Dziekuje za ten filmik! Znalazlem odpowiedz na moje pytania co pomoglo mi wybrac odpowiednia lampe do moich potrzeb. Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego.:)
Wreszcie filmik rzeczowy i na temat. Juz jestem zmeczona tłumaczeniem kazdemu , kto mnie pyta, jaką lampe wybrac. U siebie uzywam Mars hybdo i kupiłam tanią ale tez full spectrum ale zobaczymy jak wpłynie na rosliny, mars robi kawał dobrej roboty ale tani zdecydowanie nie jest, polecam gorąco.
Łoo Panie! Ale wiedzy, ale zrozumienia tematu, ale doświadczenia - no wielki szacun po prostu. Wiele rzeczy zrozumiałam, których inni w swoich filmikach nawet kijkiem nie dotykają :) I do tego ujmuje mnie całkowicie Pańska pokora i umiejętność zostawania na tym samym levelu co widz, żadnych przemądrzałości, żadnej wyższości, ot - życzliwy znawca tematu :) Wielkie dzięki i wszystkiego dobrego!
Czy mógłby Pan pokazać przykład lampy dla domowej uprawy rozsady naprawdę wartej swojej ceny, link, czy tą która u Pana jest, przykład proszę, dziękuję za filmik 🤗🤗🤗
Zrobimy to jak będziemy mieli do tego warunki, temat nie jest prosty aby zrobić to skutecznie ale czemu nie. Na pewno jest to temat, który zainteresuje ale też może wzbudzić kontrowersje dlatego nie chce tego robić po łebkach. pozdro
Witam. Mam na oku mars hydro sp 150 140W. Jak byś ocenił jej możliwości wedle tabeli producenta? Tam są diody Bridgeluxa. I czy ta ilość PPE jest sensowna w niej? Nie mogę nigdzie odnaleźć wskaźnika CRI jej. Więc daje to do myślenia chyba trochę?
Może zrób pls film w stylu chcesz ładne pomidory do tunelu kup tak lampę; a do ogórków taka a do kwiatów inna mam mega wydajne szklarnie ale jak raz w tym roku chciał bym sam😊
Epistar bardzo popularny w akwarystyce roślinnej. Sam używam i wydajność z 1 w około 140 lumenów jest bdb. Natomiast jak to poszlo w świat to pojawily sie same epistary w obiegu :)
epistar jest spoko bo jest tani ale ma nierówne osiągi i traci na wydajności w osi czasu. Do akwarystyki, na wega pewni będzie ok ale na kwitnienie wysokoenergetyczne nie jest najlepszym wyjściem.
Hej, kolego mam pytanie. Chce wsadzic pestke bo akurat mam cos fajnego. Uprawa calkowicie amatorsko, pierwszy raz (ale cos tam ogarniam). Zrobilem szafe 40x40x120, wentylacja jest, wiatraczki są, teraz mysle nad oświetleniem, prosze podziel sie wiedza bo nie chce wywalac za duzo kasy na ledy a chcialbym zrobic ją pod lampa... czy zakup zarowki ledowej grow uniwersalneh takiej 18w cena okolo 180 zl to jest jakas alternatywa czy szkoda kasy wywalac? Dobre ledy kosztuja ale poprostu nie stac mnie na nie a tak jak Ty lubie rosliny i chcialbym sprobować zaopiekowac sie jedna.
Pytanko, bo ja produkuję jakies lampy i mam moduły własnego projektu? Czy ty mówisz o zwykłych lampach czy jakiś specjalnych do wzrostu roslin? Ja produkuje lampy dla ludzi do pracy a pytanie jest czy taka lampa nadaje się do oswietlania herbaty? Moje moduły opieram na diodach seoul 5630. 160sztuk na module z moją własną przetwornicą generuje 150lm/W moc bierna 70W daje 10500lm dla całego systemu przy tb. 4000K i około 90Ra. Czy to się nada czy za mała temperatura czy wogle poszukac coś innego. Mam gdzieś jeszcze małą serię 5000K citizen z dobrą barwą i podobnym strumieniem co soeul. Jak coś to moze podeślij jakiś link na dobrą i tanią lampke do herbatki
Ten typ półprzewodnika się nie nadaje, potrzebne są specjalne do uprawy roślin, które mają odpowiednie spektrum. seoul 5630 służy do podświetlania matryc, to zimne, "niebieskie" światło.
Witam. Bardzo mi się podoba ten Film wyjaśnieniu o tych Żarówkach LED. Tylko jednej sydułacji nie mogę zrozumieć, już podaje przykład: Żarówki szeździesiątki, gdy szukałem tego w Internecie ile żarówka LED 60 Watt, ma Lumenów? Gdy to znalazłem, to normalnie zgłupiałem, jedni napisali, Żarówka 60 watt, ma: 806 ml. Drudzy napisali Żarówka 60 watt, ma: 840 ml. Trzeci napisali Żarówka 60 watt, ma: 570 lm. Czwarci napisali Żarówka 60 watt, ma: 900 lm. I komu tu wierzyć?
"diody" różnych producentów mają różną wydajność z watt, stąd też różne ceny. Może mieć też wpływ na wynik z jakiego materiału jest soczewka oraz wiek żarówki, ponieważ one dojść szybko tracą na wydajności.
6.35 Pytanie było o zasilacze o jakiegoś producenta którego być może nie znasz . A jest Kozakiem xD To już Wam wszystkim mówię ... jest !!! I wedle mojej opinii i mojego własnego doświadczenia z nim ( tworzę lampy na paskach z diodami Samsunga oraz Bridgeluxa ) . Mogę go szczerze polecić :) jest to spółka Shanghai MOONS’ ruclips.net/video/xpdQYdQg6Aw/видео.html Polecam zapoznać się z serią : MOONS’ CLKS oraz CP driver. (ja osobiście używam serię CP) cena = jakość = 👋 oraz dla (małych) producentów lamp polecam jeszcze nie drogi programator MSSL2000 który sprawi że stajesz się czarodziejem tych sterowników :D Pozdrawiam :)
300W to na 1m2 dajemy, możemy dać do namiotu 80x80 ale w pewnych sytuacjach tego światła może być za dużo. Czasami lepiej nie przesadzać z ilością mocy bo efekty mogą być gorsze od zamierzanych.
Potrzebuje dobrać Leda do cytryny ponderosa ma ok 25 lat ma owoce duże i nowe. Ma około 120cm rozpiętość 90cm zależy mi na jakości owoców. Jest nowy w temacie i nie lubię kupić źle. Pomożesz ?
Polecam lampy o pełnym spektrum, wersja budżetowa domowauprawa.pl/product-pol-2660-Lampa-LED-GROW-PHYTOLITE-CREE-X-TE-COB-60W.html albo wersja mocniejsza bardziej pro domowauprawa.pl/product-pol-2707-150-W-LED-COB-MAROKO-1-Green-Fox.html Ewentualnie można jeszcze wykorzystać Verticane 2 lub 1 moduł domowauprawa.pl/product-pol-2971-Zestaw-do-osweitlania-zielonych-scian-VERTICANA-2-lampy.html
Ja bym dla siebie kupił STARTER 100 do Spectrolight-a. Mocniejszy i oszczędniejszy od konkurencji, na najnowszej generacji diodach, widzę, że rośliny ładniej rosną niż na konkurencyjnych modelach i producent trzyma wyższy standard jakości niż jego bezpośrednia konkurencja (wykonanie / obsługa gwarancyjna / ilość reklamacji).
Dzień dobry. Mam pytanie, co Pan myśli o doświetlaniu roślin żarówkami, które nie są opisane jako żarówki do roślin? Rozważam kupno zwykłej żarówki 12 lub 20 watowej (1500 lm lub 2500 lm) do doświetlania roślinki lubiącej jasne stanowiska a stojącej aktualnie w pokoju od strony północnej. Wiem, że można takich żarówek używać i że to COŚ daje, jednak zastanawiam się, ile roślina jest w stanie skorzystać z takiego światła, a ile zostanie zmarnowane w porównaniu do żarówki białej, full spectrum, wyprodukowanej z myślą o uprawie roślin. Niższa cena jest kusząca, ale jeśli miałoby to być tak, że większość tego światła będę widzieć ja, a roślina wykorzysta niewielki procent tego światła, to wolałabym jednak zainwestować w żarówkę do roślin. Widzę na allegro żarówki do roślin świecące np 800lm i zastanawiam się czy to bubel czy może to byłoby światło bardziej widzialne dla rośliny a mniej dla mnie. I jeśli taka zwykła żarówka jest ok, to czy lepiej 6500K, czy neutralna, czy ciepła czy bez znaczenia? Te do roślin wydają się być ciepłe, byłoby to przyjemniejsze dla oka, ale w starych postach na forach piszą o zimnych (nie wiem czy to aktualna wiedza). Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
A i jeśli lepiej taką do roślin, to czy mógłby Pan polecić jakąś z gwintem e27? Albo podpowiedzieć czym się kierować, np czy lumenami i ile wystarczy do doświetlenia sukulentów w odległości 20-30 cm? Zależy mi na świetle, ale nie koniecznie na trwałości na lata, bo za 2-3 lata się przeprowadzę do jaśniejszego mieszkania i chcę tylko, żeby moje roślinki tego dożyły :)
Kupując źródło światła musimy się kierować jego zastosowaniem, czyli w przypadku żarówek LED musimy dobrać barwę światła do potrzeb naszych roślin, a w dalszej kolejności patrzył bym na ilość pobieranej mocy, ile ma prawdziwych wat, które bierze nam z gniazdka (nie te marketingowe). Lumeny to skala dla ludzi i szukaniem tych informacji dałbym sobie spokój. Jeżeli robimy rozsady, mamy rośliny zielone to wybieramy barwę światła 6500K. (Ciepła barwa może nam stresować rozsady, rośliny na wegetacji)
witam, zatem co dobrać do potrzyma roślin zielonych egzotycznych aby im dzień wydłużyć ale aby zimowały jednocześnie ? Regulować ilość światła czy rodzaj. Szacun za kupeczek, gdzie taki można zdobyć ?
Dzięki, kubeczek to prezent. Jeżeli rośliny odczuwają brak światła, tak jak ma to bananowiec w zwyczaju, trzeba je koniecznie doświetlić światłem 6500K.
Dzień dobry :) co roku wysiewam surfinie i prlargonie ( hoduje je na Parapecie :p) . W tym roku postanowiłam zakupić lampę z czerwonym i niebieskim swiatłem. Moje pytanie brzmi czy roślina pod takim swiatłem rośnie szybciej? Pozdrawiam :)
Jeżeli będziemy w zimowe, ciemne, dni doświetlać rośliny na pewno im to pomoże. Diody, które wybieramy nie koniecznie muszą świecić pasem "kolorowym-czerwono-niebieskim", możemy dobrać oświetlacz na fazę wzrostu ze światłem białym jeżeli będzie nam to przeszkadzało w życiu codziennym.
Witam. Jestem na granicy i stoję przed trudnym wyborem zakupu panelu LED. Po głowie chodzi mi LED Lumatek ATTIS 200W. Mógłbyś doradzić czy to daje radę, i czy mogę tym LEDem zastąpić HPS 400W z tym samym skutkiem, czyli tą samą a może i lepszą efektywnością świetlną? Z góry dziękuje za odpowiedź. Życzę miłego, pozdrawiam :)
Dopowiem jeszcze, że jestem doświadczonym growerem ale na HPSach. A teraz myślę o postępie technologicznym. W sklepach zadaje pytania porównujące LED 200W do HPS 400W a ci non stop pytają mnie o wielkość boxa, podczas gdy box jest ważny, ale mi chodzi czy przy tego rodzaju sprzęcie, wydajność będzie ta sama, albo podobna albo lepsza, jak przy HPS 400W. Mówiąc, krótko, chcę zastosować LED 200W mając nadzieje że zadziała jak HPS 400. Pomoże ktoś? :)
LED bez 2 zdań jest lepszy pod prawie każdym względem od HPSa. Lumatek ATTIS 200W to bardzo dobry panel, nie testowałem osobiście ale ma bardzo dobrą opinię wśród growerów, jest bardzo chętnie kupowany, klienci często pytają mnie o ten model, 300W i ZEUSY, więc jest to pozytywny odzew z rynku. Przyjmuj się ze uzyskuje się średnio 2g z W dobrej jakości LEDa więc można powiedzieć, że osoiągi będą podobne lub lepsze przy żarówce HPS 400W. Bezpośrednie porównania mocy HPS i LEd to trochę taki marketing, bo tak naprawdę przy zakupie lampy liczy się PPFD, PPF czyli wydajność energetyczna z wata tak w skrócie. Uprawa pod LEDem jest troszkę inna, trzeba się przestawić ale na 100% warto dokonać zmiany. Lepsza jakość plonów, taniej i bardziej komfortowo. miłego weekendu.
Mam jeszcze jedno pytanko jeśli można. W tym Attisie Lumateka 200W jest pokrętło do sterowania oświetleniem. Coś czego generalnie nie było jako tako przy sodówach. Czy tzn. że kiełkujac w pierwszej fazie życia rośliny załóżmy przez pierwszy tydzień, mogę ustawić panel na 20% mocy i lampa będzie pobierać tylko 40W i świecić światłem bardziej niebieskim, i w miarę wzrostu podkręcać kolejno po 20% aż do 100% przy pełnym kwitnieniu gdzie będzie świecić max w czerwieni? Jak to wygląda technicznie? Masz wiedzę jakąś w tym zakresie? Dziękuję bardzo i pozdrawiam 😃
Tak jak piszesz, na początku możesz ustawić mniejszą moc i wraz z rozrostem zwiększać. Tylko nie zbliżasz jej jak HPS tylko od razu wieszasz wysoko ponieważ światło jest bardziej skoncentrowane.
@@pawepiotr5290 Ja uzywałem wczesniej Phytolite NX400 w wersji niebiesko czerwonej. Ale znalazłem informacje że jednak full spectrum jest dobre i lepsze niz ta moja stara lampa. Widzialem gdzies film z timelaps z porownaniem full spectrum, hps i spectrum niebiesko czerwone. Dlatego zmieniłem swoje myslenie i teraz wybieram Mars Hydro. Mają one rowniez dioty ultrafioletowe i podczerwone a dotego o niebolepszy stosunek lm do wata i wiekszy plon z metra.
Cześć! Może Ty mi pomożesz. Chcę doświetlić regał, tak, aby rośliny miały lepsze warunki. Wiem, że musi być 6500k, ale czy taka zwykła biała taśma led coś daje roślinom? Czy musi mieć też diody czerwone i niebieskie?
Bardzo fajne na wegetacje, do rożsiewu, do klonów są panele TLED domowauprawa.pl/product-pol-2470-TLED-GROW-26W-LED-6500K-NA-WZROST.html lub domowauprawa.pl/product-pol-2469-TLED-GROW-42W-LED-6500K-NA-WZROST.html
WItam, do ogrodu wertykalnego 3 metry szerokości na 1,5 metra wysokości jakie będą najlepsze LED'y? Znalazłem coś takiego "VERTICANA® Żarówka 35W | BIAŁA | soczewka 45°" Spektrum 5000K światło białe , 3300 lumenów, CRI: 90, Cena 279 zł za sztukę plus gnizado za 69 zł/sztuka. Będą w odległości 130-150 cm od ściany. Nadadzą się czy szykać czegoś innego ?
1) jaka lampa będzie dobra na 1 etapie. taka z białym i niebieskim światłem?? 3) jak zwiększyć wilgotność w boxie jeśli nie posiadam nawilżacza powietrza??. 3) jak rozwiązać problem z nadmiernym ciepłem i wentylacją w systemie zamkniętym??
1) Na wzrost do sadzonek dobry jest TLED GROW 26W - LED 6500K NA WZROST lub wersja 42W. 2) Nawilżacz nie jest drogi warto zainwestować, ewentualnie możesz wstawić pojemnik z wodą ale nie jest to zbyt wydajne. 3) klimatyzacja
Jezu, wy tu tak wysoko a ja z kolei chcialem sobie zwykla bazylie posiac amatorsko aby szybko miec plony i kupilem pudelko, wrzucilem ziemie i ledy takie jak do kuchni z gwintem GU5.3 (dwie szpilki) o mocy 50W (8zuzywa). Problem tylko mam taki, ze nie wiem czy wilgotnosc za duza czy taka zarowka, bo lisc zaczyna sie kulic (w sumie bazylia tak ma, ale nie az tak) i robia sie brazowe plamy na nich. LEDy maja 2000 i 4000 Kelvinow. Myslicie ze to wilgoc czy jednak za mocne swiatlo i je pali ?
Na każdą uprawę odpowiednia moc, polecam lampy TLED 26W Grow 6500K, bardzo dobrze sobie radzi do sadzonek, ziółek typu bazylia, kolendra czy klonowania. To ten model domowauprawa.pl/product-pol-2470-TLED-GROW-26W-LED-6500K-NA-WZROST.html
Tak możesz pod warunkiem, że nie dasz za dużo światła oraz nie zrobisz w namiocie piekarnika. Niektórzy moi klienci, mówią ze takie połączenie daje super efekt
Heh... uprawiam od 12 lat szklarniowo najpierw na sodówkach poprzez metahalogeny i z tego co słyszę nie za bardzo masz rację i nie wiem na czym opierasz swoje spostrzeżenia. Dla roślin nie ma znaczenia kolor zielony, żółty a w dużej mierze pomarańczowy. Jak poczytać opracowania z ostatnich kilkunastu lat nawet te polskie Katedry Inżynierii Rolniczej i Informatyki przy Uniwersytecie Rolniczym to wszystkie mówią jedno, kolory, które mówisz w szczególności lampy LED szerokie są marnowaniem energii bo zielony ulega prawie całkowitemu odbiciu tak jak żółty i nie bierze udziału w fotosyntezie, pomarańczowy dopiero na kwitnienie od 570 do 620 coś tam robi ale tylko w czasie wyłuskiwania pąków i trochę w fazie wzrostu . Pełne spektrum tylko dla nas ludzi jest ok... Miałem przez kilkanaście lat lampy wszelakiej maści i co? Najbardziej wydajne Ledy są Philips, Nichia, Osram, reszta ro takie wynalazki i z tym się zgadzam, tym bardziej ktoś wymyślił biznes na np. szerokim spektrum, ludzie kupują i się cieszą nie mając ani doświadczenia ani nie szukają prawdziwych informacji opierając się na jutubowych znafcach z miernikami i opiniach sprzedawców którym bardziej zależy sprzedać. Ja od 8 lat wymieniam i używam ponad 6tys lamp w tym mam kilkaset szerokich na osramach i samsungach i wydajność tych lamp na diodach 301B/H/S lub podobnych nie ma sensu. Obecnie mam sporo lamp na diodach philipsa high power gdzie sprawność na mierniku LMS to ponad 3,10/umol/w/s przy lampie 220w. Najnowsze lampy philipsa używane głównie w Holandii i nie mają spektrum od zielonego do połowy pomarańczowego bo po co? Rośliny mówię tu o pomidorach szklarniowych, ogórkach i niskopiennych np. sałacie potrzebny zakres od 380 do 465nm a później ciut 580 625 do 630 i od tego miejsca do 675 i do 735… cały środek jest bezużyteczny i stanowi ponad 30% straty ale przyb jednej czy 2 lampach ludzie nie patrzą pod kątem strat tylko tego co im się poda na tacy. A jak ci superproducenci robią pomiary w klatkach z folii, które w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z prawdą... Ehh... mam tyle złomu sprawdzonego że już żal pisać...
Faktycznie kilka lat temu producenci próbowali wmówić klientom, że spektrum nie ma znaczenia ale ten eksperyment nie wypalił, klienci byli rozczarowani, lampy sobie nie radziły na kwitnieniu. Cała branża przez to cierpi ale na szczęście, to powoli mija. Lampy, półprzewodniki nowej generacji o spektrum 420-780 dają znakomite rezultaty, ba nawet to spektrum powoduje, ze rośliny produkują lepsze, pełniejsze kwiaty. Wystarczy popatrzeć na realizację spectrolaighta, instyttuty, gospodarstwa itp.: spectrolight.pl/realizacje/
Lampy led są szkodliwe na oczy, ponieważ mają silnie skoncentrowane światło, nie zaleca się patrzenie bezpośrednio w żarnik, a w pomieszczeniu uprawowym najlepiej przebywać w okularach ochronnych. Wszystko zależy od mocy i miejsca ulokowania źródła światła.
A ja uwarzam że te par moze i wazne ale wtedy my sami nadal mało wiemy ja bym patrzył jakie dany panel led ma kolory tych ledów a generalnie powinien fajnie byloby gdyby miał wszstkie kolory tęczy od uv az po ir wtedy to super dziala i nie musi być setek wat
jak podnieść temperaturę w boxie jeśli używam lucky grow modular 110 uniwersalny 120° ?? bo ta lampa nie generuje ciepła i mam w boxie taką samą temp. jak w pokoju. jak w pokoju mam 19° to w boxie też. mam stałą wilgotność ale temperatury na tej lampie są dość niskie.
Najprościej jest zamontować specjalny ogrzewacz rurowy w box-ie EcoHeat, tylko musisz dobrać moc do wielkości boksa, sądząc po mocy lampy dobry będzie model 80W lub 135W - > domowauprawa.pl/pol_m_AKCESORIA-OGRODNICZE_Ogrzewanie-i-maty-grzewcze-470.html
@@DomowaUprawaTv boxa mam 50 na 50 i na tej lampie mój największy problem to niska temp. i nie za bardzo wiem jak podnieść temp o 5 stopni. te maty grzewcze są za drogie. to już maty do terrarium są tańsze.
@@Galaxar71 Nie maty, one są do sadzonek / kiełkowania. Musisz mieć porządny grzejnik, który bierze mało prądu a daje dużo ciepła, np ten do postawiania na wysokość - domowauprawa.pl/product-pol-2648-Grzejnik-do-growboxa-ECOHEAT-80W-60cm.html
DobreLedy to dobra firma, mała , rzemieśnicza, robią dobre panele LED. Używają obecnie diody Luminusa, dobre zasilacze MW ale wykonanie obudowy jest troszkę gorsze niż u konkurencji i gwarancja tylko 36 miesięcy (konkurencja zazwyczaj 5 lat).
Era HPS już umiera i to się nie zmieni. Najnowsze rozwiązania LED robią robotę, niestety cena odstrasza. Jest świetna strona, gdzie widać ile można wyciągnąć z Leda, najlepsi tam używają Ledy.
Masz rację jeżeli chodzi o uprawę w zimnych pomieszczeniach, bardzo chłodnych wygrywa HPS ponieważ przy okazji ogrzeje pomieszczenie ale takich sytuacji nie jest aż ta dużo. Zazwyczaj mamy problem z temperaturą i trzeba mocno chłodzić, stosując mocne i hałaśliwe wentylatory. HPS marnuje także dużą cześć energii w ciepło, co jest niekorzystne jeżeli chodzi o stosunek wydajność do wata. Przy uprawie LED mamy dużo słabszy wentylator, jest ciszej, dużo bardziej komfortowo się uprawia bez wycia turbiny :D No i mamy kolejną oszczędność prądu, nie tylko na oświetleniu ale także przy LEDach oszczędzamy na prądzie z wentylatora, bo możemy zamontować mniejszy. Jeżeli mamy porządnego LEDa mamy także dużo lepsze spektrum światła, co totalnie deklasuje HPSa.
Kolego... W LED nie ma żadnego żarnika... LED to diody imitujące światło z J. Angielskiego. To są diody pokryte luminofotem, ktory emituje światło. Jakość ledow zależy przede wszystkim od jego binu, czyli miejsca na płytce na której był hodowany, w wielkim skrócie im bliżej środka tym lepsza jakość im dalej tym gorsze, coś o tym wspomniałeś... co do zasilacza to wspominanany przez Ciebie M.Well jest po prostu tani, dlatego popularny, liderami jest OSRAM, PHILIPS, TRIDONIC. Diody LED są dzielone na niskonapieciowe, średnio I wysokonaoieciowe I to nie do końca tak jak mówisz:), tak samo jak moc "lampy", chociaż wolę określenie oprawa oświetleniowa:) w ledach liczy się moc czyli waty i napięcie w mA, ledy są przylutowane do modułu I tworzą cały układ, który musi być zasilany przez zasilacz i to jego moc jest podana najczęściej jako moc "lampy" 😀
Film jest skierowany dla totalnych laików dlatego też takie słownictwo, chciałem działać na skojarzenia z tradycyjnym oświetleniem. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to do końca PRO, czasami to skróty myślowe, a czasami trzeba iść na kompromis. miłego dnia
To ja dodam, że od kilku lat oglądam wszystkie filmy na yt, na prędkości x2 ;) Oprócz oczywiście teledysków i wykładowców naukowych, których zależnie oglądam na 1,25x bądź 1,50x, zależnie na ile skomplikowanej nomenklatury używają ;)
Pierdolisz głupoty. Lampa na diodach monochromatycznych np. cree czy osram osiąga znacznie większa skuteczność niż na fullspectrum. To producenci wkręcili klientom że full lepszy a tak naprawdę chodzi o cenę produkcji
To jest Dobry film 😃 szeroko omówione zagadnie w przystępny sposób 😉
dzięki, bardzo się cieszę. Nie byłem pewien czy temat się przyjmie.
Dziekuje za ten filmik! Znalazlem odpowiedz na moje pytania co pomoglo mi wybrac odpowiednia lampe do moich potrzeb. Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego.:)
Wreszcie filmik rzeczowy i na temat. Juz jestem zmeczona tłumaczeniem kazdemu , kto mnie pyta, jaką lampe wybrac. U siebie uzywam Mars hybdo i kupiłam tanią ale tez full spectrum ale zobaczymy jak wpłynie na rosliny, mars robi kawał dobrej roboty ale tani zdecydowanie nie jest, polecam gorąco.
Łoo Panie! Ale wiedzy, ale zrozumienia tematu, ale doświadczenia - no wielki szacun po prostu. Wiele rzeczy zrozumiałam, których inni w swoich filmikach nawet kijkiem nie dotykają :) I do tego ujmuje mnie całkowicie Pańska pokora i umiejętność zostawania na tym samym levelu co widz, żadnych przemądrzałości, żadnej wyższości, ot - życzliwy znawca tematu :) Wielkie dzięki i wszystkiego dobrego!
Dzięki wielkie za dobre słowa :) Szczęśliwego nowego
Kąkrety ! Merytoryczny film na temat dzięki !
Dzięki wielkie królu złoty za te cenne rady 💯👌✌
Dzięki, miłego dnia
Czy mógłby Pan pokazać przykład lampy dla domowej uprawy rozsady naprawdę wartej swojej ceny, link, czy tą która u Pana jest, przykład proszę, dziękuję za filmik 🤗🤗🤗
Podpinam sie
Takiego filmu właśnie szukałam
Może jakiś odcinek z recenzją kilku lamp LED . Pozdrawiam
Zrobimy to jak będziemy mieli do tego warunki, temat nie jest prosty aby zrobić to skutecznie ale czemu nie. Na pewno jest to temat, który zainteresuje ale też może wzbudzić kontrowersje dlatego nie chce tego robić po łebkach. pozdro
Edukacja i prawo które trzeba poprawić.
Witam. Mam na oku mars hydro sp 150 140W. Jak byś ocenił jej możliwości wedle tabeli producenta? Tam są diody Bridgeluxa. I czy ta ilość PPE jest sensowna w niej? Nie mogę nigdzie odnaleźć wskaźnika CRI jej. Więc daje to do myślenia chyba trochę?
Może zrób pls film w stylu chcesz ładne pomidory do tunelu kup tak lampę; a do ogórków taka a do kwiatów inna mam mega wydajne szklarnie ale jak raz w tym roku chciał bym sam😊
Epistar bardzo popularny w akwarystyce roślinnej. Sam używam i wydajność z 1 w około 140 lumenów jest bdb. Natomiast jak to poszlo w świat to pojawily sie same epistary w obiegu :)
epistar jest spoko bo jest tani ale ma nierówne osiągi i traci na wydajności w osi czasu. Do akwarystyki, na wega pewni będzie ok ale na kwitnienie wysokoenergetyczne nie jest najlepszym wyjściem.
Jaka lampy polecisz na pomieszczenie 2.5x2.5 metra ?
Mógłby Pan poradzić czy lampa hillvert1200 jest coś warta?
Hej, kolego mam pytanie. Chce wsadzic pestke bo akurat mam cos fajnego. Uprawa calkowicie amatorsko, pierwszy raz (ale cos tam ogarniam). Zrobilem szafe 40x40x120, wentylacja jest, wiatraczki są, teraz mysle nad oświetleniem, prosze podziel sie wiedza bo nie chce wywalac za duzo kasy na ledy a chcialbym zrobic ją pod lampa... czy zakup zarowki ledowej grow uniwersalneh takiej 18w cena okolo 180 zl to jest jakas alternatywa czy szkoda kasy wywalac? Dobre ledy kosztuja ale poprostu nie stac mnie na nie a tak jak Ty lubie rosliny i chcialbym sprobować zaopiekowac sie jedna.
Chodzi dokladnie o ta żarówkę
domowauprawa.pl/product-pol-2269-Zarowka-LED-18W-E27-na-uniwersalna.html
A moze uzyc cfl ? Pomocyyyy 🤪🤯
Dostanę u Was w sklepie dobrego LEDa to uprawy wesołych krzaczków w domowym zaciszu? Czy tylko w necie znajdę?
Tak dostaniesz. Zadzwoń lub podjedź do sklepu stacjonarnego wybierzemy coś do Twoich potrzeb.
dziękuję!
jaka najlepsza lampa do 1x1m bez limitu cenowego ?
Pytanko, bo ja produkuję jakies lampy i mam moduły własnego projektu? Czy ty mówisz o zwykłych lampach czy jakiś specjalnych do wzrostu roslin? Ja produkuje lampy dla ludzi do pracy a pytanie jest czy taka lampa nadaje się do oswietlania herbaty? Moje moduły opieram na diodach seoul 5630. 160sztuk na module z moją własną przetwornicą generuje 150lm/W moc bierna 70W daje 10500lm dla całego systemu przy tb. 4000K i około 90Ra. Czy to się nada czy za mała temperatura czy wogle poszukac coś innego. Mam gdzieś jeszcze małą serię 5000K citizen z dobrą barwą i podobnym strumieniem co soeul. Jak coś to moze podeślij jakiś link na dobrą i tanią lampke do herbatki
Ten typ półprzewodnika się nie nadaje, potrzebne są specjalne do uprawy roślin, które mają odpowiednie spektrum. seoul 5630 służy do podświetlania matryc, to zimne, "niebieskie" światło.
Jaka lampę lub żarówkę do 200 zł żeby bardzo dużo prądu nie brała? Do paru krzaczków
Witam. Bardzo mi się podoba ten Film wyjaśnieniu o tych Żarówkach LED.
Tylko jednej sydułacji nie mogę zrozumieć, już podaje przykład: Żarówki szeździesiątki, gdy szukałem tego w Internecie ile żarówka LED 60 Watt, ma Lumenów? Gdy to znalazłem, to normalnie zgłupiałem, jedni napisali, Żarówka 60 watt, ma: 806 ml. Drudzy napisali
Żarówka 60 watt, ma: 840 ml. Trzeci napisali Żarówka 60 watt, ma: 570 lm.
Czwarci napisali Żarówka 60 watt, ma: 900 lm. I komu tu wierzyć?
"diody" różnych producentów mają różną wydajność z watt, stąd też różne ceny. Może mieć też wpływ na wynik z jakiego materiału jest soczewka oraz wiek żarówki, ponieważ one dojść szybko tracą na wydajności.
6.35
Pytanie było o zasilacze o jakiegoś producenta którego być może nie znasz . A jest Kozakiem xD
To już Wam wszystkim mówię ...
jest !!!
I wedle mojej opinii i mojego własnego doświadczenia z nim ( tworzę lampy na paskach z diodami Samsunga oraz Bridgeluxa ) .
Mogę go szczerze polecić :)
jest to spółka
Shanghai MOONS’
ruclips.net/video/xpdQYdQg6Aw/видео.html
Polecam zapoznać się z serią :
MOONS’ CLKS oraz CP driver.
(ja osobiście używam serię CP)
cena = jakość = 👋
oraz
dla (małych) producentów lamp polecam jeszcze nie drogi programator
MSSL2000
który sprawi że stajesz się czarodziejem tych sterowników :D
Pozdrawiam :)
dzięki za info
Chrystusie na niebie jedyny nie myślałam, że można tyle powiedzieć o...... Lampie do naświetlania 😂😂😏!!!!
Tak szczerze jak chodzi o grrowerów to jest uprawa roślin porownywalna do fizyki kwantowej😮😮
Jakiej firmy ledy polecacie muszę 2 belki założyć zamiast 2 jarzyniówek T5...
Jakie Żarówki poleca Pan do doświetlenia gruboszy sunset. Zależy mi na wybarwieniu i utrzymaniu koloru.
Polecam panel TLED
domowauprawa.pl/product-pol-2470-TLED-GROW-26W-LED-6500K-NA-WZROST.html
cześć. powiedz mi co sądzisz lampie LED LUMATEK ATS 300W PRO do growboxa 80 x 80? Dużo tych lamp i już nie wiem na którą się zdecydować.
300W to na 1m2 dajemy, możemy dać do namiotu 80x80 ale w pewnych sytuacjach tego światła może być za dużo. Czasami lepiej nie przesadzać z ilością mocy bo efekty mogą być gorsze od zamierzanych.
Potrzebuje dobrać Leda do cytryny ponderosa ma ok 25 lat ma owoce duże i nowe. Ma około 120cm rozpiętość 90cm zależy mi na jakości owoców. Jest nowy w temacie i nie lubię kupić źle. Pomożesz ?
Polecam lampy o pełnym spektrum, wersja budżetowa domowauprawa.pl/product-pol-2660-Lampa-LED-GROW-PHYTOLITE-CREE-X-TE-COB-60W.html albo wersja mocniejsza bardziej pro domowauprawa.pl/product-pol-2707-150-W-LED-COB-MAROKO-1-Green-Fox.html Ewentualnie można jeszcze wykorzystać Verticane 2 lub 1 moduł domowauprawa.pl/product-pol-2971-Zestaw-do-osweitlania-zielonych-scian-VERTICANA-2-lampy.html
Najlepiej zadzwoń do nas. pozdro
Dobrze i porządnie przedstawiony temat. Dużo przydatnych informacji. Mam zapytanie. Poszukuje led na szafe 60x60? Co możecie polecić?
Ja bym dla siebie kupił STARTER 100 do Spectrolight-a. Mocniejszy i oszczędniejszy od konkurencji, na najnowszej generacji diodach, widzę, że rośliny ładniej rosną niż na konkurencyjnych modelach i producent trzyma wyższy standard jakości niż jego bezpośrednia konkurencja (wykonanie / obsługa gwarancyjna / ilość reklamacji).
Ile kosztuje taki sprzęt ? Znalazłem u mnie za 330 e . Czy to dobra cena ? Pozdrawiam
www.growtent.pl/product-pol-2687-SpectroLight-Starter-100-Soczewka-120-Lampa-Led-Grow.html
Dzień dobry. Mam pytanie, co Pan myśli o doświetlaniu roślin żarówkami, które nie są opisane jako żarówki do roślin? Rozważam kupno zwykłej żarówki 12 lub 20 watowej (1500 lm lub 2500 lm) do doświetlania roślinki lubiącej jasne stanowiska a stojącej aktualnie w pokoju od strony północnej. Wiem, że można takich żarówek używać i że to COŚ daje, jednak zastanawiam się, ile roślina jest w stanie skorzystać z takiego światła, a ile zostanie zmarnowane w porównaniu do żarówki białej, full spectrum, wyprodukowanej z myślą o uprawie roślin. Niższa cena jest kusząca, ale jeśli miałoby to być tak, że większość tego światła będę widzieć ja, a roślina wykorzysta niewielki procent tego światła, to wolałabym jednak zainwestować w żarówkę do roślin. Widzę na allegro żarówki do roślin świecące np 800lm i zastanawiam się czy to bubel czy może to byłoby światło bardziej widzialne dla rośliny a mniej dla mnie. I jeśli taka zwykła żarówka jest ok, to czy lepiej 6500K, czy neutralna, czy ciepła czy bez znaczenia? Te do roślin wydają się być ciepłe, byłoby to przyjemniejsze dla oka, ale w starych postach na forach piszą o zimnych (nie wiem czy to aktualna wiedza). Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
A i jeśli lepiej taką do roślin, to czy mógłby Pan polecić jakąś z gwintem e27? Albo podpowiedzieć czym się kierować, np czy lumenami i ile wystarczy do doświetlenia sukulentów w odległości 20-30 cm? Zależy mi na świetle, ale nie koniecznie na trwałości na lata, bo za 2-3 lata się przeprowadzę do jaśniejszego mieszkania i chcę tylko, żeby moje roślinki tego dożyły :)
Kupując źródło światła musimy się kierować jego zastosowaniem, czyli w przypadku żarówek LED musimy dobrać barwę światła do potrzeb naszych roślin, a w dalszej kolejności patrzył bym na ilość pobieranej mocy, ile ma prawdziwych wat, które bierze nam z gniazdka (nie te marketingowe). Lumeny to skala dla ludzi i szukaniem tych informacji dałbym sobie spokój. Jeżeli robimy rozsady, mamy rośliny zielone to wybieramy barwę światła 6500K. (Ciepła barwa może nam stresować rozsady, rośliny na wegetacji)
witam, zatem co dobrać do potrzyma roślin zielonych egzotycznych aby im dzień wydłużyć ale aby zimowały jednocześnie ? Regulować ilość światła czy rodzaj.
Szacun za kupeczek, gdzie taki można zdobyć ?
Dzięki, kubeczek to prezent. Jeżeli rośliny odczuwają brak światła, tak jak ma to bananowiec w zwyczaju, trzeba je koniecznie doświetlić światłem 6500K.
Banowiec i palmy tak do 1m. Wiec co mi będzie potrzebne ? Co polecisz na 2m²
Dzień dobry :) co roku wysiewam surfinie i prlargonie ( hoduje je na Parapecie :p) . W tym roku postanowiłam zakupić lampę z czerwonym i niebieskim swiatłem. Moje pytanie brzmi czy roślina pod takim swiatłem rośnie szybciej? Pozdrawiam :)
Jeżeli będziemy w zimowe, ciemne, dni doświetlać rośliny na pewno im to pomoże. Diody, które wybieramy nie koniecznie muszą świecić pasem "kolorowym-czerwono-niebieskim", możemy dobrać oświetlacz na fazę wzrostu ze światłem białym jeżeli będzie nam to przeszkadzało w życiu codziennym.
@@DomowaUprawaTv o jakim oświetlaczu białym mowa? bo jestem zainteresowana czymś niekoniecznie fioletowym
Witam. Jestem na granicy i stoję przed trudnym wyborem zakupu panelu LED. Po głowie chodzi mi LED Lumatek ATTIS 200W. Mógłbyś doradzić czy to daje radę, i czy mogę tym LEDem zastąpić HPS 400W z tym samym skutkiem, czyli tą samą a może i lepszą efektywnością świetlną? Z góry dziękuje za odpowiedź. Życzę miłego, pozdrawiam :)
Dopowiem jeszcze, że jestem doświadczonym growerem ale na HPSach. A teraz myślę o postępie technologicznym. W sklepach zadaje pytania porównujące LED 200W do HPS 400W a ci non stop pytają mnie o wielkość boxa, podczas gdy box jest ważny, ale mi chodzi czy przy tego rodzaju sprzęcie, wydajność będzie ta sama, albo podobna albo lepsza, jak przy HPS 400W. Mówiąc, krótko, chcę zastosować LED 200W mając nadzieje że zadziała jak HPS 400. Pomoże ktoś? :)
LED bez 2 zdań jest lepszy pod prawie każdym względem od HPSa. Lumatek ATTIS 200W to bardzo dobry panel, nie testowałem osobiście ale ma bardzo dobrą opinię wśród growerów, jest bardzo chętnie kupowany, klienci często pytają mnie o ten model, 300W i ZEUSY, więc jest to pozytywny odzew z rynku. Przyjmuj się ze uzyskuje się średnio 2g z W dobrej jakości LEDa więc można powiedzieć, że osoiągi będą podobne lub lepsze przy żarówce HPS 400W. Bezpośrednie porównania mocy HPS i LEd to trochę taki marketing, bo tak naprawdę przy zakupie lampy liczy się PPFD, PPF czyli wydajność energetyczna z wata tak w skrócie. Uprawa pod LEDem jest troszkę inna, trzeba się przestawić ale na 100% warto dokonać zmiany. Lepsza jakość plonów, taniej i bardziej komfortowo. miłego weekendu.
@@DomowaUprawaTv Dzięki piękne za odpowiedź. Niebawem kupuję to cudo :) Miłego również!
Mam jeszcze jedno pytanko jeśli można. W tym Attisie Lumateka 200W jest pokrętło do sterowania oświetleniem. Coś czego generalnie nie było jako tako przy sodówach. Czy tzn. że kiełkujac w pierwszej fazie życia rośliny załóżmy przez pierwszy tydzień, mogę ustawić panel na 20% mocy i lampa będzie pobierać tylko 40W i świecić światłem bardziej niebieskim, i w miarę wzrostu podkręcać kolejno po 20% aż do 100% przy pełnym kwitnieniu gdzie będzie świecić max w czerwieni? Jak to wygląda technicznie? Masz wiedzę jakąś w tym zakresie? Dziękuję bardzo i pozdrawiam 😃
Tak jak piszesz, na początku możesz ustawić mniejszą moc i wraz z rozrostem zwiększać. Tylko nie zbliżasz jej jak HPS tylko od razu wieszasz wysoko ponieważ światło jest bardziej skoncentrowane.
Łysy, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili. Inni sprzedawcy wciskają kit żeby tylko sprzedać jak najwięcej i jak najdroższego.
No właśnie to co ten gosc wygaduje to jest kit zeby Ci wcisnac lampe z pełnym spectrum.
Wystarczy Ci niebiesko czerwone swiatlo. W innych dlugosciach fal sie chlorofil nie aktywuje :)
@@piotrek7209 Cześć . Piotr obstawiam , że masz coś sprawdzonego w praktyce , możesz polecić . ? Pozdrawiam
@@pawepiotr5290 Ja uzywałem wczesniej Phytolite NX400 w wersji niebiesko czerwonej. Ale znalazłem informacje że jednak full spectrum jest dobre i lepsze niz ta moja stara lampa. Widzialem gdzies film z timelaps z porownaniem full spectrum, hps i spectrum niebiesko czerwone. Dlatego zmieniłem swoje myslenie i teraz wybieram Mars Hydro. Mają one rowniez dioty ultrafioletowe i podczerwone a dotego o niebolepszy stosunek lm do wata i wiekszy plon z metra.
@@pawepiotr5290 ruclips.net/video/P2bw4cgkh9c/видео.html&ab_channel=MIGRO
Cześć!
Może Ty mi pomożesz. Chcę doświetlić regał, tak, aby rośliny miały lepsze warunki. Wiem, że musi być 6500k, ale czy taka zwykła biała taśma led coś daje roślinom? Czy musi mieć też diody czerwone i niebieskie?
Bardzo fajne na wegetacje, do rożsiewu, do klonów są panele TLED domowauprawa.pl/product-pol-2470-TLED-GROW-26W-LED-6500K-NA-WZROST.html
lub
domowauprawa.pl/product-pol-2469-TLED-GROW-42W-LED-6500K-NA-WZROST.html
WItam,
do ogrodu wertykalnego 3 metry szerokości na 1,5 metra wysokości jakie będą najlepsze LED'y? Znalazłem coś takiego "VERTICANA® Żarówka 35W | BIAŁA | soczewka 45°" Spektrum 5000K światło białe , 3300 lumenów, CRI: 90, Cena 279 zł za sztukę plus gnizado za 69 zł/sztuka. Będą w odległości 130-150 cm od ściany. Nadadzą się czy szykać czegoś innego ?
To są lampy m.in. do "zielonych ścian"
1) jaka lampa będzie dobra na 1 etapie. taka z białym i niebieskim światłem??
3) jak zwiększyć wilgotność w boxie jeśli nie posiadam nawilżacza powietrza??.
3) jak rozwiązać problem z nadmiernym ciepłem i wentylacją w systemie zamkniętym??
1) Na wzrost do sadzonek dobry jest TLED GROW 26W - LED 6500K NA WZROST lub wersja 42W.
2) Nawilżacz nie jest drogi warto zainwestować, ewentualnie możesz wstawić pojemnik z wodą ale nie jest to zbyt wydajne.
3) klimatyzacja
Witam mam pytanie o lampę jaką wybrać do 200zl żeby dużo prądu nie brała będę bardzo wdzięczny za odpowiedź
Led
Witam co lepsze Spider Farmer Sf-1000 czy Atreum Lighting Hydra 1000? 🤔
Spider Farmer Sf-1000
@@DomowaUprawaTv już kupione SF- 1000😉
Jezu, wy tu tak wysoko a ja z kolei chcialem sobie zwykla bazylie posiac amatorsko aby szybko miec plony i kupilem pudelko, wrzucilem ziemie i ledy takie jak do kuchni z gwintem GU5.3 (dwie szpilki) o mocy 50W (8zuzywa).
Problem tylko mam taki, ze nie wiem czy wilgotnosc za duza czy taka zarowka, bo lisc zaczyna sie kulic (w sumie bazylia tak ma, ale nie az tak) i robia sie brazowe plamy na nich.
LEDy maja 2000 i 4000 Kelvinow.
Myslicie ze to wilgoc czy jednak za mocne swiatlo i je pali ?
Na każdą uprawę odpowiednia moc, polecam lampy TLED 26W Grow 6500K, bardzo dobrze sobie radzi do sadzonek, ziółek typu bazylia, kolendra czy klonowania. To ten model
domowauprawa.pl/product-pol-2470-TLED-GROW-26W-LED-6500K-NA-WZROST.html
Witam , czy można użyć lampy ledowej i hps w jednym growboxie ?
Tak możesz pod warunkiem, że nie dasz za dużo światła oraz nie zrobisz w namiocie piekarnika. Niektórzy moi klienci, mówią ze takie połączenie daje super efekt
@@DomowaUprawaTv Dziękuję za pomocną rade ! Leci sub , Pozdrawiam :)
Heh... uprawiam od 12 lat szklarniowo najpierw na sodówkach poprzez metahalogeny i z tego co słyszę nie za bardzo masz rację i nie wiem na czym opierasz swoje spostrzeżenia. Dla roślin nie ma znaczenia kolor zielony, żółty a w dużej mierze pomarańczowy. Jak poczytać opracowania z ostatnich kilkunastu lat nawet te polskie Katedry Inżynierii Rolniczej i Informatyki przy Uniwersytecie Rolniczym to wszystkie mówią jedno, kolory, które mówisz w szczególności lampy LED szerokie są marnowaniem energii bo zielony ulega prawie całkowitemu odbiciu tak jak żółty i nie bierze udziału w fotosyntezie, pomarańczowy dopiero na kwitnienie od 570 do 620 coś tam robi ale tylko w czasie wyłuskiwania pąków i trochę w fazie wzrostu . Pełne spektrum tylko dla nas ludzi jest ok... Miałem przez kilkanaście lat lampy wszelakiej maści i co? Najbardziej wydajne Ledy są Philips, Nichia, Osram, reszta ro takie wynalazki i z tym się zgadzam, tym bardziej ktoś wymyślił biznes na np. szerokim spektrum, ludzie kupują i się cieszą nie mając ani doświadczenia ani nie szukają prawdziwych informacji opierając się na jutubowych znafcach z miernikami i opiniach sprzedawców którym bardziej zależy sprzedać.
Ja od 8 lat wymieniam i używam ponad 6tys lamp w tym mam kilkaset szerokich na osramach i samsungach i wydajność tych lamp na diodach 301B/H/S lub podobnych nie ma sensu. Obecnie mam sporo lamp na diodach philipsa high power gdzie sprawność na mierniku LMS to ponad 3,10/umol/w/s przy lampie 220w. Najnowsze lampy philipsa używane głównie w Holandii i nie mają spektrum od zielonego do połowy pomarańczowego bo po co?
Rośliny mówię tu o pomidorach szklarniowych, ogórkach i niskopiennych np. sałacie potrzebny zakres od 380 do 465nm a później ciut 580 625 do 630 i od tego miejsca do 675 i do 735… cały środek jest bezużyteczny i stanowi ponad 30% straty ale przyb jednej czy 2 lampach ludzie nie patrzą pod kątem strat tylko tego co im się poda na tacy.
A jak ci superproducenci robią pomiary w klatkach z folii, które w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z prawdą...
Ehh... mam tyle złomu sprawdzonego że już żal pisać...
Faktycznie kilka lat temu producenci próbowali wmówić klientom, że spektrum nie ma znaczenia ale ten eksperyment nie wypalił, klienci byli rozczarowani, lampy sobie nie radziły na kwitnieniu. Cała branża przez to cierpi ale na szczęście, to powoli mija. Lampy, półprzewodniki nowej generacji o spektrum 420-780 dają znakomite rezultaty, ba nawet to spektrum powoduje, ze rośliny produkują lepsze, pełniejsze kwiaty. Wystarczy popatrzeć na realizację spectrolaighta, instyttuty, gospodarstwa itp.: spectrolight.pl/realizacje/
a jakaś lampa led do 250zł? dasz linka
Czy takie lampy szkodzą na wzrok? Czy można przebywać w pomieszczeniu z włączoną lampą?
Lampy led są szkodliwe na oczy, ponieważ mają silnie skoncentrowane światło, nie zaleca się patrzenie bezpośrednio w żarnik, a w pomieszczeniu uprawowym najlepiej przebywać w okularach ochronnych. Wszystko zależy od mocy i miejsca ulokowania źródła światła.
A ja uwarzam że te par moze i wazne ale wtedy my sami nadal mało wiemy ja bym patrzył jakie dany panel led ma kolory tych ledów a generalnie powinien fajnie byloby gdyby miał wszstkie kolory tęczy od uv az po ir wtedy to super dziala i nie musi być setek wat
wydajność energetyczna jest kluczowa i decyduje o cenie. Bez fotonów nie ma kwiatów. Fizyki nie oszukamy.
Witam , mógłbys polecić jakiegoś leda zamiennik hps 600w ? Pozdrawiam
Spectrolight 400, Maroko 3, Dobre Ledy 320
czy zamawial juz ktos kopie gravity pro led z alibaby?
Nie znam produktu.
Co powiesz o lampach maxibright 660w ?
Nie znam tego producenta ale widzę, że robią panele na innym zestawie SMD od sporej części konkurencji, ciekawe jaka będzie żywotność / wydajność.
QS650-D - QUANTUM LED FULL SPECTRUM czy taka lampa na pocxzatek wystarczy
??
nie znam tej lamy ale opis tej lampy jest powiedzmy dyskusyjny.
czy można w growroomie hodować kilka rodzajów?
Tutaj masz odpowiedź ruclips.net/video/dFOzvmLCUWs/видео.html
jak podnieść temperaturę w boxie jeśli używam lucky grow modular 110 uniwersalny 120° ?? bo ta lampa nie generuje ciepła i mam w boxie taką samą temp. jak w pokoju. jak w pokoju mam 19° to w boxie też. mam stałą wilgotność ale temperatury na tej lampie są dość niskie.
Najprościej jest zamontować specjalny ogrzewacz rurowy w box-ie EcoHeat, tylko musisz dobrać moc do wielkości boksa, sądząc po mocy lampy dobry będzie model 80W lub 135W - > domowauprawa.pl/pol_m_AKCESORIA-OGRODNICZE_Ogrzewanie-i-maty-grzewcze-470.html
@@DomowaUprawaTv boxa mam 50 na 50 i na tej lampie mój największy problem to niska temp. i nie za bardzo wiem jak podnieść temp o 5 stopni. te maty grzewcze są za drogie. to już maty do terrarium są tańsze.
@@Galaxar71 Nie maty, one są do sadzonek / kiełkowania. Musisz mieć porządny grzejnik, który bierze mało prądu a daje dużo ciepła, np ten do postawiania na wysokość - domowauprawa.pl/product-pol-2648-Grzejnik-do-growboxa-ECOHEAT-80W-60cm.html
@@Galaxar71 Lub ten grzejnik do zamontowania poziomo - domowauprawa.pl/product-pol-2647-Grzejnik-do-growboxa-ECOHEAT-45W-30cm.html
Zamiast kupować grzejnik i płacić więcej za prąd, sprzedaj tego leda i zamontuj hps, który ogrzeje boxa o te 5 stopni.
Co myślicie o lampie phytolite nx2 ?
Nie polecam phytolite, Włoska firma produkująca w Chinach, są lepsze panele za te pieniądze.
Viparspectra 300W
Co myślisz o tej lampie?
Nie znam tej lampy, nie miałem okazji testować.
Sprawdziłem, nie warto, przestarzała technologia.
A Bestva 1000w? O tym coś wiadomo może
A czy ktoś sprawdzał led cob od dobreledy ? Znalazłem niedawno ofertę ale bardzo mało jest na ich temat w internecie.
DobreLedy to dobra firma, mała , rzemieśnicza, robią dobre panele LED. Używają obecnie diody Luminusa, dobre zasilacze MW ale wykonanie obudowy jest troszkę gorsze niż u konkurencji i gwarancja tylko 36 miesięcy (konkurencja zazwyczaj 5 lat).
czy mogl by mi pan polecic jakas lampe do 100zl?
Nie znam takiej, może a żarówka - domowauprawa.pl/product-pol-2244-Zarowka-LED-GROW-5x3W-uniwersalna.html
@@DomowaUprawaTv czy taka żarówka da więcej roślince konopnej niż słoneczko przez szybę na parapecie?
Powiedz coś na temat mikro moli umol/s umol/j
Tutaj masz troszkę na ten temat ruclips.net/video/q03fIzZjQwY/видео.html Postaram się zrobić jakiś filmik i pogłębić troszkę ten temat
Witaj . Czy jest możliwość skontaktowania się z Tobą przez e-maila?
Najlepiej telefonicznie +48 788 516 592
lub sklep@domowauprawa.pl
Era HPS już umiera i to się nie zmieni. Najnowsze rozwiązania LED robią robotę, niestety cena odstrasza. Jest świetna strona, gdzie widać ile można wyciągnąć z Leda, najlepsi tam używają Ledy.
o jakiej stronie wspominasz?
@@SASZIMI GrowDiaries
@@grzesoffg4523A to znam, świetna strona. dzięki
Masz rację jeżeli chodzi o uprawę w zimnych pomieszczeniach, bardzo chłodnych wygrywa HPS ponieważ przy okazji ogrzeje pomieszczenie ale takich sytuacji nie jest aż ta dużo. Zazwyczaj mamy problem z temperaturą i trzeba mocno chłodzić, stosując mocne i hałaśliwe wentylatory. HPS marnuje także dużą cześć energii w ciepło, co jest niekorzystne jeżeli chodzi o stosunek wydajność do wata. Przy uprawie LED mamy dużo słabszy wentylator, jest ciszej, dużo bardziej komfortowo się uprawia bez wycia turbiny :D No i mamy kolejną oszczędność prądu, nie tylko na oświetleniu ale także przy LEDach oszczędzamy na prądzie z wentylatora, bo możemy zamontować mniejszy. Jeżeli mamy porządnego LEDa mamy także dużo lepsze spektrum światła, co totalnie deklasuje HPSa.
Mars hydro TS3000 na ile m2 wystarczy by plony były dobre ?
A orientuje się ktoś jakiej mocy powinien być zastosowany wentylator wyciągowy przy tej lampie w namiocie 40x40x120?🤔
Mała wentylator kanałowy da radę domowauprawa.pl/product-pol-2125-WENTYLATOR-KANALOWY-100mm-135-m3-h-TURBO.html
Opyla się lampa Mars Hydro ts 1000?
to zależy za ile ją kupisz
@@DomowaUprawaTv 619zł
Co sadzisz o ledach plantalux?
www.green-triangle.eu/kolekcja/frontpage/profesjonalna-lampa-do-uprawy-roslin-led-smd-sx650 np. Ten model
Nie znam, wygląda ciekawie ale trzeba by sprawdzić co tam siedzi w środku.
Kolego... W LED nie ma żadnego żarnika... LED to diody imitujące światło z J. Angielskiego. To są diody pokryte luminofotem, ktory emituje światło. Jakość ledow zależy przede wszystkim od jego binu, czyli miejsca na płytce na której był hodowany, w wielkim skrócie im bliżej środka tym lepsza jakość im dalej tym gorsze, coś o tym wspomniałeś... co do zasilacza to wspominanany przez Ciebie M.Well jest po prostu tani, dlatego popularny, liderami jest OSRAM, PHILIPS, TRIDONIC. Diody LED są dzielone na niskonapieciowe, średnio I wysokonaoieciowe I to nie do końca tak jak mówisz:), tak samo jak moc "lampy", chociaż wolę określenie oprawa oświetleniowa:) w ledach liczy się moc czyli waty i napięcie w mA, ledy są przylutowane do modułu I tworzą cały układ, który musi być zasilany przez zasilacz i to jego moc jest podana najczęściej jako moc "lampy" 😀
Film jest skierowany dla totalnych laików dlatego też takie słownictwo, chciałem działać na skojarzenia z tradycyjnym oświetleniem. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to do końca PRO, czasami to skróty myślowe, a czasami trzeba iść na kompromis. miłego dnia
@@DomowaUprawaTv zgadzam się z Tobą w 100%
I gdy już wszystko podłączone to aby nastała światłość wiekuista wystarczy powiedzieć "Mateusz wajche przełóż".🙏🙏🙏
Wiadomo coś więcej o firmie Lumilita mają dość ciekawe lampy a nie ma na ich temat za wiele opinii ?
nie znam tej firmy
Co sądzisz o serii Phytolite NX2?
podpinam się.
Nie jestem fanem marki Phytolite, uważam, że robią słabe lampy. Są poskładane ze słabych elementów przez Włoską firmę w chinach.
@@DomowaUprawaTv dziekowac, wleci citizen.
Śmiało można oglądać na prędkości 1,25
Radzę oglądać 0.75 x :)
To ja dodam, że od kilku lat oglądam wszystkie filmy na yt, na prędkości x2 ;) Oprócz oczywiście teledysków i wykładowców naukowych, których zależnie oglądam na 1,25x bądź 1,50x, zależnie na ile skomplikowanej nomenklatury używają ;)
Zmien obiektywalbo ustaw na manuala w takim filmie .:)
Sprzęt, którym nagrywamy jest dojść archaiczny ale postaram się poprawić jakość. Dzięki, miłego dnia.
@@DomowaUprawaTv jaki masz taki masz ale ustaw sobie na manual bo i tak sie nie oddalasz . Bedzie lepiej pozdrawiam fajne filmy. Ciekawe.
Dużo gadania, ale mało pokazałeś.
Zwolnić dziada, nie par a ppfd
na stos, na stos
styrta sie pali @@DomowaUprawaTv
Pierdolisz głupoty. Lampa na diodach monochromatycznych np. cree czy osram osiąga znacznie większa skuteczność niż na fullspectrum.
To producenci wkręcili klientom że full lepszy a tak naprawdę chodzi o cenę produkcji
Można by było napisać komentarz bez tego pierwszego słowa.
Podaj nazwę takiej lampy? Jakiej używasz?
chujowy początek ale gdy zaczniesz gadać na temat to da sie wycierpieć
kierownik... słońce daje tylko jeden kolor światła!!! jest to światło białe od plazmowania.