Молодець! Дуже мало людей твого віку цікавляться в наш час садівництвом та виноградарством. Адже від такої насолоди багатіє і наша українська душа. Я впевнений, що Виноградар - це діагноз. Успіхів тобі, натхнення та терпіння в цій благородній справі. А тепер поділюсь своїм досвідом. Маю невеликий виноградник (36 сортів) і сад (70 дерев) під Львовом (15 км). В нашому регіоні краще використовувати одноплоскістну шпалеру, краще освітлюється, провітрюється - менше хворіє, скоріше достигає, якісніша ягода. Кущ трирукавний (вправо, вліво та центр). Це дає можливість використати шпалеру на всі 100. Цього року навіть Молдова дойшла. Щасти!
Ого, якщо у Вас виходить Молдова, то Ви виноградар з великої букви. Так, я використовую одноплощинну шпалеру на старших кущах і нові ряди теж на неї буду орієнтувати.
Ті 10 дизлайків хто поставив, аргументуйте будь ласка свою думку в коментах. Людина витратила час, хоче показати як вирощувати виноград в західному регіоні нашої країни та популізує виноградарство. Тому давайте вчитись разом, обговорювати сорти, варіанти формування, обрізки, догляду, я маю на увазі підкормки, варіанти боротьби з хворобами, схеми обробок для кращого визрівання лози, варіанти укриття на зиму. Бо подивитись відео та дизлайкнути може кожен диванний експерт, а порадити щось толкове та донести інформацію спільноті виноградарів не кожному хочеться. Дякую за відео. Частіше знімай і більше запускай тем з розкриттям тонкостей вирощування винограду.
Всегда с удовольствием смотрю ваши видеоролики. Приятно слушать развитую речь хоть на каком языке, грамотно передаете знания полученные благодаря трудолюбию и любви к земле !
Большое спасибо! всё понятно обьяснили.тоже пару кустиков хочу попробовать посадить.у нас на Черниговщине молодой парень занимается виноградом.пробовала Аркадию и Юпитер.вкуснотище!!!
вже третю зиму на зиму на лозу одягаю ізоляцію для труб, потім гачками з проволки пришпилюю до замлі й наспиаю листя, за весь час тільки одного разу примерз виноград, можливо що був посаджений пізно й не встиг сформуфати корінь
Антисептик, зокрема Ваш 96% спирт, не вбиває бактерії і грибки, а робить інкапсуляцію, тобто вбиває тільки ззовні, рекомендую робити тільки 70% розчин спирту, тоді "все живе" він вбиває зсередини. Так навчали мене в університеті на кафедрі вірусології і бактеріології. Дякую за розуміння. Цікава у Вас вимова.
@@grapes-and-gardening про спирт у вікіпедії:Етанол проявляє бактерицидні дії при концентрації 30% і вище, в залежності від типу бактерій, вмісту води та часу дії. Згідно досліджень найбільш ефективною є дію етанолу при його концентрації 60-70% - як у присутності води, так і за її відсутності. Саме такий вміст етанолу мають побутові антисептики для рук.[26] Використання вищої концентрації (наприклад, 90% розчину) для дезінфекції шкіри недоцільне, оскільки при таких концентраціях етанол проявляє свої дубильні властивості, в той час як антисептичні властивості падають.
Дякую Вам за цікаві відео. Від недавна, мене захопила тема вирощування винограду. На Вашу думку і з досвіду, які сорти винограду можете запропонувати для вирощування в зоні Західної України, щоби визрівали, стійкі до морозів та з хорошою урожайністю? Буду вдячна за відповідь.
Мені приємно відповісти, але це важко зробити. Головне правило це садити максимум середні сорти. Пізні і середньопізні можуть не кожного року дозрівати, як правило вони дозрівають через рік. На рахунок самих сорті, винограду потребує догляду у будь-якому випадку, але є звичайно що кращі сорти і є гірші. Пораджу вам наступні: Байконур, Аркадія, Лора, Лівія, Юпітер, Еталон, Еверест, Гурман, Хелена, Новий Подарок Запоріжжю, Фаетон, Дубовський Рожевий, Кишмиш Велес, Століття. І багато інших сортів, вибирайте ті, які вам подобаються на вигляд, і ті які надійні. Не купуйте занадто старі сорти і не женіться за новинками. Бажаю удачі!
@@grapes-and-gardening Щиро Вам дякую за змістовну відповідь. Відчуваю благі наміри і щирість порад. Нехай щедро і солодко родить Ваша лоза! Ще раз дякую.
Молодец! Такой молодой и успешно занимаешься виноградом! Я по возрасту не молода, но в виноградорстве новичок. Мне не понятно в твоей обрезке следующее: почему после обрезки середина куста осталась пустой и без побегов на следующий год. То, что обрезается не вызревшая лоза это понятно. А если на второй год вызрело 2-3 метра лозы, то какой длины оставлять лозы после обрезки и имеет ли при этом значение толщина этих лоз. И ещё, прошу совета. У меня мало места и хочется попробовать много сортов. Я оставила между кустами по 2 метра. Какую лучше формировку применить?
Дякую! Відповідаю: 1. Гляньте відео про 10 кг на третій рік результат, там видно як все росло влітку. Середину я заповнював пагонами, які росли знизу, тобто не пронормовував бруньок, що росли знизу і з голови. Також гляньте відео про тиху обрізку, десь середина, там є обрізка цього куща. Але я насправді так і хотів, це називається зміщена зона плодоношення, кущі ще молоді, і я всеодно не мав змоги заповнити всю шпалеру. 2. Залишаєте стільки лози скільки дозволяє шпалера, або скільки хочете навантажити кущ. Для дорослого куща, залежно від урожайності, потрібно залишати від 25 до 60 бруньок. Щоб правильно обрізати певний сорт, треба про нього якомога більше знати. Те саме і з нормуванням пагона. 3. Якщо одноплощинна шпалера, то віялова, так як я робив на своїй Аркадії, тоді можна обійтися і двома метрами. Але не завжди, бо може зажирувати. Все теж залежить від сорту. А якщо двоплощинна, то це достатня відстань. Відповів? Питайте ще!
@@grapes-and-gardening та от навпаки планую восени висаджувати новий виноградник і от цікавлюсь усіма дрібничками. Дуже радий, що знайшов ваш канал, велике дякую!
Добрий день,я зелений початківець у вирощуванні винограду.Як обрізати ,більш менш зрозуміла,а коли і чим обробляти саджанець перший рік,на що орієнтуватися не знаю.Посадила весною,сама виростила в пляшці з зими.Дякую.
Дякую за відео і хотів спитати чи можна з головного пагона вирощувати ще пагони в сторони наприклад якщо йдуть два основні пагони до гори то чи можна пустити з них ще по два в різні сторони щоб був більш і ширший кущ
@@grapes-and-gardening рукава ідуть від голови із глубини 25 см і засипани землею . В мене також вони присипани , але за літо вони повпускали коріння. Чи це так має бути?
@@grapes-and-gardening Згодна, підходять обидва варіанти аби лиш рукави не надто подовжувалися. Та й взагалі нарощування багаторічної деревини вимагає посиленої агротехніки і досвіду.Тому і з цим треба бути обережним, щоб не боротись потім з ""монстром росту"
@@komplikevich Рослина має мати коріння на різних глибинах,бо сезони бувають як дощові,так і засушливі. Часом і повітряні пускають) Нічого не заважає,що відмерло-відросте при необхідності-виноград культура живуча і розумна.Єдина дурня трапляється -перегруз,тут треба допомагати і розгружати!)
Доброго дня,подивилася ваше відео і відразу хочу запитати,минулого року не могла зібрати врожай винограду через хворобу. Грона винограду зав'язатися,а потім після дощу знизу на листочках проявилися сірі плями,які поширилися на весь кущ, потім виноград обсипався і все пропало. Я обробляла різними препаратами але ніщо не допомогло. Хочу запитати поради,що робити щоб таке не повторилося цього року??
Будемо сподіватись що буде нормальне літо, бо мені минулого року теж нічого не допомогло, тако пообсипалася більшість винограду. І мільдю та оїдіум постійно.
А що буде в кості рукавів на 4-й рік, коли 3-річі випустять свої пагони на закладених бруньках і відплодоносять - на старій лозі візьмуться нові бруньки для заміщення минулорічних плодових пагонів?
Якщо чесно, то я свою кущі не підливаю майже взагалі. У нас багато опадів і високий рівень грунтових вод. Коли вирівнюєте землю, просто не заповняйте її повністю, залишіть малий жолобок. Багато кому не подобається полив під голову куща. Вони кажуть що це провокує ріст росяних коренів.
@@grapes-and-gardening маю 150 кущів. Яму повністю не засипаю. Поливаю при відкритті і в засуху в голову куща. Росяні корні не обрізаю, культивую міжряддя 15-20см - то вони самі проріджуються. Взагалі кому як зручно), хто як приловчився. Як каже Смірнов "У каждого своя метода."
Я отак дивлюсь і думаю чому всі виноградники роблять глибокі приямки на кущі ?? Знизу як би з ями легше направити рукав на дріт ,але мені здається основним аргументом є полив в регіонах з жарким і сухим кліматом щоби економити воду яка розтікається по землі Чи я не так міркую??? В мене на ділянці вологи настільки багато Що полив як такий тільки на прополені грядки на сонці ,а там де трава ґрунт сухим я в свому житті не памятаю зелена трава круглий рік на неї падає сніг і весна приходить з зеленою травою Тепер для чого потрібен конкретно приямок ??? Для поливу чи реально виноград так потребує ????
Чи не глибоко саджати на глибині сорока сантиметрів? Адже на заході переважно чорнозем який не скоро прогрівається, а коріння потребує тепла для того, щоб урожай скоріше визрів
У мене виноград посаджений на 50 см. Живу у Львові. Чорнозем і проблем дозріванням немає бо сорти ранні. Хочу посадити ще якийсь з пізнім терміном дозрівання.
Весной 2018года высадил Румейку с хорошей корневой На следующий год 8кг, в этом году 25кг формировка со смещенной зоной плодоношения , так как показал автор этого видео
Такий ти молодий господар.Так чітко все зрозуміло.Будь успішний!.Так приємно тебе слухати
Піднімаєте настрій!
Молодець! Дуже мало людей твого віку цікавляться в наш час садівництвом та виноградарством. Адже від такої насолоди багатіє і наша українська душа. Я впевнений, що Виноградар - це діагноз. Успіхів тобі, натхнення та терпіння в цій благородній справі. А тепер поділюсь своїм досвідом. Маю невеликий виноградник (36 сортів) і сад (70 дерев) під Львовом (15 км). В нашому регіоні краще використовувати одноплоскістну шпалеру, краще освітлюється, провітрюється - менше хворіє, скоріше достигає, якісніша ягода. Кущ трирукавний (вправо, вліво та центр). Це дає можливість використати шпалеру на всі 100. Цього року навіть Молдова дойшла. Щасти!
Ого, якщо у Вас виходить Молдова, то Ви виноградар з великої букви. Так, я використовую одноплощинну шпалеру на старших кущах і нові ряди теж на неї буду орієнтувати.
Володимир Луговий прошу пана маєте на продажу виноград саджанці цікавлять Львів
Дуже толкові пояснення! Дякую! Хай щастить!
Є результат навіть в описі
Красота,дякую за урок,молодець!
Приємно, що така підтримка!
Молодець! Доступно, коротко і чітко!
Приємно!
Який молодець.Завдяки таким як ти людям легше жити.Обов'язково посаджу цього року ще десять кущів Юпітеру
Завдяки таким як Ви і хочеться щось знімати!
Минулого року посадив кущ Юпітеру, наче можна не вкривати. Подивлюсь що з того вийде. У Харкові зими доволі прохолодні
Супер відео! Щиро дякую! Продовжуй ділитися своїми знаннями!
Дуже цікаво та приємно переглядати! 👍🏻
Дякую за підтримку!
просто і ясно.браво.
Дякую!
До розуміння що треба робити з виноградом доходив роки три, все що саджав у перший рік без обробок- спочило з миром. Дякую за корисне відео.
Прошу! Дещо можна вирощувати, але дуже мало столових на жаль!
приятный молодой человек и как толково рассказывает красиво звучит украинская речь
Дякую за похвалу! Дуже приємно працювати коли є така підтримка!
Какой,Вы молодец!,Сколько знаний и любви!!!!
Дякую дуже за позитив! Погляньте в описі є ще і результат такого догляду)
Дякую Вам Тарасе
Молодець.Успіхів.
Дякую Вам, бажаю вам всього найкращого!
Ті 10 дизлайків хто поставив, аргументуйте будь ласка свою думку в коментах. Людина витратила час, хоче показати як вирощувати виноград в західному регіоні нашої країни та популізує виноградарство. Тому давайте вчитись разом, обговорювати сорти, варіанти формування, обрізки, догляду, я маю на увазі підкормки, варіанти боротьби з хворобами, схеми обробок для кращого визрівання лози, варіанти укриття на зиму. Бо подивитись відео та дизлайкнути може кожен диванний експерт, а порадити щось толкове та донести інформацію спільноті виноградарів не кожному хочеться. Дякую за відео. Частіше знімай і більше запускай тем з розкриттям тонкостей вирощування винограду.
Дякую за підтримку! Так, незабаром відкриваю виноград і почнеться!
Вы замечательный виноградарь, и садовод, успехов Вам.
Дуже вдячний!
Всегда с удовольствием смотрю ваши видеоролики. Приятно слушать развитую речь хоть на каком языке, грамотно передаете знания полученные благодаря трудолюбию и любви к земле !
Дякую, дуже приємно) Так, любов до справи це головне!
дякуюууу!!! якраз кущик придбала
Хай Вас тішить!
Вподобайка!
Большое спасибо! всё понятно обьяснили.тоже пару кустиков хочу попробовать посадить.у нас на Черниговщине молодой парень занимается виноградом.пробовала Аркадию и Юпитер.вкуснотище!!!
Сподобалось відео, все зрозуміло. Дякую.
Дуже приємно! Є також відео з результатом)
Обробку антисептиком інструменту беру на озброєння! Спирт, звичайно, не все вбиває, але душа спокійніша.
Люди ще використовують марганець, але я такого не робив. Спирт завджи під рукою.
Молодець!
Дякую!
Дуже дякую. Молодець
Дякую, вчасно потрапив на відео
Радий, що Вам сподобалось! Запрошую поглянути на інші відео!
Діліться думками будь ласка! Запрошую всіх!
Яка у вас схема підживлення винограду. Як перезимував цей кущ?
Приємно дивитися і спілкуватися з природою :)
Дякую вам за перегляд! Розкажіть друзям і знайомим!
дякую
Супер
Дякую!
Дякую за відео лопата класна копає сама
Може у когось і копає, у мене сама не хоче. Може не так до неї говорю
10 кг, звичайно, можливо, але мороз, вітер, дощ, хвороби, лінь трошки зменшують цю цифру :)
Безперечно!
В захваті, щастя тобі .
Дякую! Радий що Ви оцінили!
Відео гарне. Українська чудова, дякую.
Дякую! Радий що Ви оцінили!
зрозуміло і обгрунтовано
Приємно чути!
вже третю зиму на зиму на лозу одягаю ізоляцію для труб, потім гачками з проволки пришпилюю до замлі й наспиаю листя, за весь час тільки одного разу примерз виноград, можливо що був посаджений пізно й не встиг сформуфати корінь
Дякую що поділились досвідом!
👍👍👍
Приємно!
Антисептик, зокрема Ваш 96% спирт, не вбиває бактерії і грибки, а робить інкапсуляцію, тобто вбиває тільки ззовні, рекомендую робити тільки 70% розчин спирту, тоді "все живе" він вбиває зсередини. Так навчали мене в університеті на кафедрі вірусології і бактеріології. Дякую за розуміння. Цікава у Вас вимова.
Дякую за підказку, врахую на майбутнє. Вимова у мене галицька; живу на захід від Львова.
@@grapes-and-gardening я сам родом з Яворова це від Рава-Руська недалеко. І там , в Яворові , що не копнеш то піски.
@@Slavik-Slavik Часто буваю в Яворові Яворівському районі. У нас ті самі піски, зовсім не родюча земля, багато навожу.
@@grapes-and-gardening про спирт у вікіпедії:Етанол проявляє бактерицидні дії при концентрації 30% і вище, в залежності від типу бактерій, вмісту води та часу дії. Згідно досліджень найбільш ефективною є дію етанолу при його концентрації 60-70% - як у присутності води, так і за її відсутності. Саме такий вміст етанолу мають побутові антисептики для рук.[26] Використання вищої концентрації (наприклад, 90% розчину) для дезінфекції шкіри недоцільне, оскільки при таких концентраціях етанол проявляє свої дубильні властивості, в той час як антисептичні властивості падають.
Великий плюс пісків - філоксера майже відсутня.
МОЛОДЧИНКА.
Дякую Вам)
💯👍👍👍
Вподобайка. Підписався.
Дякую за довіру!
Це найкращий урок, чітко, зрозуміло, і без резини. Чекаємо 4,5,6 рік.. Чи все так же само ?
4 рік вже на каналі, я дав посилання
Дякую Вам за цікаві відео.
Від недавна, мене захопила тема вирощування винограду.
На Вашу думку і з досвіду, які сорти винограду можете запропонувати для вирощування в зоні Західної України, щоби визрівали, стійкі до морозів та з хорошою урожайністю? Буду вдячна за відповідь.
Мені приємно відповісти, але це важко зробити. Головне правило це садити максимум середні сорти. Пізні і середньопізні можуть не кожного року дозрівати, як правило вони дозрівають через рік.
На рахунок самих сорті, винограду потребує догляду у будь-якому випадку, але є звичайно що кращі сорти і є гірші. Пораджу вам наступні: Байконур, Аркадія, Лора, Лівія, Юпітер, Еталон, Еверест, Гурман, Хелена, Новий Подарок Запоріжжю, Фаетон, Дубовський Рожевий, Кишмиш Велес, Століття. І багато інших сортів, вибирайте ті, які вам подобаються на вигляд, і ті які надійні. Не купуйте занадто старі сорти і не женіться за новинками. Бажаю удачі!
@@grapes-and-gardening Щиро Вам дякую за змістовну відповідь. Відчуваю благі наміри і щирість порад.
Нехай щедро і солодко родить Ваша лоза!
Ще раз дякую.
кущ нада розганять 2 чи 3 роки потiм загружать без вреда кущевi лайк за труд
Не можу сказати напевно, просто не хочу зоб кущ жирував
@@grapes-and-gardening таке може бути усильнорослих тодi я ложу лозу на провалку i вигоняю нужнi на другий рiк пасинки в осени рiжу на рожки
@@СадПерсика-ч7и Теж варіант, я так на Байконурі робив
Молодец! Такой молодой и успешно занимаешься виноградом! Я по возрасту не молода, но в виноградорстве новичок. Мне не понятно в твоей обрезке следующее: почему после обрезки середина куста осталась пустой и без побегов на следующий год.
То, что обрезается не вызревшая лоза это понятно. А если на второй год вызрело 2-3 метра лозы, то какой длины оставлять лозы после обрезки и имеет ли при этом значение толщина этих лоз.
И ещё, прошу совета. У меня мало места и хочется попробовать много сортов. Я оставила между кустами по 2 метра. Какую лучше формировку применить?
Дякую! Відповідаю:
1. Гляньте відео про 10 кг на третій рік результат, там видно як все росло влітку. Середину я заповнював пагонами, які росли знизу, тобто не пронормовував бруньок, що росли знизу і з голови. Також гляньте відео про тиху обрізку, десь середина, там є обрізка цього куща. Але я насправді так і хотів, це називається зміщена зона плодоношення, кущі ще молоді, і я всеодно не мав змоги заповнити всю шпалеру.
2. Залишаєте стільки лози скільки дозволяє шпалера, або скільки хочете навантажити кущ. Для дорослого куща, залежно від урожайності, потрібно залишати від 25 до 60 бруньок. Щоб правильно обрізати певний сорт, треба про нього якомога більше знати. Те саме і з нормуванням пагона.
3. Якщо одноплощинна шпалера, то віялова, так як я робив на своїй Аркадії, тоді можна обійтися і двома метрами. Але не завжди, бо може зажирувати. Все теж залежить від сорту. А якщо двоплощинна, то це достатня відстань.
Відповів? Питайте ще!
@@grapes-and-gardening Спасибо большое, все понятно.
4:28 а коли зрівняється рівень землі це не викличе загнивання лози, що буде під землею тепер? І які саме це переваги надає?
Старі рукави можна не вкривати, та і рівень не обовязково зрівнювати
@@grapes-and-gardening та от навпаки планую восени висаджувати новий виноградник і от цікавлюсь усіма дрібничками. Дуже радий, що знайшов ваш канал, велике дякую!
Добрий день,я зелений початківець у вирощуванні винограду.Як обрізати ,більш менш зрозуміла,а коли і чим обробляти саджанець перший рік,на що орієнтуватися не знаю.Посадила весною,сама виростила в пляшці з зими.Дякую.
так само як старий, а під кінець літа ще більше
Дякую за відео і хотів спитати чи можна з головного пагона вирощувати ще пагони в сторони наприклад якщо йдуть два основні пагони до гори то чи можна пустити з них ще по два в різні сторони щоб був більш і ширший кущ
Таке роблять досить часто і я в тому числі
@@grapes-and-gardening дякую мені 15 і я в цьому році хочу спробувати посадити 4 кущики а один в мене розте
👍
Радий що Вам сподобалось!
Лайк! Яку агротехніку Ви використовуєте щоб отримати такий приріст на 2 році?)
Якщо чесно, то абсолютно про все розказую, вже третій рік! У відповіді розказати не зможу, тому запрошую до перегляду відео, аї вже назбиралося)
@@grapes-and-gardening Дякую 🤝
Вітаю, який виноград краще росте у Львові, продаєте саджанці,міг би під'їхати.
Не продаю зараз, а про рекомендації сортів робив вже відео, перегляньте
Підкажіть будь ласка,яка відстань між площинами ?
Я доклдано про це розказую у відео про шпалеру. Знизу 40, зверху 90
Хочу спросить почему осыпаеся виноград кеша, не болеет ,достигает до вишни и гроздь делается редкой какая причина не пойму подскажите что делать
Уточніть будь ласка сорт, це кишмиш Кеша, чи Кеша 1(Талісман)?
@@grapes-and-gardening кеша ,талисман нормальный
Доброго здоров'я!
Коли виноград треба садити весною чи восени?
Коли маєте бажання і можливість!
@@grapes-and-gardening Дякую!
Як обрізати чотири річний і старше виноград???
Про який саме йдеться (укривний, неукривний, столовий, технічний)?
16-24 бруньки на одному рукаві? Дякую.
Я залишив на ріст не більше 4-6 пагонів на рукаві, саме на цьому кущі. Можете побачити його на відео, що я зняв тиждень тому
Jestes zawodowy ogrodnik ?
Nie, jestem zawodowym tlumaczem
@@grapes-and-gardening bardzo duza wiedze masz ,szacun.
@@pawelgrzegorz9581 dzieki! Skad jestes i czy tez masz winorosl?
Добрий Господар. Ви продаєте кущі і саджанці? Також цікавить звідки ви я з Камянки Бузької, а ви звідки?
Пишіть мені на Емейл, Фейсбук, поговоримо
@@grapes-and-gardening Як знайти вас в Фейсбук?
@@agrofarmer1438 Під новішими відео є посилання
Рукава засипани землею, коріння на пускають?
Не розумію про що йдеться
@@grapes-and-gardening рукава ідуть від голови із глубини 25 см і засипани землею . В мене також вони присипани , але за літо вони повпускали коріння. Чи це так має бути?
@@АнтонГорніч Так, тепер розумію. Звісно, виноград пускає корінь доти, доки вкритий землею. Але я не планую їх потім розкривати.
@@grapes-and-gardening дякую за пораду і за відео!!
Доброго дня,( лайк фореве,) ...яка вiдстань (достатня) мiж кущами при такму формуваннi i обрiзцi? (А якби лоза визрiла на 3м?)
То обрізав би тільки до того місця, доки потрібно. Саджу на 2 м. на цій шпалері
Доброго вечора чи можна у вас купити куст винограду ?
Так, можна)
Доброго здоров'я! Надалі обрізаєте з сучками заміщення чи без них?
У більшості випадків обрізаю без сучків заміщення, беру просто лозу з плодової стрілки і вкладаю. Інколи використовую і сучки заміщення.
@@grapes-and-gardening Згодна, підходять обидва варіанти аби лиш рукави не надто подовжувалися. Та й взагалі нарощування багаторічної деревини вимагає посиленої агротехніки і досвіду.Тому і з цим треба бути обережним, щоб не боротись потім з ""монстром росту"
Дай названія хороших сортів венограду
Робив відео з рекомендаціями винограду. Там в описі Ви знайдете і ті які рекомендую і список тих, які вирощую.
Доброго часу. Чи підрізаєте росяне коріння? Дякую
Не підрізаю, знаю для чого і як, але якось не складалось.
@@grapes-and-gardening дякую
@@RV-uy7xx Прошу!
Не підрізайте росяне коріння на львівщені, в нас зона коріння на висоті якрас як на півдні росяних коренів.
@@komplikevich Рослина має мати коріння на різних глибинах,бо сезони бувають як дощові,так і засушливі.
Часом і повітряні пускають)
Нічого не заважає,що відмерло-відросте при необхідності-виноград культура живуча і розумна.Єдина дурня трапляється -перегруз,тут треба допомагати і розгружати!)
Топ 5 кращих столових сортів винограду?
Я робив відео про вибір сортів, можете подивитись. А також там в описі є перелік.
Доброго дня,подивилася ваше відео і відразу хочу запитати,минулого року не могла зібрати врожай винограду через хворобу. Грона винограду зав'язатися,а потім після дощу знизу на листочках проявилися сірі плями,які поширилися на весь кущ, потім виноград обсипався і все пропало.
Я обробляла різними препаратами але ніщо не допомогло.
Хочу запитати поради,що робити щоб таке не повторилося цього року??
Будемо сподіватись що буде нормальне літо, бо мені минулого року теж нічого не допомогло, тако пообсипалася більшість винограду. І мільдю та оїдіум постійно.
Частіші обробки, тільки правильними дозами щоб не пошкодити листя.
А що буде в кості рукавів на 4-й рік, коли 3-річі випустять свої пагони на закладених бруньках і відплодоносять - на старій лозі візьмуться нові бруньки для заміщення минулорічних плодових пагонів?
Я залишаю обрізки, що виходять з землі. Тому є завжди чим замінити
Коли яму засипав - куди воду льєш, як поливаєш?
Якщо чесно, то я свою кущі не підливаю майже взагалі. У нас багато опадів і високий рівень грунтових вод. Коли вирівнюєте землю, просто не заповняйте її повністю, залишіть малий жолобок. Багато кому не подобається полив під голову куща. Вони кажуть що це провокує ріст росяних коренів.
@@grapes-and-gardening маю 150 кущів. Яму повністю не засипаю. Поливаю при відкритті і в засуху в голову куща. Росяні корні не обрізаю, культивую міжряддя 15-20см - то вони самі проріджуються. Взагалі кому як зручно), хто як приловчився. Як каже Смірнов "У каждого своя метода."
То дуже залежить від регіону Країни, у Львові дощ сто днів на рік, у Харкові хоча б 20 було.
@@VitaliySvideo зато сейчас чуть ли не каждый день поливает
@@VitaliySvideo что делает из земли болото и не дает вовсе выйти на землю
Я отак дивлюсь і думаю чому всі виноградники роблять глибокі приямки на кущі ?? Знизу як би з ями легше направити рукав на дріт ,але мені здається основним аргументом є полив в регіонах з жарким і сухим кліматом щоби економити воду яка розтікається по землі
Чи я не так міркую???
В мене на ділянці вологи настільки багато Що полив як такий тільки на прополені грядки на сонці ,а там де трава ґрунт сухим я в свому житті не памятаю зелена трава круглий рік на неї падає сніг і весна приходить з зеленою травою
Тепер для чого потрібен конкретно приямок ??? Для поливу чи реально виноград так потребує ????
Доброго дня, чи робили дренаж на дні посадкової ями?
Ні не робив)
Чи не глибоко саджати на глибині сорока сантиметрів? Адже на заході переважно чорнозем який не скоро прогрівається, а коріння потребує тепла для того, щоб урожай скоріше визрів
В мене щирий пісок, бажаю Вам веселого нового року! Зустрічайте новий рік!
У мене виноград посаджений на 50 см. Живу у Львові. Чорнозем і проблем дозріванням немає бо сорти ранні. Хочу посадити ще якийсь з пізнім терміном дозрівання.
Коріння буде розвиватися і на стовбурі вище основного корення
@@user-mint-cactus ще й як буде. Через нього навіть проблемно обсікти навколо куща. Росте відразу під поверхнею.
@@grapes-and-gardening поясніть будь ласка словосполучення "щирий пісок? Я опановую українську, тому і ставлю це питання
І якщо можна наведіть перелік кращих неукривних сортів для альтанки
Кожен вибирає кращий для себе. Зі старих то кишмиш Запорізький, Вікторія, можливо Русбол, Юпітер. Ватра, також кажуть гарно себе поводить без укриття.
@@grapes-and-gardening Дякую!
на третий год нужно снять не меньше 30кг
Дав би бог! Дякую Вам за підтримку!
@@grapes-and-gardening Удачи!
+!
Ще раз дякую!
10 кг с куста даже у Люмина А.В НЕТ заливаешь сильно.
Треба якось людей заохочувати!
Весной 2018года высадил Румейку с хорошей корневой На следующий год 8кг, в этом году 25кг формировка со смещенной зоной плодоношения , так как показал автор этого видео
@@АнатолийБережной-у7т ОГО, супер результат! Дякую за підтримку і заохочення!
Елементарно, тим хто працює і створює умови
Не заливає.
Це реально
О таке , спиртом обробив потім в землю втулив.
Чи потрібна довга багаторічна лоза ?
Вона збільшує урожайність
а если виноград укрыл закопал на зиму то в каком месяце раскапывать?