Jeżeli ciągniesz jakiś przedmiot (na przykład za przywiązaną do niego linę) to widzisz co masz przed sobą. Wiesz ile masz jeszcze miejsca i jak nie spowodować zatoru. Kiedy zaczynasz pchać duży przedmiot to przed sobą masz tylko ten obiekt (w naszym przypadku zadanie). Skupiasz się tylko na nim i tym, żeby iść przed siebie. W kontekście procesowania zadań na tablicy kanbanowej chodzi o patrzenie na nią z prawej strony do lewej i zajmowanie się pierwszym zadaniem, z którym można coś zrobić. Najpierw sprawdzamy co można przetestować, potem gdzie zrobić code review, a następnie co developować. Dzięki temu wszystkie zadania są sprawnie procesowane i tablica jest zawsze aktualna. Jeżeli będziemy patrzeć od lewej do prawej to zawsze wszyscy będą sie skupiać najpierw na developowaniu, potem na code review i następnie na testowaniu. Może to doprowadzić do sytuacji, że gdzieś w naszym systemie będzie pojawiał się zator i zeby się go pozbyć trzeba będzie procesować większe ilości zadań w tym samym momencie.
Co oznacza przeciąganie zadań, a nie ich przepychanie? Mógłbyś rozwinąć? Bo dla mnie to jest to samo w sumie.
Jeżeli ciągniesz jakiś przedmiot (na przykład za przywiązaną do niego linę) to widzisz co masz przed sobą. Wiesz ile masz jeszcze miejsca i jak nie spowodować zatoru.
Kiedy zaczynasz pchać duży przedmiot to przed sobą masz tylko ten obiekt (w naszym przypadku zadanie). Skupiasz się tylko na nim i tym, żeby iść przed siebie.
W kontekście procesowania zadań na tablicy kanbanowej chodzi o patrzenie na nią z prawej strony do lewej i zajmowanie się pierwszym zadaniem, z którym można coś zrobić. Najpierw sprawdzamy co można przetestować, potem gdzie zrobić code review, a następnie co developować. Dzięki temu wszystkie zadania są sprawnie procesowane i tablica jest zawsze aktualna.
Jeżeli będziemy patrzeć od lewej do prawej to zawsze wszyscy będą sie skupiać najpierw na developowaniu, potem na code review i następnie na testowaniu. Może to doprowadzić do sytuacji, że gdzieś w naszym systemie będzie pojawiał się zator i zeby się go pozbyć trzeba będzie procesować większe ilości zadań w tym samym momencie.