Licytację czas zacząć - jeżeli ktoś widzi ten stół w swoim salonie albo nawet biurze - można składać propozycje poniżej. Komentarze nie zawierające oferty będę usuwał - sorry ale robi się bałagan. Bez urazy...
Dzień dobry , moge powiedzieć , spadł mi Pan z nieba z tym filmem. Robię takiego byczka jesionowego , hah stół jesionowy blat gruby na 4cm , szeroki na metr i długi na dwa i pół. No i wszystko stanęło w miejscu , jak umocować taki blat do oskrzyni , żeby to wszystko się nie rozpadło, siedziałem nad tym kupe czasu, mechanizm jaki wymyśliłem jest kosmiczny i trudny w wykonaniu . Więc dziękuję że zaoszczędził mi Pan czas i włosy na głowie , które najpierw by osiwiały , a potem bym je wyrwał. A stół wyszedł Panu pierwszo rzędznie , gratuluję i podziwiam.
Zastanawiałem się przez cały film jaki jest sens wkładać tyle wysiłku i pracy (piękne rękodzieło!) w stół wykonany z drewna SOSNOWEGO? No i wyjaśniło się - na sprzedaż :)
Wow, świetny film, gratulacje. Szkoda tylko że cały proces został wciśnięty w jeden odcinek. Z chęcią zobaczył bym jak Pan struga blat po sklejeniu, albo wykonuje nogi do stołu, bo to też jest ciekawe. Pozdrawiam 😊
Fantastyczna praca i piękny mebel! No i sam film się świetnie ogląda. Człowie się od razu uspokaja, relaksuje, wycisza, a zarazem motywuje do zrobienia czegoś fajnego w warsztacie. Dzięki za to!
Piękny mebel. To mi przypomina historię świerkowych skrzypiec, gdzie leśnik nie mógł pojąć różnicy w cenie materiału i produktu. Jeżeli ktoś się zastanawia czy warto kupić taki stół to powiem, że warto. Choćby z tego powodu, że nawet jeżeli Łukasz zrobi kolejny to już taki sam nie będzie. Taka praca daje niepowtarzalność, w pewnym sensie unikatowy wyrób To jest mebel na pokolenia a nie na lata. Warto ☝️☝️☝️
I za to lubię Twój kanał. Tłumaczysz w prosty sposób jak można wykonać wiele rzeczy w sposób tradycyjny. A nie ukrywajmy - nie zakupię przecież maszyn, które są używane na innych kanałach po to, żeby raz w roku zrobić jakiś mebelek w domu. Zawsze interesował mnie wątek w stylu - no dobra, przecież kiedyś też to jakoś robili. I wlaśnie Twój kanał odpowiada na wiele moich wątpliwości i zagadek ciesielskich. Z innej beczki - kiedyś zagłębiałem temat zabezpieczania drewna metodami tradycyjnymi - zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Wiele z nich nadal używam, wiele sprawdzałem z lepszymi lub gorszymi efektami. I w sumie z chęcią posłuchałbym Twojego wykładu na ten temat.... pozdrawiam i życzę wielu podobnych filmów na kanale. Ps - też nie należę do najniższych 😉
3 года назад
Akurat chemia stolarska to temat który dopiero przede mną - ta tradycyjna to niezłe szuwaksy były - często szkodliwe jak cholera...
O panie. Jacek z Truskawkowych mi polecił Twój kanał, obejrzałem kilkanaście chyba już materiałów, jest to coś absolutnie magicznego. Budowanie rzeczy które można naprawić... ja po latach kupowania mebli ze znanego marketu meblowego uznałem, że warto jednak a) kupować rzeczy trwałe b) umieć to zrobić. Ale im więcej oglądam Twoich materiałów, tym bardziej czuję, że to temat dłuższy czas w moim życiu, bo co film, to widzę jakieś niuanse których nie mam gdzie przyczepić bo brak mi podstaw. A to daje miłą potrzebę zaspokojenia ciekawości. Czyli będzie rozwój. Dzięki!
Łukaszu ... Nie znałem tej metody . W sumie to nie szukałem żadnych informacji na ten temat. Robiąc swój pierwszy stół i narazie jedyny.Stwiedziłem że umocuje blat do oskrzyni. Z tego czego dowiedziałem się z Twoich filmów stwierdzam że nie był to najlepszy pomysł. Ale wtedy na tamtą chwilę jako laik w budowaniu rzeczy użytecznych tak sobie wyobrażałem porządny mocny mebel. Czas pokaże co się wydarzy z blatem wraz z upływem czasu . Narazie po dwóch sezonach trzyma się dzielnie. Szponga i tz. pływanie blatu Słowa bardzo przydatne przy budowaniu stołów Pozdrawiam
Znalazłem. Dziś kanał który idealnie pasuje w moje gusta. Co prawda bardzo mało działam w stolarce obecnie i ostatnie co zrobiłem to mój kuchenny blat 4lata temu ale od małego właśnie w ten sposób coś budowalem. Na codzień wolę metal który jak wszyscy wiemy w 90procentach składa się z gumy więc jest łatwiejszy w obróbce 😂 Oj marzy mi się taki stół i kilka twoich ręcznych narzędzi.
Twoje podejście do materii i narracja robią różnicę. Szlachetne są to pierwiastki. Jeżeli chodzi o spongę, bez względu na sposób mocowania, to z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że powinna mieć minimum dwie grubości blatu. Przy czym dotyczy to układu liściak-liściak. Piękna robota, ale jeszcze lepsze podejście do zagadnienia 👍🏼. Pozdro!
Dziękuję raz jeszcze za granulację. Według zasad etykiety, łyżkę z zupą podnosi się do ust a plecy i głowa są tylko delikatnie pochylone do przodu. To niejako wymusza budowę wyższych stołów do jadalni.
3 года назад
I innych krzeseł również - mniej odchylonych, wymuszających bardziej pionową postawę. Zadziwiasz Remigiuszu - w dzisiejszych czasach...takie rzeczy?
Piękny stół, pięknie wykonany i równie pięknie opowiedziany :) Z przyjemnością oglądam Twoje filmy, bo nie ma to jak robol przy pracy, ale jednak intelektualista pełną gębą, ewenement w promieniu 1000 km. Chętnie bym kupił taki stół, ale jesteśmy w trakcie zmiany lokum i to jeszcze nie ten moment :) Mam nadzieję, że cena minimalna to 5000 zł i nikt na serio nie licytuje mniej, chyba że z zamiarem bycia przebitym.
Buduję właśnie strugnicę używając ręcznych narzędzi i wkrętarki Po obejrzeniu tego filmu, widzę jakich narzędzi mi jeszcze brakuje, żeby mniej się irytować :D
Piękny mebel i świetny pomysł, żeby produkować meble (prawdopodobnie) wieczne, takie które można rozebrać i naprawić :D Szkoda, że nie docenia się sosny. Może nie jest idealnym materiałem pod względem trwałości na uszkodzenia mechanicznei, ale jednak ma to coś :) Pozdro Łukasz!
16:50 kolego wolny rynek to akurat sprawil że zamist porządnych stołów z drewna ludzie wolą miec i czesto mają szajs z plywy wiórowej bo nie mogą pozwolic sobie na nic więcej.
Kolejny świetny film. Widać jak dawniej stolarz musiał w większym stopniu współpracować z drewnem, rozumieć i znać jego charakter. Być sprytnym, żeby wszystko ładnie współpracowało na lata. Obecnie mamy super płaskie, super stabilne, nasączone klejem materiały przy których jest mniej kombinowania. Jak się popsują to wymieniane są na nowe. A głównym zadaniem stolarza jest obmyślanie taktyki jak coś zrobić najsprawniej, najefektywniej, najszybciej by przejść już do kolejnego zlecenia. Pozdrawiam i czekamy na więcej. Jak się sprawują te ściski Jufisto?
Super robota . Szkoda że jestem już umeblowany . Sam jestem ciekawy za ile pójdzie ten stół. Generalnie stoły są drogie. Czekam na film jak wykonać łóżko w tym stylu . Pozdrawiam :-)
Wzial bym udzial w licytacji, ale ze sam troche dlube to wiem ze mnie nie stac. Bo kazda reczna robota jest bezcenna. Swoja droga piekny stol i powodzenia.
3 года назад
Moja robota nie jest bezcenna :-) Jest warta tyle ile zaoferuje rynek...to nie jest luksusowy stół konferencyjny...
Super stół! Fajny film. Bardzo proszę o więcej takich "prawie tutoriali" tradycyjnych, bo nawet nie wiem czego nie wiem :) BTW za Twoją poradą do moich zabytkowych Stanley'i ('ów?) dołączyła piąteczka Juumy i jest naprawdę super. Zainwestuję niedługo w sidóemeczkę chyba :)
Trzeba być pewnym tego co się robi, żeby takie wyzwanie rzucić. Nie miałem co do tego wątpliwości od pierwszego Twojego filmu jaki widziałem.... Łukasz jesteś naprawdę fest spoko koleś.
3 года назад
Hejka - to raczej nie jest wyzwanie. Ja muszę sprzedać ten stół żeby kolejny móc zbudować :-)
Wszystkie deski kreślarskie miały takie wzmocnienia typu szponga. 2 sztuki po bokach. Deski potrafiły służyć bardzo długie lata. Od ponad 20 lat zostały wyparte przez komputery. Deska leży w piwnicy i dalej wygląda jak nowa
Mam w kuchni własnoręcznie wykonany stół - składa się on z dwóch szerokich desek, które są usztywnione za pomocą szpongi, do której przymocowana jest pojedyncza noga - za wielką wodą mówią o tym "trestle table" - nie wiem jak to ładnie nazwać po polsku. W sumie zerżnąłem pomysł z kanału Ishitaniego. Ale do rzeczy - dechy mimo że szerokie, narażone na wahania wilgotności i w dodatku same z siebie lichej jakości - nie łódkują jakoś zauważalnie - talerze się nie bujają, nic się nie kołysze - liniał pokazuje maksymalnie 1 - 2 mm odchyłu na 40 cm szerokości - i to też tylko w skrajnych sytuacjach. Szkoda tylko, że nie wiedziałem, że trzeba zrobić szpongę ze zwężeniem - moją wbijałem na chama, posiłkując się ściskiem i woskiem, żeby ją "wśliznąć".
Szukałem takiego właśnie kanału, a raczej stolarza, który używa zwykłych, prostych narzędzi i wykonuje nimi wspaniałą pracę. A wiedza, jak na moja głowę, fiu fiu szacunek. Płetwa, bruzda, oskrzynia, pewnie to banały dla stolarzy, ale to chyba nie oni stanowia główna grupę widzów. A mi się owszem taka wiedza przyda, podoba i jestem za nią wdzięczny. Gdybym posiadał nieco gotówki i miał miejsce gdzie taki stół postawić to nie zalowalbym grosza. A jeśli można spytać, ile mniej więcej kosztuje wykonanie takiego stołu u stolarza? Sosna to raczej jedno z tańszych drzew, a jak się ma sytuacja z bukami, dębami albo drzewami owocowymi jak jabłoń czy czereśnia? Jeśli Pan coś w tym temacie wie, to bardzo proszę o informację zwrotną. Lajk i sub już jest:) Będę oglądał, obiecuję:)
Lubrykuje ?!?! Polska jezyk trudna ? Smaruje, zwiększa poślizg, zmniejsza tarcie......???? Ładnie Pan opowiada i nagle ....zgrzyt.. Fuj.... Świetny film. Gorąco polecam.
Łukaszu, jak i czym ( po kolei ) zabezpieczyłeś blat? I , oczywiście jeżeli to nie tajemnica, jaki jest skład i jak zrobić OZIS ?
3 года назад
Bardzo tradycyjnie - Poliacrylic firmy Minewax :-) pierwsza warstwa bardzo rzadka 1/1 z wodą - zamiast wodowania wodą klejową i szlif, potem dwie warstwy nierozcieńczone - nakładane pędzlem. Wosk od Oziego to mix różnych składników - wosk pszczeli, olej z pestek winogron i karnauba. Z tego co wiem ;-)
Prośba do wszystkich .Jest jedna sieć internetowa.Nie słowa INTERNETACH.Na sieć składają się oczywiście odpowiednie składniki typu serwery , domeny , strony itd ale internet jest jeden .
BTW. Jakiś czas temu spotkałem w osiedlowym warzywniaku p.Zenona Laskowika (no przecież, że Poznaniok) - ukłoniłem mu się grzecznie i zapewniłem o atencji. Zdziwił się nieco, ale myślę, że był rad :-)
Czy jest jakiś powód, dla którego Twoje filmy zmieniają tytuł i miniaturkę po kilku dniach? Bo czasami szukam czegoś, a okazuje się, że wygląda (i nazywa się) już inaczej.
3 года назад+1
Tak...może się tak zdarzyć. Czasami zmieniam tytuł i miniaturkę w jakimś filmie. Takie szachy z algorytmem jutuba :-)
Szkoda ze stół jest sosnowy wg stół powinien być z tzw hardwood dębina itp oczywiście są też odmiany sosny której deski są ciężkie i twarde ale dąb to dąb
A tak z ciekawości: czemu nie zabijałeś oskrzyni do nóg także w drugim kierunku? 🙂 Szponga faktycznie robi robotę, tylko wycinanie bruzdy to jednak upierdliwa rzecz, szczególnie narżnicą. Co by nie powiedzieć, to o ładniejsze deski chyba byłoby trudno. Piękny stół, a u mnie - wstyd się przyznać - ciągle stoi Ikea, ale o dziwo z drewnianym blatem. Z klejonki, ale jednak 🙂 Fajny patent ma Ulmia na zasuwnik - nóż jest obrócony i nachylony pod takim kątem, że ostrzy się go jak każdy inny, bo ma prostopadłą krawędź tnącą, bardzo wygodne to to - ciekawe jak np. w Twoim?
3 года назад
mój to przerobiony wręgownik ;-) krótszą oskrzynię tylko kleiłem bo mam na tyle długie ściski
Propozycja licytacji na własnym kanale to raczej niewczesny pomysł. Tu są osoby które chcą się czegoś nauczyć i ZROBIĆ SAMEMU a nie kupić. (Sądząc po sobie) :))) Propozycja na portalu aukcyjnym z linkiem do tego filmu to, moim zdaniem, lepszy pomysł panie Łukaszu.
3 года назад+5
Ech...widzę, że subskrybujesz kanał i wnioskuję, że ten komentarz jest z czystej troski...już śpieszę z wyjaśnieniem - pieniądze i zarabianie pieniędzy to naprawdę nie jest nic złego - wręcz odwrotnie, uważam, że uczciwe zarabianie na chleb dla rodziny jest cnotą. Wystawienie aukcji na allegro - tak żeby niewygodny temat pieniędzy znikł z oczu kosztuje mnie 10% - bo tyle sobie portale aukcyjne życzą - to jest np. dzień mojej pracy. Szanuję i cenię sobie mój czas...więc tak to wygląda :-)
@ Małego drobiazgu pan nie zauważył: link do filmu oznacza, że transakcja nie musi dojść do skutku za pośrednictwem zdzierców. A komentarz rzeczywiście wynika z chęci pomocy. Jeśli mój pomysł ma wady, no cóż, nie ma obowiązku korzystania z niego. :))) O tym, że cwaniaczki każą sobie słono płacić nie wiedziałem... 10% - jawne zdzierstwo!!!!
3 года назад+1
@@andrzej3511 No niestety tak to wygląda - ostatnio w akcji ze znacznikami na allegro lokalnie przekonałem się jak to wygląda. Status stolarni 5m2 na ten moment jest taki, że moje meble i kursy finansują działalność kanału. Nie mam innej alternatywy...
W cudzysłowie, nie: 'w cudzysłowiu', tak jak: w dvpie, a nie: w dupiu. Łatwo zapamiętać. Ładna polszczyzna, ładnie opowiedziana, dlatego to 'w cudzysłowiu' bardzo zgrzyta. Tym co znają ten błąd, zostaje właśnie on, zamiast pozytywnego przekazu całego materiału. Nie sposób nie zostać tu na dłużej.
Licytację czas zacząć - jeżeli ktoś widzi ten stół w swoim salonie albo nawet biurze - można składać propozycje poniżej. Komentarze nie zawierające oferty będę usuwał - sorry ale robi się bałagan. Bez urazy...
Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy...
111 pln 🤪
Dzięki - doceniam :-)
Ciekawe do jakiej sumy urośnie
350
150
400
Piękna tobota, dużo wiedzy przekazanej. Dziękuję i ciesze się, że znalazlem ten kanał.
Dzień dobry , moge powiedzieć , spadł mi Pan z nieba z tym filmem. Robię takiego byczka jesionowego , hah stół jesionowy blat gruby na 4cm , szeroki na metr i długi na dwa i pół. No i wszystko stanęło w miejscu , jak umocować taki blat do oskrzyni , żeby to wszystko się nie rozpadło, siedziałem nad tym kupe czasu, mechanizm jaki wymyśliłem jest kosmiczny i trudny w wykonaniu . Więc dziękuję że zaoszczędził mi Pan czas i włosy na głowie , które najpierw by osiwiały , a potem bym je wyrwał. A stół wyszedł Panu pierwszo rzędznie , gratuluję i podziwiam.
Zastanawiałem się przez cały film jaki jest sens wkładać tyle wysiłku i pracy (piękne rękodzieło!) w stół wykonany z drewna SOSNOWEGO? No i wyjaśniło się - na sprzedaż :)
Wow, świetny film, gratulacje. Szkoda tylko że cały proces został wciśnięty w jeden odcinek. Z chęcią zobaczył bym jak Pan struga blat po sklejeniu, albo wykonuje nogi do stołu, bo to też jest ciekawe. Pozdrawiam 😊
Piękny stół - oczy trudno oderwać od tego sosnowego rysunku - takie miłe rozpoczęcie dnia...
pozdrawiam
Fantastyczna praca i piękny mebel! No i sam film się świetnie ogląda. Człowie się od razu uspokaja, relaksuje, wycisza, a zarazem motywuje do zrobienia czegoś fajnego w warsztacie. Dzięki za to!
Może coś się nauczę ale jeszcze bardziej od nauki cenię spokój narracji. Super się słucha.
Piękny mebel. To mi przypomina historię świerkowych skrzypiec, gdzie leśnik nie mógł pojąć różnicy w cenie materiału i produktu.
Jeżeli ktoś się zastanawia czy warto kupić taki stół to powiem, że warto. Choćby z tego powodu, że nawet jeżeli Łukasz zrobi kolejny to już taki sam nie będzie. Taka praca daje niepowtarzalność, w pewnym sensie unikatowy wyrób
To jest mebel na pokolenia a nie na lata.
Warto ☝️☝️☝️
Dzięki Darek :-)
Płetwy , pstrągi już myślałem że zaraz będą paragony grozy znad morza . Na szczęście był przyjemny film do kawy i kupa wiedzy
Mistrzowska narracja. Pouczający techniczny film. Ogląda się bardzo przyjemnie. Od dziś śledzę twoje poczynania.
I za to lubię Twój kanał. Tłumaczysz w prosty sposób jak można wykonać wiele rzeczy w sposób tradycyjny. A nie ukrywajmy - nie zakupię przecież maszyn, które są używane na innych kanałach po to, żeby raz w roku zrobić jakiś mebelek w domu. Zawsze interesował mnie wątek w stylu - no dobra, przecież kiedyś też to jakoś robili. I wlaśnie Twój kanał odpowiada na wiele moich wątpliwości i zagadek ciesielskich. Z innej beczki - kiedyś zagłębiałem temat zabezpieczania drewna metodami tradycyjnymi - zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Wiele z nich nadal używam, wiele sprawdzałem z lepszymi lub gorszymi efektami. I w sumie z chęcią posłuchałbym Twojego wykładu na ten temat.... pozdrawiam i życzę wielu podobnych filmów na kanale. Ps - też nie należę do najniższych 😉
Akurat chemia stolarska to temat który dopiero przede mną - ta tradycyjna to niezłe szuwaksy były - często szkodliwe jak cholera...
O panie. Jacek z Truskawkowych mi polecił Twój kanał, obejrzałem kilkanaście chyba już materiałów, jest to coś absolutnie magicznego. Budowanie rzeczy które można naprawić... ja po latach kupowania mebli ze znanego marketu meblowego uznałem, że warto jednak a) kupować rzeczy trwałe b) umieć to zrobić. Ale im więcej oglądam Twoich materiałów, tym bardziej czuję, że to temat dłuższy czas w moim życiu, bo co film, to widzę jakieś niuanse których nie mam gdzie przyczepić bo brak mi podstaw. A to daje miłą potrzebę zaspokojenia ciekawości. Czyli będzie rozwój. Dzięki!
Na zdrowie - pozoro :-) (Również dla Wincka)
Łukaszu ...
Nie znałem tej metody .
W sumie to nie szukałem żadnych informacji na ten temat. Robiąc swój pierwszy stół i narazie jedyny.Stwiedziłem że umocuje blat do oskrzyni.
Z tego czego dowiedziałem się z Twoich filmów stwierdzam że nie był to najlepszy pomysł.
Ale wtedy na tamtą chwilę jako laik w budowaniu rzeczy użytecznych tak sobie wyobrażałem porządny mocny mebel.
Czas pokaże co się wydarzy z blatem wraz z upływem czasu .
Narazie po dwóch sezonach trzyma się dzielnie.
Szponga i tz. pływanie blatu
Słowa bardzo przydatne przy budowaniu stołów
Pozdrawiam
Znalazłem. Dziś kanał który idealnie pasuje w moje gusta.
Co prawda bardzo mało działam w stolarce obecnie i ostatnie co zrobiłem to mój kuchenny blat 4lata temu ale od małego właśnie w ten sposób coś budowalem. Na codzień wolę metal który jak wszyscy wiemy w 90procentach składa się z gumy więc jest łatwiejszy w obróbce 😂
Oj marzy mi się taki stół i kilka twoich ręcznych narzędzi.
Twoje podejście do materii i narracja robią różnicę. Szlachetne są to pierwiastki. Jeżeli chodzi o spongę, bez względu na sposób mocowania, to z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że powinna mieć minimum dwie grubości blatu. Przy czym dotyczy to układu liściak-liściak. Piękna robota, ale jeszcze lepsze podejście do zagadnienia 👍🏼. Pozdro!
Dzięki
Dziękuję raz jeszcze za granulację.
Według zasad etykiety, łyżkę z zupą podnosi się do ust a plecy i głowa są tylko delikatnie pochylone do przodu. To niejako wymusza budowę wyższych stołów do jadalni.
I innych krzeseł również - mniej odchylonych, wymuszających bardziej pionową postawę. Zadziwiasz Remigiuszu - w dzisiejszych czasach...takie rzeczy?
Piękny stół, pięknie wykonany i równie pięknie opowiedziany :) Z przyjemnością oglądam Twoje filmy, bo nie ma to jak robol przy pracy, ale jednak intelektualista pełną gębą, ewenement w promieniu 1000 km. Chętnie bym kupił taki stół, ale jesteśmy w trakcie zmiany lokum i to jeszcze nie ten moment :) Mam nadzieję, że cena minimalna to 5000 zł i nikt na serio nie licytuje mniej, chyba że z zamiarem bycia przebitym.
Podoba mi sie twoja odpowiedz odnosnie narzedzi, "bo takie mam" cenie twoja szczerosc.
Łukaszu gratuluję. Piękna, profesjonalna robota.
Cześć Ryszard! Jak zdrówko?
Mistrzostwo
Buduję właśnie strugnicę używając ręcznych narzędzi i wkrętarki
Po obejrzeniu tego filmu, widzę jakich narzędzi mi jeszcze brakuje, żeby mniej się irytować :D
a żeś piękną bezsęcznną sosenkę dorwał, super wyszło :)
Dzięki Mariusz👍 Co tam na Pomorzu?
@ i cóż ja innego mam Ci odpowiedzieć jak tylko przyjedź i sam sprawdź, zapraszam :)
Cudo. Proste i piękne. Pozdrawiam serdecznie.
Film super pokazane stare wiedzą na nowe czasy proszę więcej takich filmów zastanawiam się jak zrobiles blat stołu jak kleiłeś itp pozdr
Klejenie pokazywałem już wcześniej - jest kilka zależności i nie zawsze przekładanie desek ma sens...
Pozdrawiamy Cię serdecznie, Łukaszu. :-)
Sławek - w przypiętym komentarzu na samej górze wpisz swoją propozycję :-)
@ Nie ogarnąłem... już się poprawiłem i przeniosłem wpis.
Bardzo ładna szponga
Fantastyczna robota i jeszcze lepszy wykon stołu! Pozdrawiam!
Pozdro
Piękny mebel i świetny pomysł, żeby produkować meble (prawdopodobnie) wieczne, takie które można rozebrać i naprawić :D Szkoda, że nie docenia się sosny. Może nie jest idealnym materiałem pod względem trwałości na uszkodzenia mechanicznei, ale jednak ma to coś :) Pozdro Łukasz!
Pozdro
piękna sprawa!!!!pozdrawiam
Hej Łukasz, kolejny rewelacyjny film - już nie mogłem się doczekać. Powoli muszę zabrać się za swój pierwszy stół.
Działaj - to nie jest technologia rakietowa :-) Zapewniam...
Brawo za wiedzę! Pozdro.
Pozdro
16:50 kolego wolny rynek to akurat sprawil że zamist porządnych stołów z drewna ludzie wolą miec i czesto mają szajs z plywy wiórowej bo nie mogą pozwolic sobie na nic więcej.
Piękny stół, gratulacje 👋 Pozdrawiam
Łukaszu, szacunek i serdeczne pozdrowienia.
Pozdro👊
Podoba mnie się ten nowy format :) Stół piękny👍 Może przyklej ten komentarz z licytacją? Nie każdy będzie przewijał i czytał wszystkie komentarze.
Przypialem
Kolejny świetny film. Widać jak dawniej stolarz musiał w większym stopniu współpracować z drewnem, rozumieć i znać jego charakter. Być sprytnym, żeby wszystko ładnie współpracowało na lata. Obecnie mamy super płaskie, super stabilne, nasączone klejem materiały przy których jest mniej kombinowania. Jak się popsują to wymieniane są na nowe. A głównym zadaniem stolarza jest obmyślanie taktyki jak coś zrobić najsprawniej, najefektywniej, najszybciej by przejść już do kolejnego zlecenia. Pozdrawiam i czekamy na więcej.
Jak się sprawują te ściski Jufisto?
Które ściski? Te z LeroyMerlin?
@ tak
dają radę - są całkiem niezłe
Jest, jest, jest !!!
Super robota . Szkoda że jestem już umeblowany . Sam jestem ciekawy za ile pójdzie ten stół. Generalnie stoły są drogie. Czekam na film jak wykonać łóżko w tym stylu . Pozdrawiam :-)
Wzial bym udzial w licytacji, ale ze sam troche dlube to wiem ze mnie nie stac. Bo kazda reczna robota jest bezcenna. Swoja droga piekny stol i powodzenia.
Moja robota nie jest bezcenna :-) Jest warta tyle ile zaoferuje rynek...to nie jest luksusowy stół konferencyjny...
Super stół! Fajny film. Bardzo proszę o więcej takich "prawie tutoriali" tradycyjnych, bo nawet nie wiem czego nie wiem :)
BTW za Twoją poradą do moich zabytkowych Stanley'i ('ów?) dołączyła piąteczka Juumy i jest naprawdę super. Zainwestuję niedługo w sidóemeczkę chyba :)
Podoba mi się to to
👍👍👍👍👍
Rewela! 😁
Dzięki Arek
Fajna robótka.
Trzeba być pewnym tego co się robi, żeby takie wyzwanie rzucić. Nie miałem co do tego wątpliwości od pierwszego Twojego filmu jaki widziałem.... Łukasz jesteś naprawdę fest spoko koleś.
Hejka - to raczej nie jest wyzwanie. Ja muszę sprzedać ten stół żeby kolejny móc zbudować :-)
@ oczywiście rozumiem, ale można było wystawić na allegro czy innym ebayu.
10% zabierają - dużo
@ łooooooooo dżizusie!!!
Very nice. The top and apron, stretchers are 3/4 or 1" material?
more like 7/8
Wszystkie deski kreślarskie miały takie wzmocnienia typu szponga. 2 sztuki po bokach. Deski potrafiły służyć bardzo długie lata. Od ponad 20 lat zostały wyparte przez komputery. Deska leży w piwnicy i dalej wygląda jak nowa
Dobra robota...z resztą w Twoim wykonaniu jaka miałaby być 🤪
Z jakich książek bierzesz wiedzę o dawnych narzędziach i jak kiedyś robili itp.
Mam w kuchni własnoręcznie wykonany stół - składa się on z dwóch szerokich desek, które są usztywnione za pomocą szpongi, do której przymocowana jest pojedyncza noga - za wielką wodą mówią o tym "trestle table" - nie wiem jak to ładnie nazwać po polsku. W sumie zerżnąłem pomysł z kanału Ishitaniego. Ale do rzeczy - dechy mimo że szerokie, narażone na wahania wilgotności i w dodatku same z siebie lichej jakości - nie łódkują jakoś zauważalnie - talerze się nie bujają, nic się nie kołysze - liniał pokazuje maksymalnie 1 - 2 mm odchyłu na 40 cm szerokości - i to też tylko w skrajnych sytuacjach. Szkoda tylko, że nie wiedziałem, że trzeba zrobić szpongę ze zwężeniem - moją wbijałem na chama, posiłkując się ściskiem i woskiem, żeby ją "wśliznąć".
Szukałem takiego właśnie kanału, a raczej stolarza, który używa zwykłych, prostych narzędzi i wykonuje nimi wspaniałą pracę. A wiedza, jak na moja głowę, fiu fiu szacunek. Płetwa, bruzda, oskrzynia, pewnie to banały dla stolarzy, ale to chyba nie oni stanowia główna grupę widzów. A mi się owszem taka wiedza przyda, podoba i jestem za nią wdzięczny. Gdybym posiadał nieco gotówki i miał miejsce gdzie taki stół postawić to nie zalowalbym grosza.
A jeśli można spytać, ile mniej więcej kosztuje wykonanie takiego stołu u stolarza? Sosna to raczej jedno z tańszych drzew, a jak się ma sytuacja z bukami, dębami albo drzewami owocowymi jak jabłoń czy czereśnia? Jeśli Pan coś w tym temacie wie, to bardzo proszę o informację zwrotną.
Lajk i sub już jest:) Będę oglądał, obiecuję:)
Jak oceniasz strug Stanleya? Masz ten uniwersalny?
Chetnie zobaczyłbym jak zrobić takie klasyczne drzwi. W szczególności jak zamontować zawiasy w drzwiach i framudze. Dla mnie to abstrakcja.
Proste jak budowa cepa
@@shinjiikari3614 Moje są krzywe jak żagiel podczas sztormu :D.
15:43 - "osobĄ wysokim"???
Lubrykuje ?!?!
Polska jezyk trudna ? Smaruje, zwiększa poślizg, zmniejsza tarcie......????
Ładnie Pan opowiada i nagle ....zgrzyt.. Fuj....
Świetny film. Gorąco polecam.
purysta :-) ortodoks :-)
@
Stolarz amator, purysta językowy, rolnik. Polecam Juliana Tuwima - Ślusarz. Chciałby Pan aby z Panem tak rozmawiano?
Byleby butelki nie leciały na scenę...pomidory zniosę, lubię tomaty.
Po zobaczeniu Pańskiego perfekcjionizmu - od teraz będę ciął drewno, ale tylko na opał...Pozdrawiam.#
I jest "lubik" (podoba mi się).
witam. swietna robota. jak dlugo robiles ten stol?
Z kamerą czy bez?
@ bez bez Panie kochany, my tu swoich baboli i pomyłek nie bedziemy przekazywać w świat bo żal :D
Łukaszu, jak i czym ( po kolei ) zabezpieczyłeś blat? I , oczywiście jeżeli to nie tajemnica, jaki jest skład i jak zrobić OZIS ?
Bardzo tradycyjnie - Poliacrylic firmy Minewax :-) pierwsza warstwa bardzo rzadka 1/1 z wodą - zamiast wodowania wodą klejową i szlif, potem dwie warstwy nierozcieńczone - nakładane pędzlem. Wosk od Oziego to mix różnych składników - wosk pszczeli, olej z pestek winogron i karnauba. Z tego co wiem ;-)
@ dzięki. Film świetny, warto było czekać.
Cacy 👍
Panie jak się nazywa ta piła co pokazałeś na obrazku ta mała
Gratzega - zasuwnica albo narżnica
Prośba do wszystkich .Jest jedna sieć internetowa.Nie słowa INTERNETACH.Na sieć składają się oczywiście odpowiednie składniki typu serwery , domeny , strony itd ale internet jest jeden .
Jak się nazywa ten wyzławiak jakoś tak bo nie umiem tego napisać
Wyżlabiak? Który - może Veritas? To taka kanadyjska firma
Jak to mówił Smoleń: Kurde blat!
BTW. Jakiś czas temu spotkałem w osiedlowym warzywniaku p.Zenona Laskowika (no przecież, że Poznaniok) - ukłoniłem mu się grzecznie i zapewniłem o atencji. Zdziwił się nieco, ale myślę, że był rad :-)
p. Laskowik to legenda:)
Czy jest jakiś powód, dla którego Twoje filmy zmieniają tytuł i miniaturkę po kilku dniach? Bo czasami szukam czegoś, a okazuje się, że wygląda (i nazywa się) już inaczej.
Tak...może się tak zdarzyć. Czasami zmieniam tytuł i miniaturkę w jakimś filmie. Takie szachy z algorytmem jutuba :-)
@ Ja czasami dodaję komentarz do starszych filmów, żeby jutub musiał pomyśleć trochę, co można popromować. :)
zima zsychal, latem pecznial?a nie odwrotnie?
Nie - zima to okres najsuchszy
@ chyba, ze w warunkach domowych.
Szkoda ze stół jest sosnowy wg stół powinien być z tzw hardwood dębina itp oczywiście są też odmiany sosny której deski są ciężkie i twarde ale dąb to dąb
hardwood dębina :-)
Niby zwykła sosna ale rysunek słoja :)..........bajka
Na ile wyceniasz taki stół?
A na ile Ty wyceniasz? :-)
Pytam z ciekawości ile musiałby zapłacić klient który taki stół zamawia u Ciebie.
Jeszcze nie wiem - badam rynek
Klejem lubrykuję część żeńską, ciekawe.
Myślę, że to nie było przypadkowe sformułowanie - w końcu nam facetom to tylko jedno w głowie - samochody...
A tak z ciekawości: czemu nie zabijałeś oskrzyni do nóg także w drugim kierunku? 🙂 Szponga faktycznie robi robotę, tylko wycinanie bruzdy to jednak upierdliwa rzecz, szczególnie narżnicą. Co by nie powiedzieć, to o ładniejsze deski chyba byłoby trudno. Piękny stół, a u mnie - wstyd się przyznać - ciągle stoi Ikea, ale o dziwo z drewnianym blatem. Z klejonki, ale jednak 🙂 Fajny patent ma Ulmia na zasuwnik - nóż jest obrócony i nachylony pod takim kątem, że ostrzy się go jak każdy inny, bo ma prostopadłą krawędź tnącą, bardzo wygodne to to - ciekawe jak np. w Twoim?
mój to przerobiony wręgownik ;-) krótszą oskrzynię tylko kleiłem bo mam na tyle długie ściski
Ciekawe że takie rozwiązania umocnienia i zamocowania blatu stołu są w moim stole kupionym dawno w PRL-u .
Propozycja licytacji na własnym kanale to raczej niewczesny pomysł. Tu są osoby które chcą się czegoś nauczyć i ZROBIĆ SAMEMU a nie kupić. (Sądząc po sobie) :)))
Propozycja na portalu aukcyjnym z linkiem do tego filmu to, moim zdaniem, lepszy pomysł panie Łukaszu.
Ech...widzę, że subskrybujesz kanał i wnioskuję, że ten komentarz jest z czystej troski...już śpieszę z wyjaśnieniem - pieniądze i zarabianie pieniędzy to naprawdę nie jest nic złego - wręcz odwrotnie, uważam, że uczciwe zarabianie na chleb dla rodziny jest cnotą. Wystawienie aukcji na allegro - tak żeby niewygodny temat pieniędzy znikł z oczu kosztuje mnie 10% - bo tyle sobie portale aukcyjne życzą - to jest np. dzień mojej pracy. Szanuję i cenię sobie mój czas...więc tak to wygląda :-)
@ Małego drobiazgu pan nie zauważył: link do filmu oznacza, że transakcja nie musi dojść do skutku za pośrednictwem zdzierców.
A komentarz rzeczywiście wynika z chęci pomocy. Jeśli mój pomysł ma wady, no cóż, nie ma obowiązku korzystania z niego. :)))
O tym, że cwaniaczki każą sobie słono płacić nie wiedziałem... 10% - jawne zdzierstwo!!!!
@@andrzej3511 No niestety tak to wygląda - ostatnio w akcji ze znacznikami na allegro lokalnie przekonałem się jak to wygląda. Status stolarni 5m2 na ten moment jest taki, że moje meble i kursy finansują działalność kanału. Nie mam innej alternatywy...
Mojemu blatu taka szponga nie przeszkadza. I tak się wygł
W cudzysłowie, nie: 'w cudzysłowiu', tak jak: w dvpie, a nie: w dupiu. Łatwo zapamiętać. Ładna polszczyzna, ładnie opowiedziana, dlatego to 'w cudzysłowiu' bardzo zgrzyta. Tym co znają ten błąd, zostaje właśnie on, zamiast pozytywnego przekazu całego materiału.
Nie sposób nie zostać tu na dłużej.
bump
👍👍👍