2025 - co nas czeka i na czym można zarobić?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 янв 2025

Комментарии • 14

  • @Pazzak13
    @Pazzak13 12 дней назад

    Ten film calkiem spoko😊

  • @r4morg
    @r4morg 18 дней назад +3

    Dobry materiał zgadzam się z tym co mówisz. Działaj dalej z kolejnymi odcinkami kursu Pythona, czekam z niecierpliwością na kolejny :)

  • @RobieMVPAplikacjeKarolBocian
    @RobieMVPAplikacjeKarolBocian 17 дней назад +2

    💡 Sztuczna inteligencja w codzienności
    📈 Inwestycje w zieloną energię
    🌐 Rozwój metawersum i VR
    🚀 Turystyka kosmiczna na horyzoncie
    💼 Gig economy w nowym wymiarze

  • @jakubwawrzynski-p4v
    @jakubwawrzynski-p4v 16 дней назад

    Istotnie wszędzie słychać, że AI zastąpi ludzi lub pozbawi ich pracy, ale warto zwrócić uwagę na inne wynalazki - przykładowa koparka owszem zastępuje osoby kopiące dół łopatą, ale ktoś musiał ją zbudować, zaprojektować, serwisować, tankować, sterować itd. I w zasadzie tak jest z każdym wynalazkiem na dużą skalę, zabiera miesca pracy, jednocześnie tworząc nowe - pośrednio i bezpośrednio. Dlatego zdecydowanie zgodzę się z tym co powiedziałeś i twoją perspektywą na 2025 rok.

  • @jacekkoryncki6188
    @jacekkoryncki6188 14 дней назад

    ale pythona do czego do tworzenia AI?

  • @krystian4911
    @krystian4911 18 дней назад

    Słyszałeś że Huawei też tworzy swoje LLM? Nazywają się PanGu i Cellia. Mają się skupiać na zastosowaniach przemysłowych.

  • @MrZiemwit
    @MrZiemwit 17 дней назад

    jaka znowu przestrzen na robienie pieniedzy, absolutnie wszystko juz bylo, mozna jedynie cos dla rzadzacych zmieniac jak zmieniaja przepisy a tak to juz nie ma co programowac za te powazne pieniadze, nie zrobie sam czy w zespole nic co chwyci bez milionow na reklame, nie zarobie wiecej niz byle budowlaniec

    • @SamurajProgramowania
      @SamurajProgramowania  17 дней назад +1

      Pod koniec XIX wieku mówiono że fizyka się skończyła i nie ma przestrzeni na nowe odkrycia :) Rozumiem sceptycyzm, ale właśnie model który opisałeś jest modelem 2010 > 2024. Oczywiscie nadal dotyczy on wielu obszarów, ale o ile One Man Army wcześniej mógł co najwyżej być freelancerem robiącym stronki za 1k zł, tak dziś dzięki automatyzacji i generatywnej AI ma mnóstwo możliwości. Ja zachęcam do poszukiwać i nawet jeśli na pierwszy rzut oka masz opory (słusznie!) to warto się rozejrzeć i pomyślec o okazjach.

  • @krystian4911
    @krystian4911 18 дней назад

    Teraz już są dwa LLM I moim zdaniem Gemini jest lepsze niż chatgpt.

    • @iirekm
      @iirekm 15 дней назад

      Tylko co z tego jak (tak jak było wspomniane w filmie) obydwa są nadal głupiutkie - np biorąc pod uwagę programowanie: co prawda tworzą, ale najczęściej wątpliwej jakości kod na poziomie słabego juniora, w przeciwieństwie do juniora wymagają masę irytującego tłumaczenia co chcesz zrobić (tzw prompt engineering) bo nie są zawsze w stanie się domyślić z kontekstu, i do tego (w przeciwieństwie do juniora) często zmyślają niestworzone rzeczy (halucynacje). Na przykład nie raz pytałem ChatGPT czy Gemini o coś w stylu "za pomocą jakiej biblioteki w Javie czy Pythonie mogę zrobić to, to, to, to mi podawał nazwę biblioteki a nawet kawałki kodu jak coś w niej zrobić, tylko po pogooglowaniu okazywało się że... takiej biblioteki nie ma!
      Warto korzystać z tych narzędzi, już teraz dobrze zastępują one młodszych specjalistów, ale specjalistów i starszych specjalistów jeszcze przez długie lata nie zastąpią.
      Na ten moment AI to nie tyle rewolucja co raczej hajp, przypominający gorączkę złota, kiedy to najwięcej zarabiali nie poszukiwacze złota, ale sprzedawcy łopat i kilofów (czyli tutaj: OpenAI, Google, NVidia, Microsoft, twórcy masy szkoleń "zbuduj dochodowy 1-osobowy biznes w tydzień wyłącznie za pomocą AI").