Víte že dost velké procento masturbace je děláno protože se člověk nudí? Takže jestli budou mít lidi víc času opravdu si myslíte že se budou věnovat studiu a kultuře? :D
už se těším, až bude AI fungovat například na stavebním úřadě, mohl bych potom dostat stavební povolení (pokud bude OK) do týdne, místo čekání 1,5 roku :(
Jako vždycky - převážně zbytečnýma krávovinama. Na to nepotřebujeme AI, to jde vidět teď. Sám na sobě jsem to mohl vidět mnohokrát. Student na vejšce (nej. věk možná - mladý, plný energie) má měsíce času volna, kdy nejsou testy a na přednášky chodit nemusí - fláká časem. Seriály atd. Ano, jsou jedinci, co to využíjí skvělýma věcma, ale většina prostě ne. 🙃 A teď tady jako nenadávám na studenty. Mluvím o sobě a svých spolubydlících, jak jsem nás viděl, co děláme, když jsme byli na vejšce. 😁
Je to jako s pražským metrem… Celá linka C je komplet připravena na autonomní provoz, ale DP to spustí až bude tak málo strojvůdců, že to bude i politicky přijatelné…
Budu sdílet možná opačný názor, ale dle mě, pokud bude AI někomu brát práci, tak to bude právě lidem "pracujícím hlavou". Natáhnout elektrorozvody v domě, nebo postavit železnici AI ještě hodně dlouho nezvládne, jestli vůbec. Zato vytvořit jednoduchý program, nebo analyzovat data zvládne vpodstatě velmi dobře už dnes. Otázkou je jestli paradoxně AI nevezme práci jako jedněm z prvních těm, kteří ji vytvořili...
Dokaze to jednoduche programy, ktore su vo vacsine pripadoch messy. Neviem si zatial predstavit ako by to spravilo komplexnu aplikaciu - to uz je vyhodnejsie si nakodit ako mu to vysvetlovat.
Takhle uvažuje jen ten, kdo v životě nic komplexnějšího než nějaký eshopík/webík neprogramoval. AI prostě na komplexní systémy nemá a dlouho mít nebude a naopak, bude to jedna z posledních prací, kterou AI sebere, pak už nic dalšího nezbyde. Natahat dráty atd. to vše je jen otázkou nějakého flexibilního robota, schopného ruční práce, nic víc, nic míň.
@@czNemesisPřiznám se, že programování zas tak moc nerozumím, proto možná nemám pravdu. Ale napsat, že elektroinstalace budou tahat roboti může taky jen někdo, kdo v životě elektroinstalece neprováděl..
@@filipuhrik Ale no tak, všechna manuální práce je jen o flexibilitě a motorice a je jedno co děláte. Až se roboti dostanou do stavu, že budou umět se svými "končetinami" pracovat jak lidi, pak už bude jen otázkou času, kdy je nahradí všude. Já hlavně netvrdím, že to bude zanedlouho.
@@czNemesis Dodnes nebyl Amazon schopen robotizovat sklady, protože se robotům nedaří manipulovat s krabicemi! Taková trivialita. Např. robotům vadí různé velikosti balíčků, nutnost odhadnout potřebnou sílu atd. A ty už tady uvažuješ o náhradě elektrikáře, což je násobně složitější činnost... 😁
Ano podle mě začne a děje so to tu už dnes. Řemeslo má zlaté dno jak se říká a to bude v budoucnu platit dvojnásob. dělat rukama není ostuda. Navíc lidí co se nechce při práci zapotit nebo nedej bože ušpinit přibývá...čest práci, práce šlechtí ...:-)
@@klaus29199 to áno, ale zase programátor sa manuálne nenarobí (skôr mentálne), navyše môže pracovať z hociktorého kúta sveta, stačí mu ntb a internet. Obe práce majú svoje pre a proti :)
@@klaus29199 Platy se mohou značně lišit v závislosti na faktorech, jako jsou zkušenosti, odvětví a velikost společnosti. Pokud má řemeslník větší hodinovku než prográmátor, tak je to buď hodně špatný programátor nebo řemeslník s firmou nebo živností.
Já bych to s tou úsporou času moc neviděl. To by přece bylo znát už dávno. Spoustu prací už nahradila mechanizace, robotizace a počítače a přesto narůstající počet obyvatel na planetě stále maká a těžko stíhá masivní výkyvy ekonomiky. Proč už si dávno neužíváme zdroje, které za nás dělají stroje?
no zjednodusene receno AI je aktualne schopno nahradit vsechny, kteri pro svoji praci potrebuji vedomosti na zaklade kterych rozhoduji. Toto je vec kde AI dokaze byt rychlejsi, efektivnejsi, presnejsi a nestrana. Co se tyka oboru s manualni praci, tak tam AI neni schopna fungovat zcela samostatne ani ve spojeni s robotizaci. Vzdy bude potreba clovek, ktery cely proces bude minimalne kontrolovat. Kuprikladu moje firma je zamerena na takovy obor, kde si dovedu predstavit vyuziti AI, ale AI nikdy nebude schopna vykonat danou praci a to ani za pomoci jakehokoli robota. A je to presne jak bylo zminene ve videu. Ikdyz bych AI zapojil do procesu, tak to vyslednou cenu sluzby v mem oboru nesnizi ikdyz by mi AI usetrila nejakou praci a cas. Ale byl by to jen nastroj, ktery bych poridil za penize s vidinou, ze mi tento nastroj penize prinese ve forme usetreneho casu. Penize v takovychto oborech by AI setrila, kdyz by byla zdarma. Ale to nebude. Takze to bude jen dalsi nastroj, ktery firmy budou mit jako investici a prostor, kde usetrit cas a zvysit produktivitu. A presne tak AI vnimam i ja.
Nebát se AI, ale zkusit se s ní ve svém oboru učit žít, třeba s chatGPT. Z pohledu programování je to revoluce, na druhou stranu StackOverlow byla taky revoluce. Vždy bude (u kreativnejsich) povolání nějaký implementátor, a to bude daleko pravděpodobněji osoba, která v daném oboru pracuje. Ani třeba ne proto že je v tom nejlepší, ale proto, že jí to baví a tíhne k danému oboru 🙂
Ako full-time programator mozem povedat ze stale siahnem na stackoverflow pretoze chatGPT vie dobre zefektivnit pracu ale pri vacsiom probleme skor iba vypise teoriu. Takze aj co sa tyka programovania tak ten chatGPT nie je taky ze mu podhodim ulohu a on mi to krasne schrume. Napriklad sme v januari skusali aby napisal kod v modernom JS z ES6-9 attributmi a v niektorych castiach vynechal await alebo arrow function co nedavalo zmysel a kod a trebalo upravit aby to malo strukturu aku sme ziadali. Ale napriklad ked mu poviem aby mi rozsvietil ledku na arduine tak to dokaze celkom fajn.
Prvotní myšlenka robotizace/automatizace byla taková že lidem ulehčí práci a popřípadě bude pracovat za ně .. problém ale je že stroje vždy patří jednotlivcům a ne všem.. to znamená že robotizace nedělá za lidi ale za ty kdo je vlastní.. a to znamená že ty lidi které robotizace nahradí o tu práci připraví. No a myšlenka v čase 11:22 je podle mě správná .. takhle to vlastně funguje i pokud jde o vytváření nové infrastruktury .. pokud už nějaká existuje tak se těžko tvoří nová protože ta stávající je tu a nechce ustoupit ( ti co to vlastní ) .. to ale dává příležitost stavět a inovovat pokročilou infrastrukturu zemím které jí nemají ještě tak dominantní a která by překážela/blokovala onu změnu jak tomu je v už zajetých a silných zemích :) ❤
Tvým videem o AI, kde se zmiňuješ např. o robotech, které by jednou mohli zastávat veškerou práci za lidi a vůbec celkově o té lidské budoucnosti, jsi mi připomněl úžasný celovečerní dokument nazvaný - “ZEITGEIST: Moving Forward”. Tento dokumentární film, který je jakýmsi pohledem na nynější (ne)fungující svět a následně pak i návodem, jak ten svět díky novým technologiím změnit, byl pro mě OKNEM, které se mi otevřelo a já jen žasnul. Doufám, že se lidstvo s tou svou a i tou umělou inteligencí vydají právě tímto směrem. Dokument najdeš pod výše zmíněným názvem normálně na youtube. Zajímal by mě tvůj názor a celkový pohled na téma v tomto dokumentu.
Napíšu to hodně subjektivně, jak to cítím: Samozřejmě, že přijde postkapitalismus, který nebude socialismem, ale některé potřeby (hlavně ty základní) z tohoto principu budou vycházet. Extrémně se zvýší nezaměstnanost, protože drtivá většina lidi se neadaptuje (a ani k tomu nebude mít inteligenční předpoklady). Společenské třídy se rozdělí de facto na 2: bohatá a chudá a tím se začne radikalizovat. Vzniknou občanské války, puče…moc krásná představa. Snad se ani trochu neblížím.
Osobně si myslím, že AI nevezme lidem práci. Jenom nám to umožní vykonávat tu samou práci v mnohem větším měřítku, kde by bylo už drahé a neefektivní zaměstnávat lidi.
no a to znamená že bude ľudom brať prácu :D nie všetkým, ale ked firmy uvidia, že na tu istu prácu im stači 50 ľudí namiesto 100, tak nezamestnanosť bude rásť
@@patress112ify To znamená, že firma zaměstná 100 zaměstnanců a AI se bude používat na to aby těch 100 zaměstnanců dokázalo udělat 10x více práce. Nemyslím si, že bude propouštet, aby měla jen 10 zaměstnanců. Naopak bude chtít růst a vydělávat více peněz.
@@patress112ify Ono se imho stane oboje naráz. Leta jsem dělal grafiku a to od věcí, na který AI vůbec nemá šanci, až po věci, kde to grafický teamy seseká na polovinu. Třeba typický reklamní agentury to tak určitě udělají / budou muset udělat. Ale menší teamy (třeba okolo pěti lidí), které nedělají basic kampaně na socky, ale dělají preciznější kampaně pro víc niche klienty, se skrze AI dostanou k výkonosti, na kterou předtím neměly šanci. A právě nápady AI nemůže automatizovat nikdy. Vyhodili tě z agentury? Ok, založ s pár kamošema vlastní menší team a dělej svůj shit. Řekneš si za to 40% peněz, co velké agentury, což pro malý team jsou furt super prachy, a pofrčíš.
@0 to je jasne ale nie je isté či v tej istej firme... :) dnes sa svet extremne rýchlo mení. A napríklad dnes sú najlepšie platení ITčkári. Ovládajú totiž skills, ktoré dnes hýbu svetom. A keď napríklad AI zoberie marketerom prácu (čo sa týka napr písania marketingových textov), tak je otázne, či sa pre copywriterov nájde iné uplatnenie v tej istej firme. Ale je isté, že AI nezošrotuje len ľudí, ktorí sú flexibilní, makajú na sebe a stále sa učia nové veci. Len takíto ľudia nebudú nahraditeľní či už strojmi alebo AI
Tak schválně. Kolika lidem sebral práci google se svým vyhledávačem? Určitě ubylo práce v knihovnách. Ale problém AI je v tom, že neví jak věroohodné jsou její zdroje. Proto stejně někdo bude muset stále její práci kontrolovat. Nikdo nemá zájem o práci, kde je byť jen desetina nepodloženým výmyslem.
Super video, ale možná bych upřesnil jednu věc. Ve videu popisuješ že z hlediska kapitalismu je výhodné držet ty monopolní pozice, protože je prostě výhodné aby to zdravotnictví bylo totálně přepálené, a to bezesporu. Ale přijde mi žes to popsal jako kdyby ty školy a nemocnice si ten monopol drželi sami a nikoho na trh nepouštěly, ona to ale není moc pravda. Ten kdo dává razítko je stát a stát tam drží ten monopol a nebýt státu tak tam volný trh normálně funguje a monopoly by nikdo nedržel.
10:20 ale hodnota už dneska v kapitalizmu není vnímaná podle toho kolik bylo použito materiálu a jak dlouho se daný produkt vyráběl. Tomu se říká nákladová teorie hodnoty a je to v podstatě komunismu. Dneska je spíš populární subjektivní teorie hodnoty, tedy každý zaplatí tolik, kolik je ochoten a kolik si subjektivně myslí, že má služba/statek pro něj cenu. Krásným, příkladem toho je Apple, jehož uživatelé podobné funkce oceňují vyšší cenou, než např Android.
Ahoj, máš tam jednu konceptuální chybu, hodnotu produktům a službám nedávají marketéři, ale uživatelé. Marketéři se dlouho snažili přijít na to, co lidi chtějí, pak designéři na to, jaké mají lidi potřeby. Ten první přístup, často končil nezdarem, jindy zase tím, že firmy s finanční převahou vytvořili poptávku. Ten druhý přístup znamená dlouhé hledání skutečných potřeb a následný design produktu a služby. Pomocí sociálního profilování a těžení dat o nás mají firmy strašně moc dat, teď může právě AI začít opravdu zjišťovat jaké potřeby máme a vytvářet produkty a služby, kterým nebudeme schopni odolat.
Politici zajisti, aby se za jejich zivota system nerozpadl. Zvlaste v EU se urcite brzo dockame nejake regulace at uz omezeni AI jako takove, nebo “GDPR” pro AI
Když se dívám do historie: díky technické revoluci by dnes lidé už dávno nemuseli pracovat 8h denně k získání obživy (elektřina, mechanizace, automatizace atp. dnes vs manuální práce dříve), ale stačila by možná jen půlka času. Výdobytky pokroku jsou ale využívány zejména k hromadění kapitálu schopnými vyvolenci, jen v menší míře k obecnému blahobytu všech 😅 Takže odvozuji, že do budoucna to bude podobné, větší automatizace, robotizace, AI apod. poslouží z větší části opět k efektivnějšímu hromadění kapitálu schopnými, že by najedou všichni všechno měli, tak daleko nejsme (a možná je to dobře 😅).
Také si myslím, že 8hodin v práci je již jen norma a forma kultury, než nutný předpoklad k uživení a zajištění se. 8 hodin byl standart už v nějakých 30 letech 20. století a v tu dobu byla produktivita a technologická ale i společenská vyspělost na zlomku posledních 20 let.
Až bude AI na vyšší úrovni, bude se starat o města a možná celé státy. Lidi se jenom sejdou jenom jednou za několik let, jestli prodlouží AI mandát na další období a dali příkaz k zásadním událostem, například vyhlásit někomu válku :) (Tu za ně povede taky AI pomocí armády robotů, dronů a mechů).
@@josefprochazka1095 AI nám pomůže i s ekologií, pomůže nám postavit nová města, využívat efektivně zdroje, protože nás bude víc a víc. Nakonec narazíme ve vesmíru na hmyzoidní nepřátelskou rasu. Lidi nejdříve dostanou pěkně na prdel, než svěří lidské velení AI obranu Země. Ta s hmyzákama udělá krátký proces a nakonec si z nich uděláme domácí mazlíčky... :D a budeme žít šťastně až do smrti.
Jako upřímně AI bere práci už teď,třeba umělcům,v podstatě to krade jejich tvorbu a uplácá do pár minut ilustraci,takže některý firmy se rozhodnou spíš pro to udělat to přes AI než si zaplatit umělce.Děje se to už teď ale jelikož se o umění nezajímá tolik lidí jak by mělo tak se to tolik tady ještě neví.
Ilustrace na zakázku není umění. Umění je tvorba, jejíž cílem je samotné dílo, jeho prezentace např. na výstavě apod. A tady se jeho hodnota odvíjí od jeho autora, příběhu, který stojí za vznikem apod. Proto i kdyby Picaso namaloval hovno, bude to mít stále astronomickou cenu. AI bude mít velký zásah v grafických pracích, ale umění v pravém slova smyslu to právě pro to spojení s člověkem asi tolik nezasáhne. Bohužel dneska se umění říká kde čemu, stejně jako "kreativita" ... možná nakonec dobře, že díky AI se právě ukáže, co umění je a co ne, resp. vrátí se to kde to má být (jen minimum lidí má schopnosti / talent produkovat umění).
@@jendabekCZ jde vidět že absolutně nevíš o čem mluvíš,už jen to slovo umění ti jasně říká o co jde,co je podle tebe digital art? 😂 očividně umělec nejsi,tak to prosím nekomentuj když tomu nerozumíš.Dík
@@pein6638 Definice umění: Art is a diverse range of human activities involving the creation of visual, auditory or performing artifacts, which express the creator's imagination, conceptual ideas, or technical skill, INTENDED TO BE APPRECIATED PRIMARILY FOR THEIR BEAUTY OR EMOTIONAL. Jinak řečeno - ilustrace do knihy není umění. Vím co je "digital art", a taky říkám, že původně se tohle za umění nepovažovalo, a AI zřejmě tak akorát způsobí, že termín "umění" nabyde svého původního významu.
@@jendabekCZ Umění stejně jako slovo kultura nemá jednotnou definici, některé definice považují za umění skoro cokoliv, některé jsou velmi vymezující. Maturoval jsem z DUMek a umění dělal na bakaláři a definice umění je prakticky filozofická a fluidní otázka. Ještě docela dobře lze říct, co umění je když to má člověk před sebou, ale co umění není, to už je těžší určit. Celoživotní profesor umění na College of Art London vám řekne že digitální ilustrace je umění a jeho kolega vám zase řekne, že stopro není.
Hodně mě zajímá, jak jednotlivý státy budou řešit lidi, kterým robotizace a AI sebere místo. Čím dál tím častěji slýchám o nějakým tom univerzálním příjmu, který dostane každý, ale říkám si, odkud by se na to vzaly peníze. "Zdanění robotizace" nebo něco podobného? Každopádně, abych měl nějakou pointu - říkám si, že je skupina obyvatel, co si poradí - ta učenlivá. Ale pak jsou lidi, kteří umí jednu věc a učit se je pro ně peklo. O ty bych se trochu bál.
V podstate to môže skončiť tak že v našom západnom svete budeme mať univerzálny príjem a pracovať s AI, zatiaľ čo zvyšok sveta bude na nás robiť, znie to dosť kruto ale ak chcú univerzálny príjem tak toto vyzerá ako najviac pravdepodobný scenár
Přes co to nepřejde ještě třeba 2 generace je "potvrzení člověkem". Lékař, psychiatr, fitness trenér, výživový poradce atd.... informace od nich si lidé už teď mohou najít, mohou si je ověřit. A stejně jim lidé platí, aby dostali potvrzení toho, co dělají, že to dělají správně. Nebo aby dostali tu informaci z lidských úst.
AI by mohla ...... rozpoznávání psychopatie, vady, která přináší světu od doby celého lidstva jen problémy. AI by mohla vyšetřovat uplně každého jedince a co potom s nimi?..... domyslete si každej.
Přispěl bych myšlenkou, že zmiňovaní "gatekeepři" budou důležití i nadále. Na příkladu zdravotnictví a vydávání léků (příp. rozhodnutí o operaci apod.), dokud AI neuvidí lidem do hlavy, vždy bude potřeba lidský faktor, který rozhodne, zda ten člověk nechce třeba nebezpečných léků zneužít apod. Notáři budou zjišťovat, zda právní jednání klienta nemá v podtextu úmysl zneužití práva apod... TLDR: není to jen o bránění svého "království", má to společenský smysl. Pak jen lehká zmínka o tom Marxistickém modelu... To lidé za poslední století nepochopili, že tak hezká idealistická myšlenka, že lidi "budou mít všechno" a "nebudou nic potřebovat" jde naprosto proti lidské přirozenosti? Lidé byli, jsou a budou nenažraní kreténi, deal with it Marx. (:
Částečně by mohlo AI nahradit mou práci (prodejce tarifů, internetu do domácnosti a tv nabídky) protože tam fakt stačí si vydefinovat potřeby a na to napárovat nabídku. Tak se moc nehraje s přidanou hodnotou nebo jiným ohodnocením.
lidi si vždycky najdou něco nového za co by utráceli extra peníze :D třeba až budeme jako v cyberpunku 2077 tak si pujdeme za milion koupit bionickou ruku :D nebo jen tak haptiku do těla :D
AI/roboti zajistí základní potřeby lidi? Robot uvaří jídlo z surovin ktere sklidi na zahradce ? Pak umyje hrnce a kuchyní/vyrobnu. Opravi/vymění spotřebič v té výrobně. Bude v ní neustále čisto a bude bez hlodavců. Nikdy nedojde k poruše či nehodě ani výpadku vyroby ani v zásobování ani u energii. Tak určitě.
To proč AI zcela nenahradí "gatekeepery," jak o nich Petr Mára hovoří ve videu, není dle mého názoru ani tak problém technologický či problém jejich "monopolniho" postavení, nýbrž problém zejména v eticko-pravni rovině, a sice míry zodpovědnosti jejich práce. Těžko bude AI nositelem trestnepravni zodpovědnosti. A pokud by za ní zodpovidali její vývojáři, bude nakonec její pouziti mnohonásobně dražší, vzhledem k patrne nutnosti platit "malpractice insurance."
Trosku sa obavam masoveho prichodu AI z dovodu toho,ze uz dnes staci napr upravit nejaku fotku celkom amaterskym sposobom a technicky zdatnejsi ludia tu upravu uvidia na prvy pohlad,ale nemalej casti konzumentov uz nik nevysvetli ,ze ta fotka bola upravena a beru to ako fakt.Ak AI dokaze na zaklade fotky rozpohybovat tak uveritelne video,ze to uz ani zdatnejsi nerozpoznaju,tak menej zdatnejsi uz budu uplne zblbnuty.Vsak vieme co sa dnes deje na socialnych sietach kde sa zdrziava masa a aky bordel to s ich zivotmi spravilo. Proste umelej inteligencii bude chybat zakladna ludska vlastnost a tou je nejaky druh moralky.Co sa od nej bude ziadat,tak to spravi .Jedine ze by to velke spolocnosti ocesali ale vsak vieme ako funguje napr Facebook a sirenie HOAXOV a klamstiev.Nikto s tym nic nespravi,lebo ide o zisk.A ak by to aj nejako obmedzili,tak nemala cast ludi bude hovorit o digitalnom totalizme. No kazdopadne snad to nejak dopadne ,ale je pocitam s tym ze ak na zaklade AI sa ludom v X veciach zmeni a zjednodusi zivot,tak v X veciach im to bude skodit.Dokonca si viem predstavit,ze pride doba ze ludia sa budu snazit vymazat kazdy fotku ci video co kedy na net zavesili a sukromie zacne byt vec nedocenitelna.Vsak kto by sa chcel divat na nete na video ci fotku seba ci niekoho z rodiny ako ho nejaky neprajnik zosmiesnil ci dal jeho tvar z fotky napr do porna.A to nehovorim o detoch.
AI práci vezme malému procentu lidí, není politicky průchozí, aby to byla velká masa. Odtud příjdou regulace né ze strany gatekeepers. Už teď existuje zaručený příjem i když se mu říká všelijak a čím víc lidí na něm bude tím většími daněmi je zbytek musí podporovat. Navíc ti lidé trpí depresemi z nepotřebnosti a touhou se z toho vymanit, takže hrozí kriminalita. Proto je regulacemi zajišťováno, aby většina měla práci i když vlastně zbytečnou a lehce nahraditelnou.
Preco by AI nemohla analyzovat potreby ludi a sama navrhla produkt, vyrobila a predala/darovala? Clovek bude len spotrebovavat. Daleka buducnost, ale mozna.
Myslím si že hierarchia bude stanovená na základe genetického inžinierstva. To bude biznis budúcnosti. Budú nové ľudské rasy, vyšší silnejší a múdrejší ľudia. Budeme sa rozdeľovať do kást ako v Indii. A budeme mať každý iné právomoci.
Čtu tady dost příspěvků o nabývání řemeslné ruční práce na hodnotě, ale nebude to tak, že pokud AI vezme větší skupině lidí práci, tak se ti lidé někam přelijou? A pokud nevznikne dostatek substitutů v duševní práci, kde by se uplatnili, tak se např. přelijou do nějakého výdělečného řemeslného oboru, vznikne tam větší konkurence a tím pádem si už nebude řemeslník moci účtovat to, co si účtuje teď? Podle mě to zasáhne všechny obory i ty, kterých se to přímo netýká...
Co je kapitalismus ? Když nebudeme brát to že to je pro někoho sprosté slovo, tak jde o svobodnou výměnu služeb a produktů... To je něco přirozeného. Hierarchie je u všech primátů a sociálních druhů také přirozená. Vesmír je docela velké hřiště, takže bych se nebál, že AI nám sebere touhu tvořit směňovat a dobývat. Navíc tato AI je stále pořád "vychytaný algoritmus (?)" jež si hraje na vydefinovaném hřišti. Není to "organický systém" jež je evolucí hnaný (přesto že se umí učit) a obsáhne rozličné hrací pole světa jako to umí člověk. Takovou všeobecnou AI se snaží vytvořit třeba Tomáš Mikolov. Evoluce je hnána cukrem a bičem/utrpením a odměnou (např: hladovím-utrpení a nažeru se - rozkoš). Život na bázi uhlíku touží po akumulované energii, což je jídlo. AI pokud bude motivována touhou po energii, tak se bojím :D Do takovéto organicky bující AI by pak stejně nešly zapsat asimovovy zákony robotiky (což je asi od základu blbost), takže si bude dělat co zrovna ve své fázi vývoje bude uznávat za vhodné. Mno, nejspíš pak skončíme v zoo s dalšími primáty a budeme mít konečně zase toho Boha a rajskou zahradu totality.
Myslím si že aj keď ceny nepôjdu dole aj tak ľudia o prácu prídu. Myslím že dokonca aj právnické služby, doktori a iný odborníci. To čo bude naozaj ocenené je zdravotná starostlivosť, rekreácia a sexuálne služby a všetko čo si vyžaduje ľudský kontakt
AI pomáhá tvořit umělá falešná videa, která mohou přinášet zisky, fotky na instagram krásných žen, zisky a tak dále. Samozřejmě to snižuje důvěryhodnost toho co vidíme. Auta jsou levnější? To žiješ asi v jiném Matrixu než já.
AI je zatím taková kvalitnější PC textová hra. Nic víc. Je s tím legrace. Na některé otázky a téma vygeneruje zajímavé odpovědi, ale to je tak vše. Takovej zábavnější google. Dal jsem AI otázku ohledně regionální kapely a jejich členů. Ptal jsem se na informace běžně dohledatelné na internetu. AI mi odpovídal úplně mimo mísu. Když jsem ho konfrontoval se správnými informacemi (i prostřednictvím internetových odkazů) tak mi odpověděl, že mi děkuje a že to co jsem mu napsal je pravda. Zeptal jsem se ho zda si to bude pamatovat když se ho na tu samou otázku zeptá někdy jindy někdo jinej. No druhej den už si nepamatoval vůbec nic.....:))))
V klidu, ten tekoucí záchod žádné AI neopraví hodně dlouho... A ten poteče i tomu s razítek a tím razítkem ho určitě nezastaví... 😄 Nejvíc peněz mají řemeslníci, když nepočítáme spekulanty....
A co kdyz zacne hodne lidi najednou opravovat tekouci zachody, protoze prisli diky AI o praci ? Najednou i ty remeslnici, ktere maji hodne penez budou mit velkou konkurenci a budou muset s cenou dolu :). AI ovlivni jenom vsechny at uz primo ci neprimo...
Myslim, že lidský faktor bude v prodeji pouze v rámci marketingu. Ale AI už teď dokáže sestrojit neexistující ženskou, nad kterou každej slintá a vypadá jako reálná osoba. Takže dokáže jednoduše navrhnou design a dokáže navrhnout i jaké komponenty například použít pro složení PC. Člověku zůstává pouze marketing, a ten, jelikož si AI umí vytvořit jakoukoliv kulisu a opět to vypadá reálně časem bude dělat taky. :D
Např. junior developery anebo developery to už možná nahradit dokáže, zůstanou pouze gate-keepři, tzn. programátoři senioři. Takže ubyde velké množství juniorních pozic a budou kladeny obrovské požadavky, abyste dokázali, že umíte něco víc než obyčejný člověk s Chatem GPT.
To je cesta do pekla, protože systém hotové seniory neprodukuje....neochota imvestovat do nových lidí a nějakou dobu je "živit" bez přidané hodnoty je sice správnou ekonomickou úvahou pro firmu, ale ne společnosti jako celku. Spoléhat na jednu jedinou technologii a zbavit se lidí je snad ještě horší. Navíc, méně developerů, méně manažerů. Méně lidí, větší závislost na jejich dostupnosti.....nevím, snažím se vzít v úvahu všechny možnosti, ale masivní nasazení AI jako zaměstnanců mi nepřijde rozumné, byť by v dalších iteracích dosahovala lidských kvalit. Ano, živím se hlavou, třeba ze mě taky mluví strach, nebo proslulý AI denial, ale zase ze zkušenosti vím, že automatizovat všechno za každou cenu taky není dobrá cesta. Tyhle přerody mají jít postupně. Na průmyslovou výrobu jsme se taky adaptoval a z mé osobní zkušenosti, máme větší efektivitu a máme obrovské možnosti co si koupit či objednat, ale taky zoufale chybí lidi v údržbě těch automatizovaných strojů, mechanici, elektronici, programátoři. Jen můj názor :)
Trh práce se určitě přetranformuje, místo toho aby firma nabrala 5 programátorů, tak nebere 3 kteří nějakou AI využívaj. Za několik let bude mít každej nějakýho svýho AI asistenta kterýho se bude ptát místo toho aby se brodil odkazama na googlu, s trochou nadsázky jako Jarvis co měl Tony Start 😄
hmm ja tak nejak nevím...proč by se měl člověk na silu potit 8 až 12 hodin které může člověk strávit smysluplněji (pro sebe) někde kde nechce být když to zvládne robot?....celý ten systém peněz na silu drž razítko když vlastně nemusíš a vše může být čistě teoreticky zadarmo a člověk prostě může nepracovat a stejně bude práce odvedena v čem je jako problém?
Prakticky mi to pripomina Star Trek society light.. sice nemame syntetizatory, ktery udelaj hned o co si rekneme, ale prakticky ta mega automatizace by to mela zvladnout taky jen za delsi dobu.
Dle mého názoru, s tím jak se AI vyvíjí a myslím si, že se bude schopno i samo učit, ale rychlejším tempem, tak nejvíc zranitelní budou lidé, kteří dělají běžnou práci a nemají VŠ vzdělání. Např. prodavači, úředníci (zde si myslím, že to lidi nahradí jako první). A v tom počtu, kolik lidí v tomhle sektoru pracuje, se nejedná o malé procento a nemám vůbec představu, kde by tito lidé mohli být uplatněni. Třeba již dnes v obchodě se tlačí na samoobslužné pokladny a jde vidět, že běžné mizí. A to je dle mého názoru jen začátek.
Kdo si všiml, že má Petr dvoje hodinky? Jedny SMART a druhý ANALOG. Podobně to vidím s AI. Budeme ji využívat, ale stále si zachováme svoje ego, zvyky, návyky a zlozvyky.
Já osobně sem skeptický ohledně AI, kvůli omezování svobody jednotlivce. Podívejme se na Čínu a její social credit system.. To je podle mě to co nás bude v budoucnosti sužovat a k čemu AI přispěje. Kdy právě se zbavíme lidskosti, co se týče zákonů a našich činů. Vlastně bych si troufl říct, že automatizace systému z nás udělá taky jen AI, kdy budou jasně daná pravidla, jasně vymáhaná a právě odlišnost a jiný názor bude trestáno. To me, future feels like inprisonment, but without the visible bars, we could touch. In my opinion, its a step away from human nature.
Taky tak pro jistotu chodím po Brně 😍💯😉🤝🇨🇿👍💪👌🌞🍺🍻🦉🦅🌳🌲🍀🍼☕🥛🍇🫐🍋🧄🧅🌶️🍓🍐🍏🍎🍫🍹🍯🍽️🍲😊😂❤🔥☀️🌈⛱️✨🎭🃏📸🎥🎬📱🔊🎤🎧🎶🧢🧬🗿💡🕶️Ilona anolI ávošemilK Šamanka ♎ Zdravím Vás 🙂😆😎👻😈😻😹💌❤️🔥
Vubec nevim, proč bych mel preferovat lidskou zdravotni sestru pred krasnou, mnohem vice empatickou, artificial zdravotni sestrou. To si stale snad jeste myslime, ze ai nebude simulovat pocity? C'mon.
Podle mě se stane exkluzivnější co se týče tvoření veřejného prostoru a přesune se více do interiérů. Jak říkal Petr, kde je lidský kontakt, tak to bude jen zvýhodňovat. Co bych si myslel, tak že by AI mohlo nahradit urbanistickou část, nebo ji přetvořit do podoby jako můžeme vidět v Nizozemsku a tak se zbavit výmyslů jednotlivých architektů s potřebou se odlišit u každé věci jenž tvoří. Takže část rozhodně vezme, ale naopak bych řekl, že se stanou více cenné odvětví interiérů, tvoření větších konceptů a nějaké chození kupředu.
Vydel jsem na midjourney plány domu, ale jen z vrchu, ale zase to pořád jen napodobuje to co už to vidělo, a nemyslím si že jsme ve fázi kdy to bylo schopné zkonstruovat dům. Ale včera jsem poprosil chat gpt at popíše obvod multivibrator, pak jsem ho poprosil o seznam součástek a seznam zapojení, bezproblemu to zvladl
Prostě to budete používat jako nástroj stejná tam bude muset že začátku být nějaká kontrola. Bude to rychlejší a vy budete míč víc času na konzultaci se zákazníkem a nebude tak náročné dělat jakýkoliv změny.
Nové auto čo stalo 90.000 pred 15 rokmi tak pred 10 rokmi novy model toho isteho 105.000 a dnes 135.000 . Takze bud si nerozumieme ale je to naopak . Menim kazdych 5 rokov tu istu znacku ten isty velkostny typ a model .
@@marekpavlovic7666 A kolik byl průměrný plat 15 let na zpět a kolik je dnes? Chápejte, že to že věci v čase zdražují, neznamená, že si jich průměrně člověk nemůže dovolit víc, protože samozřejmě stoupají i mzdy a vždy záleží na tom co stoupá rychleji.
Sledujem ťa dlho a názory máš fajn ale tu musím nesúhlasiť. Jednoducho o prácu príde veľa ľudí. Nemôže byť každý notár alebo doktor. Povedzme si to na rovinu bez mazania medu okolo úst. To je akoby rada, že "nebojte sa ľudia" 20% z vás sa bude mať dobre a budú mať prácu. Ale 80% zle.... stredná vrstva bude chudobnieť a bude sa zväčšovať priepasť medzi chudobou a bohatými. A to je celá pointa. Všetky grafy a štúdie k tomu smerujú. Už teraz vidíme ako sa doba veľmi mení, hlavne v Amerike vidíme ten extrém na uliciach. Jasné, že šikovní a kreatívní budú mať prácu ale stále to smeruje jedným smerom = 20% vs 80% a časom možno horšie.
Odhadnout jak bude svět vypadat je podle mého názoru nereálné, protože si ani neumíme představit ty možnosti které se nám otevřou jakmile začneme AI využívat. Mě se jako nejpravděpodobnější jeví společnost kde mezi sebou skupinky profesionálů obchodují různé typy služeb, stát přestane existovat, jenom se domluvíme na pravidlech a nebo tu bude skupinka co bude udržovat pořádek.
Až mi někdo bude chtít prodat AI co umí investice tak budu přemýšlet jestli peníze neztratí hodnotu.. jinak údržba těch robotů bude potřeba jestli nebude nějakej opravovací robot jako ve Star Wars 🙄
Chtel bych se Petra zeptat, jestli uz zije v tom metaverzu ve forme avatara a jestli uz ma ten neuralink :-) Ja jenom aby tahle vize s touhle AI nedopadla uplne stejne :-) Ver tomu, nestane se vubec nic :-)
Ver tomu, ze se stane hodne a lidi kteri to berou na lehkou vahu nebo to vubec nesleduji tak zaplacou :). Metaverze je kravina, ale to o co se snazi neuralink je revolucni a AI bude novy standard v kazdem odvetvi.
Zlatá stránka jste vy jmenovalo se to telefonní seznam . Zlaté stránky to dostalo na pár let do názvu u Telecom . Telefonní seznamy existují doslova od doby co existují telefony . Já mám pocit že ta vaše digitální generace tvůrců obsahu už má v hlavách totálně vymleto.
můj názor je že například máme firmu na brejle třeba v ním je 100 zaměstnanců z toho 1 šéf 9 manažerů 20 návrhářů 10 uklízeček a 60 lidí co to vyrábí a když těch 60 lidí nahradíme robotama tak co oni můžou dělat třeba muže byt 10 opravářů těch robotu ale ten zbytek už nemá práci žádnou a to je ten problém
Víte že dost velké procento masturbace je děláno protože se člověk nudí? Takže jestli budou mít lidi víc času opravdu si myslíte že se budou věnovat studiu a kultuře? :D
Na tom neco bude
Většina rozhodně ne 😂😂, ale ti co se chtějí vzdělávat se budou vzdělávat
to je dobrá filozofie🤣
už se těším, až bude AI fungovat například na stavebním úřadě, mohl bych potom dostat stavební povolení (pokud bude OK) do týdne, místo čekání 1,5 roku :(
V čem jsem nejvíc skeptický - jak skutečně lidé naloží s takto ušetřeným časem. Kéž by to bylo, jak naznačujete - sobě, zdraví, vzdělání apod.
Jojo, to jde vidět na každém rohu, jak by se všichni nejraději vzdělávali a zajímali se o kulturu, ale bohužel nemají čas :))
Jako vždycky - převážně zbytečnýma krávovinama. Na to nepotřebujeme AI, to jde vidět teď. Sám na sobě jsem to mohl vidět mnohokrát. Student na vejšce (nej. věk možná - mladý, plný energie) má měsíce času volna, kdy nejsou testy a na přednášky chodit nemusí - fláká časem. Seriály atd. Ano, jsou jedinci, co to využíjí skvělýma věcma, ale většina prostě ne. 🙃
A teď tady jako nenadávám na studenty. Mluvím o sobě a svých spolubydlících, jak jsem nás viděl, co děláme, když jsme byli na vejšce. 😁
Nezapomeň że západ prohrává každou válku takže stejně bude všechno jinak. Myslím že my Evropě se AI moc zabývat nebudem. Spíše prvovýrobou
Budou se snažit najít způsob jak zabít čas. Stejně jako ve vězení.
Nijak.. Ľudí si Budu užívať ako to len pôjde... Zdegenerujeme, same drogy, sexuálne orgie atď...
Nejaká forma hedonizmu...
Je to jako s pražským metrem… Celá linka C je komplet připravena na autonomní provoz, ale DP to spustí až bude tak málo strojvůdců, že to bude i politicky přijatelné…
Budu sdílet možná opačný názor, ale dle mě, pokud bude AI někomu brát práci, tak to bude právě lidem "pracujícím hlavou". Natáhnout elektrorozvody v domě, nebo postavit železnici AI ještě hodně dlouho nezvládne, jestli vůbec. Zato vytvořit jednoduchý program, nebo analyzovat data zvládne vpodstatě velmi dobře už dnes. Otázkou je jestli paradoxně AI nevezme práci jako jedněm z prvních těm, kteří ji vytvořili...
Dokaze to jednoduche programy, ktore su vo vacsine pripadoch messy. Neviem si zatial predstavit ako by to spravilo komplexnu aplikaciu - to uz je vyhodnejsie si nakodit ako mu to vysvetlovat.
Takhle uvažuje jen ten, kdo v životě nic komplexnějšího než nějaký eshopík/webík neprogramoval. AI prostě na komplexní systémy nemá a dlouho mít nebude a naopak, bude to jedna z posledních prací, kterou AI sebere, pak už nic dalšího nezbyde. Natahat dráty atd. to vše je jen otázkou nějakého flexibilního robota, schopného ruční práce, nic víc, nic míň.
@@czNemesisPřiznám se, že programování zas tak moc nerozumím, proto možná nemám pravdu. Ale napsat, že elektroinstalace budou tahat roboti může taky jen někdo, kdo v životě elektroinstalece neprováděl..
@@filipuhrik Ale no tak, všechna manuální práce je jen o flexibilitě a motorice a je jedno co děláte. Až se roboti dostanou do stavu, že budou umět se svými "končetinami" pracovat jak lidi, pak už bude jen otázkou času, kdy je nahradí všude. Já hlavně netvrdím, že to bude zanedlouho.
@@czNemesis Dodnes nebyl Amazon schopen robotizovat sklady, protože se robotům nedaří manipulovat s krabicemi! Taková trivialita. Např. robotům vadí různé velikosti balíčků, nutnost odhadnout potřebnou sílu atd. A ty už tady uvažuješ o náhradě elektrikáře, což je násobně složitější činnost... 😁
Zdravotní sestra je jeden z nejvíce sedřených a zároveň jeden z nejvíce finančně podhodnocených lidí v západním světě.
Lidé nahrazeni nebudou, pouze do rukou dostanou velmi efektivní nástroje.
Zajímavé bude, zda-li s nástupem AI stále do více odvětví, začne řemeslná ruční práce nabývat na hodnotě?
Ano podle mě začne a děje so to tu už dnes. Řemeslo má zlaté dno jak se říká a to bude v budoucnu platit dvojnásob. dělat rukama není ostuda. Navíc lidí co se nechce při práci zapotit nebo nedej bože ušpinit přibývá...čest práci, práce šlechtí ...:-)
To už se dávno stalo. Řemeslník má dnes (alespoň v Praze) vyšší hodinovku než programátor
@@klaus29199 to áno, ale zase programátor sa manuálne nenarobí (skôr mentálne), navyše môže pracovať z hociktorého kúta sveta, stačí mu ntb a internet. Obe práce majú svoje pre a proti :)
@@patress112ify No, ono u řemesla také není jednoduché pokaždé to vymyslet a vyhovět i esteticky. Vyrábím zakázkové věci z kůže.
@@klaus29199 Platy se mohou značně lišit v závislosti na faktorech, jako jsou zkušenosti, odvětví a velikost společnosti. Pokud má řemeslník větší hodinovku než prográmátor, tak je to buď hodně špatný programátor nebo řemeslník s firmou nebo živností.
Já bych to s tou úsporou času moc neviděl. To by přece bylo znát už dávno. Spoustu prací už nahradila mechanizace, robotizace a počítače a přesto narůstající počet obyvatel na planetě stále maká a těžko stíhá masivní výkyvy ekonomiky. Proč už si dávno neužíváme zdroje, které za nás dělají stroje?
Pretoze je tu hrstka ludi ktora vlastni technologie a zbytok ludi povazuje za skodlivy hmyz
Pokud lidi přestanou pracovat a budou se nudit. Tak je to konec světa
Diky Petre.
Treba to vyzkouset co nejdrive
Zajímavý příspěvek!
Jen dotaz:
Proč máte DVOJE HODINKY? 🙂
no zjednodusene receno AI je aktualne schopno nahradit vsechny, kteri pro svoji praci potrebuji vedomosti na zaklade kterych rozhoduji. Toto je vec kde AI dokaze byt rychlejsi, efektivnejsi, presnejsi a nestrana. Co se tyka oboru s manualni praci, tak tam AI neni schopna fungovat zcela samostatne ani ve spojeni s robotizaci. Vzdy bude potreba clovek, ktery cely proces bude minimalne kontrolovat.
Kuprikladu moje firma je zamerena na takovy obor, kde si dovedu predstavit vyuziti AI, ale AI nikdy nebude schopna vykonat danou praci a to ani za pomoci jakehokoli robota.
A je to presne jak bylo zminene ve videu. Ikdyz bych AI zapojil do procesu, tak to vyslednou cenu sluzby v mem oboru nesnizi ikdyz by mi AI usetrila nejakou praci a cas. Ale byl by to jen nastroj, ktery bych poridil za penize s vidinou, ze mi tento nastroj penize prinese ve forme usetreneho casu. Penize v takovychto oborech by AI setrila, kdyz by byla zdarma. Ale to nebude. Takze to bude jen dalsi nastroj, ktery firmy budou mit jako investici a prostor, kde usetrit cas a zvysit produktivitu. A presne tak AI vnimam i ja.
Nebát se AI, ale zkusit se s ní ve svém oboru učit žít, třeba s chatGPT. Z pohledu programování je to revoluce, na druhou stranu StackOverlow byla taky revoluce. Vždy bude (u kreativnejsich) povolání nějaký implementátor, a to bude daleko pravděpodobněji osoba, která v daném oboru pracuje. Ani třeba ne proto že je v tom nejlepší, ale proto, že jí to baví a tíhne k danému oboru 🙂
Ako full-time programator mozem povedat ze stale siahnem na stackoverflow pretoze chatGPT vie dobre zefektivnit pracu ale pri vacsiom probleme skor iba vypise teoriu. Takze aj co sa tyka programovania tak ten chatGPT nie je taky ze mu podhodim ulohu a on mi to krasne schrume. Napriklad sme v januari skusali aby napisal kod v modernom JS z ES6-9 attributmi a v niektorych castiach vynechal await alebo arrow function co nedavalo zmysel a kod a trebalo upravit aby to malo strukturu aku sme ziadali. Ale napriklad ked mu poviem aby mi rozsvietil ledku na arduine tak to dokaze celkom fajn.
Prvotní myšlenka robotizace/automatizace byla taková že lidem ulehčí práci a popřípadě bude pracovat za ně .. problém ale je že stroje vždy patří jednotlivcům a ne všem.. to znamená že robotizace nedělá za lidi ale za ty kdo je vlastní.. a to znamená že ty lidi které robotizace nahradí o tu práci připraví. No a myšlenka v čase 11:22 je podle mě správná .. takhle to vlastně funguje i pokud jde o vytváření nové infrastruktury .. pokud už nějaká existuje tak se těžko tvoří nová protože ta stávající je tu a nechce ustoupit ( ti co to vlastní ) .. to ale dává příležitost stavět a inovovat pokročilou infrastrukturu zemím které jí nemají ještě tak dominantní a která by překážela/blokovala onu změnu jak tomu je v už zajetých a silných zemích :) ❤
Tvým videem o AI, kde se zmiňuješ např. o robotech, které by jednou mohli zastávat veškerou práci za lidi a vůbec celkově o té lidské budoucnosti, jsi mi připomněl úžasný celovečerní dokument nazvaný - “ZEITGEIST: Moving Forward”. Tento dokumentární film, který je jakýmsi pohledem na nynější (ne)fungující svět a následně pak i návodem, jak ten svět díky novým technologiím změnit, byl pro mě OKNEM, které se mi otevřelo a já jen žasnul. Doufám, že se lidstvo s tou svou a i tou umělou inteligencí vydají právě tímto směrem.
Dokument najdeš pod výše zmíněným názvem normálně na youtube. Zajímal by mě tvůj názor a celkový pohled na téma v tomto dokumentu.
Napíšu to hodně subjektivně, jak to cítím: Samozřejmě, že přijde postkapitalismus, který nebude socialismem, ale některé potřeby (hlavně ty základní) z tohoto principu budou vycházet.
Extrémně se zvýší nezaměstnanost, protože drtivá většina lidi se neadaptuje (a ani k tomu nebude mít inteligenční předpoklady). Společenské třídy se rozdělí de facto na 2: bohatá a chudá a tím se začne radikalizovat. Vzniknou občanské války, puče…moc krásná představa. Snad se ani trochu neblížím.
Osobně si myslím, že AI nevezme lidem práci. Jenom nám to umožní vykonávat tu samou práci v mnohem větším měřítku, kde by bylo už drahé a neefektivní zaměstnávat lidi.
no a to znamená že bude ľudom brať prácu :D nie všetkým, ale ked firmy uvidia, že na tu istu prácu im stači 50 ľudí namiesto 100, tak nezamestnanosť bude rásť
@@patress112ify To znamená, že firma zaměstná 100 zaměstnanců a AI se bude používat na to aby těch 100 zaměstnanců dokázalo udělat 10x více práce. Nemyslím si, že bude propouštet, aby měla jen 10 zaměstnanců. Naopak bude chtít růst a vydělávat více peněz.
@@patress112ify Ono se imho stane oboje naráz. Leta jsem dělal grafiku a to od věcí, na který AI vůbec nemá šanci, až po věci, kde to grafický teamy seseká na polovinu. Třeba typický reklamní agentury to tak určitě udělají / budou muset udělat. Ale menší teamy (třeba okolo pěti lidí), které nedělají basic kampaně na socky, ale dělají preciznější kampaně pro víc niche klienty, se skrze AI dostanou k výkonosti, na kterou předtím neměly šanci. A právě nápady AI nemůže automatizovat nikdy. Vyhodili tě z agentury? Ok, založ s pár kamošema vlastní menší team a dělej svůj shit. Řekneš si za to 40% peněz, co velké agentury, což pro malý team jsou furt super prachy, a pofrčíš.
@0 to je jasne ale nie je isté či v tej istej firme... :) dnes sa svet extremne rýchlo mení. A napríklad dnes sú najlepšie platení ITčkári. Ovládajú totiž skills, ktoré dnes hýbu svetom. A keď napríklad AI zoberie marketerom prácu (čo sa týka napr písania marketingových textov), tak je otázne, či sa pre copywriterov nájde iné uplatnenie v tej istej firme. Ale je isté, že AI nezošrotuje len ľudí, ktorí sú flexibilní, makajú na sebe a stále sa učia nové veci. Len takíto ľudia nebudú nahraditeľní či už strojmi alebo AI
Stejně rukama dělá málo lidí
a co kdyz ty sam ses robot? porad roboticky dokola zdravis ahoj ja vas zdravim petr mara novy video. to muze delat prece jen robot
Tak schválně. Kolika lidem sebral práci google se svým vyhledávačem? Určitě ubylo práce v knihovnách. Ale problém AI je v tom, že neví jak věroohodné jsou její zdroje. Proto stejně někdo bude muset stále její práci kontrolovat. Nikdo nemá zájem o práci, kde je byť jen desetina nepodloženým výmyslem.
Super video dává to smysl.
Super video, ale možná bych upřesnil jednu věc. Ve videu popisuješ že z hlediska kapitalismu je výhodné držet ty monopolní pozice, protože je prostě výhodné aby to zdravotnictví bylo totálně přepálené, a to bezesporu. Ale přijde mi žes to popsal jako kdyby ty školy a nemocnice si ten monopol drželi sami a nikoho na trh nepouštěly, ona to ale není moc pravda. Ten kdo dává razítko je stát a stát tam drží ten monopol a nebýt státu tak tam volný trh normálně funguje a monopoly by nikdo nedržel.
10:20 ale hodnota už dneska v kapitalizmu není vnímaná podle toho kolik bylo použito materiálu a jak dlouho se daný produkt vyráběl. Tomu se říká nákladová teorie hodnoty a je to v podstatě komunismu. Dneska je spíš populární subjektivní teorie hodnoty, tedy každý zaplatí tolik, kolik je ochoten a kolik si subjektivně myslí, že má služba/statek pro něj cenu. Krásným, příkladem toho je Apple, jehož uživatelé podobné funkce oceňují vyšší cenou, než např Android.
Souhlas, ze do takove post kapitalistické spolecnosti se nedostaneme, vesmír je dost velkej a stale jako spolecnost mame kam rust.
Dříve byly změny ve fyziké oblasti a AI jde o práci s hlavou a na to nebudou všichni lidé mít dost výkonnou hlavu a zde bude problém-
Ahoj, máš tam jednu konceptuální chybu, hodnotu produktům a službám nedávají marketéři, ale uživatelé. Marketéři se dlouho snažili přijít na to, co lidi chtějí, pak designéři na to, jaké mají lidi potřeby. Ten první přístup, často končil nezdarem, jindy zase tím, že firmy s finanční převahou vytvořili poptávku. Ten druhý přístup znamená dlouhé hledání skutečných potřeb a následný design produktu a služby. Pomocí sociálního profilování a těžení dat o nás mají firmy strašně moc dat, teď může právě AI začít opravdu zjišťovat jaké potřeby máme a vytvářet produkty a služby, kterým nebudeme schopni odolat.
Politici zajisti, aby se za jejich zivota system nerozpadl. Zvlaste v EU se urcite brzo dockame nejake regulace at uz omezeni AI jako takove, nebo “GDPR” pro AI
Když se dívám do historie: díky technické revoluci by dnes lidé už dávno nemuseli pracovat 8h denně k získání obživy (elektřina, mechanizace, automatizace atp. dnes vs manuální práce dříve), ale stačila by možná jen půlka času. Výdobytky pokroku jsou ale využívány zejména k hromadění kapitálu schopnými vyvolenci, jen v menší míře k obecnému blahobytu všech 😅 Takže odvozuji, že do budoucna to bude podobné, větší automatizace, robotizace, AI apod. poslouží z větší části opět k efektivnějšímu hromadění kapitálu schopnými, že by najedou všichni všechno měli, tak daleko nejsme (a možná je to dobře 😅).
Také si myslím, že 8hodin v práci je již jen norma a forma kultury, než nutný předpoklad k uživení a zajištění se. 8 hodin byl standart už v nějakých 30 letech 20. století a v tu dobu byla produktivita a technologická ale i společenská vyspělost na zlomku posledních 20 let.
notář...jeho vzdělání, ........ " vzdělání"......... --- ....kéž by ho AI nahradila..První z profesí, kde bych si to přál. Právníci to samé...
2013: učím se Python, C#, C++, Java…
2023: dělám kurz na asfaltéra
2023: kodim na part time a stále zarobím viac ako asfaltér
Až bude AI na vyšší úrovni, bude se starat o města a možná celé státy. Lidi se jenom sejdou jenom jednou za několik let, jestli prodlouží AI mandát na další období a dali příkaz k zásadním událostem, například vyhlásit někomu válku :) (Tu za ně povede taky AI pomocí armády robotů, dronů a mechů).
Yes! :DDD
A preco nie dat moc rovno jogurtu? :-D (Black Mirror)
Zdeňku, možná bys měl napsat nějaký sci-fi. Tenhle úvod se mi docela líbí. 😀
@@josefprochazka1095 AI nám pomůže i s ekologií, pomůže nám postavit nová města, využívat efektivně zdroje, protože nás bude víc a víc. Nakonec narazíme ve vesmíru na hmyzoidní nepřátelskou rasu. Lidi nejdříve dostanou pěkně na prdel, než svěří lidské velení AI obranu Země. Ta s hmyzákama udělá krátký proces a nakonec si z nich uděláme domácí mazlíčky... :D a budeme žít šťastně až do smrti.
@@mako5708 To bylo v black mirror ? Ja to znam z "Love, Death & Robots"
Jako upřímně AI bere práci už teď,třeba umělcům,v podstatě to krade jejich tvorbu a uplácá do pár minut ilustraci,takže některý firmy se rozhodnou spíš pro to udělat to přes AI než si zaplatit umělce.Děje se to už teď ale jelikož se o umění nezajímá tolik lidí jak by mělo tak se to tolik tady ještě neví.
Ilustrace na zakázku není umění. Umění je tvorba, jejíž cílem je samotné dílo, jeho prezentace např. na výstavě apod. A tady se jeho hodnota odvíjí od jeho autora, příběhu, který stojí za vznikem apod. Proto i kdyby Picaso namaloval hovno, bude to mít stále astronomickou cenu.
AI bude mít velký zásah v grafických pracích, ale umění v pravém slova smyslu to právě pro to spojení s člověkem asi tolik nezasáhne.
Bohužel dneska se umění říká kde čemu, stejně jako "kreativita" ... možná nakonec dobře, že díky AI se právě ukáže, co umění je a co ne, resp. vrátí se to kde to má být (jen minimum lidí má schopnosti / talent produkovat umění).
@@jendabekCZ jde vidět že absolutně nevíš o čem mluvíš,už jen to slovo umění ti jasně říká o co jde,co je podle tebe digital art? 😂 očividně umělec nejsi,tak to prosím nekomentuj když tomu nerozumíš.Dík
@@pein6638 Definice umění: Art is a diverse range of human activities involving the creation of visual, auditory or performing artifacts, which express the creator's imagination, conceptual ideas, or technical skill, INTENDED TO BE APPRECIATED PRIMARILY FOR THEIR BEAUTY OR EMOTIONAL.
Jinak řečeno - ilustrace do knihy není umění.
Vím co je "digital art", a taky říkám, že původně se tohle za umění nepovažovalo, a AI zřejmě tak akorát způsobí, že termín "umění" nabyde svého původního významu.
@@jendabekCZ Umění stejně jako slovo kultura nemá jednotnou definici, některé definice považují za umění skoro cokoliv, některé jsou velmi vymezující. Maturoval jsem z DUMek a umění dělal na bakaláři a definice umění je prakticky filozofická a fluidní otázka. Ještě docela dobře lze říct, co umění je když to má člověk před sebou, ale co umění není, to už je těžší určit. Celoživotní profesor umění na College of Art London vám řekne že digitální ilustrace je umění a jeho kolega vám zase řekne, že stopro není.
Hodně mě zajímá, jak jednotlivý státy budou řešit lidi, kterým robotizace a AI sebere místo. Čím dál tím častěji slýchám o nějakým tom univerzálním příjmu, který dostane každý, ale říkám si, odkud by se na to vzaly peníze. "Zdanění robotizace" nebo něco podobného? Každopádně, abych měl nějakou pointu - říkám si, že je skupina obyvatel, co si poradí - ta učenlivá. Ale pak jsou lidi, kteří umí jednu věc a učit se je pro ně peklo. O ty bych se trochu bál.
V podstate to môže skončiť tak že v našom západnom svete budeme mať univerzálny príjem a pracovať s AI, zatiaľ čo zvyšok sveta bude na nás robiť, znie to dosť kruto ale ak chcú univerzálny príjem tak toto vyzerá ako najviac pravdepodobný scenár
Přes co to nepřejde ještě třeba 2 generace je "potvrzení člověkem". Lékař, psychiatr, fitness trenér, výživový poradce atd.... informace od nich si lidé už teď mohou najít, mohou si je ověřit. A stejně jim lidé platí, aby dostali potvrzení toho, co dělají, že to dělají správně. Nebo aby dostali tu informaci z lidských úst.
Perfektné video - ako vždy ! :)
AI by mohla ...... rozpoznávání psychopatie, vady, která přináší světu od doby celého lidstva jen problémy. AI by mohla vyšetřovat uplně každého jedince a co potom s nimi?..... domyslete si každej.
Není cena Patreonu nějak vyšší?!
Pamatuji si, jak jsem kupoval za 200 Kč
Přispěl bych myšlenkou, že zmiňovaní "gatekeepři" budou důležití i nadále. Na příkladu zdravotnictví a vydávání léků (příp. rozhodnutí o operaci apod.), dokud AI neuvidí lidem do hlavy, vždy bude potřeba lidský faktor, který rozhodne, zda ten člověk nechce třeba nebezpečných léků zneužít apod. Notáři budou zjišťovat, zda právní jednání klienta nemá v podtextu úmysl zneužití práva apod... TLDR: není to jen o bránění svého "království", má to společenský smysl.
Pak jen lehká zmínka o tom Marxistickém modelu... To lidé za poslední století nepochopili, že tak hezká idealistická myšlenka, že lidi "budou mít všechno" a "nebudou nic potřebovat" jde naprosto proti lidské přirozenosti? Lidé byli, jsou a budou nenažraní kreténi, deal with it Marx. (:
Na to se dívat nemusím, to vím. Petra neohrozí.
Částečně by mohlo AI nahradit mou práci (prodejce tarifů, internetu do domácnosti a tv nabídky) protože tam fakt stačí si vydefinovat potřeby a na to napárovat nabídku. Tak se moc nehraje s přidanou hodnotou nebo jiným ohodnocením.
lidi si vždycky najdou něco nového za co by utráceli extra peníze :D třeba až budeme jako v cyberpunku 2077 tak si pujdeme za milion koupit bionickou ruku :D nebo jen tak haptiku do těla :D
A misto dovoleny si koupime novy modul do nasi virtualni reality a uzijeme si ji v klidu domova :D
Opat zaujmave video. Dufam, ze nie som jedina kto ked pucul "para" preblesklo mu v hlave "Metr Para" 😅
Moc děkuji za výborné informace a videjko 🥇👌🌈👍💚🍀👑
vysokoškolák z USA....radši jakéhokoli studovaného z jiného státu...
AI/roboti zajistí základní potřeby lidi? Robot uvaří jídlo z surovin ktere sklidi na zahradce ? Pak umyje hrnce a kuchyní/vyrobnu. Opravi/vymění spotřebič v té výrobně. Bude v ní neustále čisto a bude bez hlodavců. Nikdy nedojde k poruše či nehodě ani výpadku vyroby ani v zásobování ani u energii. Tak určitě.
To proč AI zcela nenahradí "gatekeepery," jak o nich Petr Mára hovoří ve videu, není dle mého názoru ani tak problém technologický či problém jejich "monopolniho" postavení, nýbrž problém zejména v eticko-pravni rovině, a sice míry zodpovědnosti jejich práce. Těžko bude AI nositelem trestnepravni zodpovědnosti. A pokud by za ní zodpovidali její vývojáři, bude nakonec její pouziti mnohonásobně dražší, vzhledem k patrne nutnosti platit "malpractice insurance."
Trosku sa obavam masoveho prichodu AI z dovodu toho,ze uz dnes staci napr upravit nejaku fotku celkom amaterskym sposobom a technicky zdatnejsi ludia tu upravu uvidia na prvy pohlad,ale nemalej casti konzumentov uz nik nevysvetli ,ze ta fotka bola upravena a beru to ako fakt.Ak AI dokaze na zaklade fotky rozpohybovat tak uveritelne video,ze to uz ani zdatnejsi nerozpoznaju,tak menej zdatnejsi uz budu uplne zblbnuty.Vsak vieme co sa dnes deje na socialnych sietach kde sa zdrziava masa a aky bordel to s ich zivotmi spravilo.
Proste umelej inteligencii bude chybat zakladna ludska vlastnost a tou je nejaky druh moralky.Co sa od nej bude ziadat,tak to spravi .Jedine ze by to velke spolocnosti ocesali ale vsak vieme ako funguje napr Facebook a sirenie HOAXOV a klamstiev.Nikto s tym nic nespravi,lebo ide o zisk.A ak by to aj nejako obmedzili,tak nemala cast ludi bude hovorit o digitalnom totalizme.
No kazdopadne snad to nejak dopadne ,ale je pocitam s tym ze ak na zaklade AI sa ludom v X veciach zmeni a zjednodusi zivot,tak v X veciach im to bude skodit.Dokonca si viem predstavit,ze pride doba ze ludia sa budu snazit vymazat kazdy fotku ci video co kedy na net zavesili a sukromie zacne byt vec nedocenitelna.Vsak kto by sa chcel divat na nete na video ci fotku seba ci niekoho z rodiny ako ho nejaky neprajnik zosmiesnil ci dal jeho tvar z fotky napr do porna.A to nehovorim o detoch.
AI práci vezme malému procentu lidí, není politicky průchozí, aby to byla velká masa. Odtud příjdou regulace né ze strany gatekeepers.
Už teď existuje zaručený příjem i když se mu říká všelijak a čím víc lidí na něm bude tím většími daněmi je zbytek musí podporovat. Navíc ti lidé trpí depresemi z nepotřebnosti a touhou se z toho vymanit, takže hrozí kriminalita. Proto je regulacemi zajišťováno, aby většina měla práci i když vlastně zbytečnou a lehce nahraditelnou.
Preco by AI nemohla analyzovat potreby ludi a sama navrhla produkt, vyrobila a predala/darovala? Clovek bude len spotrebovavat. Daleka buducnost, ale mozna.
Myslím si že hierarchia bude stanovená na základe genetického inžinierstva. To bude biznis budúcnosti. Budú nové ľudské rasy, vyšší silnejší a múdrejší ľudia. Budeme sa rozdeľovať do kást ako v Indii. A budeme mať každý iné právomoci.
Auta jsou levnější 😂😂😂
Čtu tady dost příspěvků o nabývání řemeslné ruční práce na hodnotě, ale nebude to tak, že pokud AI vezme větší skupině lidí práci, tak se ti lidé někam přelijou? A pokud nevznikne dostatek substitutů v duševní práci, kde by se uplatnili, tak se např. přelijou do nějakého výdělečného řemeslného oboru, vznikne tam větší konkurence a tím pádem si už nebude řemeslník moci účtovat to, co si účtuje teď? Podle mě to zasáhne všechny obory i ty, kterých se to přímo netýká...
presne
Zatím to vypadá, že AI připraví o práci jen vývojáře AI 😂
Co je kapitalismus ? Když nebudeme brát to že to je pro někoho sprosté slovo, tak jde o svobodnou výměnu služeb a produktů... To je něco přirozeného. Hierarchie je u všech primátů a sociálních druhů také přirozená. Vesmír je docela velké hřiště, takže bych se nebál, že AI nám sebere touhu tvořit směňovat a dobývat. Navíc tato AI je stále pořád "vychytaný algoritmus (?)" jež si hraje na vydefinovaném hřišti. Není to "organický systém" jež je evolucí hnaný (přesto že se umí učit) a obsáhne rozličné hrací pole světa jako to umí člověk. Takovou všeobecnou AI se snaží vytvořit třeba Tomáš Mikolov. Evoluce je hnána cukrem a bičem/utrpením a odměnou (např: hladovím-utrpení a nažeru se - rozkoš). Život na bázi uhlíku touží po akumulované energii, což je jídlo. AI pokud bude motivována touhou po energii, tak se bojím :D Do takovéto organicky bující AI by pak stejně nešly zapsat asimovovy zákony robotiky (což je asi od základu blbost), takže si bude dělat co zrovna ve své fázi vývoje bude uznávat za vhodné. Mno, nejspíš pak skončíme v zoo s dalšími primáty a budeme mít konečně zase toho Boha a rajskou zahradu totality.
Na první 2 minuty nejde říct nic jiného než - The world is a Vampire
Myslím si že aj keď ceny nepôjdu dole aj tak ľudia o prácu prídu. Myslím že dokonca aj právnické služby, doktori a iný odborníci. To čo bude naozaj ocenené je zdravotná starostlivosť, rekreácia a sexuálne služby a všetko čo si vyžaduje ľudský kontakt
AI pomáhá tvořit umělá falešná videa, která mohou přinášet zisky, fotky na instagram krásných žen, zisky a tak dále.
Samozřejmě to snižuje důvěryhodnost toho co vidíme. Auta jsou levnější? To žiješ asi v jiném Matrixu než já.
Projekt Venus se blíží, moje děti se možná dožijí 🖤
Je hezký koukat na VŠ, ale co takhle na instalater, elektrikář atd. Tam jsou miliony.
AI je zatím taková kvalitnější PC textová hra. Nic víc. Je s tím legrace. Na některé otázky a téma vygeneruje zajímavé odpovědi, ale to je tak vše. Takovej zábavnější google. Dal jsem AI otázku ohledně regionální kapely a jejich členů. Ptal jsem se na informace běžně dohledatelné na internetu. AI mi odpovídal úplně mimo mísu. Když jsem ho konfrontoval se správnými informacemi (i prostřednictvím internetových odkazů) tak mi odpověděl, že mi děkuje a že to co jsem mu napsal je pravda. Zeptal jsem se ho zda si to bude pamatovat když se ho na tu samou otázku zeptá někdy jindy někdo jinej. No druhej den už si nepamatoval vůbec nic.....:))))
Ani se nedivím, když vezmu jakou to má cca strukturu podle článku od Wolframalfa 😂
Tak podobny princip byl ve Star Treku - penize neexistovali a lidi se jenom zdokonalovali ve svem oboru.
V klidu, ten tekoucí záchod žádné AI neopraví hodně dlouho... A ten poteče i tomu s razítek a tím razítkem ho určitě nezastaví... 😄 Nejvíc peněz mají řemeslníci, když nepočítáme spekulanty....
A co kdyz zacne hodne lidi najednou opravovat tekouci zachody, protoze prisli diky AI o praci ? Najednou i ty remeslnici, ktere maji hodne penez budou mit velkou konkurenci a budou muset s cenou dolu :). AI ovlivni jenom vsechny at uz primo ci neprimo...
Myslim, že lidský faktor bude v prodeji pouze v rámci marketingu. Ale AI už teď dokáže sestrojit neexistující ženskou, nad kterou každej slintá a vypadá jako reálná osoba. Takže dokáže jednoduše navrhnou design a dokáže navrhnout i jaké komponenty například použít pro složení PC. Člověku zůstává pouze marketing, a ten, jelikož si AI umí vytvořit jakoukoliv kulisu a opět to vypadá reálně časem bude dělat taky. :D
Zlaté stránky doma pořád máme a táta (84 let) je odmítá vyhodit. 😀
Nechceš natočit video proč státy zakazují TikTok a jak nás reálné ohrožuje díky
Např. junior developery anebo developery to už možná nahradit dokáže, zůstanou pouze gate-keepři, tzn. programátoři senioři. Takže ubyde velké množství juniorních pozic a budou kladeny obrovské požadavky, abyste dokázali, že umíte něco víc než obyčejný člověk s Chatem GPT.
Nebo budou chtít juniora se znalostmi chatgpt 😆
To je cesta do pekla, protože systém hotové seniory neprodukuje....neochota imvestovat do nových lidí a nějakou dobu je "živit" bez přidané hodnoty je sice správnou ekonomickou úvahou pro firmu, ale ne společnosti jako celku. Spoléhat na jednu jedinou technologii a zbavit se lidí je snad ještě horší. Navíc, méně developerů, méně manažerů. Méně lidí, větší závislost na jejich dostupnosti.....nevím, snažím se vzít v úvahu všechny možnosti, ale masivní nasazení AI jako zaměstnanců mi nepřijde rozumné, byť by v dalších iteracích dosahovala lidských kvalit. Ano, živím se hlavou, třeba ze mě taky mluví strach, nebo proslulý AI denial, ale zase ze zkušenosti vím, že automatizovat všechno za každou cenu taky není dobrá cesta. Tyhle přerody mají jít postupně. Na průmyslovou výrobu jsme se taky adaptoval a z mé osobní zkušenosti, máme větší efektivitu a máme obrovské možnosti co si koupit či objednat, ale taky zoufale chybí lidi v údržbě těch automatizovaných strojů, mechanici, elektronici, programátoři. Jen můj názor :)
Trh práce se určitě přetranformuje, místo toho aby firma nabrala 5 programátorů, tak nebere 3 kteří nějakou AI využívaj. Za několik let bude mít každej nějakýho svýho AI asistenta kterýho se bude ptát místo toho aby se brodil odkazama na googlu, s trochou nadsázky jako Jarvis co měl Tony Start 😄
hmm ja tak nejak nevím...proč by se měl člověk na silu potit 8 až 12 hodin které může člověk strávit smysluplněji (pro sebe) někde kde nechce být
když to zvládne robot?....celý ten systém peněz na silu drž razítko když vlastně nemusíš a vše může být čistě teoreticky zadarmo a člověk prostě může nepracovat a stejně bude práce odvedena v čem je jako problém?
🤣 to jako proč máš dvoje hodinky? to už je úlet🤪😂
Stejný graf by se dal za pár minut udělat z dat EUROSTATu nebo ČSÚ, škoda využívat data pouze z USA
Prakticky mi to pripomina Star Trek society light.. sice nemame syntetizatory, ktery udelaj hned o co si rekneme, ale prakticky ta mega automatizace by to mela zvladnout taky jen za delsi dobu.
Dle mého názoru, s tím jak se AI vyvíjí a myslím si, že se bude schopno i samo učit, ale rychlejším tempem, tak nejvíc zranitelní budou lidé, kteří dělají běžnou práci a nemají VŠ vzdělání. Např. prodavači, úředníci (zde si myslím, že to lidi nahradí jako první). A v tom počtu, kolik lidí v tomhle sektoru pracuje, se nejedná o malé procento a nemám vůbec představu, kde by tito lidé mohli být uplatněni. Třeba již dnes v obchodě se tlačí na samoobslužné pokladny a jde vidět, že běžné mizí. A to je dle mého názoru jen začátek.
Úradníci majú VŠ vzdelanie
Kdo si všiml, že má Petr dvoje hodinky?
Jedny SMART a druhý ANALOG.
Podobně to vidím s AI.
Budeme ji využívat, ale stále si zachováme svoje ego, zvyky, návyky a zlozvyky.
Metr Párna ,aneb proč se kancle boja o svoje pozice 😂 OMEGALUL
Já osobně sem skeptický ohledně AI, kvůli omezování svobody jednotlivce. Podívejme se na Čínu a její social credit system.. To je podle mě to co nás bude v budoucnosti sužovat a k čemu AI přispěje. Kdy právě se zbavíme lidskosti, co se týče zákonů a našich činů. Vlastně bych si troufl říct, že automatizace systému z nás udělá taky jen AI, kdy budou jasně daná pravidla, jasně vymáhaná a právě odlišnost a jiný názor bude trestáno. To me, future feels like inprisonment, but without the visible bars, we could touch. In my opinion, its a step away from human nature.
Z tohoto videa zní "povinný" technooptimismus, a to bohužel i za cenu nesmyslných argumentů.
Taky tak pro jistotu chodím po Brně 😍💯😉🤝🇨🇿👍💪👌🌞🍺🍻🦉🦅🌳🌲🍀🍼☕🥛🍇🫐🍋🧄🧅🌶️🍓🍐🍏🍎🍫🍹🍯🍽️🍲😊😂❤🔥☀️🌈⛱️✨🎭🃏📸🎥🎬📱🔊🎤🎧🎶🧢🧬🗿💡🕶️Ilona anolI ávošemilK Šamanka ♎ Zdravím Vás 🙂😆😎👻😈😻😹💌❤️🔥
Základní ekonomické pravidlo tj prodat co nejméně výrobku za co největší cenu? Musí přijít Markétská, mebo AI aby nám řekla, co má v životě cenu?
Dát věci hodnotu, respektive vyvolat touhu či potřebu už dnes naplno řeší UI co za pár let. Z Markétská zbude tester ve skeneru.
Nějaký příklad něčeho co má hodnotu a vymyslela to komplet AI?
Vubec nevim, proč bych mel preferovat lidskou zdravotni sestru pred krasnou, mnohem vice empatickou, artificial zdravotni sestrou. To si stale snad jeste myslime, ze ai nebude simulovat pocity? C'mon.
Vzdělání ve spojených státech nestojí víc a víc, diplom stojí.
jakej názor v tomhle tématu máš na architekty? zmizne nám práce, nebo AI to nezvládne udělat perfektně? mam strach, že to zvládně ještě líp, než my
Podle mě se stane exkluzivnější co se týče tvoření veřejného prostoru a přesune se více do interiérů. Jak říkal Petr, kde je lidský kontakt, tak to bude jen zvýhodňovat. Co bych si myslel, tak že by AI mohlo nahradit urbanistickou část, nebo ji přetvořit do podoby jako můžeme vidět v Nizozemsku a tak se zbavit výmyslů jednotlivých architektů s potřebou se odlišit u každé věci jenž tvoří. Takže část rozhodně vezme, ale naopak bych řekl, že se stanou více cenné odvětví interiérů, tvoření větších konceptů a nějaké chození kupředu.
Vydel jsem na midjourney plány domu, ale jen z vrchu, ale zase to pořád jen napodobuje to co už to vidělo, a nemyslím si že jsme ve fázi kdy to bylo schopné zkonstruovat dům. Ale včera jsem poprosil chat gpt at popíše obvod multivibrator, pak jsem ho poprosil o seznam součástek a seznam zapojení, bezproblemu to zvladl
Prostě to budete používat jako nástroj stejná tam bude muset že začátku být nějaká kontrola. Bude to rychlejší a vy budete míč víc času na konzultaci se zákazníkem a nebude tak náročné dělat jakýkoliv změny.
Dobrého učitele nenahradíš.
auta su lacnejšie??? to kde?
To stejné auto pokud není veterán teda klesá na ceně s časem
Si to porovnejte v čase s průměrným platem...
Nové auto čo stalo 90.000 pred 15 rokmi tak pred 10 rokmi novy model toho isteho 105.000 a dnes 135.000 . Takze bud si nerozumieme ale je to naopak . Menim kazdych 5 rokov tu istu znacku ten isty velkostny typ a model .
@@marekpavlovic7666 A kolik byl průměrný plat 15 let na zpět a kolik je dnes? Chápejte, že to že věci v čase zdražují, neznamená, že si jich průměrně člověk nemůže dovolit víc, protože samozřejmě stoupají i mzdy a vždy záleží na tom co stoupá rychleji.
Na 12. minutě jsem si vybavil Demolution man 😀...
Sledujem ťa dlho a názory máš fajn ale tu musím nesúhlasiť. Jednoducho o prácu príde veľa ľudí. Nemôže byť každý notár alebo doktor. Povedzme si to na rovinu bez mazania medu okolo úst. To je akoby rada, že "nebojte sa ľudia" 20% z vás sa bude mať dobre a budú mať prácu.
Ale 80% zle.... stredná vrstva bude chudobnieť a bude sa zväčšovať priepasť medzi chudobou a bohatými. A to je celá pointa. Všetky grafy a štúdie k tomu smerujú. Už teraz vidíme ako sa doba veľmi mení, hlavne v Amerike vidíme ten extrém na uliciach. Jasné, že šikovní a kreatívní budú mať prácu ale stále to smeruje jedným smerom = 20% vs 80% a časom možno horšie.
NESKUTECNE CHYTREJ FRAJER
ale preci AI je uz kreativni, nahradi i kreativitu cloveka
Záleží jak definujete kreativitu.
Nebo se film HER stane skutečnosti
Odhadnout jak bude svět vypadat je podle mého názoru nereálné, protože si ani neumíme představit ty možnosti které se nám otevřou jakmile začneme AI využívat. Mě se jako nejpravděpodobnější jeví společnost kde mezi sebou skupinky profesionálů obchodují různé typy služeb, stát přestane existovat, jenom se domluvíme na pravidlech a nebo tu bude skupinka co bude udržovat pořádek.
Auta nejsou levnější🙈
Star Trek
Souhlasím velmi s marxistickým pohledem, samotnému se mi rodí v hlavě podobná myšlenka.
SPT Telecom, modrozeleny text na zlutem pozadi
Môže AI nahradiť demokraciu?
Minimálně v ČR by to byla revoluce, nicméně raději bych počkal, až si to začne ověřovat fakta apod., Zatím nedokáže pochopit kontext
V českém parlamentu rozhodně 😅😂😢
Až mi někdo bude chtít prodat AI co umí investice tak budu přemýšlet jestli peníze neztratí hodnotu.. jinak údržba těch robotů bude potřeba jestli nebude nějakej opravovací robot jako ve Star Wars 🙄
Chtel bych se Petra zeptat, jestli uz zije v tom metaverzu ve forme avatara a jestli uz ma ten neuralink :-) Ja jenom aby tahle vize s touhle AI nedopadla uplne stejne :-) Ver tomu, nestane se vubec nic :-)
Ver tomu, ze se stane hodne a lidi kteri to berou na lehkou vahu nebo to vubec nesleduji tak zaplacou :). Metaverze je kravina, ale to o co se snazi neuralink je revolucni a AI bude novy standard v kazdem odvetvi.
Zlatá stránka jste vy jmenovalo se to telefonní seznam . Zlaté stránky to dostalo na pár let do názvu u Telecom . Telefonní seznamy existují doslova od doby co existují telefony . Já mám pocit že ta vaše digitální generace tvůrců obsahu už má v hlavách totálně vymleto.
můj názor je že například máme firmu na brejle třeba v ním je 100 zaměstnanců z toho 1 šéf 9 manažerů 20 návrhářů 10 uklízeček a 60 lidí co to vyrábí a když těch 60 lidí nahradíme robotama tak co oni můžou dělat třeba muže byt 10 opravářů těch robotu ale ten zbytek už nemá práci žádnou a to je ten problém
Zbytek pujde na pracak a to se zaplati z penez co vydela tech 10 opravaru robotu.
chlape, co tam podprahovka tam? Nahoře na té zdi máš boty, ty člověka zaujmou trošku a pak níže je bota s fajfkou...