JÁTÉK KETTESBEN: KUTNÁ HORA

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 9 сен 2024
  • Ha csatlakozol a csatornatagok közé, korábban nézheted meg a videókat (olykor sokkal korábban:)), és egyéb kifejezetten csatornatagok számára készített tartalmakat is tervezek megosztani.
    RUclips tagság: / @d3meeples

Комментарии • 12

  • @atomi76
    @atomi76 2 месяца назад

    Pontosan tegnap került asztalra, szintén ketten játszottunk! Élveztük minden percét! Kifejezetten jól működik! Köszi a videót!

  • @bahonmm
    @bahonmm 3 месяца назад

    Eddig csak 4 fővel játszottam, így külön öröm volt számomra, hogy végigizgulhattam a ti kétfős versenyeteket! Remek szórakozás volt kívülről nézve, köszönöm!

    • @d3meeples
      @d3meeples  3 месяца назад +1

      Köszi, örülünk, hogy élvezhető volt. :)

  • @falikafalika5235
    @falikafalika5235 2 месяца назад

    Nagyon jó volt a játék, csak így tovább, tovább, tovább..

  • @Rempivo
    @Rempivo 2 месяца назад

    egy párszor a Szt Borbála akció után elmaradt az adó emelés!

    • @d3meeples
      @d3meeples  2 месяца назад

      Tuti? Írd meg hol!

    • @Rempivo
      @Rempivo 2 месяца назад

      @@d3meeples igazad van , mi úgy játszottuk, hogy amikor valaki pelikánolt, akkor is emeltünk az adót.de most látom, hogy nem így van

  • @botonddenes546
    @botonddenes546 2 месяца назад +1

    Az állandó árfolyam számolgatás számunkra sajnos teljesen megölte a játékélményt, egy idő után már frusztráló volt számolgatni, hogy ha van X pénzem, akkor az valójában mennyit is ér fában, vagy egyéb erőforrásban kifejezve? Van a játékban egy plusz matek, ami szerintem nem hozzáad, hanem sokkal inkább elvesz a játékélményből. Érdekes ez az árfolyamváltozós rendszer, de bármennyire érdekes, a mi társaságunk inkább csak nyűgnek élte meg. Pár játék után azon kaptuk magukat, hogy hiányoznak azok a játékok, ahol ha valami azt írja 5 fába kerül, az 5 fába kerül és nem X pénzbe, amit az aktuális árfolyam határoz meg, amit mielőtt elkölteném a pénzem ki kell számolni. Mint ötlet tényleg érdekes...de a sok konvertálgatás frusztráló.
    Nem tudom a játék, hogyan készült, de biztos vagyok benne, hogy előbb volt meg ez az árfolyamváltozós mechanizmus, mint maga a játék, és a fókusz azon volt, hogy kitaláljanak egy olyan játékot, amivel ez a mechanizmus működni tud, mintsem az, hogy a játék fejlesztése során jöttek volna rá, hogy jó lenne egy ilyen bele.

    • @d3meeples
      @d3meeples  2 месяца назад +1

      Érdekes, mi nem éltük meg ekkora melónak. Figyelni kell, persze, de néha egy-egy szorzást elvégezni annyira nem nagy ügy. Sőt, ha úgy vesszük még egyszerűbb is, mint sok különböző nyersanyagot gyűjteni, számon tartani. Én most már jobban értékelem, ha van a játékban valami, ami kicsit megkülönbözteti a többitől. :)
      Ja, és azért ez nem csak annyi, hogy át kell váltani, hanem igen aktívan alakítgatjuk az aktuális árfolyamokat, ami megint egy elég okos elem.

    • @henriettronai7245
      @henriettronai7245 Месяц назад

      Érdekes. Én 2/4 fős partit is játszottunk, és pont az tetszett, hogy követi az árfolyam ingadozással , hogy épül a város, mint egy igazi gazdaság

    • @botonddenes546
      @botonddenes546 Месяц назад +2

      @@henriettronai7245 kétségtelenül érdekes pontja a játéknak az árfolyamváltozás, a problémám, hogy nem elegáns ennek megvalósítása.
      Kevésbé intuitív, és ahogy a videóban is jól látható, be lehet nézni a számolást, mert sok a változó, és nem is mindig tisztán átlátható, hogy miből mennyid van aktuálisan. Az árfolyamváltozás miatt szinte minden körben újra kell számold fejben, hogy a pénzed jelen pillanatban mennyit is ér?
      Ez a folytonos számolás számomra rettentően repetitívvé teszi a játékot.

    • @etelelord
      @etelelord Месяц назад

      A való életben is meglévő állandóan változó üzleti környezetet szerintem jól leképezi ez a mechanika. És az interakciót is erősíti, van ráhatás a többi játékosra. Szóval több benne a jó, mint a rossz