Българската легенда за мартеницата

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 ноя 2024

Комментарии • 2

  • @nadetomirkova4943
    @nadetomirkova4943 6 лет назад +1

    Nai - talantlivite, nai - ymnite, nai - krasivite deca v cveta sa Balgarskite deca !!! Vnychkata mi na 4 godini govori 3 ezika - Balgarski - i Angliiski i Ispanski - ot detskata gradina, kadeto ima Ispanogovoreshti i Angliiskogovoreshti deca !!! Prosto e neveroiatno kolko sa ymni i krasivi Balgarskite deca !!! Nadya Mirkova

  • @tanpar8805
    @tanpar8805 5 лет назад +1

    Не правете от дечицата идиотчета.
    Прекрасна Хубавица даскалица в кюстендилска престилчица и добрички пиленца дечица.
    Целият месец Март е посветен на Любовта между Бог Отец и Богинята Майка. Апотеоза е Денят на Зачатието - Великият ден на Зачеването на Синът. 22-ри март. На този ден единствен слънчев лъч на Отца от Царството Небесно попада в тракийския подземен храм, пространството -Утробата на Богородица. През неолита естествените пещери, през античността подземни храмове могили, след това ЧЕРквите. Там е пространството на Богородица и не е огрято от светлината. В черквите, ако е изобразен Бог Отец....той е винаги на най-високият купол, в облаците на Царството Небесно в бяло, синьо и златно.
    На първи март се закача мартеницата и чак в края на месеца се сваля. След Зачатието. Затова Щъркел носи бебе. Щъркелите идват на 22 март. Единственно от двете страни на Дунава има Мартеница, Щъркел и кокичета на 22 март.
    Мартеница е наречена на римския месец Март. Защото българите са покорени от Рим, но после стават духовен и културен извор за наследниците на Еньо-ЕНей в Рим.
    Червения конец е символ на Богородица. Единственно българките носят червени носии.
    Белият цвят е символ на Небесата на Царството Небесно на Отца Несного.
    На 22 март излизат змиите от зимен сън. Точно на този ден те не хапят, защото са още немощни.
    До преди 75г на този ден жени са извършвали ритуала Мятане на змии - въртене на две змии в ръцете. Точно както Минойската Богиня Майка от статуетките мята змиите.
    www.flickr.com/photos/aforum/4709276560
    Тези 2 змии, мъжка и женска, в своят Любовен танц на 22-ри март се вплитат- пресукват в същата посока...както мартеницата от бял и червен конец.
    В античността пресуканите змии, мартеницата, са ОСНОВЕН РЕГИГИОЗЕН СИМВОЛ и присъстват на хилядите артефакти от Стария свят.
    В античността Бог Отец и Богинята Майка са изобразявани на статуи както мъжка и женска змии с корони на главите. От тяхната Любов се ражда Синът Змей Горянин. В тракийския и римски пантеон Синът е и Змей. Мъжки.
    Апотеозът му е в същността му като Сабазий.