Polecam druk śmigieł z ABS'u a potem "kąpiel w oparach acetonu" - czas kąpieli dobrać eksperymentalnie. Tak właśnie robiłem z niewielkimi wentylatorkami wyszły bardzo mocne. Pozdrawiam
Drukowanie ramy i kanopki - świetny pomysł(sam drukuje z PET-G ramy do meteora75), ale śmigła to już nie za bardzo(próbowałem i skończyło się tak samo jak na początku tego filmu)
szczerze?.. i tak nieżle myślałem że wgl nie wzbije się w powietrze.. a ze śmigłami coś czułem.. :D ale nie chciałem pisać zanim zobacze! ;d pozatym świetna robota.. wydrukowałeś śmigła - my już nie musimy! ;) co do ramy najlepiej chyba sprawdzi się PETG jest dużo wytrzymalsze niż zwykły PLA w typowym "miejscowym udeżeniu" PLA pęknie w pierwszym crashu, PETG powinno wytrzymać wielokrotnie więcej, jeszcze można sprobować z nylonu? może jaskrawo zielona żyłka do kosy? ;D .. nie podpowiadam, nie sugeruje.. ale chętnie bym zobaczył ;) pozdro!, świetny filmik.
Panie Przemku, pan przechodzi dokładnie te same etapy ewolucji hobbystycznej co ja, dokładnie krok za mną Jak na to patrzę to coraz częściej mam wrażenie że wiem co będzie w następnych odcinkach XDD
@@atzod Ale ja chciałem popatrzeć na sekcję "drony, którymi latam i polecam" np. link do Happymodel Cine8 DIY KIT, GepRC CineLog30 HD. Drukarkę mam ender 3 pro i jestem z niej od paru lat zadowolony :)
W pierwszej próbie śmigła miały orientację na zewnątrz, w drugiej do wewnątrz. Celowo? A może przez to się za pierwszym razem spektakularnie rozsypały?
Czy takie próby "na podwórku" wymagają zrobienia Check-in w DroneRadar? Co jak ktoś chce przetestować zakup kolejnego drona np. tak "od ręki" na podwórku i nie ma tel. Pod ręką np. na wysokość lotu testowego 5m?
@@atzod tak zapytałem, bo wiem że przepisy nakazują nawet gdy tylko chcemy włączyć drona. Podobno DJI ma algorytmy w systemie każdego drona, które zaraz po włączeniu zgrywają się z czujnikami i nakładają na mapę lotnicza danego kraju prawda to?
Śmigła Przemo to dla drukarki spore wyzwanie:) Przynajmniej dla EDM. Myślę że na żywicznej wyszło by zdecydowanie lepiej, inna technologia:) Śmigło niestety to nieregularny kształt, kąt natarcia itd. Nawet zamodelowanie śmigła to też spore wyzwanie-tutaj modelowanie bryłowe już raczej nie wystarczy, potrzeba znajomości modelowania powierzchniowego. Pozostają jeszcze kwestie obliczeń wytrzymałościowych 😎
Na SLA wyszłoby dokładniej ale nie aż tak lepiej. Wydruk SLA dalej jest klejony warstwa po warstwie więc wszytko co pracuje przy wysokim obciążeniu będzie się łamać. Niestety do takich elementów jak śmigła jedynym sensownym urządzeniem jest wtryskarka. Natomiast do innych popierdółek typu obudowy czy nawet ramy drukarka jest idealna.
@@kesom1385 To prawda. Wydaje mi się jednak że tutaj brak wyważenia śmigieł miał duży wpływ na niezbyt długi czas pracy 😁 prawdopodobnie siła odśrodkowa miała tutaj spory udział w zniszczeniu. Tak jak napisałeś, Tylko wtryskarka zapewni powtarzalność i dokładność wymiarowo-ksztaltowa. Skład materiału zapewne też jest inny. Wirniki w śmigłowcach są wykonane z szeroko pojętych kompozytów. Śmigła w tym racerze z drukarki były zbyt łamliwe, widać że oryginalne są sprężyste i plastyczne.
@@rsorez329 W przypadku źle wyważonych śmigieł najbardziej w tyłek dostają dzwonki od silników. W dodatku cały copter wpada w wibracje i jest bardzo niestabilny w locie. Próbowałem drukować różne rzeczy do silników czy urządzeń np. dremela i zawsze kończyło się w ten sposób. Takie sprzęgło czy przeniesienie napędu przy większych prędkościach zawsze rozwarstwiało się lub rozrywało. Odlew pomimo tego, że był czasem bardziej kruchy to jednak wytrzymywał przeciążenia.
Witam wydrukowałem ramkę zmontowałem wszystko i mam problem z obrotami silnika w bf 3 silniki kręcą się od małych obrotów 4 załącza się dopiero przy większych obrotach, wspomnę jeszcze przy podłączeniu pilota ten silniki zaczął się przypalać po uzbrojeniu
Jedno nie ma związku z drugim. Jak się silnik przypala, to trzeba go wymienić. Gorzej jeśli to esc pali silnik, ale to z reguły widać, że coś jest nie tak z esc. Popalone lub brakujące elemeny, niechlujne lutowanie. Takie tam
Należałoby zrobić to tak jak w żelbecie - zbrojenie górą, zbrojenie dołem. Wprowadzenie drutów w płaszczyźnie środkowej (tzw. obojętnej) nie pomoże wiele. Wydaje mi się, że to się nie powiedzie (rozwarstwi się w pracy). Może lepiej po wydrukowaniu przykleić jakimś super-klejem (żywicą) maty karbonowe na spodzie i na górnej powierzchni (tylko czy to ma jeszcze sens???). Tak w ogóle należało by to wydrukować z nylonu z dodatkiem włókien karbonu. Samo dodanie karbonu do filamentu nie poprawia (albo niewiele poprawia) wytrzymałość na rozciąganie wydrukowanych elementów, a co za tym idzie wytrzymałości na zginanie też nie poprawia. Za to bardzo zwiększa sztywność i ogranicza skurcz podczas drukowania. Zresztą mam wątpliwości czy do filamentów dodawane są włókna (włókienka), kojarzy mi się, że któryś producent filamentu uczciwie napisał o proszku grafitowym. Natomiast nylon pozwala na wytworzenie bardzo wytrzymałych elementów, ale czysty jest elastyczny. Z dodatkiem karbonu robi się bardzo mocny i bardzo sztywny. W jednym dronie przerabiałem sobie podwozie na składane na częściach od Tarota. Wydrukowałem redukcję z rurek (nawiasem mówiąc karbonowych) z fi 16 na fi 10 (ten dron NovaX 350 takie cieniutkie ma płozy). Redukcja, czyli element cienkościenny, a wyszedł niezniszczalny. Wydrukowałem raz i do dziś jest cały. Na śmigła wypróbował bym czysty nylon albo wzmacniany włóknem szklanym. Ten drugi testowałem (w chińskiej wersji), wydruki są wytrzymałe ale nadal elastyczne - giętkie. Może więc taka nieśmiała propozycja powtóreczki odcinka???
dobór odpowiedniego materiału to podstawa niestety ogrom różnych filamentów i różnorodność nie ułatwiają wyboru! trzeba testować i praktykować.. rok dwa .. itd.
Witam. Mam taką myśl że zarówno Ty jak i jeszcze sporo ludzi ma rozbitego Dji Spark . Może spróbował byś oczywiście testowo wsadzić Sparka do jakiejś ramy z wydruku 3D. Pozdrawiam i oczywiście 👍
@@atzod ekran zgasł w momencie, możliwe że płyta główna, czekam na werdykt znajomego, który zna się coś tam na serwisie, najgorsze, że nigdzie w PL nie widzę tej plytki dostępnej :(
Drona na drukarce 3D zrobiłem 5 lat temu :) jedynie elektronika i skrzydła nie były drukowane :) a był nim ZMR250 pełen projekt i druk był mojego autorstwa.
Widzę Obsidiana, troche ma alceleracje skopane fabrycznie. Przyda sie też nocuta nowy wiatrak bo ten uzyty jes głośny. Ale najlepszy z tych 2 poprzednich. Moje akceleracje na kanale.
Tyle przecież przypadków pociętych twarzy i wydłubanych oczu od połamanych śmigieł… A nie czekaj.. pewnie jednak więcej ryzykuję idąc rano pieszo po bułki przez ruchliwe skrzyżowanie. No ale ja lubie życie na krawędzi
Kurde Przemku nie chcę Ci dawać kolejnych pomysłów na wydawanie pieniędzy ale może teraz drukarka SLA i śmigła z jakiejś inżynieryjnej żywicy? :D Bo to ma większą szansę na powodzenie niż z drukarki FDM.
Wczoraj się nad tym zastanawiałem. Problem w tym że miałem przelot z drukarkami UV i strasznie mnie frustrowały. Kiedyś przyjdzie ten dzień, że stanie u mnie duża drukarka sla, ale może jeszcze nie teraz, nie w tym tygodniu ;-)
@@atzod Jakbyś kiedyś robił drugie podejście to odpuść sobie wszystkie żywice standard, eco, water-washable itp. Te nadają się tylko do drukowania figurek. Wszystkie części funkcjonalne lepiej drukować z żywic o mniejszym skurczu i większej wytrzymałości.
Niestety śmigła dronowe maja a dużą prędkość obrotową w stosunku do skoku, zwłaszcza te małe. Za to samolotowe, nawet 4 calowe wychodzą bez większych problemów (przy założeniu, że samolot jest do wolnego (Skalowego) latania, a nie do wyczynów w akrobacji 3d. Jeżeli chodzi o ramę- owszem łamie się łatwiej - tylko jaki jest stosunek ceny do ilości zniszczeń.
Polecam druk śmigieł z ABS'u a potem "kąpiel w oparach acetonu" - czas kąpieli dobrać eksperymentalnie. Tak właśnie robiłem z niewielkimi wentylatorkami wyszły bardzo mocne. Pozdrawiam
Proponuje trzeci kanał na RUclips: A ten znów o drukarkach 3D 😀
Nikt tak nigdy nie powiedział, a "A TEN ZNÓW O DRONACH" powiedziała moja żona jak jej kiedyś jakąś rewelacje znów opowiadałem.
@@atzod Takie z życia wzięte są najlepsze, a nie na siłę wymyślane
A Ten Znów Nie O Dronach :D
filament PLA carbon w moim przekonaniu nadaje tylko carbonowego kolorku dla wydruku. Polecam filamenty typu PETG +CF albo PETG +10CF
Nie mam pojęcia po jakim algorytmie youtube wyświetlił mi twój kanał, ale jedno jest pewne, zostaję tutaj na dłużej! Pozdrawiam :)
PRZEZNACZENIE! :D
a ja to musze powiedzieć, ze kanał ten to mnie się podoba! i fajny taki, i humorystyczny, i ciekawy, a zarazem interesujący :)
5:05 🤣🤣 No to było do przewidzenia.
Prosimy więcej filmów o drukarkach 3D 🙏🏼🔝
Zajebisty rozrywkowy odcinek to mi się podoba kurcze więcej takich eksperymentów.
5:06 w prędkości 0.25 😂😂😂
Jak ja doceniam brak proszenia o lapki, subskrypcje itp. +10 do zajebistosci.
a ja tam nie widzę nic złego by czasem przypomnieć, uważam że każdemu twórcy należy się conajmniej tyle.
A śmigła też szły z PLA z carbonem?
Takie testy to w " kakakasku " trzeba przeprowadzać .BHP :)
Panie zainteresuj sie PA+cf lub pet+cf i odpowiednia orientacja podczas druku beda lepsze efekty
HAhahah 10:58 Dobrze ze okulary miałes :D
Drukowanie ramy i kanopki - świetny pomysł(sam drukuje z PET-G ramy do meteora75), ale śmigła to już nie za bardzo(próbowałem i skończyło się tak samo jak na początku tego filmu)
jak wychodzi z PETG? a próbowałeś z nylonu ?
szczerze?.. i tak nieżle myślałem że wgl nie wzbije się w powietrze.. a ze śmigłami coś czułem.. :D ale nie chciałem pisać zanim zobacze! ;d pozatym świetna robota.. wydrukowałeś śmigła - my już nie musimy! ;) co do ramy najlepiej chyba sprawdzi się PETG jest dużo wytrzymalsze niż zwykły PLA w typowym "miejscowym udeżeniu" PLA pęknie w pierwszym crashu, PETG powinno wytrzymać wielokrotnie więcej, jeszcze można sprobować z nylonu? może jaskrawo zielona żyłka do kosy? ;D .. nie podpowiadam, nie sugeruje.. ale chętnie bym zobaczył ;) pozdro!, świetny filmik.
śmiechłem, dobre!
Jak zwykle ciekawie.
Panie Przemku, pan przechodzi dokładnie te same etapy ewolucji hobbystycznej co ja, dokładnie krok za mną
Jak na to patrzę to coraz częściej mam wrażenie że wiem co będzie w następnych odcinkach XDD
To jak znać przyszłość, rewelacja :D
@@atzod to jest trochę jak taki kamień o którym każdy wie ale i tak musi się potknąć :)
@@mateusztak5857 Jak w tym dowcipie o blondynce. "O! Skórka od banana. Znowu się przewrócę."
Można prosić o uaktualnie linków pod filmem? Dziękuję
Znajdź proszę dostępne drukarki i podeślij, chętnie uaktualnię! Również dziękuję
@@atzod Ale ja chciałem popatrzeć na sekcję "drony, którymi latam i polecam" np. link do Happymodel Cine8 DIY KIT, GepRC CineLog30 HD. Drukarkę mam ender 3 pro i jestem z niej od paru lat zadowolony :)
W pierwszej próbie śmigła miały orientację na zewnątrz, w drugiej do wewnątrz. Celowo? A może przez to się za pierwszym razem spektakularnie rozsypały?
Czy takie próby "na podwórku" wymagają zrobienia Check-in w DroneRadar?
Co jak ktoś chce przetestować zakup kolejnego drona np. tak "od ręki" na podwórku i nie ma tel. Pod ręką np. na wysokość lotu testowego 5m?
Wymagają.
@@atzod tak zapytałem, bo wiem że przepisy nakazują nawet gdy tylko chcemy włączyć drona. Podobno DJI ma algorytmy w systemie każdego drona, które zaraz po włączeniu zgrywają się z czujnikami i nakładają na mapę lotnicza danego kraju prawda to?
Śmigła Przemo to dla drukarki spore wyzwanie:) Przynajmniej dla EDM. Myślę że na żywicznej wyszło by zdecydowanie lepiej, inna technologia:) Śmigło niestety to nieregularny kształt, kąt natarcia itd. Nawet zamodelowanie śmigła to też spore wyzwanie-tutaj modelowanie bryłowe już raczej nie wystarczy, potrzeba znajomości modelowania powierzchniowego. Pozostają jeszcze kwestie obliczeń wytrzymałościowych 😎
Ja liczyłem się ze spektakularną porażką i ją właśnie otrzymałem :D
@@atzod Lubię Twoje produkcje. Czekam na warsztaty o fotografii krajobrazowej 😁
Na SLA wyszłoby dokładniej ale nie aż tak lepiej. Wydruk SLA dalej jest klejony warstwa po warstwie więc wszytko co pracuje przy wysokim obciążeniu będzie się łamać. Niestety do takich elementów jak śmigła jedynym sensownym urządzeniem jest wtryskarka. Natomiast do innych popierdółek typu obudowy czy nawet ramy drukarka jest idealna.
@@kesom1385 To prawda. Wydaje mi się jednak że tutaj brak wyważenia śmigieł miał duży wpływ na niezbyt długi czas pracy 😁 prawdopodobnie siła odśrodkowa miała tutaj spory udział w zniszczeniu. Tak jak napisałeś, Tylko wtryskarka zapewni powtarzalność i dokładność wymiarowo-ksztaltowa. Skład materiału zapewne też jest inny. Wirniki w śmigłowcach są wykonane z szeroko pojętych kompozytów. Śmigła w tym racerze z drukarki były zbyt łamliwe, widać że oryginalne są sprężyste i plastyczne.
@@rsorez329 W przypadku źle wyważonych śmigieł najbardziej w tyłek dostają dzwonki od silników. W dodatku cały copter wpada w wibracje i jest bardzo niestabilny w locie. Próbowałem drukować różne rzeczy do silników czy urządzeń np. dremela i zawsze kończyło się w ten sposób. Takie sprzęgło czy przeniesienie napędu przy większych prędkościach zawsze rozwarstwiało się lub rozrywało. Odlew pomimo tego, że był czasem bardziej kruchy to jednak wytrzymywał przeciążenia.
nazwa programu, który używany jest w 4:45 ? Proszę o odpowiedź to dla mnie bardzo ważne
Betaflight Configurator
@@atzod dziękuje bardzo serdecznie, jestem wielkim fanem !!
Jakie to ma silniki?
1408 2800kv @ 6s :-)
co sądzisz o nanolongrage v2?
8:58😂🤣👍🏼
dawaj w slow motion jak je rozrywa :D
czy Ty wydrukowales smigla w pla? :D
Krejzol 😁 Zajebista sprawa 💪💪💪
no i super! 👍🤌👌
Kombin..atorek ...👍
Witam wydrukowałem ramkę zmontowałem wszystko i mam problem z obrotami silnika w bf 3 silniki kręcą się od małych obrotów 4 załącza się dopiero przy większych obrotach, wspomnę jeszcze przy podłączeniu pilota ten silniki zaczął się przypalać po uzbrojeniu
Jedno nie ma związku z drugim. Jak się silnik przypala, to trzeba go wymienić. Gorzej jeśli to esc pali silnik, ale to z reguły widać, że coś jest nie tak z esc. Popalone lub brakujące elemeny, niechlujne lutowanie. Takie tam
Cylinder ci się przekrzywia w kilku momentach😁
Następnym razem podczas druku zatrzymaj drukarkę i wmontuj wzmocnienia z drutu w wydruk i dokończ drukowanie. To zdecydowanie wzmocni ramę.
Dobry pomysl! Tak samo moznaby dac takie wzmocnienie w smigla, tez moze wzmocnic ich konstrukcje
Należałoby zrobić to tak jak w żelbecie - zbrojenie górą, zbrojenie dołem. Wprowadzenie drutów w płaszczyźnie środkowej (tzw. obojętnej) nie pomoże wiele. Wydaje mi się, że to się nie powiedzie (rozwarstwi się w pracy). Może lepiej po wydrukowaniu przykleić jakimś super-klejem (żywicą) maty karbonowe na spodzie i na górnej powierzchni (tylko czy to ma jeszcze sens???). Tak w ogóle należało by to wydrukować z nylonu z dodatkiem włókien karbonu. Samo dodanie karbonu do filamentu nie poprawia (albo niewiele poprawia) wytrzymałość na rozciąganie wydrukowanych elementów, a co za tym idzie wytrzymałości na zginanie też nie poprawia. Za to bardzo zwiększa sztywność i ogranicza skurcz podczas drukowania. Zresztą mam wątpliwości czy do filamentów dodawane są włókna (włókienka), kojarzy mi się, że któryś producent filamentu uczciwie napisał o proszku grafitowym. Natomiast nylon pozwala na wytworzenie bardzo wytrzymałych elementów, ale czysty jest elastyczny. Z dodatkiem karbonu robi się bardzo mocny i bardzo sztywny. W jednym dronie przerabiałem sobie podwozie na składane na częściach od Tarota. Wydrukowałem redukcję z rurek (nawiasem mówiąc karbonowych) z fi 16 na fi 10 (ten dron NovaX 350 takie cieniutkie ma płozy). Redukcja, czyli element cienkościenny, a wyszedł niezniszczalny. Wydrukowałem raz i do dziś jest cały. Na śmigła wypróbował bym czysty nylon albo wzmacniany włóknem szklanym. Ten drugi testowałem (w chińskiej wersji), wydruki są wytrzymałe ale nadal elastyczne - giętkie. Może więc taka nieśmiała propozycja powtóreczki odcinka???
Przemo pytanie z innej beczki. Czy te aluminiowe osłonki silników do GJI Mavic Mini coś dają?
Można zagrzać silniki, ja bym w swoim dronie ich nie założył
Po tytule myślałem że będzie dron na ogniwie 18650. Ale i tak jest fajnie.
Panie Przemysławie!
Bo tam w instrukcji było napisane aby drukować śmigła z TPU :)
HAHA może ciut dłużej by podziałały :)
Pozdro!
dobór odpowiedniego materiału to podstawa niestety ogrom różnych filamentów i różnorodność nie ułatwiają wyboru! trzeba testować i praktykować.. rok dwa .. itd.
dlaczego nakretki smigieł nie sa drukowane ja sie pytam :D
KARYGODNE PRZEOCZENIE :D
Dobrze że nosi na stałe okulary xD
Witam. Mam taką myśl że zarówno Ty jak i jeszcze sporo ludzi ma rozbitego Dji Spark . Może spróbował byś oczywiście testowo wsadzić Sparka do jakiejś ramy z wydruku 3D. Pozdrawiam i oczywiście 👍
Aktualizacja Przemo, ja już swoje Diggro zyebałem xD
Co się stało? U mnie lata jak szatan!
@@atzod ekran zgasł w momencie, możliwe że płyta główna, czekam na werdykt znajomego, który zna się coś tam na serwisie, najgorsze, że nigdzie w PL nie widzę tej plytki dostępnej :(
5:02 - zostawiam sobie żeby tu wracać, na gorsze dni XD
Masz, ściągnij sobie: www.dropbox.com/s/5qg0cieprhzdgo4/dron_z_drukarki_3d_hmm.mp4?dl=0
a miało byc tak pieknie
A gdzie filmik z robienia ładowarki w dronie do Action 2?
Nie ma bo nie wyszlo
Drona na drukarce 3D zrobiłem 5 lat temu :) jedynie elektronika i skrzydła nie były drukowane :) a był nim ZMR250 pełen projekt i druk był mojego autorstwa.
zderzaki w skodzie felicji nigdy nie pękały tam był świetny abs
Przemo a moze wydrukuj śmigła z żywicy w technologii SLA? powinny byc mocniejsze zdecydowanie!
ale on ma 3 drukarki fdm a żadnej sla.
Ale w samym Krakowie jest kilka firm z drukarkami sla i dystrybutorów tych drukarek.
5:07 niebezpiecznie było
Widzę Obsidiana, troche ma alceleracje skopane fabrycznie. Przyda sie też nocuta nowy wiatrak bo ten uzyty jes głośny. Ale najlepszy z tych 2 poprzednich. Moje akceleracje na kanale.
Może śmigła z drukarki na żywicę byłby lepsze ?
Musisz Pan pojechać do NASA 🤣🤣🤣
Proponuję film o antenach fpv.
Część zapowiada się fajny odcinek pozdrawiam
Głupie zwykle są najlepsze... bo są śmieszne ;)
Dobrze ze ci się nic nie stało
A teraz właściwy komentarz :
Hahah a ten znowu coś roz#ebał 😂😂
Jaka piękna katastrofa...
In to the face 🤣🤣🤣🤣
Co jak co ale więcej szczęścia niż rozumu miałeś odpalając to w domu blisko twarzy.
Tyle przecież przypadków pociętych twarzy i wydłubanych oczu od połamanych śmigieł…
A nie czekaj.. pewnie jednak więcej ryzykuję idąc rano pieszo po bułki przez ruchliwe skrzyżowanie. No ale ja lubie życie na krawędzi
Kurde Przemku nie chcę Ci dawać kolejnych pomysłów na wydawanie pieniędzy ale może teraz drukarka SLA i śmigła z jakiejś inżynieryjnej żywicy? :D Bo to ma większą szansę na powodzenie niż z drukarki FDM.
Wczoraj się nad tym zastanawiałem. Problem w tym że miałem przelot z drukarkami UV i strasznie mnie frustrowały. Kiedyś przyjdzie ten dzień, że stanie u mnie duża drukarka sla, ale może jeszcze nie teraz, nie w tym tygodniu ;-)
@@atzod Jakbyś kiedyś robił drugie podejście to odpuść sobie wszystkie żywice standard, eco, water-washable itp. Te nadają się tylko do drukowania figurek. Wszystkie części funkcjonalne lepiej drukować z żywic o mniejszym skurczu i większej wytrzymałości.
@@atzod a oryginalne śmigła wytwarzane są w technologii druku 3d czy za pomocą maszyn ciśnieniowych?
Zabrakło na początku napisu: "Nie róbcie tego w domu" 😜
Z drukarki żywicowej by była lepsza jakość, no i oczywiście bezpieczniej🤣
śmigła były by better z drukarki żywicznej ale te mają wyższy próg wejścia aniżeli "zwykłe" 3d
Co do dyszy 🤣 to ja zmieniam co 0,5 roku szybko się nie psują
Witam zostawiam pierdoly 👍
Pozdrawiam z Olkusza 🙋♂️
Jeśli nie wydruk to może odlane z żywicy 😉😎
🐗
ciekawe czy z żywicy nie były by lepsze :P
aż sie boje że następnym razem będziesz drukował projekt by Joseph Ignace Guillotin
Albo Siergieja Krajzegova! Kto mnie tam wie!
Niestety śmigła dronowe maja a dużą prędkość obrotową w stosunku do skoku, zwłaszcza te małe. Za to samolotowe, nawet 4 calowe wychodzą bez większych problemów (przy założeniu, że samolot jest do wolnego (Skalowego) latania, a nie do wyczynów w akrobacji 3d.
Jeżeli chodzi o ramę- owszem łamie się łatwiej - tylko jaki jest stosunek ceny do ilości zniszczeń.
moze i jednorazowy, ale za to j aka redukcja masy panie :D
To ja łódkę jednak wydrukuje
2
a najfajniej to się rozpierdolił na stole przy pierwszym uruchomieniu
Zapraszam do mnie :) dużo muzyki bez praw autorskich :)
Śmigła powinny być obklejone cienką taśmą lub posmarowane żywicą
Z kąd ja wiedziałem że wydrukujesz drona
nylon się lepiej sprawdzi jako materiał na śmigła testowane
Połóż sobie jakąś matę na biurko, bo na drewnie śrubki pogubisz :)
Jedz więcej warzyw i owoców!
ruclips.net/video/UWoXFdRhPKc/видео.html spróbuj tego!
Spróbuj PET-G albo Nylon z CF