😮Християнство не лише скалічило нещасним душу, але й покрутило їм мізґи. Наприклад, на християнські "свята" і в неділю забороняється працювати, але є вийнятки, коли якусь роботу таки можна виконувати. У кожному регіоні є свої уявлення про такий дозвіл. Наприклад, у неділю не можна косити траву, але дозволяється перетрясати сіно під час його висушування. Можна відвідати коханку, але так, щоб ніхто не бачив. Та ні в якому разі не можна прати і вивішувати лахи на ті ж "свята" і в неділю. Якось мені незнайома жінка почала дорікати, що я у свято висушую надворі випрані речі. Я, знаючи, що чи не кожна жінка вбиває своїх ненароджених дітей, спитав: - Пані, а скільки ж ви зробили абортів? - А я мусіла... Овва! Мусіла, висповідалася, покаялася, отримала "прощення гріхів"... До речі, за біблійними заповідями, християни мали б теж, як і юдеї, святкувати суботу. Цікаво також спостерігати за шанувальниками чужих ісусів на зарібках за кордоном. Вони на свої "свята" трудяться, аж гай шумить! А, приїхавши до України, будуть тикати пальцем на того, хто пере на "вознисеніє".
А чому у вас потреба прати саме на Вознесіння? Чи немає інших днів,щоб прати брудну білизну і людей дратувати цим,попирати святині. То ваш бог та ідол це ваше егоїстичне виховання по принципу,що хочу,тей ворочу,про спасіння своєї безсмертної душі ви не дбаєте,то коли опинитесь в пеклі,то пізно буде
Від старих людей в селі на Житомирщині чув, що раніше, якщо хтось дуже важко помирав і ніяк його смерть не брала, то вважалося, що ця людина з нечистим зналася і аби таки помер і перестав мучитися, то розбирали дах. Моя бабця казала, що сама пару разів таке бачила.
А ця бабця казала - Чому (!) вони так робили? Від серба одного разу чув, що тяжко пораненого в Чорногорії партизана винесли під зоряне небо... Жінки сказали, щоб побачив Чорну Зірку і вона йому допомогла. Тому що Чорну зірку бачать тільки праведники. Партизан вижив...
Дуже дякую. Було дуже цікаво. Можливо у наступних випусках у вас буде можливість трохи більше розповісти про життя жінок у той час. Як на життя пересічної киянки відобразилося християнство? Чи з'явились нові можливості, чи може навпаки церква заборонила щось дуже важливе для жіноцтва? Чи можемо ми говорити про якісь жіночі права у ті часи?
Мертвих хрестити не можна. Але, коли людина була хрещена, її мощі можна перехрестити в іншу конфесію. Наприклад: з несторіанства в православних. Про це є на каналі "История Руси".
Я трохи заплутався у хронології. Де раніше з'являються християни, на території Русі чи Скандинавії? І взагалі чи можно рівнозначно вживати ці дві назви в одному реченні 🙃. Шо маэться на увазі, якщо слов'янський світ і вярязьський світ, то зважаючи на георафічну віддаленість варяг від християнського світу, куди раніше проникає, розповсюджується християнська етика, християнський світогляд?
+- одинаково в одно и то же время с одним и тем же темпом. Русь и Скандинавия не одно и то же, так что можно юзать в одном предложении. Ротсман(скандин.) > руотси(финск.) > русь.
@@МіцнийволоснефритовийстерженьК та фиг его знает, от центра христианской Римской империи несколько дней пути, может неделька, до ээ, русов? А до Скандинавии, хм, можно устать ковылять, ещё и навалять по дороге могут. Как так получилось что в одно и то же время? Потом Скандинавия - четкая привязка к географии, верно? А Русь?? Вот в чем собственно мои вопросы.
@@sashkokoval7055 Так-то у скандинавов куда проще было законтачить с христианами. Та же Англия и вся территория от Атлантического океана до Рейна была христианизирована. Учитывая что варяги в первую очередь торговцы, а только потом разбойники, сам понимаешь что в таких условиях религия проникнет к ним куда проще чем к восточным и западным славянам которые живут у себя на северных болотах и лесах. Тем более что через степь ты просто так не пройдёшь, тебя либо завалят, либо в рабство возьмут местные Русланы и Ахметы. Русь - тоже +- чёткая привязка к географии. Русь - область вокруг Киева, включая его самого. Это потом Русью стали называть западную Украину, но и то с приставкой "Червоная".
@@МіцнийволоснефритовийстерженьК Не, привязкой к географии это сложно назвать, бо нет на карте слово Русь сейчас. Потом, "западные и восточные славяне жили на севере в болотах" !? На севере чего, хотя бы? О каком времени речь, если в 5 веке славяне уже жили на территории современной Праги? Потом, "скандинавы" в первую очередь торговцы? почему? Как эта "первоочередность" выражена в культуре, откуда такое утверждение? Сам понимаешь... не дуже. Excuse me, mine liber Freund.
У Стрийковського не бу-болгари, а ВОлгари, що логічно з місцем розселення. З чого взяли про булгар-кочівників, якщо в метрополії вони осідлі? Як балакають в Нормандії не чув, але альзаська мова- це діалект німецької, тому з упевненністю можна казати, що до початку ХХІ сторіччя франки не дуже і асимілювалися. У середньовіччі нормальний вік заміжжя- 14 років, тому або Єлизавета у дівках засиділася, або Харольд не чекав 10 років. Уявлення про християнські канони, як щось непорушне і визначене у Х ст- невігластво. Почитайте відповіді на запитання Новгородського архиєпископа (не пам'ятаю ім' я) у Герберштейна- порегочете.
Це така ступінь розвитку людства - феодальна роздробленість. Була й в Європі, й у арабів, й в Китаї, й в Японії. Це як садочок-школа-інститут. Через деякі етапи розвитку все одно доведеться пройти.
Володимир - КРАСНЕ СОНЕЧКО, а не „червоне„! І ВЕСНА-КРАСНА, це не „червона„ весна. Це красива, або, гарна, весна. Вчить вже мову, кульоми. Бо це сором.
Йдіть до біса, зарозумілі гуманітаріїї. Під кожним відео якийсь зарозумник причепиться що щось там не за правилами сказали. Й обов'язково: ГАНЬБА, СОРОМ, НЕВІГЛАСИ. Щоб ви так усі щось корисне робили: написати книжку (звісно україномовну), придумати пісню (теж), зняти фільм. Ні - покритикувати того хто хоть щось робить, це набагато легше.
Чому є дві назви Русь та Україна? Може тому що слово Україна сформувалось після хрещення Русі між 9 та 12ст., а Русь була раніше. Україна заснована церковниками, як духовна назва об'єднаних країв, як світоглядне об'єднання суспільства навколо християнської ідеї, яке мало за мету потрапляння у рай. Тому назви Русь, як політична та Україна, як духовна могли існувати разом водночас. Походження коріння слова Україна ruclips.net/video/b54xxOXIwQw/видео.html Вертикаль творення слова Україна "Рай - Край - Краї - Країна - Україна" детальніше можете ознайомитись ruclips.net/video/D16XNKwYfJk/видео.html&feature=share виховуйте дітей у повазі до батьківщини та любові до рідного краю.
Уявляю, сидять такі предки Володимира в Валгалі (чи де вони там сиділи) п'ють, гуляють, ворогів рубають та що вони там загалом ще роблять... і тут "ПУФФ!!!"... і опиняються посеред християнського пекла, з чортами, огненними ріками та казанами з розпеченою смолою. І такі "ШО ЗА НАХ? ДЕ МИ?!". А до них підходить чортило і каже "Ааа... єретики! Будь ласка проходьте проходьте!! Не баріться!!! Для вас тут окреме коло пекла приготовано, з комфортними кам'яними могилами, прямо під стінами містечка Діт!!! Подякуйте своєму онуку, що похрестив вас. Бажаємо приємної -відпочинку- вічності бу-га-га-га!!!".
Володимир яке хрещення приймав? Візантійське( грецьке), Римське Католицьке, чи вже своє адаптоване, де християнські свята дуже так поріднилися з язичницьким. Та ще цікавить таке явище коли Дружина , та Князі які ішли у Похід брали з собою Священиків ! Відкіля це взялося? Чи це була також якась язичницька традиція. Де Християнство та військовий люди тісно пов'язані?
Про священників в військовому поході: хрестові походи - щось знайоме? Місіонерство? Колонізація Америки також супроводжувалася присутністю священників. Про адаптивне християнство: в європейських країнах, скандинавських християнство вплітали разом із язичництвом. Тобто язичницькі традиції лягали в основу того ж християнства. Наприклад, Великдень англійською мовою Easter, що позначає ім'я язичницього божества Іштари, яка уособлювала прихід весни, або початок життя (там і про великодні кролики, які яйця носять стає зрозуміло)
Мабуть не варто пропускати інформацію про те, хто нові церкви закладає - це теж каже про те, кому християнизація була потрібна. І чи стааили паралельно щось нове язичницьке?
Авторка... Я задав вам чітке і серйозне питання в вашому першому відео... яке ви абсолютно проігнорували... тому на біса тут просити питання до вас, коли ви ігноруєте їх такий довгий час... я то розумію, "що слово не горобець" ... але ж за них треба відповідати!!! Хоча я думаю рано чи пізно... ми з вами познайомимось... і я вам нагадаю своє питання... як свого часу спіймав Толочка на невеличкій конференції, але він сам попросив питання... і потім відмазувався як слимак... давлячи на те, що він ого-го академік мазафака... а ми ніби не доросли до його рівня... так ми не крадемо чужі наукові доробки, та не відаємо їх за свої...
Интересно было бы узнать ваше мнение о т.н."руском каганате" и взаимоотношении скандинавов с хазарами? Понятно что хронологически это более ранний период чем тот о котором вы сейчас ведете речь.
Дуже ниприязні відносини! Вікінги почали торгувати спершу на Волзі. Повинні були домовлятися з Хазарами щоб проплисти до Каспію та пограбувати/поторгувати арабів. Й спочатку домовлялись. ruclips.net/video/Th4-yoNdoW8/видео.html Але потім відносини зіпсувались назавжди. Чито хазари забирали собі забагато здобичи вікінгів при перетині їхньої території. Чито піддались на дипломатичний тиск арабів, щоб перекрили доступ до Каспію. Є думка, що уся Дніпровська епопея почалася лише тоді, коли шлях по Волзі для вікінгів був закрит. Більш того, фортеця Саркел була побудована на Волзі саме щоб не пропускати вікінгів. Та й на території про-хазарської салтівської археологічної культури (сучасна Слобожанщина) будувались фортеці. Для чого? В цих краях хазарам загрожували лише руси-вікінги. ruclips.net/video/vnn-fXnTPMA/видео.html Й зауважьте що городища були щоб перекрити відгалуження волжського шляху - спуск по Дону до Чорного моря. Перекрили увесь кисень! Вікінги руси образились. Настільки, що Святослав розгромив Хазарію, незважаючи на те, що він особисто по Волзі ніколи не плавал. Борг предків.
Чим більше слухаю, тим більше упевнююсь в думці, що прийняття християнства для Князів, було чимось на кшталт того, як наші сьогоднішні депутати переходять з партії в партію. Або взагалі створюють нові. Є підозра, що для "простого народу" все більш менш так само. Хіба що "стимули" перебігти значно скромніші.
Ніколи не замислювались, чому у Римі перших християн нещадно цькували, а потім - бац, й християнство одразу єдина релігія імперіїї? Ваша правда. Королі - як сучасні корумповані чинуші: з чим би ти до них не прийшов, у них одне питання "а що з цього матиму я?". Єдинобожиє "легиматизує" королів. Ніхто не обирає ким родитись. Лише єдиний бог. І якщо я король - то так хоче бог. Уся влада від бога. При багатобожиї таке неможливо: "тебе царем поставив Зевс? Вибач, в нас тут Афіна патрон."
@@Dr.Liwsy. "При багатобожиї таке неможливо" - чого це? А як до того жили греки, римляни та стародавні єгиптяни?! Спокійно собі ладнали з тими, хто відмовлявся шанувати Зевса, Юпітера чи Ра, приблизно тими ж методами, що і середньовічна інквізиція.
@@ToxaKaRp У греків були окремі міста-держави, які "патронували" різні боги. Єдиних царів не було. Римські правителі ніколи не напирали на те що влада від бога. Здобували владу інтригами. І лише в Єгипті щось дійсно схоже, фараон - прямий намісник (й сам напів бог) усіх-усіх богів. А ось у середньовіччі й аж до 19-го століття (у 20-му така відмазка вже не працювала, а лише дратувала народ) королі на будь-яку критику влади, як мантру повоторювали: "Уся влада від бога""Бог захтів щоб я був царем""Моя воля - то божа воля".
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 1
😮Християнство не лише скалічило нещасним душу, але й покрутило їм мізґи. Наприклад, на християнські "свята" і в неділю забороняється працювати, але є вийнятки, коли якусь роботу таки можна виконувати. У кожному регіоні є свої уявлення про такий дозвіл. Наприклад, у неділю не можна косити траву, але дозволяється перетрясати сіно під час його висушування. Можна відвідати коханку, але так, щоб ніхто не бачив. Та ні в якому разі не можна прати і вивішувати лахи на ті ж "свята" і в неділю. Якось мені незнайома жінка почала дорікати, що я у свято висушую надворі випрані речі. Я, знаючи, що чи не кожна жінка вбиває своїх ненароджених дітей, спитав:
- Пані, а скільки ж ви зробили абортів?
- А я мусіла...
Овва! Мусіла, висповідалася, покаялася, отримала "прощення гріхів"...
До речі, за біблійними заповідями, християни мали б теж, як і юдеї, святкувати суботу.
Цікаво також спостерігати за шанувальниками чужих ісусів на зарібках за кордоном. Вони на свої "свята" трудяться, аж гай шумить! А, приїхавши до України, будуть тикати пальцем на того, хто пере на "вознисеніє".
А чому у вас потреба прати саме на Вознесіння?
Чи немає інших днів,щоб прати брудну білизну і людей дратувати цим,попирати святині.
То ваш бог та ідол це ваше егоїстичне виховання по принципу,що хочу,тей ворочу,про спасіння своєї безсмертної душі ви не дбаєте,то коли опинитесь в пеклі,то пізно буде
@@ЛарисаШевченко-н4о , шлюшшка нікчемна, що ж ти там таке гллупеньке дзяввкнула?
Що за шшмата?
Від старих людей в селі на Житомирщині чув, що раніше, якщо хтось дуже важко помирав і ніяк його смерть не брала, то вважалося, що ця людина з нечистим зналася і аби таки помер і перестав мучитися, то розбирали дах. Моя бабця казала, що сама пару разів таке бачила.
А ця бабця казала - Чому (!) вони так робили? Від серба одного разу чув, що тяжко пораненого в Чорногорії партизана винесли під зоряне небо... Жінки сказали, щоб побачив Чорну Зірку і вона йому допомогла. Тому що Чорну зірку бачать тільки праведники. Партизан вижив...
Дуже дякую. Було дуже цікаво.
Можливо у наступних випусках у вас буде можливість трохи більше розповісти про життя жінок у той час. Як на життя пересічної киянки відобразилося християнство? Чи з'явились нові можливості, чи може навпаки церква заборонила щось дуже важливе для жіноцтва? Чи можемо ми говорити про якісь жіночі права у ті часи?
Супер!!!
Ведуча дуже симпатична!))
дякую! дуже цікаво!
Ну і звісно лайк,як же без нього )
Гуд. Дяк.
Дякую
Чудове видиво.
Дякую, цікаво
Мертвих хрестити не можна.
Але, коли людина була хрещена, її мощі можна перехрестити в іншу конфесію. Наприклад: з несторіанства в православних.
Про це є на каналі "История Руси".
Ярополк був Арiанином, а не Несторiанином. Бiльш того Аскольд хрестився за Римським обрядом.
@@докторГриб обряд може і римський, але до схизми
а на що це впливає по факту?
Я трохи заплутався у хронології. Де раніше з'являються християни, на території Русі чи Скандинавії? І взагалі чи можно рівнозначно вживати ці дві назви в одному реченні 🙃. Шо маэться на увазі, якщо слов'янський світ і вярязьський світ, то зважаючи на георафічну віддаленість варяг від християнського світу, куди раніше проникає, розповсюджується християнська етика, християнський світогляд?
+- одинаково в одно и то же время с одним и тем же темпом. Русь и Скандинавия не одно и то же, так что можно юзать в одном предложении. Ротсман(скандин.) > руотси(финск.) > русь.
@@МіцнийволоснефритовийстерженьК та фиг его знает, от центра христианской Римской империи несколько дней пути, может неделька, до ээ, русов? А до Скандинавии, хм, можно устать ковылять, ещё и навалять по дороге могут. Как так получилось что в одно и то же время? Потом Скандинавия - четкая привязка к географии, верно? А Русь?? Вот в чем собственно мои вопросы.
@@sashkokoval7055 Так-то у скандинавов куда проще было законтачить с христианами. Та же Англия и вся территория от Атлантического океана до Рейна была христианизирована. Учитывая что варяги в первую очередь торговцы, а только потом разбойники, сам понимаешь что в таких условиях религия проникнет к ним куда проще чем к восточным и западным славянам которые живут у себя на северных болотах и лесах. Тем более что через степь ты просто так не пройдёшь, тебя либо завалят, либо в рабство возьмут местные Русланы и Ахметы. Русь - тоже +- чёткая привязка к географии. Русь - область вокруг Киева, включая его самого. Это потом Русью стали называть западную Украину, но и то с приставкой "Червоная".
@@МіцнийволоснефритовийстерженьК Не, привязкой к географии это сложно назвать, бо нет на карте слово Русь сейчас. Потом, "западные и восточные славяне жили на севере в болотах" !? На севере чего, хотя бы? О каком времени речь, если в 5 веке славяне уже жили на территории современной Праги? Потом, "скандинавы" в первую очередь торговцы? почему? Как эта "первоочередность" выражена в культуре, откуда такое утверждение? Сам понимаешь... не дуже. Excuse me, mine liber Freund.
У Стрийковського не бу-болгари, а ВОлгари, що логічно з місцем розселення. З чого взяли про булгар-кочівників, якщо в метрополії вони осідлі?
Як балакають в Нормандії не чув, але альзаська мова- це діалект німецької, тому з упевненністю можна казати, що до початку ХХІ сторіччя франки не дуже і асимілювалися.
У середньовіччі нормальний вік заміжжя- 14 років, тому або Єлизавета у дівках засиділася, або Харольд не чекав 10 років.
Уявлення про християнські канони, як щось непорушне і визначене у Х ст- невігластво. Почитайте відповіді на запитання Новгородського архиєпископа (не пам'ятаю ім' я) у Герберштейна- порегочете.
будь ласка, додайте до опису відео Ім"я та якісь регалії доповідачки
Прекрасні були люди - ранні християни, їм би до рук попали ті, хто створив сучасні байки про них...
Надзвичайно цікаво, велика дяка!
Доброго вечора!
Чому так швидко, розпалась Русь?
Це така ступінь розвитку людства - феодальна роздробленість. Була й в Європі, й у арабів, й в Китаї, й в Японії.
Це як садочок-школа-інститут. Через деякі етапи розвитку все одно доведеться пройти.
Русь розвалили олігархи! І барігі...
Як можна після смерті перехрещувати своїх батьків? Це ж наруга над їх життям, вірою і над їх прахом.
знайомий гендель на фоні)
Володимир - КРАСНЕ СОНЕЧКО, а не „червоне„! І ВЕСНА-КРАСНА, це не „червона„ весна. Це красива, або, гарна, весна. Вчить вже мову, кульоми. Бо це сором.
Йдіть до біса, зарозумілі гуманітаріїї. Під кожним відео якийсь зарозумник причепиться що щось там не за правилами сказали. Й обов'язково: ГАНЬБА, СОРОМ, НЕВІГЛАСИ.
Щоб ви так усі щось корисне робили: написати книжку (звісно україномовну), придумати пісню (теж), зняти фільм. Ні - покритикувати того хто хоть щось робить, це набагато легше.
@@Dr.Liwsy. По суті питання є щось?
@@Dr.Liwsy. Тут не критика. Сонечко Красне не тому що колір такий, а тому що вродливе красне-(красивое)!!!
@@Dr.Liwsy. Нехай пишуть і поправляють , бо це суттєва різниця. Правильно!!!
Питання до авторки, чекаю на вiдповiдь: ruclips.net/video/BpqkkBnOGWs/видео.html
Ви що там нонстоп запис ведете? Шановна вже заморилась з вами)
Думаю, насправді, вес ьцикл записуєтсья за раз. А нам видають "порційно". Щоб не приситились.
@@ToxaKaRp я також так думаю, но спікерку хлопці втомили)
@@prekrasnyjспікерку втомило пиво
👍👍👍
Чому є дві назви Русь та Україна? Може тому що слово Україна сформувалось після хрещення Русі між 9 та 12ст., а Русь була раніше. Україна заснована церковниками, як духовна назва об'єднаних країв, як світоглядне об'єднання суспільства навколо християнської ідеї, яке мало за мету потрапляння у рай. Тому назви Русь, як політична та Україна, як духовна могли існувати разом водночас. Походження коріння слова Україна ruclips.net/video/b54xxOXIwQw/видео.html
Вертикаль творення слова Україна "Рай - Край - Краї - Країна - Україна" детальніше можете ознайомитись ruclips.net/video/D16XNKwYfJk/видео.html&feature=share виховуйте дітей у повазі до батьківщини та любові до рідного краю.
Уявляю, сидять такі предки Володимира в Валгалі (чи де вони там сиділи) п'ють, гуляють, ворогів рубають та що вони там загалом ще роблять... і тут "ПУФФ!!!"... і опиняються посеред християнського пекла, з чортами, огненними ріками та казанами з розпеченою смолою. І такі "ШО ЗА НАХ? ДЕ МИ?!". А до них підходить чортило і каже "Ааа... єретики! Будь ласка проходьте проходьте!! Не баріться!!! Для вас тут окреме коло пекла приготовано, з комфортними кам'яними могилами, прямо під стінами містечка Діт!!! Подякуйте своєму онуку, що похрестив вас. Бажаємо приємної -відпочинку- вічності бу-га-га-га!!!".
🤣👏🏻🤟🏻
Не знаю, що питати. Розказати ж все одно можна лише про те, що знайдено :-)
Володимир яке хрещення приймав? Візантійське( грецьке), Римське Католицьке, чи вже своє адаптоване, де християнські свята дуже так поріднилися з язичницьким. Та ще цікавить таке явище коли Дружина , та Князі які ішли у Похід брали з собою Священиків ! Відкіля це взялося? Чи це була також якась язичницька традиція. Де Християнство та військовий люди тісно пов'язані?
Володимир хрестився до розколу на православних і католиків
Про священників в військовому поході: хрестові походи - щось знайоме? Місіонерство? Колонізація Америки також супроводжувалася присутністю священників.
Про адаптивне християнство: в європейських країнах, скандинавських християнство вплітали разом із язичництвом. Тобто язичницькі традиції лягали в основу того ж християнства. Наприклад, Великдень англійською мовою Easter, що позначає ім'я язичницього божества Іштари, яка уособлювала прихід весни, або початок життя (там і про великодні кролики, які яйця носять стає зрозуміло)
Мабуть не варто пропускати інформацію про те, хто нові церкви закладає - це теж каже про те, кому християнизація була потрібна.
І чи стааили паралельно щось нове язичницьке?
+
Гарна ведуча, але повторює дуже багато з лекцій Данілевського
А що, потрібно вигадувати з голови?
Авторка... Я задав вам чітке і серйозне питання в вашому першому відео... яке ви абсолютно проігнорували... тому на біса тут просити питання до вас, коли ви ігноруєте їх такий довгий час... я то розумію, "що слово не горобець" ... але ж за них треба відповідати!!!
Хоча я думаю рано чи пізно... ми з вами познайомимось... і я вам нагадаю своє питання... як свого часу спіймав Толочка на невеличкій конференції, але він сам попросив питання... і потім відмазувався як слимак... давлячи на те, що він ого-го академік мазафака... а ми ніби не доросли до його рівня... так ми не крадемо чужі наукові доробки, та не відаємо їх за свої...
Ну Владимир, ну мормон не по годам
Интересно было бы узнать ваше мнение о т.н."руском каганате" и взаимоотношении скандинавов с хазарами? Понятно что хронологически это более ранний период чем тот о котором вы сейчас ведете речь.
Дуже ниприязні відносини! Вікінги почали торгувати спершу на Волзі. Повинні були домовлятися з Хазарами щоб проплисти до Каспію та пограбувати/поторгувати арабів. Й спочатку домовлялись. ruclips.net/video/Th4-yoNdoW8/видео.html Але потім відносини зіпсувались назавжди. Чито хазари забирали собі забагато здобичи вікінгів при перетині їхньої території. Чито піддались на дипломатичний тиск арабів, щоб перекрили доступ до Каспію.
Є думка, що уся Дніпровська епопея почалася лише тоді, коли шлях по Волзі для вікінгів був закрит. Більш того, фортеця Саркел була побудована на Волзі саме щоб не пропускати вікінгів. Та й на території про-хазарської салтівської археологічної культури (сучасна Слобожанщина) будувались фортеці. Для чого? В цих краях хазарам загрожували лише руси-вікінги.
ruclips.net/video/vnn-fXnTPMA/видео.html Й зауважьте що городища були щоб перекрити відгалуження волжського шляху - спуск по Дону до Чорного моря. Перекрили увесь кисень! Вікінги руси образились. Настільки, що Святослав розгромив Хазарію, незважаючи на те, що він особисто по Волзі ніколи не плавал. Борг предків.
@@Dr.Liwsy. Дякую за цікаві посилання.
Смотри более ранние ролики, там про это говорится
Skyrim
Хто ця...
Християнство з наложницями... хмм... а це було б значно привабливіше християнство, маю визнати! Треба функціонерам ПЦУ над цим гарненько подумати!
Чим більше слухаю, тим більше упевнююсь в думці, що прийняття християнства для Князів, було чимось на кшталт того, як наші сьогоднішні депутати переходять з партії в партію. Або взагалі створюють нові. Є підозра, що для "простого народу" все більш менш так само. Хіба що "стимули" перебігти значно скромніші.
Ніколи не замислювались, чому у Римі перших християн нещадно цькували, а потім - бац, й християнство одразу єдина релігія імперіїї? Ваша правда. Королі - як сучасні корумповані чинуші: з чим би ти до них не прийшов, у них одне питання "а що з цього матиму я?".
Єдинобожиє "легиматизує" королів. Ніхто не обирає ким родитись. Лише єдиний бог. І якщо я король - то так хоче бог. Уся влада від бога. При багатобожиї таке неможливо: "тебе царем поставив Зевс? Вибач, в нас тут Афіна патрон."
@@Dr.Liwsy. "При багатобожиї таке неможливо" - чого це? А як до того жили греки, римляни та стародавні єгиптяни?! Спокійно собі ладнали з тими, хто відмовлявся шанувати Зевса, Юпітера чи Ра, приблизно тими ж методами, що і середньовічна інквізиція.
@@ToxaKaRp У греків були окремі міста-держави, які "патронували" різні боги. Єдиних царів не було.
Римські правителі ніколи не напирали на те що влада від бога. Здобували владу інтригами.
І лише в Єгипті щось дійсно схоже, фараон - прямий намісник (й сам напів бог) усіх-усіх богів.
А ось у середньовіччі й аж до 19-го століття (у 20-му така відмазка вже не працювала, а лише дратувала народ) королі на будь-яку критику влади, як мантру повоторювали: "Уся влада від бога""Бог захтів щоб я був царем""Моя воля - то божа воля".
Хочеш розбагатіти - вигадай релігію!
Не "вигадай", а "створи". Вигадати релігію будь хто зможе. А затягнути туди когось ще, окрім двох - трьох собутильників, оце вже треба талант мати.
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 2
+
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 3
+
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 5
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 4
+
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 6
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 7
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 8
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 10
Коментар для просування відео в топі українського ютубу номер 9