@@4speedypaws ano a jak Zatím na to máme ohlávku ale vůbec to nezabírá a chceme odnaučit pozitivní cestou každopádně je to náročné jelikož už mám dospělého psa a už má vybudované nějaké ty zlozvyky
Nedává mi smysl, vzít psa na postroj, když s ním vyrážím z domu, to je jako bych mu říkal - pojď, teď mě pořádně potahej a potom, až budeš vysílenej, ti dám obojek, tím tě naučím netahat...no to se na mě nezlobte :-) Jednodužší a rychlejší varianta je ostnatý obojek, pes nesmí tahat v žádné situaci, ani když s ním výjdu po 10hodinách ven, ani po dvouhodinovém výletu. ;)
Děkuji za komentář. Osobně jsem odpůrcem způsobování bolesti psovi a využívání zkratek tam, kde se poctivým přístupem dá docílit stejného výsledku, proto vysvětluji postup, který funguje mně i mým klientům :) Princip obojku PO postroji je v tom, že dosáhneme toho, že pes začne přirozeně dělat správné chování, které ukotvíme pochvalou a pamlsky. Tímto způsobem pes velmi rychle pochopí, že zatímco tahání nic nepřináší, chůze na prověšeném vodítku přináší odměny. Tím, že si na to pejsek v podstatě přijde sám (můžeme mluvit o shapingu) je pes do budoucna mnohem ochotnější se takto chovat a tedy vhodné chování, které se mu v minulosti vyplatilo, opakovat. Typicky tahají pejsci, kteří ještě nevědí, že to dělat nemají a nebo pejsci hodně energičtí. U druhé kategorie je pak běžné, že se chodí na větší výlety, dělá se canicross nebo třeba bikejoring a tedy se tahání na postroji do budoucna aktivně využívá.
Super video hodí se a už se těším na 2 díl
díky! válčíte s chůzí na vodítku?
@@4speedypaws ano a jak Zatím na to máme ohlávku ale vůbec to nezabírá a chceme odnaučit pozitivní cestou každopádně je to náročné jelikož už mám dospělého psa a už má vybudované nějaké ty zlozvyky
Nebojte, chce to jen správný trénink a vydržet-vydržet-vydržet!
Jste úžasné nevzdávejte to❤!
od jakeho veku tranovst chuzi na voditku? 💚
Za mě v podstatě ihned :) Až budu mít štěňátko, natočím, jak to učit - tyto návody jsou především na to, jak odnaučit tahání :)
tak co jste nám ukázala ?------ nic.....
Nedává mi smysl, vzít psa na postroj, když s ním vyrážím z domu, to je jako bych mu říkal - pojď, teď mě pořádně potahej a potom, až budeš vysílenej, ti dám obojek, tím tě naučím netahat...no to se na mě nezlobte :-)
Jednodužší a rychlejší varianta je ostnatý obojek, pes nesmí tahat v žádné situaci, ani když s ním výjdu po 10hodinách ven, ani po dvouhodinovém výletu. ;)
Děkuji za komentář. Osobně jsem odpůrcem způsobování bolesti psovi a využívání zkratek tam, kde se poctivým přístupem dá docílit stejného výsledku, proto vysvětluji postup, který funguje mně i mým klientům :)
Princip obojku PO postroji je v tom, že dosáhneme toho, že pes začne přirozeně dělat správné chování, které ukotvíme pochvalou a pamlsky. Tímto způsobem pes velmi rychle pochopí, že zatímco tahání nic nepřináší, chůze na prověšeném vodítku přináší odměny. Tím, že si na to pejsek v podstatě přijde sám (můžeme mluvit o shapingu) je pes do budoucna mnohem ochotnější se takto chovat a tedy vhodné chování, které se mu v minulosti vyplatilo, opakovat.
Typicky tahají pejsci, kteří ještě nevědí, že to dělat nemají a nebo pejsci hodně energičtí. U druhé kategorie je pak běžné, že se chodí na větší výlety, dělá se canicross nebo třeba bikejoring a tedy se tahání na postroji do budoucna aktivně využívá.
@@4speedypaws Pracujete třeba i s pracovními liniemi Malinois?
Ano :)
Kde je "amortizér?"
nerozumím otázce...? :)
Trenér na psa😅😅😅 za chvilku budete potřebovat trenéra na čištění zubů😅
:) skvělý nápad, mně by se šikl - Vám ne?