Nie do końca rozumiem pytanie. Czy mówimy o sytuacji o której mowa w filmiku, tzn. kiedy transakcja w ogóle nie doszła do skutku? Jeśli tak to korzystniejsze/prostsze dla podatnika jest anulowanie faktury niż wystawianie faktury korygującej. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku gdy wystawimy fakturę korygującą zmniejszającą to VAT należny możemy obniżyć dopiero wówczas gdy mamy akceptację nabywcy (art. 29a ust.13 i 14 ust.o VAT). W sytuacji kiedy transakcja nie doszła do skutku, nabywca może nie przyjąć faktury i faktury korygującej więc anulowanie faktury jest ratunkiem w tej sytuacji. Jeśli natomiast pytanie związane jest ogólnie za fakturami korygującymi to proszę o cierpliwość. W jednym z kolejnych odcinków będę omawiać różne ciekawe przypadki. Pozdrawiam serdecznie :)
Mam pytanie czy można fakturę skorygować ďo zera i wystawić nowa?
Nie do końca rozumiem pytanie. Czy mówimy o sytuacji o której mowa w filmiku, tzn. kiedy transakcja w ogóle nie doszła do skutku? Jeśli tak to korzystniejsze/prostsze dla podatnika jest anulowanie faktury niż wystawianie faktury korygującej. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku gdy wystawimy fakturę korygującą zmniejszającą to VAT należny możemy obniżyć dopiero wówczas gdy mamy akceptację nabywcy (art. 29a ust.13 i 14 ust.o VAT). W sytuacji kiedy transakcja nie doszła do skutku, nabywca może nie przyjąć faktury i faktury korygującej więc anulowanie faktury jest ratunkiem w tej sytuacji.
Jeśli natomiast pytanie związane jest ogólnie za fakturami korygującymi to proszę o cierpliwość. W jednym z kolejnych odcinków będę omawiać różne ciekawe przypadki.
Pozdrawiam serdecznie :)