#3 Wszystkie żubry to jedna rodzina (dr hab. Małgorzata Tokarska)
HTML-код
- Опубликовано: 13 дек 2024
- Wielkie żubry i maleńkie chomiki domowe - z jakimi wspólnymi kłopotami się borykają?
Jak żubr „Kaukasus” wywrócił do góry nogami historię swojego gatunku?
Jak przechowywać kości zwierząt żeby sprawić przyjemność genetykom?
Jaki stwór kryje się pod tajemniczą nazwą „Bison X” ?
Zapraszamy do rozmowy z dr hab. Małgorzatą Tokarską (IBS PAN), która przedstawi symbol Białowieży z zupełnie nieznanej strony - od malowideł naskalnych po materiał genetyczny zamknięty w probówce.
Mamy też więcej dobrych wieści - nasz podcast zacznie się od teraz pojawiać dwa razy w miesiącu! W pierwszą środę miesiąca tradycyjnie zapraszamy na rozmowę natomiast w każdą trzecią środę miesiąca przedstawimy pełnometrażowe „Puszczanie Puszczy”. Będziemy zanurzać w pejzażach dźwiękowych puszczy białowieskiej - tym razem w formie kilkudziesięciominutowych nagrań, idealnych jako podkład muzyczny do czytania, nauki albo relaksu w miękkim fotelu.
W następnym odcinku (17 kwietnia) zapraszamy więc na pierwsze pełnometrażowe „Puszczanie Puszczy”, natomiast w kolejnym (1 maja) będziemy rozmawiać z Zachariaszem Lernerem, wolontariuszem pomagającym prowadzić badania w IBS PAN. Mimo młodego wieku, lista doświadczeń Zachariasza jest imponująca (praktyki w Kostaryce, Namibii, Belize, Zimbabwe) i obfitująca w wiele interesujących przygód z pogranicza nauki i ochrony środowiska. Zapraszamy!
Projekt Naukowe Radio Białowieża został dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna odpowiedzialność nauki II.
#podcast #podcasting #podkast #RadioNaukowe #popularyzacja #popularyzacjanauki #przyroda #natura #naukowcy #Białowieża #PuszczaBiałowieska