Jaki sklep internetowy wybrać w 2023 - przegląd dostępnych platform - przewagi, wady i ceny

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 июл 2024
  • 💼 📲 Umów się na konsultację video: www.changelog.pl/uslugi/sklep...
    Przyjrzymy się dzisiaj najpopularniejszym silnikom i platformom sklepów internetowych w Polsce! Ostatnio na grupach FB padają pytania związane z wyborem platformy. Ruszyliśmy za trendem aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, prezentując wady i zalety zarówno modelu OpenSource, jak i SaaS.
    W tym filmie porównamy takie platformy, jak WooCommerce, PrestaShop, Magento, Shoper, SkyShop, Shopify, IdoSell i inne, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, co każda z nich ma do zaoferowania. Zajmiemy się również cenami i możliwymi kwotami wdrożeń, aby dać Ci pełniejszy obraz ich kosztów.
    W pierwszej części omówimy zalety i wady modelu Open Source, takie jak możliwość dostosowania i niezależność, a także jego wady, takie jak konieczność samodzielnego utrzymania i aktualizacji. Następnie przejdziemy do modelu SaaS, aby omówić jego główne zalety, takie jak łatwość obsługi, wsparcie techniczne oraz szybka realizacja, oraz wady, takie jak niższa elastyczność i potencjalnie wyższe koszty.
    W kolejnych sekcjach filmu omówimy poszczególne platformy, prezentując ich kluczowe funkcje, zalety i wady, a także ceny i możliwe kwoty wdrożeń. Zaprezentujemy również, jakie konkretne rozwiązania są najbardziej odpowiednie dla różnych rodzajów przedsiębiorców, od małych sklepów online po duże korporacje.
    Partnerzy:
    Integrator systemów ERP - www.sellintegro.pl
    Nasza agencja e-commerce - www.changelog.pl
    🔔 Subskrybuj: / @konrad_szatkowski_
    🌐 Strona: changelog.pl
    👍 Facebook: / konrad.szatkowski.chan...
    📷 Instagram: / konrad_szatkowski_
    📱 TikTok: / konrad_szatkowski_
    💼 LinkedIn:
    📩 Kontakt: kontakt@changelog.pl
    • Zrozumieć E-Commerce
    • Sezon na biznes
    • Przeglądy narzędzi i p...
    • Shorts
    Timeline:
    00:00 Wstęp
    01:13 Ważny disclaimer
    02:01 Wprowadzenie i kontekst
    02:46 Open Source - zalety i wady
    04:55 Open Source - przegląd platform - szczegóły i koszty
    10:37 SaaS - zalety i wady
    11:48 SaaS - przegląd platform - szczegóły i ceny
    17:12 Podsumowanie i moje typy
    #KonradSzatkowski #sklepinternetowy #ecommerce #woocommerce #prestashop #dropshipping #shoper #sprzedaż #sklep

Комментарии • 53

  • @konrad_szatkowski_
    @konrad_szatkowski_  5 месяцев назад

    Mamy już edycję tegoroczną, jeśli ktoś chciałby kilka dodatkowych komentarzy i platform w treści: ruclips.net/video/u9VNWXO6Lp4/видео.html

  • @stronyinternetowedevamadeu5653
    @stronyinternetowedevamadeu5653 Год назад +22

    Fajny materiał. Wydałem na Shoper 27 000 PLN i mogę wam powiedzieć, że nie warto. Zamówiłem pakiet Premium z pakietem graficznym VIP i czekałem ponad 9 miesięcy, aż skończą. Wyniki są nieakceptowalne i nikt nie poczuwa się do odpowiedzialność, łącznie z zarządem. Pakiet graficzny VIP to stary motyw podstawowy, który w speed page wyciągnie max 50 kilka punktów na mobile. Na stronie mają w pakiecie graficznym VIP optymalizację pod speed page, ale to jest kłamstwo, bo optymalny wynik to 80+ a Shoper nie jest nawet w stanie osiągnąć takiego wyniku nawet przy zerowym ruchu.

  • @raffi4749
    @raffi4749 Год назад

    Dzięki

  • @eRZet.piotr93
    @eRZet.piotr93 Год назад +1

    Bardzo fajny przegląd! Pozdro!

  • @Ac-om9ok
    @Ac-om9ok 9 месяцев назад +3

    U Cb samo gęste . To mega umiejetność żeby podać wiedzę konkretnie . Takiego contentu szukalem, zostaje tu ma stałe 💪

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  9 месяцев назад

      A dziękuję bardzo. Motywujące do tworzenia dalszych materiałów 💪👌

  • @przemekkonicki4696
    @przemekkonicki4696 9 месяцев назад

    Dzieńdoberek.. czy na platformie Spotify można mieć więcej sklepów w ramach jednego konta? I lepiej jest testować swój produkt na koncie gotowym, aktywnym czy jeszcze w sklepie w fazie testów? Dzięki

  • @Robert_Rocker
    @Robert_Rocker 10 месяцев назад +2

    fajny wąs

  • @konrad_szatkowski_
    @konrad_szatkowski_  Год назад +1

    Przegląd jest dość ogólny. Jeśli jakaś z platform interesuje Was bardziej, dajcie znać poniżej. Postaram się nagrać oddzielne wideo lub zaprosić gościa, który opowie o danym silniku :)

    • @roteist
      @roteist 5 месяцев назад

      Sklep internetowy to jedno, a klucz siedzi w integracjach

  • @dociekania
    @dociekania 4 месяца назад +1

    Zamknięte źródło nie jest gwarantem bezpieczeństwa.

  • @mrlevi303
    @mrlevi303 Год назад +1

    Należy tutaj dodać że każdy z systemów sklepowych różni się także stawkami za 1h pracy specjalisty. 1. Woo - najniższa stawka, ale przez prostotę podstawowa wielu pseudo speców którzy umieją tylko wtyczki odpalac - uczy złych praktyk u klientów(myślą że za grosze rozeiaza problemy na zasadzie syn sąsiadki....) i specjalistów bo ich wiedza często ogranicza się do zmiany cssa i instalacja dodatków. Prosta wymaga więcej od obu stron co eliminuje część Januszu developerów i klienta uczy że darmowe nie znaczy dobre. Magento to kobyla z możliwościami i wymaga więcej także od obu stron - tutaj webbdev musi już coś umieć żeby się brać - duże marki z budzetem stawiają na tym np Cropp. Ogółem uważam wp za zło w czystej formie(za fanatyzm, za webdevow Januszy i klienci są bardziej roczeniowi i mniej rozumni). Jak sklep to soft dedykowany żaden dodatek do wp czy do joomli, a jak już to tylko pod okiem doświadczonego webdeva. Do WP można znaleźć najszybciej speca ale też mamy większe szanse na amatora po 5filam na YT..... unikam jak ognia (WP)

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад +1

      Dzięki za ten komentarz i swoją perspektywę. (Nawiasem mówiąc, dość słuszną 😉.)

  • @marcelg.3949
    @marcelg.3949 Год назад +2

    Zaczynam ze sklepem internetowym w tematyce sneakersów. Na początek zmieszczę się pewnie w 50-100 produktach, szukam dość taniego ale zarazem prostego w obsłudze i dobrze wyglądającego portalu do obsługi sklepu. Co byś polecił?

    • @piotrcaputa3195
      @piotrcaputa3195 Год назад

      Podpinam się pod to pytanie także interesuje mnie sklep z ilością ok 50-100 produktów własnej marki. Iść w Preste cczy np sky-shop, stores? Sprzedaż, płatności , wysyłka tylko rynek PL. Towar się już sprzedaje od 2 lat ale narazie tylko na marketpplaces i chciałbym wynieść trochę ruchu na sklep na mojej domenie marki. Obecnie ilość zamówień w miesiącu na tą chwilę to ok 900-1000 zamowien/mies, chciałbym jakiś % z nich przenieś na sklep plus coś sam sklepu pewnie i zlapie nowych. Proszę o poradę.

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад

      @marcelg.3949 jeśli nigdzie nie prowadzisz jeszcze sprzedaży, dopiero chcesz ruszyć to wybierz coś prostego jak Shoper czy Sky-Shop. Tutaj dużo ważniejsze od tego jak będzie wyglądał sklep i cała reszta, jest marketing i ruch generowany w stronę sklepu. To jest kosztowne. Pomyśl na start z marketplace, chociaż tematyka ciężka.

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад

      @@piotrcaputa3195 używasz jakichś dodatkowych softów do marketplace? pokroju BaseLinker? Warto też wybór sklepu rozpatrzyć pod kątem sprzedaży na wielu kanałach. Tak aby wszystko obsługiwać w jednym.

  • @jankubiak3804
    @jankubiak3804 10 месяцев назад

    Witam, sprzedaję na Allegro, miałem WooCommerce ale nie mam czasu się zajmować technicznie zabezpieczeniami itp, nie wiem co wybrać myślę nad stores od cyberfolks lub idoshell, proszę o pomoc, chyba że coś innego. Produktów na stanie około 500 szt, ciuchy

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  10 месяцев назад

      Za mało informacji odnośnie samej sprzedaży: ilość zamówień (może wpływać na abonament), kanały dystrybucji, czy też Allegro i inne marketplace. Czy tylko rynek PL czy też zagranica. Jakich funkcjonalności potrzebujesz najbardziej itp. Każdy SaaS ściąga z Ciebie obowiązek myślenia o technicznych zabezpieczeniach :) . Reszta to dobranie systemu do potrzeb.

  • @Krzysztof.Suchowierski-Syberia
    @Krzysztof.Suchowierski-Syberia 10 месяцев назад

    Chcę sorzedawac ksiszki,jaka platformę polecisz.I czy da się zacząć bez działalności gospodarczej?

  • @Mediates
    @Mediates 5 месяцев назад

    Ciekawy materiał pomoże w przejściu z platformy Shoper, która tylko zwiększa ceny nie dając nic zamian. Od 1 lutego kolejna podwyżka - porażka. Uwaga - na dopłaty od zewnętrznych bramek płatności - MASAKRA. A u nich cena % z kosmosu. Rozbój w biały dzień!

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  5 месяцев назад

      Niestety nie są wyjątkiem na rynku :) Ostatnio nagrywałem edycję sklepową na 2024r. i sytuacja się u wielu powtarza.

  • @Darkiii666
    @Darkiii666 Год назад

    Z obsługi różnych platform z własnego doświadczenia.
    Shoper - prosty na początek, ale szablony mają dalej elementy z ~2006 roku i są identycznie budowane. Co ciekawe Shoper kiedyś można było hostować tylko u siebie, ale przeszli na pełny SaaS
    Woocommerce - jak ktoś ma deva można dużo zrobić. Niestety sporo wtyczek bywa słabo napisane. I to one często są dziurawe. Podobnie szablony. Łatwo zrobić zamulony sklep z tego i zoptymalizować też wymaga sporo roboty.
    IdoSell - niestety dla mnie koszmar. Panel trochę zaktualizowali i jest nieco nowocześniejszy. Modyfikacja szablonów to też ból i męka. A system zawiera sporo ograniczeń. Słaby support, był jeden błąd sklepu, którego nie potrafili przez ponad rok naprawić.
    Z resztą platform miałem pobieżną styczność więc raczej nie będę się wypowiadał.

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад

      Dzięki bardzo za obszerna wypowiedź. Każdy feedback praktyka z branży jest na wagę złota 💪

  • @ChasingGhosts
    @ChasingGhosts Год назад

    Czy nie lepiej od razu pójść np w woocommerce i budować pozycjonowanoe takiego sklepu, niz instalowac tanszego sas-a, a pozniej i tak z niego zrezygnowac? Po co rezygnować? Jak policzymy ilosc miesięcy abonamentu np w ciagu 5 lat, sas moze sie okazać nieopłacalny plus do tego dojdzie budowanie nowego sklepu i jego seo

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад

      Jak zerkniesz na kanał, to nagrałem też film o tym "kiedy wybrać SaaS, a kiedy OpenSource" ( ruclips.net/video/IWiwKP06tzY/видео.html ), bo to nie jest taki prosty wybór. Wszystko ma swoje plusy i minusy. OpenSource tak, żeby był szybki, zoptymalizowany, zabezpieczony to jest masa pracy doświadczonego programisty, gdzie w SaaSie to masz w standardzie, bo tutaj na ten soft składają się wszyscy użytkownicy. Ogólnie sam wole OpenSource i takie sklepy robimy, ale jednak to wybór pewnej drogi, a nie epizod jednorazowy. Jak masz jakieś umiejętności techniczne i sam to zrobisz to pół biedy. Jeśli myślisz o dużej skali sprzedaży bez zagłębiania się w technikalia to tutaj trzeba też bardzo dużo wydać, żeby to działało. Wiem co mówię, bo obsługujemy podmioty wysyłające powyżej 30 tys. paczek miesięcznie :) . Reasumując, to co piszesz ma rację bytu, ale zależy od skali i osobistego zaangażowania.

    • @ChasingGhosts
      @ChasingGhosts Год назад

      @@konrad_szatkowski_ dzięki wielkie za odpowiedź. Z pewnością sprawdzę materiał. Prosiłbym Cię jeszcze o kontakt mailowy. Piszesz, że robicie sklepy, a ja jestem tuż przed decyzją jaki sklep i z kim bym go zrobił. Pozdrawiam

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад

      @@ChasingGhosts jasne. Pisz proszę do mnie na kontakt@changelog.pl - złapiemy się na videocall :)

  • @michacysarz8929
    @michacysarz8929 11 месяцев назад

    A co powiesz na temat TakeDrop i EcomRevolution? 😃 Warto?

  • @user-di1vh7sz1y
    @user-di1vh7sz1y 5 месяцев назад +1

    Mam sklep woo commerce. Jak znaleźć kogoś w miarę dobrego do poprawek i aktualizacji? Wyszukiwałem w necie, ale jest tylu pseudospecjalstów że nie mam już siły ani kaski na szukanie w ciemno kolejnych "naprawiaczy" mojego sklepu.

    • @eskatepoint_com
      @eskatepoint_com 4 месяца назад

      i jak, znalazłeś kogoś/ jakąś firmę?

  • @pabll96
    @pabll96 Год назад

    Warto wymienić też RedCart, wybierasz abonament i nie napotykasz jakichś mega dodatkowych kosztów, do tego nie ma żadnych prowizji od sprzedaży czy limitów zamówień :)

  • @tomekiwanski85
    @tomekiwanski85 Год назад

    Czemu nie wspomniałeś nic o ShopGoldzie?

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад

      Ciężko zmieścić wszystkie w jednym materiale i jest to dość subiektywna lista ;) . Jeśli masz jakieś swoje doświadczenie z nimi i używasz ich sklepu , wrzuć proszę w komentarzu parę zdań. Im więcej wiedzy tutaj tym lepiej. Inni skorzystają :)

    • @DobreDlaDziecka
      @DobreDlaDziecka 8 месяцев назад

      a warto inwestować w ShopGold? Jestem przed decyzją zmiany z e-sklep home (Shoper) na coś innego. I połączone z Baselinker, więc interesuje mnie tylko podstawowa funkcja sklepu on-line, bez zewnętrznych integracji

  • @pawead2265
    @pawead2265 Год назад

    Ciekawe jakie ceny po roku...

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад +1

      Porównamy :) Przy obecnej sytuacji raczej nieuniknione są wzrosty cen na takich produktach i usługach niestety :/.

  • @jaras890
    @jaras890 5 месяцев назад

    like i kom za balticusa :)

  • @suhak4038
    @suhak4038 7 месяцев назад

    czemu nie ma nic o WIX?

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  7 месяцев назад

      Nie pojawiło się kilku graczy, dlatego pewnie nagramy szerszą wersję z nowym rokiem :)

  • @dawidkolodz6181
    @dawidkolodz6181 Год назад

    zainteresuj się trisoshop, bo oni deklasują wszystkie popularne sasy polskie na dzień dobry te pseudo sklepy na shoperze o obsludze premium nie wspominajac albo idosell panel z lat 90 niewiado gdzie co jest ... przecież tym się zarządzać nie da; a na triso już jeden sklep przeniosłem i zero problemów o obsludze nie wspominając :)

    • @sannmotors2716
      @sannmotors2716 Год назад

      Co ma ta platforma ciekawego do zaoferowania ? Ceny zbliżone do store czy sky shopa ? Dla dropa rozwiązanie jak w sky gdzie pliki xml są dostępne w dodatkowym pakiecie który w sky kosztuje 60zl a tu w formie hurtowni za 600zł . Integracja z allegro ma limity aukcji i powyżej 1000 musisz wziąć najwyższy pakiet abonamentowy . Ciekawe czy dropowiec składający zamówienie ma możliwosc w module hurtowni dołączyć swoja etykietę w karcie zakupu ?

    • @dawidkolodz6181
      @dawidkolodz6181 Год назад +1

      jak drop to skyshop, ja patrzę na łatwość zarządzanie tym sklep i ilością opcji bez dokupywania każdej pierdoły jak w shoperze

  • @greeNdayyyy
    @greeNdayyyy Месяц назад

    Shopify warto?

  • @emmathomson6664
    @emmathomson6664 11 месяцев назад +2

    Skoro materiał jest dla początkujących to nie bardzo rozumiem z jakiej przyczyny używa Pan tak niezrozumiałego języka. Równie dobrze mógł Pan mówić po japońsku, tyle samo bym zrozumiała i nie straciła czasu.

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  11 месяцев назад +2

      To jest bardzo cenne co piszesz. Podaj przykłady proszę, będę wiedział co rozwijać. Może nawet niżej rozpiszemy, aby inni widzieli. Niestety jak wiele lat w czymś siedzisz, łatwo o klątwę wiedzy i przyjmowanie czegoś jako normę. Stąd mogą wynikać pewne uproszczenia czy słownictwo.

    • @emmathomson6664
      @emmathomson6664 11 месяцев назад

      @@konrad_szatkowski_ Jestem ceramikiem( czką ) - od lat lepię i szkliwię. Postanowiłam sprzedawać ceramikę przez internet. Nie jestem całkowitym internetowym abnegatem - śmiem twierdzić, że nieźle sobie radzę, ale temat własnej strony internetowej lub sklepu internetowego mnie przerastał. Postanowiłam zapytać internet jak to zrobić i trafiłam na Twój kanał. Ambitnie wsłuchiwałam się w treść ale "korowe zmiany w sasach bez dziwnych pejłoli" mnie sparaliżowały (3:40). To coś jak ... "Stryjeczny brat szwagra mojego drugiego męża "🤣 niby po polsku ale nie wiesz o co chodzi. W sumie po Twoim materiale zaczęłam zgłębiać temat, więc jeśli to miał być granat zaczepny to spełnił swoją rolę...

    • @piotrperzanowski9334
      @piotrperzanowski9334 11 месяцев назад +1

      Bez przesady. Przekładając wszystko na język ultra prosty materiał zrobił by się bezwartościowy. Nie żebym tutaj chciał bronić czegokolwiek ale już samo zrozumienie tej branży to również próg wejścia. Skoro są osoby które chcą same założyć sobie sklep to i ten próg wejścia w postaci zrozumienia pewnych podstaw musi gdzieś łyknąć.
      To nie był materiał będący encyklopedią wyrazów bliskoznacznych tylko przegląd rozwiązań.
      Kto obraca się w pewnych pojęciach to będzie wstanie coś z tego wyciągnąć.
      Kto tego nie rozumie to pierwsze lepsze strony internetowe. podstawowe hasła w google i heja do pracy.

  • @RastaRecords
    @RastaRecords Год назад

    Jaka platforma do sklepu 10-50 produktowego z branzy zabawki/gadżety na rynek polski . Na towar chce wydac okolo 20k PLN i chce miec niezawodny sklep jako dodatek do allegro ktory w przyszlosci chce aby jednak byl moim core sklepem

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Год назад

      Tutaj poszedłbym w jakiegoś SaaS'a pokroju SkyShop czy Shoper. Pytanie jak bardzo ilość kartotek urośnie w przyszłości. Nie skupiaj się na tym, żeby to Ci służyło przez najbliższe 10 lat, jak dopiero zaczynasz. Wiele czynników może wpłynąć później na to jak będziesz sprzedawał, gdzie i co. Tym bardziej, że ma to być dodatek do Allegro, a sama promocja takiego sklepu, jeśli nie masz pomysłu na marketing "organiczny", będzie droższa niż obecny budżet na zatowarowanie.

    • @petrolchanneltv
      @petrolchanneltv 7 месяцев назад

      @@konrad_szatkowski_ Sky_Shop przekonuje mnie przede wszystkim ilością możliwych integracji... Take Drop... Ostatnio często trafiam na wywiady np z założycielem albo tym Panem (Tomaszem?) co dorobił się na handlu bielizną damską? Z ciekawości porównałem sobie te dwa serwisy. Na plus wychodzi jak dla mne Sky Shop... Cenowo i tym co oferują są dla mnie najbardziej optymalni. Obecnie skupiłem się na shoper... Bo uznałem, że 350 zł i nie majątek... I ewentualnie mała strata jak nie wyjdzie (drop). Jeżeli będzie szło, będę myślał nad migracją do SkyShop... Drop mój by polegał na zakupie u mnie koszulek, które ktoś wykonuje na zamówienie wg mojego wzoru/projektu. Niestety SkyShop nie obsługuje tej firmy, ale WooCommerce czy PrestaShop już tak (jednak z nią się poddałem, np nie mogę zintegrować tej firmy ze swoją prestashop).
      Druga sprawa... Prawie wszędzie podawane są stawki za miesiąc, ale nigdy nigdzie nie widziałem takiej opcji! Zawsze płatność za cały rok... Więc po co te wszystkie przykłady ile to nie kosztuje dana opcja miesięcznie?