Hesap yanlış arkadaşlar hata yapmışım süt ineği rasyonunun günlük maliyeti 156 tl ben 206 olarak hesaplamışım düzeltme yalnış toplama yapmışım tüm hesap kayıyor bu sebeple 156/22=7 inek bakabiliyoruz 185000-57000=128000 yıllık kar oluyor 7*60000=420000-128000=292000 tl avantajımız oluyor yanlış hesap bağdattan dönüyor 👍👍👍
Çok takılma 1 inek öldüğü zaman o iş batar Senin inek ölürse yine 6 inek var yine kar var Yani sen doğrusun işlem yanlış olsa ne olur sen doğru ol yeter Allah a emanet olun
30 lt sütü kaç çiftlik alabiliyor ki ülkemizde.Ayrıca talebi olmayan bir ürünü üretmekte ısrar etmek, iflası getririr.Abi hayran, abi kurbanla mal mı satılır.Süt değersiz, et değerli.
Abi seni ilk günden beri takip ediyorum,senin sistem bu şartlarda en karlı sistem,karlılığınıda geçtim en basit kolay zevkli sistem budur,Allah başarılarını daim eylesin
Hesap güzel fakat bazı küçük noktalar var. Örneğin süt sıcak para sağlıyor 1 yıl danayı beklemiyorsun parayı başka yerlerde yada hayvancılıkta işleme imkanı buluyorsun. Ayrıca sermaye olarak sizin de belirttiğiniz gibi 3 katı sermaye koyuyorsun başkangıçta. Ama sonuca baktığımızda sizin de dediğiniz gibi süt hayvancılığı şu dönemde diğerine göre daha az karlı olduğu kesin.
Kral senin sistemde günlük ineklerden biraz süt de alabilirsin aslında 3 litre 5 litre ineğine göre değişir 20 30 inek oldumu 400 500 litre süt verir oda hayvanın yiyeceği çıkarsa buza tamamen yanına kalır .
Rahmi kardeşim senin baktığın sistemde, bir inek laktasyon da 1 litre de süt vermezmi, 100 hayvan 270 gün 1 litre süt verse sadece 1 litre, biraz destek olur, faydalı olur.
Rahmi abi elllerine sağlık seni takip ediyoruz ve takdir ediyoruz ama şöyle bir şey var o buğday samanı veriyor. Sen buğday,arpa,yonca,yulaf,ot nr bulursan veriyorsun senin saman 2 TL den daha pahalı bence 😂😂
O işler öyle olmuyor işte ağa veteriner giderleri ve hesapta olmayan bir çok gideri oluyor hayvanın bu rasyonla ne yılda bir buzagi alabilirsin nede hayvanları sağlıklı tutabilirsin hesap yanlış
Rahmi bey günlük yarım paket saman yiyor diyor sun yarım paket sarı saman 25lira zaten bu nasıl hesap senin yazdıkların yanlış hesap sarı saman şu fiyat yonca şu fiyat slaj şu fiyat melas şu fiyat tuz şufiyat vitamin tozu şu fiyat arpa şu fiyat böyle yuvarlak hesap bizleri yanılttı tekrar ayrıntılı video atarsan bu yanlış anlamayı düzeltelim 1 inek sarı saman şu kadar yonca bu kadar melas şu kadar günlük vedigini doğru hesap larsak daha inandırıcı olur
Hesap yanlış arkadaşlar hata yapmışım süt ineği rasyonunun günlük maliyeti 156 tl ben 206 olarak hesaplamışım düzeltme yalnış toplama yapmışım tüm hesap kayıyor bu sebeple 156/22=7 inek bakabiliyoruz 185000-57000=128000 yıllık kar oluyor 7*60000=420000-128000=292000 tl avantajımız oluyor yanlış hesap bağdattan dönüyor 👍👍👍
Dayı süt 15 TL en az
Çok takılma 1 inek öldüğü zaman o iş batar Senin inek ölürse yine 6 inek var yine kar var Yani sen doğrusun işlem yanlış olsa ne olur sen doğru ol yeter Allah a emanet olun
İsterse 20 lira olsun kral sonuç değişmez 👍👍👍
Eyvallah sağol abi 🙏🙏
30 lt sütü kaç çiftlik alabiliyor ki ülkemizde.Ayrıca talebi olmayan bir ürünü üretmekte ısrar etmek, iflası getririr.Abi hayran, abi kurbanla mal mı satılır.Süt değersiz, et değerli.
Abi seni ilk günden beri takip ediyorum,senin sistem bu şartlarda en karlı sistem,karlılığınıda geçtim en basit kolay zevkli sistem budur,Allah başarılarını daim eylesin
Amin ağbi sağol
Maşallah bilgi paylaştıkça güzel dir gardaşım Allaha emanet olun.
Sağol gardaşım
Bereketli olsun
Eyvallah
Rahmi bey selamlar çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum.Kolay gelsin
Teşekkür ederim 🙏
selamlar olsun bereketli olsun
Eyvallah
Emeğine yüreğine sağlık Antalya’dan sevgiler
Aleyküm selam ibrahim ağbi senmisin ?
@@Hayvancilikyapanrahmikonkur Antalya’dan Zafer Güloğlu
Tam destek gardaşım. Konya’dan selamlar. Tebrik ediyorum seni 🧿👍😊
Aleykümselam gardaş 👋👋👋
Eşref Şekerli gibi adamsın başkanım helalın var
👏👏👏
Hesap bu kadar bereketli olsun
👏👏👏
Aleykumselam usdat kolay gelsinn
Rahmi abi bir süt ineğine bakana kadar 9.36 tane ineğe bakıyorum dediğinde gülmeni beklemiştim abi 😊😊
Ağır olur 🙂
Sen bu işi biliyorsun abi 😊
❤️❤️❤️🙏
Aleyküm selam
❤️❤️❤️
As herkes dertli rahmicim bir çıkış arıyor Allah herkese yardımcı olsun hayırlı işler nasip olursa ziyaretine gelcem
İnşallah beklerim ağbi
Kolay gelsin abi
Eyvallah
İşin rastgele abi
Sağol kral
Kral
Abi yine döktürmüssün👌🤌
❤️❤️❤️
🤲🤲🤲🤘🤘🤘🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Aleyküm selam, kolay gelsin. Ele kalem defter alınmışşsa iş ciddi :) tam destk.
🙂🙂🙂
Hesap güzel fakat bazı küçük noktalar var. Örneğin süt sıcak para sağlıyor 1 yıl danayı beklemiyorsun parayı başka yerlerde yada hayvancılıkta işleme imkanı buluyorsun. Ayrıca sermaye olarak sizin de belirttiğiniz gibi 3 katı sermaye koyuyorsun başkangıçta. Ama sonuca baktığımızda sizin de dediğiniz gibi süt hayvancılığı şu dönemde diğerine göre daha az karlı olduğu kesin.
elinize saglık....detaylarda bogulmaya gerek yok...sizin sistem her turlu avantajlı tabi hersey yolunda giderse...
Rahmi abim kolay gelsin bol bereketli işlerin olsun. 10 kg vitamin tozu nedir abim. 10 çarpı 1.5 demişsin. 15 tl yapmaz mı ? Anlıyamadım ben abi
100 gr 1.5 tl kelle başı 1.5 tl
👍👏
Kral senin sistemde günlük ineklerden biraz süt de alabilirsin aslında 3 litre 5 litre ineğine göre değişir 20 30 inek oldumu 400 500 litre süt verir oda hayvanın yiyeceği çıkarsa buza tamamen yanına kalır .
Doğru söyledin 👍
Rahmi abi birde onlar senin gibi ortalama her yıl bir buzağı alabilecekmi??? Sütün fertiliteyi baskılayıcı etkisi olacak...
Herşey yolunda giderse dedik kardeş 👏👏👏
Rahmi kardeşim senin baktığın sistemde, bir inek laktasyon da 1 litre de süt vermezmi, 100 hayvan 270 gün 1 litre süt verse sadece 1 litre, biraz destek olur, faydalı olur.
😮
Rahmi abi elllerine sağlık seni takip ediyoruz ve takdir ediyoruz ama şöyle bir şey var o buğday samanı veriyor. Sen buğday,arpa,yonca,yulaf,ot nr bulursan veriyorsun senin saman 2 TL den daha pahalı bence 😂😂
Ben buğday samanını 1.5 liraya aldım bu sene yulaf da 2.5 liraya geldi 🙂
Abi seni bı 10 gün önce tanisaydim çiftliğini ziyarete gelirdim usaktan geçtim Çorum'dan selamlar
Bi dahaki sefere bekleriz inşallah 🙏
@@Hayvancilikyapanrahmikonkur inşallah abi
Ustam bir ahır turu bekliyoruz artık yeni doğanları görmek istiyoruz doğuma yakın olan inekleri görmek istiyoruz güncellemiyorsun bizi
Olur güncelleyelim 🙂
Bilmedigim icin soruyorum bir inek 5 kg saman 1.5 kg pamuk kuspesiyle doyuyor mu? Yaşam payı dedikleri miktarin bile epey asagisinda degil mi?
İnek küçük olunca doyuyor 👍
Hesap doğru
🙂
Abi buzagi satışın varmı varsa nerden ulaşabiliriz ?
Erkekleri satıyoruz 5326355134
Kolay gelsin
Sağol kral ağbim ❤️❤️❤️
Dogru hesap
Agbi şuan melasin kilogram fiyatı nedir
3.30
Yonca, yulaf , fiğ 2 TL mi dayı ?
Önemi yok ağbi her 2 tarafta da aynı para ile çarptım 👍
O işler öyle olmuyor işte ağa veteriner giderleri ve hesapta olmayan bir çok gideri oluyor hayvanın bu rasyonla ne yılda bir buzagi alabilirsin nede hayvanları sağlıklı tutabilirsin hesap yanlış
Tam 3 yıl oldu aynı rasyon devam 👍
Başkanım sıraya girdim dedin
Angusmu aldın ?
Yok ağbi geçmiş de aldığımdan bahsediyorum 👍👍👍
Rahmi bey sizin rasyon 22 tl değil 37 tl çıkar ( 10 kg vitamin tozu 1,5 tl den 15 tl yapar siz 1,5 tl hesapladınız ) saygılar
Bir kilo 10 hayvan için.
🙂 10 kilo 1 hayvan nasıl yesin 100 hayvana 10 kilo veriyoruz ❤️❤️❤️
Abi sütçülüğü neden sürekli kötülüyor bu gidişle herkesi bıraktıracaksın herkes senin sisteme gecse sütü kim üretecek et ucular süt pahalanır
Sütçülük de kazanıyor kötüleme yok 👍
Pamuk kuspesinin torbasi kac para abi
300 lira 👍
@@Hayvancilikyapanrahmikonkur Konya'da 26 protein 600 lira farkı var mı pınar marka
Evet farklı bizim aldığımız 20 protein
@@Hayvancilikyapanrahmikonkur tamam abi eyvallah
10kg vitamin tozu 1.5 tl mi yanlışlık olmasın
100 gr 1.5 tl kelle başı 100 gr
Abi çok konüşoyrsun yaaaa bi sadete gel
Tamam 👍
Su haticeyi gostermiyon rahmi kardas
Göstereyim mikail ağbim
9 ay kesintisiz 30 lt alamazsin abi
🙂 farzedelim alıyoruz
@@Hayvancilikyapanrahmikonkur 😀
nasıl hesap ama
Rahmi bey günlük yarım paket saman yiyor diyor sun yarım paket sarı saman 25lira zaten bu nasıl hesap senin yazdıkların yanlış hesap sarı saman şu fiyat yonca şu fiyat slaj şu fiyat melas şu fiyat tuz şufiyat vitamin tozu şu fiyat arpa şu fiyat böyle yuvarlak hesap bizleri yanılttı tekrar ayrıntılı video atarsan bu yanlış anlamayı düzeltelim 1 inek sarı saman şu kadar yonca bu kadar melas şu kadar günlük vedigini doğru hesap larsak daha inandırıcı olur
Herşeyin fiyatını şeffaf yazdım güncel rakamlar ile saman 2 lira ptk 6 lira tuz 4,5 lira vitamin 15 lira Melas 3 lira
Yonca yulaf 5li karışımın fiyatı nıda yazdaydın
ilk mektebe başla sayıları öğrenirsin
Yavaş yavaş kral ağbim öğreniyorum 👍