Хурма. Мій спосіб укриття на зиму 23-11-2022р. 1 частина

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 окт 2024

Комментарии • 10

  • @maxi-s27
    @maxi-s27 6 дней назад +1

    У меня прошлую зиму хурма перезимовала тоже под подобным укрытием вплоть до самых кончиков но я не красил и заморачивался ходил в сильные морозы прикрывал плотными старыми зимними куртками. Но сильный мороз это так....максимум -15 было пару дней.

  • @НатальяПискунова-ч2ж
    @НатальяПискунова-ч2ж 13 дней назад +1

    Стволики я обворачиваю картоном, до развилки, мне оч нравиться

  • @lernichenko.v
    @lernichenko.v Год назад +1

    Слава Україні! Все чітко і зрозуміло, чекаю на живці хурми Соснівська

    • @igorroshkovan
      @igorroshkovan  Год назад +1

      Дякую за коментар. Героям слава!

  • @СашаЗакап
    @СашаЗакап Год назад +1

    Огляд 👀👍👍👍 І все буде Україна

    • @igorroshkovan
      @igorroshkovan  Год назад +1

      Дякую за підтримку! І так - все буде Україна!

  • @ОлександрЛещук-ф7и

    Доброго вечора. А чим білили? До якого віку так вкриваєте?

    • @igorroshkovan
      @igorroshkovan  Год назад

      Вечір добрий. Юніфарб - давно користуюсь і сміло можу порадити, чудова фарба як для побілки дерев так і для обробки пошкоджень та зрізів. до якого віку.... Рекомендують до 3 років. Можливо по Соснівській на зиму 2023-2024 не вкриватиму. Але то все вилами по воді. Поки є можливість - буду старатись вкривати, щоб дерева окріпли по максимуму. Я так планую. Інструкції чи 100 практики на жаль не маю. Вчусь на своїх помилках. Про що виходячи зі свого досвіду можу сказати - розповідаю. Успіхів!

    • @ОлександрЛещук-ф7и
      @ОлександрЛещук-ф7и Год назад +2

      @@igorroshkovan Доброго дня. Дякую за відповідь. У Вас непогано виходить. Я з Волині. Інтуїтивно дійшов до майже такого ж способу укриття. Але я ще окучую стовбури вище місця щеплення замлею. А от побілку , якщо дерево і так захищене агроволокном вважаю лишньою. Спеціалісти кажуть, що головне захистити дерева від підсушування вітром і тут агроволокна, на мою думку, досить. Звичайно, досвіду маю менше ніж у Вас, але з минулої зими дерева вийшли прекрасно. Успіхів

    • @igorroshkovan
      @igorroshkovan  Год назад

      Вечір добрий. Інформація настільки різна, та й регіонально має свої нюанси, що всі ми по своєму "винаходимо велосипед". Підгортання стовбуру має місце бути при низькій щепі на рівні кореневої шийки, думаю по максимуму років. Щоб у разі "катастрофи", мати шанс на "реінкарнацію" дерева. У разі ж якщо щепа була на високому штамбі (я зараз більш за цей варіант) підгортання втрачає сенс. Позаминулого року, коли ураган зламав мою контейнерну Хіакуме, вперше звернув увагу на саму внутрішню структуру деревини. Вона мені дуже нагадала корок з вина - м'яка, леска та пориста, навіть частково порівняю з губкою. Деревина віргінки- зовсім інша, більш тверда та щільна. Через "губчату" структуру культурної хурми напевне є більша схильність до натягування нею вологи в себе, що при заморозках напевне і робить біду, якої ми намагаємось уникнути. Через те, поки гілки не окріпли і не "набрали віку" - я вирішив для себе робити повну побілку. Вона ж мене "спасає" від дощів, зледеніння та вітру до моменту укриття на зиму та від моменту розкриття весною, коли є зворотні заморозки. Між побілкою та укриттям на зиму інколи проходить і місяць і більше - до стабільних невеликих заморозків. Агроволокно 50 щільності в декілька шарів - в моїй місцевості призводило до пошкоджень. Досвіду в мене нема, він з'являється після кожної зимівлі рослин. Дуже багато факторів на те все впливає - рослина в чистому полі, в безвітреному дворі, поруч з будинком в затишку і тд і тп. А саме головне - останні роки зима катастрофічно теплішає. В цьому році мінімум який в мене був -8. Років мабуть з 5 тому і -33 було. Так що ми тішимось тим, що то ми так вдало навчились оберігати свої рослини, а насправді то природа з нами бавиться... Миру нашій країні! Слава нашим ЗСУ!