OEP16 - Warsztat - Ogniwo Eko Plus 16kw Podstawowe warunki konieczne do poprawnej regulacji.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 мар 2017
  • Podstawowe wymagania techniczne jakie należy spełnić dla poprawnej pracy układu regulacji kotła.
  • Авто/МотоАвто/Мото

Комментарии • 99

  • @stanisawdalecki4578
    @stanisawdalecki4578 7 лет назад

    Witam, w którym miejscu komina zamontować regulator ciągu.Czy może być po drugiej stronie ,tam gdzie jest wyczystka lub powyżej niej.Mam z drugiej strony komina otwór naprzeciw czopuch (służy do czyszczenia czopucha)

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Stanisław Dalecki Mój regulator jest po stronie wyczystki. Szczegółowe wskazówki odnośnie możliwych wariantów montażu znajdziesz na stronie producenta.

    • @mariuszolender9148
      @mariuszolender9148 6 лет назад

      Szczegółowa wskazówka odnośnie możliwego wariantu znaleziona na stronie producenta:
      "Nieprawidłowy jest montaż regulatora ciągu w innym pomieszczeniu, niż
      pomieszczenie, w którym znajduje się urządzenie grzewcze. Regulator
      ciągu określi wtedy różnicę ciśnień pomiędzy np. kuchnią, a kanałem
      kominowym. Nie wiemy bowiem, jaka jest teraz różnica ciśnień pomiędzy
      kuchnią a kotłownią. Załóżmy, że na regulatorze ciągu jest ustawiona
      wartość 15Pa - to bardzo mało. W kuchni (z różnych powodów, np. otwarte
      okno od strony nawietrznej) powstanie ciśnienie o 20Pa większe niż w
      kotłowni, to wtedy powietrze z kuchni przez regulator ciągu i komin
      dostanie się do kotłowni, czyli może powstać ciąg wsteczny - a takie
      zjawisko jest niebezpieczne. "

    • @boguslawbladzinski2624
      @boguslawbladzinski2624 6 лет назад

      l4vd0 Witam! Ja również zamontowalem regulator w otwór wyczystki. Znalazłem idealnie pasujący w otwór na allegro. Pozdrawiam

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Zgadza się :) Niestety nie miałem innej opcji montażu. Dlatego mam na stałe wycięty otwór wentylacyjny w drzwiach między pomieszczeniami, a w pomieszczeniu z regulatorem nie ma ani okna ani innej wentylacji.

    • @tomaszz4205
      @tomaszz4205 5 лет назад

      Drzwi wyczystki mam na dworze ponieważ komin mam przy ścianie. Regulator ciągu w tym przypadku może być zamontowany na dworze?

  • @danielkowalczuk1994
    @danielkowalczuk1994 5 лет назад

    Świetny wykład i bardzo duża wiedza,pozdrawiam..

  • @Wrednymarjan37
    @Wrednymarjan37 7 лет назад

    Chodzilo mi o te cegly na palniku. Mam to też i wszelkie uwagi spostrzeżenia będą cenne

  • @wojciechbaszczynski8790
    @wojciechbaszczynski8790 5 лет назад

    Witam, oglądam z ciekawością wszystkie Pańskie filmy i dziękuje za mnóstwo informacji. Jestem zmuszony dobudować komin 200 do tego pieca ( gotowy zestaw z wkładem ceramicznym). I na tym etapie mam pytanie o regulator ciągu kominowego. Rozumiem że regulator powinien znajdować się w pomieszczeniu gdzie piec ? Jeśli tak to jak go doprowadzić do pomieszczenia ? Czy kawałkiem rury połączyć go z kominem ? Odległość do pomieszczenia do komina to około 40 cm . Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Wojtek.

  • @marekkrawczyk9429
    @marekkrawczyk9429 6 лет назад

    A gdzie postawić te cegły ?

  • @boguslawbladzinski2624
    @boguslawbladzinski2624 6 лет назад +1

    Witam! Chciałbym się odnieść do regulatora ciagu. Mam przekrój komina fi200 a piec potrzebuje fi180 zaobserwowalem u siebie efekt jaki jest omówiony w podstawowych warunkach. Zakupiłem i zamontowalem regulator ciagu. Ku memu zaskoczeniu odrazu się uchyla. Rzeczywiście przez wentylator już nie ciągnie wypalajac tym samym żar. Także sprawdziłem i dziala. Polecam. Dzięki z góry za w/w rozwiazania

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Cieszę się. Pozdrawiam

  • @jaroslawf2636
    @jaroslawf2636 5 лет назад +1

    Są wentylatory z klapką która zamyka dopływ po wyłączeniu dmuchania . Można też doprowadzić przewód z powietrzem bezpośrednio do dmuchawy zasysa z zewnątrz powietrze . I nie wychładza kotłowni . Uszkodzona uszczelka pod klapą podajnika i będzie dymiło . Lub brak kilku śrubek i będzie dymiło . Nieszczelny podajnik może się skończyć pożarem ogień cofnie się do podajnika ( wypadku zaniku zasilania pociągnie powietrze przez podajnik . Elektronika nie wywali żaru do kotła i pożar murowany )

  • @PBielecki-pawciobiel
    @PBielecki-pawciobiel 7 лет назад

    super kotłownia! Dzięki za cenne info. Naprawdę masz mało sadzy i smoły! Czy możesz jeszcze powiedzieć jaką masz średnicę komina i czy masz/używasz siłownika do zaworu 4D?

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Cześć Paweł,
      Szczegóły odnośnie komina w odpowiedzi powyżej. Średnica to nie wszystko, tutaj też długość się liczy ;)
      Jeśli chodzi o zawór 4D, to świadomie odrzuciłem to rozwiązanie:
      Instalacja w moim domu została wykonana na pracę w temperaturach 50-75C i praca poniżej 50C ma miejsce incydentalnie (podczas rozruchu / odstawiania instalacji, oraz w miesiącach wiosennych / jesiennych podczas dużego poboru CWU - wieczorem).
      Dlatego w roli "ochrony / dogrzewania powrotu" występuje pompa mieszająca. Niektórzy pewnie zwrócą uwagę, że jest ona bardzo duża jak na pompę do ochrony powrotu. Tak jest gdyż pełni ona rolę "gorącej rezerwy". To znaczy, że w razie awarii pompy CO, lub pompy CWU, mogę zamknąć zawory i zastąpić pompą mieszającą, dowolną z powyższych. Bez pompy mieszającej można parę dni żyć, a z awarią muszę realnie się liczyć, bo moje główne Grundfosy pochodzą z poprzednich wersji instalacji i mają odpowiednio 20 lat CWU i 10 lat CO. Z kolei gorąca rezerwa to pompa za 100zł z allegro, no ale one pracuje tylko dorywczo. W wolnej chwili muszę zrobić film o strategii utrzymania ruchu, bo z racji wyjazdowej pracy musiałem ten element dosyć dobrze dopracować.

  • @ramboszczak
    @ramboszczak 7 лет назад

    Cześć. Czy w następnym filmiku gdzie będziesz opisywał modyfikacje paleniska, mógłbyś powiedzieć kilka słów o ciepłomierzu, który masz zainstalowany? Czy sam go instalowałeś i w którym miejscu no i w jaki sposób on działa (nie bardzo rozumiem opisów tych urządzeń na stronach producentów). Najbardziej interesuje mnie to w jaki sposób sprawdzasz kaloryczność węgla, który zakupujesz.
    U mnie pracuje skam-p na brulim.
    Bardzo pomocne są twoje filmiki, a kotłownia super - bardzo zadbana :)

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Cześć Łukasz,
      Instalacja ciepłomierza jest w zasadzie prosta, tyle że trochę kłopotliwa, bo trzeba "wciąć się" w rurę (czyli zatrzymać instalację i spuścić wodę).
      Zasada działania (w ogromnym uproszczeniu) jest następująca:
      Do pomiaru ilości ciepła musimy znać cztery wartości: tp - temperaturę przed kotłem (tempertura powrotu), tz -temperaturę za kotłem (temperatura zasilania), v-ilość wody jaka przepływa przez rurę, t-czas. Dlatego przepływomierze składają się z kawałka rurki z zabudowanym na niej modułem elektronicznym i czujnika temperatury.
      Rurkę z modułem montujemy na wyjściu ciepłej wody z kotła (w niej jest zintegrowany pomiar v i tz), dodatkowy czujnik (tp) na powrocie (powinien być zanurzony w specjalnej końcówce nypla, ale od biedy można zamocować cybantem do miedzianej rury i dobrze zaizolować z zewnątrz).
      Tak zamontowany ciepłomierz będzie nam pokazywał ilość ciepła oddanego przez kocioł do instalacji (w kWh lub GJ), oraz moc chwilową (w kW). Mój pokazuje też moc średnią i maksymalną.
      Sprawdzenie kaloryczności paliwa odbywa się następująco:
      1) zasypuję kocioł do pełna
      2) spisuję kWh (lub GJ) na ciepłomierzu
      3) wypalam prawie cały zasobnik
      4) zasypuję kocioł do pełna (wiem ile zużyłem)
      5) spisuję kWh (lub GJ) na ciepłomierzu
      Potem kartka i robimy rachunki:
      5) - 2) = ilość kWh jakie oddał kocioł do budynku
      4) ilość węgla jaka na to została zużyta x sprawność kotła (jest w instrukcji) dla średniej mocy z jaką pracował kocioł (podzielić wynik 5) - 2) przez ilość godzin pracy między odczytami).
      No i te dwie wartości powinny być mniej-więcej podobne :)

    • @ramboszczak
      @ramboszczak 7 лет назад +1

      Bardzo ci dziękuję :) Zatem niebawem zaopatrzę się w to urządzenie i spróbuję zamontować.
      Pozdrawiam

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Najtaniej jest kupić używany przez neta. Jest to tani sprzęt i często spółdzielnie zamiast legalizować ciepłomierze, poprostu je wymieniają. My legalizacji nie potrzebujemy więc można spokojnie używkę kupić. Wygodniejsze są takie z czujnikiem ultradźwiękowym, niż wersje z turbinką, bo stawiają mniejszy opór. Gdybyś nie wiedział jaki dobrać zakres przepływu, to popatrz na wydajność swojej pompy CO i CWU (przepływy trzeba dodać).

  • @karoldurasiewicz4552
    @karoldurasiewicz4552 6 лет назад +1

    Witam. Czy wapno ma korzystny wpływ na rdze metalu i żeliwa, czy neutralny czy niekorzystny? Szukam wszedzie informacji i nie mogę znaleźć.

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Pytasz o wapno jako takie, czy pytasz o zastosowanie wapna jako dodatku do ekogroszku? Bo jeśli o wapno jako takie to oczywiście przyspiesza korozję, natomiast jako dodatek przy spalaniu węgla to zmniejsza, bo nie dopuszcza do powstawania kwasu siarkowego w spalinach. Ale to moja teoria...

  • @michapasielak3061
    @michapasielak3061 5 лет назад +1

    Witam,
    Czy istniej możliwość regulacji podawania eko groszku w tym podajniku?
    Spora część groszku nie wypala się i pozostaje w kotle... czyli tak jakby za dużo wychodziło go z podajnika ...

    • @l4vd0
      @l4vd0  5 лет назад

      W trybie automatycznym jest korekta dmuchawy. W opisanej sytuacji należy skorygować in plus. W spalaniu grupowym jest pełna kontrola, ale to dłuższy temat i po szczegóły odsyłam na forum esterownik.pl

  • @rafakozie4957
    @rafakozie4957 4 года назад

    Chciałem zapytać o tę kratę do podłogi.... rozuemiem że jest to pomyślane tak, że popiół tam spada przy opróżnianiu popielnika. Co dalej, jak go Pan usuwa stamtąd? Czy jest Pan zadowolony z tego rozwiązania (vs. zwykła posadzka)

    • @l4vd0
      @l4vd0  4 года назад

      Cele tego rozwiązania były dwa: po pierwsze łatwiejsze utrzymanie czystości, po drugie lepszy dostęp powietrza do dołu kotła.
      Jeśli chodzi o czystość: Pod kratę spada tylko to, co np. przesypie się z szuflady na popiół, albo wypadnie poza nią. Więc nie jest to podstawowa metoda usuwania popiołu. Ale dzięki temu brud nie roznosi się po całej kotłowni.
      Jeśli chodzi o usunięcie popiołu z pod kraty, to jej cześć jest wyjmowana i przez powstały otwór można wybrać zgromadzony popiół łopatką. Ewentualnie można zmyć resztki do studzienki, z której pompa usuwa brudną wodę do kanalizacji. Kanał pod krata jest wodoodporny.

  • @boguslawbladzinski2624
    @boguslawbladzinski2624 6 лет назад

    Cześć! Jak sprawdzić czy ilosc powietrza wpadając do kotlowni jest wysyarczajaca. I czy w nawietrzaku musi być wentylator. Pozdrawiam

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Boguslaw Bladzinski Sprawdzić można nitką, papierkiem lub podobnym, zmierzyć można anemometrem. Wentylatora NIE wolno instalować pod żadnym pozorem.

    • @boguslawbladzinski2624
      @boguslawbladzinski2624 6 лет назад

      l4vd0 Rozumiem. A gdyby nic nie wskazywała, to czy może będzie za mały otwór nawietrzajacy!?

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Może być wiele powodów. Trudno doradzać zdalnie. Proponuję zaprosić kominiarza, tylko takiego kumatego...

  • @Przemek121
    @Przemek121 7 лет назад

    czy miarownik ciagu kominowego moze byc w tym samym pomieszczeniu co piec

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Cześć Suchy,
      Według instrukcji dostarczonej z moim regulatorem - może. Na logikę też nie widzę przeciwwskazań. Podczas corocznych przeglądów kominiarz też nie widział przeciwwskazań (u mnie nie jest to może to samo pomieszczenie, ale i tak ta sama wentylacja nawiewna).
      Po szczegóły odsyłam do fachowego opisu na stronie producenta:
      www.darco.com.pl/systemy-kominowe/kominy---artykuly/art,5,regulacja-i-stabilizacja-ciagu-kominowego.html

  • @boguslawbladzinski2624
    @boguslawbladzinski2624 6 лет назад

    Witam! Mam już regulator ciągu, ustawiony na 20. Mój problem polega na tym że podczas postoju pieca słychać jak powietrze wpadające przez wentylator wypala węgiel. Czy mógłby Pan coś doradzić. Pozdrawiam

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Boguslaw Bladzinski Czy wentylator się obraca podczas postoju? Czy możesz podesłać link do swojego urządzenia na esterownik.pl?

    • @leszekkycia4247
      @leszekkycia4247 6 лет назад

      Witam jeśli wentylator się obraca podczas postoju zamontuj pomiędzy wentylatorem a korpusem podajnika przepustnicę (np: www.domer.pl/regulator-ciagu-przepustnica-100-x-95-x-105-mm-tr-117.html - będzie pasować jeśli masz dmuchawę DM32SF - trzeba tylko nawiercić nowe otwory w przepustnicy)
      UWAGA! dobierz odpowiednią przepustnicę do swojej dmuchawy tak by otwór przepustnicy nie był mniejszy niż dmuchawy oraz przy zakupie polecam zakup od razu dwóch uszczelek na obie strony przepustnicy
      Dodam tylko że nigdy nie miałem przy tym rozwiązaniu problemu z dmuchawą przy wysokich obrotach, odpowiednia regulacja przesłony pozwala na otwarcie przepustnicy przy minimalnym ruchu dmuchawy i na pewno nie będzie blokować dopływu odpowiedniej ilości powietrza do paleniska.

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад +1

      Dobry pomysł. Miałem taki przy poprzednim kotle i dawało radę, choć musiałem doważyć dźwignię dodatkowymi nakrętkami z uwagi na potężny ciąg mojego komina.

    • @boguslawbladzinski2624
      @boguslawbladzinski2624 6 лет назад

      Witam. Mam Wentylator DM SF-EKO możliwe że rozwiązało by to moją sprawę. Próbowałem jakąś przepustnicę plastikową, lecz jest za ciasno między wentylatorem a piecem.

    • @boguslawbladzinski2624
      @boguslawbladzinski2624 6 лет назад

      Witam! niestety nie jestem jeszcze w temacie linku w esterownik. Mam konto na esterownik ale nie wiem jak podać link do mojego sterownika. Będe musiał zadzwonić do biecza zeby pokierowali mnie do jak poustawiać rozne funkcje w esterownik.

  • @marekchojnicki8586
    @marekchojnicki8586 5 лет назад +1

    Mam ustawienia grupowe i czasami mi wygasa możesz zerknąć w moje ustawienia sterownika ecoal 3,5 esterownik.pl/device/13024
    czy cegły i osuszanie zasobnika to wszystkie modyfikacje?

    • @BannedMariusz
      @BannedMariusz 5 лет назад

      Skumaj u mnie jest idealnie na ekogroszek energo extra nazwa ekokotek 24kW Sternicki

    • @BannedMariusz
      @BannedMariusz 5 лет назад

      Nazwa sterownika rzecz jasna

    • @marekchojnicki8586
      @marekchojnicki8586 5 лет назад

      ecoal w wersji 3.5

    • @marekchojnicki8586
      @marekchojnicki8586 5 лет назад

      ekogroszek mocny
      sklep.weglosmyk.pl/pl/p/Ekogroszek-MOCNY/113

  • @Mariusz414
    @Mariusz414 7 лет назад

    Czy palenie Ekogroszkiem nie zniszczy zbyt szybko klasycznego komina..Nie myślał Pan o zainstalowaniu wkładu żaroodpornego

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Myślałem, analizowałem i doszedłem do wniosku że nie ma to uzasadnienia.
      Spaliny są suche (dzięki regulatorowi ciągu) i mają neutralne PH (dzięki zastosowaniu wapna). Komin był szlamowany 10 lat temu i nadal jest w idealnym stanie - przynajmniej tak twierdzi kominiarz.
      Zamiast montować wkład kominowy wolałem doprowadzić proces spalania do właściwych parametrów, przy których nie jest on potrzebny. Wykwity na ścianach i rozlatujący się komin świadczą o problemach z kotłem, a montaż wkładu ich nie rozwiązuje, tylko powoduje wysyłanie wszystkich tych świństw w atmosferę...

    • @Mariusz414
      @Mariusz414 6 лет назад

      l4vd0 dziękuję za odpowiedź. Mam zamiar kupić ten kocioł i też mam komin z cegły. Dlatego miałem obawy..

  • @dominikk3321
    @dominikk3321 7 лет назад

    kurcze a mi dymi niestety do kotłowni jak otwieram drzwiczki .... pewnie ciagu brak

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Dominik K Może kocioł jest zabrudzony poprostu...

  • @grzesiek1209
    @grzesiek1209 7 лет назад

    Komin masz klasyczny czy z ceramiki ?

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Cześć Grzegorz,
      Niestety mój komin to klasyczna partaninka z lat 90tych. Parę lat temu został "otynkowany" od wewnątrz po tym jak go spaliłem. Ma potężny ciąg (fachowo zwany "zdolnością kominową") z racji przekroju (12x24cm) i długości (14m). To był główny powód zastosowania miarkownika ciągu - zbyt duże podciśnienie na czopuchu. Myślałem też o wstawieniu wkładu, ale ostatecznie postanowiłem najpierw uporządkować proces spalania w kotle, a potem, znając temperatury spalin i skład sadzy, popatrzeć jaki wkład będzie najlepszy. No i koniec końców nie wstawiłem żadnego, bo w kominie jest porządek...

  • @marekkrawczyk9429
    @marekkrawczyk9429 6 лет назад

    Witam jestem w szoku po obejrzeniu filmu. Mam taki sam piec dwa lata już ma, wygląda jak by miał 30 lat.co dwa tygodnie musze go czyścić bo jak tego nie zrobie to mam tak zwaną cofke. Nie wiem co robie nie tak,ż pańskich filmów dowiedziałem się że jest regulator ciągu kominowego czy by to pomogło jak bym ci zamontowal za miast wy czystki?

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Marek. Zacznij od dodawania wapna. To powinno ograniczyć częstotliwość czyszczenia. Szczegóły w pozostałych filmach.

    • @marekkrawczyk9429
      @marekkrawczyk9429 6 лет назад

      Jutro czyszcze piec i od razu za sypie ekogroszek z wapnem.

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Marek Krawczyk jeśli masz sterownik podłączony do internetu to podeślij link. Zerknę chętnie w ustawienia.

    • @marekkrawczyk9429
      @marekkrawczyk9429 6 лет назад

      Nie mam podłączonego. Kiedyś próbowałem to zrobić ale nie udało mi się.

    • @edytakonarska5608
      @edytakonarska5608 6 лет назад

      Cześć czy mógłbyś mi pomóc mam problem ponieważ mam taki sam kocioł a na dole kotła pojawiła mi się smoła nie wiem czym to jest spowodowane. Eko groszek biorę z tego samego miejsca tutaj podsyłam swoje dane esterownik.pl/device/939 bardzo proszę pomóż mi.

  • @ukaszk2665
    @ukaszk2665 4 года назад

    Dzień dobry. Czy jest szansa jakiegoś kontaktu telefonicznego z Panem? Mam piec eko plus 25kw i mam z nim ogromny problem. Jeden z kolegów wspominał o czyszczeniu co 2 tygodnie, a ja jeżeli tego nie zrobię co tydzień max 8 dni, to mam tragedię. Dodatkowo przepalił mi się korpus podajnika, który na dniach będę wymieniał. Piec używam 6 zimę, a od dwóch daje mi okropnie popalić. Wspomnę, tylko, że piec nie jet bezpośrednio przy kominie, tak jak Pan ma, a do komina idzie około 1,5 metrowa rura, na dodatek z kolankiem (warunki techniczne kotłowni). Prosze o kontakt, mój mail to: joluko@o2.pl pozdrawiam Łukasz

    • @l4vd0
      @l4vd0  4 года назад

      Czy sterownik jest online? Można zobaczyć wykresy? Co powiedział serwis producenta na temat warunków instalacji (komin, ciąg itd...)?

    • @ukaszk2665
      @ukaszk2665 4 года назад

      @@l4vd0 niestety nie mam co podłączonego do Internetu. Serwis niestety nie wypowiedział się jakoś szczególnie na temat komina, czy też samej instalacji pieca. Natomiast co do samego przepalenia się podajnika uznali, iż to naturalne, a ich gwarancja działa w okresie dwoch lat od zakupu, więc naprawa na własny koszt.

    • @l4vd0
      @l4vd0  4 года назад

      @@ukaszk2665 Ja też nie potrafię powiedzieć nic konkretnego nie widząc jak kocioł pracuje w dłuższym czasie, a to da się ocenić tylko na podstawie wykresów. Przykro mi. Szklana kula chwilowo zepsuta.

    • @ukaszk2665
      @ukaszk2665 4 года назад

      @@l4vd0 Ok, proszę mi powiedzieć czego potrzebuję do podłączenia tego pieca do internetu? Pozdrawiam

    • @l4vd0
      @l4vd0  4 года назад

      @@ukaszk2665 Zacząłem pisać odpowiedź, a potem sobie uświadomiłem że jest to całkiem nieźle wyjaśnione w instrukcji rozdział 2.2 ecoal.pl/download/Manual_net_eCoal2.4.pdf

  • @00002mario
    @00002mario 5 лет назад

    Hej a co tsm pod krata co kociol stoi

  • @Wrednymarjan37
    @Wrednymarjan37 7 лет назад

    Czekam na odcinek o modzie palnika. Pozdrawiam

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 лет назад

      Mariusz 43 No to się nie doczekasz niestety, bo palnik mam oryginalny.

  • @jaroslavchodorovic5092
    @jaroslavchodorovic5092 7 месяцев назад

    Czesc, a czemu jak otlancasi kotel nivylanczsie dmuchava

    • @l4vd0
      @l4vd0  7 месяцев назад +1

      Ahoj Jaroslave, proto že u tohoto kotle máte plynulou regulaci otáček ventilátoru v místo regulace zapnut/vypnut. Ventilátor bude pracovat neustále, ale pomaleji nebo rychleji.

    • @jaroslavchodorovic5092
      @jaroslavchodorovic5092 7 месяцев назад

      @@l4vd0 bardzo dzienki za informacja. To czeba mi potrzymyvaniu dmuchavy nastavic 30% pracy dmuchawej?

    • @jaroslavchodorovic5092
      @jaroslavchodorovic5092 7 месяцев назад

      A v procesie grzania 70%dmuchawej

    • @jaroslavchodorovic5092
      @jaroslavchodorovic5092 7 месяцев назад

      @@l4vd0 jaki czujnik uprawia dmuchawy procesem

  • @poliwin
    @poliwin 6 лет назад

    nawiew jest źle zrobiony tam gdzie jest nawiew powietrze powinno wychodzić z kotłowni a nawiew powinien być zrobiony na tkz zetkę muratordom.pl/galeria-artykulu/kotownia-dla-kota-gazowego,297/12615/978/

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Jest zrobiony tak, z jakiegoś powodu. Zastanowiłeś dlaczego tak zrobiłem zanim postanowiłeś zabłysnąć krytykanctwem? Może lepiej było zabłysnąć wiedzą i wyjaśnić po co jest "zetka" i jakie są konsekwencje jej braku?

    • @l4vd0
      @l4vd0  6 лет назад

      Ogniwo Eko Plus to kocioł na paliwo stale (póki co).
      Dla kotłów na paliwo stałe mamy wymaganie PN-87/B-02411 punkt 2.1.6.1 „….wentylacja nawiewna - w pomieszczeniu kotła powinien znajdować się otwór niezamykany o powierzchni co najmniej 200 cm2”. I koniec.
      Wymaganie o którym piszesz dotyczy kotłów gazowych i jest określone w §152.3 Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie„.... odległość dolnej krawędzi otworu wlotowego czerpni (powietrza) od poziomu terenu powinna wynosić co najmniej 2 m”.
      Przynajmniej tak się wydaje mi, instalatorowi i dwóm kominiarzom którzy tę kotłownie odbierali. Ale możemy się mylić. Więc dla mnie zetka mogłaby jedynie zapobiegać wychładzaniu pomieszczenia. Nic więcej.

    • @poliwin
      @poliwin 6 лет назад

      l4vd0
      U mni sprawdza sie znakomicie w kotłowni jest ciepło . Zetke zrobiłem z rur kanalizacyjnych. Nawet przy minus 30 st. Jest ok a nawiew działa cały czas. Po za tym ciepłe powietrze wychodzi do góry to jaki to jest nawiew ? Powietrze musi dostawać się do ppmieszczenia inną drogą . Może przez wyczystke ?

  • @jazdabezcelu1864
    @jazdabezcelu1864 5 лет назад

    Panie fachowcu nawiewnik powinien być 30 cm od posadzki maksymalnie u pana powinna iść rura w dół i do tych 30 od posadzki powinna mieć ujście tego powietrza żeby nie kłóciła się z wentylacją tak jak u pana

    • @l4vd0
      @l4vd0  5 лет назад +1

      Tak być powinno. Masz rację. Ale jak to bywa w życiu - nie zdążyłem tego jeszcze ogarnąć.