Ортопед в NOVO

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 сен 2024
  • Вивихи, переломи кісток та суглобів, розтягнення м’яких тканин, на жаль, є частими явищами в нашому житті. Якщо своєчасно не звернутися до фахівця, пошкодження кістково-м’язової тканини може призвести до втрати рухової функції, хронічного болю, навіть інвалідності, що значно погіршить якість життя. Що раніше ортопед-травматолог здійснить огляд і розпочне лікування, то більше шансів буде зупинити прогресування хвороби. Коли потрібно звертатися до цього лікаря, які симптоми вказують на проблеми, Тvoemisto.tv запитало ортопеда-травматолога Центру медичних інновацій NOVO Остапа Кремповича.
    Розкажіть, у чому полягає суть роботи ортопеда-травматолога?
    Робота ортопеда-травматолога, як і кожного лікаря, полягає в тому, щоб допомогти пацієнту усунути проблему - захворювання чи травму, з якою він звертається, яка його турбує, завдає болю.
    Які саме хвороби лікує ортопед-травматолог?
    До сфери ортопедії-травматології належить усе, що пов’язане з опорно-руховим апаратом.
    Коли потрібно звертатися до такого лікаря, з якими симптомами?
    Найчастіше пацієнта до нас приводить біль. Звернутися на консультацію, пройти огляд в ортопеда-травматолога необхідно тоді, коли дошкуляє біль у суглобах, відчувається порушення рухової функції, виникає відчуття скутості.
    У чому відмінність роботи ортопеда-травматолога від травматолога?
    Ортопедія - це радше планова допомога. Ортопеди-травматологи займаються вродженими або набутими вадами, деформаціями кістково-суглобової системи, захворюваннями чи наслідками травм. Зазвичай пацієнт знає про свою недугу, тривалий час лікує її. А що стосується травматології, то це завжди гострий стан, коли людина, вийшовши з дому, потрапляє в ту чи ту непередбачувану ситуацію.
    Як відбувається огляд і консультація пацієнта та скільки триває?
    Зазвичай прийом триває близько пів години і має такі основні етапи: знайомство, збір анамнезу, розпитування пацієнта, що його турбує, де болить і як довго. Після цього починається огляд і визначення ортопедичного статусу. Якщо є потреба, лікар дає скерування на додаткове обстеження, ставить діагноз і аж тоді призначає лікування - консервативне чи оперативне.
    Які методи діагностики застосовують у Центрі медичних інновацій NOVO для того, щоби поставити діагноз?
    У галузі ортопедії й травматології переважають рентгенологічні обстеження, УЗД, МРТ. Це основні базові діагностичні дослідження. Крім того, для диференціації діагнозу необхідні загальні лабораторні дослідження.
    Які види лікування застосовують в ортопедії та травматології?
    Два види лікування - консервативне й оперативне. Якщо мовиться про раннє звертання до лікаря, коли є певні симптоми, але не надто виражені, то лікування та початкових стадіях захворювання буде легшим і швидшим. Коли ж мовиться про складні випадки, як-от захворювання великих суглобів, коксартроз (ураження кульшового суглоба), гонартроз (ураження колінного суглоба), то застосовують оперативне лікування.
    Скажу кілька слів про ендопротезування суглобів, яким ми також займаємося. Це великий напрям роботи, якого потребує чимала кількість пацієнтів. Після ендопротезування людина може відновити рухову активність без болю та постійного вживання медикаментів.
    Розкажіть докладніше про це.
    Ендопротезування суглобів, або ж артропластика, є методом лікування при захворюваннях суглобів. Якщо взяти, для прикладу, кульшовий суглоб, то причиною його захворювання є дисплазія, у тому числі вроджена, коксартроз, асептичний некроз головки стегнової кістки.
    Це, по суті, заміна шарніра кульшового або колінного суглоба, коли видаляють уражену ділянку і вставляють штучно створений компонент (їх є велика кількість, різних виробників).
    Альтернативи ендопротезуванню на важких стадіях захворювання немає. Наразі це єдиний метод, який дозволяє відновити рухову активність пацієнта і зменшити больові відчуття.
    Як довго можна ходити зі штучним суглобом, чи потрібна його заміна?
    Так, бо це механічна складова, яка має свій ресурс. Тривалість роботи штучного суглоба обмежена і залежить від багатьох чинників: віку, ваги пацієнта, його активності та самої проблеми, яка привела до ендопротезування. Заміну треба робити переважно через 15-20 років.
    У якому віці люди потребують ендопротезування суглобів. Можливо, хвороби, при яких вдаються до цього методу, помолодшали?
    Робити ендопротезування можна в будь-якому віці, якщо є потреба. Але так, хвороби ці справді помолодшали. У молодих людей працездатного віку однією з головних проблем, через які конче треба застосовувати артропластику, є пережитий коронавірус. Він має здатність уражати судини, які живлять головку стегнової кістки, і через це виникає асептичний некроз головки.
    Чи тривалою є реабілітація після травм?
    Усе залежить від важкості. Якщо це легкі ушкодження, як-от розтягнення зв’язок, то реабілітація триває від кількох днів до кількох тижнів. Після важких травм цей час суттєво збільшується - від кількох місяців до року, допоки пацієнт повністю не відновиться.

Комментарии •