NEJVĚTŠÍ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST TÉTO DEKÁDY

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024
  • Přihlas se do pořadníku naší komunity 👉 weuniversity.cz
    ❗A ZÍSKEJ NÁROK NA DOŽIVOTNÍ SLEVU, KTERÁ PLATÍ PRO PRVNÍCH 50 REGISTROVANÝCH❗
    🎁 STÁHNĚTE SI ZDARMA KNIHU 👉 1 BITCOIN ZA 10 MILIONŮ DOLARŮ: weuniverse.cz/...
    👉 Originální video - Změna uspořádání světa (Principles for Dealing with the Changing World Order by Ray Dalio): • Principles for Dealing...
    👉 Originální video - Jak funguje ekonomika (How The Economic Machine Works by Ray Dalio): • How The Economic Machi...
    🔹Chcete si vybudovat finanční nezávislost a svobodu pomocí investování? 💪 ... Spojte se s námi a my vás naučíme jak toho můžete dosáhnout i Vy!
    🌐 Webová stránka: weuniverse.cz
    📢 Twitter: / weuniversecz
    📧 Email: info@weuniverse.cz

Комментарии • 63

  • @pavelmuller5162
    @pavelmuller5162 4 дня назад +2

    Instalace CBDC může proces pěkně oddálit. Proslíchá se konspirace, že zástupci centrálních bank, fondů a korporací, co se v Davosu schází na pokec s vrcholnými politiky o novém řádu po Resetu, něco kujou. Navzdory nutné krizi fiat systému by asi rádi udrželi moc a kontrolu, kterou jim systém centrálních bank dává.

  • @slavkavysokomytska9564
    @slavkavysokomytska9564 Месяц назад +8

    Výborné videjko - je to přesně tak 👌👍🔝

  • @edwardjendai
    @edwardjendai Месяц назад +1

    Perfektně zpracované video, až to obdivuji.. tedy jak obsah, ale zejména zpracování.. jde vidět že tomu opravdu rozumíte, všechno co jsem se za x let o ekonomice, státních penězích a kryptu naučil odpovídá tomu, co publikujete ve videu.. zrovna včera, jsem viděl (ještě jsem to nedokoukal) nové video o penězích na kanále Hustle&Chill, je také pěkně zpracované, ale některé informace jsou tam opravdu velmi zkreslené, například autor v něm tvrdí, že snižování kupní síly peněz emitací nových, ve formě úvěrů komerčními bankami, a tedy v podstatě, v konečném důsledku převádění hodnoty ode všech lidí k sobě, a do státního sektoru, je pro společnost přínosné.. toto v žádném případě není hejt na autora, jako spíše uvedení věcí na pravou míru.. díky 👍🫶

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  Месяц назад

      Děkujeme za komentář a zpětnou vazbu😊! Pořád se snažíme pracovat na odstraňování „nevím co nevím“. Nejvíce nám v tom pomáhá hlavně kvalitní literatura a informace od lidí, kteří se v tom pohybují celý život (hlavně teda sledujeme lidi, kteří se investováním živí stejně jako my). Pochopení těchto „věcí“ je pro nás jen nástroj, jak zhodnocovat efektivně naše vlastní a klientské prostředky. Video z kanálu Hustle&Chill jsem neviděl, takže bych si dělal jen domněnky, ale moc rád se na něj podívám 🙂.

    • @edwardjendai
      @edwardjendai 29 дней назад

      @@We.Universe. Jo pardon, ten kanál není Hustle&Chill, ale Bhustle, má dva kanály, teď jsem si toho všiml

  • @jakubmarkov191
    @jakubmarkov191 Месяц назад +3

    Skvěle zpracované video. Jednoduše, přehledně. Za mne není důležité jestli BTc a zlato půjdou 3x 5x nebo 20x, ale že oproti většině ostatních aktiv budou stoupat.
    PS: u zlata a stříbra bych zdůraznil důležitost fyzického držení. A nemohu opomenout, že zlato, stříbro i BTC lze jednoduše a bezpečně nakupovat přes Golden Gate

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  Месяц назад

      Naprostý souhlas 🙂 hlavně ta poznámka o tom, že budou oproti většině ostatních aktiv stoupat. Nicméně za nás čím více, tím lépe 😀

    • @romannerad
      @romannerad 29 дней назад +2

      Nakupovat BTC pres Golden Gate (nebo jakoukoliv jinou firmu a nechavat to u nich) neni moc dobry napad. Vlastni HW penezenka a dobre zapsany a uschovany seed dava vetsi smysl. Nakup fyzickeho investicniho zlata je u nich predrazeny.

    • @jakubmarkov191
      @jakubmarkov191 29 дней назад

      @@romannerad BTC si z GG můžete stáhnout do trezoru. A díky DCA a komoditnimu účtu mám průměrnou nákupní cenu dobrou. Tento argument jsem slyšel hodněkrát, ale vždy od lidí, kteří žádný fyzicky kov nemají nebo udělali pouze malý jednorázový nákup. Nikomu tuto cestu nenutím. Mluvím ze své zkušenosti.

    • @romannerad
      @romannerad 29 дней назад

      @@jakubmarkov191 DCA si muzete aplikovat i na svoji HW penezenku, ale je vhodne si hlidat velikost UTXO a v dobe nizkych poplatku udelat konsolidaci. Naprosto zbytecne jste se odkopal podpasovkou, ze se mi snazite podsouvat, ze tento argument slysite od lidi, kteri zadny fyzicky kov nemaji. Existuji firmy, ktere jsou dlouhodobe na trhu a zlato koupite mnohem levneji a v centru Prahy. Budu konkretni Argor Heraeus SA 1 Oz stoji 57 279 Kc u zlate mince, kteri jsou na trhu pres 21 let. U Golden Gate stoji stejny slitek 60 344 Kc. Toto jsou fakta. Co se tyka BTC, tak "Not Your Keys, Not Your Coin" je fakt, ktery si clovek uvedomi pri problemu - napr. Mt. Gox a mnoho dalsich.

    • @marekstofila1193
      @marekstofila1193 26 дней назад +1

      Za mě GG je předražený.Zlato nakupuji pravidelně každý měsíc,ale né u GG

  • @brano33
    @brano33 10 дней назад +1

    Vyborne spracovane

  • @michalkarner7141
    @michalkarner7141 Месяц назад +1

    Super spracované videjko, sledujem vela videi o investovaní toto sa mi pacilo najviac,

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  Месяц назад +1

      @@michalkarner7141 ❤️🙏děkujeme

  • @Mich4el_7
    @Mich4el_7 29 дней назад +2

    Skvele video

  • @lesteniautczdetailing8356
    @lesteniautczdetailing8356 Месяц назад +7

    Souhlasím, že bitcoin může být právě teď na začátku dalšího cyklu.

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  Месяц назад +4

      Vidíme to podobně 😊 a to jak pro btc, tak pro zlato.. už to teda nějakou dobu probíhá a otázka je, jak dlouho cyklus potrvá a jak volatilní bude.

  • @igoronufrak5792
    @igoronufrak5792 Месяц назад +2

    Nechápem že v tej komunite nie je už dávno plno. Myslel som že to bude plné hneď v prvý deň.

  • @bolek405
    @bolek405 Месяц назад +1

    Cykly se pohybují na nové levely ve skocích. Takže je chytré počkat si na Jump.

  • @therden50
    @therden50 26 дней назад +2

    Pouštět ve školách!

  • @martinovycestycz
    @martinovycestycz Месяц назад +1

    Zdravim, Skvele videjko, ktere me vede ke dvou dotazum
    1. aktualni dluh USA je cca 34 000 miliard dolaru se nemuze zvedat do nekonecna - nicmene stat nemuze byt v bankrotu ne? stat v podstate neni firma a nemuze diky tomu zaniknout - takze co potom z USA bude? jake to ma dusledky prosim?
    2. pokud je Cina na vzestupu, tak mi nedava smysl ze v ETFku MSCI China UCITS je za posledni rok ztrata -6,28% a za posledni 3 roky to -32.79%, muzete mi to prosim nejak vysvetlit obhajit?
    moc dekuji a vice takovych videi, Martas

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  29 дней назад +10

      Dobrý den. Děkujeme za pochvalu a především za skvělé otázky.
      Sami máme více otázek, než kolik máme odpovědí.
      Zkusím zodpovědět otázky, ale odpovědi berte jako otevřené.
      1. Zvedat dluh do nekonečna není matematicky možné, protože úrok je exponenciální funkce, takže růst dluhu dřív nebo později vede ke kolapsu měny. Jak měna, tak dluhopisy se dříve či později stanou bezcenné.
      USA ovšem plánují dlouhodobý růst dluhu, který projektují až k roku 2050 (můžete zkusit vyhledat "federal debt by the public chart 1900-2053" a kliknout na obrázky). Jedna věc je, co oficiálně uvádějí a druhá věc je, jak to vidí doopravdy.
      Stát, co vypadává vlastní měnu nemůže zbankrotovat nominálně, ale může zbankrotovat "reálně". Co to znamená? USA můžou vytisknout peníze potřebné na splacení veškerého dluhu. Řekněme, že se na USA obrátí věřitel s dluhopisem v hodnotě 100 milionů dolarů a požádá o vyplacení. USA si můžou těchto 100 milionů dolarů vytisknout a splatit je věřiteli. Ovšem druhá věc je, jakou hodnotu, nebo lépe řečeno jakou kupní sílu takové peníze budou mít. Nadměrný tisk peněz dříve nebo později vede k úplnému kolapsu měny, jinými slovy peníze zcela ztratí svou kupní sílu, protože lidé ji jednoduše odmítnou používat. Dojdete do obchodu s peněženkou plnou dolarů, ale prodavač vaše dolary odmítne.
      I když dojde k zániku měny, tak nemusí dojít k zániku státu. Stát "jednoduše" vydá měnu novou a jede se dál. Stát je stejný, měna je nová. Vynikajícím příkladem je Německo v letech 1918-1924. Tehdy zničili měnu zvanou výmarská marka a tu nahradili měnou, co nazvali rentová marka. Ovšem stát nemusí přežít kolaps měny a může dojít ke změně vlády/režimu.
      USA jsou si vědomi těchto rizik, takže víc a víc sílí hlasy, které volají po velikém oslabení jejich měny. Někteří analytici uvádí, že aby se USA vyhnuly chaotickému kolapsu, tak během relativně "krátké" doby (myšleno v řádu let) by potřebovaly oslabit měnu o zhruba 80%. To znamená razantní pokles životní úrovně. Na druhou stranu to oživí výrobu na území USA a stanou se opět konkurenceschopnými v zahraničí. Toto oslabení je mimo jiné to, co si delší dobu klade za cíl Donald Trump. Cílem tohoto oslabení je stáhnout zpět výrobu z Číny do USA a nastartovat ekonomiku (neboli ji udělat méně závislou na financích a více na reálné produkci). Toto oslabení zároveň udělá jejich dluh splatitelný a nejen pro ně, ale i pro všechny dlužníky, co mají dolarový dluh. Tam spadá i hromada cizích států. Takže by takové oslabení dolaru mělo prospět celému světu a ekonomice USA. Kdo ovšem zapláče, tak budou věřitelé, kteří poskytli dluh v dolarech.
      Další možností, jak se dostat z této šlamastiky, je skokové přecenění zlata. To už Spojené státy kdysi udělaly a to v roce 1933. Tehdy takto prezident Franklin D. Roosevelt devalvoval dolar. USA mají oficiálně největší rezervy zlata na světě. Pokud si představíme finanční rozvahu USA, kdy na jedné straně máme dluhy (pasiva) a na druhé majetky (aktiva), tak na straně dluhů máme těch 34 trilionů dolarů (česky 34 bilionů dolarů ) a na druhé straně je zlato. Pokud by například během víkendu přecenily zlato ze současných 2.500 dolarů na 20.000 dolarů za trojskou unci, tak jim aktiva na rozvaze vzrostou o 5 trilionů dolarů. Tímto způsobem by mohly prakticky okamžitě umořit veškerý dluh. Jediné co je potřeba, je přecenit zlato dostatečně vysoko na to, aby jim to umožnilo pohodlně splatit dluh. Toto není jen nějaké teoretizování, ale jedná se o reálný nástroj, který mají oficiálně k dispozici. Tento nástroj a jeho princip je popsaný přímo v manuálu centrální banky USA ("Financial Accounting Manual for Federal Reserve Banks"). Dokonce jedna senátorka a to konkrétně Cynthia Lummis, připravila návrh zákona, jak této revaluace zlata využít pro získaní peněz na nákup Bitcoinu. Takto nakoupený Bitcoin by se stal součást strategických finančních rezerv USA, kde by bitcoin plnil podobnou roli jako zlato, tj. neutrální peníze.
      USA mají tak podle všeho jen dvě možnosti, pokud se chtějí vyhnout kolapsu ekonomiky: a) velké oslabení dolaru b) výrazné zvýšení ceny zlata v dolarech. Každá z možností automaticky sebou přinese jako důsledek tu druhou možnost. Takže oslabení dolaru se projeví zvýšením ceny zlata anebo výrazné zvýšení ceny zlata přinese oslabení dolaru.
      Podle všeho hlavním důvodem, proč se brání přecenění zlata/oslabení dolaru je to, že by to automaticky znamenalo přesun finančního centra ze Západu na Východ. Čína dlouhé roky akumuluje zlato a jejich skutečné rezervy jsou podle spekulací mnohem výš než ty oficiálně uváděné.
      2. Co se týče Číny tak jsou naše znalosti velmi povrchní. Takže odpověď na druhý bod berte s velkou rezervou. Čína je pro nás neatraktivní, protože její trhy nejsou otevřené podobně jako ty americké. Údajně když člověk nakoupí akcie firmy v Číně, tak nemá taková práva a takovou ochranu, jako člověk nakupující akcie v USA. Lidé, co se v tom vyznají, mluví o tom, že jejich "kapitálové trhy nejsou otevřené". Údajně z tohoto důvodu se tam nehrne tolik kapitálu. Čína chce mít pod kontrolou firmy na svém území/ v čínském vlastnictví. Nechtějí se dostat do bodu, ve kterém se dnes nacházejí USA. Což už nám dává nějaké odpovědi.
      Čína je sice dlouhodobě ekonomicky na vzestupu, ale teď prochází finanční krizí (tj. deflací). Deflací prochází místní akciový i nemovitostní trh. Ta je mimo jiné způsobená taky nadměrným zadlužením a tiskem peněz, které vedly k velkým bublinám. Důsledkům se nedá nikdy uniknout, i když se dluh používá pro na první pohled produktivní věci.
      Navíc běžní občané v Číně nemají údajně tolik možností, co se svými penězi. Můžou začít podnikat, můžou nakoupit čínské dluhopisy, čínské akcie, čínské nemovistosti, zlato a komodity, ale údajně nemohou nakupovat akcie a nemovistosti v zahraničí. Aspoň to tvrdí analytici, od kterých odebíráme placené analýzy. Takže teď jak jsou nemovitosti a akcie v útlumu, jejich peníze se hrnou do zlata.
      Čína ani USA nemají trhy postavené na kapitalismu. USA pro nezasvěcené vypadá jako kapitalismus, ale není (viz film "Big Short", tj. pro běžné lidi kapitalismus, pro ty vlivné socialismus; když se bance zadaří, tak vedení dostane tučné prémie, když bance hrozí kolaps, tak dostane peníze na záchranu z kapes daňových poplatníků).
      Teď to hodně zjednoduším a zgeneralizuji: USA se bojí krize, tj. deflace jak čert kříže, protože z velká části je jejich ekonomika postavená na dluhu. Ta Čínská je z velké části postavená na reálné produkci. Čína se nesnaží hned okamžitě za každou cenu dostat z těchto krizí, ale vidí je také jako příležitost k očištění trhu a odstranění firem a investicí, které nejsou efektivní v nakládání s kapitálem. Čína tak upřednostňuje menší krátkodobou bolest, aby se vyhnula větší bolesti, která by mohla trvat delší dobu. USA se každou cenu snaží vyhnout jakékoliv krizi, ale bohužel důsledkem je, že celý trh se stává velice pokřivený a vzniká tak hromada, tzv. zombie firem. Firem, co nejsou dlouhou dobu konkurenceschopné, ale mají velkou tržní kapitalizaci a zaměstnávají spoustu lidí, takže jsou pro americkou ekonomiku kriticky důležité a USA se je tak snaží za každou cenu zachránit a ochránit a tím je uměle držet při životě. V Číně je spíš nechají padnout, než by je měli zachránit. USA se snaží za každou cenu vyhnout splasknutí bublin.
      Každopádně oba trhy jsou pokřivené a s tím jak v poslední době Čínská vládá více aktivně zasahuje do chodu ekonomiky a firem, tak se tím dopouští podobných chyb jako Spojené státy, což je nesmírnou výhodou pro ty země, jejichž ekonomika je co nejblíže skutečnému kapitalismu.
      Snad se mi povedlo srozumitelně odpovědět. Ten druhý bod berte s rezervou, protože se vůbec nezaměřujeme na Čínu a Čínské trhy.
      ❤🙏 děkujeme a ať se daří!

    • @martinovycestycz
      @martinovycestycz 29 дней назад

      @@We.Universe. Teda, klobouk dolu, takovou vycerpavajici odpoved jsem necekal, dava mi to smysl, opravdu mate velmi dobre spojene souvislosti.
      Mel bych jeste dotaz. Kazda fiat mena ztraci postupem casu kupni silu. Znamena to, ze pokud bude oslabovat dolar vice, budou i vice dalsi meny ve svete oslabovat a ztracet svou kupni silu? Cim vice bude oslabovat dolar tim potazmo budou stejne oslabovat i ostatni fiat meny?
      Treba v praxi mi jde o to ze pokud treba drzim etfko sp500, zda ho pak neni lepsi drzet v eurech, nez v dolarech v horizontu 25let?
      Vim ze nikdo nema vesteckou kouli ale jak jste zminovali prosim, ze pokud USA planuje dlouhodoby rust dluhu do roku 2050, myslite si ze bude stale relavantni drzet toto ETFko 500 firem v USA? Nebo dava smysl toto preliti penez z sp500 do jineho ETFka nez se priblizime k roku 2050?
      Moc dekuji za Vas cas a za tuto odpoved, vazim si toho. Martin

    • @martinovycestycz
      @martinovycestycz 29 дней назад +2

      @@We.Universe. dekuji moc za vycerpavajici odpoved, takovou jsem necekal :)

    • @ondrejlist4236
      @ondrejlist4236 8 дней назад +1

      @@We.Universe.ty kráso! Tak tento komentář je fakt nářez😍 Poslední hodinu trávim na vasem kanale a vychutnavam si ty kvalitne utribene a vysvetlene informace. Děkuji moc za tak kvalitní obsah☺️

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  7 дней назад +1

      @@ondrejlist4236 ❤🙏moc děkujeme za tak krásnou zpětnou vazbu!😊

  • @svk1939
    @svk1939 Месяц назад +7

    3:23 Medzi Ukrajinou a Ruskom? 😅
    Keby to tak bolo, Ukrajina prehrá za 2 mesiace.
    Toto je vojna medzi USA (ich kolóniami) a Ruskom.

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  Месяц назад +6

      Ano je to tak jak píšete… ale válka (ta viditelná a fyzická) probíhá mezi Ukrajinou a Ruskem… to, že napozadí je to válka mezi USA a Ruskem, pořád vidí (a vnímá) velmi malé procento lidí.. a není divu. Veřejná média nedávají objektivní informace. (V zájmu “vyšších autorit” - nebo jak to/je nazvat)

    • @escapethecity448
      @escapethecity448 Месяц назад

      Dva měsíce v jakém roce či dekádě? Musíte to upřesnit!

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  Месяц назад

      @@escapethecity448 nerozumím otázce a ani vašemu komentáři…můžete to prosím rozvést?

    • @edwardjendai
      @edwardjendai Месяц назад

      ​@@escapethecity448 Jde o časový úsek, ne o to kdy

    • @tanaphans
      @tanaphans Месяц назад

      ​@@escapethecity448👎🫣

  • @AlbertPakaj
    @AlbertPakaj 20 дней назад

    Uh

  • @jirikulach9005
    @jirikulach9005 Месяц назад +1

    Když by stát snižoval každé 4 roky rozpočet na armádu o 50% tak by drtivá většina lidí okamžitě pochopila že to časem nedopadne pro bezpečnost jejich země příliš dobře. O to víc mě fascinuje že v případě Bitcoinu tohle lidi absolutně přehlížejí a to i tak inteligentní jako jste vy. 😔

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  Месяц назад +8

      Mě zas fascinuje, že vás fascinuje, že různí lidé dospěli k různým závěrům na základě svých vědomostí, dovedností a inteligence (která má mnoho podob). Pokud rozumíte do hloubky takto komplexním a složitým věcem, jako je bitcoin a celý jeho systém, potom v kombinaci s celou monetární politikou a celosvětovou makro situací, tak už musíte být multimiliardář… stejně tak jako ve všem v životě až čas ukáže, kdo měl pravdu (a co) byla ta správná “odpověď”. Do té doby jsou všechno jen úhly pohledu a názory (kdy každý pohled má své pro a proti a dokonalý systém, zatím nikdo nevytvořil). Proto se říká “po bitvě je každý generál” a tady nás “bitva” teprve čeká 🙂. Takže stačí čekat a pak si můžeme vyměnit naše názory na to “jak to dopadlo”… my jsme zatím velmi spokojení s našimi výsledky, takže zatím nevidíme, že bychom se úplně mýlili.. jak řekl Taleb „než abych se přesně mýlil, budu mít raději přibližně pravdu.“
      - Černá labuť

    • @jirikulach9005
      @jirikulach9005 Месяц назад

      @@We.Universe. Z vaší strany zbytečná a nic neříkající odpověď.. já tu mluvím o jasné a matematicky doložitelné situaci která se nezpochybnitelně odehrává. Čímž je to že každé 4 roky poklesne o 50% poměr rozpočtu na zabezpečení sítě BTC vůči jeho tržní kapitalizaci.
      I kdyby jste rozuměl této problematice tak jsem přesvědčen že se neshodneme na tom jaký poměr je dostačující.. ale doufám že by jsme se shodli alespoň na tom že tento poměr nemůže být roven nule. Bohužel BTC míří přesně tam.

    • @We.Universe.
      @We.Universe.  Месяц назад +4

      @@jirikulach9005 z vaší strany zbytečný a nic neříkající komentář. Možná proto, jste dostal (podle vás) zbytečnou odpověď. Kvalita odpovědi vždy záleží na kvalitě otázky (je fakt, že jste ani žádnou nedal.. jen jste napsal vaši odpověď, tedy vaši pravdu)
      Žádnou matematiku jste “nepředvedl”, protože jste hned vyhodil další proměnné…jako například velikost odměny (mluvil jste jen o nákladech a ne o příjmech a nákladech - to je velmi podstatné). Pokud je odměna poloviční ale (řekneme například) 5x vyšší, tak jsem na tom jako zabezpečovatel sítě pořád dobře. “Matematika” - vytěžím 1btc (při ceně 60k) = moje odměna 60k. Vytěžím 0,5btc (při ceně 300k) = moje odměna 150k… jo a místo 60k nebo 300k si dosaďte klidně v minulosti 1k a třeba 10k.
      Nicméně nic z toho, co říkáme nebo prezentujeme neznamená, že bitcoin nemá své problémy a své výzvy. Taky to neznamená, že všechno kolem nej je a bude růžové.
      Takže buď chcete za A) vést diskusi - třeba tu matematickou nebo jinou intelektuální atd… nebo za B) chcete dělat chytrého (a evidentně se tak cítíte) jinak byste nenapsal tu poslední větu o inteligenci 🙂.
      Takže pak není diskuze, ale monolog. Váš monolog.

    • @jirikulach9005
      @jirikulach9005 Месяц назад +3

      @@We.Universe. Už chápu.. vy totiž vůbec nevíte o čem je řeč 😏 takže se vám to pokusím vysvětlit.
      Těžaři vytěží určitou částku která se po halvingu sníží o 50%.. jenže pokud BTC vyroste na ceně o 100% (2x) pak těžaři v dolarové hodnotě vydělají stejně ale tržní kapitalizace Bitcoinu vzrostla o 100% (2x). To znamená že těžaři vydělávají stejné množství $ jako před halvingem ale zabezpečují 2x hodnotnější síť.
      A to je onen pokles poměru na zabezpečení vůči tržní kapitalizaci. Tento pokles se odehrává při každém halvingu až do nekonečna.

    • @edwardjendai
      @edwardjendai Месяц назад

      ​@@jirikulach9005 Nějaký pokles tam je, ale ten je krátkodobý, mám z vás pocit že jste si vsugeroval nějaký domnělý problém na Bitcoinu, mícháte tam dohromady cenu a tržní kapitalizaci, bez žádné souvislosti, ale hlavně k transakcím se dá přidat libovolný poplatek, který těžaři mohou přidat pokud by byli neprofitabilní, pokud by takový problém opravdu byl, tak ti těžaři tam ty poplatky začnou přidávat, pokud se tak neděje asi takový problém (možná zatím) nenastává.. v podstatě zpochybňujete zákonitosti trhu, jestli nevíte koukněte se na to do ekonomie.. v takovémto případě opravdu nelze poloviční snížení odměny přirovnávat ke snížení "investic" státu do armády