@@betelgeusestudio_1369 тюрки змішалися с скіфами, але тюрки не від скіфів! І розповсюдження культури йшло не з Індії, а до Індії, в зворотному напрямку! У відео правильно сказали. 👍
@@betelgeusestudio_1369 скіфська шапка у буддистів, але будда не скіф, лише культуру перейняв, буддисти перейняли шапку скіфську. Самі будисти вам про це скажуть. А якщо повірити вам, що Будда сак - то виходить, що Саки вигляд мали такий, як у Будди. 😂 І це легко можна доказати генетикою!
@@bezvodivka Українці краще сприймають хроніки скіфів. Англійська версія час від часу зазнає нападів від тих, хто спекулює нашими артефактами та хотів би бачити себе на місці України. Це відео відсилає таких жонглерів в нок-аут.
Доброго вечора. Ви там згадували про вірування саків. Хотілося б більше про них дізнатися. З нетерпінням чекатиму відео на цю тему. Та і на інші теж. Дякую!
ВЕЦІ. ВЄДИ. ГІМНИ Ці священні тексти дійшли до нас із підсвідомості. Це - промінь пекучий, правдивий. Хай зрозуміє Розумний. Хай заспіває Співучий. В шелесті диких квітів та трав, в звуках степового вітру, в стрекотінні коників-стрибунців я чую музику Волі у безмежному просторі Світу. ВЕЦЯ ДО РАДОСТІ В човен величний Цариці могутньої вдувана сила. Боги безсмертні усі посідали до неї на груди. Явна з'явилась Цариця, як крапля на квітці, З темного лона людськії білити оселі. Перша із світу цілого повстала та й шле нам Цінні дарунки з минулого. Зірка яскраво палає. Створює дихання. Вранішнім покликам перша приходить. Зірка безсмертна до наших осель завітала. Нашу пошану взяла у високостях вітру. Неоціненні скарби щедро сипле на землю. Наче стрункая дівчина йдеш ти, Царице, по степу Наші поданки з конями приймаєш. Нащадків шануєш. Плинеш яскрава, як сонце, відкривши побілене лоно. Як те дівча солоденьке, що вийшло з купелі Такая. Тіла яскраву красу твого бачим, о Зірка безсмертна. Яро палай! Жодна зірка не світить на небі так ясно.
Досить цікаві пізнавальні відео! Але згідно сучасного індуїзму битва на Курукшетрі відбулася більше п'яти тисяч років назад! Плюс до того в Махабхараті описані технології і зброя які технологічно випередили нашу епоху)"Летючі колісниці" - вімани, різновиди ядерної зброї - Брахмастра, керовані "стріли" які вражали певних осіб... Саме після цієї битви розпочалася на Землі епоха демона Калі (Калі юга)! До речі я читав що у 1982 році археологи знайшли затонуле древнє місто, яке асоціюють з земним перебуванням Крішни. Після його смерті Дварака опустилася під воду!
Так, мені відомо, що Індуїзм вираховує за астрономічними даними з МБ час битви на полі Куру - близько 52 століть тому. Я взяв до уваги 'скромні' розрахунки датування сучасних науковців - 10 ст. до н.е.. І ще та обставина, що текст МБ компілятивна праця, де можуть бути нашарування подій з різних епох. А описана зброя - то взагаді аргумент для гіпотези палеоконтакту. Не стверджую, лише пропоную певні аргументи до розгляду. Дякую за відгук. Ціную уважного й мислячого глядача.
Дякую, цікаве співставлення. --- До слова. У Пакистані скіфські царі з племені ПАРАТІВ випускали монети в 1-3 століттях н.е.. То їхні імена дуже нагадують слов'янські: Bagamira-Богомир Hvaramira-Хваломир/Славомир Mirahvara-Мирохвал/Мирослав Bagahvarna-Богохвал/Богуслав...
@@лидияЛидия-щ6р Не виключено, що серед предків українців могли бути массагети. Українські скіфи залишили Східний Прикаспій під тиском саків-массагетів (Геродот). Не виключено, що наші саки були частиною тих массагетів, від яких "утекли". Гети присутні і біля Дунаю. Даги-даки біля Каспію, і біля Дунаю. Бгім Сингх Дагія має цікаві дослідження стосовно саків: у т.ч. гетів-готів-джатів-ятів.
@@betelgeusestudio_1369 Цікаво щодо готів. Особливо на фоні того, що їх германське походження зараз ставиться під сумнів. Кажуть, що готи спочатку зустрілися з кімерійцями, балтийцями, слов'янами, скіфами, сарматами - сіверцями, а вже після цього пройшовши карпатських кельтів та проживши 200 років в Римі, - стали германцями.
@@Max-Fliper Згоден. Sachsen, Schwaben-Sklaven, Suabi-Svevi, Geat-Gots-Jutes... тобто, саки і гети. Та й Одін їхній прийшов, за свідченням Снорі Стурлуссона, з Турану через Кавказ - не що інше як рух саків-ішкуза-скіфів. Навіть Енгельс твердив, що німці прийшли з України, де навчилися їздити на конях. --- Німці - це постійне нашарування індо-європейців зі сходу: від представників культури Бойових Сокир до кельтів та скіфів.
Минуле слов'янства за останні три тисячі років. СтаттІ: - "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ"; - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - "ВЕЛЕСОВИЦЯ - САКРАЛЬНА АБЕТКА ДАВНІХ РОСІВ, ОСНОВА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ"; - "ЯВА, ПРАВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я" в блозі Святояр UAmodna. Які основи давнього слов'янського світогляду? Як діяла Рахмано- волхвівська система православного просвітництва? Як виглядають велесовичні тексти на металі виконані за тисячоліття до "Велесової книги"? Варто прочитати і знати...
думка про "переплавлення" різних культур викликає подив. Навіть у наш час, коли ми навчаємося у однакових школах, нас майже примусово змішують, але щось не дуже американці змішуються, та і ми, з нашими циганами, наприклад. А тоді і подавно - різні уклади життя, дуже різний рівень охайності і смердючості, родові звичаї, коли народ вищого рівня розвитку ревно слідкував за чистотою крові - та ну, про шо мова, це безглуздо. Чистота крові - це тисячолітні надбання розвитку і вдосконалення духовності, які легко втрачаються у змішаних шлюбах. Спитайте "собачників", або приклад змішування вівчарки з вовком - нові "благородні" навички породистої собаки різко втрачаються, нащадки дуже дикі і підлі, тому, що древні тваринні настанови міцніші від нових. Очевидно, що культура поширювалася з українських земель і потім хвилі "колонізаторів" могли повертатися додому.
У випадку зі скіфами колонізатори повернулися до митрополії-України через приблизно тисячу років. Часова відстань між чехами та українцями десь така сама, то це дуже близькі народи.
винайдення і поширення коневодства, крім рухливості (пардон, мобільності), головніше, дає змогу малочисельним і від того слабким племенам дикунів-збирачів розплодитися і стати сильним ворогом. Бачимо ті самі "граблі" з новою Ордою - рф.
Приручення коня - це лиш винайдення інструменту, який можна використати на благо чи на зло. Так, дикуни, озброєні мобільністю, зруйнували мирний розвій Турану та Європи. Із туранських численних постандронівських мов вижила лише одна осетинська, сховавшись у горах Кавказу.
Я, як то кажуть, не пОняла. Хто жив на території західної Західної Європи (територія Іспанії і т д), коли індоєвропейці почали розповсюджуватись? Буду рада за пояснення.
Це не є тема відео, але питання дотичне і цікаве, дякую. Якби ж то знати, хто жив у Зх. Європі до поширення індо-європейців. Є гіпотеза, що баски є залишками до-індо-європейських народів. У Німеччині лінгвісти шукають у мові до-індо-європейський субстрат. Є гіпотези, є версії, а чіткої відповіді немає. Стрімко розвивається генетика; можливо ця наука дасть віжповіді на певні питання щодо до-індо-європейського населення Європи.
Звісно, фіно-угорці не індо-європейці. --- Ви помітили, що Курганна гіпотеза однак розглядає фіно-угорські мови як один із трьох складників індо-європейської прамови. Якраз із тих не_індо-європейських компонентів утворилася перша індо-європейська мова. Відтак, індо-європейські мови молодші від фіно-угорських, північно-кавказьких, хуритських... Отже, перші індо-європейці з'явилися в Україні доби Міді-Бронзи - курганний народ. Україна - кузня народів, звідси розійшлися всі індо-європейці. Це відповідно до Курганної гіпотези Гімбутас-Ентоні. --- А є ще Дніпро-Борейська гіпотеза палеоконтакту, яку ми ще не розглядали. Усі вони не виключають одна одну, а можуть доповнювати.
@@лидияЛидия-щ6р Так, історія особлива наука... не така точна як математика. Особливість історії - наявність гіпотез, теорій, що спираються на певні аргументи. При цьому, Курганна гіпотеза 'у виконанні' архелога й історика Ентоні - це огром аргументів, зразок добротної праці стосовно реконструкції минулого. І... це лише теорія, як і інші...
Це відео за книгою Los Angeles (дороговкази української ідентичності). Там кожна думка підтверджена посиланням на джерела. Які думки хотіли би Ви підтвердити джерелами? Можу вказати тут.
Чому досі дивимося на слов'янську історію по московськи? Стаття "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" у блозі Святояр UAmodna. Чому не знаємо давних державностей України? Чому досі віримо московським байкам? Які вони державності слов'ян та України за минулі ТРИ тисячі років? Варто прочитати і знати...
Я читав цікаве дослідження Степана Наливайко про спільне коріння скіфів і арійських народів Індії www.ukrcenter.com/Література/Степан-Наливайко/53114-1/Таври-Індійське-племя-в-Криму
Дякую за посилання. Степан Наливайко індолог. Його праці були одними з тих, що привернули мою увагу до індо-українських паралелей. Вивчаючи Ведичну літературу, я зрозумів, що історія скіфів України (та раніша) буде неповною без індійських джерел.
Якось візьмуся протлумачити істричну основу переказів про богиню Дану, царя Бгрігу, Бгарата, Борея, Геракла, Дагду, Дабога та інших... Просто гріх не скористатися напрацюваннями такого визначного дослідника як Ст.Наливайко.
От ви обрисували походження Українців ал незабувайте що до Аріїв жили Дарійці,Харійці,Святороси,Расени і це теж наші предки які прилетіли як Раса це білі боги з космоса!😇🙏🥰🌄🌞✌️🧿
Так. До Північної Індії прийшли предки скіфів арії із терен України (протягом 2900-1500 р. до н.е.). У середовищі аріїв Індії сформувався політонім śaka(la), що став потім етнонімом саки/скіфи/сколоти. Потім уже частина саків/скіфів (сколоти) протягом 10-7 ст. до н.е. повернулися до України через Бактрію, Мідію, Пн.Кавказ.
@@betelgeusestudio_1369 Себто вихід саків з Індії розпочався за часів Будди або раніше. То вони мали би принести із собою санскрит, предмети культу, фігурки божеств, адже брахманська віра на той час уже була широко розвинена.
@@inspiratioaeterna3891 Вони вийшли з Індії після битви на полі Куру десь близько 10 ст. до н.е.. Саки були спочатку доктринальною групою і конфліктували із брахманами. Про це дуже гарно описано у Карна парві. Індійських слідів на нашій землі було достатньо, щоб індолог Ст.Наливайко писав про це книги.
@@betelgeusestudio_1369 Але ж збереглися оповідки про блаженних рахманів, навіть назва свята Рахманський великдень збереглася, значить вони тут також могли бути. "Постимо, як рахмани". (Приказка). Рахманний - смирний, тихий; спокійної вдачі. (Акдем. словник).
Козак и қазақ сакского корня.В 45 км к югу от Киева находятся развалины дворца Едил хана (Атилла),Ходосовическое городище.Как пишет белоруский историк белорусы называли Едил хана Асилка и что под именем Ильи Муромца в Киевско-Печерской лавре похоронен Асилка или Едил хан
@@АбикешевКангерей навіщо козакам тюркизми, якщо це тюркам від козаків було дано навички та знання, те ж коневодство. Це так зараз росіяни кажуть, що нам країну побудували, але ж Орда завжди мавпувала, а не навчала.
Дякую. Зробив власне розслідування, хто такі скіфи. Оскільки матеріали вітчизняних науковців мені не давали вичерпні відповіді, то звернувся до різних джерел, досліджень за кордоном. Часом відчуття, що іноземці (такі як Ентоні та Мелорі) зробили більше для України, ніж вітчизняні історики.
@@betelgeusestudio_1369 1. Я вам скину частину зі списку вказаних слів. Методика ж універсальна для всіх мов, що є похідними з давньої української мови. А такими є і романські мови і мова Давнього Єгипту і Арамейська мова. Методика дуже складна але освоїти можна. 2. Особисто я вважаю що скіфи і саки це різні народи хоча й з дуже схожою культурою. 3. Якщо бажаєте методику можу скинути але тільки на Вашу електронну пошту. Пока її дуже афішувати не потрібно.
@@betelgeusestudio_1369 Методика описана в віснику Київського Міжнарожного Університету. Вісник Міжнародного Дослідного Центру Том 33 (2' 2013). На сторінці 8 Свята українська мова. Там дані приклади як користуватися, якщо не знайдете напишіть завтра скину саму методику.
Щоб не кваліфікувати цю викладку статусом задорновщина, доведіть ствої тези висновками археології, генетики та антропології. Бо в цей ваш спосіб можна скіфів навіть у марсіан вирядить. Пане Василь, ну не можна вашу особисту закоханість у Індію перетворювати в фантастичну історію. Це антинауковий підхід. Ця ваша викладка без обгрунтування археологією, генетикою та антропологією - це теж махрова задорновщина і не більше.
Бред. Посилатись на Гімбутас яка писала шо Сталін скаже, розтягувати до Каспія, називати їх саками - ЦЕ ВЖЕ АЛЕ... Приїхали в совэтсько-російське ІПСО.
Хто з московських учених говорить про Пенджабську гіпотезу походження скіфів? Дайте, будь ласка, посилання. Please give a link to some Russian "fairy tales" where the Punjabi hypothesis of Scythian origin is considered.
Ого! Оце так питання! Відповідь можна давати томами. Вали розміщені в контактній зоні культур (Трипільська, Ямна, Шнуркової Кераміки), де формувалися дуже пасіонарні індоєвропейці. Це дає підстави припускати можливість такого будівництва від 4 тис. до н.е.. Як на мене, Змієві вали недостатньо вивчалися, щоб робити чіткі висновки про датування. Мені здається, що 2000 кілометрів цього архітектурного дива ще чекають на своїх дослідників, мотивованих суспільством та державою Україна, що рветься у світові лідери.
Це українська озвучка-remake відео
The Chronicles of Scythia.
На прохання глядачів :)
Унікальна історія України, ми повинні знати свою історію,Також повині знати хто ми є,
@@ЗінаїдаДоценко
🇺🇦✌
@@betelgeusestudio_1369 а навіщо вигадувати про Сибір? 😂 Немає жодного джерела про скіфів Сибиру, схожі виплавки металу є, але не більше!
@@betelgeusestudio_1369 тюрки змішалися с скіфами, але тюрки не від скіфів! І розповсюдження культури йшло не з Індії, а до Індії, в зворотному напрямку! У відео правильно сказали. 👍
@@betelgeusestudio_1369 скіфська шапка у буддистів, але будда не скіф, лише культуру перейняв, буддисти перейняли шапку скіфську. Самі будисти вам про це скажуть.
А якщо повірити вам, що Будда сак - то виходить, що Саки вигляд мали такий, як у Будди. 😂
І це легко можна доказати генетикою!
Дуже цікаво, дякую❤❤❤🎉
Дякую тобі друже. Прекрасна розповідь. Слава богу. Слава героям
Україна - країна героїв. Спочатку герой означало напівбог.
Дякую за грунтовне і цікаве дослідження! Лайк!
✌🇺🇦)))
@@betelgeusestudio_1369 Добре, що ти озвучив українською, це відео. Українці в першу чергу це мають знати.
@@bezvodivka
Українці краще сприймають хроніки скіфів. Англійська версія час від часу зазнає нападів від тих, хто спекулює нашими артефактами та хотів би бачити себе на місці України. Це відео відсилає таких жонглерів в нок-аут.
Друже, дякую завідео, як медіадодаток до твоєї книги. Це супер.
Так, книга та відео. Ми формуємо попит на знання власної ідентичності. Дякую, друже )
Доброго вечора. Ви там згадували про вірування саків. Хотілося б більше про них дізнатися. З нетерпінням чекатиму відео на цю тему. Та і на інші теж. Дякую!
Доброго вечора. Віра-вірування-світогляд саків - дуже яскрава тема. Так, буде українська версія відео. Це цікаво.
Дякую!
🇺🇦✌)
Чудово! Збігається з правдивими джерелами.
Дякую :)
Дякую тобі друже. Прекрасна інформація
🇺🇦✌️
Так сака так....Дуже пізнавально!!!
Дякую :)
ВЕЦІ. ВЄДИ. ГІМНИ
Ці священні тексти дійшли до нас із підсвідомості. Це - промінь пекучий, правдивий. Хай зрозуміє Розумний. Хай заспіває Співучий.
В шелесті диких квітів та трав, в звуках степового вітру, в стрекотінні коників-стрибунців я чую музику Волі у безмежному просторі Світу.
ВЕЦЯ ДО РАДОСТІ
В човен величний Цариці могутньої вдувана сила.
Боги безсмертні усі посідали до неї на груди.
Явна з'явилась Цариця, як крапля на квітці,
З темного лона людськії білити оселі.
Перша із світу цілого повстала та й шле нам
Цінні дарунки з минулого. Зірка яскраво палає.
Створює дихання. Вранішнім покликам перша приходить.
Зірка безсмертна до наших осель завітала.
Нашу пошану взяла у високостях вітру.
Неоціненні скарби щедро сипле на землю.
Наче стрункая дівчина йдеш ти, Царице, по степу
Наші поданки з конями приймаєш. Нащадків шануєш.
Плинеш яскрава, як сонце, відкривши побілене лоно.
Як те дівча солоденьке, що вийшло з купелі Такая.
Тіла яскраву красу твого бачим, о Зірка безсмертна.
Яро палай! Жодна зірка не світить на небі так ясно.
❤
❤❤❤
👍
✌)
Досить цікаві пізнавальні відео!
Але згідно сучасного індуїзму битва на Курукшетрі відбулася більше п'яти тисяч років назад! Плюс до того в Махабхараті описані технології і зброя які технологічно випередили нашу епоху)"Летючі колісниці" - вімани, різновиди ядерної зброї - Брахмастра, керовані "стріли" які вражали певних осіб...
Саме після цієї битви розпочалася на Землі епоха демона Калі (Калі юга)! До речі я читав що у 1982 році археологи знайшли затонуле древнє місто, яке асоціюють з земним перебуванням Крішни. Після його смерті Дварака опустилася під воду!
Так, мені відомо, що Індуїзм вираховує за астрономічними даними з МБ час битви на полі Куру - близько 52 століть тому.
Я взяв до уваги 'скромні' розрахунки датування сучасних науковців - 10 ст. до н.е.. І ще та обставина, що текст МБ компілятивна праця, де можуть бути нашарування подій з різних епох. А описана зброя - то взагаді аргумент для гіпотези палеоконтакту. Не стверджую, лише пропоную певні аргументи до розгляду.
Дякую за відгук. Ціную уважного й мислячого глядача.
ООООООООООООО ТО В НАС СКІФСЬКА(СААКСЬКА ) КРОВ АРІЇВ !!!!!!
СЛАВА НАЦІЇ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Є таке. Саки з аріїв - факт.
недавно обратила внимание : паралаты- царские скифы ...Паралата, парадата (авест. ) назначенный по закону и ук. слово "порада "- совет.
Дякую, цікаве співставлення.
---
До слова. У Пакистані скіфські царі з племені ПАРАТІВ випускали монети в 1-3 століттях н.е.. То їхні імена дуже нагадують слов'янські:
Bagamira-Богомир
Hvaramira-Хваломир/Славомир
Mirahvara-Мирохвал/Мирослав
Bagahvarna-Богохвал/Богуслав...
@@betelgeusestudio_1369 Если верить ДТ, предки украинцев- массагеты .
@@лидияЛидия-щ6р
Не виключено, що серед предків українців могли бути массагети. Українські скіфи залишили Східний Прикаспій під тиском саків-массагетів (Геродот). Не виключено, що наші саки були частиною тих массагетів, від яких "утекли". Гети присутні і біля Дунаю. Даги-даки біля Каспію, і біля Дунаю. Бгім Сингх Дагія має цікаві дослідження стосовно саків: у т.ч. гетів-готів-джатів-ятів.
@@betelgeusestudio_1369 Цікаво щодо готів. Особливо на фоні того, що їх германське походження зараз ставиться під сумнів. Кажуть, що готи спочатку зустрілися з кімерійцями, балтийцями, слов'янами, скіфами, сарматами - сіверцями, а вже після цього пройшовши карпатських кельтів та проживши 200 років в Римі, - стали германцями.
@@Max-Fliper
Згоден. Sachsen, Schwaben-Sklaven, Suabi-Svevi, Geat-Gots-Jutes... тобто, саки і гети. Та й Одін їхній прийшов, за свідченням Снорі Стурлуссона, з Турану через Кавказ - не що інше як рух саків-ішкуза-скіфів. Навіть Енгельс твердив, що німці прийшли з України, де навчилися їздити на конях.
---
Німці - це постійне нашарування індо-європейців зі сходу: від представників культури Бойових Сокир до кельтів та скіфів.
🤯
+
Glory to heroes!
лiнгвiст здорової людини
🇺🇦✌️)
Минуле слов'янства за останні три тисячі років. СтаттІ:
- "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ";
- "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ";
- "ВЕЛЕСОВИЦЯ - САКРАЛЬНА АБЕТКА ДАВНІХ РОСІВ, ОСНОВА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ";
- "ЯВА, ПРАВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я"
в блозі Святояр UAmodna.
Які основи давнього слов'янського світогляду?
Як діяла Рахмано- волхвівська система православного просвітництва?
Як виглядають велесовичні тексти на металі виконані за тисячоліття до "Велесової книги"?
Варто прочитати і знати...
Крутезне відео🔥🔥
Я також знімаю класні відео українською! Буду радий новому глядачу 👊
Маєш чудовий смачний канал, друже. Уже підписався. Успіху )))
@@betelgeusestudio_1369 Дякую)
думка про "переплавлення" різних культур викликає подив. Навіть у наш час, коли ми навчаємося у однакових школах, нас майже примусово змішують, але щось не дуже американці змішуються, та і ми, з нашими циганами, наприклад. А тоді і подавно - різні уклади життя, дуже різний рівень охайності і смердючості, родові звичаї, коли народ вищого рівня розвитку ревно слідкував за чистотою крові - та ну, про шо мова, це безглуздо. Чистота крові - це тисячолітні надбання розвитку і вдосконалення духовності, які легко втрачаються у змішаних шлюбах. Спитайте "собачників", або приклад змішування вівчарки з вовком - нові "благородні" навички породистої собаки різко втрачаються, нащадки дуже дикі і підлі, тому, що древні тваринні настанови міцніші від нових. Очевидно, що культура поширювалася з українських земель і потім хвилі "колонізаторів" могли повертатися додому.
У випадку зі скіфами колонізатори повернулися до митрополії-України через приблизно тисячу років. Часова відстань між чехами та українцями десь така сама, то це дуже близькі народи.
винайдення і поширення коневодства, крім рухливості (пардон, мобільності), головніше, дає змогу малочисельним і від того слабким племенам дикунів-збирачів розплодитися і стати сильним ворогом. Бачимо ті самі "граблі" з новою Ордою - рф.
Приручення коня - це лиш винайдення інструменту, який можна використати на благо чи на зло. Так, дикуни, озброєні мобільністю, зруйнували мирний розвій Турану та Європи. Із туранських численних постандронівських мов вижила лише одна осетинська, сховавшись у горах Кавказу.
Я, як то кажуть, не пОняла. Хто жив на території західної Західної Європи (територія Іспанії і т д), коли індоєвропейці почали розповсюджуватись? Буду рада за пояснення.
Це не є тема відео, але питання дотичне і цікаве, дякую.
Якби ж то знати, хто жив у Зх. Європі до поширення індо-європейців. Є гіпотеза, що баски є залишками до-індо-європейських народів. У Німеччині лінгвісти шукають у мові до-індо-європейський субстрат. Є гіпотези, є версії, а чіткої відповіді немає. Стрімко розвивається генетика; можливо ця наука дасть віжповіді на певні питання щодо до-індо-європейського населення Європи.
@@betelgeusestudio_1369 Зрозуміло, дякую
Сақ қала - сақ ,қала - город по қазақски
Дякую )
қала - город.
сақ - ?
финно-угорские языки относятся к индоевропеским языкам?
Звісно, фіно-угорці не індо-європейці.
---
Ви помітили, що Курганна гіпотеза однак розглядає фіно-угорські мови як один із трьох складників індо-європейської прамови. Якраз із тих не_індо-європейських компонентів утворилася перша індо-європейська мова. Відтак, індо-європейські мови молодші від фіно-угорських, північно-кавказьких, хуритських... Отже, перші індо-європейці з'явилися в Україні доби Міді-Бронзи - курганний народ. Україна - кузня народів, звідси розійшлися всі індо-європейці. Це відповідно до Курганної гіпотези Гімбутас-Ентоні.
---
А є ще Дніпро-Борейська гіпотеза палеоконтакту, яку ми ще не розглядали. Усі вони не виключають одна одну, а можуть доповнювати.
@@betelgeusestudio_1369 спасибо, я нашла тему. Это только "теория", одна из многих. Можно использовать эти теории как угодно.
@@лидияЛидия-щ6р
Так, історія особлива наука... не така точна як математика.
Особливість історії - наявність гіпотез, теорій, що спираються на певні аргументи. При цьому, Курганна гіпотеза 'у виконанні' архелога й історика Ентоні - це огром аргументів, зразок добротної праці стосовно реконструкції минулого. І... це лише теорія, як і інші...
Добре слухати, але де посилання, матеріальні докази, цитування джерел? Без цього не хочеться насолоджуватися почутим від вас!
Це відео за книгою Los Angeles (дороговкази української ідентичності). Там кожна думка підтверджена посиланням на джерела. Які думки хотіли би Ви підтвердити джерелами? Можу вказати тут.
Чому досі дивимося на слов'янську історію по московськи? Стаття "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" у блозі Святояр UAmodna.
Чому не знаємо давних державностей України?
Чому досі віримо московським байкам?
Які вони державності слов'ян та України за минулі ТРИ тисячі років?
Варто прочитати і знати...
Я читав цікаве дослідження Степана Наливайко про спільне коріння скіфів і арійських народів Індії
www.ukrcenter.com/Література/Степан-Наливайко/53114-1/Таври-Індійське-племя-в-Криму
Дякую за посилання. Степан Наливайко індолог. Його праці були одними з тих, що привернули мою увагу до індо-українських паралелей. Вивчаючи Ведичну літературу, я зрозумів, що історія скіфів України (та раніша) буде неповною без індійських джерел.
Якось візьмуся протлумачити істричну основу переказів про богиню Дану, царя Бгрігу, Бгарата, Борея, Геракла, Дагду, Дабога та інших... Просто гріх не скористатися напрацюваннями такого визначного дослідника як Ст.Наливайко.
От ви обрисували походження Українців ал незабувайте що до Аріїв жили Дарійці,Харійці,Святороси,Расени і це теж наші предки які прилетіли як Раса це білі боги з космоса!😇🙏🥰🌄🌞✌️🧿
І як таке забути? Особливо Святоросів ;)
Себто до північної Індії скіфи прийшли з терен України?
Так. До Північної Індії прийшли предки скіфів арії із терен України (протягом 2900-1500 р. до н.е.). У середовищі аріїв Індії сформувався політонім śaka(la), що став потім етнонімом саки/скіфи/сколоти. Потім уже частина саків/скіфів (сколоти) протягом 10-7 ст. до н.е. повернулися до України через Бактрію, Мідію, Пн.Кавказ.
@@betelgeusestudio_1369 Себто вихід саків з Індії розпочався за часів Будди або раніше. То вони мали би принести із собою санскрит, предмети культу, фігурки божеств, адже брахманська віра на той час уже була широко розвинена.
@@inspiratioaeterna3891
Вони вийшли з Індії після битви на полі Куру десь близько 10 ст. до н.е.. Саки були спочатку доктринальною групою і конфліктували із брахманами. Про це дуже гарно описано у Карна парві. Індійських слідів на нашій землі було достатньо, щоб індолог Ст.Наливайко писав про це книги.
@@betelgeusestudio_1369 Але ж збереглися оповідки про блаженних рахманів, навіть назва свята Рахманський великдень збереглася, значить вони тут також могли бути.
"Постимо, як рахмани". (Приказка).
Рахманний - смирний, тихий; спокійної вдачі. (Акдем. словник).
Козак и қазақ сакского корня.В 45 км к югу от Киева находятся развалины дворца Едил хана (Атилла),Ходосовическое городище.Как пишет белоруский историк белорусы называли Едил хана Асилка и что под именем Ильи Муромца в Киевско-Печерской лавре похоронен Асилка или Едил хан
Отсюда тюркизмы в культуре, языке козаков.Козаки как венгры приняли христианство.
Цікава версія про Іллю Муромця. Дякую.
@@АбикешевКангерей навіщо козакам тюркизми, якщо це тюркам від козаків було дано навички та знання, те ж коневодство. Це так зараз росіяни кажуть, що нам країну побудували, але ж Орда завжди мавпувала, а не навчала.
Пізнавальне відео.
Дякую. Зробив власне розслідування, хто такі скіфи. Оскільки матеріали вітчизняних науковців мені не давали вичерпні відповіді, то звернувся до різних джерел, досліджень за кордоном. Часом відчуття, що іноземці (такі як Ентоні та Мелорі) зробили більше для України, ніж вітчизняні історики.
@@betelgeusestudio_1369 Можу лише прирівняти,або порівняти з тим самим Ентоні та Мелорі.Робите надзвичайну справу.
Я виділив більше 50 скіфських слів з української мови. Є закономірність творення скіфських слів.
Цікаво. Думаю, що можна розробити методи виявлення скіфського лексичного та граматичного спадку. Які це слова та закономірності, на Вашу думку?
@@betelgeusestudio_1369
1. Я вам скину частину зі списку вказаних слів. Методика ж універсальна для всіх мов, що є похідними з давньої української мови. А такими є і романські мови і мова Давнього Єгипту і Арамейська мова. Методика дуже складна але освоїти можна.
2. Особисто я вважаю що скіфи і саки це різні народи хоча й з дуже схожою культурою.
3. Якщо бажаєте методику можу скинути але тільки на Вашу електронну пошту. Пока її дуже афішувати не потрібно.
@@миколакамянский
Дякую. Хотів би ознайомитися.
Моя адреса veleslav2017@gmail.com
@@betelgeusestudio_1369 Перелік слів.
"...споруда, хороми, хлопці, господар, парубок, герой, кобзар, свекор, породілля, покритка, пологи, повитуха, пічка, ступка, шпарка, попіл, порох, пісок, поріг, погріб, причілок, горище, Покрова, Пирогоща, парафія, капище, каплиця, празник, хори, корочун (місяць взимку), фенікс, проща, прочани, гроби, склепи, постриг, папір, писанка, скрипти, гріхи, пророк, плуг, копиця, ворох, пільги, співанки, тропотянка (український танець), сопілка, скрипка, копистка, прясло, горщик, праски, коромисло, корзина, оцарки, кирпич (паливо для печі), цурок, скіпа, оцупок, глечик, ціпок, костур, гирлига, палюга, корчі, терпуг, шпичак, шипак, шпильки, шнурок, прошва, шкураток (шкіряний ремінець ), шкурлаток (шматок шкури), впрягати, шторки, зачіпки, поворозки, стропи, пряжки, плашки, попруги, потуга, супонник, шворка, посторонки, орчик, шпори, огир, шкапи, охляп, храпи, шаплик (широка й невисока діжка для напування коней), писок, роги, тропа, чургало, капуста, порічки, пшінка, просо, пагін, стручок, пелюстки, горобина, піхта, гофер, кипарис, горіх, абрикос, рогіз, проліски, горицвіт, кропива, лопух, простріл, спориш, папороть, реп’ях, птахи, горобці, шпаки, пугачі, посмітюхи, сороки, коршаки, чаплі, пацюки, ховрахи, сурок, цапик, песик, порося, пінгвін, пічкурі, хробаки, грязюка, пилюга, капці, очіпок, сорочки, пугвиці, ґудзики, запаски, плахти, шапки, пелюшки, панчохи, порти (вид штанів), шкарпетки, хутро, скуфія (оксамитова гостроверха шапка), пух, капшук, очкур, прясло, пішки, пішак, спочинок, поступ, фортеця, хоругва, прапор, піхота, піхви, поручі (броня, що закривала руку від кисті до ліктя), рукопашний, пірнач, побратими, сокира, спис-коп’є, зашморг, скальпи, гарпун, ґирлига, смолоскип, багор, шкворінь, шпигун, гончар, пастух, шорник, мірошник, копачі, скотарі, проскурки, коржі, орішки, пампушки, пиріжки, опара, пиріг, сироватка, окріп, потрух, галушки , цукор, сироп, скорина, пиріг, горілка, пробка, прорізь (м’ясний прошарок в салі), купаж, спотикач (хмільний напій), памороки, спонукати, скорити, копирсатися, пирскати, порскати, пирхати, пурхати, прохати, хворіти, запрягати, паплюжити, плюндрувати, квапитися, плескати, пороти, порпати, пецькати, хапати, гепати, гупати, гопати, гопки, хляпати, хнюпити, хлюпати, хлипати, глипати, гигнути, гигикати, гиготіти, гилготіти, говорити, горіти, скипати, оскопити, скіпати, хоронити, порати (робити обов’язкову чи обмежену часовими рамками справу), поринути, потурати, спотикатися, спіткати, спонукати, цвьохкати, хоробрий, цупкий, жорстокий, плюгавий, скупий, понурий, похабний, похмурий, раптовий, прискіпливий, прозорий, плаский, поручник, супутник, суперник, посіпака, харцизяка, герой, ворог, шпигун, потвора, паскуда, холопи, погани, опецьки, пацьорки, пуцюрка, потяг, піська, піхва, пагуба, потреба, сполука, проба, порція, спарка, опір, спротив, скрип, хуга, посуха, спрага, спалах, серпанок, хвороба, пропасниця, пухир, пригорщі, брюхо, печінка, почки, пори, пухлина, пучка, пазуха, пуп, пиха, пуп’янок, примха, спокута, порука, скорбота, спокій, спогади, гумор, ..."
@@betelgeusestudio_1369 Методика описана в віснику Київського Міжнарожного Університету.
Вісник Міжнародного Дослідного Центру Том 33 (2' 2013).
На сторінці 8 Свята українська мова. Там дані приклади як користуватися, якщо не знайдете напишіть завтра скину саму методику.
Вот че тут поделать сижу в Москве Москвич родился Тут Считаю Себя Скифом.. Руским Скифом и речь понимаю Украинских Скифов))
Скіфи - сколоти.
Щоб не кваліфікувати цю викладку статусом задорновщина, доведіть ствої тези висновками археології, генетики та антропології. Бо в цей ваш спосіб можна скіфів навіть у марсіан вирядить. Пане Василь, ну не можна вашу особисту закоханість у Індію перетворювати в фантастичну історію. Це антинауковий підхід. Ця ваша викладка без обгрунтування археологією, генетикою та антропологією - це теж махрова задорновщина і не більше.
Залучаю дані різних наук. Критика загальна, неконструктивна. Конкретизуйте питання. Що Вас бентежить?
Бред. Посилатись на Гімбутас яка писала шо Сталін скаже, розтягувати до Каспія, називати їх саками - ЦЕ ВЖЕ АЛЕ... Приїхали в совэтсько-російське ІПСО.
Дивно, що Гімбутас, яка мусила втікати від совіцької окупації Литви до Америки, "писала, що Сталін скаже'".
@@betelgeusestudio_1369 ви маєте знати, що Гімбутас чи не щорічно навідувала батьків в СССР і отримувала дозвіли від КГБ.
Повторяете русские сказки.
Хто з московських учених говорить про Пенджабську гіпотезу походження скіфів? Дайте, будь ласка, посилання.
Please give a link to some Russian "fairy tales" where the Punjabi hypothesis of Scythian origin is considered.
Як гадаєте, хто збудував Змієві вали?
Ого! Оце так питання! Відповідь можна давати томами. Вали розміщені в контактній зоні культур (Трипільська, Ямна, Шнуркової Кераміки), де формувалися дуже пасіонарні індоєвропейці. Це дає підстави припускати можливість такого будівництва від 4 тис. до н.е.. Як на мене, Змієві вали недостатньо вивчалися, щоб робити чіткі висновки про датування. Мені здається, що 2000 кілометрів цього архітектурного дива ще чекають на своїх дослідників, мотивованих суспільством та державою Україна, що рветься у світові лідери.