ми не скіфи, але ви - наше золото! вигравайте скіфську стрілу, підписавшись на патреон: www.patreon.com/komikistoryk всі способи підтримати нас: mssg.me/kplusi
Дякую за такий цікавий випуск з чудовим гостем. Нарешті трохи повкладалися в голові про наших найдавніших пращурів. Раніше сприймала це десь на межі з казками але тепер зрозуміло, коли і де саме жили ці люди та яке вони взагалі мають до нас відношення. Тільки я трохи не можу зрозуміти: чи це є нормальним - розігрувати пам'ятки археології? Я розумію що предмети як ви розігруєте вже десь зафіксовані та проходили історичний аналіз, тому звісно не можуть вважатися вкраденими. Але чи це все одно не є "розходженням по приватним колекціям", про яке ви говорили в цьому випуску? Припустимо що стріл скіфів у нас багато, але в попередніх випусках ви розігрували інші, більш рідкісні предмети. Поясніть, будь ласка, чому це ОК та чому це не завдає шкоди нашій спадщині. Дякую за відповідь!
@@filosof_volocuga ми розігрували: значок з Бандерою 1973 р, 1 000 гривень Скоропадського 1918 р, монографію "Руїна" 1893 р, путівник Слобожанщиною 1966 р. збірку гуморесок 1918 р. Жодна з цих речей не є унікальною і немає ніякої цінності для музеїв і держави. додамо, що 1 000 гривень Української Держави ми віддали в чернігівську школу, для демонстрації учням. стосовно стріл. їх в Україні буквально сотні тисяч. якщо не мільйони. вони мають меншу цінність ніж купа звичайних побутових дрібниць.
Офігенний випуск!! Який чоловік неймовірний: очі горять і запалюють інших!!! Хай скоріше закінчиться війна і їдемо на Сумщину, бо мене вже туди тягне великою силою. Все завдяки вам, хлопці! Дякую
Я була у Сумах у листопаді 2021, за декілька місяців до початку війни. Ми з групою Хоми були на екскурсії містом з паном Сергієм і він нам показав де буде нова локація його музею. Тоді ще йшов ремонт, тому інтерʼєр зсередини ми не побачили, але з деревʼяних віконниць, царської цегли, дверей, вже було видно, що місце буде класним. Пан Сергій казав, що планують відкритися цією весною… А потім нас повезли у музей на старій локації, показали традиційне вбрання сіверянки, старі фотокартки, дали потримати топори і пательні) Коли почалась війна і пішли звістки, що бої під Сумами, обстріл, оточення, перше місце про яке я подумала це ваш музей, пане Сергію. Хвилювалась, що туди може прилетіти, що місце у яке ви вклали так багато любові і сил не переживе цю війну, або що вам доведеться поїхати і музей залишиться під окупацією. Мабуть це трохи запізно казати зараз, але я все одно дуже рада що ви цілі, що музей цілий, що ви в Сумах)) Дякую вам і вашій дружині за те, що ви безкорисливо так багато робите для рідного міста
Привіт від археологині з ХНУ Каразіна😊 Копали Більске городище до війни. Раджу кому цікава тема скіфів ознайомитись з роботами Бориса Андрійовича Шрамко. Його донька була моєю викладачкою з археології, і одночасно керевницею експидицій. Їх роботи нададуть відповіді на ваші запитання що до скіфів.❤
Дуже гарний випуск!!! Коли бачиш людини, яка захоплена чимось - це так приємно. Фелікс, скільки ви робите для нашої країни - кожен випуск дивлюся з синами!!! Дякую вам!!! Чесно кажучи,коли дивлюся ваш контент, згадується Фаріон - що вона з себе випольовує. А з іншого боку , що Ви, Феліксе, продукуєте - про знання історій, про бути людьми один до одного. Ви приклад для мене!
Хлопці, ви робите не перевершену програму, мені дуже подобається коли ви запрошуєте цікавих гостей, ніколи не любила історію, але ваше шоу доносить дуже круто історичні факти і історію, бажаю успіхів і процвітання вашій передачі!!! Мрію щоб у вас було міліони підписників, круто як би ще ваші випуски по ТВ пустили, для більшого охоплення❤
Дуже цікаво, до речі, пам’ятаю, що в національному музеї історії в Києві були дуже круті прикраси вроді з Ольвії, таки класні і витончені, щоб і зараз носила.
Живу на Дніпропетровщині, в полі є пару могил, що знаю з дитинства, навіть в селищі, на нашій вулиці. Рівень всіх приватних ділянок приблизно на одному рівні, а одна помітно різко вище, старші люди казали, що то могила.
Колусь була чудова стратегія про Рим: "Centurion: Defender of Rome" 1990р. Спочатку йшли титри про Рема, Ромула і вовчицю, але гра починалась вже з 3ст. до н.е. Ціллю гри було, звичайно, захопити всю Європу і на мапі були різні історичні території. На той час Україна в їх мапі була Сарматією, а Скіфія була вже лише десь в Ростовській області і на Кубані. Було прикольно, що в діалогах зі сарматами ти розумів, що розробники їх зробили українцями, а скіфи були росіянами. Серед друзів ходили чутки, що скіфів взагалі не можливо було приєнати дипломатією у тій грі. Діалоги з ними виглядали як типові сучасні перехоплення розмов російських військових. В першому контакті з скіфами я зрозумів, як потрібно говорити, бо сам виростав в 90-і, часто доводилося спілкуватися з гопніками, - приєднав їх без бою з першого разу)) Можливо не зовсім по-темі, але колись розробники стратегій часто були професорами університетів, математиками. Думаю вони застосували якусь модель теорії переговорів, бо дипломатія була доволі складною і цікавою. І скіфи їхні дуже запам'яталися: і військо дуже сильне, кіноти багато, і в діалогах майже всі слова були з зірочками))
Вподобайка та комент для підтримки каналу з самого початку перегляду за цього гостя! Сергій Іванович, вітаю і дякую Вам за популяризацію знань та за Ваше захоплення!
33:12 Колись мені довелося тримати в руках скіфський бронзовий шолом. Досить складний виріб як для "простенької" металургії. Видно, що заготовку було відлито, а потім вичеканено по якомусь шаблону. Т.т. зверху він досить тонкий, а по периметру товстіший. І це зовсім не "простенько"
Зі скіфської легенди, яку записав Геродот: Колоксай (коло, колесо, колода, колосся) - лісостепова зона, бо Колоксаю дістались плуг, ярмо, сокира,чаша. Липоксай (липа, липень, липовий мед) - лісова зона. Арпоксай (арба, гарба - повозка) - степова зона, кочівна. Таргитай (торг) - перший скіф і як батько вищеназваних синів зʼєднує їх торгівлею. Таргитай був сином доньки ріки Борисфен - його притоки десь у лісостепу України. Скіфи себе називали Сколоти, від імені Колоксая.
Як би ж то після війни сумчани по полям тільки скіфські стріли знаходили 😢 І було б непогано, якби у нас було археологів і істориків було як в Польщі - ми б вже все давно знали б про себе. Добре, що хоч хтось цим у нас цікавиться 🤝❤
Цікавий гість. І така подача історії це легко і пізнавально одночасно. Дякую! Фелікс, не знаю куди вам написати. Де мер нашого міста дівся? Нам потрібен наш мер Сум? Поверніть нам мера😂 Це були реально сильні відео. Це була ваша фішка. Не покидайте нас❤ Розумію може зараз не можна критикувати під час війни навіть Лисенка і мабуть це правильно. Але благаю не покидайте нас. Це було щось не звичайне, щось особливе для нас сумчан. Це ж була реальна фішка. І гумор реально допомагав звертати увагу на наші проблеми.
Зробіть ролик про непопсові державні утворення на території України. Про скіфів, Русь, Гетьманщину і т.д. багато інфи. Бахніть про князівство Феодоро, про готську державу Оюм, ще може про щось таке.
Не очікувала почути тут про Кам‘янку- Дніпровську. То моє рідне місто, але не знала що хтось знає цю діру, цікаво будо почути, що у цього містечка є своя історія. Чекаємо на деокупацію історичних українських земель, Кам‘янку у тому ж числі!
Прям дуже цікаво, дякую! Але, ось що хотілося додати, - я живу в Запоріжжі, і з дитинства зустрічаю скіфських баб, але ще в школі на уроках історії нам казали, що насправді то не баби, а чоловіки... Можливо дивно це чути, але про таке хтось ще читав/чув?
ми не скіфи, але ви - наше золото!
вигравайте скіфську стрілу, підписавшись на патреон: www.patreon.com/komikistoryk
всі способи підтримати нас: mssg.me/kplusi
Дякую за такий цікавий випуск з чудовим гостем. Нарешті трохи повкладалися в голові про наших найдавніших пращурів. Раніше сприймала це десь на межі з казками але тепер зрозуміло, коли і де саме жили ці люди та яке вони взагалі мають до нас відношення.
Тільки я трохи не можу зрозуміти: чи це є нормальним - розігрувати пам'ятки археології? Я розумію що предмети як ви розігруєте вже десь зафіксовані та проходили історичний аналіз, тому звісно не можуть вважатися вкраденими. Але чи це все одно не є "розходженням по приватним колекціям", про яке ви говорили в цьому випуску? Припустимо що стріл скіфів у нас багато, але в попередніх випусках ви розігрували інші, більш рідкісні предмети. Поясніть, будь ласка, чому це ОК та чому це не завдає шкоди нашій спадщині. Дякую за відповідь!
@@filosof_volocuga ми розігрували: значок з Бандерою 1973 р, 1 000 гривень Скоропадського 1918 р, монографію "Руїна" 1893 р, путівник Слобожанщиною 1966 р. збірку гуморесок 1918 р. Жодна з цих речей не є унікальною і немає ніякої цінності для музеїв і держави.
додамо, що 1 000 гривень Української Держави ми віддали в чернігівську школу, для демонстрації учням.
стосовно стріл. їх в Україні буквально сотні тисяч. якщо не мільйони. вони мають меншу цінність ніж купа звичайних побутових дрібниць.
@@komikistoryk питань немає, дякую за відповідь ❤️
Треба відтворити фільм про скіфів.
Офігенний випуск!! Який чоловік неймовірний: очі горять і запалюють інших!!! Хай скоріше закінчиться війна і їдемо на Сумщину, бо мене вже туди тягне великою силою. Все завдяки вам, хлопці! Дякую
Гість надзвичайний, видно, наскільки він сповнений ентузіазмом, вийшла цікавезна розмова! Дякую!
Пан Євген озвучує абсолютно правильні і дуже важливі, для усвідомлення українців, наративи, за це велика подяка.
Який неймовірний співрозмовник, дуже цікаво! Класно! Чудова розмова!
Дякую за випуск. Дуже цікаво.
Хлопчики дуже дякую дивлюся всі ваши підкасти вже пару неділь взахлёп ,цікаво слухати 👍😘
Дякую за чудовий випуск!!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Крутий дядько. Запрошуйте його в його ж музей частіше
Я була у Сумах у листопаді 2021, за декілька місяців до початку війни. Ми з групою Хоми були на екскурсії містом з паном Сергієм і він нам показав де буде нова локація його музею. Тоді ще йшов ремонт, тому інтерʼєр зсередини ми не побачили, але з деревʼяних віконниць, царської цегли, дверей, вже було видно, що місце буде класним. Пан Сергій казав, що планують відкритися цією весною… А потім нас повезли у музей на старій локації, показали традиційне вбрання сіверянки, старі фотокартки, дали потримати топори і пательні)
Коли почалась війна і пішли звістки, що бої під Сумами, обстріл, оточення, перше місце про яке я подумала це ваш музей, пане Сергію. Хвилювалась, що туди може прилетіти, що місце у яке ви вклали так багато любові і сил не переживе цю війну, або що вам доведеться поїхати і музей залишиться під окупацією. Мабуть це трохи запізно казати зараз, але я все одно дуже рада що ви цілі, що музей цілий, що ви в Сумах)) Дякую вам і вашій дружині за те, що ви безкорисливо так багато робите для рідного міста
дуже вдячні за приємні слова, передали пану Сергію! обов’язково завітайте ще раз на екскурсію 🧡
@@komikistorykОбов’язково завітаю! 😊
Гість просто супер 😁слухати одне задоволення!
Скіфи наші!
Скіфи понад усе!
Скіфія - не росія
@@АндрійАбрютін і не Персія! (Іран)
Слава Скіфам, слава скіфській нації
ми і є скіфи. долбой*б.
Сподіваюся, зможу одного дня відвідати цей музей
Нехай живе Велика Скіфія, від Дону до Дунаю! 😉
Щиро дякую за випуск! кайфанув неймовірно 🤗
"..ножик такий невеличкий, ковбасу нарізать, перса зарізать.."😂
Дякую за тему! Дуже класний гість. Дякую!!!
Привіт від археологині з ХНУ Каразіна😊
Копали Більске городище до війни.
Раджу кому цікава тема скіфів ознайомитись з роботами Бориса Андрійовича Шрамко. Його донька була моєю викладачкою з археології, і одночасно керевницею експидицій. Їх роботи нададуть відповіді на ваші запитання що до скіфів.❤
Дуже гарний випуск!!! Коли бачиш людини, яка захоплена чимось - це так приємно. Фелікс, скільки ви робите для нашої країни - кожен випуск дивлюся з синами!!! Дякую вам!!! Чесно кажучи,коли дивлюся ваш контент, згадується Фаріон - що вона з себе випольовує. А з іншого боку , що Ви, Феліксе, продукуєте - про знання історій, про бути людьми один до одного. Ви приклад для мене!
Клас! Про скіфів треба більше говорити і досліджувати - в нас їхня кров!
Історія з міфами вийшла дуже цікава! Дякую
Дуже дякуємо за такий крутий випуск 👍👍👍👍👍 , за такого цікавого гостя 🔥🔥🔥🔥 Ви молодці, професійні та дуже цікаві ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Відчутно коли людина займає ця своєю справжню гість топ дякую за випуск
Дякую. Дуже цікаво! ❤
дуже класний гість! дякую вам за вашу роботу, обожнюю історію, і надіюсь всі українці будуть більше цікавитись історією своєї країни
Який суперовий випуск, наче з вами за столом сиділа👍🏻
Супер неймовірний канал. Дивлюся майже кожен випуск з захопленням. Дуже вдячний за вашу працю!
Хлопці, ви робите не перевершену програму, мені дуже подобається коли ви запрошуєте цікавих гостей, ніколи не любила історію, але ваше шоу доносить дуже круто історичні факти і історію, бажаю успіхів і процвітання вашій передачі!!! Мрію щоб у вас було міліони підписників, круто як би ще ваші випуски по ТВ пустили, для більшого охоплення❤
Дуже цікаво, до речі, пам’ятаю, що в національному музеї історії в Києві були дуже круті прикраси вроді з Ольвії, таки класні і витончені, щоб і зараз носила.
Подкаст вийшов цікавий, дякую)
Прокинулася сьогодні о 5 ранку,щоб встигнути послухати ваш подкаст.
Дякую за вашу роботу
Хлопці ви бомбезні ,так тримати
Дуже цікавий випуск! Дякую
Наскільки офігенський канал. Наскільки офігенський випуск. Сидю, кайфую, пика щаслива аж дурна. Вибачте))
Живу на Дніпропетровщині, в полі є пару могил, що знаю з дитинства, навіть в селищі, на нашій вулиці. Рівень всіх приватних ділянок приблизно на одному рівні, а одна помітно різко вище, старші люди казали, що то могила.
Дуже уікавий випуск!! Дякую! Ви такі свої 😍
З вами так цікаво вивчати історію,щиро дякую
Ви - круті! Дякую ❤
Дуже дякую за цікавезний випуск. Гість просто неймовірний. Пішла читати про скіфів все, що знайду.
Мені так подобається, як історики кайфують від цієї розповіді 😍 Відразу видно, що люди люблять свою справу❤❤❤
Неймовірний випуск. Гість заряджає, хоч стакан з водою став біля монітору.
Колусь була чудова стратегія про Рим: "Centurion: Defender of Rome" 1990р. Спочатку йшли титри про Рема, Ромула і вовчицю, але гра починалась вже з 3ст. до н.е. Ціллю гри було, звичайно, захопити всю Європу і на мапі були різні історичні території. На той час Україна в їх мапі була Сарматією, а Скіфія була вже лише десь в Ростовській області і на Кубані. Було прикольно, що в діалогах зі сарматами ти розумів, що розробники їх зробили українцями, а скіфи були росіянами. Серед друзів ходили чутки, що скіфів взагалі не можливо було приєнати дипломатією у тій грі. Діалоги з ними виглядали як типові сучасні перехоплення розмов російських військових. В першому контакті з скіфами я зрозумів, як потрібно говорити, бо сам виростав в 90-і, часто доводилося спілкуватися з гопніками, - приєднав їх без бою з першого разу))
Можливо не зовсім по-темі, але колись розробники стратегій часто були професорами університетів, математиками. Думаю вони застосували якусь модель теорії переговорів, бо дипломатія була доволі складною і цікавою. І скіфи їхні дуже запам'яталися: і військо дуже сильне, кіноти багато, і в діалогах майже всі слова були з зірочками))
Дуже цікавий і легкий при цьому підкаст. Дякую!
топова розмова, дуже дякую!
Вподобайка та комент для підтримки каналу з самого початку перегляду за цього гостя!
Сергій Іванович, вітаю і дякую Вам за популяризацію знань та за Ваше захоплення!
Які ви класні хлопці 🤍 Дякую за ваш контент, ви великі молодці!
Також дякую за гостя, надзвичайний чоловік 🫶🏼
Гість супер !!!Хлопці ,дякуємо за кожне відео.
Цікаво, дякую за випуск! Дуже тішусь, що Сумщина так достойно представлена вами!
Який чудовий у вас гість 😊Так цікаво слухати людину, яка горить своїми захопленнями!) неймовірне задоволення від випуску!
Дякую що познайомили з таким, гостем
33:12 Колись мені довелося тримати в руках скіфський бронзовий шолом. Досить складний виріб як для "простенької" металургії. Видно, що заготовку було відлито, а потім вичеканено по якомусь шаблону. Т.т. зверху він досить тонкий, а по периметру товстіший. І це зовсім не "простенько"
як круто коли людина захоплюється тим, що розповідає, дуже цікаво слухати
Доброго дня, дякую за такий цікавий випуск, хлопці ви молодці!
Дякую вам . Дуже ціково
Дуже дякую ❤ цікаве відео .
Пам'ятаю, шукали скарби в Запсіллі😅
Скіфосармати-степовики + словяни- лісовики це і є народ сучасної України.
Зі скіфської легенди, яку записав Геродот:
Колоксай (коло, колесо, колода, колосся) - лісостепова зона, бо Колоксаю дістались плуг, ярмо, сокира,чаша.
Липоксай (липа, липень, липовий мед) - лісова зона.
Арпоксай (арба, гарба - повозка) - степова зона, кочівна.
Таргитай (торг) - перший скіф і як батько вищеназваних синів зʼєднує їх торгівлею. Таргитай був сином доньки ріки Борисфен - його притоки десь у лісостепу України.
Скіфи себе називали Сколоти, від імені Колоксая.
Дякуємо хлопці, за такий цікавий контент і особлива подяка Сергію, за його роботу! Було дуже цікаво слухати і дивитись!
Дякую за цікавого гостя!!!
Респект хлопці, гідна тема , цікавий гість!
Тема дуже велика, щоб її систематично розкрити. Але все одно дякую за вашу спробу
Вау. Чудовий випуск. Дякую вам за чудову роботу.
Цікавий випуск! хлопці, ви неймовірні, обожнюю ❤
Рубрика "жебраки з Сум" -це підпал 🔥
Ахах, цікаво для чого він хотів щоб його дружина реконструювала жіночий скіфський образ 😂🤣
Дійсно цікаво і живо 😊
Який цікавий гість! І ви, звичайно, як завжди - круто!
Душевний дядько 😊
Епізод із зайцем топ просто)))
Дякую. Було дуже цікаво
Дякую за випуск. Було дуже цікаво і захопливо. Ви робите гарну, корисну справу. Не зупиняйтесь! Чи плануєте робити випуск про трипільську культуру?
Ну цікаві всі люди і факти
Чудовий випуск і неймовірний гість! Дякую за супер контент
Крутецько, чудовий контент ❤
Дякую за цей випуск і вашу роботу.
Думала що цього разу наряд чи буде цікавий випуск, а НІТ!!!! Чудовий гість, дійсно важливий період нашої історії !!
Клааасно!!! Дякую!))) Цікаво!!!
Взагалі ніколи не цікавилася цією темою. Дякую, що відкриваєте історію наших земель
Наші кургани старіші за египетські піраміди
Чудовий випуск 😊
Дуже цікаво
Вислів латиною записується так:" Historia est magistra vita"- iсторія навчителька життя.
Як би ж то після війни сумчани по полям тільки скіфські стріли знаходили 😢
І було б непогано, якби у нас було археологів і істориків було як в Польщі - ми б вже все давно знали б про себе. Добре, що хоч хтось цим у нас цікавиться 🤝❤
В Полтавській області поміж селом Розбишівка-село Сергіївка є такий курган
Це краєзнавець. Моя повага Пане
Цікавий гість. І така подача історії це легко і пізнавально одночасно. Дякую! Фелікс, не знаю куди вам написати. Де мер нашого міста дівся? Нам потрібен наш мер Сум? Поверніть нам мера😂 Це були реально сильні відео. Це була ваша фішка. Не покидайте нас❤ Розумію може зараз не можна критикувати під час війни навіть Лисенка і мабуть це правильно. Але благаю не покидайте нас. Це було щось не звичайне, щось особливе для нас сумчан. Це ж була реальна фішка. І гумор реально допомагав звертати увагу на наші проблеми.
Круто, дякую 🤩
Відчуття було що той дзвінок в двері, то в мене дзвонить 🤣 два рази ходила відкривати
то годинник)
@@komikistoryk оо і мабуть так високий в шафовій основі під склом😊😊
Якщо брати тільки почуття гумору то ми прямі нащадки скіфів.
Дякую за чудового гостя! Було дуже цікаво дивитись
Крутий випуск!)
Зробіть ролик про непопсові державні утворення на території України. Про скіфів, Русь, Гетьманщину і т.д. багато інфи. Бахніть про князівство Феодоро, про готську державу Оюм, ще може про щось таке.
Завжди дивлюся ваш цікавий канал. Окрема подяка за гостя.
Класний випуск! 😊
крутий випуск,дякую пану Сергію
Прекрасний гість!! Було дуже цікаво - лайк-шер-підписка-донат за такий якісний контент 😌
Не очікувала почути тут про Кам‘янку- Дніпровську. То моє рідне місто, але не знала що хтось знає цю діру, цікаво будо почути, що у цього містечка є своя історія.
Чекаємо на деокупацію історичних українських земель, Кам‘янку у тому ж числі!
дуже цікава тема!
Ефір 🔥🔥🔥
Чим глибше коріння, тим міцніше дерево
Дуже круто, дякую за випуск. Було б цікаво від пана Сергія ще почути про ранніх слов'ян.
Яка велика в нас Історія античність ❤❤❤
Прям дуже цікаво, дякую!
Але, ось що хотілося додати, - я живу в Запоріжжі, і з дитинства зустрічаю скіфських баб, але ще в школі на уроках історії нам казали, що насправді то не баби, а чоловіки... Можливо дивно це чути, але про таке хтось ще читав/чув?
Баба' - вождь, знатний воїн. Як у тюрській мові. Наприклад всі чули про Алі-Бабу і 40 розбійників. Привіт з Херсонщини ;)
Нє, в цих скульптурах чітко видно груди народжуваної жінки😊