Найбільш суперечлива порада авторам і чому мені все одно

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 май 2024
  • У кожного-автора початківця колись наступає страшна мить, коли вони вперше чують ці слова - "Пиши про те, що знаєш". Що в біса це навіть значить? Відповідь шукайте у відео.
    Якщо ви прихильник готичного детективного роману або ж темного міського фентезі, ви можете знайти мої книги на таких платформах, як:
    - Play Market: play.google.com/store/books/a...
    - Smashwords: www.smashwords.com/profile/vi...
    - Apple: books.apple.com/us/book/x/id1...
    Мій вебсайт mgaidar.com/index_ua.html
    Мій Фейсбук / marynagaidar
    Мій творчий Інстаграм / maryna_gaidar_avtor
    Інстаграм з порадами авторам / notatky_avtora

Комментарии • 13

  • @bohemiangreenearth
    @bohemiangreenearth 11 дней назад

    Дякую за відео) Цікавлюсь порадами для письменників з точки зору малювання коміксу. Там так само є проблема розказувати про те в чому немає досвіду, яка мене бентежить час від часу

  • @catherine20049
    @catherine20049 29 дней назад +4

    Ой, кадри з «Енн із Зелених» дахів)) А якщо серйозно, дякую вам за цю тему, вона складна, але важлива))

  • @WritingAdviceUA
    @WritingAdviceUA 28 дней назад +2

    4:02 і 5:48 дуже влучні слова❤️

  • @svitlanasuvorova3316
    @svitlanasuvorova3316 2 дня назад

    Певно, мені бракувало цих слів. Тож дозволимо писати собі про те, до чого справді тяжіє душа через призму власного світобачення 🎉🎉🎉

    • @ukrisli
      @ukrisli  2 дня назад

      Зараз набіжать ті, хто думають, що жінки мають писати про жінок, українці про українців, а ельфи про ельфів))

    • @svitlanasuvorova3316
      @svitlanasuvorova3316 12 часов назад

      @@ukrisli про іншопланетян іншопланетяни, а про динозаврів лише динозаври… і вся література стане як не хронікою так просто особистими щоденниками

  • @Igor_Tkharevskiy
    @Igor_Tkharevskiy 29 дней назад +3

    Сьогодні написати "Марсіанин" набагато легше ніж сорок років тому. Не треба копатися в архівах бібліотек, зі словником перекладати наукові журнали чи особисто зустрічатися з людьми що хоч трохи обізнані у цієї галузі. Тепер у швидкому доступі будь яка інформація. Дивна ситуація -- життєвий досвід важить більше ніж науковий фах і освіта.

    • @ukrisli
      @ukrisli  29 дней назад

      Це теж правда.

    • @Igor_Tkharevskiy
      @Igor_Tkharevskiy 29 дней назад

      @@ukrisli То була провокація)))
      Насправді Енді Вейр науковець, програміст і дуже обізнана людина.

    • @ukrisli
      @ukrisli  29 дней назад

      У відео я не казала, що автор не має бути обізнаним. Звісно, він має. А в чому була провокація? Ваш приклад саме підтверджує те, що я і сказала. Можна вивчати питання і писати про нього, не обов'язково самому летіти на Марс, щоб про нього писати.

  • @OlegPozdniakov-kz8dy
    @OlegPozdniakov-kz8dy 3 дня назад

    Не знаю, писати про інший час це я ще розумію, але якщо ти живеш в Україні, а пишеш про англосаксонських чи японських персонажів, мені це здається комплексом меншовартості. По-перше, це в будь якому разі буде твір українця, який знає про Японію лише з аніме та дорам. Скоріше за все, ваші персонажі будуть вести себе +- як українці, лише вечерятимуть сидячі на підлозі та періодично промовлятимуть складні азіатські назви (промовлятимуть, звісно, українською мовою, адже ви самі японську або взагалі не знаєте, або знаєте гірше за японського першокласника). І хтось, хто має досвід життя в Японії -- який отримати набагато легше ніж досвід життя у 18 сторіччі чи на іншій планеті -- вам на це рано чи пізно вкаже. Не кажучі вже про самих японців, які якщо колись доберуться до вашого твору, то будуть кататися по підлозі від сміху. Краще вже одразу податися у фентезі та не вводити людей в оману, пишучи про країну, якої не існує.
    Легко докладалися до культур колишніх імперій, які кожен рік продукують тисячі годин різноманітного контенту, що перекладається на всі мови світу, але їй богу, у нас тут стільки відбувається, є простір для будь-яких сюжетів. Смішних, трагічних, любовних, воєнних, кримінальних, фантастичних, містичних. Поле непахане. Ви, як людина, дотична до цієї культури, можете її описати краще ніж будь-яку іншу. Ви маєте свій унікальний досвід, якого немає в 95% громадян західних країн. Цей досвід, це глибоке розуміння українського контексту могли б стати вашою візитівкою, коли ваші твори будуть перекладені на англійську та інші мови та будуть доступні читачам з інших країн. Треба лише відкинути упередження, і буде можливість стати одним з тих, хто закладатиме фундамент нової української літератури.

    • @ukrisli
      @ukrisli  3 дня назад

      Що б автор не писав, завжди будуть ті, що не схвалюють.

    • @OlegPozdniakov-kz8dy
      @OlegPozdniakov-kz8dy 3 дня назад

      @@ukrisli факт