Кельтські сутенки, фрагмент, 31 10 2023

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 31 окт 2023
  • 31 жовтня в Музеї Максима Рильського відбувся літературний захід «“КЕЛЬТСЬКІ СУТІНКИ ПО-УКРАЇНСЬКОМУ”» - презентація однойменної книги есеїв культового ірландського письменника Вільяма Батлера Єйтса (1865-1939) у перекладі Олени О’Лір, а водночас започатковано нашу нову серію заходів - «Книжкова астролябія», в рамках якої знайомитимемося з книжками Видавництва «Астролябія».
    Перекладачка розповідала про життя В. Б. Єйтса, його улюблені з дитинства місцини у графстві Слайґо на заході Ірландії, творчий шлях, оккультні уподобання, жінок у його житті, Тур-Баллілі - стародавню вежу, де він прожив кілька років з родиною, нині відому під назвою «Вежа Єйтса», про місце останнього спочинку письменника біля підніжжя легендарної гори Бен-Балбен… А далі й про знакову книгу його есеїв «Кельтські сутінки» (1893), яка дала назву всьому ірландському відродженню на межі ХІХ-ХХ ст. Книгу, яка веде читача у край фейрі, чарівних істот, що походять від давніх ірландських богів і не належать ні до сил світла, ні до сил тьми, у сутінкову країну духів і привидів, а отже - в саме серце Ірландії, де народні вірування сягають глибокої прадавнини, де ще зберігся дар візіонерства і де з потойбіччям не ворогують, а «обмінюються люб’язностями». Тож невипадково знайомство з цією Єйтсовою збіркою в українському перекладі відбулося саме на Гелловін - кельтський Самайн, час, коли межа між світом людей і духів найтонша…
    «Кельтські сутінки» написано на основі оповідей простих ірландських селян, які Єйтс збирав у своїх фольклористичних експедиціях, і ці нотатки ретельного фольклориста пересипані проникливими коментарями письменника, який і сам мав візіонерський досвід.
    На додачу до розповіді були слайди, поетичні переклади з Єйтса та власні вірші на ірландські теми від Олени О’Лір, ліричні та іронічні.
    А насамкінець присутні захоплено переглянули під магічні звуки ірландської арфи відео з чарівними графічними ілюстраціями до «Кельтських сутінків» художника Олега Кіналя.
    Дякуємо Олені О’Лір та всім, хто завітав на подію і долучився до неї онлайн!🥰💙💛

Комментарии •