Пилявецька битва 1648р
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- Центральна бібліотека ім.І.Я.Франка ЦБС Новобаварського району м.Харкова представляє випуск проєкту «Пам’ятай..».
Тема випуску «Пилявецька битва 1648 р.».
1648 рік для українців був тріумфальним. «На початку Української національної революції, намагаючись «якнайшвидше придушити козацьке свавілля» у самому зародку, Польща кинула проти повстанців численні регулярні військові формування. Козаки не тільки витримали удар, а й протягом короткого часу 1648 року тричі отримали блискучі перемоги… Успіх досягався завдяки застосуванню різних тактичних заходів… [наприклад] створення психологічної кризи у війську противника з метою його цілковитої деморалізації у битві під Пилявцями», - зазначає доктор політичних наук, професор О.Д, Бойко у посібнику «Історія України».
Завдяки розвідці Хмельницький знав про ворога все, а поляки про нього нічого. «Саме завдяки активним діям української розвідки… гетьман отримував інформацію про чисельність та склад ворожих військ, їх озброєння, а головне, зумів виграти «психологічну» війну», - зазначає Олег Погорілець у праці «Розвідка Богдана Хмельницького у Пилявецькій кампанії (Липень - Вересень 1648 року).
Отож психологічно - інформаційні війни «між різними народами й країнами велися з давніх - давен. На теріторії Центрально-Східної Європи їх започаткував ніхто інший як гетьман Богдан Хмельницький… вперше в практиці тогочасного воєнного мистецтва застосовувалися принципи ведення так званої «психологічної війни».», - вказує Валерій Степанков.
Нарешті Річ Посполита «…зрозуміла, що має діло не з бунтівним гетьманом і кількома тисячами козацтва, з яким можна домовитися й залишити все в Україні так, як було до війни. Тепер на сході Речі Посполитої виростала справжня самостійна Козацька держава з власним військом, гетьманом і самоврядуванням. І з цією державою потрібно було рахуватися», - наголошує Юрій Сорока в книзі «Походи Богдана Хмельницького 1648 1654».
Упродовж століть Україна залишається головною мішенню російської пропаганди. Після повномасштабного вторгнення в Україну з кожним днем росія посилює психологічний удар на українців. Ворог намагається викликати в Україні паніку.
«Протистояти ворожим ІПсО у воєнний час має держава шляхом ведення професійної пропаганди та контрпропаганди», - стверджує політтехнолог Дмитро Бачевський.
Упорядники проєкту головний бібліограф ЦБ ім..І.Я.Франка Бежанова В.С. та бібліотекар 1 категорії Бровко О.Л.
#Богдан_Хмельницький