MOLDOVA Grev Kafi muzejs Kišeņovā. Pastaiga ar mākslinieku pa garīguma muzeju (RU)
HTML-код
- Опубликовано: 6 фев 2025
- Kā jau iepriekš rakstīju, Kišeņeva ir pilna ar muzejiem. Bet ir viens īpašs, "Garīguma muzejs".
Īpašs it visā, it sevišķi, ja kaut ko pārzini par alternatīvo vēsturi vai ir domas par dažādām reliģijām, tad tā ir laba vieta kur nonākt un padiskutēt par dažādām tēmām.
Mākslinieks tik pa starpai iesprauž , ka šī ēka ir pašu celta un kāds no pilsētas administrācijas teica, ka ne mūžam neļaus krievam savu muzeju te būvēt - viņš iesmej: "Viņi nezināja, ka esmu ukrainis."
Saistībā ar garīgumu man vienmēr paticis teiciens: "Reliģija ir tiem ,kuri baidās nonākt ellē ,savukārt garīgums ir priekš tiem, kuri tur jau pabijuši."
Muzejs piedāvā jaunus skatupunktus uz dažādām lietām ,kas nesaistās ar populāro vēsturi, kā arī ir vieta, kur nesteidzīgi pavadīt laiku un labs treniņš kritiskajai domāšanai. Piemēram pie sarunas par Muhamedu, tā vien gribējās paprasīt,vai lai novērstu karu tiešām ir pieņemams ar zobenu apvienot tuksneša ciltis, kas pēc būtības tāds pats karš vien ir. Žēl vienīgi, ka apstājāmies pie Jogas gleznas, bija jāskrien uz nākamo vietu, pa cik šī bija pēdējā diena Kišeņovā,un mērķis bija nonākt Puškina muzejā, par kuru arī drīzumā pastāstīšu, kā arī par daudziem citiem...
Darbi protams krāšņi un tas ir divu autoru(sievas un vīra) kopdarbs,kuri apvienojušies zem viena pseidonīma "Grev Kafi",un glezno simbolisma žanrā, iekļaujot dziļi filozofiskus zemtekstus.
Saitē ir daļa no muzeja apmeklējuma. Audio teksts krievu valodā.
Я уже писал, что Кишинёв полон музеев. Но есть один особенный - "Музей духовности".
Он особенный во всём, особенно если ты что-то знаешь об альтернативной истории или имеешь мысли о разных религиях, то это отличное место, где можно побывать и обсудить различные темы.
Художник иногда вставляет, что это здание построено их силами, и кто-то из городской администрации сказал, что никогда не позволит русскому строить свой музей здесь - он смеется: "Они не знали, что я украинец."
Что касается духовности, мне всегда нравился такой афоризм: "Религия для тех, кто боится попасть в ад, а духовность для тех, кто уже побывал там."
Музей предлагает новые взгляды на различные вещи, не связанные с популярной историей, а также является местом, где можно неспешно провести время и хорошенько потренировать критическое мышление. Например, во время разговора о Мухаммеде так хотелось спросить, действительно ли для того, чтобы предотвратить войну, приемлемо объединять пустынные племена с помощью меча, ведь по сути это такая же война. Жаль, что мы остановились только у картины о Йоге, пришлось спешить на следующее место, так как это был последний день в Кишинёве, и наша цель была попасть в музей Пушкина, о котором тоже расскажу скоро, как и о многих других...
Картины, конечно, яркие, и это совместная работа двух авторов (жены и мужа), которые объединились под псевдонимом "Грев Кафи", и пишут в жанре символизма, включая глубокие философские подтексты.
На сайте есть часть из посещения музея. Аудио-текст на русском языке.