Доброго вам здоров"я, Ярославе Івановичу! Чесно кажучи, приємно вразили цим роликом, бо не сподівався що у Вашій місцевості зі слабким взятком навіть сильна сім"я за такий короткий час освоїть 12 корпусів, тобто відбудує близько сотні рамочок вощини. У порівнянні зі Сходом України у Вас нектару принесли трохи менше (цього року в мене вже було 4 відкачки, буде й п"ята так звана докачка). Це я так невдало хвалюсь, адже це природа попрацювала без мене.))) А головне, шановний Ярославе Івановичу,- основна ціль нашої з Вами співпраці по тестуванню альпійського вулика в умовах передгір"я Карпат - успішно досягнута. Ви наочно показали, що у Вашому регіоні альпійський вулик показав себе позитивно. І як на мене - признаюсь: хотів Вам підкинути "альпійської інфекції" та подивитись, як зацікавить новий для Вас вулик. Приємно, що такий видатний бджоляр "прихворівся" на альпійця. Що ж, будемо чекати нових роликів про підготовку до зими, зимівлю та веснняний розвиток цієї піддослідної бджолосім"ї, тобто побачимо результати тестування в повному річному циклі. Хай Вам щастить!
Дякую за цікаву розповідь, пане Ярослав! Такий альпієць стоїть у мене на підвіконні (в квартирі) вже понад 20 років. Бджоли літають через коридорчик, зроблений у вікні. Вулик знаходиться у кімнатних умовах весь рік. Маю я від нього 12-18 літрів меду, в умовах міста я вважаю нормально. Мешкаю на околиці міста, поряд ліс, сади. Вулик майже не відкриваю, за станом бджіл спостерігаю через віконця в корпусах (корпуси на рамку 300Х210), мед збираю в надставки (один чи два корпуси). На зиму ніякої підгодівлі не даю, оскільки при зимівлі в кімнатних умовах бджоли мед майже не споживають (500-700 грамів за всю зиму), в клуб зимою не збираються (у вулику кімнатна температура, але весь час повинен бути відкритий льоток - бджоли повинні знати, що діється надворі ))). Таким чином, навіть не маючи пасіки, бджіл можна утримувати у звичайних кімнатних умовах))). Особливого догляду сім"я не потребує і місця багато не займає ( вулик компактний - 4-5 корпусів нагадують невеличку книжкову шафу біля вікна). Всім доброго здоров"я і багатих медозборів!
Viktor Sytar Дякую. Цей вулик простий у виготовленні. Другий варіант, якщо іздите в Україну, можите замовити такі вулики в розібраному вигляді і легковушкою в багажніку 5 комплектів привезете за один раз.
Обалденное видео!!! Супер !!! Я так же как и Вы с любопытством и огнём в глазах смотрел на этот улик, а особенно на запечатанные белоснежные рамки! Просто шедевр! Аж дух захватывает! Удачи и здоровья Вам Ярослав Иванович!!! Порадовали! ))
Я також в цьому році заселив на 145 рамку, сімя гарно розвилась, буду бачити як вони перезимують! Альпієць гарний вулик, одна його проблема - це багато комплектуючих! Гарне відео, лайк! З прошедшим Вас Днем Пасічника! Щастя і здоровя Вам і вашій дружині! Гарної зимівлі Вашим бджілкам!
Лепота. Красотище. Я також заболів цими вуликами. Найголовніший плюс у цій системі, це відбір найчистішого монофлорного меду, ціна одніеЇ запечатаноЇ рамки від 150 до 230 грн по УкраЇні, при правельній технологіЇ у цій системі дуже багато позитиву . Лайк.
Пане Ярослав для вас це прекрасний вулик дя нуклеусів, ділити корпус на 4, а в зим увсе об'єднуєте і зимують прекрасно навіть пригошня бджоли,це з власного досвіду. Удачі вам ,тільки справжній бджоляр завжди відкритий для експерементів, завжди шукає як ще покращити життя його бджілок.
@@KosMos103 можливо вавша правда в більшому нуклеусі кращий обхід матки відповідно і якість. А от для мікро нуклеусів якраз. Я свого часу утримував до 80 сімей в альпійцях але перейшов на рогаті тому що кочую, з ними менше мороки при перевозці, а так альпієць прекрасний вулик. Тікльки потрібно мати на увазі що розширувати потрібно частіше чим інші системи вуликів тому що набагато швидше освоюють корпуса.
В цьому році теж завів альпійців на пробу, заселяв на вощину сім'ями які увійшли в ройлвий стан, струшуючи на сходні, рамки передавав в інші сім'ї. Сам теж утримую бджіл в рогатих. Альпійці планую використовувати як нуклеуси на слідуючий рік, а потім об'єднувати на зиму. Якої сили (кількість корпусів) Ви пускаєте об'єднані нуклеуси в зиму, де зимують?
@@KosMos103 щоб згарантією перезимували 3_4 корпуси буду пробувати на 2 але на глибокому дні приблизно 15 см. Щоб джола могла розміститися під медом і можна було більше маток зимувати.
Я теж маю для початку дві сімї в альпійцях.буду розширяти.«заразився»від О.Медяника.як на мене дуже цікавий вулик який має право на існування.пасіка в мене в основному на дадані +українці.Вам за ролик спасибі.5++
Також дякувати Олексію Володимировичу Медянику неглядячи змінив дадани на альпійця. Не все так гладко як хотілось пішло, але після дадана - працювати просто відпочинок.А завдяки його роликам ще виготовлювати почав альпійці саморучно для своєї пасіки та друзям.
Гарні рамки для сотового меду. Погано, що у вашому регіоні мало медодаїв, було б цікаво спостерігати за вашим бджоловодіням в медовому напрямку. Подобаються ваші відео, і ваше відношення до бджіл.
Доброго дня! Я так зрозуміла пан Ярослав, що Ви коли нижні слав"янські рамочки прибрали,-то замість них знизу 4-и корпуси рамочок з вощиною підставили?
На 8 рамок 145 іде 4 стандартні листа вощини, тобто половинки стандартної вощини, ріжемо взждовж. Два корпуси альпійця це 16 рамочок, щоб їх навощити піде теж 4 листаі вощини, ріжемо поперек з яких залишиться по 1 см обрізків, які можна до уваги не брати.
Здравствуйте Ярослав!!!!Я в принципе Альпийцей видел только у А.Медяника.вот вопрос возник,леток только внизу в этой системе?этого достаточно будет при условиях сильной семьи и хорошего взятка?
Serghey Budov, а Вы считаете что летка шириной 300 мм мало? В оригинальном улье с глухим дном и косой прилеткой леток имеет размер 300х20 мм, а если сетчастое дно - 8х300 за глаза хватит. И ни каких летков в корпусах!
Доброго дня! передивилась вже більшу частину ваших відео і я в захваті! можливо ви підкажете, де ви купуєте холстики? які в нього характеристики і в яких магазинах запитувати?
Виола Немировская Завжди використовував художній холст для живопису з льону, так як маю відношення до цієї справи, був у мене запас, а от для нових вуликів використав оббивочний матеріал для диванів, він дешевший.
леонид вакаренко, не згоден з вами що вулик для розваг. Погугліть скільки таких вуликів мав Роже Делон в Альпах, або яка пасіка в Хомича (пчелхом) з Саратовскої губернії Росії. Цей вулик був зроблений під слабкі медозбори в Альпах, але і на сильних медозборах також чудово працює .
Доброго вам здоров"я, Ярославе Івановичу! Чесно кажучи, приємно вразили цим роликом, бо не сподівався що у Вашій місцевості зі слабким взятком навіть сильна сім"я за такий короткий час освоїть 12 корпусів, тобто відбудує близько сотні рамочок вощини. У порівнянні зі Сходом України у Вас нектару принесли трохи менше (цього року в мене вже було 4 відкачки, буде й п"ята так звана докачка). Це я так невдало хвалюсь, адже це природа попрацювала без мене.)))
А головне, шановний Ярославе Івановичу,- основна ціль нашої з Вами співпраці по тестуванню альпійського вулика в умовах передгір"я Карпат - успішно досягнута. Ви наочно показали, що у Вашому регіоні альпійський вулик показав себе позитивно.
І як на мене - признаюсь: хотів Вам підкинути "альпійської інфекції" та подивитись, як зацікавить новий для Вас вулик. Приємно, що такий видатний бджоляр "прихворівся" на альпійця.
Що ж, будемо чекати нових роликів про підготовку до зими, зимівлю та веснняний розвиток цієї піддослідної бджолосім"ї, тобто побачимо результати тестування в повному річному циклі.
Хай Вам щастить!
Олексій Медяник Дякую. Міцного здоров'я Вам!
Дякую за цікаву розповідь, пане Ярослав! Такий альпієць стоїть у мене на підвіконні (в квартирі) вже понад 20 років. Бджоли літають через коридорчик, зроблений у вікні. Вулик знаходиться у кімнатних умовах весь рік. Маю я від нього 12-18 літрів меду, в умовах міста я вважаю нормально. Мешкаю на околиці міста, поряд ліс, сади. Вулик майже не відкриваю, за станом бджіл спостерігаю через віконця в корпусах (корпуси на рамку 300Х210), мед збираю в надставки (один чи два корпуси). На зиму ніякої підгодівлі не даю, оскільки при зимівлі в кімнатних умовах бджоли мед майже не споживають (500-700 грамів за всю зиму), в клуб зимою не збираються (у вулику кімнатна температура, але весь час повинен бути відкритий льоток - бджоли повинні знати, що діється надворі ))). Таким чином, навіть не маючи пасіки, бджіл можна утримувати у звичайних кімнатних умовах))). Особливого догляду сім"я не потребує і місця багато не займає ( вулик компактний - 4-5 корпусів нагадують невеличку книжкову шафу біля вікна).
Всім доброго здоров"я і багатих медозборів!
Виталий Арианец Дякую. Оце так порадували, і медок завжди на столі є і енергетика в квартирі хороша. Ви молодець!
Чи можна десь побачити це кімнатне диво? Дуже цікаво!!!
Так..так!! В мене в саду бджоли усі в альпійських вуликах живуть..корпус на 108мм.. Але вдома ..-це дуже цікаво!! )))
Дуже цікаво.хотілося б подивитись.
@@ТарасЗабруцький І мені дуже цікаво....!!!!
Дуже позитивне,гарне відео,ваше відношення до бджіл. Шкода,що в нас нема таких вуликів. (Греція)
Viktor Sytar Дякую. Цей вулик простий у виготовленні. Другий варіант, якщо іздите в Україну, можите замовити такі вулики в розібраному вигляді і легковушкою в багажніку 5 комплектів привезете за один раз.
Дома не був 15років,але вас зрозумів. Щиро дякую.
Обалденное видео!!! Супер !!! Я так же как и Вы с любопытством и огнём в глазах смотрел на этот улик, а особенно на запечатанные белоснежные рамки! Просто шедевр!
Аж дух захватывает! Удачи и здоровья Вам Ярослав Иванович!!! Порадовали! ))
Сергей Харьков Спасибо.
Я також в цьому році заселив на 145 рамку, сімя гарно розвилась, буду бачити як вони перезимують! Альпієць гарний вулик, одна його проблема - це багато комплектуючих! Гарне відео, лайк! З прошедшим Вас Днем Пасічника! Щастя і здоровя Вам і вашій дружині! Гарної зимівлі Вашим бджілкам!
Іван Таранович Дякую. І Вам міцного здоров'я і удачі.
Лепота. Красотище. Я також заболів цими вуликами. Найголовніший плюс у цій системі, це відбір найчистішого монофлорного меду, ціна одніеЇ запечатаноЇ рамки від 150 до 230 грн по УкраЇні, при правельній технологіЇ у цій системі дуже багато позитиву . Лайк.
Микола Іщук Дякую.
Переглянув відео з великою цікавістю. Дякую. З мене лайк.
nikloboda Дякую.
гарно подивитись
Пане Ярослав для вас це прекрасний вулик дя нуклеусів, ділити корпус на 4, а в зим увсе об'єднуєте і зимують прекрасно навіть пригошня бджоли,це з власного досвіду. Удачі вам ,тільки справжній бджоляр завжди відкритий для експерементів, завжди шукає як ще покращити життя його бджілок.
Степан Керницький Дякую. Хороша ідея, попробую її обмозгувати.
На 4 це напевно буде багато, а от на два відділення буде нормально. По три рамки і по кормушці в кожному відділенні.
@@KosMos103 можливо вавша правда в більшому нуклеусі кращий обхід матки відповідно і якість. А от для мікро нуклеусів якраз. Я свого часу утримував до 80 сімей в альпійцях але перейшов на рогаті тому що кочую, з ними менше мороки при перевозці, а так альпієць прекрасний вулик. Тікльки потрібно мати на увазі що розширувати потрібно частіше чим інші системи вуликів тому що набагато швидше освоюють корпуса.
В цьому році теж завів альпійців на пробу, заселяв на вощину сім'ями які увійшли в ройлвий стан, струшуючи на сходні, рамки передавав в інші сім'ї. Сам теж утримую бджіл в рогатих. Альпійці планую використовувати як нуклеуси на слідуючий рік, а потім об'єднувати на зиму.
Якої сили (кількість корпусів) Ви пускаєте об'єднані нуклеуси в зиму, де зимують?
@@KosMos103 щоб згарантією перезимували 3_4 корпуси буду пробувати на 2 але на глибокому дні приблизно 15 см. Щоб джола могла розміститися під медом і можна було більше маток зимувати.
круто и красиво по расплоду.
Сергей пчеловод Спасибо.
Мега суперово!👍
Андрій Борак Дякую.
Добрий день. Нещодавно переглядав статті про вулики і натрапив на Альпійський так там бокові бруски і нижні із металевого дроту!!!
Костя Хорішко Так, є різні варіанти рамкамок, так і корпусів.
СУПЕР!!!
Николай Курков Дякую.
Гарна робота.
Тарас Забруцький Дякую.
Ярослав здравствуйте я рад за вас очень классно так держать трудяга пчеловод!
Станислав Згурский Спасибо.
Шановні колеги де купить альпійця
В Олексія Медяника - після війни.
Коли будуть навіть відео
Оленка Намчук Через 5 хв.
КРАСОТА.🖒🖒🖒🖒🖒🖒
Андрій Сад Дякую.
Да, Альпійський вулик більше підходить для сотового меду. Рамочки такі акуратні, бджоли так філігранно запечатали. Правільно сказано - діамант!
П.Ярослав як пересадити бджолу з дадана в альпійський?Дякую
Зтрясти бджіл на вощину і загодувати. Трошки затримається розвиток, але цей метод простий і ефективний.
Я в захваті від Ваших роликів. Якою красою Ви покривають вулики.
Светлана Канивец Дякую. Всі вулики виварені у воску з олією, на цю тему в мене є багато роликів.
Я теж маю для початку дві сімї в альпійцях.буду розширяти.«заразився»від О.Медяника.як на мене дуже цікавий вулик який має право на існування.пасіка в мене в основному на дадані +українці.Вам за ролик спасибі.5++
Микола Федун Дякую.
Також дякувати Олексію Володимировичу Медянику неглядячи змінив дадани на альпійця. Не все так гладко як хотілось пішло, але після дадана - працювати просто відпочинок.А завдяки його роликам ще виготовлювати почав альпійці саморучно для своєї пасіки та друзям.
Гарний вулик. А які розміри рамок( товщина і ширина)
чому неможна зробити вулик з фальцями?
Олександр Мелюх Все можна зробити. Ці вулики - подарунок від Олексія Медяника.
@@savvasfly дякую
Який розмір магазинної рамки?
Марян Тріщ 285х100мм.
А як зимувать будете, надворі чи ?
Николай Курков Завжди на дворі.
Класс Класс Класс и Лайк смотрю и душа радуется к такому вирусу нет вакцины
александр лаговской Спасибо.
Доречі..цікаве рішення маломедні рамочки на осушку низом підставляти!! Дякую!!
Світлана Зозуля Удачі.
Не сбираюсь повчати, вибачте, но не краще ставить бубною і провертати? Так як ви ставили в стороні, ще раз вибачте.
Николай Курков Також варіант, тільки верхні рамки будуть протягуватись на вхрест нижнім, а між ними бджоли, зазор мінімальний.
Такий вулик десь можна купити?
Мирон Сівак Так, у Олексія Володимировича Медяника - 0663330515
savvasfly - Ярослав Муха Дякую! Бо дуже сподобався, а свого інструменту для виготовлення, поки що не маю)
Гарні рамки для сотового меду. Погано, що у вашому регіоні мало медодаїв, було б цікаво спостерігати за вашим бджоловодіням в медовому напрямку. Подобаються ваші відео, і ваше відношення до бджіл.
DUSIK 80 Дякую.
Что-то пчелы маловато.
Борис Сомов Хорошо подметили, та пчела, что заселял уже отходит и расстянулась по всему улью, надо сокращать, молодая ей на замену.
Приємно дивитись навашу радість ,інтересно скіки років займаєшся пчолами ?
Павло Мицак З бджолами родився і скільки себе пам'ятаю - радію коли їх бачу, мабуть був трутнем в минулому житті.
savvasfly - Ярослав Муха Удачі !
Бджола, це муха, якій завжди радієш, коли бачіш!
Доброго дня! Я так зрозуміла пан Ярослав, що Ви коли нижні слав"янські рамочки прибрали,-то замість них знизу 4-и корпуси рамочок з вощиною підставили?
Світлана Зозуля Все вірно, але тільки 5 корпусів, в чотири не помістилися.
бджілка спокійна як і пасічник
Влад Маслов Кожен шукає собі подібних))
Ярослав Ви не перші кого Олексій Медяник на альпійця підсадив. В мене також два екземпляри є. Цікава система пасічникування.
STASOVA PASIKA Так, вулик хороший, мені сподобався, я думаю у нас приживеться.
Я теж захворів цим вуликом і почав собі робити
Роман Саюк Удачі Вам.
а 8 рам по 145 гдето так же будет наверное?
Андрей Д. Эти на много меньше.
8 на 145 це 2 корпуси альпійця.
Konstantin Bondarenko Трошки менше двох.
На 8 рамок 145 іде 4 стандартні листа вощини, тобто половинки стандартної вощини, ріжемо взждовж. Два корпуси альпійця це 16 рамочок, щоб їх навощити піде теж 4 листаі вощини, ріжемо поперек з яких залишиться по 1 см обрізків, які можна до уваги не брати.
Доброго дня медяник дав намьок що у вашій місцевості тіки такими викликами можна мати мед удачі
Борис Чернявський О.В.Медяник - мудра людина і знає толк в бджолярстві.
Роже Делони имел прекрасный медосбор вАльпах где скудный взяток.А содержал несколько тыс.
jurij hrytsenko Всё верно.
Здравствуйте Ярослав!!!!Я в принципе Альпийцей видел только у А.Медяника.вот вопрос возник,леток только внизу в этой системе?этого достаточно будет при условиях сильной семьи и хорошего взятка?
Serghey Budov Как Вы заметили у меня все улья работают только на одном летке. Встречный вопрос - зачем два летка?
Serghey Budov, а Вы считаете что летка шириной 300 мм мало?
В оригинальном улье с глухим дном и косой прилеткой леток имеет размер 300х20 мм, а если сетчастое дно - 8х300 за глаза хватит. И ни каких летков в корпусах!
Я к тому что для тех пчеловодов который занимаются сборкой пыльцы-как в этом случае быть?
Serghey Budov, не обов'язково має бути таке дно, зробіть інше дно для ваших потреб.
Ярослав, на7:30 рамку потрібно було б розвернути печаткою наружу, а так, скоріш за все, та рамка залишиться не запечатаною з зовнішньої сторони.
Ви підгодовували їх?
Віктор Ковальчук Так, одноразово при заселенні, щоб успішно приняли матку.
Доброго дня! передивилась вже більшу частину ваших відео і я в захваті! можливо ви підкажете, де ви купуєте холстики? які в нього характеристики і в яких магазинах запитувати?
Виола Немировская Завжди використовував художній холст для живопису з льону, так як маю відношення до цієї справи, був у мене запас, а от для нових вуликів використав оббивочний матеріал для диванів, він дешевший.
Мені здаеться, після цього відео багато хто підсяде на такі вулики))).
Наш сайт замовлень - beeuniverse.com.ua
Ярослав мені здалося що вощина трутнем відстроєна?
Олександр Бень На жаль трутні вощину не відбудовують, та й трутневу вощину я не підставляв.
savvasfly - Ярослав Муха мав наувазі трутневою коміркою відбудовано. Так здається на відео
Олександр Бень Я жартував, справа в тім, що на фоні такої маленької рамки бджолині комірки здаються великими.
Нові
Оленка Намчук Приємного перегляду.
ЖЕНСКИЙ УЛЕЙ ДЛЯ РОЗВАГ
леонид вакаренко Сделайте своей жене подарок, уверен будет рада.
леонид вакаренко, не згоден з вами що вулик для розваг. Погугліть скільки таких вуликів мав Роже Делон в Альпах, або яка пасіка в Хомича (пчелхом) з Саратовскої губернії Росії.
Цей вулик був зроблений під слабкі медозбори в Альпах, але і на сильних медозборах також чудово працює .
дитячий)))
відпрацював два сезони, пів пасіки на 108,а пів на 145. 145 рулить, меду однаково, а роботи менше. Дійшов висновку 145 на мед і 300 на сім"ю