych szpilek. Są do tego specjalne adaptery. Metoda pomiaru nazywa się tip & barrel lub paper clip z angielskiego.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  11 месяцев назад

      Od momentu publikacji minęło już trochę czasu. Zasięgnąłem informacji od specjalistów i te błędy już się nie powtórzą.

  • @szwejq
    @szwejq Год назад +1

    13:06 test diody 'klasycznej' 👍 natomiast ciekaw jestem czy nie spali takiej niebieskiej niskonapięciowej ?
    😁 Na chińskim Longwei w teście diody spaliłem kilka niebieskich zanim sie połapałem, że przejdzie test tylko klasycznej czerwonej 😁

  • @tristankordek
    @tristankordek 2 года назад +4

    Właśnie zacząłem oglądać i już mi się podoba.
    Jeśli uda Ci się spalić bezpiecznik używając ten moduł to masz 2 stówki ode mnie.

    • @artissound970
      @artissound970 3 месяца назад

      Da się to zrobić. Wystarczy użyć 2 takich zasilaczy połączonych wyjściami równolegle, chcąc sobie zwiększyć maksymalny prąd. Te zasilacze się do tego nie nadają.

    • @tristankordek
      @tristankordek 3 месяца назад

      @@artissound970 Robiłem takie rzeczy ale nie byłem na tyle głupi żeby nie wstawić w obwód choćby diody aby napięcie nie wróciło na zaciski zasilacza.
      Tak na marginesie to dodam że zaciski do ładowania akumulatorów bardziej się nadają do łączenia prądów.
      Bardziej mnie zastanawia na pieruna komuś tyle prądu w serwisie przecież te potworki mają nawet 24A?

    • @artissound970
      @artissound970 3 месяца назад

      @@tristankordek są różne serwisy, różne sprzęty naprawiają 🙂 Patent z diodą bardzo dobry, choć wprowadza w obwód pewne zmiany, wiadomo można sobie skompensować napięcie przewodzenia podbijając wartość zadaną, ale już nie muszę kombinować. Tak duży prąd był potrzebny przy elektronice typowo samochodowej, teraz mam już pod ręką 70A i krotności. Jedynie pomiar prądu trzeba realizować cęgami.
      I tak jest dobrze, bo przy takiej akcji poddał się bezpiecznik, a nie przetwornica. Mam 3szt, którymi oram dzień w dzień i to się nie chce zepsuć.

    • @tristankordek
      @tristankordek 3 месяца назад

      @@artissound970 Mi w serwisie zawsze brakowało "wysokich" napięć nawet do 140V DC, 2 takie Rideny dały by radę.
      Diada to ~0,7V (nie ma tragedii) jedyny problem to to że łajza robiła się ciepła...
      Kiedyś do napraw sprzętów samochodowych używałem zwykłego akumulatora a po przeprowadzce mojego starego zasilacza ATX 1200W (pamiętającego 4-SLI z GTX 295)
      Cęgi przy samochodzie są super.

  • @budzio10
    @budzio10 2 года назад +1

    Kupuję...

  • @maciejsalwach7411
    @maciejsalwach7411 2 года назад +4

    Moja przetwornica nie wyje przy normalnych warunkach pracy jeszcze nigdy nie zmęczyłem jej do włączenia wentylatora za to w module po wyłączeniu wyjścia napięcie nie znika natychmiast tylko tak jakby jeszcze rozładowywało kondensatory. Za tą kasę prawie sztos

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +2

      Niestety przyjanuszowałem trochę i to był błąd. Na razie myślę, czy ją przerabiać czy kupić porządne duże trafo :)

    • @mao100021
      @mao100021 2 года назад +1

      @@SlaVoy ja podłączyłem zasilacz zakupiony na ali 70V 18A i skubaniec piszczy przy 12V 2A.

    • @91az
      @91az 2 года назад +1

      @@SlaVoy Zrobisz jak uważasz. Ja po trzeciej chińskiej puszce do mojego RD6006 skłaniam się ku trafo z prostownikiem i filtracją. Jedna poszła z dymem paląc papierowy laminat - nie było co zbierać. Pozostałe naprawiłem, ale zaufania do nich już raczej nie mam. Tylko ten ciężar i obudowa...

  •  2 года назад +3

    Nie wiem czy Riden nie ma wersji hybrydowej, gdzie są dwa stopnie - najpierw impulsowy, dalej liniowy co daje małe straty i czyste wyjście.
    Taką topologię wprowadził z "tanich" MiniWare w swoim modelu zasilacza.

  • @wj5000z
    @wj5000z 2 года назад +1

    Jakie napięcie pracy ma wentylator w twojej przetwornicy zasilającej zasilacz? Jak 12V to za świetny materiał masz odemnie regulator temperatury radiatora, proszę tylko o kontakt:-)

  • @kafar0
    @kafar0 Год назад +3

    17:59 jak wytniesz żeberka w obudowie i nasmarujesz łożysko wiatraka powinno być lepiej z tym hałasem.

  • @MahatmaMichael
    @MahatmaMichael Год назад +1

    Czy można podąłczyć więcej niż jeden taki moduł do tego samego źródła zasilania - jeśli tak - jakie są zalezności - czy są odizolowane galwanicznie wyjścia modułów czy może wspólny minus, plus czy jeszcze inaczej?
    Czy wyjącie usb jest galwanicznie odizolowane od biegunów zasilacza i wejści zasilania?
    Czy wyświetlanie daty i godziny można wyłaczyć?

  • @bartek_argentrol
    @bartek_argentrol 2 года назад +2

    Kurcze, ciekawa propozycja. Szczególnie, że mam toroida 48V/6A… jakieś prostowanie do tego i chyba ogarnąłbym tym większość moich potrzeb…
    Widziałem już ten zasilacz na innym polskojęzycznym kanale, ale w porównaniu z Tobą, tamten kolega to robił bardziej unboxing… 🤣
    A przy okazji… Ty masz oscyloskop rigola 1054, prawda?

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +1

      Tak, to ten model.

    • @przemysawm.5898
      @przemysawm.5898 Год назад +1

      Jak masz toroida 6A to kup ridena 6006, wtedy caly uklad bedzie miescil sie na wyswietlaczu co ulatwi montaż.

  • @PaffcioStudio
    @PaffcioStudio Год назад

    Cena z Twojego linku chyba za bardzo podskoczyła. To taniej można to nabyć na naszym pomarańczowym portalu i w dodatku z wifi, 409 zł i wysyłka z chin za darmochę. Swoją drogą chyba się skuszę, bardzo dobrze się prezentuje. Cieszy mnie pozytywny test diody led, także mogę być spokojny o "wrażliwe" projekty.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      Możliwe, dawno nie sprawdzałem. Oczywiście bierz gdzie taniej 👍

  • @przemysawm.5898
    @przemysawm.5898 2 года назад +3

    Używam dokładnie ten model od ponad roku, wcześniej moduły DPS5020 i Riden zdecydowanie na plus. Zasilanie mam z panieli PV 24V i mam pytanie czy była by możliwość przetestowania własnie przy 24V obciążenia i np 15A i wtedy termowizja na pcb. Wiadomo wentylator rozproszy ciepło ale czy była by taka możliwość przetestowania. PS ładowałem tym Ridenem akumulator samochodowy i spokojnie osiągnąłem gęstość elektrolitu na poziomie 1.30. w teście weekendowym czyli podłączenie w piątek po pracy, w sobotę po południu był akumulator naładowany a przez sobotnią noc robiona gęstość. Moduł wart swojej ceny, szkoda tylko ze metalowa obudowa dedykowana do tego modelu kosztuje 1/3 całego modułu.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +2

      Planuję jeszcze jeden film jak złożę go do kupy i wtedy zrobię testy z dużym prądem oraz termowizją.

  • @kamil1998q
    @kamil1998q 2 года назад +5

    Posiadam Ridena RD6006 i po aktualizacji oprogramowania jest możliwość ustawiania temperatury zabezpieczenia przy ładowaniu akumulatora.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +2

      Ten model ma najnowszy soft. Widocznie jeszcze tego nie poprawili 👍

    • @miedzaj
      @miedzaj 2 года назад +1

      Bo ostatnia aktualizacja była felerna jak by coś to mogę ci pomoc wrócić do poprzedniej

    • @grimfandangox
      @grimfandangox 2 года назад +1

      Potwierdzam :) wersja V1.38 ma te funkcję oraz zmienia wygląd menu.

    • @kamil1998q
      @kamil1998q 2 года назад +1

      @@miedzaj RD6006 też miał tą felerną aktualizację, czy dotyczy to wersji 6018? Sorki że pytam, ale nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z działaniem po aktualizacji, ale teraz nie wiem czego się spodziewać 😁

    • @miedzaj
      @miedzaj 2 года назад +1

      @@kamil1998q nie w wersji 6018W bo taka mm jest ok W to tylko dodatek wifi błąd był tylko w wersji 6006 co zauważyłem ale mam flasher do wszystkich modeli

  • @piotrmorawski2281
    @piotrmorawski2281 Год назад +1

    Myslalem nad tym sprzetem jako zrodlo zasilania mial byc zasilacz ATX

  • @stoczwarty
    @stoczwarty 2 года назад +3

    Jeszcze dwie sprawy. Jaka jest częstotliwość tętnień? Plus na oscyloskopie włączałeś i wyłączałeś zasilacz bez obciążenia. A z obciążeniem? Włączenie obciążenia przebiegło ok.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +3

      Włączałem i wyłączałem cały czas z tym rezystorem 4.7 Ω podłączonym do wyjścia. Częstotliwość tętnień raczej będzie taka jak tych szpilek, oscyloskop wyłapał około 69 kHz. Ale jeszcze to sprawdzę dokładnie.

    • @stoczwarty
      @stoczwarty 2 года назад +1

      @@SlaVoy Uuuu, to do zastosowań w.cz średnio się to nada. Zwłaszcza, że tętnienie tętnieniem ale te szpilki to już niezłe harmoniczne wprowadzą przy takiej amplitudzie.

  • @tyramisiu
    @tyramisiu 2 года назад +4

    Brakowało mi jednego testu diody - ustawić zasilacz na wyższe napięcie, załączyć i wyłączyć wyjście i wtedy podpiąć diodę. W ten sposób kiedyś spaliłem R w 3W RGB, ponieważ kondensatory wyjściowe trzymały ładunek po wyłączeniu. I kolejny test, czy w łatwy sposób da się ograniczyć ten syf na wyjściu jakiś dodatkowym filtrem CLC?

    • @artissound970
      @artissound970 3 месяца назад

      Ten zadilacz rozładowuje pojemności wyjściowe po wyłączeniu, do tego stopnia że nawet dołączony kondensator zostanie rozładowany.

  • @86VGR
    @86VGR 2 года назад +1

    Witam, a może test ZK-5KX ?

  • @musicbass654
    @musicbass654 6 месяцев назад

    Cześć, wiesz może czy zasilacz Mean well lrs 150w 6.5 A nada się do Ridena rd6006? Mam akurat taki zasilacz i nie wiem czy jest sens kupna innego

  • @M.A.S.L.A.N.A
    @M.A.S.L.A.N.A Год назад +1

    SlaVoy własnie czegos takiego szukalem, juz mialem kupowac cos drogiego o podobnych parametrach ale widze ze da rade taniej.Pytanie za stowe jaki zasilacz do tego dobrac (liniowy czy impulsowy)??? Potrzebuje tego srpzetu do testowania prostych urzadzen elektronicznych,typu wentylatory, silniki itd ale rowniez jako zasilanie wlasnych ukladow elektronicznych, moze cos z arduino badz stm32 i ewentualnei jako rozruchowiec dla czasem naprawianych poprzez proste naprawy usterek zasilacz do laptopa czy czego podobnego. Prosze nie zabic mnie odrazu smiechem bo jestem poczatkujacym hobbysta w dziedzinie elektroniki i dopiero sie ucze niektorych rzeczy , mimo to porafie juz zdjagnozowac jakies drobne proste usterki ww urzadzen. Generalnei wystarczy mi 32V i ok 15A. Cos polecisz nie za miliony???

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      Na Allegro "zasilacz impulsowy cnc Reprap" i wpisujesz napięcie jakie cię interesuje. Ja mam 70 V. Wadą jest głośny wentylator, ale można to zmodyfikować.

  • @darckdalton9830
    @darckdalton9830 Год назад

    Witam .Super recenzja . Dla początkującego elektronika bardzo pomocny temat.Wszystko jasno wytłumaczone.Dziękuję. Nie chce być upierdliwy , mam tylko pytanie , kiedy wyjdzie film z montażem tego zasilacza. Nazbierałem kilka transformatorów. Moze któryś da sie wykorzystać ? Pozdrawiam .

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад

      Mam problem z zabraniem się za to 😅

    • @darckdalton9830
      @darckdalton9830 Год назад

      😀 Spoko. Mogę jakoś pomoc ?

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад

      @@darckdalton9830 Raczej nie, dzięki. Wszystko jest oprócz chęci 😅

    • @darckdalton9830
      @darckdalton9830 Год назад

      @@SlaVoy Niczego sobie w życiu bardziej nie cenie jak szczerość.Pozdrawiam serdecznie i Szczęśliwego Nowego Roku.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад

      @@darckdalton9830 Wzajemnie.

  • @wiesawbaranowski3935
    @wiesawbaranowski3935 20 дней назад

    witam,poprosze o podpowiez dlaczego co kilka sekund odlacza ladowanie
    dzieki

  • @eR-MIK
    @eR-MIK Год назад +1

    Czy USB jest izolowane galwanicznie od zasilacza?

  • @legum367
    @legum367 2 года назад +1

    2:50 ale takie bananki się zwyczajnie obcina wokoło, bo to nie wchdzą, to mają inny rozstaw a dużo sie na tym nie traci

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +1

      Jeśli kable były tanie, to ok 🙂

  • @robertj7583
    @robertj7583 Год назад

    Super materiał. Powiedz mi czy jest możliwość zgrywania logów np. z przebiegu prądu i napięcia w czasie by można było później zrobić z tego jakiś wykres?

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      Z tego co pamiętam jest możliwość logowania do 24h i skopiowania danych do arkusza kalkulacyjnego. Natomiast na pewno są inne aplikacje pisane przez ludzi o większych możliwościach tylko trzeba poszukać. Niedługo zamawiam drugi moduł, transformatory i będę składać te zasilacze to może wrzucę dodatkowy materiał i tam będzie też soft.

    • @robertj7583
      @robertj7583 Год назад +1

      @@SlaVoy było by super. Czekam na rezultaty. Pozdrawiam

  • @cavendischw5885
    @cavendischw5885 Год назад +1

    A jak będzie wyglądał test diody po zasileniu zasilaczem impulsowym? Teraz zasila go Pan zasilaczem laboratoryjnym..

  • @JanKowalski-cv4pw
    @JanKowalski-cv4pw Год назад +1

    Z każdego napięcia wejściowego zrobi 60V na wyjściu? Nie powiedziałeś czy to jest step-down czy może buck-boost? I szkoda, że nie zrobiłeś oscyloskopowego testu pod zmiennym obciążeniem, wtedy byłoby widać przerzuty napiecia i możnaby zmierzyć impedancję wyjściową stabilizatora. Ciekawe jaki ma współczynnik PSRR i czy warto zasilać z trafa 🤔

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад

      Jest to step-down. Buck-boost w tanich konstrukcjach widziałem na razie tylko w MINIWARE.

  • @Krzysiek70
    @Krzysiek70 Год назад +1

    W temacie szumów, szpilek i tytułu materiału - "czy ma sens" zasilenie tego modułu mocnym trafo toroid rzędu 350VA / ok. 45V na wtórnym + oczywiście mostek prostowniczy i duży elektrolit? Już nawet patrzyłem w katalogi i taka konstrukcja bez problemu wejdzie do dedykowanej obudowy. Biorę pod uwagę fakt, że nie uciagnę więcej niż 7A przy Vmax, ale dla niższego V - owszem.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      Miałem kupować do niego trafo, długo się zastanawiałem. Stwierdziłem, że zostanę przy tej przetwornicy. Nie ma sensu pchać się w koszty wg mnie. Zasilacz jest warsztatowy i w takiej roli ma bardzo dobre parametry wyjściowe niezależnie od źródła jego zasilania. Jak robisz projekty, które wymagają bardzo czystego napięcia wejściowego, to ten Riden nawet z transformatorem i tak nie będzie odpowiedni, więc wg mnie nie warto przepłacać.

    • @Krzysiek70
      @Krzysiek70 Год назад +1

      @@SlaVoy Koszty: trafo ~170 zł + płytka z mostkiem diod i 2 elektrolity za 70 zł. Plusy: pełna izolacja galwaniczna od sieci 230V, cisza - jedyny wentylatorek w module RD6018 włączający się > 7A. Minusy: nie uzyskam 18A/1000W i nie da się złożyć całości bez użycia lutownicy. A czasy i ceny takie, że 8 stówek pęknie w każdym wariancie (wliczam dedykowaną obudowę z Chin)

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      @@Krzysiek70 Przy takim transformatorze i kondensatorach przydałby się jeszcze soft start. W przetwornicy masz to wszystko od razu. Jedyna spora wada, którą trzeba by wyeliminować to szum wentylatora.

    • @Krzysiek70
      @Krzysiek70 Год назад +1

      @@SlaVoy Wiem, więc muszę pomyśleć... Mniejsze trafo (300W) już nie potrzebuje soft startu a duży "amperaż" bardziej przydatny dla mnie

  • @radekb9479
    @radekb9479 3 месяца назад

    Zastanawiam się czy jeśli ja zasilam z takiego zasilacza zbudowanego na przetwornicy dedykowanej czy mam wtedy separację galwaniczną? Bo jeśli zrobię sobie to na trafo 35V i zwykły mostek gretza z kondesatorami to taką separację mam.Tylko znowu Trafo o takiej mocy będzie znacznie droższe...

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  3 месяца назад +1

      SMPS też daje separację od sieci.

    • @radekb9479
      @radekb9479 3 месяца назад

      @@SlaVoy Jaka tam bateria do zegarka wchodzi nie mogę się doczytać a kupiłem sobie RIDENA RD6024

  • @zyghom
    @zyghom Год назад +1

    jakby Ci sie udalo przetestowac serie P to byloby fajnie zobaczyc co z tymi szumami na wyjsciu bo podobno jest to troche LPS a troche SPS

    • @detalite
      @detalite Год назад

      Producent deklaruje 20 mV Vpp i jest to konstrukcja impulsowo-liniowa. Jak bym miał już kupować to z serii P.

    • @zyghom
      @zyghom Год назад

      @@detalite no ja kupilem P

    • @filipsz6728
      @filipsz6728 11 месяцев назад

      @@detalite też go mam i można powiedzieć że zasilany z liniowego da Ci 30mV tętnień i szumów.

  • @kowaldrums
    @kowaldrums Год назад

    swoją drogą fajne kable pomiarowe - podałbyś jakieś namiary na nie? )

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад

      Przewody są zrobione z końcówek Amass. Krokodylki też Amass.

  • @konradrybacki1018
    @konradrybacki1018 Год назад

    A czy te moduły można połączyć szeregowo, żeby otrzymać zasilanie symetryczne (+V, 0, -V)? Zakładam, że będą zasilane z osobnych przetwornic. Pytam, bo producent w komentarzu odpowiedział mi, że nie, ale trochę mi się w to nie chce wierzyć.

    • @rachunkowosc475
      @rachunkowosc475 Год назад

      Ja też jestem tego ciekaw... i chwilkę nad się zastanowiłem się. Jest zasilane zasilaczem impulsowym i w tych rozwiązaniach jest problem z izolacją galwaniczną. I stąd gdy połączysz (+) z jednego z (-) drugiego mogą być jakieś fajerwerki.
      Sprawdziłem omomierzem gdy zasilacz jest wyłączony to jest "OL" pomiędzy (-) lub (+) a uziemieniem, ale gdy włączony zasilacz (moduł RD wyłączony) to pojawia się na omomierzu rezystancja, latająca ale jest.
      Mam inny tani zasilacz laboratoryjny również impulsowy, ale zawsze jest "OL".
      Sprawdziłem napięcie AC to było w RD ok 20V, zaś w tym w/w laboratoryjnym poniżej 2V (w stosunku do uziemienia).
      Przykład zasilacz z laptopa, to zawsze "OL" i napięcie 0V AC.
      Mocy nie ma te napięcie po multimetrem mierzone napięcie LoZ - to jest 0V, lecz zastanawiam się czy bezkarnie można mierzyć oscyloskopem stacjonarnym (z uziemieniem). Czy go nie uszkodzi albo wyniki na ekranie będą fałszywe/zakłamane...
      A jeszcze jedno... moje obserwacje mogą być przekłamane, bo moje uziemienie to, tak się wyrażę, beznadziejna podróbka.

  • @marcinelektronik3005
    @marcinelektronik3005 10 месяцев назад +1

    Pomiary tętnień i szumów nie wykonuje się w taki sposób, ponieważ twoja sonda ma 300-500 ohm na przewodzie sygnałowym wraz z 1M impedancją. Wiem że to nie jest oczywiste ale musisz wykonać linie transmisyjną z dopasowaniem 50.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  9 месяцев назад +1

      Od zrobienia tego filmu dokształciłem się trochę w temacie i już tak nie podłączam sondy. Co do robienia linii transmisyjnej to nie wydaje mi się, żeby to było konieczne w takim warsztatowym przypadku skoro sonda jest prawidłowo dopasowana do wejścia oscyloskopu. W każdym razie są tu jeszcze inne problemy jak zakłócenia z sieci i szumy własne mojego oscyloskopu. Nie jest to dokładna metoda, ale na razie nie mam kasy na dobrą sondę różnicową.

    • @marcinelektronik3005
      @marcinelektronik3005 9 месяцев назад +1

      @@SlaVoy nie, jesteś w blędzie, impedancja zasilacza jest bardzo mała w miliohmach, impedancja sondy jest bardzo duża 1M oznacza to że sygnał wysokich częstotliwości może mieć wiele rzędów inny, musisz sterminować układ badawczy do 50 ohm wraz z linią transmisyjną " przewodem koncentrycznym" oczywiście terminacja jest przy DSO, polecam ci sprawdzić propozycje firmy intel na badanie tętnień i układów zasilania.
      Jednym słowem zbierasz śmieci i zakłucenia które impedancyjnie mają inną wartość rzeczywistą, w większości przypadków różnica jest 20dB-40dB czyli od 10-100 krotna. Co innego gdy sprawdzasz w obwodzie sygnał wyższej impedancji wtedy ten współczynnik maleje do dB

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  9 месяцев назад

      @@marcinelektronik3005 możesz mi wrzucić tytuł? Czytałem kilka publikacji i w każdej wymieniona jest sonda jako jedna z metod.

    • @marcinelektronik3005
      @marcinelektronik3005 9 месяцев назад +1

      @@SlaVoy napisze ci na maila

  • @undergroundserwis5085
    @undergroundserwis5085 2 года назад +1

    Hej, będziesz jeszcze posiadał kody zniżkowe na te zasilacze? Wstyd się przyznać ale dzisiaj chciałem zamówić a kupon ważny do wczoraj XD

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +2

      Zapytam się, ale nic nie obiecuję.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +2

      Jest nowy kupon! BGPL19MAJA0 ważny do 30 czerwca. Działa z linkiem w opisie filmu. Pozdro :)

    • @undergroundserwis5085
      @undergroundserwis5085 2 года назад +1

      @@SlaVoy jesteś Wielki ! :)

  • @venom7801
    @venom7801 Год назад +1

    Witam. Czy może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie jak to jest z tym prądem? Jeśli zastosuję do takiej przetwornicy zasilacz toroidalny powiedzmy 24V 10A, to te 10 amper uzyskam przy maksymalnym napięciu, ale co jeśli zmniejszę na przetwornicy napięcie powiedzmy do 5V, to czy nadal maksymalny prąd będzie wynosił tyle ile ma trafo czyli 10A czy będzie się proporcjonalnie zwiększał -12V - 20A, 6V - 40A itd... Pozdrawiam

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      Zwiększy się zgodnie z dostarczoną mu mocą. Jeżeli zasilisz go 240 VA to tyle (pomijając straty oczywiście) uzyskasz na wyjściu, ale nie więcej niż 18A, bo taki jest maksymalny prąd modułu. Czyli w przypadku 5V będzie to 18A, dla 20V 12A itd.

    • @venom7801
      @venom7801 Год назад +1

      @@SlaVoy Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  • @dickens1
    @dickens1 Год назад +1

    Czy może znajdzie się jeszcze jakiś kupon ? Trafiłem tu dopiero teraz a widzę, że można było go ciut taniej kupić i nie zdążyłem..

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      Pytałem o kupon i niestety otrzymałem odpowiedź negatywną.

  • @jarotv5249
    @jarotv5249 6 месяцев назад

    Cienko 3000w zasilacz mam a tu tylko 1800w za bardzo już mi się nie kalkuluje

  • @Rupercik85
    @Rupercik85 2 года назад +1

    Pamietam jak zamawiałem znajomków tego raidena poniżej 200zł. Ach co ten Tusk z cenami narobił... 😉

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +4

      Wszystko drogie panie. Współczuje początkującym, którzy teraz chcą coś ludzkiego skompletować do warsztatu.

  • @zmuszonyzmuszony2714
    @zmuszonyzmuszony2714 Год назад +1

    No dobra ale co to ustrojstwo potrzebuje do zasilania...wystarczy transformator ?

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад

      Potrzebuje źródła o napięciu stałym 6 - 70V.

    • @zmuszonyzmuszony2714
      @zmuszonyzmuszony2714 Год назад

      @@SlaVoy to dziwne że nikt nie zapytał...ale dzięki

  • @mikolajmikun5337
    @mikolajmikun5337 Год назад

    Teraz na banggood to on jest po 702zł :) sam moduł. Taniej na ali - 450zł.

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      A dej pan spokój 😪

    • @rafalcerankowski
      @rafalcerankowski Год назад

      A ja właśnie na BG kupiłem za 380zl po zniżkach. :D

    • @rafalcerankowski
      @rafalcerankowski Год назад

      I to 6024w nawet, właśnie zauważyłem :D

  • @piotrkaczecki
    @piotrkaczecki 2 дня назад

    czy ktoś z Was spotkał się z informacją jakim protokołem komunikuje się aplikacja ze sterownikiem zasilacza?

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  4 часа назад

      Z tego co widzę tutaj: www.quantulum.co.uk/blog/ruiden-riden-rd60xx-mqtt-remote-control/ Modbus.

  • @mirrored_
    @mirrored_ 2 года назад +1

    Oooo, co to za termowizja?

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +1

      Seek Compact Pro + apka na PC od Niemca

    • @pawewojcinski8085
      @pawewojcinski8085 2 года назад +1

      @@SlaVoy Witaj. Możesz podlinkować tą apkę :) z góry dziękuję.

  • @sylweksliwka7986
    @sylweksliwka7986 Год назад

    Czy ta przetwornica przeżyje zasilanie silnika DC ?

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  Год назад +1

      Przeżyje chociaż Riden zaleca nie przekraczać 1/3 max prądu i napięcia przy zasilaniu elementów indukcyjnych. Podłączałem silnik 100W i nie było problemów, większych nie posiadam.

    • @sylweksliwka7986
      @sylweksliwka7986 Год назад

      @@SlaVoy ok dziękuje raczej chodzi nie o moc max tylko szpilki z silnika indukcyjnego , kiedyś uwaliłem podobną przetwornice regulowaną

  • @wojtekkowal2652
    @wojtekkowal2652 2 года назад +1

    Ten moduł kosztuje ponad 400 złoty a nie 300...

    • @SlaVoy
      @SlaVoy  2 года назад +1

      Z mojego linka w tym momencie z kuponem z opisu masz za 350 ubezpieczoną przesyłkę z Czech. Ceny się zmieniają, najtaniej widziałem za 326.

  • @kamil004
    @kamil004 2 года назад

    Wyjscie zielone ladowania baterii jest bez sensu. To samo mozna uzyskac normalnie na wyjsciu.
    Nie rozumiem celu w jakim ten port zostal umieszczony

    • @marcinwypych3706
      @marcinwypych3706 2 года назад +3

      Gdybyś obejrzał uważniej, to byś dosłyszał informację o przekaźniku, a przy okazji abyś sobie kuku nie zrobił, gdybyś miał inne nastawy główne, kolejną sprawą może być to że wraz z ładowaniem ogniw 18650, możesz jeszcze coś zasilić równolegle...

    • @kamil004
      @kamil004 2 года назад

      @@marcinwypych3706 Obejrzalem wystarczajaco uwaznie, i wiem o przekazniku. tak czy siak bez sensu imo. Z tym kuku to tez nie przesadzaj

    • @nickwilde9129
      @nickwilde9129 2 года назад +2

      Nie jest bez sensu IMO jak tam podlaczysz akumulator odwrotnie to się nic nie stanie a gdy podlaczysz do normalnego terminala to albo pójdzie bezpiecznik albo coś dalej, u mnie akurat bezpiecznik nie zdążył zareagowac :)

    • @kamil004
      @kamil004 2 года назад

      @@nickwilde9129 Sluchaj, jak sie na czyms nie znamy to sie za to nie zabieramy. A przypadki sie zdarzaja i nie ma co siac paniki. Wszystko mozna zle podlaczyc, cos spalic itp ale to nie jest uzasadnienie dodatkowego portu.
      Jesli osobno mozna ladowac i korzystac z wyjscia czerwonego to ok , nawet ujdzie chodz pod 1S to slaba funkcjonalnosc, takie dorzucanie ficzera na sile

    • @nickwilde9129
      @nickwilde9129 2 года назад +3

      @@kamil004 no Ta więc poco zabezpieczać, w samochodzie poco te wszystkie czujniki jak się nie znamy to się nie zabieramy :) bezpieczniki też są zbędne bo przecież nikt zwarc robił nie będzie :)

  • @grimfandangox
    @grimfandangox 2 года назад +1

    Ten moduł wifi jest do dupy. Tylko 2.4. Ja mam aktywne 2.4 i 5 w routerze i za chuj nie chce się połączyć. Ani przez PC ani przez Android (apkę)

    • @miedzaj
      @miedzaj 2 года назад +3

      śmiga bez problemu po wifi 2.4 jest trik odezwij się to ci pomogę

    • @grimfandangox
      @grimfandangox 2 года назад +1

      @@miedzaj napisz tutaj

    • @miedzaj
      @miedzaj 2 года назад +1

      @@grimfandangox musisz zmienić funkcje USB na wi-fi na panelu ridena inaczej się nie połączysz nie ma takiej opcji poza tym musisz być urządzaniem na kturym konfigurujesz aplikacje na wifi2.4 reszta już to formalność jak znajdę czas możne wrzucę na RUclips film jak się nie poradzisz

    • @grimfandangox
      @grimfandangox 2 года назад +2

      @@miedzaj to chyba logiczne ;) po restarcie urządzenia nie wykrywa adresu IP który powinien być wysłany przez pc/smartfon. No pisałem o Tym że działa tylko z 2.4 a ja używam tylko 5. Dlatego moduł jest do dupy. Nie będę extra wyłączał 5 i przełączał się na 2.4 żeby pobawić się zasilaczem.

    • @miedzaj
      @miedzaj 2 года назад +1

      @@grimfandangox wystarczy ze nazwiesz np twoje WiFi różne nazwy np 2.5 i 2.5 wtedy widzisz z jakim WiFi aktualnie jest połączone twoje urządzenie ale sam prawie wcale nie używam WiFi na razie nie ma modułu 5.4 dlatego jest ten problem sam szukałem o nie znalazłem niczego na oba zakresu